Medailleregen g-atleten Sander Nederlands beste W ff PEEL EN MAAS Donderdag 1 april 2010 - Pagina 28 ATV Venray De Springplank Computerclub De Peelrunners Koningschieten St. Hubertus Merselo Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray 3f Dansgroep De Hakkespits ZijActief Oostrum Hobbyclub De Houtsnippers Jeugdnatuurwacht Venray Oud papier Oud papier Match VVB ij. J Lentefeest bij De Tol Twaalf g-atleten van ATV Venray zijn naar de Spring is in the Air wed strijd geweest in Sittard. Spring is in the Air is een jaarlijks terugkerende indoorwedstrijd voor atleten met een verstandelijke beperking. Na de war ming-up op muziek kon de wedstrijd beginnen, De onderdelen zestig meter sprint, verspringen, kogelstoten en de hindernisbaan stonden voor de och tend op het programma. Goede pres tatie waren met name met het kogel stoten, Nicole Huebers werd hier tweede met 6.85 meter en het ver springen. Wederom een medaille voor Nicole en dit keer brons (3.13 m.). Na de middagpauze werden de fina- les zestig meter sprint gelopen. Hier werden de meeste medailles behaald. Brons was er voor Narda Willems en Pauline Aarts. Zilver was er voor Han- nie Hendriks, Anouska Boekelmann, Annet van Veen, Richelle Steegh, Nicole Huebers en Chrisitaan Lucas. Goud ging naar Alfredo Haigthon en Marleen Stevens. De afsluitende 400 meter leverde nogmaals twee zilveren medailles op. Christaan Lucas werd tweede bij de mannen (1.09.4) en Annet van Veen werd tot haar eigen verbazing tweede in haar serie (1.45.7). Al met al wer den er veertien medailles mee naar Venray genomen. Sander Rieling, jeugdlid van hand boogvereniging 't Trefpunt in Tienray, is onlangs in Apeldoorn gekroond tot Nederlands indoorkampioen bij de aspiranten. Zonder zich al veel bezig te hou den met zijn concurrenten, kwam hij uiteindelijk op een gemiddelde van bijna 8.5 uit. Niet wetende wat zijn mede schutters aan punten gehaald hadden, hoopte Sander bij de eer ste vijf te eindigen. Vorig jaar wist hij namelijk de achtste plek te behalen. Bij het bekendmaken van de derde en tweede plek wist Sander genoeg, een dikverdiende eerste plaats op het podium, en wel met een behoor lijk verschil van 18 punten op num mer twee, plus een eigen persoonlijk record van 254 punten. De jeugdafdeling van de vereni ging neemt in omvang toe, inmiddels bestaat deze al uit meer dan 20 jeugd leden. De pupillen trainen nog uitsluitend op de baan op woensdag en zaterdag. De quattromeeting tussen de atleten- verenigingen van Deurne-Helmond, Gennep en Venray vormen jaarlijks de opening van het baanseizoen Dit jaar was ATV Venray aan de beurt voor de organisatie van deze wedstrijd waar aan ongeveer 110 atleten deelnamen. De wedstrijden werden gehouden in de vorm van een meerkamp. Voor de ATV Venray leden Femke Riensema en Olle van de Boom verliep de wed strijd uitstekend door een duidelijke overwinning in hun categorie. Meis jes C Femke behaalde met 2054 pun ten een voorsprong van 55 punten op nummer twee een eerste plaats. Leeftijdsgenoot Olle van de Boom behaalde een duidelijke overwin ning bij de jongens C en Olle had een voorsprong van liefst 105 punten op zijn naaste tegenstander. Een tweede plaats behaalden pupil C Chantal Schellekens, pupil A Emma Ruiter en Jesper Vrouwenvelder bij de jongens C. Bij de meisjes pupillen A behaalde Nicole Schellekens de derde plaats bij de meerkamp. Trainingen: Baan Training maandag 18.30-20.00 CD junioren. Baantraining dinsdag 19.00-20.30 AB junioren baan woensdag 18.00-19.15 pupillen Baantraining donderdag 19.00-20.30 looptraining. Baan zaterdag 10.00 11.15 pupillen. Baantraining zondag 10.00-11.30 AB jun