PB BUDDHATOBUDDHA sure uMf Carls Vaccinatiecampagne GGD van start OTTO neemt Olympia over ff Advocaten arbeid en ontslag bestuursrecht bouwrecht echtscheidingen faillissement milieurecht overeenkomsten vergunningen PEEL EN MAAS Donderdag 8 april 2010 - Pagina 5 Achitect Wanssum in beroep tegen besluit gemeente Het college van B en W van de voormalige gemeente Meerlo-Wanssum heeft goed gehandeld door niet handha vend op te treden tegen het gebruik van de stalruimte aan de Blitterswijckseweg 2 in Wanssum. Dat concludeert de commissie bezwaarschriften, die het bezwaar van architect Theo Vissers heeft afgewezen. Het advies van de juristen is overgenomen door het college van B en W van de gemeente Venray. De Wanssumse architect diende op 8 augustus 2009 een verzoek tot handhaving in tegen het in zijn ogen illegaal gebruik van de stal door pluimveehouder Frans Bouten. Het gemeentebestuur van de voormalige gemeente Meer- lo-Wanssum liet de Wanssumse pluimveehouder - na een con trole op 11 augustus - vervolgens op 20 augustus weten van plan te zijn om handhavend op te treden tegen het bouwen van een voer- silo zonder bouwvergunning en het aanbrengen van diverse voor zieningen in de stal. Ook kreeg hij de opdracht om snel alle 25.000 kuikens elders onder te brengen. Na een gesprek met Bouten en zijn adviseur werd het voorne men 'na een nieuwe afweging van feiten en rechterlijke uitspraken' door de gemeente echter van tafel gehaald. WOONBESTEMMING Op het gebouw rust sinds de vaststelling van het bestemmings plan Burgemeester Ponjeestraat een woonbestemming. Architect Theo Vissers wil in het gebied 68 woningen bouwen en de voorma lige boerderij van Bouten opsplit sen in twee woningen. Het bedrijf is in mei 2008 door Vissers van Bouten gekocht, maar de koop overeenkomst is - vanwege een geschil over een persleiding die onder het beoogde bouwterrein ligt - nog altijd niet ondertekend. De gemeente dacht lange tijd dat Bouten in strijd met de wet han delde door de stalruimte weer in gebruik te nemen, maar veran derde dat standpunt later omdat de pluimveehouder volgens haar nog altijd een beroep kan doen op het overgangsrecht. Dat Theo Vissers hierover een andere mening is toegedaan, spreekt voor zich. De architect tekende op zijn beurt bezwaar aan tegen het besluit van B en W om zijn verzoek tot handhaving af te wijzen. Maar net als het voorma lige gemeentebestuur van Meerlo- Wanssum, is ook de commissie bezwaar van de gemeente Venray van mening dat er van een over treding van de wet geen sprake is. Uit een controle van de gemeente, gehouden op 8 december, blijkt namelijk dat in de stal geen dieren meer aanwezig waren. Het college van B en W van de voormalige gemeente Meerlo-Wanssum heeft op basis daarvan volgens de juris ten het juiste besluit genomen door het handhavingsverzoek van Vissers af te wijzen. WONINGWET Dat de afdeling Veiligheid en Handhaving tijdens de controles constateerde dat op het perceel een voedersilo zonder de daar voor vereiste bouwvergunning is gebouwd, een overtreding van de Woningwet, hebben de juris ten niet in hun overweging mee genomen. Noch het inleidende handhavingsverzoek, noch het bezwaarschrift van Vissers heeft betrekking op een overtreding van dit wettelijk voorschrift, aldus de lezing van de commissie bezwaarschriften. "Wat een flau wekul", zegt Theo Vissers. "Je mag dus zomaar een illegale silo neer zetten, een silo die nodig is om de kuikens in de stal te kunnen voeren? De gemeente heeft zelf geconstateerd dat er in strijd met de Woningwet wordt gebouwd, maar treedt daar niet tegen op. Zowel in mijn bezwaarschrift als in mijn handhavingsverzoek staat vermeld dat de silo in mijn ogen in strijd met de regels is gereali seerd." HOGER BEROEP Volgens Vissers staat het op het moment van de controles niet aanwezig zijn van dieren los van de vraag of er sprake is van een strijdig gebruik. "Op basis van het geldende bestemmingsplan geldt ter plaatse immers de bestem ming wonen en