Hm&mMmmormommmsT x 'Ouderen willen meepraten' Geen klokje om te verzetten? Boerderij 't Platteland opent speel- en kinderboerderij Natuur en landbouw in evenwicht Koopzondag Venray in teken van kinderen PANTALON KBO: 'Waardeer onze afdelingen' Corridor Mode VAN HET EN PRIJZEN DIE HET DOEN www.dekaaskenner.nl PEEL EN MAAS Donderdag 25 maart 2010 - Pagina 5 KBO Limburg wordt steeds meer de Limburgse belangen organisatie voor ouderen van 55 jaar en ouder. In het deze week verschenen ledenblad Kijk op KBO Limburg vertellen vertegenwoordigers uit Noord-, Midden- en Zuid Limburg op welke wijze zij dagelijks bezig zijn die belangen te vertegen woordigen. Jan de Groot, voorzitter van de KBO-afdeling Weert-Boshoven en voorzitter van de Senioren koepel Weert, vertelt onder meer over de forse bezuinigingen die er de komende jaren staan aan te komen. "We moeten zelf onze belangen verdedigen. Zoals de vakbonden er zijn voor de wer kenden, om CAO's af te sluiten, juridisch bijstand te verlenen bij conflicten tussen werknemer en werkgever, zo is de KBO er voor de ouderen." Annemiek van Dam uit Belfeld geeft een toelichting op haar werk dat ze namens de KBO doet in de Venlose Seniorenraad, het Wmo-platform en de Gehan dicaptenraad. Ze geeft onder meer aan dat Nederland langzaam maar zeker de menselijke maat uit het oog verliest en daardoor aan beschaving inboet. "De politici en ambtenaren in Den Haag zien de gevolgen van hun wetten voor de burgers niet meer." Voor haar is de KBO een belangenbehartiger pur sang van de belangen van de (Limburgse) ouderen. Henk de Vries uit Beek laat zien wat de KBO doet op het terrein van het Openbaar Vervoer. De Vries zit in een werkgroep van Omnibuzz, de organisatie die voor elf gemeenten in het zuiden van de provincie het vervoer en de vervoerpas regelt. Omnibuzz doet dat voor mensen die in het kader van de Wmo geïn diceerd zijn voor het Openbaar Vervoer. "Voor mij is het feit dat de KBO Westelijke Mijnstreek werd benaderd om zitting te nemen in de projectgroep een teken dat organisaties als Omnibuzz ons serieus nemen. Dat ze weten dat wij onze leden en de Limburgse ouderen in het algemeen verte genwoordigen. Dat we niet wil len dat er over ons en zonder ons wordt gepraat, maar dat we willen meepraten. Een teken ook dat ze onze mening willen horen en er bij de uitvoering van hun beleid rekening mee houden." Het kwartaalblad van KBO Lim burg besteedt in het lentenummer verder aandacht aan de gevol gen van de onlangs gehouden gemeenteraadsverkiezingen en de personeelsreducties in de Lim burgse ziekenhuizen. Ook komen culturele onderwerpen aan de orde zoals de KBO-ledendag tij dens de Passiespelen in Tegelen op 30 mei a.s. en de Zomerschool voor ouderen die dit jaar in ver schillende Limburgse gemeenten gehouden wordt. VERLINDEN JUWELIER Op tweede paasdag 5 april Gerrit en Karin Reintjes namen negen jaar geleden het agrarisch bedrijf van Ger- rits ouders over. Op dit bedrijf werden toentertijd varkens gehouden en akkerbouwpro ducten en asperges verbouwd. De varkenstak werd echter al snel afgestoten. De stallen waren verouderd en het zou te grote investeringen vergen om hiermee verder te kunnen. Daarbij waren ook de vooruit zichten in de varkenshouderij niet bijster goed. Na het vertrek van de varkens gingen Gerrit en Karin op zoek naar een vervangende inkom stenbron. Zij besloten daarop ver vroegde rabarber te gaan kweken in de oude varkensstallen. Daarnaast dacht het echtpaar al snel aan recreatieve activiteiten. "In Australië hebben we ooit een rondleiding gehad over een ana nasplantage. Het was geweldig om te zien hoe een voor ons vreemde teelt in elkaar stak. Toen bedacht ik me dat mensen van buiten de land- en tuinbouw het wellicht ook interessant zouden vinden om een kijkje te nemen op ons bedrijf", vertelt Gerrit. Sinds enkele jaren kunnen groepen een rondleiding krij gen op boerderij 't Platteland in Veulen. Daarnaast biedt de boer derij tal van andere recreatieve mogelijkheden. Zo is er een boe- renwandelpad, dat leidt langs de diverse gewassen, kunnen belang