Eerste solo-cd Luuk Lenders Open dag Kunstencentrum Jerusalem te gast Taal der muziek Prachtig zangers concert Suzanna Jansen Wandeltocht: 535 euro Stichting JUG viert feest Serenade voor dirigent Confetti PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Aostrumse Zangkompeneej zoekt zangers PEEL EN MAAS Luuk Lenders, de muzikale duizendpoot Donderdag 22 april 2010 - Pagina 9 De Meerlose muzikant Luuk Lenders (22) heeft een solo- cd gemaakt, waarop hij alle instrumenten zelf bespeelt. De cd wordt gepresenteerd op zondag 25 april in de Kasteel boerderij in Horst. Wat begon met een goedkoop Iers fluitje, is uitgegroeid tot een bonte verzameling instrumenten uit diverse windstreken. Ocarina's, een Arabische fluit, een bamboe klarinet en zelfs een doedel zon der zak (de zak was nog te duur). Luuk Lenders: "Maar ik speel ook graag accordeon en sinds kort een beetje trekharmonica. Vorig jaar vond ik het een mooi moment om een solo-cd te maken. Een cd met muziek uit o.a. Ierland, Zweden en Rusland, maar ook eigen composi ties. Instrumentale muziek in een eigen folkstijl. Ik speel op fluit en accordeon en begeleid me daarbij op o.a. percussie, kazoo, mondhar monica, gitaar en keyboard. De cd is opgenomen in Studio Piccolo van Peter van de Water in Meerlo. Zoals veel kinderen is Luuk Len ders op de basisschool begonnen met blokfluitles. Hij hield niet van noten, die vond hij wat te droog. Luisteren, improviseren en samen spelen was meer zijn ding. "Muziek raakte mij voor het eerst in groep 3 van de basisschool bij meester Wim (toen lid van Mallemoer). Hij speelde een liedje op zijn accor deon. Dat was mooi! Later ben ik zelf ook accordeon gaan spelen. En nu loop ik stage als onderwijs assistent... bij meester Wim in de groep." Timbershop werd Luuk's eerste band. Ierse muziek. Het leeftijds verschil is groot, maar dat zorgt juist voor komische situaties. De zanger zei eens: "Luuk is er niet bij- Journalist Suzanne Jansen (Amsterdam 1964) volgde een balletopleiding aan de Rot terdamse Dansacademie en maakte daarna de overstap naar de studie Communicatie aan de heao in Utrecht. Ze woonde en werkte als cor respondent in Moskou en schreef eerder voor onder meer De Mor gen, NRC Handelsblad, Trouw, HP/ DeTijd en Opzij. Ze is getrouwd met non-fictieschrijver Frank Westerman. Bij de voorbereidin gen voor een reportage over de roemruchte bedelaarskoloniën in Veenhuizen stuitte ze al gauw op een verborgen stuk Nederlandse geschiedenis waaraan ook haar voorouders blootgesteld waren In drie enorme gestichten werden vanaf 1823 tienduizenden arme stadsgezinnen gedrild tot nuttige burgers. Maar wat begon als een bevlogen plan om de onderklasse te verheffen, liep al gauw in een fuik. Een beoogd artikel over dat langdurige en unieke heropvoe- De wandeltocht in de Maas duinen heeft 535 euro opgele verd voor het goede doel van Jan en Alda Hendriks uit Ven- ray. Dit echtpaar steunt de armste kinderen van San Mateo in Guata- mala. Er liepen maar liefst 92 men sen mee. Daarnaast werd er door de Winkel van Sinkel uit Venray een bijdrage van 1500 euro ont vangen voor hun project in San Mateo. Alda Hendriks: "Een gewel dige bijdrage die meer dan van harte welkom is, waarvoor onze dank aan de Winkel van Sinkel. Binnenkort zal er bij de Winkel van Sinkel een presentatiemap lig gen met informatie over het pro ject Semilla de Esperanza y Amor in San Mateo." Via de SP, waar Jan Hendriks bestuurslid van is, kreeg