Gemeente Venray Spoedmelding even onmogelijk Openbare bekendmakingen Collectes Nieuwe leerplichtambtenaar stimuleert startkwalificatie PAKJE KANS Kijk ook op www.venray.nl Bekendmakingen provincie Limburg Deze week Evenementen Inzamelingen PEEL EN MAAS Donderdag 8 april 2010 - Pagina 18 Gemeentehuis Openingstijden Telefonische spoedmeldingen aan de gemeente Venray via het algemene telefoonnummer kunt u korte tijd niet doorgeven op vrijdagmiddag 9 april tussen ongeveer 13.30 en 15.00 uur. Dit komt doordat er dan gewerkt wordt aan de software van de telefooncentrale. Na ongeveer 15.00 uur is dit weer wel mogelijk. Normaal gesproken is de afdeling Publieksdiensten van de gemeente Venray op vrijdagmiddag niet persoonlijk of telefonisch bereikbaar. U kunt dan toch een spoedmelding doorgeven. Denk daarbij aan meldingen over de openbare ruimte of het milieu. Verordeningen Verkeerszaken Bouwplannen Ruimtelijke plannen Wet milieubeheer Straatnaamgeving Raadhuisstraat 1, 5801 MBVenray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 14 m r 4 t Ook jongeren tot achttien jaar De gemeente Venray kiest ervoor om hun RMC-trajectbegeleiders ook in te zetten op de mbo-scholen voor de kwalificatieplichtige jongeren tot achttien jaar. Deze jongeren vallen nog onder de leerplichtwet en daarmee onder de bevoegdheid van de leerplichtambtenaar. Voorheen moesten mbo-scholen samenwerken met verschillende leerplichtambtenaren uit de diverse gemeenten waar hun leerlingen woonden. Nu hebben ze te maken met één contactpersoon voor al hun leerlingen tussen de 16 en 23 jaar uit de aangesloten gemeenten. En juist deze samenwerking met de scholen is belangrijk om voortijdig schoolverlaten te voorkomen. De gemeente Venray heeft de GGD Limburg-Noord opdracht gegeven de cursus 'PAKJE KANS' aan te bieden aan alle rokers in Venray die willen stoppen. PAKJE KANS kan bij voldoende deelnemers in het voorjaar van 2010 van start gaan. De cursus bestaat uit negen bijeenkomsten binnen twaalfweken. Vorige week is Kim Sanders beëdigd tot leerplichtambtenaar door burgemeester Hans Gilissen. Kim Sanders richt zich op voortijdig schoolverlaters en stimuleert deze jongeren hun startkwalificatie te behalen. Zij doet dit samen met haar twee collega's van de Regionale Meld en Coördinatiefunctie (RMC). In Venray is het voorkomen en bestrijden van voortijdig school verlaten nog altijd een hot item. Vooral in deze tijd is het voor jongeren van belang om zo lang mogelijk op school te blijven en een startkwalificatie te halen. Jongeren met een startkwalificatie hebben namelijkveel betere kansen op de arbeidsmarkt. Begeleiding Het RMC werkt voor de gemeenten Venray, Bergen, Gennep en Horst aan de Maas. Het RMC probeert jongeren in de leeftijd van 18 tot 23 jaar die binnen het onderwijs uitvallen, of dreigen uit te vallen, te begeleiden naar een (andere) school of naar een combinatie van leren en werken. Dit zodat deze jongeren uiteindelijk de school verlaten met een startkwalificatie; diploma havo, vwo of mbo niveau 2. Hiermee worden hun kansen op de arbeidsmarkt namelijk vergroot. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Ontwerp - Erfgoedverordening. U kunt het concept Erfgoedverordening van 9 april 2010 t/m 20 mei 2010 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij burgemeester en wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over de Erfgoedverordening van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Vastgesteld - Verordening ARK. De gemeenteraad heeft deze verordening op 27 maart 2007 vastgesteld. De verordening treedt op 9 april 2010 in werking. U kunt de desbetreffende stukken vanaf 8 april 2010 gedurende zes weken inzien. Verkeersmaatregelen Besluiten - Overloonseweg - diverse verkeersmaatregelen. U kunt de desbetreffende stukken van 9 maart 2010 tot en met 20 mei 2010 inzien (zes weken). Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbankte Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Aangevraagd Bouwvergunningen - Bremmenkamp 1, Oirlo - bouwen van een mestloods (nr. bal00116) - Binnenhof6, Oostrum - bouwen van een garage/tuinhuis (nr. bal00117) - Boomvalk 49, Venray - bouwen van een woning (nr. bal00118) - Meerloseweg 21, Wanssum - veranderen van de dakopbouw en overkapping (nr. bal00119) - Prins Bernhardstraat 24, Venray - vergroten van de woning (nr. bal00120) - Langstraat 74, Venray - plaatsen van een roldeur (nr. bal00121) - Van Megenstraat 19, Leunen - veranderen van de woning (nr. bal00122) - Truus Schröderstraat 4, Venray - bouwen van een prieel (nr. bal00123) - Mgr. Martensstraat 1, Blitterswijck - bouwen van een carport en het wijzigen van de gevelaanzichten (nr. bal00124) - Puttenweg 134, Ysselsteyn - bouwen van een vleesvarkensstal en loods fase 1 (nr. bal00125) - Heidse Peelweg 49, Ysselsteyn - bouwen van een vleesvarkensstal en het vergroten van de bestaande stal met een luchtgang en luchtwasserruimte fase 1 (nr. bal00126) - Twistweg 14, Vredepeel - veranderen van nertsensheds (nr. bal00127) - De Schoevert 34, Wanssum - vergroten van de berging en de carport (nr. bal00128) - Veulensewaterweg 7, Veulen - bouwen van een vleesvarkensstal (nr. bal00129) - Laagheidehof ongenummerd, Venray - bouwen van een woning (nr. bal00130). Sloopvergunningen - Matthiasstraat 3, Castenray - gedeeltelijke sloop van een stal (nr. slpl00020). Reclamevergunningen - De Bleek 30, Venray - plaatsen van reclame (nr. recll00013) - Deurneseweg 96, Ysselsteyn - plaatsen van reclame (nr. recll00014). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerp Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.23 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Zuidsingel 2a, Venray - vergroten van de dojo (nr. ba090387). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 9 april 2010 t/m 20 mei 2010 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Voorgenomen verlening monumentenvergunning voor het aanbrengen van een nieuwe rieten kap en het aanbrengen van twee dakramen aan In de Wieën 8 te Venray. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om de volgende monumentenvergunning te verlenen: - In de Wieën 8, Venray - wijzigen rijksmonument. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 9 april 2010 t/m 20 mei 2010 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Voorgenomen binnenplanse ontheffingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.6 lid 1 sub c van de Wet ruimtelijke ordening en/of artikel van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Werckenslaan 10, Venray - herbouw woning fase 1 (nr. bal00105). U kunt de betreffende stukken van9 april 2010 t/m 22 april 2010 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Venrayseweg 50, Wanssum - bouwen van een overkapping (nr. bal00016, verzend- datum 01/04) - De Hulst 22, Oostrum - bouwen van een chalet (nr. ba070415, verzenddatum 01/04) - Gunhoekweg 15, Oirlo - bouwen van luchtwassers (nr. bal00006, verzenddatum 01/04). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbankte Roermond. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bouwvergunningen - Steegse Peelweg 7, Leunen - bouwen van een carport (nr. bal0088, verzenddatum 01/04) - Muurpeper 10, Venray - bouwen van een overkapping (nr. bal0091, verzenddatum 01/04) - Kamperfoelie 82, Venray - vergroten van de carport (nr. bal0099, verzenddatum 01/04) - Haviklaan 2 t/m 14, Venray - bouwen van garages/wijzigen van de gevels (nr. bal00100, verzenddatum 01/04) - Moostdijk 6, Ysselsteyn - wijzigen van verleende bouwvergunning 2001.06976 (bedrijfsgebouwt.b.v. plantenkwekerij) (nr. ba080117, verzenddatum 01/04). Reclamevergunningen - De Bleek 58- 60, Venray - aanpassen van reclame (nr. recll00008, verzenddatum 01/04) - Henseniusplein 13, Venray - plaatsen van lichtreclame (nr. recllOOOlO, verzenddatum 01/04). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Informatie over het indienen van een bezwaarschrift en over een voorlopige voorziening vindt u onder het kopje 'Verkeersza ken'. Monumentenvergunning De minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap heeft de volgende monumenten vergunning verleend: - Henri Dunantstraat, Oostrum - De Hulst II, ophogen archeologisch veld d.d. 11 maart 2010. U kunt het besluit met bijbehorende stukken vanaf 9 april 2010 inzien. Op grond van de artikel 8:1 van de Algemene wet bestuursrecht kan degene wiens belangen rechtstreeks bij dit besluit is betrokken daartegen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is bekendgemaakt beroep instellen bij de rechtbank Roermond postbus 950, 6040 AZ Roermond. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. opzichte van het ontwerpplan. Het vaststellingsbesluit met bijbehorende stukken kunt u van 9 april t/m 20 mei 2010 inzien. Daarnaast zijn de stukken te raadplegen via de gemeentelijke website www.venray.nl. U kunt beroep tegen het bestemmingsplan en een eventuele aanwijzing indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag) indien: - u belanghebbende bent of - indien u niet eerder een zienswijze heeft ingediend, u redelijkerwijs kunt aantonen dat u niet in staat bent geweest tijdig een zienswijze in te dienen of - indien er sprake is van een wijziging ten opzichte van het ontwerpplan. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Het bestemmingsplan treedt in werking met ingang van de dag na die waarop de beroeps termijn afloopt, tenzij binnen die termijn tevens een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bestemmingsplan Vastgesteld Het college van burgemeester en wethouders van Venray maakt, gelet op de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzage legging bekend van het vastgestelde bestemmingsplan: - Flatgebouwen Bach- en Mozartstraat Venray. Het bestemmingsplan heeft betrekking op de gewenste renovatie van de Bach- en Mozart- flats die zijn gelegen in de wijk Brukske. Het bestemmingsplan is ongewijzigd vastgesteld ten Besluiten Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Puttenweg 78 Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Mts. Swinkels, Puttenweg 78 te Ysselsteyn voor fokzeugen- en vleesvarkenshouderij (MM090127) - Steegkamp 5 Castenray - een revisievergunning te verlenen aan Jade Opfok BV, Lollebeekweg 61te Castenray voor een pluimveehouderij (MM100007) - Eijkenhofweg 7 Veulen - een revisievergunning te verlenen aan J. Slangen, Eijkenhofweg 7 te Veulen voor een varkens- en rundveehouderij met slagerij, (MM090085). Dit betreft een rectificatie van de publicatie die op 26 februari 2010 in de Peel en Maas heeft gestaan. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen ofzoveel mogelijkte beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 9 april t/m 20 mei 2010 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folderoverde beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, ofvia www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Vastgesteld Burgemeester en wethouders hebben besloten de onderstaande straatnamen vast te stellen: - Laagheidehof en Rotsheide te Venray, voor de nieuwbouw van woningen links en rechts van de Laagheidseweg - Carlsonstraat en Franklinstraat te Oostrum, op het bedrijventerrein De Blakt. - De Wieënhof te Leunen, voor de nieuwbouw van het medisch Centrum de Wieënhof - Buitenlust te Venray, voor de nieuwbouw van het medisch centrum Buitenlust - Boerhaavelaan, Kochlaan, Vesaliuslaan en Kolfflaan te Venray, voor de toekomstige villawijk in Vlakwatertussen de Merseloseweg en Hoopweg - Zwarte Pad te Venray, in de wijk Brukske - Kievit en Veldleeuwerik ten noorden van de Buitenweg en Adelaar te Venray in het uitbreidingsgebied Aan den Heuvel - Circusroos te Venray, voor de nieuwbouw van woningen. U kunt de desbetreffende stukken van 30 maart t/m 11 mei 2010 (zes weken) inzien. Informatie over het indienen van een bezwaarschrift en over een voorlopige voorziening vindt u onder het kopje 'Verkeerszaken'. 8 april 2010 Burgemeester en Wethouders van Venray Als cursusavond wordt dinsdagavond aangehouden van 19.30 tot 21.00 uur. Aanmelden kan tot en met 16 april. Wilt u meer informatie over de cursus 'PAKJE KANS' of wilt u zich aanmelden, neem dan contact op met Linda van Erp van de GGD Limburg-Noord. Telefoon nummer: (077) 850 48 84 ofe-mail lvanerp@ggdlimburgnoord.nl. De provincie Limburg publiceert haar openbare bekendmakingen elektronisch via de website www.limburg.nl/bekendmakingen. Wilt u op de hoogte blijven van bekendmakingen in uw omgeving? Ga naarwww.limburg.nl/bekend- makingen en klik op e-mailservice. 11 apr. - Monstertruckshow, De Wetteling 11 apr. - Tuning on Wheels, Centrum 4 t/m 10 apr. - Metakids, centrum Venray 11 t/m 17apr. - Nederlandse Hartstichting 13 apr. - Grof huishoudelijk afval Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redac tie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontle nen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeenteVenray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, gemeenteVenray Basis-ontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray adv week 14.indd 18 07-04-2010 15:46:48

Peel en Maas | 2010 | | pagina 18