Martijn Christias (Swo '//7/7 Wout Gommers: "Dure verliespunten Holthees verliest kansloos 1 'WÈÈELWm. HMimfr.il Enoa Summa Topschutters] Klassement Summa FLE> TRONICS PEEL EN MAAS Donderdag 25 maart 2010 - Pagina 21 De schijnwerper op: top inn town Jt MIMI HTJIEiri Kledingsponsors: Hoofdsponsors: (grngggj SPORT2000 f# Vijf duels in vijftien dagen lijkt te veel voor hoofdklasser Trainer Jan Poels ontevreden met 0-0: "We speelden niet goed" BVV'27 Martijn De redactie^an PeeTen Maas zet ook in het voetbalseizoen 2009-2)10 ten Vol- and yse wekelijks een speler of trainer van een amateurvereniging uit de gemeei Venray en Meerlo-Wanssum in de schijnwerpers. Ook spelers van SSS'18, harding epmolthees worden in de rubriek 'De Schijnwerper op...' aan de gevoeldn^e gastspeler voorspelt net als de voetbalkenners van het Venr nieuwsblad ook nu weer de uitslagen van tien amateurduels die dat week end gespeeld worden. Zijn de voor spellingen van de gastspeler beter, dan wint hij een bal voor de jeugdaf deling van zijn voetbalvereniging, die beschikbaar wordt gesteld door Sport- Inn aan het Henseniusplein in Venray. Ook dingen de deelnemers met hun totaalscore mee naar enkele prachtige prijzen. De redactie van Peel en Maas doet mee om de eer. Deze week in De schijnwerper op: Martijn Christians, middenvelder van Swolgense Boys. Naam:Martijn Christians Leeftijd: 24 Woonplaats: Swolgen Partner: Mijn vriendin Anneke van den Hoek Club: Swolgense Boys Positie: mid-mid Hoogtepunt: Het kampioenschap, de fusie met TOP en dat trainer Henk de Bijl blijft Dieptepunt: De vele gele kaarten die ik heb gehad Beste trainer: Henk de Bijl Slechtste trainer: Ruud Vermeer Beste boek/tijdschrift/krant: Hustler Magazine Andere hobby's: Stappen, tennissen en kaarten Mooiste vrouw: Ons mam en mijn vriendin Favoriete club: Ajax Favoriete speler: Ienesta van Barcelona Favoriete tv-programma: Voetbal International Favoriete vakantieland: Zweden Wie wordt kampioen in jullie klasse?: Boekel Wie wordt laatste in jullie klasse?: HBV Martijn redactie Venray-JVC Cuijk 3-1 2-1 Volharding-NWC 2-1 1 -3 SSS'18-SVC 2000 3-1 1-1 Leunen-Odiliapeel 2-2 3-1 Montagnards- Swolgense Boys 2-3 3-0 Oostrum-MVC 4-1 3-0 Holthees-Meterik 1 -1 2-3 United-DEv Arcen 1-3 1-1 Milheezer Boys -TOP'27 1-2 3-0 SVOC'01-Ysselsteyn 2-2 3-1 De stand: 1) Guus Gielens (Leunen)***** 2) Ferry Heijl (Holthees), Stefan Dielissen (Merselo) en Freek Steeghs (SVOC'01) 5) Roel Vissers (SV United) en Ruud Janssen (Volharding) 7) Daan Geenen (SV Venray) en Tom Rutten (Swolgense Boys) 9) Ales Jurcik (SsS'18), Nick van Hoek (Leunen) en Sam Meeuse (SsS'18)**** 12) Ralph Kessels (Oostrum), Khalid Hlimi (SV Venray) en Tim Vervoort (TOP'27) 15) Dave Hendriks (Volharding) en Thijs Hendriks (Ysselsteyn) 11 punten 7 punten 6 punten 4 punten 3 punten 2 punten 1 punt *Tim Vervoort (TOP'27) heeft de uitslagen van de wedstrijden Papendrecht- Venray en TOP'27-Meterik nog tegoed. **Khalid Hlimi (SV Venray) heeft de uitslag van de wedstrijd Sambeek-Merselo nog tegoed. Thijs Hendriks (Ysselsteyn) heeft de uitslagen van de wedstrijden Venray- Baronie, Elsendorp-Merselo en Lottum-SVOC'01 nog tegoed. Sam Meeuse (SSS'18) heeft de uitslagen van de wedstrijden Herpinia-Volhar- ding, SSS'18-Nulandia, Swolgense Boys-Leunen, Excellent-SV United en Fiducia- Merselo nog tegoed. Guus Gielens (Leunen) heeft de uitslag van het duel Meterik-SV United nog tegoed. Dé voetbal speciaalzaak van Venray Henseniusplein 5c Venray Tel. 0478-550099 Ook dit jaar kunnen de topschut ters van alle ploegen