het Ven- rayse echtpaar het verzoek om contact op te nemen met Mieke Vermeulen uit Venray. Mieke schil dert al een aantal jaren (regelmatig voor goede doelen) en heeft voor het project zes schilderijen afge staan om te verkopen. Jan Hen driks: "De opbrengst hiervan komt ook geheel ten goede van het project. Deze prachtige schilde rijen worden bij opbod verkocht. De minimale inzet is 300 euro per doek." Mensen die interesse heb ben in een van deze mooie kunst werken, kunnen contact opnemen via onderstaand emailadres. Alda: "Verder is onze dochter Kim bezig om via de basketbalvereniging in Venray donateurs te zoeken. Om ervoor te kunnen zorgen dat alle kinderen in San Mateo met dit geld dagelijks vitaminen krijgen, zodat gekomen voor zijn fluitspel, maar om de gemiddelde leeftijd omlaag te krijgen". Een gezellige club die Luuk niet zou willen missen. Pig's Nose is een splinternieuwe band, met muziek uit verschillende cul turen. Elke repetitie is een feest vol verrassingen en enthousiasme. Als iemand een gevoelige bal lade inzet, kunnen we vijf minu ten later opeens in een knallende Italiaanse tarantella of Ierse jig belanden. Chapieter 5 is een band met muzikanten van de groepen Parelmoer, Mallemoer, Pig's Nose en Timbershop. Soort zoekt soort. Veel eigen repertoire en bewer kingen van bestaande folkmuziek, met prachtige arrangementen en dynamiek. "Met Peter van de Water ding experiment in het Drentse veen liep uit op een boek, dat in januari 2008 is verschenen onder de titel Het pauperparadijs, een familiegeschiedenis. In een betrokken, beeldende stijl volgt Jansen vijf generaties van haar familie langs alle goedbedoelde beschavingspogingen. Van de bedelaarskolonie Veenhuizen tot het wonen-onder-toezicht in de arbeiderswijken van de twintig ste eeuw. Gaandeweg tekent zich af hoe deze opvoedcampagnes ingrijpen in het leven van Roza Dingemans en haar nazaten. Op zondag 2 mei komt Jansen over haar boek vertellen in het Theehuis in het Odapark in Ven- ray. De bijeenkomst begint om 11.30 uur en wordt opgeluisterd door musici van de djembégroep van de Kunstwerkplaats Venray. In de pauze is het boek van Jansen te koop en zij gaat dan ook signeren. Bij inlevering van de bon uit Dich terbij ontvangt met korting op de toegangsprijs. ze enerzijds voldoende vitami nen binnenkrijgen en anderzijds 's avonds geen honger hoeven te lijden." Daarnaast vindt op 15 mei een benefietconcert plaats in De Witte Hoeve in Venray met mede werking van Geert Pelzer, Rooy2U, De Bups, D'AccorD, Stef Classens en enkele dames van de Stichting Kunstzinnige Vorming onder lei ding van Myrna v.d. Bosch. Kaartjes kunnen besteld of gekocht wor den via email, of op 15 mei vanaf 19.30 uur bij de Witte Hoeve. Voor meer informatie kan iedereen terecht bij Alda Haegens en Jan Hendriks, telefoon 0610292205 of aldahaegens@home.nl. Vrijwilligersmarkt Hulp bij dementie, De Zorg groep en Vrijwillige Thuishulp organiseren gezamenlijk een informatiemarkt voor vrijwilligers. Op deze mensen-mensenmarkt wordt door middel van onder meer een ludieke presentatie uit leg gegeven over de vele vormen van vrijwilligerswerk die bij deze organisaties mogelijk zijn. Aan leiding tot deze samenwerking is de inzet van vrijwilligers bij Hulp bij dementie. Deze gespeci aliseerde (dementie) vrijwilligers worden in de thuissituatie en in een verzorgingshuis ingezet. Dit was reden voor deze organisaties om de handen ineen te slaan en te bekijken wat