Waardering voor Mieke and Friends All Seasons Remain in 013 Mystique, De Tweeling en Long Way Home De Meulenbeek winnaar Kies Techniek De leesclub Zevende editie Adje Watje Expositie Seniorservice PEEL EN MAAS Documentaire op zaterdag 1 mei te zien op Peel en Maas TV SOS-voorzitter René Poels, Pappa Steven Vidyaakar, keramiste Mieke van Uden, burgemeester Hans Gilissen (Venray) en locoburge meester Ger van Rensch (Horst aan de Maas) Wandeling IVN IVN Geijsteren-Venray houdt op vrijdag 23 april een wandeling over het St. Annaterrein in Venray. Het landschap is voor een gedeel te enigszins glooiend, aan de bovenkant van het gebied bevindt zich het dal van de Loobeek. Het terrein van St. Anna, 45 ha groot, ligt op het hogere gedeelte aan de zuidzijde, net boven het cen trum van Venray. De zijkanten van het terrein bestaan voor een belangrijk deel uit gemengd bos op voormalige stuifduinen. Verder zijn in het park aanwezig kruiden- rijke graslandjes, een dorado voor vlinders, en zelfs de restanten van een oude akker(kamp). Het mid dengedeelte is gecultiveerd tot een parkachtig geheel en wordt gedomineerd door monumen tale bomen en lanen. Vermeldens waard zijn de solitaire bomen, waaronder een treurbeuk en een berceau. Vooral de afwisseling van naald bos op de stuifduinen, met open grazige weiden en een loofbos met veel dood hout, draagt bij aan de bijzondere ecologische kwali teit van het gebied. De wandeling start op de parkeerplaats bij het hoofdgebouw om 14.00 uur. Natuurwandelroute De Werkgroep Wandelpaden Leunen houdt op zondag 18 april een natuurwandelroute in natuur gebied De Leunse Paes. Tijdens de wandeling informeren de leden van WWL de deelnemers over flora en fauna in de Paes. De wan deling start om 10.00 uur bij het informatiebord bij de kerk in Leu nen. De wandeling duurt onge veer 2,5 uur en is tien kilometer lang. De folder van de natuurwan delroute de Leunse Paes is te koop bij Texaco De Alde Smidse Leunen en het VVV-kantoor in Venray. Snuffelmarkt in Ysselsteyn Gemengd koor Vivace houdt op zondag 25 april de jaarlijkse Snuf- felmarkt in gemeenschapshuis Smelehof aan de Puttenweg in Ysselsteyn. Het evenement begint om 10.30 en duurt tot ongeveer 14.00 uur. Om 11.30 uur begint de veiling van de mooiere en waarde volle spullen. Het aanbod omvat onder meer kleine meubels, elek trische apparaten, snuisterijen en huishoudelijke artikelen. Het totale kunstproject Mieke and Friends heeft zater dagavond in Meerlo erg veel waardering gekregen van kun stenaars en bezoekers van de startmanifestatie van het SOS Meerlo-Wanssum-project in India. En daarmee wordt bedoeld het idee van kunstenares Mieke van Uden om haar beeld te gebrui ken als basis van een project, de unieke samenwerking van 54 kun stenaars, de documentaire over dit project en een bijzonder kunst boek Mieke and Friends, waarin alle kunstwerken staan afgebeeld. Tijdens de manifestatie werd een groot aantal kunstwerken getoond van het project, tot verrassing van ongeveer tweehonderd bezoe kers. Ook waren er veel kunste naars aanwezig om het werk van hun collega's te bewonderen. De Geijsterse Mieke van Uden heeft bij gelegenheid van het tien jarig jubileum van de Internatio nale Kunstmanifestatie op zondag 9 mei de 54 deelnemende kunste- naars een beeld van haar gegeven met de vraag om dit op hun eigen wijze te bewerken. Het doel daar van is om 54 nieuwe kunstwerken te krijgen en deze te verkopen voor het SOS- project: een mobie le schoolklas in Chennai (India). Alle kunstenaars reageerden spon taan en gingen (gratis) aan de slag voor dit goede doel. Na de kunst manifestatie worden de kunstwer ken vanaf 28 mei tentoongesteld