uit de gemeen ten Venray en Meerlo-Wanssum weer prachtige prijzen winnen. Vanwege het groot aantal Peel en Maas-abon nees in de omgeving van Holthees, Vierlingsbeek en Overloon dingen ook de topscorers van SSS'18 uit Overloon, Holthees en Volharding uit Vierlingsbeek dit seizoen weer mee naar de prijzen. Tijdens het voetbal seizoen wordt u door de redactie van Peel en Maas op de hoogte gehouden van het Summa Topschutters Klasse ment 2009-2010. Aan het einde van de rit zijn er prijzen voor de eerste elftallen en de spelers die de meeste doelpunten hebben gescoord in de amateurvoetbalcompetitie 2009-2010. U wordt verzocht de namen van de topscorers door te geven via het emailadres manuelc@summa.nl. In het teamklassement geven Ven- ray en SVOC'01 elkaar niets toe. Ven- ray blijft aan de leiding staan met 42 treffers voor SVOC'01 met 40 goals. Oostrum sluipt met nu 36 doelpunten langzaam dichterbij. In het individuele klassement slaat Ruud Custers van Oostrum een gaatje met de concurrentie. Custers scoorde afgelopen zondag twee keer en de tel ler staat nu op veertien doelpunten. Freek Thoone (Venray) en Gijs Dinghs (SVOC'01) delen de tweede plaats met beiden tien goals. 1 Maatwerk In financiële zekerheid Individueel klassement 1) Ruud Custers (Oostrum) 14 2) Freek Thoone (Venray) en Gijs Dinghs (SVOC'01) 10 4) Paul Jeurissen (Ysselsteyn) 9 5) Maikel Wismans (SVOC'01), Bas Heijnen (Swolgense Boys) en Chris Wilschut (Oostrum) 8 8) Sander Thijssen (Swolgense Boys) en Ahmad Qurishi (Merselo) 7. m M MEMBERS VAN •SVen ray Special Member: SUMMA Advies Groep B.V. Personato Werving Selectie Gemeente Venray nts Art.com Attractiepark Toverland Bavaria Winters Liessel De Bruijn Isolatie B.V. De Golfhorst, America Eye Watch Security Group Flextronics GGZ Groep Golfbaan Landgoed Bleijenbeek, Afferden Hofmans Tapijten, Cuijk Inalfa Roof Systems Group B.V. JDS Bedrijfsautomatisering B.V. Kyoto Koi Farm McDonald's Venray OTTO Work Force B.V. Peka Kroef B.V. Plus G. van Dijck Venray Price Cleaning B.V. Rabobank, Venray Rühl Haegens, Moler Seacon Logistics Van den Munckhof B.V. Van Haren Autobedrijven B.V. Vie Curi Vitaal ABN/AMRO Bank Adecco Administratiekantoor Van Dijck Lenders Arbo Office Nederland Argowil B.V Atec Aanhangwagens B.V./Trailer World, Cuijk Auto Arena Venray B.V. Autobedrijf Strijbosch Venray B.V. Autowijk Keizersveld Autoschade Venray Avydo accountants en belastingadviseurs Baat accountants en fiscalisten Bilderberg Hotel "de Bovenste Molen" Bol Accountants, Venray Bouwbedrijf Fleuren Bouwbedrijf Koenen Zn., Holthees BTL Realisatie B.V. (Verhoeven Groen) Brienen aan de Maas Claassen, Moolenbeek en Partners Claassen Bouw Vastgoed BV CleanCare24 Cocosoft Contour, Accountants en Belastingadviseurs Cornelco B.V. Culinair Creatief Ruud Welbers DatZitt Horeca Projectmeubilair De Aanpak Bouwservice B.V. De Lekkernij - tAnker, Merselo Deloitte,Venlo Delvia Accountants en Belastingadviseurs, Deurne Derksen Dienstverlening Econsultancy B.V., milieuadviesbureau Swalmen Electro Martens Installatie B.V. Elektro Van Gogh B.V. ERWOLAR B.V. Familie-Restaurant 't Roekenbosch, Blitterswijck Feenstra Warmte Totaal Zorg Feestcafe De Koets First Lady, Venray, Tegelen en Arcen Flanderijn en Geboers Fortis Bank, Venray Frank Elbers Assurantie Advies Gamma, Venray Gerard Reynders Schilderwerken Venray B.V. Gilde BT Gossimijne, bar-bistro Henra Aanhangwagens B.V., Overloon Hotel Asteria ING, Venray Intratuin, Venray Invent Personeel en Organisatie Janssen Venray Stucadoors B.V. Jenniskens