Rooyse Ladies helpen een handje Nominatie voor Albeng tSHi Voorzitter avondvierdaagse 13 Nieuwe voorzitter Venray Centraal Mijlpaal Spring A ,T O w PEEL EN MAAS Donderdag 15 april 2010 - Pagina 11 Kiwanis Club Rooyse Ladies uit Venray greep afgelopen zaterdag de Wereld Kiwanis Dag aan om geheel vrijwillig de handen uit de mouwen te steken en bij manege Seurenheide in Well te helpen bij de paardrijlessen van minderva- lide kinderen. De Rooyse Ladies hielpen de vrijwilligers deze dag met het begeleiden van de jonge ruiters tijdens hun oefeningen in de bak en bij een rit door de bos sen. Na de les werden de ruitertjes getrakteerd op pannenkoeken die speciaal door de dames gemaakt waren. Stichting Manege Seuren- heide heeft als doel het bevor deren van het paardrijden voor invalide ruiters en het integreren van validen met mindervalide ruiters. Met de hulp van vele vrij willigers streven zij al vanaf 1973 naar kwaliteit wat beloond is met vier sterren van de Federatie van Nederlandse Rijscholen. Paard rijden voor mindervaliden zorgt voor sociaal contact; samen met zijn vriend het paard, zonder veel moeite rondstappen en de wereld bekijken vanaf de rug van het paard. Luisteren naar instructies, het contact met paard en begelei der en het rekening houden met zijn mederuiters. Maar het zorgt ook voor het ontspannen van stij ve spieren door de bewegingen van het paard. De kinderen leren omgaan met het paard door het samen te verzorgen en te aaien. Al hun aandacht is gericht op het paard. Deze unieke integratie van invalide en valide ruitersport stelt de organisatie van Seurenheide in staat in de manege voor elk wat wils te bieden. Dankzij de inzet van de vele vrijwilligers bezorgt zij veel mindervaliden heel veel rijplezier. Stichting Manege Seu- renheide is altijd op zoek naar vrijwilligers. Kijk voor meer infor matie op www.seurenheide.nl. Kiwanis Club Rooyse Ladies is een serviceclub die inmiddels al weer zeven jaar bestaat. Samen zetten de dames zich in voor het goede doel door jaarlijks diverse activiteiten te organiseren. Dit kan zijn door een fundraisingactie, maar in dit geval door belangeloos als vrijwilliger te helpen bij instan ties die deze hulp goed kunnen gebruiken. m i. Albeng Computers aan De Bleek is door IDG, uitge ver van meerdere prestigi euze computerbladen in bin nen,- en buitenland (zoals Computer!Totaal genomi neerd voor de 'Snelste groeier Award'. Albeng Computers mag op 14 april meedingen tijdens het Channel Xcellence Gala te Haarlem. Eigenaar Sjoerd Albers en zijn medewerkers zijn enorm trots met deze nominatie, die er niet geko- men was zonder het vertrouwen van de klant. Ondanks de barre crisistijd, die voor deze jonge star tende onderneming extra onge lukkig kwam, maakte Albeng toch een mooie groei door in de afge lopen jaren. Om hun klanten, die dit mede mogelijk gemaakt heb ben, te bedanken, heeft Albeng een mooie actie opgezet. Bij aan koop van een willekeurig product in de periode 15 april tot en met 15 mei ontvangt u een bon waar mee u kans maakt op een prach tige laptop. Het bestuur van de Stichting Avondvierdaagse Venray heeft Germy Thielen gekozen als nieu we voorzitter. Thielen is sinds 2008 lid van het bestuur. Zij heeft kennisgemaakt met de avondvier daagse als organiserend ouder van de Foekepot. Thielen is met ingang van 2010 door het bestuur gekozen tot nieuwe voorzitter van de Stichting Avondvierdaagse. De functie van voorzitter was een jaar vacant nadat Gonnie Frederix te kennen had gegeven na de 50e wandelvierdaagse als voorzitter te willen stoppen. In de afgelo pen periode heeft Jos Jacobs als vice-voorzitter deze taak waarge nomen. De Stichting Avondvier daagse Venray houdt jaarlijks de wandelvierdaagse in Venray. Op dit moment zijn de voorbe reidingen