De Peeldancers eerste Brons voor Petra van Dijck op NK Nationale menwedstrijden Dave Ewalts winnaar zwemloop Venray Limburgs record voor Lisa Dreesens Paardensport in Horst 1 i I A ft 1 PEEL EN MAAS Donderdag 8 april 2010 - Pagina 24 Autocross in Overloon Overloonse Bridgeclub NRBC BC Venray Bridgesoos De Kemphaan BC Klavertje Vier BC Doublet De Dancing Stars van De Peeldan cers zijn op het danstoernooi van Swetit in Helmond eerste geworden in de categorie hoofdklasse garde met 279 punten. Op zaterdag 10 en zondag 11 april zijn de Nederlandse kampioenschappen in sportcentrum Rusheuvel in Oss. Voor Marleen, Linda, Tineke, Sabina, Loes, Kimberley en Ellen is het de laatste keer dat ze dan onder de naam Dancing Stars gaan dansen. 1 7 i Tijdens de Nederlandse kampioen schappen springen voor paarden in Ermelo heeft Petra van Dijck van LRV St. Jan Merselo een bronzen medaille behaald. Van Dijck verscheen met haar paard Unbelivia in de klasse M aan de start. Veertien combinaties ver dienden een startplaats voor de bar- Petra van Dijck behaalde brons tijdens de Nederlandse kampioenschap pen rage. Petra kwam al als zesde aan de start en zette een zeer snelle tijd neer van 37,48 seconden. Die tijd werd nog door Kristian Houwen (37,46) en winnares Ellis Pex (36,52) verbeterd. Verder is er nog een springwed- strijd gehouden in Schaijk. Susan Hen driks behaalde hier met haar paard Terika een zevende plaats in de klasse L. De openingswedstrijd van de nati onale mencompetitie wordt door de Stichting Aangespannen Evene menten Noord-Limburg gehouden in het weekeinde van 24 en 25 april in Horst. Het is al de 28e keer dat de SAENL deze klus voor haar rekening neemt. De menwedstrijden in Horst zijn lan delijk zo in trek dat kort na het ope nen van de inschrijvingen het maxi- mum aan deelnemers reeds bereikt is. Ook dit jaar verschijnen alle toppers weer aan de start met maar liefst vier wereldkampioenen onder de deelne mers. Ook is de rubriek vierspan paar den aangewezen door de KNHS als kwalificatiewedstrijd voor de wereld kampioenschappen 2010. Op zater dag worden de dressuur- en vaardig- heidsproeven gereden en op zondag volgt dan de marathon van 19 kilome- ter. Op het evenemententerrein nabij de Kasteelse Bossen zijn zes hinder nissen uitgezet die voor het publiek toegankelijk zijn. Alle informatie over de menwedstrijden is te vinden op www.menwedstrijdenhorst.nl. Verder is de organisatie erin geslaagd om de Power Horse Competetion naar Horst te halen. Op 24 april is de inloopdag en op 25 april zijn er presentaties en shows. Auto Sport Team Overloon houdt op zondag 11 april een autocross in Overloon. De cross wordt verre den onder het kampioenschap van de ASUZ. Aan de start verschijnen de klassen jeugdklasse, keverklasse, standaardklasse, toerwagens, cros- scarts, sportklasse plus, sprint tot 2000 cc, sprint boven 2000 cc en de balkenklasse. Als extra spektakel is er een bromfietscross. De bromfiets moet wel voorzien zijn van een ori gineel frame. Crossmotoren, trike's en quads worden niet toegelaten. De bromfietsen worden voor de wed strijd gekeurd. Inschrijven kan op de dag zelf in de tent. De inschrijving sluit om 10.30 uur en de cross gaat om 11.30 uur van start. Voor meer informatie kan men contact opne men met Wiel de Mulder via telefoon (0478)531521. Voor informatie over de bromfietscross kan contact wor den opgenomen met Henk de Hoog via telefoon 06-51311867. Op de vierde avond in de vierde ronde was het beste paar in geel Riet en Harry Willems met 61.25 procent, gevolgd door Nelly en Bert Vloet met 57.50 procent. De derde plek ging naar Riet Dobbe en Mien Keunen met 55.42 procent. In de rode lijn scoor den Mia en Sef Lommen het hoogst met 61.46 procent. Tweede waren Jac van Voorn en Piet Willems met 60.42 procent. Nellie Basten en Marie Ker sten bezetten met 55.73 procent de derde plek. In de groene lijn waren de winnaars Christ Barten en Thea Water reus met 55.73 procent. Riet Aarts en Frieda Kalkman behaalden 55.42 procent en werden daarmee tweede. Zij werden gevolgd door Hanny Ver- straaten met Mien Spreeuwenberg en Irma Huijs met Toon Coopmans. Beide paren behaalden 54.17 procent. De paasdrive is gespeeld. Iedere deelnemer moest een paasei pakken en uitzoeken wie eenzelfde ei had. Op deze manier werden