Installatie B.V. Jewagas B.V., Wanssum Julicher en Meijer Advocaten K- Rental Nijmegen, Harm en Karel Leenders Keijsers-Manders Installatietechniek B.V., Ysselsteyn Kersten Europe Koenen en Co. Lifestyle Mode/ Secondo Fashion Maessen Bedrijven Makelaardij Carel Fijen Manders Automation Manders Verhuur Mari, Wanssum Martin Cuijpers Maximize Nederland B.V. Meldon Plastics B.V., Bergen lb. Mister Kool's, Wanssum ND Logistics Nelipak B.V. NLW Groep Notariskantoren Venray Partycentrum "De Witte Hoeve" PG Group BV Peelrand Makelaardij B.V. Restaurant de Beejekurf Ricor Damesmode en Herenmode Rocom Telecommunicatie B.V. Rongen Tegels, Sanitair en Tegelwerken V.O.F. Rooijerie Uitmarkt Saarloos Automotive Equipment, Venray Salarispoint, Oirlo Sport 2000 Steenhandel Kusters Studio Spinazie Tandartsenpraktijk Venray Taxi Touringcar Geerets, Wanssum Ten Brinke Hekwerken Thetru B.V. Thomassen Interieurs BV Thuijls Beheer B.V. Timber Hirsi Europe BV Time2Paint Van de Mortel Assurantie Advies Van Dijck Bouw en Industrie Van Dijck - Achten - Lenders Advies Van der Putt Advocaten Van Gansewinkel B.V. Vera Venray BV Verkeersschool Nottelman Verspreidingsburo Periodiek Verstraaten Business Travel Volantis - Hollman Adviseurs WIKO Investments V.O.F. Bestratings-/Klusbedrijf Wilms Wonen Venray ZR Accountants en Adviseurs Venray-aanvoerder Wout Gom mers realiseerde het zich direct na afloop van de met 1-2 verloren ontmoeting met UNA. "Dit zijn dure verliespunten. Nu moeten we zaterdag van JVC Cuijk thuis winnen. De druk wordt groot." Door Jan Leijsten De onverzettelijke middenvelder laat zich niet snel uit het veld slaan. Ook niet nadat hij in het begin van het duel fors werd aangepakt. "Ach, een pijnstiller tijdens de rust en het ging weer. Ik heb nu een week om weer te herstellen", zegt Gommers. De doordeweekse ontmoetingen tegen EVV en OJC Rosmalen lijken hun tol te eisen. Robert Willemse, de man in vorm bij Venray, haakte tij dens de warming up af. Drie dagen eerder in Rosmalen kreeg hij een tik tegen de knie. "Ondanks die opgerek te knieband hoop ik zaterdag tegen JVC toch weer van de partij te zijn", aldus de middenvelder die vervangen werd door Bob Crooij. Van het belang van de wedstrijd tegen JVC Cuijk is iedereen doordrongen. De ambitieuze club uit Cuijk is een directe concur rent in de promotiestrijd voor de top klasse. Wil Venray zaterdag tot succes komen, dan zal Freek Thoone beter voor de dag moeten komen. Het siert de Venrayse vedette dat hij zich niet verschool achter zijn matige prestatie tegen UNA. "Het ging niet vandaag." Ook Hans Custers, strijdbaar als altijd, was die mening toegedaan. "We geven het op het laatst zelf nog weg." Dat UNA de laatste duels goed op dreef is was ook Sjef Keijzers, voorzit ter met voetbalverstand, niet ontgaan. "Bovendien zijn die Brabanders voor ons altijd lastig", zei de preses voor aanvang. "Kijk maar naar vorig jaar, die 2-4." Toch was Keijzers optimistisch. "Ik heb er vertrouwen in dat wij aan het langste eind trekken." Het mocht niet zo zijn. De rood-witten verspeel den weliswaar hun tweede plaats op de ranglijst, maar de promotiekan sen zijn nog volop intact. Dat Venray de nederlaag bij zichzelf zocht, is de beste manier om weer op het win nende pad te geraken. Milheezer Boys-Holthees: 6-1. Doelpunt Holthees: Hakan Sazak. Laagvlieger Holthees verloor in de vijfde klasse F kansloos met 6-1 bij de nummer vier Milheezer Boys. Na een beginfase waarin Holthees via Tim van de Bekerom een kans miste, hij schoot de bal net over de lat, leidde de