senioren. Lopers- groepen/alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Don derdag (start atletiekbaan) 19.00 20.30 uur. Donderdag atletiekbaan 18.30-19.30 uur. Iedere zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur is er gelegenheid om oud papier, gebundeld of in dozen, te deponeren in de papiercontainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltum- se Kleffen/Kulutweg. Agenda: 5 april Laco Venray Zwemloop 18 april Triatlon Weert 24 april C/D Competitie in Venray Zie ook www.atvvenray.nl. De kinderen van de groepen 4 en 5 gaan op donderdag 1 april van 18.30 tot 20.00 uur eieren zoeken in verband met Pasen. Op donderdag 8 april is er voor de donderdaggroep een playbackshow/talentenjacht. Opgeven kan bij leidster Marjolein. Maandag 5 april geen club voor de kinderen van groep 3. Dinsdag 6 april clubavond voor de jeugd van de groe pen 6, 7, 8 en de schoolverlaters. Van 18.30 tot 20.00 uur staan er kimspe- len op het programma, zoals voel- kim, ruikkim, zienkim, proefkim en muziekkim. Donderdag 8 april behal ve de playbackshow voor de kinderen van de groepen 4 en 5 is er ook de combivergadering voor bestuur en leiding. Aanvang 20.15 uur. Computerclub Regio Venray houdt elke vrijdag van 18.30 tot 22.30 uur in restaurant Le Tambourin aan de Stationsweg in Venray de wekelijkse bijeenkomst. Ook niet-leden zijn wel kom met vragen over of problemen met de computer. Men kan zijn pc- systeem, zonder accessoires (moni tor, enzovoort), meenemen. Voor meer informatie kan men terecht op www.ccvenray.nl of via telefoon 06-36033859. De Nordic walkers kunnen trainen bij het Schuitwater. Aanvang 19.00 uur. Zaterdag 3 en zaterdag 10 april Schadijkerbossen start om 9.00 uur vanaf de parkeerplaats aan de Berg- steeg Meterik. Het verdere schema staat op www.peelrunners.nl/ Ieder een is welkom om een keer mee doen. Dinsdag: baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donder dag training op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdagmiddag afwisselende bostrai- ning van 16.00 tot 17.30 uur, verzame len bij de parkeerplaats in de Schadij- ker Bossen. Agenda: 4 april Weert IJzeren Man Volkslo pen 10.00 uur 14 april Heythuysen Avondloop 19.30 uur 18 april Weert Posno sport Halve marathon 10.00 uur 24 april Horst Horster Night Run 21.00 uur Wedstrijduitslagen staan op www. peelrunners.nl Uitslagen: Koning Leon van den Hurk 456 punten. 2e Mart Hendriks 451 punten. 3e Maarten Kusters 447 punten. 4e Theo van den Hurk 440 punten. 5e Jan Hermsen 433 punten. 6e Aloys Spee 433 punten. 7e Cor Hoedemakers 428 punten. 8e Yvon van der Ven 423 punten. 9e Toon van der Ven 347 punten. 10e Harrie van der Zanden 320 punten. 11e Siemen Halbersma 317 punten. 12e Ewoud Kuypers 263 punten. 13e Stan van der Boomen 259 punten. Er wordt deelgenomen aan de eerste schietwedstrijd op zaterdag 3 april rondom Schutterscombinatie Noord-Limburg. Deze schietwedstrijd wordt gehouden door schutterij Ons Genoegen uit Siebengewald. Het ver trek is om 14.00 uur vanaf 't Trumke. De aanvang van de schietwedstrijd is om 15.00 uur. Maandag 5 april wordt op de schuttersweide de strijd om het voorjaarskampioenschap gestre den. De wedstrijd begint om 14.00 uur en iedereen wordt verzocht om 13.45 uur aanwezig te zijn. Afmel dingen dienen te geschieden bij de schietcommissie. Vrijdag 9 april is St. Jan aanwezig bij de opening van de tentoonstelling De Peel in Beeld. Deze bijeenkomst vangt aan om 17.00 uur in de aula van het Kunstencentrum Jerusalem in Venray. Zaterdag 10 april wordt jaarlijkse werkdag op de schut- tersweide gehouden. De aanvang is om 8.30 uur. Op maandag 12 april is er een bestuursvergadering in het Schutskempke. De