Gemeente Venray Ook noordzijde centrum krijgt betaald parkeren Inzameling grof huishoudelijk afval Renovatie openbare ruimte Kempweg Gebiedspanel.nl Met belparkeren achteraf betalen in Venray Kijk ook op www.venray.nl Verkeersmaatregelen Overloonseweg Routebureau Noord- en Midden-Limburg PEEL EN MAAS Donderdag 8 april 2010 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden De inzameling van grof huishoudelijk afval vindt deze maand plaats op dinsdag 13 april. De firma Maessen Recycling doet de inzameling op afroep. Dat wil zeggen dat u zelf de firma Maessen belt om een afspraak te maken voor deze datum. Het telefoonnummer is (0478) 51 31 00. De kosten bedragen twintig euro voor maximaal 2 m3. Bij het ophalen moet u meteen afrekenen. U kunt pinnen, chippen of een eenmalige machtigingskaart invullen bij de chauffeur. Natuurlijk kunt u uw grof huishoudelijk afval ook zelf naar het milieustation brengen. NOORDSINGEL Actuele informatie over uw wijk of dorp vindt u op www.gebiedspanel.nl Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MBVenray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 14 De gemeente gaat de Kempweg grondig renoveren. Dit gebeurt in twee fasen. De eerste fase omvat het gedeelte tussen het Schouwburgplein en de Lange- weg en de tweede fase betreft het deel tussen de Langeweg en de Westsingel. Voor beide fasen heeft de gemeente een ontwerp gemaakt dat op twee informatie avonden zal worden toegelicht. De huidige planning is om eind 2010 te starten met de uitvoering van fase 1; tussen Schouwburgplein en de Langeweg. Aansluitend start vanaf medio 2011 fase 2; het deel tussen de Langeweg en de Westsingel. Fase 1 In fase 1 wordt de volledige bestra ting en riolering vernieuwd (er komt een apart regenwaterriool). Ook verkeerskundig verandert er het één en ander. De informatieavond voor fase 1 is op dinsdag 13 april in De Witte Hoeve, Gasstraat 5 te Venray. Aanvang: 19.30 uur. Betaald parkeren wordt vanaf 27 april ook ingevoerd aan de noordkant van het centrum. Het is een van de weinige gebieden vlak bij het centrum waar parkeren tot nu toe gratis was. Door betaald parkeren in te voeren, krijgt de schil rond het centrum eenzelfde parkeerregime en wordt de parkeerdrukte beter gespreid. Het parkeertarief bedraagt 1,10 euro per uur op de openbare terreinen St. Jozefklooster, Jerusalem en Witte Hoeve. Op het UWV-terrein aan de St. Jozefweg geldt een standaard tarief van 1 euro per dag. Dit terrein is specifiek bedoeld voor langparkeerders die bijvoorbeeld werkzaam zijn in het centrum. Vergunning ondernemers Bewoners en bedrijven binnen het gehele betaald parkeergebied kunnen een parkeervergunning aanvragen. Hiermee biedt de gemeente mensen die in het centrum werken de mogelijkheid om in dit gebied te kunnen blijven parkeren. Bedrijven die in het gebied gevestigd zijn, betalen voor een onbeperkte bedrijvenvergunning 278 euro. Een bedrijvenvergunning voor maandag tot en met vrijdag van 7.00 tot 19.00 uur kost 190 euro. Een bewonersvergunning bedraagt 110 euro per jaar. Een tweede vergunning op hetzelfde adres kost 166 euro. ■sa Fase 2 In fase 2 wordt de volledige (asfalt-) verharding en de groenvoorziening vernieuwd. Er wordt een apart regenwaterriool aangelegd en er komen rode fietsstroken op de rijweg. Naast de rijweg worden parkeervakken aangelegd op gelijke hoogte met het (vernieuwde) trot toir. De informatieavond voor fase 2 is op dinsdag 20 april 2010 in buurtcentrum De Kemphaan, Kennedyplein 1 te Venray. Aanvang: 19.30 uur. Vanaf 27 april kunnen bezoekers van Venray overal voor de werkelijke parkeerduur betalen. Dit is mogelijk door de invoering van belparkeren, waarbij u met uw mobiele telefoon het parkeergeld betaalt. Nu is achteraf betalen alleen nog maar mogelijk achter de slagboom. Venray is de eerste gemeente in Limburg met belparkeren. Roel van den Bekerom, verkeerskundige bij de gemeente Venray, vertelt hoe belparkeren in zijn werk gaat. "Om gebruik te maken van belparkeren, moet je je eerst even via internet registreren. Daarna kun je met je mobiele telefoon betalen. Als je komt aanrijden bij de parkeerlocatie, meld je je metje mobiele telefoon aan bij de parkeerlocatie middels het doorbellen of sms'en van een viercijferig zonenummer dat staat aangegeven bij de parkeerautomaat. Als je weer wegrijdt herhaal je dit en een centrale database registreert hoeveel parkeertijd je moet betalen. Het parkeergeld wordt maandelijks geïncasseerd. Achteraf, dusje betaalt nooit teveel. Registreren kan via www.stadspasparkeren.nl,www.parkmobile.nl en www.parkline.nl. Wie zich registreert, kan ook meteen belparkeren in dertig andere Nederlandse steden." Goedkoper De gemeente Venray heeft berekend dat zowel de