Jootje met pensioen WebChair voor speciaal onderwijs Mariaschool maakt Tienray schoon Zonnebloem presenteert De Ontmoeting Informatie AWBZ Jubilarissen FNV Bouw Open dagen Tuinspecial Circus Renz in Venray 27 en 28 maart JACOBS Jootje, beheerder van Wijkcen trum De Kiosk in Venray, is met pensioen gegaan. Vorige week werd ze 65 jaar. Jootje is al ruim achttien jaar, aanvankelijk samen met haar echtgenoot Arie, die in 2003 overleed, de spil tussen het bestuur, het beheer en de vrijwil ligers van De Kiosk. In al die tijd heeft ze met zorg, liefde en vol overgave gezorgd voor een goed onderhouden, keurig verzorgd en vooral ook gezellig wijkcen trum. Iedere gast werd op voor komende en hartelijke wijze ont vangen. Jootje gaat welverdiend met pensioen, maar blijft nog wel enkele uren per weer werkzaam voor het wijkcentrum. PEEL EN MAAS Donderdag 25 maart 2010 - Pagina 7 Zondag werd de eerste zwar te markt in het Venrays Evene menten en Congres Centrum (VECC) georganiseerd. Met ruim 8000 bezoekers kijkt de organisatie terug op een over weldigend succes. Binnen een periode van slechts zes weken werden alle zeilen bij gezet door de organisaties Van Aerle BV uit Helmond en Adven- ture Events uit Venray. Afgelopen zondag was het resultaat daar: ruim 300 marktkramen met zowel gebruikte als nieuwe producten, diverse speeltoestellen voor de kinderen van jong tot oud, muzi kaal entertainment en uiteraard een enorm gezellig horecaplein met diverse versnaperingen. Kort om: een oergezellige markt met voor ieder wat wils. Ruim 8.000 bezoekers uit de regio en daar- buiten bezochten het VECC, op zoek naar gezelligheid en leuke koopjes. Het VECC is de nieuwe beurs- en evenementenhal in Ven- ray, direct gelegen aan de A73. In de toekomst zullen er in het VECC diverse (vak)beurzen, evenemen ten en congressen georganiseerd worden, diverse plannen staan inmiddels op de agenda. Meer informatie over het VECC en de agenda van het VECC vindt u op Ruim 8000 mensen bezochten de zwarte markt in het VECC. www.vecc.nl of neemt u contact op met Adventure Events uit Ven- ray, telefoon 0478-712470. Het voor 28 maart geplande Cam- pevent gaat niet door. Hiervoor komt op 17 en 28 april een recre atie- en toerismebeurs in samen werking met het Toeristisch Platform. De Stichting Speciaal Onder wijs Noord- en Midden-Lim burg heeft woensdag de eerste WebChair officieel in gebruik genomen. Een primeur. Het is de eerste WebChair die in het onderwijs in Noord- en Mid den-Limburg wordt ingezet. Dit mobiele videosysteem is een uitkomst voor zieke leer lingen of kinderen, die aan huis zijn gebonden, en tóch onderwijs willen volgen. De WebChair is bekostigd door Lionsclub Venlo. De WebChair is een mobiel videosysteem waarmee een beeld en geluidverbinding kan worden opgezet tussen school en een zieke leerling thuis. De klas kan de leerling zien en horen, en omge keerd. De leerling zit dan als het ware 'op afstand in de klas'. De WebChair kan worden ingezet voor leerlingen die door omstan digheden, fysiek en/of mentaal, (tijdelijk) niet kunnen deelne men aan het klassikaal onderwijs. "Door een WebChair kan het leerproces van de zieke leerling worden gecontinueerd en blijft het kind betrokken bij de school en zijn klasgenootjes. Dat vinden we heel belangrijk", zegt Huub Platzbeecker, voorzitter College van Bestuur SSONML. "We zijn dan ook heel blij dat Lionsclub Venlo de opbrengst van haar Venlose Bridge Kroegentocht heeft aange wend om een WebChair voor het speciaal onderwijs aan te schaf fen. Dat is een uitkomst voor zieke leerlingen." Ook Albert den Haan, presi dent van Lionsclub Venlo, is ver heugd dat de WebChair er is. "Het is belangrijk dat zieke kinderen betrokken blijven bij hun klas en klasgenootjes, en onderwijs kun nen blijven volgen. Daar zetten wij ons graag voor in. Eén van de belangrijkste doelstellingen van de Lionsorganisatie is immers om medemensen waar moge lijk te helpen waar overheden te kort schieten of geen middelen ter beschikking stellen." SSONML