Van de Ven Schoenmode aanwinst De Klokkenluider in de prijzen Kleur in je leven Certificaat Snelle betaler Vrijmarkt en kindermarkt in Castenray Ingezonden Unieke actie van The Phone House Niets! PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 22 april 2010 - Pagina 7 Een aanwinst voor het Schouwburgplein, maar eigen lijk ook een aanwinst voor het centrum van Venray. Dat is de nieuwe winkel van Van de Ven Schoenmode. Eigenaar Guus van de Ven zit al 50 jaar in het vak en opende onlangs zijn nieuwe en vooral prachtige winkel. In al die jaren heeft kwaliteit bij Guus van de Ven vooropgestaan. "Ik heb altijd vastgehouden aan comfortschoenen in combinatie met mode", stelt Guus. "Daar heb ik een mooie zaak mee opge bouwd en heb hele families langs zien komen. Niet alleen uit Venray, maar uit de hele regio." Vijftig jaar geleden leerde Guus van de Ven het schoenmakersvak en in 1975 kwam hij naar Venray, waar hij in Brukske, in het winkelcentrum, een schoenenzaak opende. Snel volgde een tweede zaak in de Patersstraat. Van de Ven speciali seerde zich verder op het gebied Elf buurtbemiddelaars hebben deze week officieel hun certificaat mogen ontvangen uit handen van burgemeester Gilissen van Venray. Na een periode van werving en training zijn de buurtbemidde- laars klaar om in conflicten tussen Van de 430 gemeenten in Nederland hebben er 131 gereageerd op de oproep van MKB-Nederland om openheid te geven over het gemeente lijke betalingsverkeer. Horst aan de Maas is een van de gemeenten die op eigen initia tief die openheid ook richting hun eigen stakeholders in de praktijk hebben gebracht. De gemeente Horst aan de Maas onderschrijft daarmee het belang van het zo snel moge lijk betalen van facturen aan derden. Sinds 1 januari 2010 is Horst aan de Maas gefuseerd met Seve- num en een deel van Meerlo- Wanssum. Tijdens de eerste maan den van de nieuwe gemeente werd voorzien dat de gemiddelde betalingstermijn (al jaren minder dan 19 dagen) tijdelijk zou kun nen gaan oplopen. Om die reden is per brief aan alle stakeholders van de gemeente deze situatie uit gelegd. De gemeente vroeg hen om begrip voor het tijdelijk over- De dertiende editie van de Caselse Bierfeesten - met onder meer een vrijmarkt en een kin- dermarkt - vindt plaats op zondag 27 juni van 11.00 tot 15.00 uur in Castenray. Op de vrijmarkt kan iedereen, ondernemer, particulier en/of hobbyist, artikelen te koop aanbieden. Er is ook plaats voor mensen die iets willen tentoonstel len of demonstreren. Onderdeel van de vrijmarkt is ook de kinder- markt. Kinderen van alle leeftij den, met of zonder hulp van hun ouders, kunnen het speelgoed dat ze niet meer gebruiken of andere overtollige spullen verkopen. De kinderen hoeven zich niet aan te melden. Alle deelnemers aan de van steunzolen en moeilijke voe ten. Midden tachtiger jaren ver huisde Van de Ven Schoenmode naar De Bleek. "We hadden daar een hakkenbar en een schoenen zaak. We zijn uiteindelijk met de schoenenzaak doorgegaan." De winkel in De Bleek was ech ter vrij klein en uiteindelijk ging Guus op zoek naar een nieuwe locatie in het centrum van Venray. Het werd uiteindelijk het nieuwe winkelpand aan het Schouwburg plein. Binnen een paar maanden werd de ruimte aangepast en de winkel ingericht. Wat staat is een bijzonder mooie winkel met een zeer bijzondere uitstraling. Het aanbod bestaat uit dames- en herenschoenen in de maten 34 tot 44 (dames) en 38 tot 50 (heren). Van de Ven is bovendien dé speci alist in Venray voor Wolky Schoe nen. Van de Ven is van plan om in het najaar