Gemeente Venray Spetterende heropening pleinen LM i mm Markt in het zonnetje Herontwikkeling oude melkfabriek Lokale bijdrage manifestatie MENU 2010 Programma Koninginnedag Gemeentehuis gesloten Huisvuilinzameling rond Koninginnedag Tegemoetkomingen voor chronisch zieken ofgehandicapten Vernieuwde brochure 'Ik heb wat, krijg ik ook wat?' PEEL EN MAAS Donderdag 22 april 2010 - Pagina 15 Gemeentehuis Openingstijden MENU 2010 is, in aanloop naar de Floriade in 2012, een reizende culturele manifestatie die vijf gemeenten in Noord-Limburg aandoet. MENU 2010 heeft als thema voedselproductie en is op 9 en 10 oktober in Venray. Kunstenaars uit binnen- en buitenland maken rond het thema allerlei kunstuitingen en op het Schouwburgplein wordt dan een soort van 'voedsel fabriek' opgebouwd. Ook lokale (amateur-)kunstenaars, verenigingen en ondernemers kunnen een bijdrage leveren. Daarom is er een inloopspreekuur over de invulling van het programma op maandag 26 april van 19.30 tot 21.00 uur in het Theehuis van het Odapark. Iedereen die belangstelling en/of ideeën heeft, is welkom. De avond begint met een korte presentatie van de plannen, daarna is er ruimte voor vragen en ideeën. Voor meer informatie: zie www.menu2010.nl. In verband met Koninginnedag zijn op 30 april het gemeentehuis en de studiezaal gesloten. Het huisvuil wordt niet op vrijdag 30 april, Koninginnedag, opgehaald maar op zaterdag 1 mei. Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MBVenray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 16 Afgelopen maandag betekende een nieuwe start voor de markt- ondernemers van de Venrayse markt. De pleinen zijn klaar, het winkelcentrum ziet er fraai uit en daarmee wordt ook de week markt aantrekkelijker. Daarom kreeg de markt van 19 april een feestelijk tintje. Alle ondernemers hadden begrip voor de situatie, maar moesten toch even doorbijten toen de pleinen opengebroken waren. Daarom organiseerden de marktcommissie, de organisator van de kerststal, de centrummanager en de marktcoör- dinator van de gemeente Venray een speciaal programma voor de markt van 19 april. Burgemeester en Wethouders bezochten de markt, Ike Busser sprak de marktcommissie toe en er waren speciale activiteiten, zoals een kinderboerderij, een draai orgel, een ambachtelijke klompen makerij en gratis poffertjes. Fraaymarkt De weekmarkt krijgt ook een nieuwe impuls door elke eerste marktdag van de maand een Fraaymarkt te houden. Dit houdt in dat er extra kraampjes met streekproducten en speciale activiteiten op de Fraay markt staan. In juli zijn er elke marktdag extra activiteiten. Dit is een initiatief van de organisator van de kerststal en de marktcommissie, marktmeester en marktcoördinator. Het college van BenW heeft ingestemd met de nota van uitgangspunten voor de locatie van de oude melkfabriek aan de Leunseweg. Hierin worden de gewenste richtingen genoemd voor de toekomstige ontwikke ling van het gebied. Een initiatiefnemer is bereid te investeren in het gebied. Het gaat om het noordelijk deel van de oude melkfabriek dat momenteel leeg staat (aansluitend aan de dieren artspraktijk). De gemeente is blij met het initiatief. De locatie van de oude melkfabriek kan immers een flinke kwaliteitsslag maken, aanslui tend op de eerdere ontwikkeling van de WoonMax en de verbouwplannen voor de Wieënhof. Aan de Leunse weg kan zo een mooie nieuwe entree van Venray ontstaan. Uitgangspunten In de nota van uitgangspunten is aangegeven dat op deze plek een markant gebouw of samenspel van gebouwen een duidelijk herken ningspunt moeten gaan vormen. Daarnaast zijn randvoorwaarden opgenomen over functies, verkeer- en milieueisen waaraan de project uitwerking moet voldoen. Afgelopen zaterdag werden het Henseniusplein en het Schouwburgplein feestelijk heropend. Tijdens deze heropening werden achtereenvolgens het nieuwe oude beeld van Henschenius en de millenniumfontein spetterend onthuld. De pleinen zagen zwart van de mensen en het mooie weer maakte dat vele kinderen meteen gretig gebruik maakten van de pas onthulde fontein en de spuitertjes op het Schouwburgplein. Ook dit jaar zijn er op Koninginnedag onder leiding van het Oranjecomité leuke activiteiten georganiseerd: 9.45 uur 9.45-11.30 uur 9.00-13.30 uur 10.00-12.30 uur 11.30-11.45 uur 12.15-13.15 uur 13.30-17.00 uur 13.30 uur 14.00-16.00 uur 14.00-16.00 uur 14.00-16.00 uur 14.00-17.00 uur 14.00-17.30 uur 19.30-23.30 uur Herauten te paard kondigen de feestdag aan, gemeentehuis Feestelijke ontvangst gedecoreerden en genodigden, gemeentehuis Kinderschminken, Schouwburgplein Kinderrommelmarkt (kinderen tot twaalf jaar), Schouwburgplein en Henseniusplein Aubade voor de gedecoreerden door Koninklijke Harmonie 'Euterpe', bordes gemeentehuis Concert Jeugdharmonie Euterpe, bij schouwburg Muziek-/ dansspektakel met Flavour, Bruce dance Factory en dansstudio Paul Janssen, Schouwburgplein Diverse muziekgezelschappen (o.a. Oktet Nog en joekskapellen), centrum Torenbeklimming, Grote Kerk Kinderspelen, kinderschminken en o.a. optreden van Jeanny van Vegchel en de Vagebonden, Beukenrode Huifkartochten, tussen centrum en Beukenrode Dansgroep Jeanne Janssen, Grote Markt Sportbraderie, sportdemonstraties, Henseniusplein (zie hieronder) Koninginnebridgedrive, De Witte Hoeve. Sportbraderie Nieuw op het programma is de sportbraderie, die Sportplatform Venray met sportconsulent Marloes Faesen en andere partijen organiseren. U kunt zelf actief meedoen tijdens demonstraties van verschillende sporten! 