Medewerker Numac Vakkanjer 2010 Occasionshow bij Car City Keurmerk voor fysiotherapeuten Eindstraat Getuigen Verhalen Maria haalt herinneringen op aan Amsterdams zusje Van de Ven heeft het rond ^Ingezonden Change Nederlands kampioen PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 25 maart 2010 - Pagina 9 Vakwerk leveren en oplei den blijven samengaan bij het Venrayse bedrijf Numac. Daarom heeft Numac weder om geparticipeerd bij de lan delijke beroepenwedstrijd voor technische talenten in de metaal- en elektrotechniek: Vakkanjers. Voor Numac ook een wedstrijd met een gou den glans, want de Numaccer Kevin Peters legde beslag op de eerste plaats. Twee colle ga's, Thomas Martens en Mar- tijn van Doorn, werden eervol vierde. Maar liefst 200 deelnemers streden in februari voor een finaleplaats in Utrecht voor de Vakkanjerwedstrijd in zeven verschillende vakgebieden. De besten konden zich begin maart in de Jaarbeurs te Utrecht met elkaar meten onder het oog van duizenden toeschouwers en een snel doortikkende klok. Voor de derde keer kwam het vakgebied Onderhoudsmontage aan bod. Ofschoon Numac participeerde, hebben Kevin Peters, Martijn van Doorn en Thomas Martens zelf hun succes bereikt. Met acht fina listen etaleerden zij hun kennis en vaardigheden in verschillende opdrachten, zoals pneumatiek, het wisselen van een transportband en een lager, het vervangen van de kettingaandrijving, en draaien en frezen. Ook moesten de deel nemers een teamchallenge uit voeren. Deze opdracht bestond uit het maken van een apparaat dat energie op kan wekken uit golven. De juryleden beoordeel den onder meer op vakmanschap, doorzettingsvermogen,creativiteit, enthousiasme én samenwerking. Alle drie zijn overigens werk zaam op de Numac- vestiging in Nijmegen. Numac zet in op jong én oud. In 2007 won Numac al de prestigieuze Senior Power Prijs waarin Numac werd geprezen om haar vitaliteitsbeleid. In 2009 ontving Numac de tweede plaats als "beste leerbedrijf regio Zuid" uit handen van Kenteq. De derde succesvolle deelname aan de Vakanjers door Numac bevestigt wederom dat het Numac-credo "op machines schrijf je af, op men sen schrijf je bij", nog steeds van toepassing is. Op zondag 28 maart is het occasionshow bij Car City. 'Topoccasions tegen lage prij zen' is de slogan die Car City al jarenlang met succes voert in Geldrop, Venray en het onlangs geopende pand in Cuijk. Het verhaal van Car City begint elf jaar geleden in Geldrop met de opening van de eerste vesti ging. Venray volgende een aan tal jaren daarna en onlangs is in Cuijk de derde vestiging van de succesformule geopend, waar bij we inmiddels mogen spreken van een fantastisch start. De loca tie van de drie bedrijven is super Alle drie liggen ze vlak bij de afslag van een snelweg op een locatie die voor iedereen goed zichtbaar is. Cuijk en Venray lig gen aan de A73 en Geldrop aan de A67, waarmee het bedrijf een heel groot gebied van Brabant en Limburg bestrijkt. En wat uit straling betreft, doen de panden niet onder voor een gemiddelde autodealer. Dat Car City meer dere vestigingen heeft, biedt veel voordelen.. Door de schaalgrootte kan Car City voordeliger inko pen. Daarnaast kunnen de afzon derlijke vestigingen beschikken over de occasionvoorraad van de andere vestigingen, waardoor de klant altijd keuze heeft uit onge veer 150 auto's. De occasions bij Car City zijn goed onderhouden, dealer afkomstige auto's, waarvan de historie bekend is. Er staat een gevarieerd aanbod van merken, de prijzen liggen ongeveer tussen de 5.000 en de 20.000 euro, maar er zijn natuurlijk uitschieters. De betrouwbaarheid van de auto's wordt nog eens bevestigd door het feit dat Car City is aangesloten bij de Bovag en de Nationale Auto Pas. Car City beschikt over mooie en grote showrooms, het zijn dus echte occasiondealers. Het con cept is vrij uniek, zeker voor deze regio en de prijzen liggen bedui dend lager dan bij de dealer. Bij Car City kun je ook terecht voor verzekering, financiering of leasing, voor