Ingezonden Jazz in Odapark Boer Hans maar wat blij met Audrey Gebedsdienst 0 co 1 Hartweek van start PEEL EN MAAS Jongerencentrum D!M biedt plaatselijke jeugd sport op maat aan De plaatselijke jeugd uit Blit terswijck hoeft zich de komen de weken niet te vervelen. Jon gerencentrum D!M biedt hen verscheidene sporten aan, die zij tegen betaling van een klei ne vergoeding kunnen beoe fenen. Lessen zumba en kick boxen zijn wekelijks te volgen in het pand van D!M aan de Maasweg in Blitterswijck. In het kader van gezondheid en voldoende beweging bij jeugd nam D!M het initiatief om weke lijks verschillende soorten sport aan te bieden. Inmiddels loopt de cursus zumba een maand en de organisatie is tevreden over de bezoekersaantallen tot op heden. Suzanne Brugman, bestuurslid van D!M, vertelt: "Op dit moment draait de cursus zumba ruim een maand. De bezoekersaantallen en het enthousiasme van de deelne mers zijn erg bevredigend. Dit is de reden dat we verder kijken en starten met de cursus kickboxen." De cursus kickboxen is op dezelfde wijze georganiseerd als de reeds gestarte reeks lessen Zumba. D!M biedt tien lessen aan die toegankelijk zijn voor jeugd vanaf twaalf jaar. Het instapniveau is laag, waardoor geïnteresseerden zonder ervaring de kans krijgen om de basisbeginselen te leren. Materialen zoals handschoenen, boxballen en bescherming zijn voorradig, dus hoeven niet te worden aangeschaft. "Wij zijn ver heugd dat we beschikken over de benodigde materialen. Dit maakt de mogelijkheid om in te stappen eenvoudiger en zodoende wordt de cursus toegankelijker voor een breed publiek", aldus Suzanne Brugman. Meedoen aan de lessen zumba of kickboxen is relatief goedkoop; per les vraagt de orga nisatie 2,50 euro van de deelne mer. Aan het begin en halverwege van de reeks wordt de contribu tie vereffend. Brugman: "Zonder Sport3 (een gezamenlijk project van de voormalige gemeenten Horst aan de Maas, Meerlo-Wans- sum en Sevenum om breedtesport in de regio een impuls te geven) was het moeilijker geweest om de twee sporten aan te kunnen bieden. Sport3 voorzag ons van subsidie, waardoor wij de spor tieve activiteiten kunnen orga niseren voor de Blitterswijckse jeugd. Tevens zorgt de subsidie voor een lage contributie voor de deelnemers. Daarnaast krijgen we ondersteuning van Jules Wijers, een van de sportconsulenten van de gemeente Venray." De eerste les kickboxen gaat zaterdag 17 april aanstaande van start, van 11 tot 12:30 uur. Net zoals bij zumba geldt er voor de lessen kickboxen een quotum; er kunnen vijftien deelnemers mee doen aan de cursus. Iedere les duurt ongeveer anderhalf uur en is bedoeld voor jongeren vanaf 12 jaar. Verdere informatie is te vinden op: http://ojcdim.hyves.nl/. In het kader van de maat schappelijke stage wordt op dit moment door een tiental leerlingen uit havo-4, vwo-4 en vwo-5 van het Raayland College in Venray gewerkt aan een bijzonder project: Gehan dicapt en nou? Het doel van deze maatschap pelijke stage is dat de leerlingen, door middel van voorlichting en het participeren in activiteiten, met mensen met een verstande lijke beperking een positief beeld krijgen van deze mensen zodat zij dit kunnen uitdragen naar mede leerlingen en anderen. Deze stage vindt niet alleen plaats in Neder land, maar ook in het buitenland. De projectactiviteiten die de leer lingen in het kader van deze stage gaan uitvoeren, bestaan uit drie fases. In de eerste fase het opdoen van deskundigheidsbevordering over de gehandicaptenzorg in Nederland. Er wordt een drietal bezoeken gebracht aan organisa ties en instellingen voor mensen met een verstandelijke beperking. De leerlingen worden als vrijwilli ger ingezet bij de organisatie