voor de 52e wandelvier- daagse in volle gang. Aan het eve nement nemen jaarlijks ruim 3000 wandelaars deel, voornamelijk kinderen van de basisscholen. De bouw van het Medisch Centrum Buitenlust aan de Maasheseweg 76 in Venray is gestart. Het medisch centrum wordt gebouwd op de plaats van het voormalige restaurant Buitenlust. De symbolische start van de bouw door het slaan van de eer ste paal werd verricht door Jan Loonen, wethouder economische ontwikkeling van de gemeente Venray, onder toeziend oog van Wim Fleuren, directeur van Bouw bedrijf Fleuren en verantwoorde lijk van de bouw van het medisch centrum. Het medisch centrum wordt gebouwd volgens de nieuw ste inzichten en voorzien van alle gemakken. In het centrum, met een totale oppervlakte van ruim 4000 m2, vestigen zich diverse zorgverleners, zodat de bezoekers snel en gemakkelijk op één adres kunnen worden geholpen. Het wordt een centrum met een lage drempel. Letterlijk en figuurlijk. Inwoners uit Venray en omgeving zijn vanaf de opening van harte welkom voor uiteenlopende vra gen over en behandeling voor hun gezondheidsproblemen. In Medisch Centrum Buitenlust vestigen zich in ieder geval: De huisartsen drs. G.A.P.M. van Loon, drs. A.J.M. Coenen, drs. M. van Straaten en mr. drs. E. Jansen; De nieuwe maatschap voor fysio therapie en acupunctuur van E.BJ. Overbeek, J.C.M. van den Berg, C.M. van Leeuwen en col lega's; De psychologenpraktijk Bureau van Roosmalen; Escura Apotheek Met overige zorgverleners wordt momenteel gesproken om te bezien of zij zich ook in het nieuwe medische centrum willen en kunnen gaan vestigen. De deel- Wethouder Jan Loonen en Wim Fleuren slaan symbolisch de eer ste paal voor Medisch Centrum Buitenlust. nemers aan dit medisch centrum zullen intensief met elkaar gaan samenwerken waardoor de zorg verlening aan de patiënt kan wor den geoptimaliseerd. Zowel voor de zorgverleners als de bezoe kers zal het nieuwe centrum veel tijdsvoordeel en gemak moeten opleveren. Naar verwachting zal het nieuwe Medisch Centrum Bui- tenlust in het eerste kwartaal van 2011 worden geopend. Carla Brugman hoog op landelijke lijst GroenLinks Carla Brugman maakt kans op een verkiesbare plaats op de lijst van GroenLinks voor de Tweede Kamerverkiezingen van 9 juni. De 52-jarige Blit- terswijckse staat op de con ceptlijst tussen plaats 11 en 15. Zondag stelt het congres van GroenLinks in Utrecht de definitieve volgorde vast. Carla Brugman is momenteel fractievoorzitter in Venray van de lokale progressieve opposi tiepartij PP2. Daarvoor zat ze in de gemeenteraad van de per 1 januari opgeheven gemeente Meerlo-Wanssum. Daar was ze ook drie jaar wethouder van de lokale partij PK Meerlo- Wanssum. Verslaggever Ron Koenen van Peel en Maas (TV) legde Carla Brugman maan dagmorgen in haar eigen woonkamer een aantal vragen voor. Gefeliciteerd. Of is het nog te vroeg om je op de schouders te slaan? "Ik vind het een hele eer dat ik op zo'n mooie lijst terecht ben gekomen, dus een kleine felicita tie neem ik graag van jou in ont vangst. Ik sta tussen mensen als de directeur van Greenpeace en een bankier van Van Lanschot, dus op zich ben ik al heel blij met het resultaat dat ik op de lijst sta van GroenLinks." Waarom sta je zo hoog op de lijst? Heb je het goed gedaan tijdens de sollicitatiegesprek ken? "Nou, het is helemaal niet zo gegaan dat mensen mij naar voren hebben geschoven. Ik heb het helemaal zelf moeten doen. Er was wel iemand die zei: 'goh, heb je er wel eens over nagedacht om te solliciteren'. Ik heb keurig een sollicitatiebrief geschreven en daarna een gesprek gehad met drie mensen van de commissie, onder leiding van Cees van Eijk, oud-wethouder van de gemeente Utrecht, en dat ging heel goed. En vervolgens moest ik voor de vol tallige