de paren gekoppeld. In geel waren Siem Leyen en Doke Verheijen eerste met een score van 62,92 procent, gevolgd door Hilde Koolen en Jos Manders met 58,33 procent. Derde waren Jac- qui Coenen en Jacqueline van der Slik met 56,67 procent. In rood waren Herma Darmstadt en Riet Muermans de beste met 57,99 procent. Tweede waren Marie Kersten en Henk van Bergen met 56,60 procent en als derde eindigden Joke Peters en Hans Koopman met 55,90 procent. In blauw waren Gonny Jakobs en Bert van Kempen de winaars met 63,33 procent. Jo Fleuren en Nettie Sonne- mans bezetten de tweede plaats met 57,92 procent en de derde plaats ging naar Kees Creemers en Ria Van Mil met 54,58 procent. -info Atletiek- en triathlonvereniging Venray hield maandag voor de negen de maal een zwemloop. Net als ande re jaren vond het zwemmen plaats in De Sprank en het lopen in de bossen van Vlakwater. Onder mooie omstan digheden streden ongeveer 50 indi viduele atleten en vijftien koppels om de hoogste eer. Op de 150 meter zwemmen en 1000 meter lopen was Kyra Kerkhoffs uit Valkenburg het snelst. Op de 250 meter zwemmen en 2500 meter lopen was Finn Tim mermans uit Broekhuizenvorst de snelste jongen en Rianne de Croock uit Spaubeek het snelste meisje. Op de 500 meter zwemmen en 5000 meter lopen waren de meeste deelne mers. De snelste senior was Terence Olaria uit Brunssum. De snelste junior was Tom Rademaker uit Nuenen. Het snelste koppel op deze afstand was Kay Thijssen uit Sevenum samen met Dave Ewalts uit Merselo. Op de lang ste afstand, een kilometer zwemmen en tien kilometer lopen, ging de eer Dave Ewalts (links) uit Merselo won samen met de jonge Kay Thijssen uit Sevenum bij de koppels. naar Peter van Grootheest uit Zwol le. Suzanne van der Wijst ging bij de dames met de hoogste eer strijken, terwijl Robin Teunissen (Venray) en Geert Becks (Baarlo) het sterkste kop pel vormden. De atleten van ATV Ven- ray sleepten in totaal dertien ereprij zen mee naar huis. De uitslagen: 150 meter zwemmen/1000 meter lopen: Pupillen 08 jongens 1) Jannes Hou- ben Weert 8.29 minuten Pupillen 08 meisjes 1) Kyra Kerk- hoffs Valkenburg 8.21 2) Linette Lin- ders Deurne 8.54 Pupillen 10 buiten mededinging Luca Verhalle Venray 10.20 250 meter zwemmen/2500 meter lopen: Pupillen 10 meisjes 1) Tessa Jerzy- kowski Venray 17.21 2) Fleur Gibbels St. Oedenrode 19.10 Pupillen 10 jongens 1) Jakob Putz Overloon 20.28 2) Rick Ogier Swart- broek 22.19 Aspiranten 12 meisjes 1) Rianne de Croock Spaubeek 15.08 2) Vera Wismans Veulen 15.24 3) Bo Brands Venray 16.16 Aspiranten 12 jongens 1) Finn Tim mermans Broekhuizenvorst 14.29 2) Giel Slaats Waalwijk 16.02 500 meter zwemmen/5000 meter lopen: Jeugd 14 meisjes 1) Imke van den Munckhof Horst 30.06 2) Mieke Rein- tjes Castenray 31.56 3) Nicky Teunis- sen Venray 32.07 Jeugd 14 jongens 1) Lucien Thijs- sen Berg en Terblijt 28.28 Junioren B jongens 1) Tom Radema ker Nuenen 25.16 2) Stan Gorree Ven ray 26.28 Junioren B meisjes 1) Rinske Becks Baarlo 27.32 2) Lyrate de Laat Waal wijk 33.26 3) Anne Reintjes Castenray 33.29 Junioren A jongens 1) Tim Reintjes Castenray 26.42 Junioren A meisjes 1) Anouk Kil laars Reuver 34.04 Senioren mannen 1) Terence Olaria Brunssum 22.58 2) Bart Schilders Ven ray 29.10 Koppels 1) Kay Thijssen Sevenum en Dave Ewalts Merselo 24.14 1000 meter zwemmen/10.000 meter lopen: Senioren mannen 1) Peter van Grootheest Zwolle 52.39 2) Marcel Martens Castenray 54.30 Senioren vrouwen 1) Suzanne van der Wijst Venray 1.05.07 Koppels 1) Geert Becks Baarlo en Robin Teunissen 52.02 2) Franka Janssen Venray en Andre van Osch Venray 1.02.29 3) Charlotte van Rijs- sel Boxmeer en Willem Freriks Venray 1.04.20. De Venrayse zwemster Lisa Dreesens evenaarde tijdens de limietwedstrijd EK korte baan in Eindhoven het Limburgs record op de 100 meter schoolslag. Dit record stond sinds 2000 op naam van Miranda Bosma. De genoteerde tijd van 1.11.69 betekende een verbetering van haar persoonlijk record met bijna vier seconden. Deze gerealiseerde tijd moet voldoende zijn om zich voor de finale te kunnen plaatsen op het NK en zich daar te meten met de beste acht zwemsters van Nederland. Naast het nieuwe record op de 100 school slag heeft de achttienjarige zwemster van SG Noord-Limburg/SPIO ook de 50 meter vlinder, 100 met vlinder en 