in zijn oude winkel aan De Bleek te starten met een kin derschoenenzaak. buren te bemiddelen. Behoefte aan buurtbemiddeling? Neem contact op met Synthese, Diana Ummels of Leon van Dijk, telefoon (0478)517317 of via buurtbemiddelingvenray@syn- these.nl schrijden van de betalingstermijn, terwijl tegelijkertijd de mogelijk heid werd geboden om in voor komende gevallen tot maatwerk voor de ondernemer te komen. Ondernemers en stakeholders stelden het gebaar van de gemeen te op prijs. En ook MKB Nederland kon waardering opbrengen voor de actie van Horst aan de Maas. Samen met drie andere gemeen ten in Limburg kreeg Horst aan de Maas het predicaat 'Sneller dan verwacht' (landelijk waren dat 24 gemeenten die een betalingster mijn hadden van minder dan 21 dagen). De twee andere catego rieën waren 'Doet wat er gevraagd is' (89 gemeenten met een termijn onder 30 dagen) en 'Kan beter' (26 gemeenten met een termijn van meer dan 30 dagen). Horst aan de Maas streeft ernaar om in de toekomst, door het toepassen van verdergaande digitalisering, de betalingstermijn, die nu gemid deld op minder dan 19 dagen ligt, nog verder terug te brengen. De gemeente Venray deed niet mee aan het onderzoek. vrijmarkt en de kindermarkt die nen zelf voor een kraampje, tafel of deken te zorgen, waarop zij hun spullen uitstallen. Voor meer informatie of voor aanmelding als deelnemer: Gerd van der Sterren, telefoon (0478)571073, of Elly Bongers, telefoon (0478)571979. De Venrayse uitzendorga nisatie OTTO heeft weer een branchegenoot overgenomen. Het gaat om EAR Holding BV. Dat bedrijf heeft vestigingen in Den Haag, Amstelveen en Nijkerk en haalde in 2008 een omzet van 8 miljoen euro en in 2009 een omzet van 5 mil joen euro. Het bedrijf richt zich vooral op elektrotechniek, de bouw en de schildersbranche. OTTO nam eerder dit jaar uitzendbureaus in Polen en Duitsland over. Het bedrijf had vorig jaar een omzet van bijna 100 miljoen euro. "De overname van EAR Holding past in onze strategie om door te groei en naar een meer fullservice uit zendbureau, waarin alle facetten van het uitzenden vertegenwoor digd zijn. Bovendien creëren we door EAR Holding openingen in verschillende nichemarkten, waar onder de schildersbranche", aldus Frank van Gool, directievoorzitter van OTTO Work Force. Ook Adrie Achterberg, algemeen directeur van EAR Holding, is blij met de aandelenwisseling: "OTTO is een snel groeiende onderneming. Wij kunnen profiteren van hun inter nationale kennis en marketingap- paraat." Eerder dit jaar maakte OTTO Sinds augustus 2007 woont Louis Weijs in het Ambachts kwartier en hij hoopt daar op 3 mei zijn honderdste ver jaardag te vieren. De in Horst geboren Weijs ging, toen hij trouwde met Mina Litjens, in 1939 in Oostrum wonen. In Oostrum bleef hij wonen tot augustus 2007. Toen zijn vrouw overleden was, vond hij het moei lijk om alleen in zijn bungalow in de van Broekhuizenstraat te blij ven wonen. Maaroude bomen moet je niet verplanten, was de algemene mening. Toch koos Louis Weijs ervoor om op 97-jarige leef tijd naar het Ambachtskwartier te verhuizen. Vooral door de goede dagopvang voelde hij zich al gauw thuis in deze nieuwe omgeving. Hij ontdekte bij zichzelf nieuwe hob by's waarvan hij nooit had durven dromen. De schilderes - zoals hij de activiteiten begeleidster Crooy- mans noemt - stimuleerde hem om het penseel ter hand te nemen en te gaan stoeien met acryl. Na een aarzelende start kwam hij tot de ontdekking dat het schilderen hem goed afging. Kom je nu bij Onthulling Het Henseniusplein in Venray bruiste