verzorgt speciaal onderwijs en praktijkonderwijs. In totaal volgen ruim 1300 leerlingen in de leeftijd van 3 tot 20 jaar uit Noord- en Midden-Limburg deze vorm van onderwijs. Daarnaast begeleidt SSONML 600 leerlingen op andere scholen die vanwege hun beper king extra ondersteuning nodig hebben. SSONML telt vijf scholen voor speciaal onderwijs en één school voor praktijkonderwijs. In het kader van een landelijke actieweek, om Nederland schoon te houden, hebben de kinderen van de Mariaschool vrijdagmid dag opgeruimd in Tienray. Na een korte uitleg door medewer kers van de gemeente Horst aan de Maas gingen de kinderen van groep 3 t/m 8 op pad om her en der afval op te ruimen. Zo is de speeltuin weer helemaal schoon en ook de omgeving rondom de school en de kerk ziet er weer De leerlingen van de Maria- school staken vrijdagmiddag de handen uit de mouwen. piekfijn uit. De leerlingen hebben deze middag ervaren hoeveel afval er op straat ligt en hopelijk besef fen ze door deze actie beter dat ze zelf verantwoordelijk zijn voor een schone leefomgeving. Mede door het heerlijke lenteweer was het een gezellige en leerzame middag. Donderdag 25 maart 19.00 uur t/m vrijdag 18.00 uur (herhaling om het uur) Dinsdag 30 maart 19.00 uur t/m woensdag 18.00 uur (herhaling om het uur) Uitzending gemist? Kijk op www.peelenmaastv.nl Nationale Vereniging De Zon nebloem bestaat 60 jaar. Daarom presenteert het organisatiecomité van de Zonnebloem regio Venray, Helden en Peel en Maas (Horst) in samenwerking met Esther Bronk- horst Events de speciale jubileum theatertournee De Ontmoeting. De musicalartiesten Danny de Munk, Henk Poort en Lucie de Lange staan garant voor een fantas tische show. Voor de vrijwilligers van de Zonnebloem en de uitge nodigde zieken en gehandicapte inwoners is deze show op dinsdag 30 en woensdag 31 maart te zien zijn in De Maaspoort' in Venlo. Aanvang 14.00 uur. De Ontmoe ting is een middagvullende voor stelling, die van september 2009 tot en met juni 2010 ongeveer 140 keer wordt gespeeld in een groot aantal Nederlandse theaters. Een exclusieve tournee voor ruim 70.000 lichamelijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen én vrijwilligers. De Ontmoeting is een revueachtige show. Veel zang, in de vorm van heerlijke meezin gers, afgewisseld met beroemde sketches zorgen voor groot plezier en ook voor intimiteit en ontroe ring. De Munk, Poort en De Lange zorgen voor kippenvelmomenten. Daarnaast vormen een flitsend showballet, humor en oogstrelen de kostuums de ingrediënten van een wervelend programma. Het showorkest van Eddy van Damme zorgt voor de muzikale omlijsting van de voorstelling. Edwin de Jongh verantwoordelijk voor de samenstelling van het programma en de regie ligt in handen van Brigitte Odett. Voor mantelzorgers, zorgvragers en andere belangstellenden wordt op donderdag 15 april in De Kemphaan aan het Kennedyplein in Venray van 10.00 tot 12.00 uur een informatiebijeenkomst gehou den. Veel mensen met een beperking krijgen begeleiding. Hiermee kun nen ze hun leven zoveel mogelijk zelf vormgeven en meedoen in de maatschappij. De begeleiding wordt betaald uit de AWBZ (Alge mene Wet Bijzondere Ziektekos ten) en er is een indicatie voor nodig. De kosten voor AWBZ-zorg werden de afgelopen jaren steeds hoger. Daarom heeft het kabinet besloten de regels aan te scher pen. Per 1 januari van dit jaar is deze regeling veranderd. Mensen met een lichte beperking hebben geen recht meer op begeleiding en mensen met matige en ernstige beperkingen kunnen in bepaalde gevallen minder uren of dagdelen begeleiding krijgen. Ondersteu nende en activerende begeleiding gaan nu samen onder de naam Begeleiding. MEE is de organisa tie die landelijk is aangewezen om mensen te informeren en te ondersteunen die hun recht op begeleiding deels of volledig kwijt raken. Deze tijdelijke ondersteu ning vervangt niet de AWBZ-bege- leiding die men tot nu toe gehad heeft, maar MEE zoekt samen met deze persoon naar andere moge lijkheden in zijn naaste