Gemeente Venray Plezier tijdens sporten na schooltijd Gezamenlijke collectes in de kerkdorpen Onderzoek klanttevreden heid ARK Gemeentehuis gesloten Venray timmert aan de weg Bijeenkomst inzet cultuur- en sportconsulenten De politie houdt u op de hoogte! Kijk ook op www.venray.nl PEEL EN MAAS Donderdag 1 april 2010 - Pagina 19 Gemeentehuis Openingstijden In de week van 5 april vinden in de kerkdorpen de gezamenlijke collectes plaats. In deze collectes zijn zoveel mogelijk lokale en landelijke collectes gebundeld. Binnenkort worden huis aan huis invulformulieren verspreid waarop u kunt aangeven hoeveel u aan welke goede doelen wilt geven. In 2005 bedachten enkele collectanten uit Vredepeel om alle doelen te bundelen in één ophaalronde, zodatje met minder collectanten meer mensen kunt bereiken. Enkele dorpen van de gemeente Venray namen dit initiatief een jaar later over en 'De Week van de Goede Doelen' was geboren. In de eerste jaren namen de grote fondsen niet deel aan de gezamenlijke collecteweek, maar vanaf dit jaar kunt u in de collecteweek ook doneren voor KWF Kankerbestrijding, de Nierstichting, de Nederlandse Hartstichting, het Reumafonds en het Prins Bernard Cultuurfonds. In verband met Goede Vrijdag en Pasen is het gemeentehuis op vrijdag 2 april en maandag 5 april gesloten. Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 13 T1"*.1/;', 'YVê *■•7 Bouwinitiatiefnemers die de afgelopen periode een schets- plan indienden, hebben onlangs van de gemeente Venray een vragenlijst ontvangen. De gemeente hoopt dat iedereen de vragenlijst invult en uiterlijk 10 april retourneert. Leerlingen van basisschool De Toverbal en Spring kinderopvang zijn sinds twee weken enthousiast aan het sporten. Dit doen zij na schooltijd in de gymzaal bij de basisschool; een succesvol initiatief van sportconsulent Esther Timmermans. Dit initiatief is een proef voor naschools sportaanbod in de hele gemeente. Deze eerste pilot voor naschoolse sportactiviteiten heeft Esther Timmer mans georganiseerd in samenwerking met De Toverbal, Spring kinderopvang en verschillende sportverenigingen. HV Manual (handbal), St. Christoffel (gymnastiek) en ActiveRooy (volleybal) werken mee aan dit initiatief. Sport en plezier Donderdag 18 maart startte de pilot voor kinderen uit groep 6 t/m 8 van basisschool De Toverbal en Spring kinderopvang (locatie Luchtkasteel). De komende zes weken sporten 21 kinderen anderhalf uur in de week voor 2,50 euro. In die zes weken komen de sporten handbal, gymnastiek en volleybal elk twee keer aan bod. De kinderen hebben veel plezier met elkaar en leren tegelijkverschillende sporten kennen. Kortom; het is een groot succes! Na afloop van deze pilot volgt er een tweede voor groep 3 t/m 5 van De Toverbal. In principe heeft die dezelfde opzet, maar dan met andere sporten. Landweert Burggraaf STATIONSWEG HENRflpONANT. Vlakwatei Brukske Tijdstippen Werkwijze Bijzonderheden Venray, Oostsingel 1 maart Onbekend Braaksporen tuindeur en schuifpui Poging Venray, Bingelkruid 10 maart 05.11 uur Forceren van en inklimming via keukenraam Autosleutels en reservesleutel Venray, Tamboerijnstraat 13 maart Tussen 16.30 en 14 maart 15.30 uur Waarschijnlijk valse sleutel, op achterdeur kleine braak sporen aangetroffen Laptop, stofzuiger, radio ed speler, geluidsboxen, geldkist en sierade Venray, Tamboerijnstraat 16 maart 14.55 uur Toegang verkregen door wc- raampje achterzijde woning. Flatscreen en gsm 1. Reconstructie Westsingel, gedeelte Merseloseweg-Kempweg - tot augustus 2. Centrum op de schop, herinrichting De Bleek en Schoolstraat - tot eind mei 3. Reconstructie Kennedyplein, Nieuwlandstraat, Molenpad, Arkstraat - tot half mei. 4. Aanleg nieuwe Overloonseweg - tot begin mei 5. Aanleg fietsroute Deken Thielenstraat, tot eind mei 6. Aanleg Gouden Leeuwplein, tot eind mei Voor alle basisscholen Het doel van de pilots is kinderen enthousiast maken voor sport. Sporten is gezond, goed voor de sociale, emotionele en motorische ontwikkeling en een leuke manier van vrijetijdsbesteding. Er is gekozen voor twee pilots: één in Venray en één in een kerkdorp (Ysselsteyn), om te kijken wat de verschillen zijn en of het op beide locaties haalbaar is. Bij basisschool St. Oda in Ysselsteyn was helaas geen animo voor naschoolse sportactiviteiten. Na afloop evalueert de sportconsulent de pilots met alle betrokken partijen en bekijkt de gemeente hoe de naschoolse sportactiviteiten in de toekomst voortgezet kunnen worden. Met