Op Ut Tuffelke Sculpturen in Odapark Koninginnepop in De Evenaar Fanfare St. Oda naar TEMA 2010 Keramiek en collages Verbouwing theater Overloon Sub Matris Tutela naar TEMA-toernooi Agenda Rokjesdag Mart PEEL EN MAAS Donderdag 22 april 2010 - Pagina 8 Programma Schouwburg Venray De komedie 'Allo 'Allo met Alfred van den Heuvel in de hoofdrol en de cabaretvoor stelling Mans Genoeg van Roué Verveer staan komende week op het programma van Schouwburg Venray. De komedie 'Allo 'Allo met Alfred van den Heuvel in de hoofdrol wordt op dinsdag 27 april opgevoerd in de schouw burg. Als WOII uitbreekt, is het voorbij met het rustige leven van René. Was zijn grootste zorg voor heen om zijn relaties met de ser veersters geheim te houden, nu zit hij als spion voor zowel het Franse verzet als voor de Duitsers wel heel erg tussen twee vuren, met als grootste inzet het schilde rij van De Gevallen Madonna. Als Hitler besluit in hoogsteigen per soon een bezoekje te brengen aan de kroeg van René, is de ellende niet meer te overzien. Kortom: 'Allo 'Allo is een bizarre komedie waarin men alle karakters uit de geliefde televisieserie weer terug ziet op het toneel. Aanvang 20.00 uur. Op woensdag 28 april kan men de cabaretvoorstelling Mans Genoeg van Roué Verveer bezoe ken in de schouwburg van Venray. Het is feest, Roué Verveer is tien jaar comedian. In tien jaar tijd heeft hij drie avondvullende voor stellingen gemaakt, die allemaal op tv zijn uitgezonden. Bovendien heeft hij drie dvd's uitgebracht en speelt hij al tien jaar bij Comedy- train. Met zijn derde cabaretvoor- Roué Verveer stelling trok hij de afgelopen twee jaar volle zalen. Nu komt hij met zijn voorstelling Mans Genoeg. Hierin komen onderwerpen aan bod komen waar men normaal gesproken niet over praat, maar die allemaal overgoten zijn met de inmiddels welbekende humor van Verveer. Aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie: www. schouwburgvenray.nl. Het Venrays Mannenkoor ont vangt op de donderdag 29 april het Academisch koor van de In het Odapark is vanaf 13 juni een solo-expositie van Dirk Claes- sen te bezichtigen. Het Odapark heeft hem de ruimte gegeven om pas op het laatste moment bekend te maken wat hij precies gaat exposeren. Dat het een indruk wekkende tentoonstelling gaat worden, is een ding wat zeker is. De hyperrealistische afgietsels en reconstructies van biologi sche en zoölogische objecten die de Belgische Claessen doorgaans maakt, zijn reeds in vele musea te bezichtigen. Claesen is als mees ter in de beeldhouwkunst afge studeerd aan het nationaal hoger instituut voor kunstonderwijs in Antwerpen. Door zijn interesse in biologie en zoölogische anatomie werkte hij enkele jaren als free lance beeldhouwer en modelma- universiteit van Primorska uit Koper Slovenië) en heeft Vocal Group Transparant uitgenodigd ker voor taxidermisten en natuur historische musea in binnen- en buitenland. Het afgieten van een neushoorn bij een Luikse taxider mist bracht hem op het idee hier van een fulltime beroep te maken. Vijftien jaar later kan Claessen terugkijken op een rijk oeuvre van talloze uiteenlopende produc ties, die hem internationale faam brachten. Claesen is de derde kunstenaar die het Odapark dit jaar presen teert aan het publiek via een solo expositie. Dit jaar presenteert het Odapark vijf unieke tentoonstel lingen met een narratief karakter. Het Odapark is gelegen aan de Merseloseweg in Venray en is geopend van dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Zie ook www.odapark.nl. om samen met de Sloveense stu denten een vriendschapconcert te verzorgen. Daar waar het Ven- rays Mannenkoor in 2010 teert op honderd jaar ervaring, wil het toeval dat Vocal Group Transpa rant in het voorjaar het eerste jaar van haar bestaan afrondt. Samen zijn beide koren nu dus precies 101 jaar oud. Naast de