Leeuw verwondt dompteur mm, m t Gratis groente en fruit Ingezonden Woningbouw in Oirlo een feit VVV bestaat 125 jaar l MondZorG i lij lp 11 PEEL EN MAAS Donderdag 1 april 2010 - Pagina 9 i$i Dompteur Tom Dieck junior is zondag tijdens de laatste show van circus Herman Renz in Venray gewond geraakt.Tijdens de nieuwe act met zijn eigen roofdierengroep werd hij geraakt door de klauwen van een van zijn leeuwen. De die- renleraar maakte zijn nummer professioneel af, maar veel bezoe kers van de voorstelling zagen de bebloede arm van de dompteur en hoorden hem in de piste vloeken en tieren. "Een risico van het vak", zegt pr-man Mathijs te Kiefte van circus Herman Renz. "Tom kwam te dicht bij de dieren. Maar veel is er niet aan de hand. Hij is met een IF Dompteur Tom Dieck junior werd zondag tijdens de show in Venray geraakt door de klauwen van een van zijn leeuwen. vleeswond naar het ziekenhuis in Venlo gebracht, waar de wond is gehecht. Er is absoluut geen gevaar geweest voor de bezoekers en Tom is gewoon weer aan het werk." Op Kabelkrant Venray was dinsdagavond een tv-reportage over circus Herman Renz te zien. Op de website www.peelen- maastv.nl kunt u deze uitzending bekijken. Scholen kunnen zich vanaf dinsdag 6 april inschrijven voor het Europese School- fruitprogramma. Met dit pro gramma kunnen kinderen op basisscholen tien keer gratis groente en fruit krijgen. Doel van dit programma is het imago van groente en fruit bij kinderen te verbeteren en de consumptie te verhogen. Scho len die mee willen doen aan het EU-Schoolfruitprogramma, kun nen zich inschrijven via www. schoolgruiten.nl/eu_schoolfruit Hier staat aangegeven aan welke voorwaarden de school moet vol doen. In het schooljaar 2009-2010 kunnen 800 scholen deelnemen aan het programma. Binnen het EU-Schoolfruitprogramma kun nen alleen erkende leveranciers groente en fruit leveren aan de scholen. Een lijst van deze leveran ciers is te vinden op de website. Bij inschrijving kiest de school een leverancier waarmee ze wil len samenwerken. Naast groente en fruit ontvangt de school gratis educatieve posters en digitaal les materiaal ter ondersteuning. Het EU-schoolfruitprogramma is een tijdelijk stimuleringsprogramma. In Nederland is het gekoppeld aan het bestaande programma SchoolGruiten. Dit programma is voor meerdere jaren.Wil de school na de gratis periode structureel de consumptie van groente en fruit op school verhogen, dan kan dit met SchoolGruiten. SchoolGruiten staat voor het tweemaal per week gezamenlijk eten van groente en fruit in de ochtendpauze op school. Voor meer informatie over het EU-Schoolfruitprogramma en over SchoolGruiten kan contact worden opgenomen met het Steun punt SchoolGruiten via telefoon (0317)485966, e-mail euschool- fruit@wur.nl, www.schoolgruiten. nl/eu_schoolfruit (deze website is te bezoeken vanaf 6 april. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of indien zij te lang zijn in te korten. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. De Waan De kunstmanifestatie De Waan, die enkele jaren geleden inzicht gaf in de geschiedenis van hon derd jaar psychiatrische zorg in Venray en mensen met een stoornis de kans zich kunstzinnig te uiten gaf, had dus een merk waardige naam. Daar heeft zich evenwel bij mijn weten niemand aan gestoord. En kunstenaars al helemaal niet. Het ene 'waanzin nige' idee volgde het andere op. Alles in de stijl absurdistisch. Bijna idioot. Genieten van die kunst lag en ligt niet voor de handen wordt soms ook niet beoogd door de artiest. De artistieke leiding van het Odapark biedt weliswaar bescherming tegen beschuldi ging van barbaarsheid, maar niet altijd met succes. Dat gastvrij centrum voor hedendaagse kunst weet van wanten, als het er om gaat prikkelende, verbijsterende en ontnuchterende eigentijdse kunstuitingen te verbergen in het groen. Maar nu zijn er bomen en struiken deels kaal en is de blik dus naar buiten gewend. Het oog is gevallen op rotondes in Venray. Zoals