Laat u inspireren in Ysselsteyn Zonnebloem geniet van de Ontmoeting Goede doelen centraal Boek Castenrayse Vennen Samenwerking de Toverbal en Focus Praktijk voor Fysiotherapie bestaat 20 jaar Prijswinnaar Ariaens Modeschoenen Oirato speelt De Richel m i PEEL EN MAAS Donderdag 1 april 2010 - Pagina 12 Inspiratie nodig tijdens de paasdagen? De Inspiratieda gen in Ysselsteyn hebben het nodige te bieden. Tijdens een groots opgezet evenement in Ysselsteyn kunt u zich onder meer laten inspireren op het gebied van tuinen, auto's en eten. Dit laatste wordt verzorgd door café-restaurant Roelanzia. Een kok zal zijn kookkunsten demon streren in een buitenkeuken en Roelanzia verzorgt deze dagen de nodige hapjes en drankjes. De kookdemo's zijn op tweede paas dag tussen 12.00 en 16.00 te zien. Mocht u interesse meer uitgaan naar de tuin, dan kunt u inspira tie opdoen in de fraai aangelegde sfeertuinen van Linders Natuur steen en tuindecoraties. Van strak tot modern en klassiek met veel nostalgie: de medewerkers van Linders Natuursteen en Tuinde- coraties, diverse ervaren tuinar chitecten en hoveniers kunnen u op het gebied van de tuin tijdens de inspiratie dagen adviseren. Wilt u nog een mooie lounge- of tuin- set, dan bent u ook hiervoor op het juiste adres. De spetterende autoshow, met een zeer gevari eerd aanbod van jonge occasions, zal u interesse ongetwijfeld prik kelen. Bij de medewerkers van autobedrijf Gommans De Wit kunt u zich laten voorlichten op het gebied van onderhoud, ver koop en leasing. Misschien vindt u er een leuke opvolger van uw huidige auto? Oude inruilauto's kunnen u dankzij de slooprege- ling een leuke financiële meeval ler bezorgen. Na een bezoek aan de Inspi ratiedagen bent u op de hoogte van de mooiste en nieuwste ont wikkelingen en trends. En de kin deren kunnen lekker mee; voor hen staan grimeurs klaar die ze kunnen schminken. Ook kun nen ze hun energie kwijt op een springkussen. Alle bezoekers van de Inspiratiedagen in Ysselsteyn maken kans op een ballonvaart voor twee personen boven hun eigen woonomgeving. De Inspira tiedagen in Ysselsteyn zijn gratis te bezoeken en worden georgani seerd op vrijdag 2 april van 9.00 18.00 uur, op zaterdag 3 april van 9.00-16.00 uur en paasmaandag 5 april van 11.00-17.00 uur. Locatie: Kerkweg 19 in Ysselsteyn. Ter ere van het 60-jarig jubi leum van De Zonnebloem werd aan alle gasten en vrijwilligers in theater de Maaspoort in Venlo een fantastische show aangeboden. Helaas is dit in de schouwburg in Venray niet mogelijk vanwege het geringe aantal rolstoelplaatsen. Derhalve reden elf bussen met mensen vanuit Venray naar Venlo. De Ontmoeting is een revueach tige show. Danny de Munk, Henk Poort en Lucie de Lange ston den garant voor prachtige zang. Daarnaast vormden een flitsend showballet, humor, beroemde sketches en oogstrelende kos tuums de ingrediënten van een wervelend programma. Veel zang in de vorm van heerlijke meezin gers. Het showorkest van Eddy van Damme zorgde voor de muzi kale omlijsting van de voorstel ling. Deze speciale jubileumshow werd mede mogelijk gemaakt door Rabobank Foundation en Stichting Dela Fonds, die mede werkers en een financiële midde len beschikbaar stelden. Bakkerij van Gassel en bakkerij Broekmans trakteerden de jarige Zonnebloem op cake. Dit jaar doet Wanssum voor de eerste keer mee aan de Week van de Goede Doelen die wordt gehouden van 4 tot en met 10 april. In deze collectes worden zoveel mogelijk de lokale en landelijke collectes gebundeld. In Wanssum doen