aanvang is om 20.00 uur. Programma: Zaterdag 17 april tweede schiet wedstrijd SCNL Sint Lambertus Hel den Maandag 19 april algemene leden vergadering in het Gildehuis café en Old Timer Mike Teunissen in Rabo-ploeg Wielrenner Mike Teunissen (17 jaar) uit Ysselsteyn komt vanaf dit najaar uit voor het Rabo-Giant Offroad Team. Met de renners Gert- Jan Bosman (17), Lars van der Haar (18), Emiel Dolfsma (17), Michiel van der Heijden (18) en Teunissen is het wielerteam compleet. Eerder werden al de veldrijders Gerben de Knegt en Bart Aernouts, alsmede de mountainbikers Emil Lind- gren, Fabian Giger, Adam Craig, Erik Groen, Tim Lemmers, Marco Minnaard en Jelmer Jubbega gepresenteerd. Er rijden in totaal veertien renners voor de ploeg van teammanager Jan ten Tusscher. Ploegleider Richard Groe- nendaal toonde zich verheugd over de komst van de vijf jonge beloften. "We willen deze renners een goede toekomst bieden", aldus de voormalig wereldkampioen veldrijden. "Ik wil mijn ervaring inbrengen om ze naar die toekomst te begelei den. Bij het Rabo-Giant Offroad Team krijgen ze een brede opleiding, met vanaf 2011 ook een uitgekiend weg programma." Emiel Dolfsma heeft als enige al een definitieve keuze voor het veldrijden gemaakt, Michiel van der Heijden is een echte offroad- renner. Hij combineert het moun- tainbiken met het veldrijden. Van der Heijden treedt in oktober in dienst bij het Rabo-Giant Offroad Team. Mike Optreden zondag 11 april in het Peelmuseum in America. Aanvang 14.30 uur. Oefenavond maandag 19 april in Kiosk Brukske, aanvang 20.30 uur. Secretariaat: Maria Emonts, telefoon (0478)550075. Afspraken optredens: Martien de Groot, telefoon (0478)587810. Zoo Parc Overloon houdt een kor tingsactie. Zie bieden namelijk entree- kaarten aan voor 7,50 en deze kaar ten zijn onbeperkt geldig. Er is geen minimum of maximum afname. De actie werkt als volgt: Leden van ZijAc- tief geven aan Jo Direks door hoeveel entreekaarten zij willen afnemen. Dit kan door het geld voor de entree- kaarten over te maken naar rekening 140093613, ten name van ZijActief afdeling Oostrum, onder vermelding van Zoo Parc Overloon tot uiterlijk 18 april. De hobbyclub bestaat uit vijftig plussers die zich bezighouden met Fries houtsnijwerk. Er is nog plaats voor nieuwe leden. Geïnteresseerden kunnen op donderdagmorgen bin nenlopen in wijkcentrum Veltum in de kelder van basisschool Coninxhof aan de Goudsmitstraat in Venray. De traditionele tweede paasdag wandeling van 5 april wordt dit jaar in de Ballonzuilbossen gehouden. Men kan starten tussen 9.30 en 10.30 uur vanaf de caravan bij de visvijver. Deze is te bereiken vanaf de Beekweg. Zorg voor goede wandelschoenen in verband met mogelijke modder op de paden. Alle leden van de JNW die deze dag aanwezig zijn krijgen na afloop van de puzzeltocht naast een paaseitje nog een extra voorjaarsver rassing. Teunissen en Gert-Jan Bosman zijn veldrijders, maar hebben ook ambities op de weg. "Het voordeel van onze ploeg is, dat zij eventueel kunnen doorstromen naar het Rabo Continen tal Team", aldus Groenendaal. ,,Ze zijn allemaal jong en moeten nog hun weg vinden als wielrenner. Het gaat in eerste instantie om het plezier en het opdoen van ervaring. Een keuze voor een bepaalde disci pline hoef je als eerste- of tweede jaars belofte nog niet te maken. De programma's bieden bij jonge renners ook nog de mogelijkheid om onderde len te combineren." Lourdes Werk Venray e.o. haalt op de eerste woensdag van de maand oud papier op in de wijk rond de vredeskerk. Vanwege de vele werk zaamheden dient men het papier aan het begin of het eind van de werk zaamheden te zetten. De container op de parkeerplaats van de Hubenhof is elke zaterdag open tot 17.00 uur. Op donderdag 29 april wordt papier opgehaald in de wijk Het Desselke. Er wordt oud papier ingezameld in de wijk Landweert III op woens dag 7 april. De leden van dOs Venray beginnen om 9.00 uur en men wordt verzocht het papier tijdig en goed gebundeld aan de straatkant gereed te zetten. Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray Match is op zoek naar een gastvrouw of gastheer voor eetcafé 't Onderonsje. Hij of zijn gaat men sen met een verstandelijke beperking tijdens hun bezoek aan het eetcafé begeleiden. Eisen zijn: Gezelligheid kunnen bieden en affiniteit hebben met mensen met een verstande lijke beperking. Verder wordt er nog gezocht naar een assistent-kok die in de keuken gaat helpen bij bereiden van maaltijden. Voor meer informatie: Match, Marktstraat 8 in Venray. Tele foon (0478)516995, e-mail info@vrij- willigerswerkvenray.nl. De Venrayse Vrouwen Beweging houdt op dinsdag 6 april vanaf 20.00 uur de jaarvergadering in De Witte Hoeve in Venray. Na afloop kienen. Judoka's in de prijzen Vijf judoka's van Sportinstituut Ver hagen hebben in Born deelgenomen aan de Limburgse kampioenschap pen -15 jaar. Dit waren de aspiranten Dani Logtens, Thiery Peeters, Celeste Pijnenborg, Koen Thijsen en Sven Straatman. Bij de aspiranten mogen de eerste vier podiumplaatsen deelne men aan het NK. Ook is er een klasse voor lagere banden onder de groene band. Dit is de opstapklasse. Straat man en Thijsen deden mee aan deze klasse. Straatman wist al zijn partijen De judoka's van Sportinstituut Verhagen hebben met succes deelgenomen aan de Limburgse kampioenschappen. eenvoudig te winnen en Thijsen ver diende een tweede plaats. Voor deze klasse is er geen NK mogelijk. Logtens zat in een sterke poule en wist zich helaas niet te plaatsen op het podium, maar wist wel twee partijen op zijn naam te zetten. Peeters won twee partijen en plaatste zich daardoor voor de halve finale. Hij verdiende een derde plaats in zijn klasse en mag naar het Nederlands kampioenschap. Celeste Pijnenborg wist in de finale te winnen en werd daarmee kampi oen in haar klasse. Ook zij mag naar het NK. Deze worden in Eindhoven gehouden. Trainer Rudi Verhagen is met de G-judoka's naar een kwalifi catietoernooi in Beverwijk geweest. Hieraan deden driehonderd G-judokas uit vijf landen mee. Ook daar scoorde de negen judokas van Verhagen goed. Rob de Bakker, Jordy Peeters en Pri- cilla de Roock mochten op de hoog ste trede van het ereschavot staan. Casper Peeters en Arthur Claasen werden tweede in hun klasse. Maikel Classens, Jasper Hotackers,en Etienne Wolters werden derde. Patrick van de Beucken en Michael v.d. Male werden vierde. Jasper Holtackers versterkte zijn positie van zijn Nederlandse selectie; hij is nog steeds de sterkste in de klasse -90. De mensen voelen zich hier thuis" Bij dagverzorging De Tol in Venray vond afgelopen dinsdag het lentefeest plaats. Een keer per jaar is er een gezellige bijeen komst voor alle cliënten, vrijwilli gers en medewerkers van De Tol. Een dag met gezellige muziek, een hapje en een drankje en de moge lijkheid voor iedereen om eens lekker bij te praten. Dinsdag was er als extra activiteit onder ande re een dansdemonstratie. In december 1990 werd gestart met de dagverzorging in Venray. Toen nog in Het Schuttersveld, sinds een kleine drie jaar is de ontmoetings ruimte van De Tol gevestigd in het Ambachtskwartier aan de St. Jozefweg 50 in Venray. Medewerkster Angeli Bouten van De Tol wil meteen een misverstand uit de weg ruimen: "Veel mensen denken dat de dagverzorging alleen bestemd is voor mensen die in het Ambachtskwartier