'Wijken zijn te groot en dorpen te klein' Pappa Steven op school Website Rooynet voorziet in Venrayse behoefte Praktijkonderwijs Limburg scoort www.omroepvenray.nl te PEEL EN MAAS Donderdag 15 april 2010 - Pagina 8 Burgemeester Gilissen bezorgd over Landweert "Er zijn grote problemen in Venray-centrum en in de wijken. Het vergt een flinke inspanning om de leefbaar heid weer te herstellen", zegt burgemeester Hans Gilissen maandagavond in gemeen schapshuis De Gelderkoel in Heide. Het voltallige college brengt een bezoek aan het dorpsradenoverleg. De bevol- kingskrimp, het openhouden van de scholen en de leefbaar heid in de kleine dorpen zijn de gespreksonderwerpen. Theo Zegers, voorzitter van het dorpsradenoverleg, denkt de oplossing te weten. De wijken zijn te groot geworden, terwijl de dorpen al jaren staan te springen om meer woningen. "In de dor pen is nog een sociale structuur. De wijken zijn juist onveilig en minder leefbaar geworden, van wege het ontbreken van de soci ale controle", denkt Zegers. "Het is jammer dat het zo gelopen is. Wij hameren al twintig jaar op meer woningen. De verdeling is hele maal scheef gegroeid. Als de wij ken eens kleiner zouden zijn, ten gunste van de dorpen. Dan waren de meeste problemen opgelost." Wethouder Patrick van der Broeck (CDA) heeft leefbaarheid in zijn portefeuille. Hij geeft Zegers deels gelijk. "In de wijken is inderdaad geen sociale cohesie. De mensen zitten er niet te wachten op een harmonie, die juist in een dorp zo belangrijk is. Maar de discussie is te eng. Leefbaarheid is veel meer dan alleen stenen. Het is alles bij elkaar." Het gesprek komt al snel op het sluiten van de scholen. En juist die scholen zijn zo belangrijk voor de sociale binding in een dorp. "Daar wordt de basis gelegd", denkt Martin Peeters, voorzitter van de dorpsraad Heide. "Als bij ons de school sluit, dan gaan de kinde ren naar de omringende dorpen. De onderlinge band valt weg. Dan is het snel gedaan met het dorp." Zegers blijft het jammer te vin den dat de dorpen zolang hebben moeten wachten op woningbouw. "En nu er eindelijk gebouwd kan worden, zijn er geen mensen meer", verzucht hij. Sieb Nijssen, voorzitter van de dorpsraad Yssel- steyn, geeft de schuld aan het spreidingsmodel van de provincie. In de dorpen mocht slechts mond jesmaat gebouwd worden. Toch gloort er hoop, zoals in Oirlo waar nu twee bouwprojecten zijn. "Er is veel belangstelling voor", weet dorpsraadlid Jan Nelissen. "Het zijn vooral inwoners van de Ven- rayse wijken, zoals uit Landweert, die graag terug willen keren naar Oirlo. Het is vertrouwd, dat ken nen ze." Jeanne Jansen, lid van de dorps raad Smakt, merkt op dat het kleinste dorp toch een vrij jonge bevolking kent. "Ondanks de trek naar Overloon of Venray. Pas zijn er in Smakt bij twee buren op dezelfde dag twee kinderen gebo ren. Samen met Holthees tellen we 650 inwoners, daarvan zit ten er toch 91 op de basisschool. Dat is veel." Blitterswijck, uit het voormalige Meerlo-Wanssum, zit met het zelfde probleem als veel Venrayse dorpen. "Door de centra lisatie in Venray zijn veel mensen uit Blitterswijck weggetrokken", zegt dorpsraadlid Sjaak Sluijters. "Er is ook bij ons is veel te wei nig gebouwd. Jongeren maar ook ouderen moeten een kans krijgen in het dorp te blijven." Theo Koot- er, secretaris van de dorpsraad Vredepeel, herkent de verhalen. "Vredepeel heeft nooit mogen groeien", zegt hij boos. "Wat wil het college nu eigenlijk met ons dorp? Opdoeken of platgooien?" Het antwoord blijft uit. Voorzitter Jan Classens ('we zijn niet aan het leven, maar aan het overleven') schetst niet alleen de problemen met de school. Ook verenigingen als de jeugdclub en de KBO staan onder druk. Toch is Vredepeel strijdbaar. In 1980 werd er een landelijke tv-uitzending gewijd aan het jonge ontginningdorp. "Burgemeester Defesche vertelde toen dat de school wel snel dicht zou gaan", zegt Classens. "We zijn nu dertig jaar verder en de school is er