Gemeente Venray 1 Kinderen fleuren Brukske op Kunstwerken op rotondes vernield Westsingel- Deze week Collectes Afsluiting Venraysbroek en Weverslo Rotonde Kempweg Opvanglocatie asielzoekers misschien in Venray Resultaten en plannen cultuur- en sportconsulenten Kijk ook op www.venray.nl Evenementen Inzamelingen utssm PEEL EN MAAS Donderdag 15 april 2010 - Pagina 19 Gemeentehuis Openingstijden Afgelopen week werd de gemeente Venray onaangenaam verrast door vernielingen aan de onlangs geplaatste kunstwerken op rotondes. Het idee voor de wisseltentoonstellingen op de rotondes is uniek voor Nederland en daar is de gemeente dan ook bijzonder trots op. De huidige kunstwerken blijven een jaar staan. Natuurlijk roept kunst emotie en discussie op; dat is ook goed. Dit betekent echter niet dat de gemeente vernielingen aan kunstwerken tolereert. Inmiddels is er dan ook aangifte gedaan bij de politie. Bent u getuige van de vernielingen? Meldt u zich dan (anoniem) bij de politie. De kunstwerken worden in ieder geval snel gerestaureerd. De gemeente hoopt dat de Venrayse gemeenschap de kunstwerken in het hart sluit en dat zo toekomstige vernielingen voorkomen worden. Opening pleinen De werkzaamheden aan het Schouwburgplein en het Henseniusplein zijn afgerond. De pleinen worden op 17 april vanaf 13.00 uur feestelijk geopend. Kom ook! Venrayfocus op mensen Centrum op de schop 21 apr. - Textiel Raadhuisstraat 1, 5801 MBVenray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 15 Staatsbosbeheer voert deze week en volgende week houtoogstwerkzaamheden uit in percelen aan Venraysbroek en Weverslo, in het buitengebied van Venray. Voor de veiligheid worden deze wegen daarom tijdelijk gedeeltelijk afgesloten. Staatsbosbeheer is deze week gestart met het perceel aan Venraysbroek. Als dit klaar is, beginnen ze aan Weverslo. Uiterlijk eind volgende week zijn alle werkzaamheden afgerond. Maandag 19 april starten de werkzaamheden voor de derde fase van de reconstructie van de Westsingel. Het betreft het kruispunt Westsingel - Kemp- weg, dat wordt omgebouwd tot een rotonde. Het kruispunt wordt afgesloten en het verkeer wordt via de singels omgeleid. Vooruitlopend op de daadwerkelijke ombouw naar een rotonde gaan de nutsbedrijven alle kabels en leidingen omleggen, dit zal enkele weken duren. Aansluitend start aannemer Den Ouden met de werkzaamheden voor de aanleg van een regenwaterriool en de aanleg van de rotonde. Het werkvak loopt van de rotonde Merseloseweg tot en met het kruispunt met de Kempweg. De werkzaamheden duren tot ongeveer eind juli. Reparaties oude omleidingsroute Tijdens de aanleg van de rotonde Westsingel - Merseloseweg is er op de routes van en naar het ziekenhuis de nodige schade ontstaan aan de Hoenderstraat en de Hoopweg. Deze schade wordt in de week van 19 april gerepareerd. De Hoopweg wordt voorzien van een nieuwe asfaltlaag en het plateau Hoenderstraat - Westsingel (aan de ziekenhuiszijde) wordt herstraat. Meer informatie De tekeningen van de reconstructie Westsingel fase 3 liggen ter inzage bij de publieksbalie van het gemeentehuis. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten, telefoonnummer (0478) 52 33 33. Op woensdag 7 april is het Tuinadoptieproject in Brukske van start gegaan. Bewoners hebben vorige week bomen geplant bij de Verdistraat langs het Zwarte Pad. Het Tuinadoptieproject heeft tot doel om de tuinen en openbare ruimte in de wijk op te knappen. Dit is een samenwerking tussen Synthese, Wonen Venray, gemeente Venray en basisschoolkinderen van groep 7en8 uit Brukske. Elke wijkbewoner kan zich als vrijwilliger aanmelden voor het Tuinadoptie project. Ook kunnen alle wijkbewoners zich aanmelden voor het laten opknappen van hun eigen tuin. Hiervoor wordt een kleine bijdrage gevraagd van vijf euro voor klein onderhoud en tien euro voor groter onderhoud. Handen uit de mouwen Het Tuinadoptieproject is een idee van Bert en Marlies uit de Verdistraat in Brukske. Zij vinden dat Brukske best wel wat fleuriger mag zijn. Dus bedachten zij dit project om de tuinen en perken in de wijk in de bloemen te zetten. Samen met Synthese hebben ze daarvoor een plan gemaakt. Het resultaat: basisschoolkinderen uit groep 7en8 van De Estafette steken dit voorjaar de handen uit de mouwen om de tuintjes en de wijk zelf op te knappen. Leuk en leerzaam Voor de kinderen van De Estafette is het niet alleen een leuke, maar ook een leerzame