het einde van een rotonde zoek is, zo draai ik eindeloos in de rondte op zoek naar de zin om verkeersveiligheid op te offeren aan artistieke kolder. Het verkeer gaat botsen met het absurdisme. Het is de waan van de dag te den ken dat een automobilist cultureel verrukt raakt of tenminste tot overpeinzingen wordt aangezet door wat hem straks gaat afleiden van de gevaren van de weg. Moge psychiatrische zorg voor initia tiefnemers de farce alsnog doen annuleren. Gerard Tijssen, Merselo Toch 100 kruizen op de rotonde? Ik verwacht dat veel Venrayse burgers onaangenaam verrast zijn door de 'kunst' die afgelopen week op de rotondes is geplaatst. Natuurlijk zijn er ook mensen die dit leuk, ja misschien zelfs mooi vinden, maar de burger wordt op deze wijze geschoffeerd. Na alle commotie die is ontstaat na het idee om de geknakte kruizen op een rotonde te plaatsen moet een wethouder toch weten wat de burger wil. Deze wethouder is door het bestuur van Stich ting het Odapark ingepalmd en op pad gestuurd. De boodschap is duidelijk. Venrays openbare ruimte behoort aan het Odapark en zal ook op gelijke wijze wor den misbruikt. Was De waan nog een tentoonstelling met een doel en beperkt tot het Annaterrein; de volgende manifestatie met voor de burger onbegrijpelijke 'kunst' was enkele jaren geleden al uitgebreid over het gehele cen trum. Wat nu te zien is raakt kant nog wal. Een autowrak met een boom in z'n kont. Metaalhandel Robben aan de Metaalweg heeft jaren geleden forse boetes moe ten betalen omdat hij autowrak ken op gemeentegrond had staan. Nu gebeurt het legitiem en noe men ze het kunst. Op de rotonde Noordsingel/ Westsingel een verla ten carnavalswagen aan het eind van zijn dagen. Beter is het om de winnende prinsenwagen van carnaval deze eer te gunnen. Dat heeft temminste een band met Venray en geeft zeker meer kleur aan de omgeving. Ik ben zelfs met mijn moeder van negentig jaar oud voor een korte tour over de singels gereden omdat zij zich een beeld wou vormen bij alles wat de mensen er over zeggen. Zij was geschokt dat een Mariabeeld op een dergelijke manier als onder deel van een 'kunstwerk' wordt ontheiligd en dat de gemeente hiermee instemt. Het enige waar over mensen nog een goed woord over hebben zijn de schapen aan de Leunseweg. Dat kunstwerk zou een permanente plek kunnen verdienen als je boven het vierde schaap alles weghaalt. De relatie met de Venrayse schaapscompag nie is dan een goed motief om het te laten staan. Maar net als alle vier de kunstwerken zijn ze niet gemaakt voor de eeuwigheid. Anders is dat met 'de geknakte kruizen'van Kurpershoek. Graf kruizen staan symbool voor de eeuwigheid. Over een jaar is ieder een het zat om te ageren tegen deze onzin en kan het Odapark bestuur samen met de wethouder besluiten om de geknakte kruizen alsnog op een rotonde te plaatsen omdat het minder confronterend is als wat er nu staat. Het Odapark heeft 'der Broeck' aan als het over kunst gaat. F Kateman, Venray Uitwerking multifunctioneel centrum in Brukske De gemeente Venray gaat voor de uitwerking van de variant Het Bruist voor de bouw van een brede school in Brukske. Dit multifunctioneel centrum voorziet in een volle dige integratie van onderwijs-, zorg-, sport- en welzijnsfunc- ties. Het besluit is genomen op basis van studies van drie varianten. Ook is de mening van het Ondernemend Gezel schap Brukske (OGB) en van de bewoners van Brukske in het besluit meegewogen. Op 11 mei wordt de keuze voor deze variant behandeld in de gemeenteraad. "Het college hecht veel belang aan het nemen van een zo gefun deerd mogelijk besluit. Daarom zijn naast de input uit de varian tenstudie tevens betrokken par tijen die zijn verenigd in het OGB én de bewoners gevraagd om hun voorkeur uit te spreken over de varianten Het Bruist, Even Over steken en Oud en Nieuw", aldus wethouder Twan Jansen. In janu ari heeft Brukske Mooi Anders vier bijeenkomsten voor de wijk bewoners georganiseerd. Jansen: "Nieuw was dat