thuisclub na een kwartier spelen met 1-0. Een minuut later nam Roy Janssen een vrije trap, die door Mar- tien Vermeulen door werd gekopt naar Ludo Gommans, maar die schoot recht op de keeper. In de tweeëntwin tigste minuut zette Milheezer Boys weer een gevaarlijke aanval op, maar Holthees-doelman Patrick Wijnen wist de bal naast het doel te tikken. Even later moest Wijnen echter toch bui gen voor de thuisploeg: 2-0. Na de rust was de eerste kans voor Milheezer Boys, maar Jos van de Winkel haalde de bal van de lijn. In de negenenveer- tigste minuut was het weer raak voor Milheezer Boys. In eerste instantie wist Patrick Wijnen de voorzet nog weg te werken, maar in de rebound werd de bal toch in het doel gescho ten 3-0. In de zesenvijftigste minuut werd een hoekschop van Milheezer Boys naar de eerste paal gespeeld en bij de tweede paal in het doel gescho ten: 0-4. Drie minuten later scoorde de thuisploeg uit een goede aanval via de onderkant van de lat: 5-0. In de zestigste minuut werd Michiel San- tegoeds diep gestuurd en hij legde de bal terug op Martien Vermeulen, maar zijn schot werd geblokt door een verdediger van Milheezer Boys. Een kwartier later werd het uit een afstandschot 6-0. In de vijfentachtig ste minuut wist Hakan Sazak de eer te redden. Hij kwam alleen voor de kee per en scoorde beheerst de eretreffer voor de gasten: 6-1. Teamklassement 1) SV Venray 2) SVOC'01 3) Oostrum 4) Ysselsteyn 5) Merselo 6) Volharding 7) SV United 8) Swolgense Boys 9) Holthees 10) TOP'27 11) SSS'18 12) Leunen 42 40 36 33 31 29 23 22 20 17 16 15 Oostrum ruim Melderslo langs Melderslo-Oostrum 0-3 (0-2). Doelpunten Oostrum: Ruud Cus ters (2x) en Bart Direks. Vijfdeklasser Oostrum nam afge lopen zondag sportieve revanche op Melderslo voor de dikke thuisneder laag eerder dit seizoen. Na een van Oostrumse zijde matige eerste en een heel behoorlijke tweede helft, kon de ploeg een verdiende 0-3 overwinning gaan vieren. De beginfase was namens beide ploegen niet van een bijster hoog niveau. Door middel van toevalsvoet- bal kregen beide ploegen een paar kleine kansen, maar soepel lopende aanvallen kregen de toeschouwers niet of nauwelijks te zien. Na een kwart wedstrijd had de thuisploeg een strafschop kunnen krijgen toen Melderlso-aanvaller Bart Verheijen onreglementair gestuit werd. De uit stekend leidende arbiter Lange zag er tot opluchting van Oostrum geen penalty in en vanaf dat moment leken de gasten een stuk beter bij de les. De duels werden meer en meer gewonnen en bovendien kwamen de Oostrumse spitsen Custers en Wil schut beter in de wedstrijd. Net voor het half uur nam Oostrum de leiding toen Rik Schlepers met een goede pass Ruud Custers wist te bereiken. Custers nam de bal in de aanname mee langs zijn tegenstander, kapte deze vervolgens nog eens uit en schoof de bal tenslotte beheerst in de verre hoek: 0-1. Een paar minuten later verdubbelde Oostrum de marge na een prachtige aanval over de rech terkant. Stan Janssen zette Chris Wil schut aan het werk, die vervolgens zijn tegenstander het bos in stuurde en een prima voorzet afleverde. Op iets meer dan vijf meter van het doel kopte de goed bijgesloten Bart Direks de bal met een klassieke zweefduik achter de kansloze doelman: 0-2. Hoe wel Oostrum de eerste helft vrij matig voetbalde kon het toch met een com fortabele marge van twee goals de kleedkamer opzoeken. De tweede helft speelden de in het blauw gestoken Oostrummers een paar klassen beter dan in de eerste vijfenveertig minuten. Melderslo werd nauwelijks nog gevaarlijk en met name