Vergunning loods terecht ingetrokken Schrijf in voor Venrays dictee inVENtief peilt mening burgers Een goed idee is geld waard René Brienen wint prestigieuze prijs Gemeente moet wethouders doorbetalen Aftrap Rijk van Venray Muurschildering mag toch "In Roermond liggen nogal wat kansen" BEZORGEN? PEEL EN MAAS Het is weliswaar een zwaar middel, maar de Raad van State gaat uiteindelijk toch akkoord met de intrekking van de bouwvergunning voor een loods in Castenray. Dat heeft de Raad woensdag beslist. De gemeente Venray trok de vergunning voor de loods in, omdat die loods voor een ander doel werd gebruikt. Eigenaar J. Heidens heeft de gemeente vol gens de Raad van State onjuist of onvolledig geïnformeerd over het voorgenomen gebruik van de loods aan de Horsterweg. Volgens het geldende bestemmingsplan mag die wel worden gebruikt als werktuigenberging bij het agra rische bedrijf van Heldens. Maar hij stalde er containers en een vrachtwagen voor zijn transport bedrijf. Volgens Heldens had de gemeente zelf nadere informatie over het gebruik van de loods aan hem moeten vragen, toen hij zijn bouwaanvraag daar indiende. De Raad van State vindt dat ech ter de wereld op zijn kop. Dat de bouwvergunning nu is vervallen, betekent volgens de raad echter nog niet dat de loods moet wor den gesloopt. De gemeente moet eerst nog bekijken of de loods alsnog kan worden gelegaliseerd met een nieuwe bouwvergunning. Dat moet geen probleem zijn als de loods alleen voor de agrarische activiteiten wordt gebruikt. De winter is uit de grond, de knoppen zitten in de bomen; het is voorjaar en in Venray dus ook tijd voor het Voor jaarsdictee. Nog anderhalve week en dan is het zover. Maandag 12 april is de foyer van de schouwburg het toneel van de taal. Schrijf dus snel in via info@venraysvoorjaars- dictee.nl. Een briefje naar Venrays Voorjaarsdictee, Lang straat 103, 5801 AC Venray kan ook. Of bel naar 0478-550044. Het dictee begint om 19.30 uur en u kunt vanaf 19.00 uur bin nenlopen. Meedoen kost niets, maar er zijn wel leuke prijzen te verdienen. Op de beste dictee schrijver uit de gemeente Venray ligt een extra prijs te wachten. In de pauze treedt de jonge caba- retier/stand-upcomedian Steef Janssen op. Natuurlijk wordt het Voorjaarsdictee 's middags voor afgegaan door het Kinderdictee. De beste dicteeschrijvers van de hoogste groepen van basis scholen uit de gemeente maken een dictee. Inzet: mooie individu ele prijzen en voor de winnende school de grote SPOV-wisselbeker. In de pauze krijgen de kinderen 'raples' van de Venrayse rapper MC Sefa. Ook de gemeente Venray ontkomt niet aan de bezuini- gingsdans. In de Voorjaarsno ta zullen miljoenen bezuinigd moeten worden. inVENtief wil hierover graag de mening peilen van de Venrayse inwo ners. "Omdat iedereen ermee te maken gaat krijgen", zegt voorzitter Ben Roelofs. Al een jaar geleden waarschuw de inVENtief dat er financieel zwaar weer op komst was. Voor de verkiezingen van november vond de lokale partij geen gehoor bij de andere fracties. "Om in de gunst van de kiezer te komen, is het afgedaan als doemdenken van onze partij", aldus Roelofs. inVEN tief vindt dat de bezuinigingsope ratie transparant moet verlopen. De verschillende maatschappelij ke belangen moeten goed worden afgewogen en de lasten dienen zo evenwichtig mogelijk te wor den verdeeld. Om tot een goed oordeel te komen, organiseert inVENtief eind april een rondeta felgesprek. Hiervoor worden alle geledingen in Venray uitgenodigd: cultuur, sport, onderwijs, zorg en welzijn, bedrijfsleven, midden- stand, verenigingen en het dorps leven. Daarnaast roept de lokale partij alle burgers van Venray op om mee te denken en suggesties aan te dragen. Roelofs: "Wij menen dat het college en de ambtenaren een steuntje in de rug nodig heb ben om de bezuinigingsronde op een goede en correcte manier aan te pakken." inVENtief wil graag weten hoe de burgers aankijken tegen onderwerpen als de verbouwing van het gemeentehuis, subsidies voor sport, kunst en cultuur, par keertarieven, ozb, efficiency van het ambtelijk