de bijeenkomsten zijn gehouden op momenten en plekken in de wijk dat mensen daar tóch al aanwezig waren: na de dienst in kerk en moskee, in het wijkcentrum en op school. Dus ook op zaterdagmiddag en zondagmorgen. Het bleek een goede keuze. Niet alleen was de opkomst hierdoor groot, ook de betrokkenheid was sterk." De keuze voor variant Het Bruist betekent dat de gemeente Venray verder kan met de procedures en naar verwachting eind 2010 kre diet kan aanvragen. "Een keuze die aansluit bij de wensen uit het Mas- terplan en die de bewoners in de toekomst het meeste biedt. Ik zie dan ook vol vertrouwen de ver dere procedures tegemoet", aldus de wethouder. Zowel de mening van het OGB als die van de bewoners is mee gewogen in het collegebesluit. Wethouder Jansen: "Uit de reac ties blijkt dat binnen het OGB een meerderheid kiest voor vari ant Het Bruist. Onder de bewo ners kiest meer dan tweederde voor deze variant. Ik vind dit een belangrijk signaal. Ook in de toekomst blijven we partijen betrekken bij de ontwikkelingen, bijvoorbeeld bij de ontwerpfase. We moeten samen de schouders eronder zetten." Ambtelijk kan nu verder gewerkt worden aan een stedenbouwkundig plan, bestem mingsplan en een exploitatieplan voor het centrumgebied. Tevens wordt het voorlopig ontwerp voor het MFC verder uit gewerkt. Dit vraagt uiteraard enige tijd. Als dat volgens schema ver loopt kan eind 2010 een volgende belangrijke stap gezet worden. Dan moet krediet voor de plan nen worden gevraagd, waarna de aanbestedingsprocedure in gang wordt gezet. De verwachting is dat in 2011 de bouw zou kunnen starten. Bij start acties SOS Meerlo-Wanssum Pappa Steven Vidyaakar uit Chennai (India) is zater dag 10 april de eregast bij de officiële start van de acties van SOS Meerlo-Wanssum. De Meerlo-Wanssumse mondiale organisatie gaat de komende drie jaren actie voeren om een mobiele schoolklas te realise ren voor de organisatie van pappa Steven. Deze schoolbus wordt ingezet om straatkin deren en kinderen van arme rondtrekkende bouwvakfami lies te bereiken. Zaterdagavond 10 april wordt vanaf 19.30 uur in zalencenrum 't Brugeind in Meerlo een bijzon dere startmanifestatie gehouden die voor iedereen toegankelijk is. Naast Pappa Steven zijn ook de burgemeesters Kees van Rooij van Horst aan de Maas en Hans Gilis- sen van Venray aanwezig. Hoogte punt van de avond is de toespraak die Pappa Steven houdt over zijn werk in de miljoenenstad Chennai. Samen met de twee burgemees ters en SOS-voorzitter René Poels geeft pappa Steven vervolgens het officiële startsein van de acties. Tijdens deze startmanifestatie is er muziek van de wereldgroep Pig's Nose. Tevens kunnen de bezoekers genieten van een dans- demonstratie, wordt de videoclip van het nieuwe project vertoond en zijn er Indiase hapjes. Bijzon der is ook dat tijdens deze startac tie de première is van een docu mentaire van filmmaker Marijn Poels over het kunstproject Mieke and Friends. Kunstenares Mieke van Uden heeft 54 kunstenaars die tijdens de kunstmanifestatie in Geijsteren, op zondag 9 mei, aanwezig zijn haar beeld gegeven met de vraag dit te integreren in hun kunstwerken. De kunstenaars reageerden allemaal spontaan en maakten unieke beelden. Deze worden verkocht en de opbrengst gaat voor honderd procent naar het SOS India project. Marijn Poels volgde in Nederland en Duitsland enkele kunstenaars. In 't Brugeind worden ook enkele kunstwerken van het project Mieke and Friends getoond. De kunstenares biedt deze avond ook het eerste kunst boek van Mieke and Friends aan aan Pappa Steven. Pappa Steven is een heel bijzondere man. Hij trekt zich het lot aan de van ver schoppelingen van de maatschap pij: gehandicapten, straatkinderen, verstoten vrouwen en weeskinde ren. Zelf heeft hij zijn opleiding genoten bij moeder Teresa in Cal cutta. Na verloop van tijd keerde hij terug naar zijn geboortestad Chennai, waar ook hij als wees kind in een krottenwijk heeft gewoond. Zijn organisatie Uda- vum