14.00-14.20 uur - Dansshow (Peeldancers) 14.20-15.30 uur - Show vechtsporten: taekwondo, capoeira, judo 15.30-15.55 uur - Demo gymnastiek (St. Christoffel) 15.55-16.00 uur - Dansshow (Peeldancers) 16.10-16.40 uur - Straatvoetbal: show door Nelson de Kok 16.40-17.10 uur - Demo speedbadminton. Rondom de activiteiten staan kraampjes waar u informatie kunt krijgen over veel sporten en de Special Olympics. Iedereen kan de hele middag meedoen aan sumoworstelen, jeu de boules en echte crossauto's en motoren bekijken! Voor meer informatie over de sportbraderie kunt u contact opnemen met Marloes Faesen (m.faesen@synthese.nl). Wanneer u chronisch ziek of gehandicapt bent, kunt u een algemene tegemoetkoming krijgen in de meerkosten die u maakt. Dit regelt de Wet tegemoetkoming chronisch zieken en gehandicapten (Wtcg). De hoogte van de algemene tegemoetkoming isafhankelijk van uw leeftijd, de zorg die u ontvangt en of u thuis woont of in een zorginstelling. U hoeft niets te doen om een tegemoetkoming te ontvangen. Het bedrag waar u recht op hebt wordt automatisch op uw rekening bijgeschreven. Verder biedt de Wtcg een korting op de eigen bijdrage die u betaalt voor de AWBZ of de Wmo, en hebben ouderen en arbeidsongeschikten recht op een financiële compensatie. En tenslotte kunt u specifieke zorgkosten aftrekken bij uw belastingaangifte. Wanneer krijgt u wat? In 2010 zijn er vier momenten wanneer u een bedrag kunt verwachten. Wanneer krijgt u wat? Hieronder ziet u een overzicht. April: Heeft u in 2009 een eigen bijdrage betaald voor AWBZ-zorg zonder verblijf of zorg in het kader van de Wmo? Dan heeft u recht op een korting op de eigen bijdrage. De korting over 2009 ontvangt u in één keer achteraf in april 2010. Vanaf 2010 wordt de korting meteen verrekend op de factuur. April - juni: Heeft u voor 1 april 2010 aangifte gedaan bij de belastingdienst? Dan kunt u vóór 1 juli 2010 bericht ontvangen over de aanslag inkomstenbelasting 2009, inclusief de aftrek van specifieke zorgkosten. Juli - september: Bent u arbeids ongeschikt? Dan ontvangt u de jaarlijkse tegemoetkoming voor arbeidsongeschikten van het UWV, mits u aan de voorwaarden voldoet. November - december: Bent u chronisch ziek of gehandicapt? Dan ontvangt u in de periode november - december 2010 de algemene tege moetkoming over 2009, mits u aan de voorwaarden voldoet. Meer informatie Meer informatie over de Wtcg en de daarbij geldende voorwaarden kunt u vinden op www.wtcg.info. 'Ik heb wat, krijg ik ook wat?' is een vraag die mensen met een chronische ziekte, handicap of hoge leeftijd vaak stellen. De vernieuwde brochure van het ministerie van Volksgezondheid Welzijn en Sport geeft antwoord op deze vraag. De brochure 'Ik heb wat, krijg ik ook wat?' bestaat al een paar jaar. Hij is bestemd voor iedereen die hoge kosten maakt in verband met een chronische ziekte, handicap of hoge leeftijd. Eik jaar wordt er een nieuwe versie van deze brochure uitgegeven. De versie van 2010 geeft u een actueel overzicht van alle bestaande regelingen. U leest welke mogelijkheden er zijn, hoe ze werken en waar u terecht kunt voor een aanvraag of meer informatie. Onderwerpen De brochure 2010 bevat de volgende onderwerpen: vergoeding van medische kosten kosten van zorg bij langdurige ziekte kosten van bijvoorbeeld hulp in het huishouden, vervoer en aanpassing in de woning een financieel extraatje voor mantelzorgers meerkosten door een chronische ziekte of handicap (meer informatie over deze regeling leest u in bovenstaand artikel) kosten van reizen buiten de regio kosten van gehandicapte kinderen die nog thuis wonen kosten van bijzondere uitgaven belastingaftrek bij ziekte of handicap belastingteruggave voor mensen diejong gehandicapt zijn geraakt hogere uitkering voor extra hulp bij arbeidsongeschiktheid. Bestellen ofophalen De brochure 'Ik heb wat, krijg ik ook wat?' ligt voor u klaar in de publiekshal van het gemeentehuis. U kunt er ook één bestellen via de medewerkers van Postbus 51; zij kunnen ook eventuele vragen beantwoorden. Postbus 51 is te bereiken op het telefoonnummer 0800 - 8051. Zij zijn bereikbaar op werkdagen van 8.00 to 20.00 uur. adv week 16.indd 15 21-04-2010 15:16:07

Peel en Maas | 2010 | | pagina 15