de kennis en ervaring uit de pilots wordt het naschools sportaanbod in stappen uitgebreid naar alle andere basisscholen binnen de gemeente Venray. Sportconsulenten Sinds september 2009 heeft de gemeente Venray, in samenwerking met Synthese, vier enthousiaste sportconsulenten in dienst. Zij zetten zich in voor kinderen, jongeren en sportverenigingen. De sportconsulenten werken aan: binnen- en buitenschools sport- en beweegaanbod en de versterking van sportverenigingen. Esther Timmermans is sportconsulent voor het primair onderwijs (basisonderwijs) en biedt begeleiding en ondersteuning aan groepsleerkrachten bij het geven van de gymlessen. Denk hierbij aan advies voor lesmethodes, het kritisch bekijken van beschikbaar sportmateriaal en individuele begeleiding. Daarnaast organiseert ze naschoolse sportactiviteiten voor kinderen in het basisonderwijs. Kijk ook eens op www.venray.nl/sport en klik op sportconsulenten. Op woensdag 7 april houdt de gemeente een themabijeenkomst over de inzet van de cultuur- en sportconsulenten binnen de gemeente Venray, de zogeheten combinatiefunctionarissen. De bijeenkomst is bedoeld voor verenigingen en organisaties binnen de sectoren sport, onderwijs en cultuur. Tijdens deze avond krijgen zij informatie over de behaalde resultaten en kunnen ze aangeven wat de wensen zijn voor het komende jaar. In september 2009 zijn de sportconsulenten en de cultuurconsulent gestart met de uitvoering van de nota 'inzet combinatiefuncties in de gemeente Venray 2009-2012'. Organisaties hebben bij het opstellen van deze nota doelen en prioriteiten aangegeven voor de inzet van de consulenten. Het ging hierbij onder andere om de versterking en professionalisering van verenigingen en organisaties, de versterking van de samenwerking tussen de sectoren en een naschools sportaanbod voor kinderen en jongeren. Activiteiten 2010/ 2011 Tijdens de bijeenkomst op 7 april presenteren de cultuur- en sportconsulenten de behaalde resultaten in de afgelopen maanden en kunnen de organisaties hierop reageren. Daarnaast gaan de organisaties in gesprek met de consulenten, om aan te geven welke onderwerpen/ activiteiten ze graag opgenomen willen zien in het uitvoeringsplan 2010/2011. Geen uitnodiging ontvangen? De bijeenkomst vindt plaats in De Witte Hoeve en begint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.45 uur. De bij de gemeente bekende verenigingen en organisaties op het gebied van sport, onderwijs en cultuur hebben een uitnodiging ontvangen. Is uw organisatie ofvereniging werkzaam in één van deze sectoren, maar heeft u geen uitnodiging ontvangen, dan nodigen wij u hierbij alsnog van harte uit. Gezamenlijk het aantal woning inbraken terugdringen. Dat is wat de zeven gemeenten in het politiedistrict Venray samen met tien andere partners willen bereiken met het project 'Waak voor inbraak'. Zij hebben een actieplan samengesteld om dit te realiseren. Een van de acties is het project Hekwerk. Met deze actie laat de politie u weten waar, wanneer en hoe er een woninginbraak heeft plaatsgevonden. Hieronder een greep uit de woninginbraken in Venray tussen 1 en 17 maart 2010. Deze informatie is regelmatig op de gemeentepagina's in deze krant te lezen. Uw medewerking De politie heeft ook uw medewerking nodig! Bel 0900-8844 (lokaal tarief) als u een verdachte situatie ziet. U kunt ook terecht op het politiebureau van de basis eenheid Venray van maandag tot en met zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Kijkvoor meer informatie en beveiligingstips op www.waakvoorinbraak.nl. Partners De partners waarmee de zeven gemeenten in het politiedistrict Venray samenwerken zijn de politie, het Openbaar Ministerie, de woning bouwcorporaties Destion, Wonen Horst, Wonen Venray, Mooiland Maasland, Rabobank, Interpolis, vertegenwoordigers uit de bouw wereld en de provincie Limburg. Tip van de week De lente komt eraan. Vergeet niet ramen en deuren te sluiten als u het huis verlaat. Woninginbraken tussen 1 maart en 17 maart 2010 in de gemeente Venray Aan de hand van de antwoorden bekijkt de gemeente hoe de werk wijze van het Adviesbureau Ruimtelijke Kwaliteit (ARK) wordt beoordeeld. Beoordelen én adviseren Het ARK werkt binnen de gemeente Venray en beoordeelt niet alleen schets- en bouwplannen op hun uiterlijke kenmerken, maar adviseert ook initiatiefnemers en architecten over de totstandkoming van goedgekeurde plannen. adv week 13.indd 19 31-03-2010 17:20:36

Peel en Maas | 2010 | | pagina 19