er mogelijk is op het gebied van vrijwilligerswer- ving. Een van de activiteiten is de mensen-mensenmarkt op zondag 25 april van 14.00 uur tot 16.00 uur in Het Trefpunt, Beukenrode, Beukenlaan 1 te Venray. heb ik een muzikale klik. Onder het motto "Ach, komt wel goed" en vijf minuten oefenen, hebben we samen mooie muzikale projecten gedaan. Deze sfeer zullen we ook proberen neer te zetten op mijn cd-presentatie", aldus de Meerlose muzikale duizendpoot. De cd Piccolo Wals, is een momentopname, op gevoel en met gevoel, zoals Luuk Lenders het muziek maken ook beleeft. De cd-presentatie verzorgt hij samen met Peter. Daarna speelt Luuk samen met Wim, Chapieter 5, Pig's Nose en Timbershop. Iedereen is van harte welkom. Aanvang 15.00, gratis entree. CD's kunnen besteld worden via luuk@timbershop- band.nl. In het kader van het 150- jarig bestaan van de Konink lijke Harmonie Euterpe vindt op zaterdag 24 april in de schouwburg een uitwisse lingsconcert plaats door de jeugdharmonieorkesten van Euterpe en de Noutewënzer van Harmonie Municipale uit Grevenmacher (Luxemburg). Het uitwisselingsconcert is een van de hoogtepunten in het jubile umjaar. Behalve optredens van de jeugdharmonieorkesten Euterpe en de Noutewënzer van Harmo nie Municipale uit Grevenmacher is er een speciaal optreden van de tienjarige Venrayse pianist Rangel Silaev. Pianospelen is hem met de paplepel ingegoten. Hij heeft het talent van zijn moeder, die ook muzikaal onderlegd is. Vanaf zijn vierde krijgt hij van haar les en van Von Reijnders van Kunsten centrum Jerusalem. Muziek is zijn lust en zijn leven. Al snel bleek Rangel Silaev over bovengemid delde kwaliteiten te beschikken. Dagelijks zit hij thuis achter de piano. Mozart is zijn favoriet. Het Rondo alla Turca van Mozart komt uit zijn vingers of de meester zelf achter de piano zit. Hiermee won hij ook eind 2009 de auditie bij Edwin Rutten en was Rangel als gastsolist te zien in de voorstelling 'Mozart. je zult maar een won- De stichting JUG (Jeugd Uit Geijsteren 1980-2010) mocht eerder dit jaar al rekenen op een geweldig verjaardagscadeau, geschonken door de Ronde Tafel 160 Venray-Horst. Het feest werd zondag 18 april uitgebreid gevierd met alle kinderen en lei ding in de Apenheul in Apeldoorn. De kinderen en leiding werden om 9.30 uur uitgezwaaid op het dorpsplein. Ze hadden geen idee waar ze naartoe zouden gaan, maar de sfeer zat er helemaal in. Rond 17.00 uur was het gezel schap terug in Geijsteren, maar het feest was nog niet afgelopen. Met z'n allen liepen ze richting de bosrand, waar ze werden ont vangen met friet en snacks van Eduard Camps. In 1980 werd de stichting Jeugd uit Geijsteren offi cieel opgericht. De dames Ren ders, Min, Wijnhoven en Kunen en de heer Cox vormden het toenma- Manon Bax niet naar landelijke finale Luc Schrijnwerkers van basis school De Doolgaard uit Horst is winnaar geworden van de pro vinciale finale van de Nationale Voorleeswedstrijd. De eindstrijd vond maandag plaats in De Oran jerie in Roermond. Manon Bax van basisschool Petrus' Banden- school in Venray las prachtig voor, maar wist uiteindelijk niet tot de landelijke finale door te dringen. Rob van Lieshout van Petrus' Ban- denschool was de op een na beste leraar tijdens de voorleeswedstrijd voor leerkrachten. Alleen de num mer een van de provinciale finale gaat door naar de landelijke fina le op 26 mei in het Archeon in Alphen aan den Rijn, waar zeven leerkrachten met elkaar de