stellenden een gps-tocht lopen en bestaat de mogelijkheid om een spellencircuit te volgen of een partijtje pit-pat - midgetgolf op tafels - te spelen. Verder verhuren Gerrit en Karin een woning bij hun boerderij als vakantiewoning, zijn ze zes jaar geleden gestart met een boerderijwinkel en kun nen voorbijgangers op zomerda gen terecht op hun terras. Tevens wordt op tweede paasdag, 5 april, de speel- en kinderboerderij geopend. De bezoekers kunnen op deze feestelijke dag kennis maken met de enige echte Adje Rabarber. Adje Rabarber zal de officiële opening verrichten en zal daarna regelmatig op de speel- en kinderboerderij te zien zijn zodat kinderen met Adje op de foto kun nen. Adje zal een educatieve en informatieve rol gaan vervullen. Speciaal voor deze feestelijke ope ning is de houthakkers-raodshow uitgenodigd. Tevens is te zien hoe schapen geschoren worden en wordt er touw gedraaid. Ook een klompenmaker is van de partij, net als de kleindierenvereniging. Bovendien kunnen de bezoekers tijdens deze dag diverse oude motoren bekijken. Er kan een rit met de huifkar worden gemaakt en verder is er een terras waar belangstellenden onder de klan ken van gezellige muziek kunnen genieten van een versnapering. De opening is van 11.00 tot 18.00 uur, de entree is voor kinderen 3,50 euro en voor volwassenen 1,50 euro. Inrichting van Loobeekdal De gemeente Venray gaat drie miljoen euro beschikbaar stellen voor de inrichting van het Loobeekdal. Het gaat om een gebied van 1180 hectare tussen De Haag in Merselo en Smakterveld. Door stuwen uit de waterlopen weg te halen en de beek meer te laten slin geren, krijgt de Loobeek een lengte van 11,5 meter, 2,5 meter langer dan nu. Het pro ject duurt vijf jaar en kost in totaal 11,2 miljoen euro, waar van de provincie Limburg het grootste gedeelte voor haar rekening neemt. In Venray wordt met de inrich ting van het Loobeekdal de omge- keerde weg bewandeld. In de jaren zestig werd besloten tot grootschalige ruilverkaveling in dit gebied met grote percelen voor landbouw. De beken werden recht, waardoor het water snel van de akkers werd afgevoerd. Nu gebeurt het omgekeerde. De beek gaat weer meer mean deren en stuwen worden weg gehaald met als gevolg dat het water langzamer afgevoerd wordt. Doel van de inrichting is om meer landschapselementen terug te brengen in het Loobeekdal, het verdroogd Elzenbroekbos weer leefbaar te maken en te zorgen dat planten (dotterbloem en hooibloem) en zeldzame dieren (heikikker, vinpootsalamander en kamsalamander) weer terugke ren in het gebied. Door het aan brengen van heggen en hagen wordt het landschap bovendien in kleinere stukken onderver deeld. In het gebied worden de al bestaande fiets- en wandelroutes uitgebreid en vastgeknoopt aan netwerken. "Het Loobeekdal moet een gebied worden waar toerisme en recreatie hand in hand gaan met landbouw. Beide elementen moeten weer beter in evenwicht worden gebracht", aldus wethou der Patrick van der Broeck. Voor de boeren in het gebied kan de inrichting van het Loo- beekdal nadelige consequenties hebben, omdat de gronden weer natter worden. Landbouweigena- ren die schade gaan ondervinden van de herinrichting kunnen dan ook gebruikmaken van de zoge heten natschaderegeling. De pro vincie Limburg heeft 1,1 miljoen euro gereserveerd om landbou wers schadeloos te stellen voor gederfde inkomsten. De Fashion Weeks in Venray worden zondag 28 maart afge sloten met een modekoop zondag. De lente lijkt nu echt begonnen en dat heeft meteen invloed op het modebeeld op straat. Niet alleen bij volwas senen, maar zeker ook bij kin deren. De kinderen staan cen traal tijdens de koopzondag. Venray staat bekend om zijn brede winkelaanbod. Tal van lan delijke ketens hebben een ves tiging in Venray. Daarnaast heeft Venray een groot aantal zelfstan dige ondernemers. Zondag 28 maart staat onder meer in het teken van kinderen. Zeven kin derspeciaalzaken (Verhip, Kings, Knus, Jos Arts, D-Company, Nimco House of Shoes en Little Kids) hebben samen het initiatief geno men voor een kinderhappening met modeshow en