Hommage aan Simon en Garfunkel Tuning On Wheels Venray Ford Connect voor Verstraaten Vaccinatie konijnen tegen myxomatose Twee hoogleraren Thema-avond wapenbroeders Match Actie bi Active Uitzinnige 'paasHazes' Vier generaties Gunhoek ook voor uw tuin De Hoveniers PEEL EN MAAS Donderdag 8 april 2010 - Pagina 9 Driessen Dierenspeciaal zaak aan de Raadhuisstraat 36a organiseert in samenwer king met Dierendokters Ven- ray-Reuver een middag om uw konijnen te laten vaccineren tegen myxomatose en vhd, tegen gereduceerd tarief. Zaterdagmiddag 10 april bent u welkom tussen 14.00 en 16.00 uur bij Driessen aan de Maashe- seweg. U kunt natuurlijk ook een afspraak maken voor vaccinatie bij Dierendokters Venray-Reuver in de praktijk. Op woensdagmiddagen in april vaccineren zij ook tegen gereduceerd tarief. Myxomatose is een aandoening die wordt ver oorzaakt door een virus dat met name door stekende insecten van konijn op konijn wordt overgedra gen. Het komt dan ook met name in die seizoenen voor dat er veel insecten aanwezig zijn, de zomer maanden, omdat insecten ook in ons huis komen, zijn ook binnen- konijntjes niet veilig. De eerste tekenen van de ziekte zijn zwel lingen aan de kop, met name de oren, ogen en neus. Deze worden steeds ernstiger en kunnen forse ontstekingen geven waardoor het konijn niet meer kan zien, erg ziek wordt, niet meer kan eten en drin ken en moeite met ademhalen krijgt. Uiteindelijk sterft het konijn in de meeste gevallen. Al voor het konijn ziek wordt, kan het de aan doening overdragen op soortge- nootjes. De aandoening is moeilijk of vaak helemaal niet te behande len. Uw konijn is alleen maar te beschermen door middel van vac cinatie. Daarom is ons advies: laat uw konijn minimaal twee maal per jaar vaccineren! In elk geval in het voorjaar en later in de zomer. Daarnaast is het ook belangrijk uw konijn eens per jaar te laten vaccineren tegen: vhd, een ziekte die vooral wordt gekenmerkt door het plotseling overlijden van het konijn waarbij soms wat bloed uit de neus of anus wordt gezien. Voorkom veel verdriet bij uzelf en uw kinderen en laat uw konijn vaccineren! Voor verdere informa tie kunt u contact opnemen met uw dierenarts. proteion thuiszorg Thuiszorg nodig? Bel (088) 850 00 00 De Bond van Wapenbroeders afdeling Venray en omgeving houdt op dinsdag 13 april vanaf 19.30 uur een thema-avond over De Strijd om Broekhuizen. Spre ker is ritmeester Hans Steen- metz uit Horst. De avond wordt gehouden in zaal 't Brugeind aan de Hoofdstraat in Meerlo. Steen- metz doet deze avond verslag van de laatste gegevens over de strijd rondom Broekhuizen in november 1944. Hij schrijft hier over het volgende: "Ofschoon ik al eerder in een informatie gesproken heb over de gevechten om Kasteel Broekhuizen in november 1944, ben ik nu met nog meer details in staat er een hele avond aan te besteden. Met die extra informatie kan met de daarbij behorende dia presentatie er een nog duidelijker beeld wor den geschetst. De manier waarop de Britten deze twee acties pro beerden te klaren hebben alles in zich van een heroïsch gevecht, maar volkomen onnodig. De rela tief arrogante manier waarop de Britten de klus even wilden klaren liet weer eens zien dat de Duitsers taaie verdedigers waren in hun eigen 'achtertuin' aan de Maas. Ook de volledige overschat ting die uitloopt op een vreselijke klap aan de Britten (54 doden) blijkt achteraf de Britten niets te hebben geleerd en dat terwijl een paar dagen later een ouder wetse krijgslist en een gedegen voorbereiding de Slag om Blerick gemakkelijk liet verlopen." Intro ducés zijn deze avond van harte welkom. Tuning On Wheels is na een jaar terug in het centrum van Venray. Het evenement wordt op 11 april van 10.00 tot 17.00 uur door vrij willigers opgezet om hun passie voor gepimpte bolides te delen met alle autofreaks uit de regio. De laatste editie in 2008 trok behoor lijk wat deelnemers uit Nederland, België en Duitsland. De auto's zijn door hun eigenaren omgebouwd tot ware juweeltjes en de een is nog mooier dan de ander. Ook is er dit jaar weer een wedstrijd Afgelopen maandag mocht Arjen van Splunder van Van Haren Autobedrijven maar liefst veertien exemplaren van de populaire Ford Transit Connect overhandigen aan Piet Verstraaten van het gelijkna mige vervoersbedrijf. Verstraaten en Van Haren doen al vele jaren zaken met elkaar. "De kwaliteit, service en betrouwbaar heid van Van Haren is hoog", aldus Piet Verstraaten. "Daar moet je in onze branche op kunnen vertrou wen." Opvallend is de reclame die op de auto's zijn aangebracht. Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray Match is voor de Dieren bescherming Limburg op zoek naar een hondenbemiddelaar. Als vrijwilliger van de Hondenbemid deling Noord- en Midden-Limburg bemiddelt de bemiddelaar tussen vraag en aanbod van te herplaat sen honden. Het welzijn van de honden staat bij de werkgroep Hondenbemiddeling op de eerste plaats. Wanneer iemand afstand wil doen van zijn of haar hond, pro beert de Hondenbemiddeling een 'PaasHazes 2010' is historie. Het werd een editie om in te lijs ten. Zowel de organisatie als alle aanwezigen kunnen vol trots terugblikken op een enerverende happening die Venray sinds enige jaren definitief op de culturele landkaart heeft gezet. Café 't Upke in Venray was paasmaandag de In het centrum van Venray zijn op zondag 11 april heel wat prachtige auto's te bewonderen. waarbij de geluidsvolume van de audio wordt gemeten en maken deelnemers kan op prijzen in de zogeheten 'showen shine-contest'. Ook zijn er de nodige 'carbabes' aanwezig en worden er diverse dansdemonstraties gegeven, zoals zumba en rolstoeldansen. Meer informatie via www.tuningonw- heels.nl. Naast expressdiensten doet Ver- straaten ook veel personenver voer. "We rijden door heel Neder land en veel op Schiphol om daar zakenrelaties van bedrijven op te halen. Ook met onze expressbus jes rijden we door het land, en dan laat je een kans liggen als je geen reclame maakt. www.vervoernaar- vliegveld.nl is de nieuwste web site van Verstraaten waar relaties direct vervoer kunnen boeken. Op de auto's wordt in de vorm van een vliegtuig met stewardess voor deze wijze van vervoer recla me gemaakt. nieuwe eigenaar voor de hond te zoeken. Wanneer iemand een hond wil aanschaffen probeert de Hon denbemiddeling een voor de nieu we eigenaar zo passend mogelijke hond te vinden. Eisen: Goed in de omgang met mensen en een hart voor dieren hebben. Voor meer informatie: Steunpunt Vrijwilligers werk Venray Match, Marktstraat 8, 5801 BM in Venray, telefoon (0478)516995, e-mail info@vrijwil- ligerswerkvenray.nl. Zie ook www. vrijwilligerswerkvenray.nl. plaats waar alle André Hazes-fans bij elkaar kwamen om mee te zin gen met een Beetje verliefd, Zeg maar niets meer en Zij gelooft in mij. Niet nadat het publiek eerst een uurtje was opgezweept door een andere levensliedjesvertolker, The King of rock and roll, Elvis Presley. Donderdag 1 april vond op de Petrus' Bandenschool in Venray de voorjaarsmarkt plaats. De opbrengst van deze markt is dit jaar bestemd voor de aanschaf van nieuwe shirts en petjes die onder meer gebruikt worden tijdens de avondvierdaagse en sporttoer nooien. De school was omgetoverd tot een waar pretpark voor de kinde- Vier generaties in Venray met als kleinste telg Mik van Gestel uit Panningen. Op de foto Mik samen met overgrootvader Frans van ren en hun ouders. In en rondom de school waren er tal van acti viteiten waar de kinderen aan konden deelnemen. Zo kon er in verschillende groepen worden geknutseld, was er een casino ingericht in een van de lokalen en kon je als paashaas op de foto. Natuurlijk kon je geschminkt wor den of een leuk prijsje winnen bij het rad van avontuur. De frietkar maakte overuren, maar ook de zelfgemaakte lekkernijen vonden Gestel uit Venray, opa Richard van Gestel uit Wanssum, vader Roy van Gestel en zoon Mik van Gestel uit Panningen. Zaterdagavond 17 april vindt in gemeenschapshuis De Torrekoel aan de Meerweg 11 in Kronenberg een een malig benefietconcert plaats getiteld 'Remake Central Park