onderhoud, APK en reparaties. Car City nodigt ieder een van harte uit om onder het genot van een kopje koffie ken nis te maken met een of meer dere van onze bedrijven tijdens de occasionshow op zondag 28 maart. En wilt u op voorhand vast meer informatie over de bedrijven en de voorraad, dan kunt u daar voor terecht op onze website, www.carcity.nl. Car City Venray is gevestigd op Keizersveld 73. Sinds 1 januari van dit jaar is FYSIOtherapeuten Eindstraat als een van de eerste fysio- therapiepraktijken in Noord Limburg in het bezit van het HKZ Keurmerk (ISO 9001). Dit keurmerk wordt verleend door de Stichting HKZ, een kwaliteitsinstituut dat kwali teitsnormen opstelt voor een groot aantal branches in Zorg en Welzijn. Het doel van het HKZ Keurmerk is werken aan kwaliteit vanuit het perspec tief van de consument. Het HKZ Keurmerk betekent dat een organisatie de zaken intern goed op orde heeft, de klant principieel centraal stelt, betrouwbare resultaten kan pre senteren en voortdurend werkt aan het verbeteren van de zorg en dienstverlening. Dit keurmerk bewijst én waarborgt de kwaliteit van de geleverde zorg. Het HKZ- certificaat is drie jaar geldig, waar bij het kwaliteitssysteem jaarlijks door een Certificerende Instelling (Kiwa) wordt getoetst. FYSIOtherapeuten Eindstraat is voorkeursleverancier voor VGZ, IZZ, IZA, Trias en Univé. Dit voorkeursleverancierschap vloeit voort uit het feit dat Fysiothe rapeuten Eindstraat zich heeft aangesloten bij de landelijke ketenorganisatie Vitaal Fysiothe rapie (www. vitaal-fysio therapie. nl). Vitaal Fysiotherapie is een van de grootste landelijk dekken de netwerken in de fysiotherapie. Vitaal &Fysiotherapie is zo een ste vige onderhandelingspartner voor verzekeraars. Dit heeft voor u als klant bij VGZ-IZZ-IZA-Trias-Univé al meteen het voordeel dat u 25% korting krijgt op alle behandelin gen in de aanvullende verzekering anders gezegd: u hebt recht op 25% meer behandelingen uit uw aanvullende verzekering. Zie voor meer informatie op www.vgz.nl Sinds 1 januari is FYSIOthera peuten ook voorkeursleverancier voor CZ geworden. Voor u als klant bij CZ zijn de voordelen nog niet bekend maar dit zal CZ zo spoedig mogelijk met u commu niceren. Volg deze ontwikkelingen ook op www.cz.nl. Wilt u meer weten bel gerust met FYSIOthe rapeuten, Eindstraat 32, telefoon 0478-550255. Aangrijpende verhalen van 'kinderen van toen' over Joodse onderduikers Het LGOG Venray en de Meerlo-Wanssumse project groep Getuigen Verhalen heb ben deze week een bijzonder project afgesloten: 'Herin neringen aan mijn Amster damse zusje/broertje'. De afgelopen maanden hebben negen Noord-Limburgse oor logskinderen voor de camera verhaald over de komst en het verblijf van een Joods Amster dams jongetje of meisje in hun gezinnen tijdens de Tweede Wereldoorlog. Dat is gebeurd op initiatief van het ministerie van Volksgezond heid, Welzijn en Sport, dat geld beschikbaar stelde om herinne ringen van toen nu vast te leggen voor het nageslacht in het kader van het project Erfgoed van de Oorlog. Volgens het LGOG en de projectgroep zijn het stuk voor stuk boeiende en aangrijpende verhalen. De herinneringen zijn zeer verschillend en dat geldt ook voor de dankbaarheid na de oorlog. Sommige families hebben nog steeds goede contacten met de Joodse families, terwijl andere families na de kinderrazzia nooit meer iets van hun logeetjes heb ben vernomen. "Het is boven dien ook een hommage aan de vele ouders die tijdens de Tweede Wereldoorlog met gevaar voor eigen leven en belangeloos Joodse kinderen een veilig onderdak heb ben gegeven", aldus de project groep. Filmmaker Marijn Poels uit Swolgen en journalist René Poels uit Meerlo maakten ook deel uit van de projectgroep, waarin ver der actief waren Sjeng Smits en Sjeng Ewalds (LGOG Venray), Har- rie Raaijmakers (historicus Tien- ray), Max Schrijver (in de oorlog ondergedoken en in Blitterswijck blijven wonen) en Frans Koch uit Meerlo als projectleider. Het film- H ANNA v.r VOOR: allë