Yogacentrum Le Perle in Leunen Kindervakantiewerk Venray in teken van film Inzameling flessen 30 jaar danslessen Genieten van circus... Warme bakker ziet Abraham Mijling Speciaal Optiek klaar voor toekomst Succes voor Giel en Tim Presentatie historisch boek molen Merselo Van Gassel Niets! GIEL EN TIM PROFICIAT! PEEL EN MAAS BAKKERIJ PEEL EN MAAS Donderdag 1 april 2010 - Pagina 11 Mode, innovatie en perfec tie passen bij de traditie van Mijling Speciaal Optiek. Al 36 jaar bekend om haar kwaliteit, vakmanschap, service en per soonlijke aandacht in Venray en omstreken. In 1973 opende Mijling Speciaal Optiek voor het eerst haar deuren. Na 16 jaar, in 1989, volgde de grote verhuizing naar de passage 5. In 1998 is de zaak nog eens verbouwd en nu was het tijd om de zaak weer een nieuwe jasje te geven. Met een nieuwe hypermodern interieur en nieuwe exclusieve modemerken zoals Tagheuer, Oak ley, Cartier en Rayban is Mijling Speciaal Optiek de meest vooruit strevende optiekzaak van de regio. Ook nieuw is de speciale afdeling voor sporters en kinderen. En in de sportshop heeft de klant een ruime keuze uit de merken Oakley, Rudy Project, Adidas, BBB en Nike. Voor de kinderen is een speciale kidsshop met groot assortiment aan kindermonturen met merken zoals Red, Jf Rey, Bbig, Rayban, Dutz enz. Ook op gebied van oog metingen en contactlenzen heeft Mijling de nieuwste en modernste computergestuurde apparatuur waardoor het gezichtsvermogen en de gezondheid van de ogen gewaarborgd zijn. Bij gelegenheid van de heropening heeft Mijling Speciaal Optiek een bijzondere heropeningsactie. Bij aankoop van een montuur plus glazen ontvangt de klant een gratis zonnebril op sterkte, ook multifocaal. Iedereen is van harte welkom in de nieuwe moderne winkel van Mijling Spe ciaal Optiek, Passage 5 te Venray. Wat gebeurt er als U niet adverteert Ysselstey Land weert/Ven ray Venray www.vangassel.nlinfo@vangassel.nl In yogacentrum Le Perle in Leunen bruist het van posi tieve energie. Er komen men sen vanuit allerlei stromingen die met elkaar yoga ervaren en toepassen in hun leven. In het centrum worden één keer per maand op vrijdagavond stilte meditatieavonden geven, lezingen over Ayurveda voe ding. Rosa Ross van Le Perle: "Yoga is als voeding voor de geest en een ervaring voor het lichaam, het geeft de rust,en de kracht die we vaak hard nodig hebben. Wij als mensen willen allemaal een stukje verlichting, gewoon ver licht van de druk die er op ons wordt gelegd, door de yoga wordt de rugzak van het leven lichter, en dat is al heel wat, een erken ning en daardoor herkenning van wie je bent dat is al goed genoeg, transparanter en opener voor je omgeving, je hebt een taak op deze planeet, en het zou kunnen zijn dat je jou taak gaat herkennen zodat je die extra spirit krijgt om dat leven te leiden wat goed voor jou is. Yoga is thuis komen bij jou zelf, je bouwt een brug van het verleden naar het heden, door de blik naar binnen te richten voel je jou zelf meer verbonden met wie je werkelijk bent, waardoor je weer een verfrissende blik op het leven krijgt, zodat je niet te lang bij het verleden blijft hangen en jezelf meer kunt richten op het hier en nu, zonder teveel gerom mel in je hart en het dwalen in je hoofd, hierdoor krijg je weer ruimte voor jouzelf,na een paar yoga lessen merk je dat het een goed effect heeft op het lichaam en kalmerend voor je geest." Ross vervolgt: "Mensen die yoga beoefenen hebben een verfrissen de uitstraling, door statische en dynamische houdingen stroomt de levens energie weer volop zodat je kunt genieten van 'mens' te zijn, en daarvoor zijn wij toch op deze wereld dat willen we toch alle maal volop beleven van de goede dingen om ons heen, met een posi tieve instelling fijn kunnen leven op deze aarde, gewoon weer blij heid ervaren als je in de ochtend opstaat, je soepeler voelen. Je kunt meer accepteren wat je niet kunt veranderen en jezelf focussen wat je wilt veranderen. Je krijgt meer zelfvertrouwen zodat je geen speelbal meer bent van de gebeur tenissen om je heen, maar bewust kunt ervaren van de gevoelens die je hebt, en dat straalt uit naar je omgeving toe, tevens bouw je aan respect voor de medemens, zodat je een bijdrage levert naar maat schappij en samenleving. Iedereen