Gemeente Venray Servaasterrein wint Architectuurprijs Venray 2010 Huisvuilinzameling en rond feestdagen Strategische visie 2020 Meld u nu aan voor belparkeren Programma Koninginnedag Kijk ook op www.venray.nl Gemeentehuis gesloten PEEL EN MAAS Donderdag 29 april 2010 - Pagina 19 In verband met de feestdagen wordt het huisvuil de komende weken drie keer op een andere dag opgehaald. Het huisvuil dat normaal gesproken op vrijdag 30 april (Koninginnedag) zou worden opgehaald, wordt opgehaald op zaterdag 1 mei. De inzameling van woensdag 5 mei (Bevrijdingsdag) is verzet naar zaterdag 8 mei. En het huisvuil van donderdag 13 mei (Hemelvaartsdag) wordt opgehaald op zaterdag 15 mei. Het milieustation is in verband met Bevrijdingsdag op woensdag 5 mei gesloten. Normaal gesproken is het milieustation open van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. Op zon- en feestdagen is het milieustation gesloten. U vindt het milieustation aan de Metaalweg ld in Venray, telefoonnummer (0478) 63 12 31. Gemeentehuis Openingstijden Week 17 Op 30 april (Koninginnedag) en 5 mei (Bevrijdingsdag) zijn het gemeentehuis en de studiezaal gesloten. Venray, focus op mensen V" De brochure 'Strategische visie 2020' kunt u sinds deze week afhalen bij de publieksbalie van het gemeentehuis. De visie werd in november 2009 door de gemeenteraad van Venray vast gesteld en is het richtinggevend document voor het Venrayse beleid van de komende jaren. De doelstellingen en speerpunten voor het beleid in de komende jaren zijn gebundeld in een zestal strate gische thema's, zoals de inhoude lijke ambitie van Venray en de verandering van de omgeving. Maar ook de versterking van de samen werking in de regio en wonen en recreatie. De 'nieuwe' dorpen Blitterswijck, Geijsteren en Wanssum zijn in de visie meegenomen. Het Servaasterrein GGZ-voorzieningen is afgelopen vrijdag uitgeroepen tot de winnaar van de eerste Architectuurprijs Venray. Niets dan lof heeft het Adviesbureau Ruimtelijke Kwaliteit (het adviesbureau van de gemeente Venray dat verantwoordelijk is voor de uitreiking van de Architectuurprijs Venray 2010) voor de nieuwbouw en restauratie van het Servaasterrein. "Deze locatie is een prachtig voorbeeld van het samengaan van heldere stedenbouw en zuivere architectuur. De zorggebouwen zijn prachtig gesitueerd in het groen. Privacy en eigen ruimte zijn goed afgebakend en geven de cliënten van de ggz-instelling een passend woon- en leefklimaat. Het toepassen van natuurlijke materialen verzacht de grootschalige gebouwen. Het is een voorbeeld van behoud van waardevolle historische gebouwen in samenspel met nieuwe architectuur." Ruimtelijke kwaliteit Het Servaasterrein was een van liefst veertien genomineerde projecten voor de Architectuurprijs Venray 2010. "We hebben gebouwen kunnen nomineren die onderling heel verschillend zijn," zegt ARK-voorzitter Bert Statema trots. "Van woonboulevard Woonmax tot een particuliere woning aan de Van Berlostraat in Leunen. Van de H&M-winkel in de Grotestraat tot het clubhuis van tennisclub Rodhe. En van Kindercenterum De Nissehofftot een kantoor aan het Kiezersveld. Al deze projecten hebben de afgelopen jaren flink bijgedragen aan de ruimtelijke kwaliteit van onze gemeente." Maar wat is dat eigenlijk, ruimtelijke kwaliteit? "Dat is enerzijds de samenhang tussen een gebouw en zijn omgeving en anderzijds de zorgvuldigheid waarmee een gebouw is gemaakt," antwoordt Statema. "We zijn dus niet zozeer op zoek gegaan naar toparchitectuur, maar naar fraai ontworpen gebouwen die mooi