twaalf goede doelen mee. Tijdens een openbare verga dering van de dorpsraad in 2009 bleek dat er vanuit de inwoners van Wanssum behoefte was om het plan van gezamenlijk col lecteren op te pakken. De dorps raad heeft dit signaal opgepakt en ondersteuning aangeboden. Tijdens een vergadering met de contactpersonen van alle fondsen bleek dat er inderdaad behoefte is om de collectes gezamenlijk te organiseren. Afgesproken is om aan te sluiten bij de in de gemeen te reeds bestaande Week van de Goede Doelen in week 14. Op dinsdag 6 april worden in Wans- sum huis aan huis invulformulie- ren verspreid waarop de bewo ners kunnen aangeven hoeveel en aan welke doelen ze iets willen geven. Op donderdag 8 april worden tussen 17.30 en 19.30 uur de enveloppen door twee collectan ten weer opgehaald.Wie niet thuis is, krijgt een brief in de bus, waar in staat dat op vrijdag 9 april tus sen 17.30 en 19.30 uur de tweede collecteronde volgt. Als men dan weer niet thuis is, ontvangt men een tweede brief waarin staat waar de enveloppe kan worden ingeleverd. Ton Kessels verlaat Pantein per 2011 Ton Kessels (1950), voorzit ter van de Raad van Bestuur van Pantein, beëindigt per 2011 zijn werkzaamheden om volop tijd te kregen voor zijn privéleven. Hij is meer dan 20 jaar bestuurder in de zorgsec tor, waarvan ruim 17 jaar in de regio Land van Cuijk en Noord Limburg. In 1990 werd hij bestuurder van het Maasziekenhuis Boxmeer en van 1994 tot 1998 was hij lid van de Raad van Bestuur van Zie kenhuis Rijnstate Arnhem (Nu Alysis Groep). In 1998 keerde hij terug als bestuurder bij het Maas ziekenhuis en bereidde van daar uit de oprichting voor van Pantein in 2001. Sindsdien is hij voorzit ter van de Raad van Bestuur van Pantein, één van de eerste brede ketenorganisaties in Nederland (ziekenhuis, GGZ, verpleeg- en verzorgingshuizen, thuiszorg en - tot 2010 - een woningcorporatie). De Raad van Commissarissen van Pantein heeft inmiddels de voor bereidingen gestart om te kunnen voorzien in zijn opvolging Vertrouwen ondernemers neemt toe Limburgse ondernemers heb ben steeds meer vertrouwen in de economie. Ook het consumenten stijgt, maar wel een stuk minder. Daarnaast is 40% van de Lim burgse ondernemers bezig met innovatie en heeft daardoor een positieve toekomstverwachting. Slechts 14% van de ondernemers innoveert niet en ziet de toekomst somber in. Dit zijn de belangrijkste conclu sies uit de meest recente meting van de Barometer van de Econo mie in Limburg BEL. De BEL is een initiatief van Etil bv en Flycatcher Internet Research bv in samen werking met Hogeschool Zuyd. Het onderzoek is gebaseerd op de informatie van 262 onderne mingen (64% respons) en 650 huishoudens (78% respons). De gebruikelijke vragen over de conjuncturele ontwikkeling zijn gesteld plus een aantal vragen over innovatief ondernemen. De BEL-index van Ondernemers- vertrouwen is verder gestegen in het eerste kwartaal van 2010. ■'VéJi. ;rr-- Het natuurgebied De Casten rayse Vennen spreekt bij velen tot de verbeelding. Met name de ouderen van Castenray hebben in hun jeugd en ook daarna nog, heel wat tijd door gebracht in het gebied. Het was een eldorado om in het voorjaar te vertoeven, wanneer de natuur begon te ontluiken en de voorjaarsbloemen hun kleu renpracht toonden. De talrijke vogeltjes floten dat het een lieve lust was en maakten bij de warme zonnestralen van het voorjaars zonnetje de vrouwtjes het hof. Al spoedig werden de eerste nesten gebouwd en sperde het jonge grut hun snaveltjes wijd om de muggen en