Concert Simon Garfunkel'. De uitvoerende muzikanten zijn de leden van de Seve- numse formatie Heger Walter Band, aangevuld met enkele topmuzikanten uit Kronen berg. Zij brengen een muzi kale hommage aan Simon en Garfunkel, gekoppeld aan een benefiet voor het Duchenne Parent Project. Het plan voor dit concert nam eind 2008 eerste concrete vor men aan. Al eerder had de Heger Walter Band liedjes van Simon and Garfunkel op de planken gebracht en langzaam groeide het plan om dit verder uit te bouwen tot een avondvullend programma. Het idee voor een remake, een nieuwe uitvoering van het memorabele Central Park Concert van Simon Garfunkel, was geboren. Dit con- gretig aftrek. In de aula werd een heuse dienstenveiling georgani seerd, waar geboden kon worden op diensten die werden aange boden door kinderen, ouders en leerkrachten. Zo kan je bijvoor beeld bieden op een workshop synchroonzwemmen door een van de juffen of een heuse high tea bij een van de juffen thuis. Topper van de veiling was een tennisles aangeboden door meneer Gejo. Al met al kan er Active is reeds vele jaren een betrouwbaar partner op het gebied van werving en selectie van personeel, nationale en internationale uitzendkrach ten, payrolling en detacherin gen. Active Personeelsdiensten vormt de regionale koppeling tussen werkgevers en werkne mers. Door de actieve vorm van dienstverlening en het unieke pakket van personeelsdiensten is Active het passende verlengstuk op het gebied van personeel. Op locatie in Venray is Active momen teel bezig met een flinke logistie ke klus. Dagelijks zijn ongeveer 40 mensen bezig om 60 tot 90 vracht wagens te verladen. "Het betreft een klus in de groene sector met planten. Deze komen van diverse kwekers en worden hier in Venray gemengd tot eindbestellingen voor cert van het beroemde duo vond plaats op 19 september 1981 in de Great Lawn in Central Park (New York), was gratis en werd door meer dan 500.000 mensen bezocht. Direct na de eerste plan nen werd besloten om het optre den te koppelen aan het Duchen- ne Parent Project. Het project heeft tot doel om het onderzoek naar een genezing of behande ling voor Duchenne-spierdystro- fie te versnellen en informatie te geven aan iedereen die betrok ken is bij Duchenne-patiënten. Leden van mountainbikeclub De Mudhunters fietsten vorig jaar, en gaan ook dit jaar weer, een toch van 700 kilometer afleggen voor dit project. Door sponsoring zal de complete opbrengst van de entreeprijzen die avond ten bate van het Duchenne Parent Project komen. Tijdens het concert ondersteu nen enkele professionele blazers en een percussionist de band. Voor meer informatie en (vooraf) bestellen van toegangskaarten ga naar http://wvde.nl/remake/ De voorjaarsmarkt van basis school Petrus' Banden trok veel bezoekers. teruggekeken worden op een zeer de geslaagde voorjaarsmarkt. Voor het volgend schooljaar staat de kerstmarkt alweer op het pro gramma. De opbrengst hiervan is altijd bestemd voor een goed doel. De uiteindelijke opbrengst van de voorjaarsmarkt bedroeg ongeveer 3000 euro. diverse klanten, waaronder grote supermarkten en bouwmarkten", vertelt Jos Bekxens van Active. "Het blijft bovenal logistiek werk, waarbij kwaliteit van producten belangrijk is. De snelheid waarmee de planten, als ze eenmaal van het land gehaald zijn, weer op verder eindtransport gezet worden is dus essentieel. Onze mensen zorgen ervoor dat die zo kort mogelijk is. Verder speelt zeker het verkeer, gelet op het grote aantal vracht wagens, een niet onbelangrijke rol. Ook de weersomstandigheden beïnvloeden het proces. Al met al een kwestie van goed inzicht in logistieke processen en de nodige helpende handen." Voor meer informatie over Acti ve Personeelsdiensten kunt u con tact opnemen met Jos Bexkens, telefoon 0478-580647 of mail naar j.bexkens@activepersoneel.nl. Afgelopen maand is oud-Ven- raynaar Wim Kremer (links op de foto) benoemd tot hoogleraar op het gebied van onderwijs in de dierengeneeskunde. Wim heeft in het verleden ook een aantal jaren gewerkt in