in hun omgeving passen. Het centrum van Rotterdam heeft de prachtigste gebouwen, maar het is meer een staalkaart van architectonische hoogstandjes dan een ensemble. Op het Servaasterrein is de balans tussen gebouwen en omgeving er wél." Raadhuisstraat 1, 5801 MBVenray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Concreet beleid Burgemeester Hans Gilissen: "De Strategische visie Venray is voor het nieuwe college de stip aan de horizon. Hoe willen we dat Venray er uitziet? Welke voorzieningen bieden we en aan wie? Welke kwaliteiten vinden we in onze gemeente belang rijk? Hierover zijn in een interactief proces met elkaar keuzes gemaakt. Voor ons gemeentebestuur de mooie taak om hier met concreet beleid op in te spelen." Bijeenkomsten Bij het tot stand komen van deze Strategische visie is gebruik gemaakt van diverse interactieve bijeenkom sten op het gebied van economie, wonen, leefbaarheid en platteland. De resultaten daarvan zijn ook meegenomen in deze visie. De deelnemers van deze bijeenkomsten krijgen de Strategishe visie toe gezonden. Het document kunt u ook bekijken op www.venray.nl/ visie2020. Grote Markt Patrickvan der Broeck, wethouderVROM, verduidelijkt het begrip 'ruimtelijke kwaliteit' met een voorbeeld. "Waarom zitten mensen graag op de Grote Markt? Omdat het een plein is met de juiste verhouding tussen Grundriss en Aufriss, ofwel tussen vloeroppervlak en wanden. Klopt die verhouding, dan voel je je thuis. Maar het gaat ook om details, zoals de manier waarop de muren van café 't Upke opnieuw zijn gevoegd. Zulke mooie details zie je ook terug bij de genomineerden voor de Architectuurprijs, en vooral bij het Servaasterrein. De vensterbanken, de manier waarop de dakgoot is vastgemaakt, de iets terugliggende ramen: over alles is nagedacht. Dat bepaalt de ruimtelijke kwaliteit." Jaarlijkse prijs Volgens de wethouder zijn ruimtelijke kwaliteit en de Architectuurprijs belangrijk voor de leefbaarheid in Venray. "Hoe hoger de ruimtelijke kwaliteit, hoe prettiger de mensen zich voelen die er wonen, werken en rondlopen. Met deze Architectuurprijs willen we mensen inspireren om met hun woonomgeving aan de slag te gaan. Ga de genomineerde projecten zelfeens bekijken. Laatje inspireren en stimuleren! Dat zeg iktegen alle inwoners van onze gemeente, tegen mensen die zelf willen gaan bouwen én tegen projectontwikkelaars." De Architectuurprijs Venray wordt vanaf nu een jaarlijks terugkerend fenomeen. Voor volgend jaar kunnen alle inwoners van de gemeente Venray projecten aanmelden die in 2010 worden gerealiseerd. Sinds deze week hoeven bezoekers van Venray nergens meer vooraf een parkeerkaartje te kopen. Men kan overal achteraf voor de werkelijke parkeerduur betalen. Dit is mogelijk door de invoering van belparkeren, waarbij u met uw mobiele telefoon het parkeergeld betaalt. Venray is de eerste gemeente in Limburg waarin u kunt belparkeren. Roel van den Bekerom, verkeers kundige bij de gemeente Venray, vertelt hoe belparkeren in zijn werk gaat. "Om gebruik te maken van belparkeren, moet je je eerst eenmalig via internet registreren bij één van de providers. Daarna kun je overal in Venray met je mobiele telefoon betalen voor parkeren. Alsje komt aanrijden bij de parkeerlocatie, meld je je met je mobiele telefoon aan bij de parkeerlocatie middels het door bellen of sms'en van een viercijferig zonenummer dat staat aangegeven bij de parkeerautomaat. Als je weer wegrijdt herhaal je dit en een centrale database registreert hoeveel parkeertijd je moet betalen. Het parkeergeld