zijn er geen stal len meer toegestaan. Juist bij het houden van vleeskuikens is peri odiek sprake van leegstand in afwachting van het opzetten van nieuwe kuikens. Het is dus niet zo vreemd dat er tijdens een contro le geen kuikens in de stal aanwe zig zijn. In augustus 2009 zijn de vleeskuikens in de stal gezet en ze zijn er vervolgens medio oktober weer uitgegaan. Vervolgens is pas op 8 december een vervolgcon- trole uitgevoerd. Waarom heeft de gemeente in de tussentijd niet gecontroleerd of er dieren aanwe zig waren? Zeker als je weet dat het hier gaat om slachtkuikens, die maar gedurende beperkte tijd in een stal aanwezig zijn en de gemeente aanwijzingen had dat in de stal vleeskuikens verbleven? Het aanwezig zijn van voorzie ningen om ter plaatse dieren te kunnen houden, leidt volgens mij tot een strijdig gebruik. Dat de bezwaarschriften dat anders ziet, vind ik op z'n minst een vreemde gang van zaken." De architect kondigt alvast aan tegen de beslissing van het college van B en W van Venray in beroep te gaan bij de rechtbank in Roer mond. Voor Theo Vissers is het de tweede keer in korte tijd dat hij in het ongelijk wordt gesteld door de commissie bezwaarschriften. Ook zijn bezwaar tegen het besluit van de gemeente om zijn aanvraag voor de tweede tranche van de sti muleringsregeling woningbouw projecten van het Rijk af te wij zen, een regeling die in het leven is geroepen om woningbouw projecten vlot te trekken, werd niet- ontvankelijk verklaard. Ook tegen dat besluit van B en W gaat Vissers in beroep bij de rechtbank in Roermond. VERLI DEN JUWELIER Surinaamse Hellen Trustfull woont 25 jaar in Venray Het centrale thema van het Museumweekend in 2010 is de kunst van het verleiden. In het Limburgs Museum in Venlo is de rode draad het actuele museumproject Kleur bekennen dat als doel heeft de migratiegeschiedenis van Limburg een duidelijke plek te geven in het museum. Een van de gasten op zaterdag 10 en zondag 11 april is Hellen Trustfull uit Venray. In haar theaterproductie Nengre doro - vertellingen van de Kinder poort -, die zij samen doet met Lynn Steverink, gaat zij uit van de positieve en strijdbare krachten die voortspruiten uit de slaventijd in haar geboorte land Suriname en Nederland. Haar voorstelling De eeuwige snoepjurk is zaterdag om 15.00 uur en zondag om 14.00 uur te zien. Hellen Trustfull is inmiddels 58 jaar en woont al precies 25 jaar in Venray. Zij is een van de deelnemers aan het project Limburg bekent kleur in het Limburgs Museum in Venlo. Er is een expositie samen gesteld die betrekking heeft op de migratie in Limburg met als titel Een karavaan van komen en gaan. Alle migrantengroepen is gevraagd een bijdrage te leveren in de vorm van oude foto's, voorwerpen ver halen en anekdotes. Bijvoorbeeld over de eerste ervaringen in Lim burg. De expositie bestaat uit drie onderdelen: de droom, de reis en de werkelijkheid. Er is ook een portrettenwand van Limburgse migranten. Zestien Limburgers geven een objectief antwoord op de vragen die er gesteld worden over Limburg. De digitale verha len en fotobank zijn te vinden op de website van het Limburgs Museum www.kleurbekennen.nl. Daarnaast is er bij de expositie een museumles ontwikkeld gericht op de bovenbouw van het primair onderwijs en de onderbouw van het voortgezet onderwijs met als titel Een karavaan van komen en gaan. Hellen Trustfull over haar droom, de reis, de werkelijkheid en haar Limburg-gevoel. DE DROOM Hellen Trustfull over haar droom: "Als je in Suriname door Neder landse nonnen bent opgevoed, krijg je een stukje Holland mee in je jeugd. Je kwam er als kind niet onder uit. Daarnaast was de spreek taal, de liederen, de gedichten, en boeken in het Nederlands. Het was zelfs zo dat ik de kaart en de geschiedenis van Nederland beter kende dan dat van mijn geboor teland Suriname. Later is alles in evenwicht hersteld, maar het is zondermeer van invloed geweest op mijn jeugd. Ik wilde natuurlijk dus sneeuw zien, radijsjes en peren