strijd aanbinden. Match Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray Match is op zoek naar vrij willigers voor PopPodium Venray. Zo is men op zoek naar een mede werker voor het Dance Event Rookies Outside op zaterdag 15 mei. Taakomschrijving: helpen bij diverse barwerkzaamheden, entree, garderobe. Eis: minimaal zestien jaar oud zijn. PopPodium Venray is verder op zoek naar mensen die het leuk vinden om activiteiten te organiseren of die tijdens activiteiten willen helpen met onder meer de bar, glazen ophalen, muntenverkoop, entree of garderobe. Eis: minimaal zes tien jaar oud zijn. Voor meer infor matie: Steunpunt Vrijwilligers werk Venray Match, Marktstraat 8, 5801 BM in Venray. Telefoon (0478)516995, e-mail info@vrij- willigerswerkvenray.nl. Zie ook www.vrijwilligerswerkvenray.nl. een abonnement waard derkind zijn' van Edwin Rutten. In het jeugdharmonieorkest spelen 45 enthousiaste jonge men sen tussen de 10 en 18 jaar, onder leiding van dirigent Marc Koninkx. De meeste muzikanten stromen door naar de 'grote' Harmonie van Euterpe. Het belangrijkste doel van het jeugd- en opleidingsorkest is vooral dat jongeren ervaren hoe fijn het is om samen met anderen muziek te maken. De leerlingen Lieve (11 jaar) en Loes (11 jaar) verwoorden het als volgt: "Toen ik nog blokfluit speelde, hoorde ik mijn broer trombone spelen en was ik wel eens bij de optredens van Euterpe. En dat wilde ik ook heel graag". "Mijn moeder speelt in het groot orkest. Nou kunnen wij thuis samen muziek maken", aldus Loes.Het concert op zater dag 24 april begint om 19:30 uur. De presentatie is in handen van Rob van Lieshout. Een mooie gelegenheid voor de jeugd ken nis te maken met deze "andere" muziek.Na afloop van het concert is er nog disco in de Foyer van de schouwburg. Toegangskaarten voor deze avond kosten 3,50 euro en zijn verkrijgbaar aan de kassa van de schouwburg, bij het VVV-kantoor Venray en via info@euterpevenray. nl. Voor meer informatie over 150 jaar Euterpe. www.euterpevenray. nl lig bestuur. Door toewijding van veel vrijwilligers door de jaren heen, is de stichting tot op de dag van vandaag nog zeer actief en levendig. JUG is een stichting voor alle jongeren in Geijsteren in de leeftijd van zeven tot zes tien jaar. De leden zijn verdeeld in drie groepen op basis van leef tijd. Maandelijks is er voor iedere groep een activiteit. Naast sportie ve en creatieve activiteiten wordt ook aan maatschappelijke vor ming gedaan. Zo worden voor de oudere leden onder andere voor lichtingsavonden met als thema alcohol en drugs georganiseerd. Daarnaast vindt twee maandelijks een gezamenlijke activiteit voor de gehele club plaats. De leiding bestaat uit enthousiaste vrijwil ligers die activiteiten organiseren en de groepen bijstaan op deze avonden. Ieder jaar wordt afgeslo ten met een zomerkamp, waarvan de locatie elk jaar geheim is. Kunstencentrum Jerusalem in Venray zet op zondag 25 april alle deuren wagenwijd open tijdens een open dag. Jong en oud zijn deze dag vanaf 12.00 tot 16.00 uur van harte welkom om te kijken, te luisteren en om zelf aan ver schillende activiteiten deel te nemen. De disciplines dans, muziek, theater en beeldende kunst laten de bezoekers kennismaken met de vele cursussen en workshops die het kunstencentrum in het nieuwe cursusjaar aanbiedt. Het gevarieerde aanbod aan muziek- cursussen en workshops wordt deze middag op diverse manieren gepresenteerd. Op een buitenpo dium vertonen