wordt achteraf maandelijks geïncasseerd. Wie zich registreert, kan ook meteen bel parkeren in ongeveer dertig andere Nederlandse steden." Voordelig Doordat u de parkeertijd niet vooraf hoeft in te schatten, betaalt u nooit teveel en kunt u op uw gemak het centrum bezoeken. "Om mensen kennis te laten maken met belparke ren, betaalt de gemeente bovendien het eerste jaar de inschrijvings- en abonnementskosten voor inwoners van de gemeente Venray," zegt Roel van den Bekerom. "Het voordeel voor de bezoeker valt daardoor nog hoger uit." De Venrayse parkeer wachters controleren aan de hand van uw kenteken of u zich heeft aangemeld voor belparkeren. "Wie geen mobiele telefoon heeft of deze niet wil gebruiken voor parkeren, kan gewoon op de ouderwetse manier betalen bij de parkeer automaat." Slagbomen met pasje Bij de slagboomterreinen werkt het belparkeren iets anders. U hoeft niet te bellen of sms'en, maar u krijgt een pasje. Bij het in- en uitrijden van het terrein houdt u dit pasje voor de lezer en de slagboom opent zich. Ook deze kosten worden via dezelfde account achteraf maandelijks geïncasseerd. Natuurlijk blijft het ook hier mogelijk om gewoon op de ouderwetse manier te betalen bij de parkeerautomaat. Meer weten Wilt u zich aanmelden voor bel parkeren, ofwilt u meer weten over de mogelijkheden van het nieuwe systeem? Kijk dan op www.venray.nl, klik in de rechter balk op de banner 'belparkeren'. Ook dit jaar zijn er op Koninginnedag onder leiding van het Oranjecomité leuke activiteiten georganiseerd: 9.45 uur - Herauten te paard kondigen de feestdag aan, gemeentehuis 9.45-11.30 uur - Feestelijke ontvangstgedecoreerdenengenodigden, gemeentehuis 9.00-13.30 uur - Kinderschminken, Schouwburgplein 10.00-12.30 uur - Kinderrommelmarkt(kinderentottwaalfjaar), Schouwburgplein en Henseniusplein 11.30-11.45 uur - Aubade voor de gedecoreerden door Koninklijke Harmonie 'Euterpe', bordes gemeentehuis 12.15-13.15 uur - ConcertJeugdharmonie Euterpe, bij schouwburg 13.30-17.00 uur - Muziek-/ dansspektakel met Flavour, Bruce dance Factory en dansstudio Paul Janssen, Schouwburgplein 13.30 uur - Diverse muziekgezelschappen (o.a. Oktet Nog en joekskapellen), centrum 14.00-16.00 uur - Torenbeklimming, Grote Kerk 14.00-16.00 uur - Kinderspelen, kinderschminken en o.a. optreden van Jeanny van Vegchel en de Vagebonden, Beukenrode 14.00-16.00 uur - Huifkartochten, tussen centrum en Beukenrode 14.00-17.00 uur - Dansgroep Jeanne Janssen, Grote Markt 14.00-17.30 uur - Sportbraderie, sportdemonstraties, Henseniusplein (zie hieronder) 19.30-23.30 uur - Koninginnebridgedrive, De Witte Hoeve. Sportbraderie Nieuw op het programma is de sportbraderie, die Sportplatform Venray met sportconsulent Marloes Faesen en andere partijen organiseren. U kunt zelf actief meedoen tijdens demonstraties van verschillende sporten! 14.00-14.20 uur - Dansshow (Peeldancers) 14.20-15.30 uur - Show vechtsporten: taekwondo, capoeira, judo 15.30-15.55 uur - Demo gymnastiek (St. Christoffel) 15.55-16.00 uur - Dansshow (Peeldancers) 16.10-16.40 uur - Straatvoetbal: show door Nelson de Kok 16.40-17.10 uur - Demo speedbadminton. Rondom de activiteiten staan kraampjes waar u informatie kunt krijgen over veel sporten en de Special Olympics. Iedereen kan de hele middag meedoen aan sumoworstelen, jeu de boules en echte crossauto's en motoren bekijken! Voor meer informatie over de sportbraderie kunt u contact opnemen met Marloes Faesen (m.faesen@synthese.nl). adv week 17.indd 19 28-04-2010 16:27:53

Peel en Maas | 2010 | | pagina 11