stpW£r5 Vr :W Monument ter ere van Hanna van de Voort en ter herinnering aan de Joodse kinderen die in de jaren 1943-1944 in Tienray en omgeving waren ondergedoken. Bij dit monument wordt jaar lijks op 4 mei de Dodenherdenking gehouden, waarbij nog altijd enkele personen aanwezig zijn die destijds als Joods kind uit Amsterdam in Tienray en omgeving waren ondergedoken. duo bezocht negen 'kinderen van toen' die voor de camera hun her inneringen ophaalden. Ze wonen momenteel in Blerick, Venlo, Grubbenvorst, Horst, Venray, Tienray en Meerlo. De audiovisu- eel opgenomen gesprekken wor den digitaal opgeborgen in een archief van het ministerie in Den Haag zodat tot in lengte van dagen wetenschappers en andere geïnte resseerden kunnen horen en zien wat er in de jaren 1943 tot en met 1945 in de regio Noord-Limburg heeft plaats gevonden met Joodse onderduikers. Filmmaker Marijn Poels is voor nemens om aan de hand van de verhalen van de negen betrokke nen, die in leeftijd variëren van 69 tot 91 jaar, een documentaire te maken over de Joodse kinderen in Noord-Limburgse gezinnen. Daar in wil hij bepaalde aangrijpende verhalen, zoals die zijn verteld, reconstrueren. De verwachting is dat deze documentaire eind 2010 in première gaat en via de provin ciale en landelijke tv wordt uitge zonden. Gedurende de oorlogsjaren 1943-1944 werden circa 123 Joodse kinderen door een Amster damse Studentenverzetsgroep onder leiding van Piet Meerburg uit Amsterdam gesmokkeld en ondergebracht bij gezinnen in Noord-Limburg. In deze streek was de onderduikorganisatie voor deze kinderen in handen van de toen 38-jarige vroedvrouw Hanna van de Voort uit Tienray. Zij kreeg daarbij hulp van de 22-jarige Nij meegse student Nico Dohmen, die in Tienray was ondergedoken omdat hij niet bereid was om de zogeheten loyaliteitsverklaring te ondertekenen. Voor deze Joodse onderduikers is Tienray en omge ving van levensreddende bete kenis geweest. Onderzoek naar welke omstandigheden en op welke wijze deze kinderen hun reis van Amsterdam naar Noord Limburg hebben gemaakt en hoe zij hun onderduiktijd aldaar heb ben beleefd, is al gedaan. Maar hoe de 'eigen' kinderen op de onderduikadressen het destijds hebben ervaren dat ze hun ouders moesten delen met jonge Joodse onderduikers die in hun gezin als huisgenoot werden opgeno men, is nooit vastgelegd. Dat is nu gebeurd. Maria van de Rijt - van Gef- fen (80) uit Venray is een van de negen mensen uit de regio die geïnterviewd zijn in het kader van het project Getui gen Verhalen van het pro gramma Erfgoed van de Oor log door Marijn en René Poels. De audiovisueel opgeslagen gesprekken worden bewaard in het archief van het ministe rie van Volksgezondheid, Wel zijn en Sport voor wetenschap en onderzoek. Maria van Geffen woonde tij dens de oorlog in Tienray. Zij was de oudste van het gezin Van Gef- fen. Haar vader was streng katho liek, behoudend maar zeer soci aal en rechtvaardig en had een schoenenzaak. Hij was actief in het verzet als koerier van een ver- zetsblaadje. Maria vond het aan vankelijk niet zo prettig dat er een Joods meisje, genaamd Floortje de Paauw, in het gezin werd opgeno men door tussenkomst van Hanna van de Voort. Daarom vertelde ze het verhaal dat de Joden Jezus aan het kruis hadden genageld. Floortje nam wraak door met haar schoenen op de witte was op de bleek telopen. Het is allemaal goed gekomen tussen die twee. Er was ook een Joodse jongen in Maria van de Rijt - van Geffen: "Ik heb Floortje nog geknuffeld. het gezin: Daniël Jozeph Cohen, schuilnaam Wim Dorn. Hij over leefde de oorlog. Floortje deed met alles mee, ging naar school en naar de kerk. Maria weet zich nog precies te herinneren hoe de mannen Floortje van bed hebben gelicht tijdens de kinderrazzia in Tienray in de nacht van 31 juli op 1 aug 1945. Zij moest Floortje aan kleden. Na een dikke knuffel zei Floortje tegen Maria: "Ik kom niet meer terug." Maria zei nog: "Jawel Floortje". "Neen", zei ze. Toen zei zo'n SS'er tegen mij. 