Karangal (Helpende Handen) vangt vele honderden mensen op. Met de schoolbus wil hij kinde ren bereiken en voorbereiden op structureel onderwijs in een van zijn scholen. In India is het heel normaal dat jonge bouwvakkersgezinnen van de ene naar de andere bouwplaats trekken. Vader en moeder werken meestal voor langere tijd (een jaar of langer) op deze bouwplaatsen. Het zijn vaak grote bouwprojec ten, zoals bijvoorbeeld een hotel, ziekenhuis, school of kantoor. De meeste arbeiders bouwen een klein schamel 'éénkamerhutje' van riet op het bouwterrein. Hier wonen ze, gedurende de bouw, met hun gezin. Zo'n rondtrek kend gezin bestaat behalve uit een vader en moeder ook uit meer dere, vaak kleinere, kinderen in de basisschoolleeftijd. SCHOOLBUS Pappa Steven wil deze gemar ginaliseerde en achtergestelde kinderen, die nooit naar school gaan, onderwijs aanbieden in een mobiele schoolbus, in de hoop dat zij uiteindelijk, met instemming van hun ouders, gebruik gaan maken van het reguliere openbare onderwijssysteem. In totaal gaat het in India over, naar schatting, meer dan 50 miljoen kinderen. Hun ouders kunnen het onder wijs niet betalen of zijn zelf anal fabeet en zien de noodzaak van onderwijs niet. Om de ouders te motiveren en aan te sporen hun kind naar de schoolbus te laten gaan, want vaak moeten deze kin deren hand- en spandiensten ver richten, wil pappa Steven, behalve onderwijs, ook twee keer per dag een maaltijd en, daar waar nodig, ook kleding en gezondheidzorg aanbieden. In de avond- en week enduren is het de bedoeling de schoolbus te gebruiken voor pre ventieactiviteiten, zoals bijeen komsten voor zwangere vrouwen, geboortebeperking, preventie van hiv en aids en andere belangrijke Pappa Steven Vidyaakar is te gast bij de start van de acties van SOS Meerlo-Wanssum. voorlichtingsactiviteiten. Lezing Steven Vidyaakar Steven Vidyaakar, initiatiefne mer van Udavum Karangal/Hel- pende Handen, komt op zondag 11 april van l5.30 tot 17.00 uur een lezing geven in de foyer van Schouwburg Venray. Hij verzorgt een presentatie voor sponsors en belangstellenden van 14.00 tot 15.30 uur. Ook is er een bijeen komst voor Nederlandse studen ten en vrijwilligers die voor lan gere of kortere tijd in India zijn geweest. In de dagen dat Pappa, zoals hij in India aangesproken wordt, in Venray is, brengt hij ook een bezoek aan het Dendron Col lege in Horst en aan de leerlingen van basisschool Petrus Banden. Deze school is ook te zien in de recent vertoonde documen taire over Helpende Handen. Het wordt voor deze kinderen een grote verrassing om Pappa te zien. Verder staat er een bezoek gepland aan keramiste Mieke van Uden en SOS-Meerlo-Wanssum. Zij hebben het Udavum Karangal School-on-wheels-project voor drie jaar geadopteerd. Behalve een presentatie met dia's kunnen de bezoekers deze zondagmiddag ook genieten van foto's, enkele Indiase dansen en tanpura (een klassiek Indiaas snaar- instrument) en dwarsfluitmuziek. Op verzoek van de leerkrach ten van basisschool Estafette in Brukske hebben Marijke en Bart Veldpaus van Helpende Handen aan de bovenbouw leerlingen verteld over straat kinderen en kinderarbeid in de metropool Chennai, in het zuidoosten van India. Chennai is een miljoenenstad waar verhoudingsgewijs erg veel straatkinderen wonen. Voor de meer dan 150.000 kinderen is de straat hun huis. De meesten heb ben geen ouders, de anderen slen teren overdag op straat en gaan 's avonds naar de krottenwijk waar ze in een schamel onderkomen wonen. Hun ouders moeten lange dagen hard werken. Om aan geld te komen moeten deze kinderen bedelen, uren in een vieze fabriek werken, schoenen poetsen of in een restaurant werken. De foto's en verhalen maakten veel indruk. De leerlingen waren oprecht ver- ontwaardigd dat hun leeftijdsge nootjes het zoveel slechter heb ben getroffen. Onderwijs is, zo kwamen ze er al pratend achter, de manier om uit de armoede te komen. Maar als een kind honger heeft of ziek is, is het wel moeilijk om