gebruiker als de gemeente goedkoper uit is met het nieuwe systeem. "Om mensen kennis te laten maken met belparkeren hebben we bovendien besloten de inschrijvings- en abonnementskosten voor inwoners van de gemeente Venray het eerste jaar voor onze rekening te nemen," zegt Roel van den Bekerom. "Het voordeel voor de bezoeker valt daardoor nog hoger uit." De Venrayse parkeerwachters controleren aan de hand van uw kenteken of u zich heeft aangemeld voor belparkeren. "Wie geen mobiele telefoon heeft of deze niet wil gebruiken voor parkeren, kan gewoon op de ouderwetse manier betalen bij de parkeerautomaat, of bij de slagboomterreinen waarje nu al achteraf betaalt. Slagbomen met pasje Bij de slagboomterreinen werkt het belparkeren iets anders. U hoeft niet te bellen ofsms'en, maar u krijgt een pasje. Bij het in- en uitrijden van het terrein houdt u dit pasje vóór de scanner en de slagboom opent zich. Ook deze kosten worden achteraf maandelijks geïncasseerd. Natuurlijk blijft het ook hier mogelijk om gewoon op de ouderwetse manier te betalen bij de parkeerautomaat. Meer weten Wilt u meer weten over de mogelijkheden van het nieuwe systeem? Kijk dan op www.venray.nl. Natuurlijk kunt u ook bellen met de afdeling Publieksdiensten. Roel van den Bekerom, verkeersdeskundige bij de gemeente Venray, op het parkeerterrein aan de Raadhuisstraat. Hier betaalt u vanaf 27 april ook voor een parkeerplaats, en wanneer u gebruik maakt van belparkeren betaalt u pas achteraf. Medio mei wordt de Nieuwe Overloonseweg in gebruik genomen. Hiermee ontstaat een nieuwe verbinding tussen Venray en Overloon. Vanwege deze verandering heeft de gemeente Venray nog eens goed gekeken naar de functie van de bestaande Overloonseweg. Verkeer vanuit Overloon gebruikt als gevolg van de vormgeving vanzelf de Nieuwe Overloonseweg om in Venray te komen. Vanuit de richting Venray ligt dat waar schijnlijk anders. Doorjarenlange gewenning kiest men vanafde Noordsingel nog zeer gemakkelijk voor de bestaande Overloonseweg. Hierdoor zijn maatregelen nodig om dit sluipverkeer tegen te gaan. Gedeeltelijke afsluiting In tegenstelling tot eerdere plannen, wordt de Overloonseweg niet geheel maar gedeeltelijk afgesloten. Op het meest zuidelijke gedeelte, direct nabij de Noordsingel, komt eenrichtingsverkeer dat niet gaat gelden voor fietsers en bromfietsers. Motorvoertuigen kunnen dan in zuidelijke richting naar de Noordsingel toe-rijden, maar niet meer in noordelijke richting de huidige Overloonseweg op. Aanvullende maatregelen Door alle wijzigingen wordt het op de Overloonseweg zo rustig dat de huidige verkeersmaatregelen, ingesteld voor een vlotte verkeers- doorstroming, overbodig zijn. Daarom worden aanvullend op de gedeeltelijke afsluiting nog de volgende veranderingen doorgevoerd: - intrekken van de voorrangs regeling en verwijderen van alle voorrangsborden en voor rangsmarkeringen; verkeer van rechts gaat dus voortaan voor! - wijzigen van het fietspad op het noordelijk deel in een voetpad (fietsers rijden straks over de rijbaan behalve vlakbij de kruisingen met de Noordsingel en de Nieuwe Overloonseweg) - intrekken van de maximum snelheid van 50km/h en instellen van een nieuwe maximumsnelheid van 30km/h (samen met omringende straten is het één 30km/h-zone) - markeren van parkeerplaatsen op de rijweg waardoor de weg visueel wordt versmald ter ondersteuning van de nieuwe maximumsnelheid - verwijderen van de asmarkering want die is niet nodig binnen een 30km/h-zone - de bushaltes van buurtbus 292 richting Overloon gaan in de toekomst ook naar de Nieuwe Overloonseweg. Tekening bekijken In de publiekshal van het gemeentehuis kunt u de tekening met daarop de maatregelen inzien. Ook op de website van de gemeente (www.venray.nl actueel projecten) is informatie over het project te vinden. Tijdstip uitvoering De uitvoering van de maatregelen sluit aan op de openstelling van de Nieuwe Overloonseweg. De verwachting is dat de uitvoering één tot twee weken duurt. De werkzaamheden starten rond half mei en zijn eind mei afgerond. De gemeente neemt voorafgaand aan de uitvoering de nodige verkeersbesluiten. Deze worden op de gebruikelijke manier gepubliceerd op deze gemeentepagina en komen ter inzage te liggen in de publiekshal van het gemeentehuis. Op 1 januari 2010 werd het Routebureau Noord- en Midden Limburg opgericht. Het route bureau, beheert het Fietsrou tenetwerk Maas-duinen en Peel en Maas. Als u tijdens uw fietstocht in Noord en Midden-Limburg onjuistheden in de route of op de fietskaart tegen komt, dan kunt u deze melden via e-mailadres info@routebureaulim- burg.nl. Het Routebureau lost de meldingen binnen 72 uurop. adv week 14.indd 17 07-04-2010 1

Peel en Maas | 2010 | | pagina 17