eten en ik wilde schaatsen op het ijs, want dat las ik in de boeken. Sinterklaas en Kerst was in mijn jeugd net zo belangrijk als voor een kind van tegenwoordig. Het was zelfs zo erg dat ik bij elk huis dat ik als kind tekende een schoor- steen bij verzon. Moet je nagaan een tropenkind die stikte van de hitte en als klap op de vuurpijl een kachel tekende in de huiskamer. Het moest echt niet gekker wor den. Ik hoor mij als kind nog zin gen Wilhelmus van Nassau ben ik van Duitse bloed, Waar de blanke top der duinen Een karretje langs de zandweg reed. Nederland zat dus in mijn bloed en ik moest en zou Holland zien want dat was de kans om je verder te ontwikkelen. Vind je het gek dat ik niet naar het droomland verlangde? Vraag mij nooit te kiezen; want Suriname is mijn moederland en Nederland mijn vaderland. DE REIS Hellen Trustfull over haar reis: "Midden jaren zeventig was de grote trek. Suriname werd onaf hankelijk en iedereen probeerde op de valreep Suriname te ont vluchten en in Nederland te zijn. De laatste persoon moest maar het licht uitdraaien, werd er hilarisch gezegd. Voorheen ging men met de boot, maar de Jumbo deed zijn intrede. De vliegtuigen vlogen op en af en Suriname liep langzaam leeg. Ik kwam in 1976 aan in Ber gen op Zoom waar ik ongeveer tien jaar gewoond heb. Ook toen al waren er vooroordelen. Iedere vreemdeling werd argwanend bekeken, of men dacht dat je van ruzie hield. Al had ik ook in Neder land gestudeerd, toch werden mijn vaardigheden en competenties in twijfel getrokken. Maar Neder land was daarnaast toch echt een beleving. Mooie straten, gescho ren grasvelden, nette scholen; ik keek mijn ogen uit. Beschaving en fatsoen was toen de norm. Het leven was niet hard, maar ik moest wel hard werken vaak ver onder mijn niveau. Ik heb in die tijd van alles gedaan; van poet sen, bonen plukken tot aan de lopende band toe. Tussendoor heb ik nog kunnen studeren en mijn hoofdakte behaald. Het leven was echt ongecompliceerd met drie tv-zenders. Nog steeds verlang ik naar die tijd. Ik begrijp de mensen wel, maar die tijd is een warme herinnering en komt nooit meer terug. DE WERKELIJKHEID Hellen Trustfull over de werke lijkheid: "25 Jaar geleden verhuis de ik met mijn zoon en dochter naar Limburg, in Venray. Ik weet nog hoe Venray er toen uit zag. De Bleek bestond nog niet en De Landweert was in aanbouw en in de Grotestraat was er een groen teboer en op het Hensenius plein een slagerij. De bieb zat waar nu de Italiaan is en De Hento bar en Pentagon waren 'the place to be'. Maar het dorpsgezicht is thans helaas, maar ook gelukkig verscho ven naar een stadsgezicht. Venray is uit de kinderschoenen gegroeid, is een provinciestad geworden. Ik kan het weten, want ik was er bij. Maar ook in Venray heb ik niet stil gezeten. Ik heb een hele poos, zoals ik mij zelf opdraag, allerlei baan tjes gehad. Ik heb vijftien jaar als leerkracht gewerkt en tegenwoor dig ben ik zelfstandig ondernemer onder de naam Nengre Doro. Ik vind het fijn om mijn eigen broek rok omhoog te houden. Soms valt het tegen, maar dat mag de pret niet drukken. Ik ben een djadja oema, een vrouw die haar eigen lot in handen neemt. Ik richt mij op de enige persoon, waarop ik grip heb, namelijk mezelf met al mijn beperkingen en mogelijkheden. Mijn werk bestaat uit het maken en spelen van theater, ontwikke len van lesprogramma's het maken van decors,verhalen, gedichten. Verder geef ik als docent drama lessen cultuur educatie Sur/Ned K&Q. Maar ik ben ook in mijn vrije tijd actief. Sinds 2008 ben ik actief lid bij de Stichting Omroep Limburg namens de culturele min derheden." LIMBURG Hellen Trustfull over het Lim burg-gevoel: "Allereerst vind ik het ontzettend fijn om een bijdrage te leveren aan zo'n mooi initia tief. Het is een mooie manier om inzicht te krijgen in de beleving van de migranten in Limburg. Al ben je niet in Limburg geboren, maar als je er een warm gevoel bij krijgt als je er alleen maar aan denkt, word je een Limburger