van de Special Olympics 2010, die dit jaar plaatsvinden op 4,5 en 6 juni in Venlo, Helden en Venray. In de tweede fase maken de deelnemers een reis naar Taiwan, Republiek China. De bedoeling van deze reis is dat de leerlingen gaan meewer ken in St. Anne's Home in Taipei. Dit is een tehuis waar mensen met een verstandelijke beperking, zoals het Syndroom van Down, wonen. Dit tehuis wordt geleid door de Lazaristen, een missiecon- gregatie uit Nederland. Daarnaast wordt ook nog een Chinese mid delbare school bezocht. De reis vindt plaats van maandag 19 juli tot en met dinsdag 3 augustus. Dit zijn de eerste twee weken van de zomervakantie. Daar voor deze reis geen subsidie beschikbaar is, zal van de deelnemers een aan zienlijke eigen bijdrage gevraagd worden. Geprobeerd zal worden uit fondswerving de eigen bijdrage voor leerlingen zo laag mogelijk te houden. In de derde fase zijn er verschillende activiteiten, zoals onder andere het verzorgen van een presentatie en het maken van een website. Deelnemers aan dit project verplichten zich om hun ervaringen te delen met anderen. De tien leerlingen die deelne men zijn Floor Kessels, Miranda van Dijck, Glenn Creemers, Kelly Baarslag, Lisan Nabben, Giel Jans sen, Marly Pijpers, Suzan Stevens, Sylvia Heijnen en Renzo Ruso. De projectgroep bestaat uit Cor Son- nemans, Paul op 't Veld en Beate Kuiper. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of indien zij te lang zijn in te korten. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Ratten Vrijdagmorgen: tijd voor de Peel en Maas! Voorpagina: Straatterreur dompelt Landweert in angst. Met als klap op de vuurpijl: het stuk Ratten onder Bandoetere van Han nes. Als ik het stuk lees overvalt me angst, boosheid, irritatie maar niet naar deze jongeren toe. De uitspra ken van de bewoners en het stuk 'ratten' van Hannes maken me zeer ongerust. Opruiende taal, agressie, maar vooral onwetendheid. Lijkt dit allemaal niet op het gedrag van deze groep jongeren? Begrijp me goed: ik onderschat niet de zorgen en angst van de bewoners. Ik geloof niet meer in de knuppel, daar zijn we godzij dank mee klaar. Ik geloof ook niet in zijden handschoentjes. Ik geloof in jongeren die vooruit willen. Ook onder deze groep jongeren zijn ze aanwezig. Wie gaat met ze in gesprek, wie gaat de verbinding met ze aan? Waarom vragen we deze jongeren niet wat we aan het probleem moeten doen, wij weten het namelijk niet. We zullen er ver steld van staan met wat voor oplos singen ze komen. Maar dan moeten we bereid zijn om te luisteren. Dat kost tijd, veel tijd. Daar moeten we energie in steken. Het opjagen van jongeren en opsluiten werpt z'n vruchten niet af, dat is inmiddels bewezen, cijfers wijzen dit uit. Daar wil de regering ook steeds min der geld in steken, en terecht. We moeten een andere weg inslaan en daar hebben we iedereen voor nodig ook de jongeren waar het hier om gaat. Hannes, u schrijft ferme taal onder een schuilnaam. Het blijft juist dan de kunst om ergens in het midden een objectief standpunt in te nemen. Ik ben voor vrijheid van meningsuiting. (onder eigen naam) Maar u schiet het doel voorbij. Ik zou bijna een knuppel in huis halen Jacqueline van Ewijk, Venray Sloop loods Heldens Ik vind het vreemd dat in de gemeente Venray een bouwwerk moeten worden gesloopt, omdat dit niet in het bestemmingsplan past. Deze man probeert gewoon zijn boterham eerlijk te verdienen. Niemand heeft hier last van. Lood sen en woningen worden gebruikt voor hennepteelt, als men deze opdoekt, waarom breekt men deze woningen en loodsen dan ook niet af? Deze kwekers verdienen wel iets meer dan één boterham. De gemeente Venray is in het bezit van drie illegale circuits: de oude baan, de nieuwe baan en de baan op De Blakt. De gemeente is van alle drie goed op de hoogte, maar probeert, ondanks dat geen enkele baan past in het bestemmingsplan en ondanks protesten van belasting betalende inwoners, deze drie cir cuits te behouden. Als Heldens zijn loods af moet breken en niet voor het verwerven van een boterham mag gebruiken, dan moeten de woningen en loodsen van hennep kwekers en alle drie de circuits, inclusief de loods op De Blakt, ook worden afgebroken. Of zie ik dit verkeerd? Jorit Nelissen, Venray. Kunstwerken (3) Ik ben het hartgrondig eens met de twee ingezonden brieven van de heren Tijssen uit Merselo en Kateman uit Venray over de zoge naamde 'kunst' op de vier rotondes in Venray. Dit kleuterwerk van een kunstenmaker moet mijns inziens op ultrakorte termijn worden ver wijderd Laat op kosten van die 'kunstenaar' de firma van Rattingen die rotzooi maar snel opruimen Ik neem aan dat die 'kunstenaar' een stevige rekening voor zijn schroot- handel aan de gemeente Venray heeft gestuurd Het is werkelijk een aanfluiting voor het imago van onze gemeente die nou juist zo goed bezig is met het 'Venray op de schop'- project Behalve de verkeersonveiligheid door de afgeleide automobilisten is het beschamend voor Venray om met een dergelijk krankjorum 'kunst project' voor de dag te komen bij nota bene alle invalswegen. De bezoeker van Venray zal zich afvragen of men hier zijn verstand verloren heeft Venray heeft nou eenmaal een reputatie met betrek king tot psychiatrisch patiënten. Kortom, direct weg met die handel. Ik word nog liever aangezien voor een cultuurbarbaar of zuurpruim dan dat ik steeds weer tegen mijn gasten van buiten Venray moet verdedigen over de geestelijke ver mogens van de inwoners van dit fraaie dorp. Jan van den Brekel Venray In het Venrayse Odapark worden op 17 april, 8 mei en 26 juni jazzconcerten gehou den. Op 17 april vanaf 20.00 uur kan het publiek genieten van een optreden van I Com- pani, op 8 mei van Hooker- man en op 26 juni van Egbert Derix en Ian Matthews. Last Tango in Paris is het nieuw ste kijk- en luisterspektakel van de eigenzinnige Nederlandse saxofo nist en componist Bo van de Graaf en zijn ensemble I Compani. Last Tango In Paris bestaat uit twee delen: in het eerste deel brengt I Compani nieuwe arrangementen van de composities die Bo van de Graaf in de afgelopen jaren schreef. Het deel na de pauze is een remake van de muziek uit de geruchtmakende film Last Tango In Paris van Bernado Bertolucci I Compani. uit 1973. Daarbij worden beel den en scènes uit de film door vj Martijn Grootendorst opnieuw gemonteerd en gemanipuleerd. Zij transformeren de bestaande muziek tot een nieuwe suitevor- mige compositie waarin het eigen geluid van het ensemble en de improvisatorische kwaliteiten van de musici optimaal tot hun recht komen. I Compani zoekt als altijd de ruimte tussen hedendaagse jazz- en improvisatiemuziek en film, poëzie, theater en nieuwe media. Het Odapark ligt aan de Merseloseweg 117 in Venray. Een kaartje voor het concert van I Compani kost 17.50 euro. Plaatsen reserveren voor dit bij zondere concert kan via telefoon 0478-513690. Steven Vidyaakar In de foyer van Schouwburg Venray wordt op zondag 11 april van 15.30 tot 17.00 uur een lezing gehouden door Steven Vidyaakar. Vidyaakar, initiatiefnemer van Udavum Karangal/Helpende Handen, geeft deze presentatie voor sponsors en belangstellenden. Voordien is er van 14.00 tot 15.30 uur een bijeenkomst voor studenten en vrijwilligers die voor langere of kortere tijd in India zijn geweest. In de dagen dat Pappa, zoals hij in India aangesproken wordt, in Venray is zal hij ook een bezoek brengen aan het