liefde voor muziek is het ook repetitielo catie, De Witte Hoeve in Venray, die beide koren bindt. Het is dan ook voor de hand liggend, dat het gezamenlijke optreden van de beide koren op deze locatie, in de binnentuin, gaat plaatsvinden. Het Venrays Mannenkoor heeft voor dit feestelijke evenement op donderdag 29 april nog iets bijzonders in petto: een Sloveens Studentenkoor vormt de speci ale gast van deze avond. De Witte Hoeve is vanaf 19.30 uur geopend en de optredens beginnen om 20.30 uur. Als opwarmer voor Op De Töf- fel 2010 houdt het Vierlingsbeek- se podium Gryphus, in samen werking met stichting Op De Töffel, op zondag 25 april voor het zestiende jaar op rij de band wedstrijd Op Ut Tuffelke. De inzet van Op Ut Tuffelke is een podi umplaats voor het popfestival Op De Töffel, op zondag 20 juni op het Vrijthof in Vierlingsbeek. Uit de stapel inzendingen zijn vijf bands geselecteerd: Loes Swin- kels Band, een gepassioneerd singer/songwriter uit Nijmegen, The Marquees, rokende retrorock uit Maas en Waal, Offraod, ener gieke meeslepende powerrock- 'n-roll uit Helden en Panningen, The Sin Committee, zware pro gressieve metal uit Nijmegen, en The Story of Mr. Black, vernieu wende heavyrock uit Venray. De volgorde van optreden wordt door loting bepaald. Op Ut Tuf- felke vindt plaats op zondag 25 april in Gryphus aan de Gro testraat in Vierlingsbeek. Gryphus is geopend vanaf 15.30 uur. De eerste band begint om 16.00 uur. Meer informatie is te vinden op www.gryphus.nl. In café De Evenaar in Venray wordt op vrijdag 30 april vanaf 15.30 uur Koninginnepop gehou den. Ook dit jaar is het weer gelukt een mooi programma samen te stellen. Zeven bands gaan het grote podium betreden voor deze twaalfde editie. Dit festival is uit gegroeid tot een gezellig muzikaal gebeuren. Het spits wordt akoes tisch afgebeten met Etan en Job. Daarna is het de beurt aan Don't stop. Zij spelen jazz-, funk- en rock- covers. Daarna gaat het verder met The Session Sieskes. Aansluitend Pilot Flame is hoofdact staat Whats left op het podium. Deze band brengt eigentijdse pop en rock. De volgende band is Phoe nix park. Deze band heeft the gol den appel award gewonnen in Hil versum op een Beatles conventie voor het best gecoverd nummer Helter Skelter. Daarna is het tijd voor de Imagineers, Denk bij deze jongens aan de speelsheid van The Kooks en de rock van bands als Foo Fighters. Hoofdact deze mid dag is Pilot Flame. Deze rock- en lolband heeft De Evenaar al meer dere keren op zijn kop gezet. In het Koningskerkje in Vier lingsbeek is in de weekenden 24 en 25 april en 1 en 2 mei nieuw werk te zien van Hans en Trudy Hendriks Franssen-van den Berg. Beiden laten zich inspireren door oeroude symbolen en proberen daar in hun werk een nieuwe uit drukkingskracht aan te geven. In deze Kunst op Zich(t)-tentoonstel- ling ontmoeten keramiek en col lages elkaar. Op zondag 25 april om 15.00 uur vertellen de beide kunstenaars over hun werk. Het Koningskerkje is gelegen aan de Spoorstraat in Vierlingsbeek en is beide weekeinden geopend van 11.00 tot 17.00 uur. In Overloon is de eerste schop de grond ingegaan voor de ver bouwing van het openluchtthe ater in het museumpark. De ver bouwing moet ertoe leiden dat het theater weer door regionale toneel- en muziekgezelschappen gebruikt kan worden. Dit voorjaar worden vooral het podium en de regieruimte opgeknapt en worden er daar naast voorzieningen voor licht en geluid getroffen. Voor dat laat ste werd donderdag de grond- kabel gelegd. De aanpassingen worden voor een deel uitgevoerd samen met vrijwilligers uit Over- loon. De verbouwing werd mede mogelijk gemaakt door financiële ondersteuning van de gemeente Boxmeer, de Rabobank, de pro vincie en enkele cultuurfondsen. Na deze eerste aanpassingen zal het openluchttheater op 5 juni feestelijk heropend worden door