200 meter wisselslag op haar naam staan. Ze komt ook op deze afstanden uit op het NK, in juni in Eindhoven. In de groene lijn waren Nellie Coenen en Toos van Haren de beste. Herma Darmstadt met Carolina Wik- kers en Fieke Arts met Miets Verstap pen hadden het nakijken. In de rode lijn waren Wim Manders met Jan Voesten te sterk voor Jan Mater met partner en Herbert Janssen met Wil lem Willems. In de gele lijn tenslotte werd de top drie gevormd door Ron van Gaal met Piet van Genugten, Ger Keizers met Wim Teunissen en Doke Verheijen met Lou Gillissen. Donder dagavond start het vijfde competitie- blok. Uitslag van de tiende laddercom petitie. In oranje op de eerste plaats met 63,04 Mieke van Osch en Mien- tje Wester, op een gedeelde tweede plaats met 54,69 Wil Tacken en Jeanne Korsmit als ook Jo de Backer en Toon van Vegchel. In rood op de eerste plaats met 62,52 Tiny en Frans Oudenhoven, op de tweede plaats met 59,38 Toine en Jan Tig- geloven en op de derde plaats met 55,21 Riet en Jan Aarts. In groen op de eerste plaats met 63,33 Ine Thie- len en Mariet Volleberg, op de tweede plaats met 61,67 Lot Beijersbergen en Mia van de Munckhof, op de derde plaats met 57,50 Philo van Encke- vort en Anny van Kempen. De paasdrive is gehouden. In de gele lijn scoorden Miny en Wiel Ver hoeven het hoogst met 60.42 pro cent. Een gedeelde tweede/derde plaats was er voor Jan Stiphout met Martien Verheyen en Lily Tissen met Jan Tiggeloven met 60.12 procent. In de groene lijn bestond het beste paar uit Francien Haegens en Leu Steeghes met 61.79 procent, gevolgd door Hanni Arts en Truus Cremers met 61.37 procent. De derde plaats was voor Yorgo Canli en Frank Cornelis- sen met 60.09 procent. De uitslagen van de paasdrive. De A-lijn werd gewonnen door Jan Heinekmap en Gerard Linssen. Zij behaalden een score van 62.50 pro cent. Tweede werden Rob en Trees v.d. Beele met 61.25 procent, terwijl de derde plek voor Corrie Hartong en Jurgen Timmers was, met een resultaat van 57.08 procent. In de B-lijn was de hoogste score voor Tiny Verbeek en Jet v. Waayenburg, t.w. 60 procent. Een mooie tweede plaats was voor Rita Coolen en Germaine de Ruyter met 57.81 procent. De derde plaats werd gedeeld door twee paren. Zowel Petra Heinekamp en Jos v. Osch alsook Annie Clermonts en Mia Koopman behaalden een score van 54.38 procent. De openingswedstrijd van de nationale mencompetitie wordt wederom door de Stichting Aan gespannen Evenementen Noord Limburg georganiseerd. Het is al de 28e keer dat de S.A.E.N.L. deze klus voor haar rekening neemt. De menwedstrijden in Horst zijn landelijk zo in trek dat kort na het openen van de inschrijvingen het maximum aan deelnemers reeds bereikt is. Ook dit jaar zijn alle top pers weer aan de start met maar liefst vier wereldkampioenen onder de deelnemers. Ook is de rubriek vier span paarden aangewezen door de K.N.H.S. als kwalificatiewedstrijd voor de wereldkampioenschappen 2010. De wedstrijden zijn voor het grote publiek uit de verre omtrek van Horst zeer in trek blijkens de mate van grote belangstelling tijdens de beide wedstrijddagen. Op zaterdag worden de dressuur en vaardigheidsproeven gereden en op zondag volgt dan de altijd spectaculaire marathon van 19 km Op het evenemententerrein nabij de Kasteelse Bossen zijn zes hinder nissen uitgezet die voor het publiek gratis toegankelijk zijn. Parkeerruimte is er voldoende en de route is gemak kelijk te volgen door de geel/zwarte routebordjes. Alle informatie over de nationale menwedstrijden in Horst is te vinden op de site: www.menwedstrijden- horst.nl Naast de bekende nevenactiviteiten van andere jaren is de organisatie erin geslaagd om de eveneens zeer spec taculaire Power Horse Competetion naar Horst te halen. Op zaterdag 24 april is de inloopdag en op zondag 25 april zijn er presentaties en shows. Voor meer informatie kan men de site: www.powerhorsecompetion.nl raad plegen. Ondanks de moeilijke economi sche omstandigheden heeft de organi satie voldoende sponsoren gevonden om de wedstrijden doorgang te laten vinden. Het Limburgse bedrijfsleven ziet het belang van deze nationale menwedstrijden wel in om te netwer ken en Noord-Limburg te promoten als het paardensport en recreatiecen trum van Nederland.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 24