wonen, niets is minder waar. Iedereen met een CIZ- indicatie is bij ons welkom." Op dit moment maken zo'n kleine dertig cliënten een of meerdere keren per week gebruik van de dagverzor ging. Ze komen meestal via de huis arts, Zorg aan Huis of familieleden bij De Tol terecht. "Het is een voorziening voor zelfstandig wonende ouderen", legt medewerkster Eva Koenen uit. "Een belangrijke reden dat mensen hier komen, is om te zorgen dat ze niet in een sociaal isolement komen, of er juist uit worden gehaald. Dat ze weer sociale contacten opbouwen. Maar het kan ook zijn om bijvoor beeld de partner te ontlasten, want het gaat toch vaak om mensen die extra begeleiding nodig hebben, bij voorbeeld bij het eten, of die niet zelf standig buiten komen. De Tol is voor die mensen een uitstekende gelegen heid om meerdere dagdelen per week onder deskundige begeleiding hun zinnen te verzetten." De ontmoetingsruimte in De Tol is vijf dagen per week, van maandag tot en met vrijdag, dagelijks van 09.30 tot 16.00 uur open. De cliënten wordt een gevarieerd aanbod van activitei ten aangeboden. Daarnaast wordt iedere dag voor een warme maaltijd gezorgd. Angeli Bouten: "We bieden een zo breed mogelijk aanbod aan. Van muziek, beweging en koken tot creatieve en geheugenactiviteiten. De keuze wordt gedaan in overleg met de cliënten. Zo is er een groepje dat iedere dinsdagmorgen graag een potje doet kaarten. Dat kan ook. Het belangrijkste is dat de mensen zich hier thuis voelen en kunnen doen wat ze leuk vinden. Uiteraard binnen de mogelijkheden die we hebben." En dat de mensen het naar hun zin hebben, blijkt tijdens het lentefeest. Alle cliënten zijn aangeschreven en het grootste deel heeft gehoor gege ven aan de uitnodiging. In groepjes wordt aan tafels ontspannen met elkaar gepraat, onder het genot van een kopje koffie of thee en een lek ker stukje vlaai. Rond de klok van half elf wordt gestart met een dansdemon stratie. Hoewel een groot deel van de ouderen niet meer goed ter been is, proberen enkelen van hen toch nog de danspasjes van bijvoorbeeld de salsa onder de knie te krijgen. Dege nen die niet meer de voetjes van de vloer doen, genieten langs de 'zijlijn'. De deelnemers zijn allen ruim boven de 60 jaar, de oudste is bijna honderd jaar. De vrouwen voeren de boven toon, maar ook mannen weten steeds vaker de weg naar De Tol te vinden. Eva Koenen: "Het allerbelangrijkste is dat de mensen zich hier thuis voelen. Eenzaamheid onder ouderen is een groot probleem. Wij willen hier de mensen een stuk plezier en ontspan- ning bieden en ze iets meegeven voor thuis. Zo heeft een van de cliënten hier schilderen geleerd en heeft nu een fantastische hobby die ook thuis kan worden uitgeoefend. Ook dat wil len we stimuleren." Tijdens het lentefeest zijn ook bijna alle vrijwilligers aanwezig die normaal gesproken in dagdelen hun steentje bijdragen aan het welbeha gen van de ouderen. "Die mensen zijn onmisbaar", onderstreept Angeli Bou ten het belang van de vrijwilligers. "Zonder hun hulp is dat alles niet mogelijk. Het zijn mensen met het hart op de juiste plaats die klaarstaan voor de ouderen in onze samenleving. Daarnaast brengen ook zij hun eigen vaardigheden in die kunnen worden gebruikt in ons aanbod van activitei ten." Angeli en Eva stralen als een van de mannelijke deelnemers aan het einde van de dansdemonstratie op de dansvloer verschijnt. "Kijk, die moet je op de foto zetten. Die man is sinds hij hier is helemaal opgebloeid. Dat is toch prachtig", klinkt het nagenoeg in koor. Mensen die meer willen weten over dagverzorging De Tol in Venray kunnen bellen met 0478-515279.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 28