andere insecten toegestopt te krijgen. Aan voedsel geen gebrek, al was het voor de ouders hard werken geblazen, want hun jon gen waren nauwelijks te verzadi gen. In de zomerperiode waren de muggen wel vervelende last posten, maar dat weerhield de schooljeugd er niet van in het gebied te gaan 'sch?pe', zonder bepaald doel op verkenningstocht te gaan. In het broekbos waren de enigszins begaanbare ruggen overwoekerd met struikgewas. Voor de jeugd van Castenray, was het een uitdaging om 'geheime' paadjes te maken, waar je soms op handen en voeten onder de over hangende takken moest doorkrui- pen. In de grote, open waterplas sen bloeiden de waterlelies en de gele plomp buitengewoon weel derig. Het wateroppervlak was voor een groot gedeelte in beslag genomen door de grote bladeren en bloemen. Aan de kant van de grote waterplas lag een roeiboot die regelmatig 'geleend' werd. Een bezoek aan de Castenrayse Vennen betekende altijd met volle teugen genieten van de geweldige rijk dom aan natuurlijke pracht. In de herfst, wanneer de bladeren hun prachtige herfsttinten vertoonden, kon je in het gebied een overvloed aan veelsoortige paddestoelen bewonderen. Het riet begon af te sterven en dat was de tijd om, onnadenkend als de jeugd af en toe was, weleens vuurtje te stoken. Soms met alle gevolgen van dien. Maar telkens wist de natuur zich van deze aanslag weer snel te her stellen. En dan kwam de winter en zette de vorst geleidelijk in. Het duurde altijd enkele dagen, voordat het ijs dik genoeg was om het gewicht van de gretige schaatsliefhebbers te dragen. Steevast leverden de eerste winterse dagen een aantal natte broeken op van jongeren die wat al te ongeduldig en overmoe dig het ijs opgingen. Maar was het ijs eenmaal sterk genoeg, dan was er geen houden meer aan en beoe fenden hele drommen opgescho- ten jongeren met zelfgemaakte sticks en een blokje hout als puck de zo geliefde ijshockeysport. Hele gezinnen kwamen naar het ijs en zo'n gezin bestond dikwijls uit de ouders en tien of meer kinderen. Voor elk van die kinderen een paar schaatsen kopen, was in die tijd veel te duur. Elk kind mocht tien minuten de schaatsen onder binden en vervol gens kwam de volgende aan de beurt. Voordat je goed en wel de Friese schaatsen onder de laarzen, schoenen of klompen had gebon den en de eerste schaatsbewegin- gen had kunnen maken, waren de tien minuten al verstreken. De kin deren hadden ook geen geld om in het hutje op het eilandje een beker chocolademelk of een eier koek te kopen. Met heel veel nos talgie denken velen terug aan die fijne tijd die ze vroeger hadden in de Castenrayse Vennen. Maar ook tegenwoordig is het natuurgebied een bezoek nog meer dan waard. Over de begaanbare houtwallen en veenbanen loopt een avontuurlijke wandelroute. Sommige gedeeltes van de route zijn met name in de nattere periodes niet gemakkelijk te belopen. Ook moet hier en daar een obstakel in de vorm van een omgevallen boom overwonnen worden. Vooral voor mensen die wat moeilijker ter been zijn, is het zeker geen geschikte wandelroute. De Lollebeek baant zich een weg door het schitterende Cassels Broek. Dat gegeven is een van de redenen, waarom de Stichting Heemkundig Genootschap Castenray in de per soon van haar voorzitter Jan Strij- bos gekomen is tot het beschrij ven van het fraaie natuurgebied. Met de uitgave van het boek over de Castenrayse Vennen is een stuk lokale natuurhistorie vastgelegd. Het boek, dat op zaterdag 10 juli 2010 gepresenteerd wordt, biedt een schat aan informatie