Dendron College in Horst en aan de leerlin gen van de Petrus Banden School. Deze school is ook te zien in de recent vertoonde documentaire over Helpende Handen. Het zal voor deze kinderen een verrassing zijn Pappa nu in levende lijven te zien. Verder staat er een bezoek gepland aan keramiste Mieke van Uden en SOS Meerlo-Wanssum. Zij hebben het Udavum Karangal School-on-wheels project voor drie jaar geadopteerd. Behalve een presentatie met dia's kan men deze zondagmiddag ook genieten van foto's, enkele Indiase dansen en tanpura (een klassiek Indiaas snaarinstrument) en dwarsfluit- muziek. Van 11 t/m 17 april 2010 is de Hartweek. Zo'n 75.000 col lectanten gaan op pad om geld op te halen voor de strijd tegen hart- en vaatziekten. Van elke euro gaat 0,80 euro naar wetenschappelijk onderzoek, patiëntenzorg, preventie en voorlichting. In Venray bedraagt het aantal collectanten ongeveer 150. De Hartstichting vraagt de bevolking te geven aan de collectant. De financiële steun van de bevol king is van groot belang, omdat de Hartstichting geen financiële steun krijgt van de overheid. In 2009 werd meer dan 4,2 miljoen euro opgehaald tijdens de Hart- week, waarvan ongeveer 9.000 euro in Venray. Hart- en vaatziek ten hebben een enorme impact op de samenleving. Een op de drie Nederlanders sterft aan een hart- of vaatziekte. Bij vrouwen is het zelfs doodsoorzaak nummer één. Jaarlijks sterven zo'n 41.000 Nederlanders door een hartinfarct, beroerte of andere hart- of vaat ziekte. Hoewel het aantal sterfge vallen afneemt, neemt het aantal patiënten toe. Op dit moment zijn er zo'n 1 miljoen hart- en vaatpa- tiënten. Naar verwachting stijgt dit tot 1,3 miljoen in 2020. Avondvierdaagse Venray VenrayDe 52e Avondvier daagse Venray wordt gehou den van donderdag 10 tot en met zondag 13 juni. De afstanden zijn 3, 5, 10 en 15 kilometer per dag en op zondag is er de 20 kilometer. De deelne mers ontvangen elke dag op de rustplaats een traktatie en verder krijgen alle deelnemers een her inneringsmedaille. Iedereen kan deelnemen, jong en oud, groot en klein, alleen of met z'n twee- en, met een klein groepje of met een grote groep. Start en finish zijn dit jaar weer op het Schouw burgplein in Venray. Het defilé op zondag voert de deelnemers door het centrum van Venray. Dit defilé wordt opgeluisterd door twaalf muziekkorpsen uit Venray en omgeving en start om 12.45 uur. Op maandag 19 april vanaf 20.00 uur wordt een informatiebijeen komst gehouden in zaal Thielen aan het Kennedyplein in Venray. Tijdens deze avond worden infor matieboekjes, affiches en strooifol- ders uitgedeeld. Voor meer infor matie: Germy Thielen, telefoon (0478)515890, Dymph Frederiks, telefoon (0478)58057 of Gonnie Frederix, telefoon (0478)583765. Anders Sterk De Stichting Anders Sterk is een stichting voor en door ouders van kinderen met een GGZ-problema- tiek, zoals AD(H)D, autisme en aan autisme verwante stoornissen. Op woensdag 21 april houden zij een oudercontactavond. Het thema van deze avond is Eten in relatie tot het kind met de problematiek. Tijdens de avond zijn stands aan wezig van de vereniging Balans en Informatiecentrum MEE. De avond wordt gehouden in restau rant De Tambourin aan de Stati onsweg in Venray en duurt van 19.30 tot 21.30 uur. Nadere infor matie: Marga Steinmann, telefoon (0485)517217, Marion Brown telefoon (0478)512520, Emmy Sijbers telefoon 06-10360832 of via e-mail info@anderssterk.nl. Zie ook www.anderssterk.nl. Pakje Kans Voor rokers die het voornemen hebben te stoppen en een steun tje in de rug kunnen gebruiken, start de GGD Limburg-Noord binnenkort met de cursus Pakje Kans. De cursus wordt gegeven op dinsdag van 19.30 tot 21.00 uur. Aanmelden kan