apparaat, welzijns- instelling Synthese, masterplan Brukske, veiligheid en milieu. "De bezuinigingsmaatregelen gaan ons allemaal op een of andere manier raken. Ons verzoek is dan ook: denk mee en laat u horen", aldus voorzitter Roelofs. Reacties kun nen voor 19 april gestuurd wor den naar fractie@inventiefvenray. nl of per post naar Tatralaan 21, 5801 KJ Venray. Ieder inzender ontvangt een overzicht van de bin nengekomen reacties. inVENtief zal de informatie inzetten tijdens het raadsdebat in juni. Een goed idee is bij de gemeente Venray maximaal 2000 euro waard! De gemeente kent al enige tijd een regeling waarbij jongeren geld kunnen krijgen voor het organiseren van een nieuwe activiteit. Om te stimuleren dat er nog meer gebruik van wordt gemaakt, gaat Synthese de jongeren voortaan ondersteunen bij de organisatie van de activiteiten. De gemeente Venray heeft het zogenaamde wensgeld onder andere geïntroduceerd omdat jongeren vinden dat er te weinig voor hen te doen is in Venray. Het wensgeld moet jongeren stimu leren zelf activiteiten te beden ken en organiseren. Dat is niet alleen erg leerzaam voor de jon geren, er komen zo ook nieuwe activiteiten in Venray bij waar de jeugd zelf behoefte aan heeft. Om meer jongeren te enthousias meren voor deze regeling, heeft de gemeente Synthese gevraagd het wensgeld extra onder de aan dacht te brengen bij jongeren. De jongerenwerkers van Synthese hebben namelijk veel contacten met jongeren. Daarnaast is nu geregeld dat Synthese de jongeren kan ondersteunen bij de organi satie van de activiteit waarvoor ze wensgeld hebben gekregen. Jongeren tussen de 12 en 23 jaar die iets willen organiseren, kun nen maximaal 2000 euro subsidie krijgen. Ze moeten natuurlijk wel kunnen aantonen hoe ze dit geld gaan besteden. Het wensgeld is bedoeld om een impuls te geven aan nieuwe ideeën van jongeren en kan niet gebruikt worden als structurele subsidie voor bestaan de activiteiten. Kijk voor meer informatie, de voorwaarden en het aanvragen van subsidie op www. mijnideeisgeldwaard.nl. De afgelopen jaren zijn diverse ideeën uitgevoerd met subsidie van de gemeente. Bijvoorbeeld het opknappen van de fietstunnel in Castenray, zeskamp in Yssel- steyn, workshop dans in Venray onder leiding van een danser uit het televisieprogramma So You Think You Can Dance, Brand los in Poppodium,Vredeslicht Venray en een basketbalchallenge. Het eerste Funk The System is ook opgezet met subsidie van de gemeente en is inmiddels uitgegroeid tot een jaarlijks feest. Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Aspergerestaurant van het jaar 2010 Een apetrotse René Brienen heeft maandagmiddag de oor konde in ontvangst genomen die hoort bij de uitverkiezing van restaurant Brienen aan de Maas in Well tot 'Aspergeres taurant van het jaar 2010'. "Het kwam als een volslagen verrassing", zei René Brienen over het feit dat hij de prestigieuze prijs won. Deze werd dit jaar voor de twaalfde keer uitgereikt door de redactie én lezers van het vak blad 'Culinaire Saisonnier'. Brienen kreeg de oorkonde overhandigd door burgemeester Klaverdijk van de gemeente Bergen. Ook Norbert Koreman, uitgever van 'Culinaire Saisonnier', zwaaide René Brienen lof toe: "René laat al jaren zien dat hij nieuwe dingen durft te ser veren. Asperges lenen zich daar prima voor. Hij weet wat er speelt in de wereld van de gastronomie, maar blijft vasthouden aan zijn typische Brienen-stijl: eerlijk en oprecht koken met respect voor de basis en af en toe een moderne toets. Daarom is zijn restaurant dit jaar het beste aspergerestaurant van de Benelux." GASTEN Bij de uitreiking waren zo'n 250 gasten aanwezig op het terras van restaurant Brienen aan de Maas in Well. Na de uitreiking onthulde Roda JC-speler Willem Janssen, die pal tegenover Brienen aan de Maas woont, met een goed schot een levensgrote poster. Hij deed dat onder het goedkeurend oog van zijn vriendin, Marly Camps, de Aspergekoningin van 2009. Op de poster staat René Brienen afge beeld met Johan Cruijff, voor wie Brienen vorige week een lunch van asperges