over allerlei facetten van het gebied. In het boek leest u alles over de geschiedenis van de Castenrayse Vennen, over de gevolgen van de ruilverkaveling, maar ook over de actuele toestand. Het boek telt 252 pagina's, 35 hoofdstukken en meer dan 500 foto's, landkaartjes en tekeningen. Het is uitgevoerd in full colour, met harde kaft en genaaid gebonden. Het boek is in principe alleen bij inschrijving te bestellen. Dat kan tot 15 juni 2010 door over making van 35 euro op rekening 12.81.37.517 t.n.v Heemkunde Castenray. Bij 'omschrijving' dient uw naam en adres vermeld te wor den. Moet het boek opgestuurd worden, dan wordt het bedrag vermeerderd met 5 euro verzend kosten. Op SBO Focus vond afgelopen maandag een mooie samenwer king plaats tussen deze school en basisschool de Toverbal. In de aula en in de gymzaal was een opening van een nieuw kernconcept, een thema dat door beide scholen de komende weken een rode draad zal vormen in het lesaanbod. Beide scholen nemen deel aan het plan om een campus te creëren waarin zowel regulier als speciaal onder wijs, maar ook kinderopvang een plek krijgen. Het nieuw aangebo- den kernconcept heet Materie, samen ontdekken. In de verschil lende ateliers op Focus en de les sen op de Toverbal zal dit thema de kinderen veel bezig gaan houden. Ze leren waar stoffen van gemaakt zijn, hoe ze zijn op gebouwd, hoe verschillende materialen gebruikt kunnen worden en nog veel meer. Door middel van proefjes, ver halen, lessen, filmpjes en allerlei leermiddelen leren de kinderen op twee scholen meer over het zelfde onderwerp. In de gymzaal van Focus vond een modeshow plaats waar de midden- en boven bouw van beide scholen konden kijken naar prachtige creaties van ongebruikelijke materialen, zoals plastic, papier, afval en nog veel meer. De leerkrachten showden hun zelfgemaakte kledingstukken op de catwalk terwijl ze luidruch tig werden aangemoedigd door de kinderen. Het geheel werd voor zien van mooie woorden door de directeur Hans Spee en directrice Monique Heesbeen. In de aula was een voorstelling van leerkrachten van de onderbouw van sbo Focus. De kinderen van de onderbouw van Focus en de Toverbal keken met open mond naar verschillen de proefjes van professor Paljas met lucht, water en nog meer. Zo werd er bijvoorbeeld getoond hoe je water van boven naar beneden kunt laten lopen of hoe je een ei kunt laten drijven. Het kerncon cept Materie, samen ontdekken duurt tot en met 29 april en wordt dan afgesloten op bs de Toverbal. Op maandag 2 april 1990 opende de Praktijk voor Fysiotherapie de deuren voor patiënten. Jan van den Berg, Cees van Leeuwen en Rob Pley- sier hadden voorheen jaren in het ziekenhuis van Venray gewerkt. Maar door een veran dering van het beleid moesten enkele fysiotherapeuten het ziekenhuis verlaten. Dit was voor hen de reden om een par ticuliere praktijk te starten. Gestart werd destijds op de locatie De Gouden Leeuw. Dat hun besluit goed was, bleek al snel door de snelle groei. Er werd een breed scala aan behandelin gen aangeboden en op 1 april 1995 werd er ook begonnen met fysiofitness. Deze vorm van trai nen, onder de deskundige bege leiding van een fysiotherapeut, was en is een groot succes. Tot op de dag van vandaag komen er veel sportieve mensen, met of zonder klachten, naar de praktijk om gezond te blijven en sportief bezig te zijn in een gezellige ambi ance. Er kwamen al snel mede werkers in dienst en steeds meer mensen met problemen met het bewegingsapparaat vonden hun weg naar de praktijk. Daarom