de Boxmeerse burgemeester Van Soest. Tussen 4 en 6 uur 's mid dags wordt met medewerking van veel culturele verenigingen een staalkaart geboden van wat er mogelijk is in het openluchtthea ter. Tijdens de zomermaanden zul- len er verschillende uitvoeringen gegeven worden. Op het program ma staan onder meer optredens van Het Overloons Toneel, Oker, het Loons Gemengd Koor en Fan fare Vriendenkring. Ook is er een aantal countryconcerten gepland en is er twee keer de middagvoor stelling Assepoester, die gericht is op gezinnen met jonge kinderen. Het is de bedoeling dat het thea ter door toneel- en muziekvereni gingen uit de hele regio gebruikt gaat worden. Zo kan naast de bestaande dagrecreatie ook voor de zomeravond een mooie invul ling worden geboden. Ook na de komende aanpassingen heeft het theaterbestuur nog een wen senlijst. Zo staan er al technische verbeteringen voor 2011 op het programma. Het theater kan bij het zomerprogramma en de tech nische werkzaamheden nog veel hulp van vrijwilligers gebruiken. Al met al is het de bedoeling dat het openluchttheater weer een eigen plaats gaat krijgen in het culturele leven van de regio. Pre cies zoals het bedoeld was toen het rond 1925, dus vijfentachtig jaar geleden, voor het eerst in gebruik werd genomen. Harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum neemt deel aan het TEMA- toernooi dat wordt gehou den in het weekend van 24 en 25 april in De Maaspoort in Venlo. TEMA 2010 is een wedstrijd in entertainmentmuziek voor ama- teurblaasorkesten. Harmonie Sub Matris Tutela onder leiding van Betty Bartels neemt hieraan deel op zondag 25 april om 19.00 uur. Direct na het laatste optreden van een half uur, dat om 20.00 uur begint, is de prijsuitreiking. De harmonie brengt een afwis selend programma onder de titel Generation I-Pod. De uit te voeren stukken variëren van klassieke harmoniemuziek tot hedendaagse hiphopmuziek. Fanfare St. Oda uit Merselo-Vre- depeel neemt onder leiding van Frank Steeghs op zaterdag 24 april voor de vijfde keer deel aan het TEMA-toernooi in De Maaspoort in Venlo. Het TEMA-toernooi is een muziekconcours dat harmonie- en fanfareorkesten uitdaagt om een bruisend non-stopprogramma ten gehore te brengen in het lichte genre. St. Oda gaat met het thema Contrasten het publiek vermaken met een gevarieerd optreden van hoogstaande kwaliteit. Het publiek kan genieten van muziek van een fanfare met zang van Geert Pelzer en Lisette Vervoort, een combo van bas- en slaggitaar en synthe sizer en met medewerking van dansgroep Bruce Dance Factory wordt een geheel nieuw concept neergezet. Bovendien zorgt Fons Thiessen voor een lichtshow. Spe ciaal voor deze gelegenheid heeft Nard Reijnders het nummer Risk of fire gearrangeerd, dat samen met dj Ron van de Beuken wordt uitgevoerd. Fanfare St. Oda staat van 20.00 tot 20.30 uur in het licht van de schijnwerpers. Het totale zaterdagprogramma vermeldt vijf optredens en duurt van 14.45 tot 21.00 uur. Op www.tema2010.nl meer informatie over TEMA 2010. De Locht Streekmuseum De Locht in Mel- derslo gaat op zaterdag 24 april onder begeleiding wandelen in de omgeving van Melderslo. Men wandelt over het blauwe bessen- pad door bossen en velden. De lengte van de route is circa zes kilometer. De start is om 11.00 uur vanaf het museum. Zondag 25 april is er op de binnenplaats een demonstratie wassen met antieke wasmachines. Deze zondag speelt De Locht ook nog een keer in op de hernieuwde aandacht voor de tuin met een demonstratie plan ten en knippen van buxus, ilex en taxis. Een deskundige geeft voor lichting en demonstraties. Het museum is dagelijks geopend van 11.00 tot 17.00 uur. De demon straties en speciale activiteiten beginnen om 13.00 uur. Voor nadere informatie zie www.muse- umdelocht.nl. Accordeonfestival Het Trio Buddiger houdt op zondag 25 april een