popbands en een bigband hun muzikale kunsten. Er worden demonstratielessen Muziek Express en Muziek op Stap gegeven en in leslokalen zet ten cursisten hun beste beentje voor om hun muzikale kunnen op de meest uiteenlopende instru menten te laten klinken. Bezoe kers kunnen zelf ook een poging wagen op alle aanwezige muziek instrumenten. De vakdocenten geven graag aan iedereen tekst en uitleg. Koor Splendid verzorgt een optreden en er wordt een work shop zangklas gegeven. In de dansstudio's worden de hele middag presentaties gegeven. Kinderen vanaf drie jaar kunnen meedoen aan de kleuterdansles en hetzelfde geldt voor kinde ren vanaf zeven jaar die een dans express les kunnen volgen. Alle dansdisciplines verzorgen pre sentaties. Van klassiek ballet, dan sen op spitzen tot jazz ballet en moderne dans. Op het podium in de aula presenteren de productie- De leden van Close Harmo ny Group Confetti uit Venray hebben zondag hun dirigent verrast met een serenade. Confetti bestaat op 10 mei op de kop af twintig jaar. In vergelij king met sommige andere Ven- rayse muziekgezelschappen een bescheiden leeftijd, maar bijzon der is dat het koor nog steeds door dezelfde dirigent wordt geleid. In 1990 stak Gertie Cremers met een aantal mensen de koppen bij elkaar en besloten zij een koor op te richten. Mannen en vrouwen konden met een voornamelijk Engelstalig programma hun zang kunsten vertonen. Dit feit wilden de koorleden niet zomaar voorbij laten gaan. In alle vroegte werd dirigent Gertie Cremers met een serenade verrast. Daarna was er een gezamenlijk ontbijt bij de diri gent. Het was tevens het startsein van het jubileumjaar, dat volgend jaar afgesloten wordt met een concert. Het koor heeft in de afge lopen twintig jaren nog al wat ver anderingen ondergaan. De veelzij digheid van Confetti kwam steeds meer tot uiting in de muziek maar ook in de kleding. Muziekstuk ken werden steeds meer voorzien van choreografie en aankleding en koorzang werden afgewisseld met solo's van de eigen koorleden. Doordat ervoor werd gekozen om elke stem door zes personen te laten vervullen, werd de klein schaligheid van het koor gewaar borgd. Dat heeft als voordeel dat er ook in kleine ruimtes opge treden kan worden.Een combo maakt het gezelschap compleet. Bekendheid kreeg Confetti vooral door de jaarlijkse concer ten, maar ook door de deelname aan muziekprojecten als de Proms van Leunen en Venray, optredens samen met het Venrays mannen koor en MMSK, tijdens Venray Muziek Totaal en optredens bij andere koren, bedrijven en instel lingen. Tapzingen werd ook een onderdeel van die optredens en er werd zelfs drie jaar lang mede werking verleend aan de vaste- loaves-cd van de Piïlhaas door het inzingen van bekende Venrayse carnavalskrakers in de vorm van een medley. Vanzelfsprekend wil ook Confetti dit jubileumjaar niet zomaar voorbij laten gaan. Het jubileumconcert is echter volgend jaar gepland, omdat Venray dit jaar al bol staat van de festiviteiten groepen een choreografie. De cur sisten van de musicalklas en hun docenten verzorgen om 13.00 uur en om 14.20 uur musicallessen. Een uitstekende gelegenheid om te zien op welke manier de cursis ten acteren, dansen en zingen. De afdeling beeldende kunst presen teert zich zowel binnen als buiten het gebouw van het Kunstencen trum. Buiten staan de tuinbeelden opgesteld die door de cursisten van de cursus beeldhouwen zijn gemaakt. In verschillende leslo kalen zijn cursisten driftig