afgelopen zaterdag van de activiteiten. Een prachtige zonnige dag, een joekskapel die de feeste lijke onthulling van 'onze' nieuwe Henschenius muzikaal opluis terde, veel publiek bij de mooie waterpartijen voor de schouw burg, kortom een feestelijke aan blik. Wat is er dan mooier om dat alles te aanschouwen vanaf de ter rasjes van Lion d'Or of De Artiest. Voor mensen in een rolstoel is er een mooie hellingbaan aangelegd zodat ook zij op het terras kunnen genieten van dat alles. Maar wat schetst echter mijn verbazing? De toegang naar de hellingbaan is dichtgebouwd met terrastafel tjes en stoelen. Je moet vanuit je rolstoel dus eerst aan de terras bezoekers van Lion d'Or vragen of ze ruimte willen maken zodat je er door kunt. Ben je na enig schuiven van tafels en stoelen op de hellingbaan, dan blijkt dat je bovenaan op het terras geen kant op kunt. De toegang tot het terras van De Artiest is afgesloten met hangtafels en verder staat het hele terras overvol. Je hebt als rolstoe ler geen andere keus dan achter uit weer via de hellingbaan naar beneden te gaan, waar inmiddels de doorgang weer is geblokkeerd. Dit kan toch niet de bedoeling zijn? Venray op de Schop was toch juist bedoeld om het centrum van Venray toegankelijk te maken voor iedereen!? Daar horen de terrassen toch ook bij? Mensen in een rolstoel zijn immers toch ook klanten die met dezelfde euro betalen als u en ik? Is het mis schien een optie dat de parkeer wachters een extra bevoegdheid krijgen om daar, waar de toegan kelijkheid voor rolstoelers wordt geblokkeerd, ook handelend op te treden? Jac Haegens, Leunen. Kunst op rotondes (2) Tot mijn verbijstering zag ik op de gemeentepagina in Peel en Maas dat de gemeente Venray bijzonder trots is op deze kunst en dat die een vol jaar zal blijven staan. Ook ik ben onaangenaam getroffen door de vernielingen door een stelletje onverlaten. Die daders zullen dus moeten worden heropgevoed en voor de reparatie- Work Force de overname bekend van Olympia Polen en Olympia Duitsland met een gezamenlijke omzetverwachting van ruim 50 miljoen euro in 2010. Van Gool hem binnen, dan word je verrast door tientallen schilderijen die hij in zijn hal heeft opgehangen. Als je hem daarmee complimenteert, dan zegt hij: "Ja, maar dat stukje of die figuur is toch niet helemaal goed." Louis Weijs is vol lof over het Ambachtskwartier. Hij woont er graag en vindt het heerlijk om samen met de andere bewoners mee te doen aan de dagopvang en 's middags samen met de bewo- kosten moeten opdraaien. Het is een eufemisme om te stellen dat deze kunst emotie oproept. Deze kunst is een bij elkaar geraapt zooi tje. De kunstenaar uit Maastricht heeft slechts zijn berghok of gara ge uitgemest, de rotzooi bij elkaar geplakt en vervolgens overgoten met een zandkleurig papje. Klaar is Kees! Ik hoop dat alle andere gemeenten van ons land dit onza lige idee niet zullen overnemen. Een rotonde heeft immers tot taak om het verkeer op een zo soepel mogelijke wijze op kruispunten af te wikkelen. Automobilisten heb ben niet de mogelijkheid om naar die kunst te kijken, of ze moeten vol in de remmen met alle gevol gen van dien. Dus pak die handel op en zet die maar in het Odapark. Daar hoort eigentijdse kunst thuis. Plaats op die rotondes maar ver wijsborden naar het Odapark en bekleed die rotondes met fraaie heesters (zie de rotonde op de Oostsingel en Stationsweg). Echte kunst die een boodschap draagt is Zadkines Gespleten stad in Rotter dam of Bartholdi's Vrijheidsbeeld in New York, dan wel de sculptu ren in Florence, Rome, St. Peters