ver huisde de praktijk in november 2000 naar de huidige locatie aan de Helfrichstraat 14a in Venray. Momenteel zijn zeven fysio therapeuten, een acupuncturist en twee secretaresses werkzaam onder leiding van Jan van den Berg en Cees van Leeuwen. Er worden veel behandelmogelijkheden aan geboden, zoals algemene fysiothe rapie, sportfysiotherapie manuele therapie, bekken(bodem)therapie, COPD -behandeling, en acupunc tuur. Ook is er een sportspreek- uur op maandag en donderdag avond. Daarnaast is fysiofitness een belangrijk onderdeel van de praktijk, die de actieve benadering en behandeling van klachten als speerpunt heeft. Naast fysiofit- ness biedt de praktijk ook zwan gerschapsfitness aan. Bij al deze activiteiten staan de kwaliteit van zorg, de individuele aandacht en gezelligheid hoog in het vaandel. De kwaliteit blijkt wel uit de res pons van de (ex)patiënten en het feit dat de praktijk het HKZ-certi- ficaat (Harmonisatie Kwaliteitsbe oordeling in de Zorgsector) krijgt. Dit keurmerk houdt in dat de zorg die de praktijk biedt verantwoord is en misschien nog wel belang rijker, genormeerd, wat betekent dat het meetbaar en toetsbaar is. Dus een goede en transparante zorg voor de cliënt, zorgverzeke raar en andere zorgverleners. De Praktijk voor Fysiotherapie en Acupunctuur neemt volgend jaar zijn intrek in het Gezondheids centrum Buitenlust. Gelijktijdig vind er dan een fusie plaats met de Praktijk voor Fysiotherapie van Ewald Overbeek. Op deze locatie wordt de bekende vertrouwde zorg voortgezet met uitbreiding van meer (para)medische disci plines en behandelmogelijkheden onder één dak. Voor meer informatie kijk op de website www.fysiotherapieven- ray.nl of neem telefonisch contact op via het nummer: 0478-550156, e-mail info@fysiotherapievenray. nl, of kom een kijkje nemen in de praktijk aan de Helfrichstraat 14a in Venray. Tijdens de Fashionweeks in Venray hield Ariaens Modeschoe nen in Venray een bijzonder geslaagde sloganactie. De winnaar werd mevrouw R. Denissen die uit handen van Anouk Ariaens een cadeaubon van 150 euro in ont vangst mocht nemen. Toneelvereniging Oirato brengt op zaterdag 10 en zondag 11 april het blijspel De Richel van Ton Davids en bewerkt door De Groot. Het toneelstuk staat onder leiding van regisseuse Marion Pingen. Het is een eigentijds toneelstuk in drie bedrijven. Het stuk speelt zich af in pension De Richel, een opvanghuis voor dak- en thuislo zen. Het pension is gevestigd in een woonwijk. Leiding en verzor ging zijn in handen van Toos en Pien. Toos legt haar hele ziel en zaligheid in het pension en Pien helpt haar hiermee als vrijwillig ster. De 'chique' buurt vind het pension maar niks aangezien er nogal wat 'in hun ogen' vreemde figuren wonen. De buurt probeert dan ook om het voortbestaan van pension De Richel te verhinderen met behulp van de gemeente. Het bestemmingsplan geeft aan dat het pand slechts gebruikt mag worden als woonhuis of kantoor pand. Zullen de bewoners dan toch weer op straat komen te staan? Is eten uit vuilnisbakken en slapen op een bankje in het park weer hun toekomst? Zal Toos haar pension weten te redden? Op 10 april om 20.00 uur is de première en op 11 april om 20.00 uur brengt Oirato het stuk op de planken van gemeenschapshuis De Linde in Oirlo. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij D'n Terp in Oirlo of zijn telefonisch te reserveren bij Marjolein via telefoon 06 54931666 of bij Erik via telefoon 06-24155156.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 12