in de weer met klei, verf, edelmetalen en textiel. In de gangen van het kunstencentrum is werk van de cursisten te bewonderen en via een beamerpresentatie krijgt men een indruk van het werk van de ABK-leerlingen. De cursis- op koorgebied. Op 16 april 2011 pakt Confetti uit met een ware schouwburgvoorstelling onder de naam Abracadabra. Maar voordat het zover is, gaat Confetti eerst nog een jubile umconcertreis maken. En waar anders dan in Wenen heb je muziek bij de vleet. Zo reizen de koorleden half juni af naar Wenen De Zangers van St. Frans uit Venray hebben afgelopen zon dag een optreden verzorgd in de Grote Kerk. Deze plechtige dienst onder leiding van dirigent Vincent Las en organist Theis Gootzen werd tevens live uitgezonden op Nederland 2. Begin februari 2010 werd het koor door deken Smeets benaderd om deze mis te verzor gen. Dit verzoek werd enthousi ast ontvangen. Uiteraard was het koor vereerd dit te mogen doen. Als repertoire koos het koor voor een mix van traditionele grego riaanse gezangen en een aantal kerkelijke muziekstukken uit hun 50-jarig jubileumconcert, zoals Missa Brevis en St. Joannis de Deo van Joseph Haydn. Ook voor deze mis zocht het koor de samen werking met de sopraan Deirdre Judith Angement en organist Wil lem Hörmann. Een samenwerking die zijn vruchten al had afgewor pen vorig jaar bij de uitvoering van twee jubileumconcerten in ten fotografie maken tijdens deze dag foto's en hun werk wordt in het betreffende leslokaal en in de dansstudio's getoond. Bezoe kers aan de open dag kunnen een brochure meenemen waarin alle cursussen en workshops staan vermeld die in het nieuwe cursus seizoen worden aangeboden. Ook zijn er flyers verkrijgbaar die spe cifieke informatie bevatten over de kindercursussen dans, theater, muziek en beeldende kunst. Kun stencentrum Jerusalem verzorgt lessen in het hoofdgebouw aan de Heuvelstraat in Venray en in 't Gasthoês aan de Gasthuisstraat in Horst. Voor meer informatie en inschrijving kan men terecht op www.kunstencentrumjerusalem. nl of via telefoon (0478)585320. voor een vierdaagse reis, waar op verschillende plekken opgetreden wordt. Waarschijnlijk een niet al te rustgevende reis, maar wel een opmaat voor een druk jubileum jaar dat zijn beslag zal krijgen in het Abracadabra concert komend jaar. Meer info over dit concert en andere optredens is te vinden op www.confetti-venray.nl het kader van het 50-jarig bestaan van de Zangers van St. Frans. Bin nen een strakke tijdsplanning werd de mis uitgevoerd. Na de mis sprak voorzitter Jos Valks zijn waardering uit en werd aan het koor en ouders een brunch aan geboden. Kinderen vanaf groep 5 zijn nog steeds van harte welkom om via de nieuw op te richten koorschool het voortbestaan van het koor veilig te stellen. Kijk voor informatie op www.zangersvans- intfrans.com. Op www.uitzen- dinggemist.nl/nederland 2 is de mis nog te zien. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in De Aostrumse Zangkompe- neej uit Oostrum is op zoek naar nieuwe leden. Het koor bestaat uit achttien zangers die onder lei ding van een jonge dirigent hun stemmen laten klinken. Het koor repeteert elke woensdag in café zaal Back in Time in Oostrum. De leden komen voornamelijk uit Oostrum en Venray. Dit jaar bestaat het koor dertig jaar. Op woensdag 28 april wordt er vanaf 21.00 uur een inlooprepetitie gehouden. Voor meer informatie kan men contact opnemen met secretaris Herman Crins via tele foon (0478)511251 