vanuit je hart. Waar ik aan denk bij Limburg? Als eerste aan het Hellen Trustfull woont precies 25 jaar in Venray. Limburgs volkslied, aan het land schap, de pittoreske dorpjes, de asperges en aspergesvelden, maar ook carnaval, de schutterijfeesten, onze Geert, Rowwen Hèze, Toon Hermans, Andre Rieu, Fortuna Sit- tard en Roda JC. Je hoeft beslist geen Limburgs te spreken om je Limburger te voelen. Ik woon nu precies 25 jaar in Limburg en spreek geen Limburgs en voel mij gelukkig. Als je Limburgs spreekt om erbij te horen dan doe je het niet vanuit je hart. Je moet onder alle omstandigheden je zelf blij ven. In sommige opzichten zijn Limburgers ook anders dan andere Nederlanders. De onderlinge band is erg hecht en je moet als 'Lim burger van harte' heel erg je best doen om dingen voor elkaar te krijgen. Vriendengroepen ontstaan al op jonge leeftijd en je moet van goede huize zijn om er tussen te komen. Het heeft zeker ook een sociale functie, want de mensen steunen elkaar in droeve en in blij de tijden. Je moet in ieder geval in Limburg wonen of gewoond heb ben om Limburger te zijn, want het is toch een speciaal gevoel. Je moet dialectverschillen kunnen onderscheiden en een beetje kun nen volgen en weten hoe de Lim burgse cultuur in elkaar zit." Het gedicht Limburger van harte is te lezen op www.nengredoro.nl POSTKANTOOR VENRAY SLUITEN? www Op maandag 12 april start de GGD Limburg-Noord met de HPV-vaccinaties. Meisjes die vorig jaar 12 zijn geworden, hebben hiervoor onlangs een uitnodiging gekregen. Ook de meisjes die in 2009 uitgeno digd zijn, maar die de prikken niet - of niet allemaal - heb ben gehaald, hebben wederom een uitnodiging gekregen voor deze vaccinatieronde. De drie prikken in de arm beschermen meisjes op een vei lige manier tegen een ernstige ziekte. De vaccinatie beschermt tegen twee varianten van het HPV- virus die samen verantwoordelijk zijn voor 70% van alle gevallen van baarmoederhalskanker. Baarmoe derhalskanker is een ernstige ziek te. In Nederland krijgen elk jaar ongeveer 600 vrouwen baarmoe- derhalskanker. Dat zijn er bijna twee per dag. Jaarlijks overlijden er ongeveer 200 vrouwen aan de ziekte. Door vaccinatie zijn meis jes voor een groot deel beschermd tegen baarmoederhalskanker. Het vaccin beschermt niet volledig, omdat baarmoederhalskanker ook veroorzaakt kan worden door andere varianten van het HPV- virus. Daarom blijft het belangrijk om op latere leeftijd een uitstrijkje laten maken bij de huisarts. Daar mee kun je baarmoederhalskanker in een vroeg stadium opsporen, zodat je het eerder kunt behande len. In Nederland krijgen vrouwen tussen 30 en 60 jaar elke vijf jaar een uitnodiging voor het uitstrijk- je bij de huisarts. De bijwerkingen zijn voor het overgrote deel mild en slechts van korte duur. Na de vaccinatieronde van vorig jaar, waarbij circa 190.000 meisjes wer den ingeënt, bleek dat veel meisjes na de prik last hadden van een pijnlijke arm. Sommige meisjes voelen zich een dag niet zo lek ker. Ernstige bijwerkingen werden niet gezien. In Noord- en Midden Limburg zijn ongeveer 7300 meis jes uitgenodigd. Het vaccineren gebeurt op negen locaties. Op de website www.prikenbescherm.nl kunnen meisjes, ouders en andere geïnteresseerden terecht voor alle informatie over de vaccinatie. Op de website staan filmpjes van ver schillende deskundigen en ouders en meisjes die de prik al dan niet hebben gehaald. Als mensen daar naast nog vragen hebben, is er wekelijks een chat-spreekuur waar ouders en meisjes hun vragen aan het RIVM kunnen stellen. Het is ook mogelijk om telefonisch vra gen te stellen via de regionale GGD of Postbus 51. Bijeenkomst over accommodaties De gemeente Venray gaat ver enigingen en organisaties inten sief betrekken bij het vormgeven van het accommodatiebeleid. De gemeente heeft alle organisaties uitgenodigd voor een bijeenkomst op maandag 19 april. Tijdens die avond zal wethou der Patrick van der Broeck de gebruikers en beheerders van accommodaties