in de eerste twintig minuten na rust kreeg de ploeg kansen te over om de wedstrijd in het slot te gooien. In de 62e minuut gebeurde dit uitein delijk ook. Na een hard duel op het middenveld paste de scheidsrechter goed de voordeelregel toe en kwam de bal via Bart Direks bij Ruud Cus- ters terecht. De Oostrumse topscorer wurmde zich langs twee tegenstan ders en legde de opstuitende bal ver volgens met een gevoelvol lobje over de Melderslose doelman in het doel: 0-3. Oostrum speelde nu een gewon nen wedstrijd maar verzuimde in de resterende tijd de score verder op te voeren. In de 0-3 eindstand kwam zodoende geen verandering en kon Oostrum drie verdiende aan het totaal toevoegen. Doordat titelconcurrent Bavos niet in actie kwam is Oostrum weer koploper, al heeft het wel een wedstrijd meer gespeeld dan de ploeg uit Bakel. Komend weekend staat de topper tegen een andere titelkandi daat op het programma als MVC uit de Mortel naar Oostrum afreist. Sportnieuws -info Venray mist juiste vorm tegen Una Venray-UNA 1-2 (1-1). Doelpunten: 16. Niek van Boe kel 0-1; 17. Wout Gommers 1-1; 81. Mark van Boekel 1-2. Scheids rechter: Van Ek (Enschede). Toe schouwers: 800. Gele kaart: Ange- lo van Mil (Venray) en Rick van den Oever (UNA). SV Venray: Nabbe; Van Mil, Gee nen, Lenders en Custers; Van Ber gen, Gommers, Crooij (79. Hlimi) en Linders; Joosten en Thoone (60. Plugers). Door Jan Leijsten Venray leed zondag in de hoofd klasse B een 1-2 thuisnederlaag tegen UNA. Het zware programma - vijf duels in vijftien dagen - lijkt de rood-witten op te breken. Het fitter ogende UNA pakte net als een jaar geleden de volle buit op sportpark De Wieën. Dat de ploeg uit Zeelst niet voor cadeautjes naar Venray was gekomen, liet aanvaller Rinse Wiekema al na amper een minuut blijken. Op het middenveld pakte hij Wout Gommers bikkelhard van achteren aan. Leids man Van Ek verzuimde geel te trek- Een UNA-verdediger (links) werpt zich vol in de strijd om Venray-spits Bas Joosten een doelkans te ontnemen. ken. Venrays aanvoerder was er maar klaar mee. Wesley Plugers liep zich al warm maar verzorger Hay Beurskens kreeg Gommers toch weer opgelapt. De toon was gezet. Zeker toen vlak daarna Angelo van Mil zijn tegenstan der Niek van Boekel stevig aanpakte. De Venrayse rechtsachter kreeg wel de gele kaart te zien. Rik Linders, op het middenveld sterk in de passing, bediende Freek Thoone die zijn schot tot corner verwerkt zag. Na ruim een kwartier verloor Hans Custers de bal aan Rinse Wiekema die een voorzet kon geven. De op een lijn staande Ven- rayse defensie liet zich verrassen door Niek van Boekel: 0-1 Een minuut later stond het alweer gelijk. Het begon met een vrije trap van Freek Thoone op links. Bob Crooij legde de bal neer vlak voor het Bra bantse doel waar Wout Gommers attent de 1-1 binnentikte. Daarna pakte de captain zijn inspirerende en opruimende taak op het midden veld weer op. Voor rust was het een open duel. Venray verdedigde vooruit en UNA wilde ook wel. Balverlies van Gommers aan Laudir Curiël loste doel- man Peter Nabbe resoluut op voordat Niek van Boekel, de gevaarlijkste man bij UNA, onheil kon aanrichten. De nieuwe aanwinst Paul Voss, overgeko men van Fortuna Sittard, ondervond tot twee keer toe de goede vorm van Nabbe. Bij een corner van de linker kant werd Bas Joosten omver geduwd door de opgewonden doelman Rick van der Oever, die terecht geel kreeg. Langzamerhand werd steeds meer duidelijk dat Freek Thoone zijn dag niet had. Bij balaannames sprong bij de Leunenaar enkele keren het leer van