nog." Wethouder Jan Loonen (CDA) wijst op het belang van het stimuleren van economische bedrijvigheid in de dorpen. Het trekt werkgelegenheid en dus mensen aan. Toch gaat die vlieger niet altijd op. Zoals in Vredepeel met de luchtmachtbasis, een van de grootste werkgevers in de gemeente. Het dorp profiteert er nauwelijks van. Van der Broeck roept de dorpen op vooruit te kijken. "We moeten het verleden loslaten en kijken naar het hier en nu. We moeten mensen verleiden in onze dorpen te komen wonen. Met alleen maar geklaag en negativisme dragen we daartoe niet bij." Loonen meldt dat de bevolkingskrimp in Noord Limburg nog even op zich laat wachten. "Daarom hebben we nu nog de kans om te reageren. Voor dat de huizen leegstaan. We moe ten goed kijken waar en hoeveel er gebouwd kan worden. En dan vooral letten op de kwaliteit." Pappa Steven Vidyaakar bracht samen met Bart en Marijke Veldpaus vrijdagmor gen een bezoek aan de Petrus' Bandenschool in Venray. De school had tijdens een kerst markt maar liefst 3700 euro bij elkaar gebracht voor het weeshuis van Pappa Steven in India. In een presentatie in de aula van de school lieten Pappa Steven en Bart en Marijke Veld- paus, die zich inzetten voor de Stichting Helpende Handen in India, zien wat er met dit geld is gebeurd. Pappa Steven was bijna een week in Venray. Bart Veldpaus en zijn vrouw Marij ke genoten van zijn aanwezig heid. "De afgelopen dagen hebben wij al heel veel bijzondere momenten mogen mee maken. Pappa wilde graag naar Venray komen, maar graag niet te lang. Niet omdat hij niet graag komt, maar omdat hij bij 'zijn gezin', 'zijn kinderen' wil zijn", kijkt Bart Veldpaus terug op het bezoek van Pappa Steven. Het waren drukke dagen voor de Indi ase gast en zijn Venrayse gastheren. "Donderdag zijn we de hele dag op het Dendroncollege in Horst op bezoek geweest. Na een warme ontmoeting met de vier leerlingen die in 2008 naar India zijn geweest en nu onze ambassadeurs zijn, kre gen we een lunch aangeboden met de directie en enkele leerkrachten. Ine Schriever is onze betrokken en enthousiaste contactpersoon. Daarna heeft Pappa het startschot gegeven voor de sponsorloop. Het was de eerste keer in zijn leven dat hij een pistool in zijn handen had, dat was goed te merken. We hebben hem dringend geadviseerd in de lucht te schieten. 's Middags was er een forumdiscussie met vijftien leerlingen. Zij stelden vele, soms kritische en ontwapenende vragen, waar Pappa op heeft gere ageerd. Als publiek waren de twee de klas leerlingen aanwezig, die gesolliciteerd hebben voor de reis in oktober, als we weer naar India gaan. Daarna hebben we heerlijk ontspannen gegeten bij een van de ambassadeurs thuis. Steven heeft daar van een echte Holland se stamppot kunnen genieten." Vrijdagochtend waren Pappa Steven en het Venrayse echtpaar gast op de Petrus Banden school in Venray. "We hebben de kinde ren beelden laten zien wat Pappa heeft gedaan met het gedoneerde geld. Een groot applaus kreeg Pappa toen hij beelden liet zien van enkele speeltoestellen voor de Helpende Handen kinderen. Na een korte pauze zijn we op bezoek geweest bij twee groepen 8. De kinderen hadden vragen voorbe reid die ze ook in het Engels zelf hebben gesteld. De leerkrachten hadden alles fantastisch voorbe reid. De reacties en opmerkingen waren hartverwarmend. Een van de kinderen is recht voor pappa gaan staan en heeft een uitgebrei de brief in het Engels voorgelezen. Daar moesten we met z'n allen wel even van slikken. 's Middags zijn we bij kunstenares Mieke van Uden in Geijsteren op bezoek geweest. Een heel bijzondere ervaring. Zij heeft 54 kunstenaars benaderd. Van deze 54 kunstob jecten is ook een mooi fotoboek gemaakt. Iedereen kan dat bestel len voor 13,50 euro. Alle 54 kunst werken worden hopelijk verkocht. De gehele opbrengst is voor het nieuwe Helpende Handen School On Wheels-project. Een onderwijs project dat SOS-Meerlo-Wanssum voor de komende drie jaar heeft geadopteerd. 