bereidde. Onder de gasten in Well waren diverse pro minenten uit de culinaire wereld zoals Cas Spijkers en Herman van Ham de voormalig chef-kok van hostellerie De Hamert in Weller- looi die wereldwijd triomfen vier de met zijn aspergesspecialiteiten. René Brienen zelf omschreef de prijs als een 'geweldige sti mulans, niet alleen voor mezelf, maar vooral ook voor mijn mede werkers, mijn restaurant én mijn leveranciers'. René Brienen kreeg de oorkon de overhandigd door burgemees ter Klaverdijk van de gemeente Bergen. Brienen werkt al twintig jaar samen met één en dezelfde asper- geboer. "De zandgrond van hun perceel zorgt voor een perfecte balans tussen bitter en zoet. Ver volgens is het aan mij om voor de juiste bereiding te zorgen: niet in water, want dan gaat de smaak verloren, maar in het vacuüm in roomboter." Brienen is zielsgeluk kig met zijn prijs: "Het motiveert ons om er het komend asperge seizoen nog een schepje bovenop te doen. Ik denk dat we heel wat extra kilo's gaan bestellen van het witte goud!" Donderdag 1 april 2010 - Pagina 7 Donderdag 1 april 19.00 uur t/m vrijdag 18.00 uur (herhaling om het uur) Floriade TV Dinsdag 6 april 19.00 uur t/m woensdag 18.00 uur Bijzonder licht voor De Bleek Boer zoekt vrouw Uitzending gemist? Kijk op www.peelenmaastv.nl De vertrokken wethouders Elly van Dijck, Lei Heldens en Hans Teunissen moeten door de gemeente nog een aantal jaren worden doorbetaald. Ex-wethouders hebben recht op wachtgeld gedurende mini maal twee jaar en maximaal zes jaar. Lei Heldens (CDA), die tien jaar wethouder was, ontvangt nog gedurende zes jaar een uit kering. Hans Teunissen (PP2) heeft recht op vijf jaar en Elly van Dijck (PvdA), die ruim anderhalf jaar parttime wethouder was, wordt nog twee jaar nabetaald. De wachtgelduitkering bedraagt in het eerste jaar 80 procent van het salaris. In de jaren daarna is het 70 procent. Op basis van de wet APPA (Algemene Pensioen wet Politieke Ambtsdragers) is de gemeente verplicht de voormalige wethouders een wachtgelduitke ring te verstrekken. In de begro ting van de gemeente is hiermee nog geen rekening gehouden. In 2010 bedraagt de extra kosten post 208.000 euro en volgend jaar 190.000 euro. In de jaren daarna daalt het bedrag naar jaarlijks circa 150.000 euro. De uitkering kan lager uitvallen als de gewezen wethouders inkomsten verwer ven. Die worden in mindering gebracht op het wachtgeld. In de schouwburg in Venray vond afgelopen zondag de aftrap plaats van het toeristisch seizoen 2010. Deze aftrap was het initia tief van het Toeristisch-recreatief Platform Venray (TrPV). Voor het platform was de aftrap ook de pre sentatie van de resultaten van de inspanningen van het laatste jaar. Allereerst werden de naam en het beeldmerk onthuld van het Rijk van Venray. Dit is de naam waar mee Venray zich toeristisch gaat profileren. Volgens voorzitter Jan Bartels is het Rijk van Venray een naam die (culturele) rijkdom, tra ditie en eenheid uitstraalt. Verder memoreerde hij: "Bij de oprichting van het TrPV in maart 2009, zijn er ambitieuze doelen gesteld. Veel van deze doelen zijn inmiddels gehaald, of zijn in ontwikkeling. Waaronder het binden van onder nemers, samenwerking met andere belangenorganisaties, organiseren en initiëren van lokale evenemen- ten en arrangementen." Ook wer den de tien nieuwe Tourist-i pun ten in Venray officieel geopend. Na een uitleg door Trudy Steeghs (manager toerisme van TrPV) over de nieuwe toeristische website (www.rijkvanvenray.nl) en de tou- chscreens, was het aan wethouder Jan Loonen om door een symboli sche druk op de knop het startsein te geven voor een animatiefilm. Met deze film werden de toeris tische informatiepunten officieel in gebruik genomen. Wethouder Loonen prees het initiatief van de toeristische ondernemers en zei in zijn toespraak dat toerisme een steeds belangrijkere economische pijler wordt voor Venray. Met name de samenwerking tussen organi saties als TrPV, Venray Centraal en andere ondernemersorganisaties zijn belangrijk. Toerisme draagt bij aan een mooie en aangename