de dierenartspraktijk van zijn vader, de inmiddels 84- Lezing KBO Overloon In het Gemeenschapshuis aan het 14-Oktoberplein in Overloon wordt op donderdag 8 april vanaf 19.30 uur de lezing Ontwikke lingswerk vroeger en Nu gehou den. Overloner Wim Peeters heeft een groot deel van zijn leven gewerkt in West-Afrika, samen met Piet Buisrogge, lid van de Witte Paters. Samen verzorgen zij deze avond over hun ervaringen in onder meer Mali en Burkina Fasso. De ontwikkeling van de landbouw speelt hierbij een belangrijke rol. Er zijn overeenkomsten met de ontginning van De Peel, maar ook grote verschillen. In aansluiting op deze avond is er op woensdag 26 mei een vervolg in de vorm van een excursie met workshop en rondleiding in het Afrikamuseum in Berg en Dal. Pensioenbelangen De Nederlandse Bond voor Pensioenbelangen houdt op don derdag 15 april vanaf 14.00 uur in hotel Wilhelmina aan de Kalden- kerkerweg in Venlo een bijeen komst. Leo van Heesch, vicevoor- zitter van de Nederlandse Bond voor Pensioenbelangen, gaat de bezoekers aan de bijeenkomst bijpraten over de ontwikkelingen die de pensioenen bedreigen en de acties die men zelf kan onder nemen om zaken te stoppen en terrein terug te veroveren op degenen die menen de dienst uit te maken. Wie gepensioneerd is of in de toekomst recht heeft op een pensioen is deze middag van harte welkom. 't Knölleke zoekt oude filmpjes Carnavalsvereniging 't Knölleke uit Leunen is vanwege jubileumac tiviteiten op zoek naar particulie re oude filmpjes van het carnaval in Leunen. Denk hierbij bijvoor beeld aan optochten en boeren bruiloften. In 2006 is 't Knölleke begonnen met het verzamelen van oude foto's en films. Deze zijn allemaal digitaal omgezet. Mooi zouden filmpjes uit de jaren '50, '60 en begin jaren '70 zijn. Wie ze filmpjes heeft, kan contact opne men via telefoon 06-15481238 of e-mailen naar rickcremers70@hot- mail.com. jarige Wiel Kremer. Erg bijzonder is dat de familie Kremer nu twee hoogleraren telt. In december 2007 promoveerde Jan Kremer als gynaecoloog tot hoogleraar in de voortplantingsgeneeskunde. Behalve Wim staan vader Kremer en broer Jan op de foto. Toerismebeurs gaat niet door De organisatie Adventure Events heeft besloten de aangekondigde toerisme- en recreatiebeurs, op 17 en 18 april 2010 in het VEcC in Venray, af te gelasten. Ongeacht het aantal aanmeldingen, meent de organisatie er toch beter aan te doen om de geplande beurs dit jaar niet door te laten gaan en de beurs met meer voorbereidings tijd te verplaatsen naar januari/ februari 2011. Volgens woordvoer der Don van Soest is het initiatief voor een dergelijke beurs zeer positief ontvangen bij bedrijven uit de regio in deze branche. "De toeristische platforms en bedrij ven in deze branche wilden graag meewerken, maar vonden de voor bereidingstijd te kort. Om dit jaar lijks evenement een goede start te geven, is het beter om de gehele beschikbare ruimte (28.000 m2) in het VECC ook helemaal gevuld te krijgen. Dat zou nu niet het geval zijn", aldus Van Soest, die ervan uitgaat dat de beurs in 2011 wel zal slagen. Samenwerking Venray Centraal met fotoclub De ondernemersvereniging Venray Centraal is een samenwer king aangegaan met de Fotoclub Venray. Fotografen van de fotoclub gaan het hele jaar door sfeerfo to's maken van het gerenoveerde centrum. Deze foto's worden gebruikt op de website van Ven- ray Centraal, www.fraayvenray.nl. De foto's worden ook voor andere promotiedoeleinden ingezet. Deze website bestaat al een aantal jaren, maar is onlangs geheel aangepast. Op de website vindt u allerlei informatie over het centrum, zoals activiteiten, openingstijden, laatste nieuws, etc. bedoek site; www.gi.inho ek. nl Venray (ASIno Voorjaarsmarkt groot succes huishoudelijke en persoonlijke verzorging zorg tv verpleging thuisbegeleiding dagvoorzieningen en zorgboerderijen bij u in de buurt consultatie voor senioren zorgalarmering uitleen hulpmiddelen www.proteion.nl voor mensen 'tijd voor wensen «JEU 0 ,rt iP**r "«gvtfci

Peel en Maas | 2010 | | pagina 9