's Avonds hebben wij een gezellig samenzijn gehad met het Venrayse Helpende Handen bestuur." Zaterdagavond was Pappa Steven gast op de feestavond bij SOS-Meerlo-Wanssum. Pappa heeft daar met en harde gongslag het startsein gegeven voor de activi teiten voor Wings, de projectnaam voor de School-on Wheels. Zondagmiddag was er een sfeer volle bijeenkomst in de foyer van Schouwburg Venray met Indiase muziek en dans. Bart Veldpaus: "Het was mooi dat ook Juliane van Dee, inmiddels 86 jaar, aanwe zig was. Zij heeft samen met haar man Nic Helpende Handen in Ven- ray een gezicht gegeven. Verder heeft Pappa Vidyaakar een mooie presentatie gegeven, nadat hij en kort actueel filmpje had laten zien. Er werden veel vragen gesteld en reacties gegeven. Drie basis school kinderen uit het Veulen hadden lege flessen opgehaald en die naar de winkel gebracht. Dat bracht 38,60 euro op. Ze hebben dat bedrag zondag met een zelf gemaakte cheque op het podium aan Pappa overhandigd. Een van de kinderen had in het Engels een heel persoonlijk briefje geschre ven en voorgelezen. Dat zorgde voor een heel emotioneel moment. Zeer tevreden hebben wij met elkaar nog even na gepraat. Maan dag zijn we naar Santpoort gere den waar we de maandagochtend bazaar groep bezocht hebben. Dit is een groep oudere mensen die al vele jaren spulletjes maken voor de bazaar en die verkopen. De opbrengst is voor Helpende Handen. Het was erg bijzonder dat opnieuw Juliane van Dee ook aanwezig was. 's Middags zijn we naar Hilversum gereden en heb ben daar een bijzondere vergade ring gehad met de contactperso nen van Wilde Ganzen. Helpende Handen is een van de projecten die het langst met Wilde Ganzen Pappa Steven werd hartelijk welkom geheten in de Petrus' Bandenschool. samenwerkt. Na een lange terug reis vanuit Hilversum werden we opgevangen door Roos, een van de overbuur kinderen in de Kruis straat. Zij heeft Pappa vrijdag op de Petrus Banden School ontmoet. Roos heeft een prachtig kleurrijk schilderij met twee knuffelende Mickey Muis gezichten voor Pappa gemaakt. Roos gaf Pappa een dikke knuffel. Op dat soort momenten weet je hoe charismatisch Pappa Steven is en krijg je nog meer waardering voor zijn werk voor de allerarmsten in India." Eind vorig jaar werd het project Rooynet opgeleverd. Op deze website, ook wel het digitale geheugen van Venray genoemd, treft u tal van infor matie aan over het Venrays verleden. Sinds november kunt u ook Peel en Maas op deze website digitaal terugvin den. Rooynet wordt hierdoor meer en meer het digitale archief van Venray. U vind er tal van foto's, al dan niet met beschrijvingen, maar ook documenten. Interessante thema's zijn de Grote Kerk, de psy chiatrie, historische straatbeelden, archeologie en monumenten. In het digitale archief van Peel en Maas kunt u met trefwoorden zoeken naar alles wat in de eerste 125 jaar in dit nieuwsblad is gepu- bliceerd. De intentie is om elk jaar een jaar aan het archief toe te voe gen. Berichten van de laatste vijf jaren vindt u terug op www.pee- lenmaasonline.nl Ook interessant is het genea logisch archief van de gemeente Venray. Hierin treft men geboor teakten, huwelijksakten en over lijdensakten aan uit Venray, maar ook uit de voormalige gemeente Oirlo. "Dit is een groeimodel", laat Marcel van Ewijk, projectleider van Rooynet weten. "Hier hebben we vooral te maken met de wet op de privacy die we moeten res pecteren." Van Ewijk is tevreden over het resultaat. "Rooynet is de eerste website in zijn soort in Lim burg en krijgt al in diverse plaat sen navolging. Het is een soort blauwdruk voor andere gemeen ten in de provincie geworden en daar mogen we, lees de vele vrijwilligers die dit gerealiseerd hebben, best trots op zijn." Toch is niet alles gerealiseerd wat vooraf beoogd was. "We moeten nog een duidelijk educatief stuk inbouwen. Ook Mijn Rooynet, waar bezoe kers hun eigen belangrijke infor matie kunnen rubriceren, kan nog een boost krijgen. Dat zou via de scholen kunnen maar