omgeving. Tijdens de bijeenkomst kan men nader kennismaken met de orga nisatie MEE en wordt men geïnfor meerd over de AWBZ-pakketmaat- regelen. Op deze bijeenkomsten krijgt men ook informatie over het lokale Steunpunt Mantelzorg. Aanmelden is mogelijk tot 9 april bij Steunpunt Mantelzorg Syn these, José Wijnhoven, via tele foon (0478)517317 of via e-mail j.wijnhoven@synthese.nl. Groep voor partners Synthese Venray start binnen kort met een groep voor partners die hun communicatie willen ver beteren. De groep biedt de moge lijkheid met elkaar en anderen te ontdekken: hoe communiceren wij? Wat zijn de patronen en val kuilen? Afhankelijk van de aan meldingen vinden de bijeenkom sten plaats in Venray of Horst. De groep wordt begeleid door twee maatschappelijk werkers. Voor vragen en aanmeldingen kan men contact opnemen met Yvonne Imming of Wim Ulehake via tele foon (0478)517317 of via e-mail y.imming@synthese.nl. Tijdens de jaarvergadering van FNV Bouw afdeling Venray zijn dinsdagavond jubilarissen gehul digd. De leden die 25, 40, 50en 60 jaar lid zijn van de vakbond wer den toegesproken en gehuldigd door voorzitter Carel Jeuken en regiobestuurder Wilco Veldhorst. Jan, Alda en Kim terug uit San Mateo Alda Haegens en Jan Hen driks uit Venray zetten zich met hart en ziel in voor het dorpje San Mateo in Guatema la. Na hun eerste bezoek aan dit kleine bergdorpje, vorig jaar, hebben zij in dit land een mooi project gestart. In febru ari vertrokken ze opnieuw richting San Mateo om pools hoogte te nemen. Deze week in Peel en Maas een verslag van de reis van Alda, Jan en dochter Kim, die twee weken in Antigua Guatemala waren. Het doel van deze reis was enerzijds om te praten over de voortgang van het project 'Semilla de Esperanza y Amor' in San Mateo en anderzijds om dochter Kim wat van het prachtige land Guatemala te laten zien en ervaren. "Tijdens onze eerste gesprekken met directrice Lys Flores en ons eerste bezoek aan het project viel ons meteen op dat er veel meer structuur en organisatie gekomen was. De positieve punten zijn dat er vier leraressen zijn gekomen, drie vrijwilligsters en een admini stratieve, logistiek ondersteunen de kracht. Ook is er een gebouw gehuurd met twee lokalen en een speelterrein, is er een duidelijk onderscheid in de groepen en niveaus en tevens zijn de fami lies duidelijk in kaart gebracht. Daarnaast was het aangekochte terrein schoongemaakt en was er een begin gemaakt met de aanleg van de riolering", laat Alda weten. Ook in San Mateo zelf waren veel veranderingen te zien. "Het sport terrein in het midden van het dorp was nu helemaal klaar, er werd overal in het dorp riolering aangelegd, er waren twee straten verhard en er waren een medi- sche post en apotheek gebouwd. Het lijkt er eindelijk op dat ook de gemeente Antigua, waaronder San Mateo valt, iets gaat doen aan de verbetering van de leefomstandig heden in San Mateo. Momenteel is Construcasa gestart met de bouw van twee huisjes voor de armste families die bij het project horen. Ook worden er op korte termijn nog eens drie huisjes gebouwd." EDUCATIEF CENTRUM Op woensdag 3 maart is defi nitief besloten om een nieuw educatief centrum te gaan bou wen voor Semilla de Esperanza y Amor in San Mateo. De start van de bouw begint nog deze maand en er wordt verwacht dat het gebouw klaar is voor het einde van dit jaar, zodat het centrum bij de start van het nieuwe school jaar in januari 2011 geopend kan gaan worden. "Uiteraard zullen wij dan ook weer van de partij zijn en wellicht nog een laatste hand kunnen leggen aan het schilde ren van de lokalen en dergelijke." Maar er zijn ook enkele individu ele 'projecten'. Bijvoorbeeld voor Jessica. "Jessica is een meisje van zes jaar. Haar vader is overleden tijdens ons verblijf vorig jaar. Het gezin is met grote schulden ach tergebleven. Dankzij een mooie donatie van Kim is de familie nu in de gelegenheid gesteld om een schooluniform, schoolspullen en vitaminen (incaparina) voor haar te kopen, zodat ook zij een eer lijke