is welkom voor een gratis yoga proefles en aanmel ding. Yogacentrum Le Perle, Zui- velweg 2, 5809 EA Leunen, tele foon 06-30730238 rross@home.nl Kindervakantiewerk Venray (KVW) gaat ook dit jaar met de Venrayse jeugd de zomervakan tie inluiden. Tijdens KVW, dat duurt van van 26 tot en met 30 juli, beleven de kinderen veel activiteiten die allemaal in het teken staan van het thema Film. De afgelopen jaren deden bijna meer dan 900 kinderen mee aan KVW. Ondanks de teruglopende leerlingaantallen op de basisscho len, verwachten de vrijwilligers dit jaar een vergelijkbaar aantal kinderen. "Met de gemeentelijke herindeling mogen ook de kinde ren uit de nieuwe dorpen Wans- sum, Geijsteren en Blitterswijck meedoen", geeft Erik van de Leur namens KVW aan. De kinderen gaan deze week weer knutselen, hebben een sportdag, lopen een vossenjacht en nog veel meer acti viteiten in het filmthema. Voor de kinderen staat plezier natuurlijk voorop, maar bij de organisatie is veiligheid altijd een belangrijk thema. Zo is de organisatie bezig met alle soorten veiligheid, waar bij zij ondersteund worden door de koepelorganisatie VJL en het project In Veilige Handen. KVW is onderscheiden met het VJL- veiligheidsvignet. Rond 14 april krijgen de kinderen van groep 3 tot en met 7 op de basisscholen het informatieboekje met aanmel dingsformulier. Via het bijgevoeg de aanmeldingsformulier kunnen zij zich bij de leraar op school aanmelden. Dat kan tot uiterlijk maandag 26 april. Ook Venrayse kinderen die buiten Venray naar bijzonder onderwijs gaan, kunnen uiteraard aan KVW deelnemen. De boekjes zijn verder beschikbaar via de website van KVW. Aange zien deze week geheel op vrijwil ligers draait, is de organisatie op zoek naar leiding en mensen die kunnen helpen bij spelbegelei- ding. Dit kan vanaf de leeftijd van vijftien jaar voor zowel het aan melden als leider of spelbegelei- der. Kijk voor meer informatie op www.kvw-venray.nl. Reportage op www.peelenmaastv.nl Om een driedaagse uitwisseling met Noutewënzer van Harmonie Municipale uit Grevenmacher tot een fantastisch weekend te maken, hielden jeugdige leden van Koninklijke Harmonie Euterpe zaterdag een inzamelingsactie van lege statiegeldflessen in diverse wijken van Venray. Bij de ingang van de supermarkten Jan Linders, Emté en Albert Heijn musiceer den de jeugdige muzikanten. Deze actie leverden 515,96 euro op. In het kader van het 150-jarig bestaan van de Koninklijke Har monie Euterpe vindt op zaterdag 24 april een uitwisselingsconcert door de jeugdharmonieorkesten van Euterpe en de Noutewënzer van Harmonie Municipale uit Gre- venmacher (Luxemburg) plaats in de schouwburg van Venray. Tevens Jeugdleden van Euterpe zamel den zaterdag op muzikale wijze geld in bij de supermarkten in Venray. is er een speciaal optreden van de tienjarige Venrayse pianist Rangel Silaev. Het concert op 24 april begint om 19.30 uur. De presenta tie is in handen van Rob van Lies hout. Een mooie gelegenheid voor de jeugd om kennis te maken met deze 'andere' muziek. Na afloop van het concert start een disco in de foyer van de schouwburg. Toegangskaarten voor deze avond kosten 3,50 euro en zijn verkrijg baar aan de kassa van de schouw burg, bij het VVV-kantoor Venray, via de basisscholen in Venray en via info@euterpevenray.nl. Voor meer informatie over 150 jaar Euterpe. www.euterpevenray.nl. Dans- Partycentrum Janssen begon in 1980 in Venray met het geven van danslessen. In het begin op diverse locaties in Venray, waar onder de Wieënhof. Vandaag de dag zit de dansschool alweer ruim 25 jaar in een eigen locatie aan de Raadhuisstraat. In 1983 werd het oude hotel De Burggraaf overge nomen. Na diverse verbouwingen is het geworden tot wat het nu is. Maar de werkzaamheden zijn nog niet klaar; half april start de bouw van een nieuwe entree. Door deze verbouwing krijgt de totale voor gevel een nieuw en fris uiterlijk. Om 30 jaar danslessen in Venray niet ongemerkt voorbij te laten gaan, is er een mooie actie voor iedereen die wil leren stijldansen. Als je nu als paar inschrijft voor een beginnerscursus, betaal je maar voor één persoon. Op zater dag 10 april vanaf 21.00 uur is er tevens een gratis feestavond met livemuziek van No Exit. Donderdagmorgen in alle vroegte werd de