we hebben de aansluiting met het onderwijs nog niet kunnen realiseren." Van Ewijk is ook tevreden over het bezoek aan de website. Dage lijks komen er bijna 100 bezoekers terwijl er in totaal al 4648 unieke bezoekers zijn geregistreerd. Meer dan de helft van de bezoe kers keert regelmatig terug op de site. Ongeveer een derde van de bezoekers komt rechtstreeks op de site. Het praktijkonderwijs in Limburg scoort over het alge meen beter dan het landelijk gemiddelde. Dat blijkt uit de zogeheten uitstroomresulta ten van de Limburgse scholen voor praktijkonderwijs. Deze laten zien waar jongeren na het praktijkonderwijs belan den. Steeds meer leerlingen van de acht Limburgse scholen, waar onder het Raayland College in Venray, voor praktijkonderwijs (PrO) hebben perspectief op een certificering, een diploma in het mbo en een baan. Dat het prak tijkonderwijs in Limburg in de lift zit, wordt besproken tijdens de PrO Limburgdag op donderdag 15 april bij 't Wildveld in Venlo. Ruim 300 docenten en medewerkers van de Limburgse scholen voor praktijkonderwijs zullen de werk conferentie bijwonen. Het praktijkonderwijs is in Nederland één van de vier vormen van voortgezet onderwijs, naast het vmbo, havo en vwo. Een diplo ma behalen in één van de leer wegen van het vmbo is niet voor iedereen weggelegd. Voor deze leerlingen, die vaak extra zorg en begeleiding nodig hebben, is er het praktijkonderwijs. Dit is een vorm van voortgezet onderwijs die leerlingen opleidt voor wonen, werken, burgerschap en vrije tijd. Een deel van de leerlingen stroomt door of haalt binnen het praktijk onderwijs niveau 1 in het mbo. Anderen krijgen een baan op de regionale arbeidsmarkt. De acht scholen voor praktijkonderwijs in Limburg geven jongeren steeds meer en beter perspectief op een certificering, een diploma van het mbo, en een baan. Het praktijkon derwijs in Limburg scoort name lijk over het algemeen bovenge middeld in vergelijking met de rest van Nederland. De scholen werken in regionaal verband ook steeds meer samen met roc's en het bedrijfsleven. Er zijn in Nederland ruim 160 scholen voor praktijkonderwijs (PrO) met in totaal zo'n 27.000 leerlingen. In Limburg volgen zo'n 1000 jongeren deze vorm van onderwijs. Leerlingen worden via stages, theorie- en praktijkvak ken toegeleid naar arbeid of naar arbeid en aanvullende scholing. Praktijkonderwijs is er ook op gericht de leerlingen competen ties te laten ontwikkelen die zij na de school nodig hebben op het gebied van onder meer wonen, burgerschap en vrije tijdsbeste ding. Limburg telt acht scholen voor praktijkonderwijs: DaCapo Col lege (Sittard-Geleen), katholieke en openbare school voor praktijk onderwijs in Heerlen, Terra Nigra (Maastricht), Praktijkonderwijs Roermond Petrus Donders (Roer mond), 't Wildveld (Venlo), Raay- land College (Venray) en 't Kwa drant (Weert). Ruim 300 docenten en medewerkers van deze scholen zullen de werkconferentie op 15 april bij 't Wildveld in Venlo bezoe ken. Op het programma staan vier workshops, die betrekking heb ben op cabaret, theatervoorstel lingen, ouderbetrokkenheid en good practice voorbeelden, om te illustreren en te bespreken dat de Limburgse scholen voor het praktijkonderwijs over het alge meen tot de betere van Nederland behoren. Lagere energiekosten gemeentehuis De gemeente bespaart straks jaarlijks 57.000 euro aan ener- gielasten in het gerenoveerde gemeentehuis. Vooral de stookkos ten voor de verwarming nemen flink af door de verbeterde isola tie. De elektriciteitskosten vallen iets hoger uit vanwege het nieuwe systeem van klimaatbeheersing. De afdeling Veiligheid en Hand having krijgt ook weer onderdak in het gemeentehuis. Momenteel is deze afdeling gehuisvest in het kantoorgebouw Keizerstaete op Keizersveld. De gemeente betaalt hiervoor jaarlijks 135.000 euro huur. Dit bedrag vervalt na de renovatie.Voor de dienstauto's van de afdeling Veiligheid en Handha ving komen extra parkeerplaat sen bij het gemeentehuis. Ook