burg en talloze andere steden. Als je kunst wil zien, dan ga je naar musea. Of je gaat eens in de twee jaar naar Thorn om naar de prach tige zandsculpturen te kijken. Jan van den Brekel, Venray. Circuit Terwijl de zoektocht naar de beste locatie voor een racecir cuit in de regio in stilte nog in volle gang is, houdt de gemeente Venray er kennelijk ernstig reke ning mee dat de nieuwe baan aan de Bakelsedijk grote kans maakt om aangewezen te worden als meest geschikte plek. Dat lijkt in ieder geval de conclusie te zijn die enkele inwoners van Merselo wel moeten trekken nadat zij bij de gemeente Venray nagevraagd hadden in hoeverre bij de WOZ- taxatie van hun woning rekening gehouden was met de mogelijke komst van het circuit aan de Bakel- sedijk. Dat circuit is nog niet ope rationeel, maar een inwoner die in het dorp zelf woont en die bij de gemeente informeerde naar de invloed van de mogelijke komst van het circuit op zijn WOZ-taxa- tie, kreeg schriftelijke antwoord dat deze taxatie vanwege het cir- OTTO-directeur Frank van Gool: "OTTO heeft het de laatste jaren ontzettend goed gedaan." sluit niet uit dat er binnenkort ners in de Tol te eten. Zijn flatje ziet er gezellig uit, met uitzicht op de tuin van het Ambachtskwartier. Op de vraag of hij alles zelf onder houdt, lacht hij ondeugend en zegt: "Nee daar zorgt Mariet voor." Mariet (Wijnands) is zijn steun en toeverlaat. Ze komt twee morgens voor het huishoudelijk werk en daarnaast wipt ze regelmatig bij hem binnen om even te kijken of alles in orde is. "Maar ik doe ook nog een heleboel zelf", zegt hij. cuit naar beneden was bijgesteld met liefst 12 procent. Een ander, iets buiten het dorp wonend, werd verblijd met een aanpassing naar beneden van 9 procent. Alhoewel: "verblijd". Wat in eerste instan tie een verheugende mededeling van de gemeente lijkt te zijn die wellicht een paar tientjes belas tingvoordeel oplevert, is bij nader inzien de aankondiging van een enorme financiële strop: beide hui zen zijn dus volgens de gemeente nu al tienduizenden euro's minder waard, alleen al door de mogelijke komst van het circuit. Dat wordt nog wat indien het nieuwe circuit aan de Bakelsedijk ooit daadwer kelijk operationeel wordt - en dat 60 uur per week! Straks zitten de mensen rond het circuit dus niet alleen met herrie (want dat is juist de reden van de neerwaartse bij stelling van de WOZ-waarde), maar ook met een woning die tiendui zenden euro's minder waard is. En dat is geen papieren verlies: de WOZ-waarde is namelijk de waar de in het economische verkeer. Zou de gemeenteraad zich dit alle maal realiseren? Leo Peeters, Merselo Geen barakken Het COA wil op Sint Anna 1200 asielzoekers opvangen. Er is over dit aantal direct al de nodige onduidelijkheid gerezen. Burgemeester Hans Gilissen, die zelf dit getal noemt, wakkert die onduidelijkheid nog eens aan door zijn opmerking: "Het is maar net wat je onder onduidelijkheid verstaat". Volgens hem is 1200 het maximum wat op Anna gehuis vest kan worden. Immers, zoveel patiënten woonden er vroeger ook al. Niets is minder waar. Er hebben nooit meer dan ongeveer 750 patiënten gewoond. In 1952 woonden er 644 patiënten en 73 patiënten in de gezinsverpleging. In 1989 bedroeg de capaciteit 608 plaatsen, inclusief 156 plaatsen van 't Kempke en Den Heuvel, de paviljoenen aan de Overloonse- weg. De 'oude' inrichting, waar de asielzoekers zouden komen, telde toen 452 plaatsen. Het is daarom niet realistisch om uit te gaan van een maximum van 1200 plaat sen. De capaciteit van de huidige gebouwen