informeren over de kaders die de gemeenteraad heeft vastgesteld. In kleinere groepen bepalen de aanwezi gen vervolgens de belangrijkste punten van het beleid. Ten slotte maken gemeente en verenigingen afspraken over het vervolgtraject. "Een transparant en rechtvaar dig accommodatiebeleid staat al enige tijd hoog op de agenda van de gemeente", zegt de wethou der. "Logisch dat we gebruikers en/of beheerders van de accom modaties nauw betrekken bij het opstellen ervan. Zij weten immers als geen ander waar het beleid op zijn minst aan moet voldoen en waar mogelijke knelpunten zit ten." De bijeenkomst vindt plaats in De Witte Hoeve en begint om 19.30 uur. Wapens en drugs De politie heeft vorige week woensdagmiddag in een woning aan de Burggraaf een 25-jarige man uit Venray aangehouden. De man droeg wapens bij zich en had drugs in huis. In de woning trof fen agenten ongeveer een halve liter ghben 70 gram harddrugs aan. Hij droeg een mes, ploerten doder en een boksbeugel bij zich. De verdachte zit vast voor verder onderzoek en is in verzekering gesteld. Dorpsradenoverleg Venray De Stichting Dorpsradenoverleg Venray houdt op maandag 12 april een vergadering in gemeenschaps huis Gelderkoel aan de Heidse- weg in Heide. Op de agenda staat onder meer de kennismaking met de leden van het college van B en W van de gemeente Venray. Dorpsraad Oostrum De Stichting Dorpsraad Oostrum houdt een vergadering op dinsdag 13 april vanaf 20.00 uur in D'n Oesterham in Oostrum. Er wordt tijdens deze bijeenkomst onder meer gesproken over de voortgang van het beheer van de watermolen, het project speel toestellen Watermolenplein en het convenant Rooyse Wissel en gemeente Venray. OTTO Work Force heeft de Duitse divisie van het in pro blemen geraakte uitzendcon cern Olympia Flexgroup AG overgenomen. Olympia Duits land heeft een groot kanto rennetwerk en een uitgebreid klantenbestand. In 2008 rea liseerde deze divisie nog een omzet van 63 miljoen euro en plaatste het wekelijks 2.200 uitzendkrachten. De omzet- verwachting voor 2010 is 45 miljoen euro. Directievoorzitter Frank van Gool van OTTO Work Force: "De overname van Olympia Duitsland past uitstekend in onze groeistra tegie. We werken hard aan onze Europese expansie en de Duitse markt is een perfecte groeimarkt voor ons. Zeker met het oog op het opengaan van de Duitse gren zen in 2011 voor werknemers uit EU-lidstaten in Midden- en Oost Europa". Eerder dit jaar nam OTTO Work Force de Poolse divisie van de Olympia Flexgroup AG over. Olympia Duitsland heeft 32 kan toren, waarvan 14 in Nordrhein- Westfalen. Het hoofdkantoor is gevestigd in Düsseldorf. 60% van de uitzendkrachten werkt in de logistiek en industrie; 40% in admi nistratieve functies. Het bedrijf blijft zelfstandig en onder haar eigen naam opereren. Algemeen directeur Michiel Schlatmann van Olympia Duitsland: "Ik ben erg tevreden met de overname door OTTO Work Force. Het concept van OTTO sluit goed aan bij onze diensten. OTTO biedt de continu- iteit voor de verdere uitbouw van onze onderneming. Internationale arbeidsbemiddeling is bovendien een mooie aanvulling op ons hui dige dienstenpakket." OTTO Work Force is de grootste internationale arbeidsbemiddelaar van Nederland. Daarnaast zendt het bedrijf uit in Polen, Tsjechië, Slowakije, Engeland en België. Vorig jaar behaalde OTTO Work Force een omzet van bijna 100 miljoen Euro. Het hoofdkantoor is gevestigd in Venray; in Midden- en Oost-Europa heeft het uitzend bureau vijftien kantoren. OTTO Work Force is lid van de ABU en VCU- gecertificeerd. Dit jaar viert de onderneming haar 10-jarig bestaan. VAN DER PUTT Onze gespecialiseerde advocaten zullen u graag van dienst zijn! De telefonische intake is gratis. Tel. 0478-556677 www.putt.nl mr. Ten Brummelhuis mr. Van Hoef mr. Gerrits mr. Van Dok mr. Pelckmans mr. Van den Aker mr. Stad mr. Verrijdt mr. Teunissen 'Handhaving tegen gebruik stal niet nodig' "Limburger zijn is een speciaal gevoel r

Peel en Maas | 2010 | | pagina 5