commissie komen. Marijke Vos had daar de leiding van. Ik moest een casus verdedigen en een rollenspel doen en ben hele maal door de mangel gehaald. Dus ik heb een hele procedure achter de rug." Hoe groot acht je de kans dat je in de Tweede Kamer komt? "Nou, dat wordt best wel span nend. Het congres is aanstaande zondag en ik ben genomineerd voor de plekken elf tot en met vijf tien, maar daar zijn negen mensen voor genomineerd. Dus de con currentie is enorm. En het zou dus zomaar kunnen dat ik toch op de zeventiende plek beland, en dan kom ik niet in de Tweede Kamer terecht. Maar als ik bijvoorbeeld op de elfde plek zou komen, dan is de kans heel groot." Het kan snel gaan. Negen jaar geleden begonnen in de poli tiek, en nu sta je al op de drem pel van de landelijke politiek. "Ja, als je me dat tien jaar geleden had gevraagd, dan had ik dat echt niet kunnen bedenken. Ik ben natuurlijk begonnen als vrijwil- Carla Brugman: ""Het wethou derschap blijft een fantastische job!' ligster en het opzetten van een speeltuin en een jeugdsoos. Zo ben ik in de politiek gerold. Van commissielid naar raadslid en ver volgens ben ik wethouder Ruimte van Meerlo-Wanssum geworden. En nu sta ik hier. Ik ben wel frac tievoorzitter van PP2 en dat doe ik met heel veel plezier, maar ja: als ik straks in Den Haag terecht kom, dan moet ik alles weer her overwegen." Mocht je in de Tweede Kamer komen, wat zou je dan willen veranderen? "Nou, er is nogal een agenda wat betreft de crisis. We hebben 29 miljard euro te besparen. Dus dat is een heleboel. Maar er is wat mij betreft nog een andere crisis, en dat is de groene crisis. Ik wil heel graag zorgen dat bij voorbeeld windmolens toch heel snel gebouwd gaan worden. Elke windmolen betekent zeven banen. In 2020 moet 20 procent van de energie schone energie zijn en daar zijn we nog lang niet aan toe. Dat wordt hoog tijd en ik snap niet waar we nog op wachten. Dat is een van de dingen. Een ander ding is bijvoorbeeld het regelen van de megastallen. Ik vind dat daarover geen discussies tussen provincies moet zijn, dat moet lan delijk geregeld zijn. Daar helpen we de boeren veel beter mee." In een brief aan je partijgeno ten van PP2 schrijf je dat je onvoldoende je energie kwijt kan in Venray. Wat bedoel je daarmee? "Het is erg rustig in Venray qua raadswerk. Maar ik heb me laten vertellen dat dit tijdelijk is." Ambieer je het wethouder schap nog? In Venray of elders? "Het wethouderschap blijft een fantastische job. Dat heb ik nooit onder stoelen of banken gestoken. Voorlopig ambieer ik echter alleen een zetel in de Tweede Kamer. Als ik daar niet terechtkom, weet GroenLinks tenminste wie ik ben en wat mijn kwaliteiten zijn. Als er op een andere manier een ver volg op komt, dan zie ik dat wel." Carla Brugman is getrouwd en moeder van twee dochters. Ze is geboren en opgegroeid in Amster- dam-Slotervaart. Na het gymna sium vertrok ze naar Limburg. In de voormalige gemeente Meerlo- Wanssum werd ze politiek actief. Ze begon als commissielid, werd daarna raadslid en vervolgens wethouder ruimte. Momenteel is Brugman fractievoorzitter van PP2, de grootste oppositiepartij in Venray voorzitter van het Kun stencentrum Venray en bestuurs lid van de Milieufederatie Limburg. Peel en Maas Een deel van het vraaggesprek met Carla Brugman was dinsdag avond te zien in de uitzending van Peel en Maas TV op Kabelkrant Venray. Uitzending gemist? Kijk dan op de website www.peelen- maastv.nl. Uit elkaar gaan, scheiden. Zodra de pijnlijke beslissing eenmaal is gevallen, begint het pas. Verdriet, boosheid, angst, onzekerheid. Hoe moet het nu verder? Een woud van regeltjes en verplichtingen. "Straks sta je er alleen voor, maar voordat het zo ver is kun je een scheiding toch maar het beste samen regelen." Dat