accordeon- en harmonicafestival met open podium in café-cafetaria Het Tref punt aan de Gildestraat in Hol- thees. Aanvang 13.00 uur. Benefietconcert Onder het motto Afrika geef me je Ogen houdt de Stichting Ontwikkelingssamenwerking Ber gen op zondag 25 april een bene fietbijeenkomst ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van deze stichting. Aan deze bijeenkomst wordt medewerking verleend door Dansschool Martine uit Well, Gemengde Zangvereniging Walla- ria uit Well, Djembeschool Doun- Doun Troupe uit Boxmeer en Wereldmuziekgroep A Djambo uit Venray. Verder is er een dvd-pre- sentatie door Jan Laarakker over het project Opvang en onderwijs voor de kindsoldaten uit Soe dan. De bijeenkomst in de Edith Steinkapel aan de Murseltsweg in Nieuw Bergen duurt van 14.00 tot 17.30 uur. Ruilbeurs Verzamelaars die hun collec tie uit willen breiden en liefheb bers die graag eens snuffelen tussen het meest uiteenlopende verzamelspul kunnen op zondag 25 april terecht in het Peelmuse- um in Horst-America. Tijdens deze ruilbeurs is een twintigtal standhouders present met een grote variatie aan oude en jonge verzamelobjecten zoals postzegels, munten, ansichtkaar ten, bidprentjes, sigarenbandjes en balpennen. De ruilbeurs wordt gehouden in museumgebouw De Kamphut aan de Griendtsveen- seweg in America en duurt van 10.00 tot 13.00 uur. Natuurwandeltocht WSV De Natuurvrienden uit Merselo houdt op zondag 25 april een natuurwandeltocht. De afstan den zijn 5, 10, 15, 20, 30 en 40 kilo meter. De starttijden: 40 km. 7.00 10.00 uur, 30 km. 7.00-10.00 uur, 20 en 15 km. 7.00-12.00 uur, 10 en 5 km. 7.00-14.00 uur. Startplaats is café Het Anker aan het Grootdorp in Merselo. Er is ook een puzzel- tocht van 5 kilometer voor kin deren, waarmee enkele prijsjes te winnen zijn. Starttijd tussen 13.00 en 14.00 uur. De tochten zijn ook toegankelijk voor nordic walkers. Het inschrijfbureau sluit om 18.00 uur. Inlichtingen zijn verkrijgbaar via telefoon (0478)588355 of via (0478)586806. Zie ook www.wsv- de-natuurvrienden.nl. Boekrecensie in Peel en Maas Martin Bril (1959-2009) schreef jarenlang een van de meestgele- zen columns in Nederland, eerst in Het Parool, vanaf 2001 in de Volkskrant. In Vrij Nederland schreef hij het wekelijkse feuil leton Evelien, waarvan ook een succesvolle televisieserie werd gemaakt. Hij publiceerde tiental len boeken, die in de loop der tijd steeds succesvoller werden en die de laatste jaren steevast uit groeiden tot bestsellers. In 2009 ontving Bril de Bob den Uyl-prijs voor zijn veelgeprezen boek De kleine keizer over het leven van Napoleon en Brils fascinatie voor hem. 'Rokjesdag is een wonder lijke dag. Als bij toverslag zijn de straten ineens gevuld met blote benen. Het wonder is dat de bijbe horende dames hierover van tevo ren geen overleg hebben gevoerd. Er is ook geen oproep op televisie geweest, of een speciaal radiobe richt. Ze voelen aan dat het kan. Vrouwen en hun gevoel, er is veel over gezegd. Veel onzin ook, door de eeuwen heen. Maar dat ze feilloos aanvoelen wanneer ze met blote benen onder een rokje, rok, jurk of kniebroek de deur uit kunnen, is een ding dat zeker is. In vergelijking met hen zijn man nen gevoelloze wezens.' In 1996 schreef Martin Bril voor het eerst over rokjesdag. Zoals hij erover schreef, kon niemand het. Rokjes dag is het eigenlijke begin van de lente, het is een optimistische dag. In dit boek zijn Martin Brils mooi ste stukken over de lente opgeno men, over de ontluikende natuur, over parken en terrassen, over zin gende vogels en open auto's, en natuurlijk over rokjesdag zelf, de dag die door toedoen van Martin Bril zelfs Van Dale haalde. Rokjes dag is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 12,50 euro. 'Allo 'Allo en cabaret Mans Genoeg Concert mannenkoor en Transparant

Peel en Maas | 2010 | | pagina 8