is daartoe bij lange na niet toereikend. Ook niet na de nodige verbouwingen en restaura ties. Dat betekent maar één ding: bijbouwen. En denk nu maar niet dat het COA bereid is om dure nieuwbouw te plegen. Dat wor den barakken en wooncontainers, nog meer overnames volgen. "OTTO heeft het de laatste jaren ontzettend goed gedaan. Er mel den zich wekelijks bedrijven die door OTTO overgenomen willen worden. Alleen, wij willen echt bedrijven overnemen die bij ons passen. Maar dat er misschien in de komende tijd nog iets aan gaat komen, dat is wel mogelijk." Aan welke markten denkt hij dan? "Nou, onze groeistrategie ligt in Polen, Duitsland, Nederland maar ook België. In die landen zou wel eens iets kunnen gebeuren en in die landen zijn we ook echt aan het kijken naar mogelijke overna mes." OTTO Work Force is de grootste internationale arbeidsbemiddelaar van Nederland. Daarnaast zendt het bedrijf uit in Polen, Tsjechië, Slowakije, Engeland en België. Vorig jaar behaalde OTTO Work Force een omzet van bijna 100 miljoen euro. Het hoofdkantoor is gevestigd in Venray; in Midden- en Oost-Europa heeft het uitzendbu reau vijftien kantoren. OTTO Work Force is lid van de ABU en VCU- en NEN-4400-1-gecertificeerd. OTTO- directeur Frank van Gool kwam deze week aan het woord in de uitzending van Peel en Maas TV. Deze reportage is terug te zien op de website www.peelenmaastv.nl. Wat dat is? Hij gaat nog zelf pin nen bij de Rabobank, maakt als de Tol gesloten is zijn eigen maaltijd klaar in de magnetron, zorgt zelf voor zijn ontbijt enhij gaat nog trouw iedere zondag naar de Grote Kerk. "Het is een prachtige kerk, maar het is schandalig hoe de entree naar de kerk erbij ligt. Daar moeten ze maar gauw iets aan doen, want zo'n prachtige kerk verdient een betere toegang." Op de vraag of hij nog iets te wen sen heeft zegt hij 'dat een goede gezondheid het allerbelangrijkste is'. Maar, de kwaaltjes komen er onvermijdelijk aan ."Ik mag niet klagen. Ik word goed verzorgd, mijn kinderen en kleinkinderen komen trouw op bezoek en ik ben nog goed ter been. Regelma tig een boek lezen uit de biblio theek en op zijn tijd een glaasje wijn of een Franse cognac is goed voor iedereen. Het ene houdt je hersens in conditie en het ander je hart." Op 3 mei viert hij met zijn kinderen en kleinkinderen in de Tol zijn verjaardag. Vanaf 19.00 uur is iedereen welkom om deze kwieke honderdjarige te komen feliciteren. ook al beweert COA-voorlichter Martijn van de Koolwijk dat dit niet zal gebeuren. Laat we dat hopen en hopen we ook, dat men de landschap pelijke en historische waarde van dit unieke park respecteert en onder andere niet gaat bouwen op het open middenterrein. Want daarmee zou Sint Anna in het hart worden getroffen. Sint Anna heeft al meer dan 100 jaar een asielfunctie. De nieuwe bewoners zijn dan ook van harte welkom, maar spaar asjeblieft ons patrimonium en bouw geen barak ken op het middenterrein. Twan van Els, Venray Politiepet Bij het lezen van Peel en Maas van vorige week kon ik mijn ogen bijna niet geloven. Hij bestaat dus toch nog steeds, de politiepet! Deze pet, die vroeger iedereen paste, is al jaren uit het straatbeeld verdwenen. Kijk naar geünifor meerde agenten (m/v) op straat; kijk naar de tv-programma's Blik op de Weg en Wegmisbruikers, kijk naar de foto's van de politie in de dagbladen en je ziet nagenoeg geen enkele agent meer die het bij het uniform behorende hoofddek sel draagt. En dan blijkt opeens uit een foto van de politie Venray in Peel en Maas dat de politiepet toch nog steeds bestaat. Waarom