'Doe haar ook maar een sjaal om'. Dat zal ik nooit vergeten. Ik zei nog: 'Daar kun jij haar mee ophangen'. Ik was echt niet bang in die tijd. Maar ik stond er wel." Floortje de Paauw is om het leven gebracht op 6 sep tember 1944 in Auschwitz. Na de oorlog werd er thuis bij de familie Van Geffen vrijwel niet meer over gesproken. Het verhaal van Maria van de Rijt wordt ook verwerkt in de documentaire die filmmaker Marijn Poels in de zomer maakt over de Joodse kinderen in de regio, als een hommage aan de ouders die toen hun leven in de weegschaal hebben gelegd om deze kinderen te redden. Bergen is een nieuw modern pand rijker. Autobedrijf Van de Ven heeft zijn oude pand ver ruild voor een beter onderko men. Dat ging niet zonder slag of stoot. Het bedrijf heeft meer dan een half jaar zijn activitei ten moeten verplaatsen naar Nieuw-Bergen en het zat even tegen met de vloerverwar ming in de koude winter. Maar het resultaat mag er wezen. Ze hebben het rond. In 1966 begon Martin van de Ven in een schuur achter zijn huis met als specialisatie Opel en Volkswagen, met name de kever. Al snel bleek de ruimte te beperkt en liet hij in 1969 aan de Kerk straat een nieuw pand bouwen. Ook nam hij voor het eerst per soneel aan. In 1996 kwam Marcel zijn vader assisteren en sinds 2000 is hij de trotse eigenaar. Samen met zijn vrouw Wendy runt hij de belangrijkste zaken op het bedrijf. Beiden waren in 2009 op een leeftijd (37 en 39) dat ze een nieuwe uitdaging aandurfden. Het oude pand was toe aan een flinke opknapbeurt. Na calculatie bleek al snel dat nieuwbouw een betere oplossing was. Vorige maand is het pand opgeleverd. Alles voldoet aan de nieuwste eisen en ze hebben maar liefst zeven bruggen. Er wer ken vijf monteurs. Wendy doet voornamelijk de administratie en Marcel de receptie, het magazijn, de in- en verkoop. De specialisatie van vader Van de Ven is voor een groot deel intact gebleven. Nog steeds zorgen ze voor onderhoud en verkoop van Volkswagens, maar ook de andere auto's die bij VAG- groep thuishoren (Audi, Skoda en Seat) behoren tot de discipline. Men kan ook terecht met andere merken. De grootste kracht van het bedrijf is dat ze zichzelf blij ven zonder poeha. Marcel: "In een klein dorp moet je extra je best doen. Maak je een fout, dan weet iedereen dat binnen de kortste keren. Voorop staat kwaliteit en service voor een faire prijs. We hanteren hetzelfde concept in een nieuw modern jasje." Op zondag 28 maart is eenie der welkom tussen 11.00 - 18.00 uur. Het nieuwe pand kan beke ken worden. Er staat tijdens deze open dag een aantal bijzondere occasions en in de middag is er livemuziek.Autobedrijf van de Ven is Bovag-lid. Locatie: Kerkstraat 24, 5854 AK in Bergen. Juiste schilderij In de Peel en Maas van 11 maart stond een uitgebreid artikel over het kunstproject Mieke and Friends van Mieke van Uden uit Geijsteren. In het onderschrift bij de foto stond dat het schilderij op de achtergrond van Anne Haeyen was. Het was echter een schilde rij van Bianca Ambrosius. Bijgaand een foto van het schilderij. niet ontvangen? Bel 582877! In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of indien zij te lang zijn in te korten. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Ingezonden Huurders oorzaak van overlast en verpaupering? Voor de tweede maal maken inwoners bezwaar tegen de bouwvergunning van het appartementencomplex in de Brabander. Het is natuurlijk ieders recht om dit te doen als men denkt dat dit complex niet over een komt met wat in het bestem mingsplan staat. Maar ook voor de tweede maal wordt de vrees uit gesproken dat de appartementen verhuurd worden. Huurders zijn blijkbaar een ander soort mensen. Ze verhuizen meer, ze nemen het niet zo nauw met hun omgeving, zorgen voor overlast en verpaupe ring. Dat kan toch niet in de Bra bander. Daar wonen geen mensen die zelf kort geleden verhuisd zijn, ze zijn er gewoon neergedaald. In het bestemmingsplan zijn de huurappartementen naast koop woningen in de wijk opgenomen. De