leef omgeving voor zowel toeristen als eigen bewoners. De familie Loeffen uit Leu nen mag toch de zijgevel van haar woning aan de Verkleys- traat in Leunen beschilderen met een landschap. Dat kreeg Albert Loeffen vorige week van wethouder Patrick van der Broeck te horen. Eerder stak het adviesbureau Ruimtelijke Kwaliteit (ARK) er een stokje voor. Het echtbaar Loeffen was vorig jaar veertig jaar getrouwd. Van de ontvangen envelopjes wilden ze de lange, blinde zijgevel van hun woning aan de Verkleystraat 1 beschilderen. Vincent Huibers van Graffity Art ontwierp een land schap. Hierop was hun oude boer derij in Ravenstein te zien met op de achtergrond de skyline van Leunen met de kerktoren. Albert Loeffen stapte met zijn plan naar de gemeente en oogstte bijval van een ambtenaar en wethouder Van der Broeck, die persoonlijk langs kwam. Ook de buren reageerden positief. Begin januari werd het ontwerp echter afgeschoten door de commissie ARK. De impact op de omgeving zou te groot zijn. De woonstraat zou zich niet lenen voor een dergelijk grootschalig kunstwerk, oordeelde ARK. Loef- fen kreeg het advies om enkele kleinere beschilderde panelen te gebruiken. Dat advies wees de Leunenaar teleurgesteld af. De muur zou blijven zoals ie was. Hij wilde nog wel Van der Broeck aan spreken op de reactie van ARK. Een paar weken geleden nodig de de wethouder Loeffen zelf uit voor een gesprek op het gemeen tehuis. "Als jullie het graag zo wil len, dan is er niemand die daar iets aan mag veranderen", kreeg de opgeluchte Leunenaar te horen. Daarmee was het probleem uit de wereld. Het kunstwerk wordt wel wat kleiner en zal niet de gehele muur, met een lengte van zestien meter, bestrijken. "Ja, we gaan het plan iets wijzigen zodat ongeveer twee derde van de gevel wordt beschilderd", zegt Loeffen. "Het resterende deel kleden we aan met groene beplanting." Bert en Geert Pelzer openen restaurant-brasserie buiten Venray Bert en Geert Pelzer, uitba ters van eetcafé De Uitmarkt en grand café, brasserie en restaurant De Rooijerie in Ven- ray, beginnen aan een nieuw horeca-avontuur. Komend weekend openen de twee broers in Roermond restau rant-brasserie De Roerganger. Dinsdagavond bracht Bert Pelzer het nieuws naar buiten in de uitzending van Peel en Maas TV. Waarom beginnen jullie een nieuw restaurant in Roermond? "Nou, dat is eigenlijk een beetje toeval. Piet van Benschop, zo'n beetje de bekendste horecamake- laar van Venray, met wie we regel matig contact hebben, bracht ons op het spoor van dit pand. Het was onder gunstige voorwaarden te huur. Een plus is natuurlijk ook dat Roermond een stad is die aan de weg timmert en waar veel mensen komen, vooral veel Duit sers, zowel in de Designer Outlet als de stad zelf. Vandaar dat er in Roermond nogal wat kansen lig gen." Is het restaurant vergelijkbaar met De Rooijerie? "Ja, de kaart is vergelijkbaar met die van De Rooijerie. Het wordt geen dagzaak, voorlopig in ieder geval nog niet. Het is zes dagen per week open vanaf 17.00 uur." Wanneer is de officiële opening? "Vanaf 1 april is iedereen van harte welkom om bij ons in Roermond te komen eten. Maar tussen nu en veertien dagen wordt ergens de officiële opening gepland." Mensen uit Venray zijn natuur lijk van harte welkom in De Bert Pelzer: "Vanaf 1 april is iedereen van harte welkom om bij ons in Roermond te komen eten." Roerganger. Wat is het adres? "Het adres is Roersingel 4. En ik zie nu al, als ik de stad inga, veel Venrayse mensen door het cen trum lopen. Het schijnt dat veel mensen uit Venray in Roermond gaan winkelen. Ze zijn natuur lijk van harte welkom in ons nieuwe restaurant." Kijk op de website www.peelenmaastv.nl voor het volledige interview met Bert Pelzer. wenst alle lezers van Peel en Maas een vrolijk Pasen! Verspreidingsburo Frequentie: 480.00 Kanaal: 22+ V (analoge pakket) AAN DE MAAS Grotestraat 11 5855 AK Well T: 0478 501 967 info@renebrienen.nl www.renebrienen.nl Geopend: dinsdag t/m zondag van 18.00 - 21.30 uur Lunch alleen op reservering Maandag gesloten

Peel en Maas | 2010 | | pagina 7