de voet. Bij een scherpe Freek een zeldzaamheid.Waarmee een groot deel van Venrayse offensieve zwakte is verklaard. Na de thee twee ongewijzigde teams en een aanvallend ingesteld UNA. Bas Kneepkens dook plotseling op vanachter de rug van Angelo van Mil maar keeper Nabbe was snel ter plekke. Vlak daarna moest de doelman zich strekken bij een schot van Niek van Boekel. Aan de overzijde duwde sluitpost Van der Oever met twee handen Bob Crooij opzij binnen de zestien. Twentenaar Van Ek voelde er niets voor naar de stip te wijzen. Voor stopper Sander Lenders dook ineens voor het vijandelijke doel op maar hij liet de bal van zijn voet springen. Ook Rik Linders manifesteerde zich offensiever. De thuisclub werd domi nant ondanks dat UNA makkelijker combineerde. Halverwege de tweede helft een prachtige vrije trap van Hans Custers die vlak langs de paal verdween. Direct daarna Tom van Ber gen binnendoor op Bob Crooij die in handen van de keeper schoot. Ook de hardwerkende Bas Joosten was niet gelukkig in de afronding. Gaandeweg daalde het spelpeil en het consolide rende UNA leek tevreden met de 1-1. Schijn bedroog want negen minuten voor tijd was er een voorzet van Niek van Boekel op zijn broer Mark die vogelvrij raak kopte: 1-2. Voor de thuisclub het sein alles of niets te spelen. Bas Joosten werd fors aangepakt. Waarna de Venrayse aan valler op zijn beurt stevig inzette op Rinse Wiekema, die dankbaar bleef liggen voor verzorging. Vlak daarna juichte hij bij het eindsignaal om het hardst. Nadat Wout Gommers in de 96e minuut het doel nog op tien cen timeter miste. Puntenverlies Venray bij zwak OJC Rosmalen OJC Rosmalen-Venray 0-0. Scheidsrechter: Theeuwen (Horst). Toeschouwers: 400. Rode kaart: 70. Peter van 't Root (OJC) vanwege onderuit halen tegen stander. Gele kaart: Pieter Schras- sert Bert (OJC), Tom van Bergen en Bob Crooij (Venray). SV Venray: Nabbe; Van Mil, Gee- nen (84. Crooij), Lenders en Cus- ters (66. Plugers); Van Bergen, Willemse, Gommers en Linders; Thoone en Joosten. Door Jan Leijsten "Niet goed gespeeld." Trainer Jan Poels wond er na afloop geen doekjes om. De teleurstellende 0-0 van de nummer twee Venray bij OJC Rosmalen, dat voorlaatste staat in de hoofdklasse B, verdien de ook geen andere kwalificatie. Zeker, op het kunstgrasveld kwam het technische surplus van Venray beter tot zijn recht. Echter als op het maken van doelpunten aankwam, gaven de hooggeplaatste gasten niet thuis. De beste Venrayse mogelijkheid was al na acht minuten. Een vrije trap van Freek Thoone vanaf zeventien meter werd door Bas Joosten licht getoucheerd. Via de binnenkant van de paal sprong de bal weer terug in het veld. Pech voor Venray. Halver wege de eerste helft kwam het eerste gevaar van OJC Rosmalen, eveneens uit een vrije trap. De gehele wedstrijd viel er niet één vloeiende aanval te noteren. Na een halfuur kwam de matige thuisclub zowaar even los. Peter Nabbe haalde de inzet van Sjaron van Zon onder de lat vandaan. Zoals de Venrayse sluitpost even later een poging van Ivo van Engelen onscha delijk maakte, De Brabanders waren bovenal verdedigend ingesteld. Voeg daarbij Venray dat weinig aanvalslust toonde, en het schaarse kijkgenot is snel verklaard. Aan beide zijden waren er veel foutieve passes. Dit zal toch niet aan het kunstgras hebben gele- gen? Freek Thoone werd goed afge schermd en was zelden bereikbaar voor zijn medespelers. Rik Linders probeerde het in de korte hoek maar hij vond doelman Sjors de Bruijn. Venray, dat weinig te vrezen had, kwam toch nog goed weg toen