activiteit. Zo maken ze op een speelse wijze kennis met alles wat groeit en bloeit. Ze worden tijdens het planten vakkundig begeleid, zodat de tuintjes weer prima erbij staan. Wilt u zich aanmelden als vrijwilliger? Ofwilt u uw tuin laten opknappen? Dan kunt u contact opnemen met Diana Ummels van Synthese op telefoonnummer (0478) 51 73 48. Het COA is in gesprek met de gemeente en GGZ over de mogelijke vestiging van een opvanglocatie voor asielzoekers in Venray op het Annaterrein. De gemeente wil onder strikte voorwaarden haar medewerking hieraan verlenen. De voorwaarden betreffen de duur van de opvang (maximaal tien jaar), het aantal asiel zoekers (maximaal 1200) en het in 2009 vastgestelde Globaal Stedenbouwkundig Plan (GSP) St. Anna. Het COA heeft de gemeente Venray benaderd over de mogelijke opvang van asielzoekers. Gelet op de dringende noodzaakvan extra opvang plaatsen en de maatschappelijke verantwoordelijkheid, heeft het college van Burgemeester en Wethouders aangegeven dat de vestiging van een locatie onder voorwaarden bespreekbaar is. De gemeente en GGZ (eigenaar van het Annaterrein) zien kansen om in deze tijd van economische tegenwind toch een stap te kunnen maken in de uitwerking van het Globaal Stedenbouwkundig Plan, zoals het behoud van monumentale panden en beheer van het terrein. Voorwaarden De komende tijd overleggen het COA en GGZ of zij tot een overeenkomst kunnen komen. De gemeente stelt de voorwaarden waaraan het COA moet voldoen. Pas als er een overeenkomst is getekend en het COA heeft ingestemd met de voorwaarden van de gemeente is het zeker dat er een opvanglocatie komt. Meer duidelijkheid Zodra duidelijk wordt dat het COA een opvanglocatie kan realiseren op het St. Annaterrein, wordt er een informatiebijeenkomst met het COA, GGZ en de gemeente georganiseerd. Naar verwachting is hier rond de zomer meer duidelijkheid over. Woensdagavond 7 april presen teerden de cultuur- en sport consulenten van de gemeente Venray hun behaalde resultaten aan sportverenigingen, scholen en culturele organisaties. Ook gingen ze in gesprek met deze organisaties over het plan voor komend jaar. Sinds september 2009 heeft de gemeente Venray een aantal cul tuur- en sportconsulenten in dienst. Er zijn nu vier sportconsulenten en één cultuurconsulent actief. Vanuit de landelijke regeling Combinatie functies mag de gemeente Venray namelijk 3,3 fte voor sport onderwijs en 0,4 fte voor cultuur onderwijs invullen. Doelstellingen en prioriteiten Ongeveer een jaar geleden hebben verenigingen, scholen en instellin gen op het gebied van sport, cultuur en onderwijs meegedacht over de taken en werkwijzen van deze con sulenten. Er is toen een beleidsplan met doelstellingen en prioriteiten vastgesteld. Ook is er afgesproken dat er jaarlijks een uitvoeringsplan wordt opgesteld. Om invulling te geven aan uitvoeringsplan voor komend schooljaar, gingen de con sulenten vorige week weer met de organisaties in gesprek. waar ze de afgelopen maanden aan gewerkt hebben en wat hun ideeën voor volgend schooljaar zijn. Daarna waren de organisaties aan het woord. Ze deelden hun ideeën over wat ze graag willen terugzien in het uitvoeringsplan voor het komend schooljaar. Eén van de belangrijkste aandachtspunten was het zoeken naar de combinatie tussen sport en cultuur, vooral in het naschoolse aanbod dat in samenwerking met verenigingen wordt georganiseerd. Maar ook het zoeken naar samenwerking tussen verenigingen en het ondersteunen Organisaties aan het woord Met een enthousiaste presentatie en een leuk filmpje lieten de consulenten vorige week zien Waardevolle inbreng Het was een succesvolle avond en W°EMDERSTRAAt "ARKTSTR. GROTE MARKT US*'"0 SCHOUTEN STRAATJE SCHOUW BURG PLEIN stRaat 14 apr. - Vlooienmarkt, De Wetteling 11 t/m 17 apr. - Nederlandse Hartstichting 18 t/m 24 apr. - Kinderhulp 1.Schoolstraat (tussen Schouw burgplein en Schoutenstraatje), tot half mei 2. Hoenderstraat (tussen Deken Thielenstraat en Schoolstraat), tot eind april 3. De Bleek, tot eind april 4.Schoolstraat (tussen Schouten straatje en Hoenderstraat), van begin mei tot eind juni 5. Paterstraat (vanaf Kortestraat) en Poststraat, van half mei tot half juli. de sport-, cultuur- en onderwijs mensen dachten goed mee. Door de waardevolle inbreng van de aanwezigen kunnen de consulenten ook in het nieuwe jaar weer volop aan de slag. week 15 adv.indd 19

Peel en Maas | 2010 | | pagina 19