bezwaarmakers wisten dit toen ze hun huis kochten. Deze tendentieuze opmerkingen waar geen enkel bewijs voor is geven dan ook geen pas. Ik kan niet gelo ven dat men vindt dat 35% van de inwoners van Venray die gehuurd wonen dergelijke problemen ver oorzaken. Ook niet straks in de Brabander. Daarom stel ik voor dat als over een tijd het complex gereed is een welkomst- en ken- nismakingsfeest te houden voor de hele buurt met als motto: Samen goed en gezellig wonen in De Brabander. Willy Traa, voorzitter Huurders vereniging Noord-Limburg Onzorgvuldig Ik wil mijn verhaal kwijt over het onzorgvuldig en pijnlijk handelen van gemeente Venray. Op 18 maart viel er in onze brievenbus in ons vorige huis, dat nog te koop staat, een brief binnen geadresseerd aan dhr. R.J.W. Pennings. Toen ik deze brief zag, werd ik heel boos en verdrietig. Hij was gericht aan onze op 30 augustus 2000 overle den zoon. Hoe kan de gemeente Venray zoiets over het hoofd zien, en een gezin dat al jaren de ern stige gevolgen van een zwaar ver keersongeval probeert te boven te komen, zo weer belasten? Onze 24-jarige zoon Rob werd aange reden door iemand die hem niet zag en was volkomen onschuldig hierin. De tragische gevolgen zijn dat een gezin, vader moeder en jongste zoon, proberen hier een weg in te vinden. Met een auto bedrijf, waarin hij zou opvolgen, viel de toekomst weg en hebben wij ouders alsmede onze jongste zoon heel veel moeite dit onge val te verwerken. Erg pijnlijk dat de gemeente met deze brief de verblijfplaats van onze jongste via zijn overleden broer wilde achter halen. Wat ik als moeder hiermee wil aangeven, is dat dergelijke onzorgvuldigheden niet moeten kunnen gebeuren en dat wij als gezin wederom het gevoel hebben dat formulieren belangrijker zijn dan mensen. Hopelijk trekt u als gemeente lering hieruit en vragen wij u uiterst voorzichtig te zijn in het aanschrijven van personen. W. Pennings-Toonen. proteion thuiszorg In navolging op behaalde successen tijdens de Limburg Bokaal, waar één eerste, twee tweede en twee vijfde plaatsen gewonnen werden, heeft het team van Change ditmaal de Nederlandse titel veroverd. Adelia, Patrick en Esther, kap persleerlingen van Change (totaal concept in uiterlijke verzorging met vestigingen in Venlo, Pannin- gen en Venray), stonden vorige week maandag in een drukbe zocht Ahoy te Rotterdam. Tijdens de nationale kappersbeurs vond daar de finale van de Hair Fashion Award plaats. De leerlingen kre gen drie uur de tijd om vijf model len een complete metamorfose te geven. Bij deze metamorfose diende gelet te worden op haar, make-up en kleding, waarbij draagbare mode het uitgangspunt was. Hiervoor werd door de leer lingen van Change gekozen voor de kleurrijke zomerkleding van Exmode te Venlo. De show was door de leerlingen volledig zelf geregistreerd. De showelemen ten, zoals dans in combinatie met muziek, zorgden voor een uitzin nige menigte. De enthousiaste reactie uit het publiek vond zijn weerga op de vakjury en de van tv bekende presentatrice Mariëlle Bastiaans. Het team van Change won uiteindelijk overtuigend de nationale titel. Die prestatie is niet onopgemerkt gebleven. Afge lopen zondag zaten de leerlingen in het programma Life4You van Irene Moors en Carlo Boszhard op RTL 4. Daarnaast gaat Change een belangrijke onderdeel vormen van het lifestyleprogramma Style op RTL5. De uitzenddata hiervan zijn op zaterdag 3, 10 en 17 april. Wie bezoekt uw site nu werkelijk? Wij monitoren uw site en geven u praktische tips. Flyers Internet Communicatie Onderzoek Advies Ontwerp Ontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 Training Coaching Productontwikkeling IN meMoriam - 1956 VOOR J-N VPIJME11) - ia 4& vrijdag tussen 9.00-17.00 uur huishoudelijke en persoonlijke verzorging zorg tv verpleging thuisbegeleiding dagvoorzieningen en zorgboerderijen bij u in de buurt consultatie voor senioren zorgalarmering uitleen hulpmiddelen www.proteion.nl 1 voor mensen 'tijd voor wensen'

Peel en Maas | 2010 | | pagina 9