of kijk op de website van de Aostrumse Zang- kompeneej. Goederen- en dienstenveiling Dit jaar viert harmonie St. Catharina het 90-jarig bestaan. Daarom wordt op zaterdag 24 april een goederen- en diensten veiling gehouden in gemeen schapshuis De Brink in Leunen. Naast het aanbod van goederen en diensten, is er ook een winkel tje voor de vrije verkoop van spul len. Verder is er een loterij waarbij men een aantal prijzen kan win nen, zoals onder andere een lcd-tv. De opbrengst van de veiling en de loterij komen ten goede aan het instrumentarium, de uniformen en de bladmuziek van St. Cathari- na. De avond begint om 19.00 uur met het bezichtigen van de kavels en vanaf 19.30 uur gaat de vei ling van start met behulp van drie bekwame veilingmeesters. Vogelmarkt Vogelvereniging De Gevleugel de Vrienden Wanssum e.o. houdt op zondag 25 april van 9.30 tot 12.00 uur de maandelijkse vogel markt. Op deze vogelmarkt kan iedereen vogels kopen en verko pen. Ook zijn er diverse vogelhan delaren aanwezig. De markt vindt plaats in sport- en feestzalencom- plex 't Brugeind aan De Leeuwe rik in Meerlo. Duiven en kwartels worden niet toegelaten. 50+ Wandelen WSV De Natuurvrienden Mer- selo houdt op maandag 26 april een groepswandeling van tien kilometer. De start is om 13.30 uur in Den Hoek aan het Groot dorp in Merselo. Het clublokaal is om 13.00 uur open. The Mekanik Zondag 25 april beklimt The Mekanik, afkomstig uit de pop broedplaats Tilburg, het podium van Cambrinus in Horst. Vorig jaar was deze band de spetterende afsluiter van een serie Rockaca demie-concerten in datzelfde Cambrinus. Geïnspireerd door bands als Soulwax en Kraftwerk steekt deze mechanische elek- trorockband allerlei invloeden in een absoluut nieuw jasje. Ste vige gitaarriffs en staccato drum- grooves zijn het handelskeur merk van deze formatie. De vier bandleden van The Mekanik staan voor compacte, nieuwe dansbare nummers in een overtuigende liveshow die bij het publiek steeds weer enthousiaste reacties oproept. Dit concert begint om 16.00 uur. Meer informatie staat op de website www.cambrinus- concerten.nl Kinderfeest In sporthal De Wetteling in Ven- ray vindt op zondag 25 april het Internationaal Kinderfeest 2010 plaats. Een feest voor kinderen en ouderen met vooral veel dans en muziek, maar ook schminken voor kinderen, de ballonnenclown en kindertattoo. Een feest voor jong en oud, maar vooral voor kinderen van alle nationaliteiten die op die dag met elkaar spelen en elkaar leren kennen. De organisatie is in handen van de Stichting Raad voor Turkse Ouders. Het feest duurt van 13.00 tot 16.30 uur en de entree is gratis. Het kinderfeest is bij uitstek een middel om kinderen bij elkaar te brengen. Dat was ook het gedach tegoed van de eerste president van Turkije, Atatürk, toen hij in 1920 het kinderfeest in zijn land introduceerde. Hij vond dat kin deren, als toekomst van het land, best eens extra aandacht verdien den. Volksdansen in klederdracht, muziek en gerechten uit de Turkse keuken vormen de ingrediënten voor dit feest. Het idee achter het Turkse Kinderfeest is dat kinderen als bestuurders van de toekomst één dag per jaar op de stoel kun nen gaan zitten van degenen die op dit moment de touwtjes in handen hebben. En zich ook zo verkleden. In Turkije betekent dat bijvoorbeeld op 23 april kinderen in het parlement gaan zitten, en ook de taak van president overne men.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 9