is het devies van Patricia Franken, echtscheidingsbemid delaar in Boxmeer. Franken (46) weet waarover ze praat; zes jaar geleden koos deze moeder van twee dochters met haar partner ervoor om de relatie te beëindi gen. Patricia Franken werkte 25 jaar als financieel specialist bij de Rabobank."Als hypotheekadviseur kreeg ik regelmatig cliënten in mijn spreekkamer die verwikkeld waren in een echtscheidingspro cedure. Het boeide me, en ik wilde graag het hele scheidingstraject met ze doorlopen." Scheiden heeft twee kanten, weet Franken uit ervaring: "Je wordt heen en weer geslingerd door emoties, maar anderzijds moet een scheiding ook zakelijk worden afgewikkeld, en als het even kan in goede harmonie. Als bemiddelaar probeer je zowel die emotionele kant als de zakelijke aspecten van uit elkaar gaan met elkaar te verenigen, zodat mensen ondanks alle sores toch op een goede manier afscheid van elkaar kunnen nemen en zo goed moge lijk verder kunnen met hun leven." Patricia Franken studeerde onder meer financieel scheidingsadvies aan de Fontys Hogeschool en is NMI-geregistreerd mediator. Bij een gerenommeerd bemiddelings bureau in Arnhem deed ze ruime praktische ervaring op. Die ach tergrond, gevoegd bij haar lange ervaring op financieel-hypothecair gebied, deed haar besluiten om in het Land van Cuijk en de regio Noord- Limburg een zelfstandig bemiddelingsbureau te beginnen. Uit elkaar gaan houdt volgens Franken meer in dan de scheiding financieel en juridisch goed afwik- kelen. "Hoe moet het bijvoorbeeld straks met de kinderen? We stel len samen een ouderschaps plan op waarbij onder meer een omgangsregeling wordt vastge legd. Om maar wat te noemen. Het zoontje dat iedere zaterdag ochtend met zijn vader naar het voetballen gaat, wil dat straks ook graag blijven doen. Kan dat ingepast worden en hoe dan? Dat zijn belangrijke aspecten van het ouderschapsplan." Mieke van Tie nen, aan het bureau verbonden als kindercoach, begeleidt de kinde ren tijdens de scheiding. Zij voert gesprekken met de kinderen waarvan de uitkomst ook belang rijk is voor het opmaken van het ouderschapsplan. Venray Centraal heeft een nieuwe voorzitter. Dinsdag avond werd Toon Kateman tijdens de ledenvergadering gekozen tot nieuwe voorzit ter. Hij volgt Jaap van Riesen op, die eind vorig jaar wegens ziekte de voorzittershamer moest neerleggen. In de tussentijd werd het voor zitterschap waargenomen door Erik Peters. Tijdens de bijeen komst werd uitgebreid stilgestaan bij de openingstijden van de winkels. Het bestuur van Venray Centraal streeft zoveel mogelijk naar uniforme openingstijden, maar tijdens de vergadering bleek dat niet haalbaar. Wel werden adviesopeningstijden vastgesteld. Op maandag is dat van 13.00 tot 18.00 uur, alle overige dagen gaan de winkels om 9.30 uur open en sluiten ze om 18.00 uur. Uitzon deringen zijn vrijdagavond, koop avond tot 21.00 uur en zaterdag, adviessluitingstijd om 17.00 uur. Op de foto bezegelen Esther Thomassen, centrummanager van Venray, en Peter Maas de afspraken tussen Venray Cen traal en de fotoclub. In de vergadering werd benadrukt dat tegelijk openen en sluiten ook bijdraagt aan de veiligheid in het centrum. "Er is dan meer sociale controle", aldus een van de onder nemers. Venray Centraal heeft ook het project Maatschappelijk Ver antwoord Ondernemen van de Kamer van Koophandel opgepakt. Dit wordt een project voor het hele centrum, waarbij individuele ondernemers ook de kans krijgen om binnen hun organisatie een aantal zaken te verbeteren. Verder is de samenwerking met de Fotoclub Venray bezegeld. Leden van de fotoclub gaan voor Venray Centraal foto's maken in het centrum, foto's die de organi satie voor publicatiedoeleinden, zoals website, kan gebruiken. Tijdens de kennismakings dag van