goed te leren. Zo werd duide lijk dat de acht millenniumdoelen allemaal met elkaar verband hou den. Deze millenniumdoelen gaan eigenlijk allemaal over universele mensenrechten, over gelijkheid, over vrede, over ontwikkeling, over veiligheid over leven zon der armoede en over vrijheid van keuzes maken. De kinderen houden binnenkort een sponsor actie voor de weeskinderen van Helpende Handen Ook willen zij op zaterdagmiddag 17 april hun bijdrage leveren aan de feestelijke opening van de millenniumdoe- lenfontein op het Schouwburg plein in het centrum van Venray. Voor informatie: www.helpende- handenindia.nl Aan het einde van dit jaar worden de eerste kavels bouw grond aan de nieuwe inwoners van Oirlo verkocht. Het laatste kwart deel van het kruispunt van Oirlo krijgt zijn bestem ming. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan het stedenbouwkundig plan en het bestemmingsplan. Het plan bevat een grote vari- eteit van huis types. Voor starters wordt er een project opgezet waaraan starters kunnen deel nemen. Hiervoor wordt op woens dag 14 april een starteravond gehouden door de dorpsraad. Op deze avond verzorgt Rob Claas- sen een presentatie betreffende een aantal starter woningen, die hij graag met starters uit Oirlo wil gaan bouwen. Hij geeft een voor beeld zoals deze woning er onge veer uit ziet en wat de mogelijk heden hiermee zijn. Claassen wil dit als een collectief bouwproject gaan uitvoeren en wil hier graag de verzorger van zijn. Dit bete kent lagere kosten voor de starter, omdat deze gedeeld worden door alle deelnemers. Denk hierbij bij voorbeeld aan de architect kosten en werkzaamheden die collectief worden uitgevoerd. In het cen trum wordt op het moment hard gewerkt aan de voorbereiding van de aanleg van het tijdelijke dorps plein. Dit tijdelijke dorpsplein blijft ongeveer twee jaar voordat er begonnen wordt aan de aan leg van het definitieve dorpsplein en de woningbouw rondom het dorpsplein. Een lang gekoesterde droom van de Oirlose gemeen schap is om de kermis in het cen trum van Oirlo te houden. Deze droom wordt dit jaar verwezen lijkt en de voorbereidingen zijn in volle gang. De kermis in Oirlo komt met deze verplaatsing weer midden in de leefgemeenschap en geeft hier mee een positieve bijdrage aan de leefbaarheid van Oirlo. Elke dag wordt er door de dorpsraad iets extra's georganiseerd, zodat er voor alle leeftijden iets in het programma zit. De dinsdag staat in het teken van de eerste Oel- derse Kermis Familie Barbecue. Hiervoor wordt een overkapping geplaatst op het oude dorpsplein tje, zodat de activiteiten enigszins weersonafhankelijk zijn. Dit voorjaar brengen alle regionale VVV's in heel Neder land speciale jubileumfiets routes uit. Het uitbrengen van deze jubileumroutes is een van de belangrijkste consumen tenacties in het kader van VVV 125 jaar. Van iedere verkochte VVV-jubi- leumfietsroute gaat de helft naar het Ronald McDonald Kinder fonds. Op deze manier geeft de VVV-sector in haar jubileum jaar uitdrukking aan haar maatschap pelijke betrokkenheid. Op iedere fietsroute zijn een aantal door de VVV geselecteerde 'afstappers', dit zijn plekjes langs de route waar iets speciaals te bekijken of te beleven is. Plekjes die de moeite waard zijn om even af te stappen. Deze unieke speciaal voor het 125 jarig jubileum ontwikkelde rou- tes laten de mooiste plekken van Nederland zien, waarbij genieten voorop staat. De VVV/ANWB Ven- ray heeft in samenwerking met de VVV's in Horst en Venlo een afwis selende route uitgezet met de Maas als uitgangspunt. Dus direct langs de oevers van de Maas. Maar ook door de schitterende oeroude natuurgebieden, zoals Landgoed Geijsteren, De Hamert, Landgoed Arcen, de Schandelose Heide, Houthuizerheide en Broekhuizen- vorst. Voor wie niet de hele route kan of wil fietsen, is deze eenvoudig in te korten. De totale lengte is zes tig kilometer. De route bevat vier jubileumaanbiedingen van een aantal horecazaken, als 'afstap- pers' om even