in het gemeentehuis van Venray en daarna toert de expositie door de provincie tot en met Floriade 2012. Zaterdagavond was ook de première van de documentaire Mieke and Friends van de Swol- gense filmmaker Marijn Poels en cameraman Juul Thielen uit Meerlo. Dit duo volgde enkele kunstenaars in binnen- en bui tenland tijdens het bewerken van het beeld. De kunstenaars rea geerden lovend op de documen taire, die op zaterdag 1 mei vanaf 18.00 uur ook te zien is op Peel en Maas TV op Kabelkrant Venray. Mieke van Uden overhandigde tij dens de bijeenkomst het eerste kunstboek Mieke and Friends aan Pappa Steven en vervolgens aan burgemeester Hans Gilissen (Ven- ray), locoburgemeester Ger van Rensch (Horst aan de Maas) en SOS-voorzitter René Poels. In dat kunstboek zit ook de dvd met de documentaire Mieke and Friends. Het unieke boek is te bestellen bij Stichting Kunstmanifestatie Geijsteren voor de prijs van 17,50 euro over te maken op bank rekening Kunstmanifestatie nr. 153887540 t.b.v. kunstboek onder vermelding van naam en adres. De boeken kunnen tijdens de kunst manifestatie in Geijsteren wor den opgehaald of worden daarna verzonden. De opbrengst van dit boek komt geheel ten goede aan het project van SOS Meerlo-Wans- sum van Pappa Steven in India. Donderdag 15 april 2010 - Pagina 14 All Seasons Remain. Foto: Shirley Goorts De Venrayse metalband All Sea sons Remain speelt op donderdag 22 april in 013 in Tilburg op het festival Emergenza. Nadat de formatie tweede werd tijdens de eerste ronde van het festival in de Batcave van de 013, betreedt ze deze avond opnieuw het podium. Dit keer tijdens de halve finale, waar drie andere bands strijden om een plek in de finale van het Emergenza Festival. Om 20.00 uur zet de eerste band het festival in gang en om 21.00 uur staat All Seasons Remain op het podium. Programma Schouwburg Venray Basisschool De Meulenbeek uit Oostrum is winnaar geworden van de themawedstrijd Maak je droomhuis die door Kies Techniek was georganiseerd. De inzending van De Meulen- beek werd door de jury uit totaal 300 werkstukken gekozen. Groep 8 van De Meulenbeek mag zich verheugen op een reisje naar Promo/Continium in Kerkrade. Een gedeelde tweede plek was er voor de Meent uit Leunen en de Mariaschool uit Oirlo. Bezoekers van Kies Techniek konden met een stempelkaart in combinatie met een slagzin ook prijzen win nen. De eerste prijs ging naar Paul van Casteren uit Venray en Amy Peters uit Well werd tweede. Tijdens Kies Techniek is ook een kinderjury actief geweest met het beoordelen van de activiteiten van de ondernemers. Als beste stand werd die van Timmerfabriek Verhoeven uitgekozen. TEMA-toernooi In theater De Maaspoort in Venlo wordt in het weekeinde van 24 en 25 april de achtste edi tie van het tweejaarlijkse TEMA- toernooi voor harmonie- en fan fareorkesten gehouden. Twaalf verenigingen uit Nederland en België presenteren zich op deze dagen als showorkest, waarbij de nadruk ligt op het brengen van lichte muziek met een hoog enter- tainmentgehalte. Het programma is terug te vinden op www.tema- ward.eu. Theater de Maaspoort is op zaterdag vanaf 15.00 uur en op zondag vanaf 14.00 uur voor publiek toegankelijk. Kaarten reserveren kan via de website. Boekrecensie in Peel en Maas Zeven montere vriendinnen - Jo, Tillie, Willemien, Anna bel, Martha, Leonie en Barbara - vormen een hechte leesclub, hoewel Barbara er sinds haar faux pas een beetje uit ligt. Met z'n allen gaan ze een lite raire cruise maken in de Schotse wateren ('In de geest van Moby Dick') onder leiding van hun allerfavorietste auteur, Gideon de Wit. 