Spring Kinderopvang werd Thomas Litjens uit Leu nen in het zonnetje gezet. Lit- jens is de 1000e medewerker van Spring. Tijdens de kennismakingsdag konden mensen spelenderwijs ontdekken wat het betekent om in de kinderopvang te werken. Er waren verschillende creatieve workshops. Zo was er een puzze lopdracht, een workshop schilde ren en een moderne stoelendans. De kantine van het servicebureau was omgebouwd tot banenmarkt. Feestelijke markt De pleinen in het centrum van Venray zijn klaar. Velen keken ernaar uit, maar vooral de markt- ondernemers. Vooral zij ondervon den de nadelen van de werkzaam heden aan de Venrayse pleinen. Nu de pleinen opgeknapt zijn, betekent dit ook voor de markt van Venray een nieuwe start. Om die nieuwe start feestelijk te omlijsten, stelt de gemeente Ven- ray een leuk programma samen voor de markt van 19 april. Om 13.00 uur zal wethouder Ike Bus- ser de markt officieel openen in aanwezigheid van burgemees ter Hans Gilissen en de overige wethouders. Op de markt zijn een kinderboerderij, draaiorgel, ambachtelijke klompenmakerij en krijgt iedereen gratis poffertjes bij de poffertjeskraam. Genoeg redenen dus om op 19 april een bezoek te brengen aan de markt in Venray. Zet daarnaast 12,19 en 26 juli alvast in de agenda, want ook dan zijn er bijzondere activi teiten op de markt. Bisschops voorzitter PvdA Tijdens de laatste algemene ledenvergadering is Henk Bis schops gekozen tot nieuwe voor zitter van de afdeling Venray van de PvdA. Hij volgt Irma Hernandez op, die de voorzittershamer drie jaar hanteerde. Henk Bisschops is al jaren actief in de Venrayse poli tiek. Eerder was hij al lid van het bestuur en vanaf 1995 is hij lid van verschillende raadscommissies. De laatste twee raadsperiodes was Henk Bisschops actief als raadslid. Thomas Litjens wordt in het zonnetje gezet door bestuurder Jos Nauts. Alle vacatures waren beschikbaar en mensen konden direct een sol licitatiegesprek voeren. Rond de middag overhandigde het bestuur van Spring, Louise Joosten en Jos Nauts, een feestelijk kadopakket aan de 1000ste mede werker van Spring, Thomas Litjens uit Leunen. Thomas is onlangs begonnen als pedagogisch mede werker bij BSO de Bende in Horst. Thomas was blij verrast: "Ik voel me erg welkom bij Spring, het is zo leuk hier! Ik heb hele fijne collega's die me allemaal graag helpen en het werk is heel afwis selend en uitdagend. Elke dag is weer anders. Ik kan iedereen aanraden om bij Spring te komen werken." Spring Kinderopvang is een regionale organisatie die professi onele opvang biedt aan kinderen van 0 tot 13 jaar. Wekelijks biedt zij opvang aan duizenden kin deren op 110 locaties in Noord Limburg en Oost-Brabant. Spring heeft kinderdagverblijven, centra voor buitenschoolse en tussen- schoolse opvang, peuterspeelza len en een eigen gastouderbureau. Meer informatie vindt u op www. spring-kinderopvang.nl. Vivara winnaar Tuin Co Vivara is de winnaar geworden van de Tuin Co. Tuinawards. Dit is de eerste Nederlandse publieks prijs in de tuinbranche. Vivara won de prijs voor de beste onlineshop. In februari werd Vivara, het bedrijf van Venraynaar Jan Thomassen, door een deskundige vakjury van het tuinmagazine Tuin Co. geno mineerd als kanshebber voor deze publieksprijs. Het oordeel van deze jury is als volgt: www.Vivara. nl is een overzichtelijke website met een warme uitstraling. Niet alleen uitgebreide productinfor matie met bijpassende artikelen, maar ook interessante wetens waardigheden over diverse tuin- dieren zijn hier te vinden. Vivare was een van de achttien genomi neerden. Vivara werd uiteindelijk eerste en mocht deze prijs in ont vangst nemen. - m, Start bouw Medisch Centrum Buitenlust J-ir"'.jf 'Groene crisis aanpakken' Uit elkaar gaan

Peel en Maas | 2010 | | pagina 11