kans krijgt in haar leven. Kim heeft tijdens ons verblijf ook nog gymkleding voor Jessica gekocht en de toezegging gedaan dat zij ook volgend jaar zal zorgen voor een nieuw schooluniform en de benodigde spulletjes die dan nodig zijn." Ferenk is het enige brildragende kind in San Mateo. "Dankzij de donaties van Hans en Gea hebben we tijdens ons verblijf een nieuwe bril voor hem kun nen kopen. Zijn oude bril was al diverse malen aan elkaar gelast en werd met een koordje achter zijn hoofd bij elkaar gehouden. Ferenk heeft een oogafwijking en zal bin nenkort ook geopereerd worden aan zijn oogspieren." Kelmin is het intelligentste kind van zijn klas. "En een van de bete re leerlingen van de basisschool. Om hem nog meer goede kansen te geven, heeft Gusta een donatie gedaan om hem naar computer lessen te laten gaan. Ook dit geld hebben wij tijdens ons verblijf overhandigd. Carlos en Eduardo zijn de twee oudste zonen van Rebecca, voor wie wij vorig jaar een nieuw huisje hebben laten bouwen. Door onze eigen dona ties kunnen zij dit jaar naar school op zaterdag en op zondag naar computerles. Tijdens ons laatste verblijf kregen we te horen dat zij zonder uniform per 1 maart niet meer naar school zouden kunnen gaan. Wij hebben samen met deze jongens een uniform gekocht om hun een kans te geven op een betere toekomst. De helft van het geld van deze uniformen gaan zijn terugbetalen (d.w.z. 2,50 euro per maand ieder). Dit geld zullen wij weer storten in het studiefonds voor volgend jaar. Daarnaast wil len wij onder meer bedanken: Judith voor het doneren van babykleding, die terecht is geko men bij een baby die net op de dag dat wij in het project waren geboren is, Theo en Wilma voor alle mooie pennen, potloden, usb- sticks, rekenmachines enzovoorts, de gemeente Eersel en Silvia voor alle stiften, potloden, gummen, slij pers, schriften en schrijfblokken. Kim en Jessica op de foto. En ook de vlaggen van Sport-Inn hebben een goede bestemming gekregen! Verder iedereen die we misschien nu vergeten: hartstikke bedankt, de kinderen waren er heel erg blij mee." Ook Kim kijkt tevreden terug op de reis. "Ik heb deze reis erva ren als zeer leerzaam, erg leuk en heel indrukwekkend, met leuke maar ook minder leuke dingen. Uiteraard zijn wij het meest blij met de start van de bouw van het nieuwe educatieve centrum in San Mateo. We hebben samen met Stijn Rombouts, onze Belgische kompaan in het fondsenwerven voor de bouw, het terrein nog een keer onkruid vrij gemaakt en veel gesprekken gevoerd met Lys Flo- res en andere betrokkenen bij het project. Niet in de laatste plaats met Ana-Maria en Virginie van de stichting Los Ninos. Zonder de stichting Los Ninos zou dit pro ject niet verder van de grond kun nen komen. Wij zijn dan ook heel erg blij met het feit dat Los Ninos dit project heeft geadopteerd en in elk geval garant staat voor de exploitatiekosten voor de komen de drie jaar! Mede hierdoor heb ben wij ook de belofte gedaan aan Los Ninos dat wij ons dit jaar mid dels actief hard gaan maken voor het bouwen van een mooi educa tief centrum in San Mateo. Ook de komende jaren zal ons hart in San Mateo liggen. Nadat het educatie ve centrum geopend is, gaan wij ons oriënteren op wat wij verder voor dit mooie dorp kunnen bete kenen!" Donaties zijn nog steeds welkom op bankrekeningnum mer: ASN Bank nr. 70.72.21.064 t.n.v. J.Hendriks en A. Haegens, ten behoeve van San Mateo. intratuin dakbedekkingen Acties op dakkapellen en dakvensters! Zwarte markt populair Frequentie: 480.00 Kanaal: 22+ W W (analoge pakket) Bouw nieuw educatief centrum van start i I ASSIST !\i Lavendel Hoogte 15 cm, potmaat 9 cm, 6-pack. a a Intrati Zondag 28 maart geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Langstraat 133, 0478-588585. Vrijdag koopavond. www.intratuin.nl Zaterdag Zondag 9.00 - 16.00 uur 10.00 - 16.00 uur De meest veelzijdige dakbedekker in uw regio Stayerhofweg 7 Wanssum info@jacobs-dakbedekkingen.nl www.jacobs-dakbedekkingen.nl

Peel en Maas | 2010 | | pagina 7