dit hoofddeksel nauwelijks meer in de publieke ruimte te zien is, is mij niet bekend. Gebrek aan disci pline, gemakzucht, onvoldoende controle op het dragen van het complete uniform door leiding gevenden? Wie het weet mag het zeggen. De politie kan een voor beeld nemen aan de leden van de (vrijwillige) brandweer. Als de brandweer moet uitrukken voor het blussen van een brand, voor het bevrijden van gewonden uit een verongelukte auto, voor het opruimen van door een storm gevelde bomen of voor welke calamiteit dan ook, steeds dragen deze brandweerlieden de bij hun werkkleding behorende brand weerhelm. En zo hoort het! Nu uit de bewuste foto ter gelegenheid van de uitbreiding van het wijk agententeam blijkt dat de Venray- se politie kennelijk toch wel trots is op het dragen van de politiepet, nodig ik hen hierbij uit deze pet voortaan ook te dragen tijdens hun diensturen op straat. Het aan zien van de politie kan hierdoor alleen maar toenemen. F.PH.M. Koch, Meerlo Café De Klokkenluider is winnaar geworden van de titel "vriendenkring Hertog Jan Café 2010'. De prestigieuze titel is op 13 april uitgereikt tijdens 'de Vriendenkring Hertog Jan dag' in De Efteling. Het Venray- se café kwam als beste van de dertien finalisten uit de bus Als toelichting gaf de jury aan dat het café de winnaar is omdat het de belichaming is van wat Hertog Jan wil uitstralen: kwali teit, vakmanschap, een eigenzinnig karakter, maar vooral een prachtig product. 'Het café is gelegen op een unieke locatie en kan zo fun geren in een nieuwe commercial van het biermerk. Prachtig terras voor de deur, de entree naar het café is bijzonder en de ambiance geweldig. De waard kent zijn gas ten, maar verliest de passanten zeker niet uit het oog. Koffie- thee huis en bierlokaal De Klokkenlui der heeft naast de bieren van Her tog Jan een uitgekiende selectie van speciaal bieren'. Kleur in je leven betekent vaak dat het goed gaat. Je voelt je zeker van jezelf en in je dagelijkse leven loopt het allemaal lekker. Je sociale con tacten bieden je vreugde en je hebt lol in het leven. Maar er zijn ook periodes in je leven waarin er geen kleur te beken nen is. Door omstandigheden, van welke aard dan ook, kan het zijn dat de wereld grijs is voor je. Op die momenten kan kunstzinnige therapie hel pen. Kunstzinnige therapie onder steunt genezingsprocessen op psychisch, emotioneel en lichame lijk niveau. Het kan gaan om ziek tebeelden als astma, kanker, PMS, maar ook om depressie, spannin gen, angsten of slaapstoornissen, rouwverwerking, psychosomati sche klachten of simpelweg niet goed in je vel zitten. In de thera pie werk je met tekenen, schilde ren en boetseren. Het mooie is dat je dit helemaal niet hoeft te kun nen. Door de manier waarop de oefeningen aangeboden worden, gebeurt dit vanzelf. Gevoelens die je nog niet onder woorden kunt brengen, kunnen door het kunst zinnig werken ervaren en zicht baar worden. Ben je je eenmaal Bellen voor je club Er is waarschijnlijk geen club in Nederland die niet wat extra financiële middelen kan gebruiken. Wat extra materi alen, een trainingskamp, een feestje, ongetwijfeld heeft ook jouw vereniging wel zo'n wen- senlijstje. Om hier een steen tje aan bij te dragen heeft The Phone House een actie opge zet. Een hele simpele, heldere actie, waarbij mensen alleen datgene hoeven te doen wat ze normaal ook regelmatig doen: hun mobiele abonnement ver nieuwen. Hoe het werkt? Je meldt jouw vereniging aan op www.bellen- voorjeclub.nl. Vervolgens ontvang je van ons een welkomstpakket waarmee je de actie