te kunnen uitrusten en genieten van de omgeving. De jubileumroutes zijn te koop bij alle VVV's in Noord-Limburg. Spreekuur Bewoners van de Venrayse wijk Brukse kunnen vanaf 7 april voor al hun vragen rondom ziekte en gezondheid terecht bij het wijk verpleegkundig spreekuur van het Groene Kruis (een onderdeel van De Zorggroep). Vanuit wijkcen trum De Kiosk houdt een wijk verpleegkundige van het Groene Kruis elke woensdag van 10.00 tot 12.00 uur gratis spreekuur. Het spreekuur is zonder afspraak te bezoeken en telefonisch te bereiken via 06-41174811. Men sen kunnen met al hun vragen en problemen rondom gezondheid, aanvragen van zorg bij het spreek uur terecht. Te denken valt aan een aandoening of ziekte, zoals bijvoorbeeld astma, diabetes, hart en vaatziekteIndien de wijkver pleegkundige mensen met hun vraag niet kan helpen of onder steunen, kan de wijkverpleegkun dige mensen doorverwijzen naar de juiste hulpverlener of instantie. Lourdescomité De Stichting Organisatie Lim burgse Bedevaart houdt sinds 1921 voor gezonde en zieke mensen uit heel Nederland verzorgde reizen naar Lourdes. Deze reizen vinden plaats per trein, bus, of vliegtuig. De data van de achtdaagse trein reizen zijn: 3 tot en met 10 juni, 31 augustus tot en met 7 september en van 23 tot en met 30 septem ber. De data van de vliegreizen zijn: 4 tot en met 9 juni, van 1 tot en met 6 september en van 24 tot en met 29 september. De data van de vijfdaagse vliegreizen zijn: 31 mei tot en met 4 juni en van20 tot en met 24 september. De data van de negendaagse busreizen zijn: 2 tot en met 10 juni, van 30 augustus tot en met 7 september en van 22 tot en met 30 september. De data voor de nachtbusreis van 8 dagen is van 31 augustus tot en met 7 septem ber. Voor verdere inlichtingen kan men contact opnemen met G. Phi- lipsen via telefoon (0478)583575, 06-29257410 of met D. van Stip hout via telefoon (0478)852306, 06-13059960. Spanning Synthese start op dinsdag 18 mei de cursus Anders omgaan met spanningsklachten. Deze cursus is bedoeld voor mensen die last heb ben van stress en spanning vanuit gebeurtenissen of omstandighe den uit het dagelijkse leven. Tijdens de training leert men hoe men spanningen, pijnklach- ten en stressklachten kan vermin deren door bewust de aandacht op het eigen lichaam te richten. De inhoud van de cursus bestaat uit: informatie over stress en spanning, oefeningen gericht op ontspanning en het uitwisselen van eigen ervaringen. De cursus bestaat uit acht bijeenkomsten op de dinsdag van 9.15 tot 11.45 uur en wordt gegeven bij Syn these aan de Leunseweg in Ven- ray. Belangstellenden kunnen zich opgeven of informatie vragen bij Judith Cornelissen of Melanie de Kater via telefoon (0478)517300 of via horst@synthese.nl. Er wor den intakegesprekken gehouden op donderdag 22 april. Alzheimer café Het Alzheimer Café Venray is op maandag 12 april weer geopend. Het café is een maandelijkse infor mele bijeenkomst waar mensen met dementie, familieleden, hulp verleners en andere belangstellen den elkaar in een ongedwongen sfeer kunnen ontmoeten om erva ringen uit te wisselen en te leren over dementie en aanverwante thema's. Het thema voor deze avond is Opname in het verpleeg huis. Gastspreker is mevrouw C. Lokate, specialist ouderenge- neeskunde De Zorggroep. Ook komen enkele mantelzorgers aan het woord. Het Café vindt plaats in De Kemphaan aan de Kenne- dyplein in Venray. De inloop is vanaf 19.00 uur en aanvang van het programma is om 19.30 uur. De avond wordt uiterlijk 22.00 uur afgesloten. Meer informatie is verkrijgbaar bij Informatiecen trum Geestelijke Gezondheid via telefoon (0478)527066. CENTRUM Algemene Tandheelkunde Implantologie Prothesen Klikgebit Kroon-/Brugwerk Mondhygiëne Esthetische Tandheelkunde Angstpatiënten Dermalogica Skin Care Patersstraat 16, 5801 AV Venray Tel. 0478-514468 Venray kiest voor variant Het Bruist Pappa Steven eregast Estafette in actie www.centrum-mondzorg.nl

Peel en Maas | 2010 | | pagina 9