andere acti viteiten. De modeshows zijn om 12.30 en 13.30 uur. Daarbij sho wen kinderen in diverse leeftijds groepen de laatste mode in kle ding en schoenen. Ook wordt er positiemode getoond. Het belooft een enthousiaste show met dans te worden die op de Grote Markt wordt gehouden. Verder staat er bij D-Company een popcorn- kraam, bij Nimco in de Grotestraat een sprookjestheater, kun je bij Little Kids en Knus in het Schou tenstraatje cakejes bakken, bij Jos Arts in de Marktstraat poffertjes eten en bij Verhip in de School straat zal een ballonnenclown de kinderen amuseren. Bij Kings op de splitsing De Bleek-Schoolstraat staat ook nog een springkussen. Uiteraard kan het publiek in tal van winkels profiteren van diverse leuke acties. Tijdens de koopzon dag zijn de winkels geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Elke vrijdag avond is er bovendien koopavond in het centrum van Venray. Brand in rookkamer In het Vincentiushuis aan de Heuvelstraat in Venray heeft zaterdagmorgen een kleine brand gewoed in de rookkamer. De oorzaak van de brand is nog niet duidelijk. De brandweer had het vuur snel onder con trole. Er was veel rookontwikke ling. Er is volgens de politie geen sprake geweest van gevaar voor de omgeving. Achttien personen zijn in de sporthal binnen het gebouw opgevangen met lichte ademhalingsproblemen. V0L6ENS Mij STAAT PIE FIETS VERKEER? 2-DELIGE KATOENEN MET STRETCHBAND 3-KLEUREN SPORTIEVE KORT EN LANG EN NOG VEEL MEER VOOR KWALITEITS PRIJZEN a.s. zondag Koopzondag met stijl/ £40/ hcurakter "Ouderen en hun organisa ties willen graag klaarstaan om anderen te ondersteunen, maar dan moeten ze daar wel voor gefaciliteerd worden. En daar is onder meer geld voor nodig. Zo simpel ligt dat. Wij ouderen willen best onze kennis, vrije tijd en accom modaties ter beschikking stel len, maar we kunnen niet uit eigen zak extra zaalhuren of exploitatiekosten en reiskos ten betalen." Met die woorden verklaart voorzitter Reinier Thiesen waarom KBO Lim burg een brief heeft gestuurd naar alle Limburgse colleges van B&W. "KBO Limburg wijst in zijn brief op de meerwaarde van het aangesloten zijn van KBO afde lingen bij een door de overheid erkende provinciale en landelijke ouderenbond. In vergelijking met niet-georganiseerde ouderenver- enigingen zijn KBO-afdelingen, door hun gestructureerde bege leiding, toerusting en ondersteu ning beter in staat om activitei ten adequaat te organiseren en op een verantwoorde wijze uit te voeren. Ik denk dan bijvoor beeld aan het organiseren van een breed scala aan sociaal-culturele activiteiten en lokale belangenbe hartiging. KBO afdelingen nemen gemeenten werk uit handen door zelfstandigheid, zelfredzaamheid en maatschappelijke betrokken heid van senioren te bevorderen. Het vrijwilligerswerk van en voor ouderen, dat in de toekomst alleen nog maar in belang zal toenemen, krijgt bij de KBO afdelingen steeds meer gestalte", aldus de voorzitter. KBO Limburg hoopt dat de nieuwe gemeenteraden en col leges van B&W met de KBO-afde- lingen in gesprek gaan over het belang en de inbreng van de KBO- afdelingen in het lokale ouderen beleid. School Oirlo in actie Basisschool Maria in Oirlo houdt op woensdag 31 maart diverse activiteiten voor het goede doel van dit schooljaar: Stichting Zans- kar Scholen. Deze Nederlandse Stichting heeft contact met een noordelijke provincie van India in het Himalayagebergte. Alle kin deren krijgen gedurende de hele maand maart regelmatig les over dit land, de cultuur en specifiek over het onderwijs daar. Twee mensen van de stichting zijn ook een woensdagochtend op school geweest om alle kinderen infor matie te geven over dit project. Op woensdag 31 maart is de afsluitende dag. Op die dag wordt tussen 17.00-18.00 uur een spon sorloop gehouden door de kin deren van de basisschool. Tevens staan er vanaf 17.00 uur sop het schoolplein kraampjes, waar belangstellenden informatie over dit project kunnen krijgen en ook hapjes kunnen kopen. Vanaf 18.00 uur verzorgen de leerlingen van groep 5 dansvoorstellingen en is in de school een informatiefilm