de onderhoudskosten van het gebouw vallen lager uit. Jaarlijks wordt nu 227.000 euro gestort in de onderhoudsvoorziening. Vanaf 2011 kan dit bedrag verlaagd wor den naar 140.000 euro, een jaar lijkse besparing van 87.000 euro. Overval De politie stelt een onderzoek in naar een gewapende overval op een woning aan de Overloon- seweg in Venray, in de nacht van maandag op dinsdag rond 3.45 uur. De 55-jarige bewoner van de woning wilde de woning verla ten, toen hij werd geconfronteerd met drie mannen met een wapen. De verdachten namen, zover nu bekend, een onbekend geldbedrag mee en zijn met een auto weer vertrokken in onbekende richting. Mogelijk heeft een vierde verdach te in de auto gewacht. Tijdens de overval raakte de bewoner licht gewond, nadat hij was geslagen door een van de overvallers. In de woning bevond zich ook de vrien din van de bewoner. Na de overval is de politie gealarmeerd en die startte meteen een onderzoek. Overval op woning In de nacht van vrijdag op zaterdag is aan de Baltussenweg in Overloon een woning overval len. De 29-jarige bewoonster van het huis werd daarbij bedreigd met een vuurwapen door een nog onbekend aantal daders. Achter in zijn loods werd ook de 41-jarige bewoner aangevallen. Deze man waarschuwde vervolgens zelf de politie. Beide slachtoffers raak ten lichtgewond. De politie is ter plaatse een onderzoek gestart en d technische recherche heeft direct sporen veiliggesteld. De politie heeft de zaak in onderzoek. Eventuele getuigen kunnen zich melden via telefoonnummer 0900 - 8844. Hennepkwekerij De politie heeft in een woning aan de Van Berlostraat in Leu nen een hennepkwekerij opge rold. Op de zolder van het pand trof de politie een kwekerij aan met 122 planten. Ook waren er droogrekken, tijdklokken en transformatoren aanwezig. De 19-jarige bewoner van het pand is door de politie aangehouden. De man is na verhoor in vrijheid gesteld. De stroom bleek illegaal te zijn afgetapt. De politie maakt proces-verbaal op. Aanhouding Een 25-jarige man uit Oostrum is zondagochtend in het Brabant se Ledeacker aangehouden voor bedreiging van een beveiligings medewerker van een horecage legenheid aan de Mgr. Bekkers straat. De Oostrumer was door de beveiliging buiten de deur gezet, omdat hij zich vervelend gedroeg. Vervolgens bleef hij voor de deur staan en bedreigde hij een van de beveiligers. Die pikte dat niet en waarschuwde de politie. Bieblink nieuwe dienst De openbare bibliotheken van Nederland hebben hun online collectie uitgebreid met journalistiek werk. Zo ook BiblioNu! Naast literatuur en boeken in het algemeen had de online bibliotheekbezoeker al de beschikking over his torische archieven en kran tenkoppen (men kon niet het hele artikel inzien). Nu is de actualiteit toegevoegd, in de vorm van gratis digitale toe gang tot volledige Volkskrantarti kelen uit het betaalde archief. En daarvoor hoeven de leden van de bibliotheek hun woning niet meer te verlaten. Via bieblink, een dienst van www.bibliotheek. nl die ook beschikbaar is via de website van www.biblionu.nl kan men diverse bestanden van de bibliotheek tegelijkertijd raad plegen. Daarmee heeft de gebrui ker in één oogopslag toegang tot literatuur, achtergronden en actu aliteit en hun onderlinge dwars verbanden. Bieblink luidt hiermee de definitieve integratie van jour nalistiek werk in de collectie van de Nederlandse bibliotheken in, door een dieplink te vormen naar uiteenlopende informatiebron nen. Gewoon, thuis: even inloggen met de bibliotheekpas en er gaat een wereld open. De digitalisering versterkt het instituut bibliotheek als organisator van informatie. Naast het aanbieden van digitale informatie die leden thuis kunnen raadplegen, blijft de bibliotheek een prettige studie- en ontmoe tingsplaats. Fietser gewond na aanrijding Een 14-jarige fietser uit Smakt is donderdagmorgen ter hoogte van de kruising van de Maasheseweg, Metaalweg en de A73 in Venray aangere den door een scooter. De scooterrijder reed na de aanrijding door. De jongen heeft schaafwonden in zijn gezicht en een snee boven zijn oog. Zijn bril is beschadigd. Ook de fiets van de jongen beschadigde bij de val. De scooter was blauw en had lichte velgen, de bestuurder droeg een zwarte helm. De politie zoekt getuigen: telefoon 0900-8844. Nieuwe huisvesting voor moedercentrum Moedercentrum EVA heeft een nieuw onderkomen gevon den in het pand Dr. Poelsstraat 8 in Venray, de voormalige Petrus' Bandenschool. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft ingestemd met het geschikt maken van het gebouw. Na de zomer kan het moedercentrum verhuizen. Eind 2008 besliste de gemeenteraad dat de huidige huisvesting van Moedercentrum EVA niet voldoet en niet past. Bovendien waren de huur- en energiekosten erg hoog. Samen met de gemeente is vervolgens gezocht naar een beter passende en mogelijk goedkopere accom modatie. Die is gevonden in het pand van de voormalige Petrus' Bandenschool. Met een relatief beperkt budget kan het pand duurzaam worden opgeknapt en worden gebruikt voor maatschap pelijke doeleinden. Door de aan passingen kan met name op de energiekosten bespaard worden. Hierdoor vallen de exploitatiekos ten lager uit. Moedercentrum EVA heeft slechts ongeveer tweederde van de oppervlakte van het pand nodig. De resterende ruimten gaat de gemeente tijdelijk huren voor de opslag van spullen tijdens de renovatie van het gemeentehuis. Onderzoek naar inbraken De politie onderzoekt twee inbraken die in de nacht van dins dag op woensdag, omstreeks drie uur, werden gepleegd bij winkels aan de Grotestraat en de Kruiden laan. Bij een kledingzaak aan de Grotestraat werd een pui ingesla gen waarna de daders er met dure merkkleding vandoor gingen. De waarde van de buit is onbekend. Rond hetzelfde tijdstip werd een inbraak gepleegd in een winkel aan de Kruidenlaan. Daarbij gin gen de inbrekers er met sigaretten vandoor. De politie onderzoekt of er een verband bestaat tussen beide zaken. In beide gevallen zijn de daders mogelijk gevlucht in een grijze auto. De politie vraag getuigen om contact op te nemen via telefoonnummer 0900-8844 of Meld Misdaad Anoniem via tele foonnummer 0800-7000. Omroep Venray 20 jaar ether 90.2 FM - kabel 87.5 FM Omroep Venray viert dit jaar een jubileum. Het is namelijk 20 jaar geleden dat we gestart zijn met de eerste radio uitzending. De omroep wil dit jubileum niet zomaar voorbij laten gaan en daarom gaan we op "tournee" om dit feest samen met u te vieren. Binnenkort gaat we van start met de jubileumtourVan mei t/m september bezoeken we alle kerkdorpen in de gemeente Venray We eindigen het jubileum met een Open dag op 18 september Meer over onze activi teiten leest u voortaan iedere twee weken in deze nieuwe vaste rubriek in de Peel en Maas. Een stukje geschiedenis Omroep Venray is ontstaan door het samengaan van de Venrayse Om- roepstichting ook wel bekend als de Ziekenomroep, en Radio Wonder land, een piratenzender Volgens de notariële akte was dat in december 1988. Toch duurde het ruim 2 jaar voor aleer met de uitzendingen gestart kon worden. Dat was op 24 fe bruari 1990 met de Prinsen instal latie van Prins Gerard Reijnders d'n Urste vanuit het Gemeentehuis Venray Het was tevens de eerste uitzending waarbij de VOS en Radio Wonderland samen verder gingen als Lokale Omroep Venray Voor jong en oud Inmiddels is Omroep Venray uitge groeid tot een radiostation dat door veel mensen in de gemeente Venray wordt beluisterd. Menigeen zal wel een programma of programmama ker van de omroep bij naam kunnen noemen. De programma's bij de om roep zijn heel divers en gaan van het Nederlandse lied naar de dance en ook jazz en klassiek ontbreken niet in de programmering. Omroep Venray maakt radio voor jong en oud. Website Wilt u meer informatie over de om roep, over onze activiteiten of over het laatste nieuws uit de regio? Kijk dan op de website van Omroep Venray www.omroepvenraynl

Peel en Maas | 2010 | | pagina 8