'Onze knieën werden slap bij het vooruitzicht het ruime sop te kiezen in het gezelschap van de auteur van een van de meest spraakmakende oeuvres van deze eeuw én de vorige.' Donderwolken in IJmuiden werpen hun schaduw al ver vooruit, daar helpen geen krat The Famous Grouse en een tweepittertje aan. Eenmaal op de boot met 'hun' schrijver loopt alles totaal in het honderd. 'Ergens wel zonde dat Gideon de Wit het niet heeft overleefd.' Hoewel ze zich op vooral journalistiek gebied liet gelden, wilde Renate Dorrestein het liefst boeken schrijven. Nadat ze jaren tevergeefs had gepro beerd haar boeken gepubliceerd te krijgen, ontdekte een uitgeverij in 1983 eindelijk haar talent en verscheen haar debuutroman Bui tenstaanders. Deze roman werd een doorslaand succes en haar titel als schrijfster was gevestigd. Hierna volgden nog vele romans. De leesclub is te koop bij boek handel Van den Munckhof in Ven- ray. Prijs: 15 euro. Schouwburg Venray pre senteert komende week maar liefst vijf voorstellingen: Noodzakelijk Kwaad van Anne Jan Toonstra, muziektheater Het Groot Niet Te Vermijden met Long Way Home, Christi an Farla met zijn Mystique, the Magic Rock show, de toneel voorstelling De Tweeling en het komisch supertrio Ernes to, Marcellino en Wilfried Fin kers. Op donderdag 15 april kan men de voorstelling Noodzake lijk Kwaad van Anne Jan Toonstra bezoeken in de schouwburg in Venray. Toonstra komt uit Gronin gen en is cabaretier. In 2005 won hij solo de jury- en publieksprijs op het Groninger Studenten Caba retfestival. Sindsdien treedt hij door het hele land op. Daarnaast is hij medeoprichter van het succes volle standupcomedy collectief De Hyena's. Noodzakelijk Kwaad is het tweede soloprogramma van Toonstra. Een voorstelling met veel energie, rockende pianonum mers en alles wat hij wil zeggen: hard, zacht, vriendelijk, kwaad. En meestal erg leuk. Soms ook niet. Maar dat moet dan. Dat heeft dan z'n redenen. Aanvang 20.00 uur. Schouwburg Venray brengt muziektheater Het Groot Niet Te Vermijden, Long Way Home op zaterdag 17 april. Twintig A4'tjes met titels van liedjes, halve idee- en, grappen in de grondverf, veel te veel typetjes en een stuk of wat instrumenten die zeker aan geschaft moeten worden. Het is duidelijk: dit tekstje over show 11 van Het Groot Niet Te Vermijden moest sneller klaar zijn dan het programma. Maar ach, de Long Way Home is nu eenmaal de beste manier om ergens te komen. Aan vang 20.00 uur. Christian Farla komt op zondag 18 april vanaf 16.00 uur met zijn Mystique, the magic Rock Show naar Schouwburg Venray. Farla is Neerlands grootste trots in de wereld van illusies. David Copper- field gaf hem de exclusieve rech ten om zijn acts in Europa uit te voeren. Siegfried Roy waren zo enthousiast dat Farla mocht debu teren in hun show in Las Vegas. Zij leerden hem nieuwe illusies. Na zijn succesvolle optreden in Las Vegas creëerde Farla zijn tweede theatershow. Mystique, the magic Rock Show is een show met vuurwerk, opzwepende muziek, vier sexy meiden en nieuwe illu- Christian Farla (Fotografie:Interpresario). sieacts, die nog nooit eerder in de Nederlandse theaters te zien waren. Men kan, bij voldoende aanmeldingen, om 14.00 uur deel nemen aan een magic masterclass. Daarvoor dient men de magicbox a raison te kopen. Op maandag 19 april vanaf 20.00 uur kan men in de schouw burg van Venray de toneelvoor stelling De Tweeling bezoeken. De roman van Tessa de Loo is een bestseller. Twee tweeling zussen, Lotte Goudriaan en de Duitse Anna Grosalie, ontmoeten elkaar op 74-jarige leeftijd in het kuuroord Spa in de Belgische Ardennen. Toen ze zes jaar oud waren, overleden hun ouders kort na elkaar. Lotte werd naar een neef van vader in Nederland