Pieter Schrassert Bert de bal vanaf rechts op de lat mikte. Twintig minuten voor tijd kwam OJC met tien man te staan toen Peter van 't Root de goed inge vallen Wesley Plugers onderuit haalde. Venray wist de numerieke meerder heid niet meer uit et buiten, zelfs niet met vier man in de aanvalslinie. Ook de acht minuten extra tijd die arbiter Theeuwen royaal bijtrok mochten Venray niet baten. Venray bekert tegen Blauw Geel In de achtste finales van het bekertoernooi speelt hoofdklas ser Venray thuis tegen Blauw Geel. De tegenstander uit Veghel is koploper in de eerste klasse D. Het bekerduel wordt vermoe delijk gespeeld op donderdag 15 april. Bij de laatste zestien zitten nog twee hoofdklassers: Dijkse Boys en Venray. De nummers een, twee en vijf van de eerste klasse D zijn nog actief in het bekertoernooi: Blauw Geel, Deurne en Groene Ster. Daarnaast zit ten er zes tweedeklassers (RVU, SVME, HVCH, PSV'35, Venlosche Boys en Wil- helmina'08), twee derdeklassers (DVO en Haslou) en twee vierdeklassers (Lindenheuvel en Olympia'18) bij de laatste zestien. Gemert 2 is het enige reserveteam dat tot de achtste finales wist door te dringen. Gemert 2 komt uit in de reserve-hoofdklasse. Venray had het beter kunnen treffen met de loting. Met Blauw Geel treft de ploeg van trainer Jan Poels een pittige tegen stander. In augustus 2008 werd Venray in de poulefase nog uitgeschakeld door Blauw Geel, na de 1-0 nederlaag in Veghel. De duels in achtste finales moeten voor 18 april zijn afgewerkt op een doordeweekse avond. Afgelo pen donderdag werd tevens de loting verricht voor het verdere verloop van het bekertoernooi. De winnaar van Venray- Blauw Geel treft in de kwart finale de winnaar van de ontmoeting Olympia'18-Deurne. De finale van de districtsbeker is op tweede pinkster dag 24 mei op het terrein van Eijsden, dat zijn 75-jarig jubileum viert. De vier clubs die de halve finale bereiken, mogen komend seizoen deelnemen aan de KNVB-beker voor profclubs. Venray is de laatste jaren niet meer zo succesvol geweest in het beker toernooi. In de jaren tachtig en negen tig wisten de rood-witten drie keer tot de finale door te dringen. Eenmaal won Venray de beker, dat was in 1987. In 1985 en 1986 sneuvelde Venray in de halve finale tegen respectieve lijk Limburgia en Sittard. In 1987 ston den de Venraynaren voor het eerst in de finale door in de halve eindstrijd MVV 2 (3-1 na verlenging) uit te scha len. Venray pakte toen de beker door Willem I met 4-0 te kloppen. In 1990 en 1991 stond Venray ook in de finale, maar het verloor beide keren. Meers- sen won in 1990 met 0-1 en een jaar later was EHC na verlenging met 2-3 te sterk. In 1993 wisten de rood-wit- ten voor het laatst de halve finale te bereiken. Daarin werd met 1-3 verlo ren van Fortuna Sittard 2. In de jaren die volgden wist Venray zijn repu tatie als 'cupfighter' niet meer waar te maken. Alleen in 2006 volgde nog een opleving toen de achtste finales werden bereikt. Op 11 april werd de toenmalige eersteklasser Venray na strafschoppen uitgeschakeld door hoofdklasser UDI'19, nadat de wed strijd in 1-1 was geëindigd. De loting voor de achtste finales: Venlosche Boys-Dijkse Boys Olympia'18-Deurne Gemert 2-HVCH Venray-Blauw Geel Lindenheuvel-SVME Wilhelmina'08-Haslou DVO-PSV'35 RVU-Groene Ster Uitslagen SVEB Vet-SV United/BVV'27 Vet 3-2 SV United 3-BVV'27 0-0 SV Oostrum 6-BVV'27 2 1-0 MVC DA2-BVV'27 DA1 0-8 Programma zondag 28 maart Wittenhorst 6-BVV'27 11.30 DEV-Arcen 4-BVV'27 2 10.00 Fiducia DA1-BVV'27 DA1 13.00

Peel en Maas | 2010 | | pagina 21