te bekijken. Entreekaartjes voor de dansvoorstellingen zijn op school tegen betaling verkrijgbaar. Alle opbrengsten van de verkoop van broodjes knak, soep, koffie, thee, hapjes, de loterij en de dansvoor stellingen dragen bij aan het uit eindelijke resultaat voor het goede doel: Stichting Zanskar Scholen. Geslaagd Aan het ROC in Nijmegen is Joyce de Kleijn uit Oostrum geslaagd voor Sociaal Juridisch Medewerkster. Drie bruikbare tips Dinsdagavond is er aandacht besteed aan de overval op super markt Emté in Venray bij Opspo ring Verzocht. In totaal heeft dit vijf tips opgeleverd, waarvan drie bruikbare. Deze tips worden mee genomen in het onderzoek. Op woensdag 30 december tussen 06.45 en 07.45 uur werd super markt Emté overvallen door gewa pende mannen. Zij kwamen met de bakker mee het gebouw in en hebben toen de hoofdcaissière en ander personeel opgewacht. Vervolgens zijn die gegijzeld, en de hoofdcaissière werd gedwon gen de kluis te openen. Rond 7.08 uur kreeg de politie een melding van een vreemd geparkeerde auto nabij de supermarkt. De overval lers hadden hun auto heel opval lend bij de supermarkt geparkeerd en de sleutels op het contact laten staan. Bij aankomst van politie kwamen de overvallers net naar buiten, de geparkeerde auto bleek hun vluchtwagen te zijn. Er vond een achtervolging plaats, maar de overvallers wisten te ontkomen. Dorpsraad Tienray De dorpsraad van Tienray ver gadert weer op donderdag 25 maart 2010 om 20.00 uur in de vergaderruimte van Dienstencen trum Zonnehof te Tienray. Voorlo pig staan de volgende punten op de agenda: opening, mededelin gen, notulen vorige vergadering, bespreking actielijst, inkomende stukken, inwonersoverleg, 4 mei herdenking, dorpsradenoverleg, werkgroepen, nieuwe inwoners, rondvraag en sluiting. Iedereen is van harte welkom. Voertuigen gehandicapten centraal Het Gehandicaptenplatform Venray houdt op woensdag 21 april een bijeenkomst voor gebruikers van gehandicap tenvoertuigen. Iedereen met een scootmobiel, canta of elek trische rolstoel is welkom. De bijeenkomst wordt gehouden in De Kemphaan aan het Ken- nedyplein in Venray. Aanvang 13.30 uur. Tijdens deze bijeenkomst staan de ervaringen van gebrui kers centraal. Het platform wil graag horen wat mensen met een gehandicaptenvoertuig vinden van hun hulpmiddel. De bijeen komst duurt ongeveer twee uur en begint met een filmpje over gehandicaptenvoertuigen. Daarna volgt een gesprek over ervarin gen en is er de quiz Blijf veilig mobiel. Iedereen ontvangt een attentie. Gehandicaptenplatform Venray, mevrouw M. Halverhout- Sibon, telefoon (0478)584833, of het secretariaat mevrouw G. Janssen-van Meijel, telefoon (0478)586313, e-mail GPVenray@ home.nl. VCP en ANBO houden twintig bijeenkomsten voor oude ren met een gehandicaptenvoer tuig met subsidie van het ministe rie van Verkeer en Waterstaat. Met het project willen VCP en ANBO inzicht krijgen in belemmeringen van de doelgroep. De bijeenkom sten vinden plaats tussen januari en mei. Michael Jackson live in Luxor Venray Na het ongekende succes van Michael Jackson's This is it, zal Luxor Theater in Venray op don derdag 1 april zijn nieuwste show live via satelliet op het grote witte doek uitzenden. Sinds begin van dit jaar is de bioscoop uitgerust met de nieuwste technologieën. Zijn liveshow gaat verder dan ooit te voren. De show begint om 20.30 uur en kost 12,50 euro. Reserveren is niet mogelijk. Certificaat GGD De GGD Limburg-Noord heeft met succes de kwaliteitscertifice ring van de Inspectie kinderop vang doorlopen. Dit HKZ-certifi- caat biedt een basisgarantie voor de kwaliteit van de dienstverle ning. De inspecties van kinderop vangcentra gebeuren in opdracht van de gemeenten in de regio. De GGD heeft gekozen voor het certificeren van de Inspecties kin deropvang om te laten zien dat de medewerkers professioneel han delen, dat de zaken intern goed op orde zijn en dat er voortdurend wordt gewerkt aan het verbeteren van de zorg- en dienstverlening. 39.* JACKS Grotestraat 32, 5801 BH Venray, Tel. 0478-586387

Peel en Maas | 2010 | | pagina 5