tot maandag 19 april bij Linda van Erp van de GGD Limburg-Noord via telefoon (077)8504884 of via e-mail lva- nerp@ggdlimburgnoord.nl. KWALITEIT EN PRIJS DIE HET DOEN ELDERS 599s BIJ ONS Interview op www.peelenmaastv.nl Hans Weijs uit Blitterswijck is maar wat blij met zijn Audrey. Hij leerde haar kennen via het populaire tv-programma Boer zoekt vrouw en inmiddels is de gerberateler zo verliefd dat hij ervoor zorgde dat een nieuw type gerbera de naam Audrey kreeg. "Na het hele Boer zoekt vrouw- gebeuren had ik het idee gekre gen om de liefde te bevestigen", legt Hans Weijs uit. "Het leek me leuk om aan een nieuw soort de naam Audrey te hangen." De naam Audrey past volgens Hans Hans en Audrey kijken tevre den terug op 'Boer zoekt vrouw'. precies bij de nieuwe gerbera. "Deze bloem heeft een mooi rood, warm hart en rondom een zacht, roze randje, Ja, dat vind ik bij Audrey passen." Dinsdagavond was een uitgebreid interview met Hans en Audrey te zien in de uitzending van Peel en Maas TV op Kabelkrant Venray. Heeft u deze uitzending van Peel en Maas gemist? Kijk dan op de website www.peelenmaastv.nl. Is uw site aan een facelift toe? In de Paterskerk vindt op vrij- dag16 april de eerste Taizé-gebeds- viering in Venray plaats. Tijdens de open kerkennacht, die op 12 sep tember vorig jaar werd gehouden in de Grote Kerk, is al een eerste aanzet gemaakt. Toen was er om 24.00 uur een korte dienst met gebed en zang en het idee werd geopperd om dit in de toekomst vaker te doen. In 1940 was Frère Roger 25 jaar. Hij verliet zijn geboorteland Zwitserland en ging in Frankrijk, het land van zijn moe der wonen. Jarenlang had longtu- berculose hem aan huis gekluis terd. Tijdens deze lange ziekte rijpte in hem de roeping om een gemeenschap te beginnen. Hij kon een huis met bijgebouwen kopen in Taizé. Daar begon het gemeen schapsleven met de eerste broe ders. De gemeenschap van Taizé is een 'gelijkenis van gemeen schap', bedoeld als een concreet teken van verzoening tussen ver deelde christenen en gescheiden volken. Inmiddels telt Taizé een honderdtal broeders, katholiek en van verschillende protestantse afkomst uit bijna dertig landen. Ze zetten zich op allerlei manieren in, verspreid over allerlei landen. De broeders leven in eenvoud en aanvaarden voor zichzelf geen enkele gift. Ze schenken hun gif ten aan hele arme mensen. Roger werd op 16 augustus in 2005 op negentigjarige leeftijd vermoord tijdens het avondgebed. Zijn opvolger Frère Alois werd door Roger al tijdens zijn leven aange wezen als nieuwe prior en leidt nu de gemeenschap. In de loop der jaren zijn met name jongeren in steeds grotere aantallen naar Taizé gekomen om een korte tijd deel te nemen aan het leven van de gemeenschap van Taizé. Men houdt zich tijdens de vieringen met name bezig met medita tie, gebed en veel zang. De zang heeft een repeterend karakter en daardoor kunnen de liederen fun geren als een 'brug' die mensen helpt vanuit de drukke wereld te verstillen. Met name ook jongeren zijn van harte welkom om kennis te maken met deze manier van vieren. Deze avond worden vanaf 19.10 uur samen de liederen geoe fend en om 19.30 uur begint de gebedsdienst. Er wordt doorlo pend een dvd gedraaid over Taizé en er is een materiaaltafel met informatie. Donderdag 8 april 2010 - Pagina 7 D!M Blitterswijck houdt jongeren in beweging Gehandicapt en nou? SOUTH AVE.7* u met stijl "karakter lUUl Grotestraat 32, 5801 BH Venray, Tel. 0 Venray, Tel. 0478-586387 Wij zorgen dat uw site weer bij de tijd is. Flyers Internet Communicatie Onderzoek Advies Training Coaching Ontwerp Ontwikkeling Productontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293

Peel en Maas | 2010 | | pagina 7