gestuurd, terwijl Anna bij een oom en tante op het Duitse platteland werd opgevoed. Na hun gedwon gen scheiding hebben ze elkaar slechts twee keer ontmoet. Hun toevallige weerzien is vanzelfspre kend een emotionele aangelegen heid. De zussen vertellen elkaar hun levensverhaal, waarbij Lotte een koele houding aanneemt, ter wijl Anna daarentegen verrukt is over het onverwachte weerzien. Met Wivineke van Groningen, Yvonne van den Hurk, Trudy de Jong en Rick Nicolet. Ernesto, Mar- cellino en Wilfried Finkers zorgen in Schouwburg Venray op woens dag 21 april voor pure kolder, rake imitaties en persiflages, sfeervolle liedjes en droge Finkers-grappen. Dit komisch supertrio gaat op zoek naar diepgang, waarbij je ervan uit kunt gaan dat er onge lukken gebeuren. Een avond met deze heren is vooral ongecom pliceerd lachen om dingen die je vandaag de dag veel te weinig ziet op de Nederlandse podia. Aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie kan men www.schouwburgvenray.nl bezoeken. Bij OJC Watjang in Oirlo vindt op zaterdag 17 april de zevende editie van het festijn Adje Watje plaats. Tijdens dit muziekspekta kel voert punkrock de boventoon in de kelder van het open jonge rencentrum. Ieder jaar weer is bij OJC Watjang de beste punk-/rock- muziek te horen: zowel van regi onale bands als nationale bands, zowel van beginnende formaties als bands die al heel vaak op de planken hebben gestaan. Zo stond de vorige Adje Watje punkrock- night in het teken van het afscheid van de Venrayse punkband The Jux Junction. Ook dit jaar heeft de organisatie een geweldige line-up weten te strikken. In wil lekeurige volgorde betreden The Story Of Mr. Black, Ravens, This Routine Is Hell en Noyalty het podium in Oirlo. Eerstgenoemde band is zeker geen onbekende in de omgeving van Venray. Deze jonge band timmert de afgelopen tijd hard aan de weg: zo wisten de rockers afgelopen maand de halve finale van de bandwedstrijd Emergenza te bereiken. De band leden mochten spelen in 013 Tilburg, een van de grootste pop- De veelbelovende band Noyal- ty komt zaterdag naar Oirlo. tempels van Nederland, waarbij de band tot de kwartfinales wist door te dringen. Eind deze maand strijdt de formatie om in plek in de finale. The Story Of Mr. Black opent deze zevende editie van Adje Watje. Noyalty is een zes- koppige band uit het zuiden van Nederland. Sinds het einde van de zomer van 2005 maakt Noyalty naam in de wereld van de punk- muziek. Ravens uit Groningen is een vierkoppige band uit Gronin gen, die voornamelijk punkrock speelt. Ook een veelbelovende band, en tevens de afsluiter van de zevende editie van de punkroc- kavond, is de keiharde skatepunk van This Routine Is Hell. Deze band is de laatste tijd zowel muzi kaal als tekstueel flink gegroeid. Ook dit jaar is er de strijd om Koning Ad 2010. Naast deze strijd is er ook het AdjeWatjeRatje, waar bij veel prijzen zijn te winnen. De deuren gaan open om 20.00 uur. Meer informatie staat op www.watjang.nl. Seniorservice Gilde Venray houdt tot eind april een exposi tie mandalatekenen, schilderen en kaarten maken in ziekenhuis VieCuri in Venray. Seniorservice is een actieve vereniging die sinds 1991 bestaat en haar leden diver se activiteiten aanbiedt. In het Venrayse ziekenhuis is te zien wat de leden tijdens de bijeenkom sten maken, van kaarten borduren, theezakjes tot mandalatekenen en schilderen. Het hobby- en creativi- teitencentrum is gelegen aan de Prins Bernardstraat 12a in Venray, telefoon 0478-512139. Meer bij zonderheden over de groepen op www.seniorservicevenray.nl. NGÜO™ Renate Dorrestein SEATLNEEN [HOOLBUS DLN IN IMUIA

Peel en Maas | 2010 | | pagina 14