kunt promo ten onder de leden en sponso ren. Als zij (en hun familie, buren, vrienden, kennissen, zakenrelaties etc.) vervolgens toe zijn aan een nieuwe mobiele telefoon gaan zij hiervoor naar The Phone House in Venray of Boxmeer dan wordt de club als volgt beloond: Voor het afsluiten of verlengen van een mobiel abonnement krijgt jouw club tien euro, voor het afsluiten van een vast of mobiel internet abonnement krijgt jouw club vijf euro en voor de aanschaf van een Het team van De Klokkenlui der in Venray Adrie van Benschop en Gerrie Steeghs: "Dit hadden we echt niet verwacht. Wat een geweldige eer dat De Klokkenluider' gekozen is tot het beste Hertog Jan Café van 2010. De concurrentie van de andere finalisten was niet mis, dus is dit een bijzondere overwinning en erkenning die wij opdragen aan ons hele team, een team dat zich altijd voor tweehonderd procent inzet voor onze gasten. Dit resul taat hebben we samen bereikt. En natuurlijk ook dankzij al onze gasten, vrienden en anderen die op ons gestemd hebben. We zijn enorm trots op ons café en onze geweldige gasten. Dit gaan we groots vieren op zondag 25 april om 14:30 uur." De winnaar mag zich niet alleen een jaar lang 'Her tog Jan Vriendenkring Café 2010' noemen, maar is met het hele team ook uitgenodigd om een eigen bier te brouwen, samen met Gerard van den Broek. hiervan bewust, dan kan verwer king en acceptatie plaatsvinden. Kunstzinnige therapie kan een proces van verandering, accep tatie en innerlijke creativiteit op gang brengen. Het kan een middel zijn om vitale processen weer in beweging te brengen en het zelf vertrouwen te hervinden. Omdat het accent op het schil deren, tekenen en boetseren ligt en niet op praten, is het ook voor kinderen en jongeren een fijne manier van werken. Vaak is het voor kinderen en jongeren moeilijk om hun gevoelens onder woorden te brengen. Kunstzin nige therapie kan dan een onder steuning zijn, juist omdat het beel dend weer gegeven kan worden. Hierbij wordt aangesloten bij de belevingswereld van het kind. Zo ontstaat er ruimte en inzicht in de problemen en de mogelijke oplos singen daarvan. Spreekt het je aan en wil je meer weten of een oriënterend gesprek, neem dan contact met op Marie Verhoeven, kunstzinnig therapeut. Haar praktijk is gevestigd in de Dr. Poelsstraat nr 1B in Venray, tele foonnummer 0478-516015. Kijk voor meer informatie op www. kunstzinnigetherapie-venray.nl prepaid pakket krijgt jouw club een euro. Een contactpersoon van de club verzamelt kopieën van de kassabonnen en vult enkele gege vens hier van in op de website. The Phone House zorgt ervoor dat de club de vergoeding krijgt uitgekeerd. De enige voorwaarde is dat de aankoop plaats moet vin den bij The Phone House. Ga dus snel naar www.bellen- voorjeclub.nl en meld je aan. Hier vind je ook meer informatie over The Phone House en over deze actie. Voor meer informatie: The Phone House Venray, Grotestraat 7, telefoon 550525. Inschrijven peuters Inschrijven voor de peuter speelzalen in Venray, Oostrum en Leunen op donderdag 29 april. Peuterspeelzalen Venray is ver huisd naar de Eindstraat 42 in het Sint Josephklooster. U bent welkom tussen 9.00 uur tot 16.30 uur. Deze inschrijving is voor de peuterspeelzalen Blokkendoos, 't Ukkenest, Hummeltjeshoek, Sam Sam, Mierenhoop, Kleurdoos, Pad destoel en Rommelhöfke. Informa tie of inschrijfformulieren kunt u ook aanvragen op andere tijdstip pen via telefoon 586498. Wat gebeurt er als U niet adverteert SYNTHESE Weer overname OTTO Kwieke honderdjarige

Peel en Maas | 2010 | | pagina 7