jarige bakker Geert van Gassel verrast door vijftig Abrahams. Na het zingen van het bekende verjaardagslied werd de vijftigjarige Geert samen met zijn familie uitgenodigd aan de koffietafel, die voor de bakke rij in Ysselsteyn stond opgesteld. Ook Henny, Geert zijn tweeling zus, werd in het ochtendzonnetje gezet.... Venray en omstreken beleefde de primeur van de nieuwe voor stelling Jungle Fantasy van circus Herman Renz. De verwachtingen waren hooggespannen. "Een nieu we voorstelling neerzetten, is niet niks", aldus de inmiddels ook van de tv (SBS6) bekende directeur van circus Herman Renz, Robert Ronday. "Het is altijd passen en meten om de gewenste kwaliteit binnen de tijd te kunnen bieden." Er was spanning en sensatie. Ongeveer alle dieren uit de jungle kwamen in de piste en zo waan den de bezoekers zich midden in Afrika. De klanten van Plus Ver- beeten uit Vierlingsbeek en Over- loon en van Plus Judith en Guido van Dijck uit Venray mochten door het sparen van zegeltjes en een kleine bijdrage genieten van dit spektakel. De vier voorstellingen waren compleet uitverkocht met bijna 5000 Plus-gasten in het cir cus. Op de website peelenmaast. nl is een tv-verslag te zien van de voorstelling van zaterdagmiddag. Giel Emons en Tim van Vegchel, beiden werkzaam bij bakkerij Van Gassel, hebben tijdens de Lim burgse scholenkampioenschap pen een eerste prijs gewonnen. Het thema dit jaar was Vrije keuze. Het gevulde brood met spek, kaas, olijven en uien van Giel werd door de jury als zeer verrassend en smaakvol beoor deeld, lekker voor bij de barbe cue. Verder maakte hij knapperig desemstokbrood met een authen- tieke ambachtelijke smaak. Tim maakte een luxe broodje gevuld met een heerlijke Zwitserse room en afgewerkt met vers fruit. De jury beoordeelde het als een heer lijk nagerecht met een romige en frisse smaak. Hij maakte ook nog een boerenbrood op basis van Rosmeulemeel. De jury was ver rast door de specifieke smaak die ontstond door het toevoegen van dit meel. Beide leerlingen strijden op 14 april om de titel kampioen van Nederland. van de vijf generaties Michels die vanaf 1871 de molen bemaalden, heeft het boek het karakter van een familiekroniek, waar de Nooit Gedacht en het 'leven van de wind', als een rode draad van 140 jaar, doorheen loopt. Het boek heeft bijna 100 pagina's, bestaat voor de helft uit foto's en de helft uit tekst, is full color en het for maat is 27/21 cm. Het boek gaat 22,50 euro kosten. In de voorver koop, d.w.z. bestellen en betalen vóór 9 mei kost het boek 19,95 euro. Dat doet u door het boek op de molen te bestellen of door een email te sturen naar boek@molen- merselo.nl en gelijktijdig de beta ling te doen (contant bij de molen of per bank onder vermelding van 'boek' op rekeningnummer 13.32.10.235 van stichting Nooit Gedacht te Merselo/Venray). De eventuele verzendkosten bedra gen 4 euro. Vrienden en sponsors van de molen kunnen van een speciale aanbieding profiteren. Op zondag 9 mei, tijdens de nationale molen- en gemalen- dagen, wordt het historisch boek gepresenteerd over molen Nooit Gedacht. Deze officiële gebeurtenis vindt plaats in de molen om 13.00 uur. Er zijn enkele sprekers en het eerste exemplaar wordt aan Hans Gilissen, de burge meester van Venray, overhan digd. Het geheel wordt muzi kaal omlijst. Na het formele deel is er gelegenheid om het boek te kopen en gezellig na te praten. Eind vorig jaar besloot het stichtingsbestuur van de molen om een boek over de historie van de molen te maken. Eén van de bestuursleden, Teja Michels, nam het op zich om het boek te schrij ven en wilde daarbij graag het indrukwekkende familiearchief gebruiken. Het bestuur ging daar graag in mee en het resultaat is een prachtig boek, dat in een heel persoonlijke stijl is geschreven en ook de geschiedenis van Mer selo weergeeft in woord en beeld. De historie van de molen wordt geplaatst in de agrarische, econo mische en de sociaal maatschap- De Merselose molen in 1900. pelijke context van de verschillen de periodes. Ook de technische aspecten van de molen komen uit voerig aan de orde. Door het geko zen perspectief, het gezichtspunt Timmermansweg 2 Kruidenlaan 151 Schouwburgplein 5 Tel0478-541 474 Tel0478- 587 40 Tel0478-503 302

Peel en Maas | 2010 | | pagina 11