Gemeente Venray I* I Een aanwinst voor Venray Gezamenlijke collectes in de kerkdorpen Openbare bekendmakingen Subsidie voor energiebesparing eigen woning Gebiedspanel.nl Actuele informatie over uw wijk of dorp vindt u op www.gebiedspanel.nl Vergaderingen Wet milieubeheer Kapvergunningen Kijk ook op www.venray.nl Deze week Evenementen Collectes PEEL EN MAAS Donderdag 25 maart 2010 - Pagina 20 Gemeentehuis Openingstijden Week 12 In de week van 5 april vinden in de kerkdorpen de gezamenlijke collectes plaats. In deze collectes zijn zoveel mogelijk lokale en landelijke collectes gebundeld. Binnenkort worden huis aan huis invulformulieren verspreid waarop u kunt aangeven hoeveel u aan welke goede doelen wilt geven. In 2005 bedachten enkele collectanten uit Vredepeel om alle doelen te bundelen in één ophaalronde, zodatje met minder collectanten meer burgers kon bereiken. Enkele dorpen van de gemeente Venray namen dit initiatief een jaar later over en 'De Week van de Goede Doelen' was geboren. In de eerstejaren namen de grote fondsen niet deel aan de gezamenlijke collecteweek, maar vanaf dit jaar kunt u in de collecteweek ook doneren voor KWF Kankerbestrijding, de Nierstichting, de Nederlandse Hartstichting, het Reumafonds en het Prins Bernard Cultuurfonds. Bouwplannen Aangevraagd Verleend Meldingen Raadhuisstraat 1, 5801 MBVenray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 J "Hier kunnen we met recht trots op zijn!" Dit was de unanieme conclusie van het college van Burgemeester en Wethouders na hun rondleiding door de nieuwbouw van Gilde Opleidingen aan de Henri Dunantstraat. Op uitnodiging van de directie mochten ze alvast een kijkje komen nemen, ruim vóór de officiële opening op 20 mei 2010. "Ik ben erg onder de indruk", aldus wethouder Jan Loonen. "Ze zijn erin geslaagd een gebouw neerte zetten, dat is aangepast aan het concept van competentiegericht onderwijs. Er zijn bijna geen traditionele klaslokalen. Leerlingen worden uitgedaagd en gestimuleerd om elkaar op te zoeken en samen te werken in een inspirerende omgeving". Op deze nieuwe locatie van Gilde Opleidingen zullen straks ongeveer achthonderd leerlingen hun mbo-opleiding volgen. Het markante rode gebouw is gedurfd en spraakmakend. In het kleurrijke interieur zijn de nieuwste voorzie ningen aangebracht. Bij de bouw is rekening gehouden met het milieu; er wordt slim gebruik gemaakt van aardwarmte. Prima locatie Voor de leerlingen, die voornamelijk uit de regio's Noord-Limburg en Oost-Brabant komen, ligt het gebouw op een prima locatie; goed ontsloten en dicht bij het openbaar vervoersknooppunt van Venray. Vanaf het treinstation en de bushaltes hoeven de leerlingen maar de weg over te steken. "De bereikbaarheid en de centrale ligging waren de doorslaggevende redenen om voorVenray te kiezen", aldus Mick Waulthers van Gilde Opleidingen. Daarnaast speelden het vestigingsklimaat en de aantrekkelijke sfeer van Venray een belangrijke rol. Het college naar uw bedrijf Wilt u de burgemeester en de wethouders ook laten kennismaken met uw bedrijf, organisatie of vereniging? Neem dan contact op met afdeling publieksdiensten, telefoon (0478) 52 33 33. Particuliere woningbezitters kunnen sinds 1 maart 2010 tot 1 april 2012 subsidie krijgen als zij energiebesparende maat regelen nemen voor hun huis. De gemeente Venray stelt hier voor geld beschikbaar, samen met de provincie Limburg en een aantal Limburgse gemeenten. Energiebesparende maatregelen zijn goed voor het milieu. U kunt zelf een bijdrage leveren door bijvoorbeeld het isoleren van uw huis of het plaatsen van dubbel glas. Extra voordeel is dat daarmee uw eigen wooncomfort toeneemt, omdat het klimaat in de woning verbetert. Het geld dat u uitgeeft voor het verbeteren van de woning verdient u in de meeste gevallen na verloop van tijd terug omdat uw maandelijkse energielasten omlaag gaan en omdat de waarde van uw woning stijgt. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Agenda voor de raadsvergadering op dinsdag 30 maart 2010, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Onderdeel A I. opening mededelingen spreekrecht publiek vaststelling van de agenda notulen van de openbare raadsvergadering van de gemeente Venray van 9 februari 2010 ingekomen stukken. Onderdeel B 7. algemeen vragenuur. Onderdeel C 8. opdrachtformulering aan het college met betrekking tot het SPOV-vraagstuk 9. vaststelling bestemmingsplan Flatgebouwen Bach- en MozartstraatVenray 10. accommodatiebeleid St. Christoffel, gymzaal Langeweg II. rekenkamercommissie; a. vaststelling verordening op de Rekenkamercommissie b. benoeming derde raadslid van de commissie. Onderdeel D 12. accommodatiebeleid: hernieuwdevaststelling kadernota 13. opleidings- en oefenbeleidsplan BrandweerVenray 2010-2014 14. wijziging komgrens Kiekweg-Janslust-Kulutweg Venray, Nieuwe Overloonseweg en de Blakt te Venray 15. hernieuwd voorbereidingsbesluit bestemmingsplan Buitengebied 16. vaststelling verordening rechtspositie wethouder, raads en commissieleden 17. sluiting. Bouwvergunningen - Scheiweg 15, Leunen - bouwen van een pluimveestal (nr. bal00095) - Puttenweg 122, Ysselsteyn - bouwen van een binnenzwembad (nr. bal00097) - Buskensven 1, Oostrum - bouwen van een rundvee- en paardenstal (nr. bal00098) - Kamperfoelie 82, Venray - vergroten van de carport (nr. bal00099) - Haviklan 2 t/m 14 (even) - bouwen van stallingsruimtes/wijzigingen in de kozijnen (nr. bal00100) - Smakterweg 31, Venray - vergroten van bedrijfsruimte en kantoor (nr. bal00101) - Vogezenlaan 11, Venray - bouwen van een tuinhuis (nr. bal00102) - Mina Krusemanstraat 52, Venray - vergroten van de woning (nr. bal00103) - Meerloseweg 12, Oirlo - veranderen van kantoorruimte (nr. bal00104). Reclamevergunningen - De Bleek 56, Venray - aanpassen van reclame (nr. recll00007) - De Bleek 58-60, Venray - aanpassen van reclame (nr. recll00008) - Merseloseweg 7- 11, Venray - plaatsen van lichtreclames op de kopse kanten van de luifels (nr. recll00009) - Henseniusplein 13, Venray - plaatsen van reclame (nr. recllOOOlO) - Kempweg la, Venray - plaatsen van reclame op de luifel en aan de gevel (nr. recllOOOll). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerp Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.23 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Raadhuisstraat 13/ Gasstraat 2, Venray - het wijzigen van het gebruik van kantoor doeleinden naar kinderdagverblijf (nr. prin090064) - Groeneweg 55, Heide - plaatsen van een folietunnel (nr. bal00070) - Kempkensberg 12, Ysselsteyn - vervangen tuinhuisje (nr. bal00093). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 26 maart t/m 6 mei 2010 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen met ontheffing - St. Wilbertsweg 22, Geysteren - gedeeltelijkvernieuwen woningen (nr. bal00018, verzenddatum 19/03). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bouwvergunningen - Sperwerstraat 16, 18, 20 van 22 te Venray - vergroten van de woningen (nr. bal00078, verzenddatum 19/03). Sloopvergunningen - Smakterveldweg 26, Venray - slopen van de berging (nr. slpl00016, verzenddatum 19/03) - St. Wilbertsweg 22, Geysteren - slopen van de stal (nr. slpl00003, verzenddatum 19/03). Reclamevergunningen - Grotestraat 101, Venray - plaatsen van reclame (nr. recll00005, verzenddatum 19/03). Monumentenvergunnigen - Stationsweg 10, Venray - vergroten achterzijde pand (nr. mon090007, verzenddatum 17/03). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Kijk voor informatie over het indienen van een bezwaarschrift onder het kopje 'Bouwvergunning met ontheffing'. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. - Veulenseweg - t.h.v nr. 2 voor 1 eik vanwege slechte conditie, geen herplant in het kader van een dunning. U kunt de desbetreffende stukken van 19 maart tot en met 22 april 2010 (zes weken) inzien. Kijk voor informatie over het indienen van een bezwaarschrift onder het kopje Bouw plannen, Bouwvergunning met ontheffing. Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit landbouw milieubeheer - Berkenstraat 2 Blitterswijck - J.H.F. Hendrickx Zn., Berkenstraat 2 te Blitterswijck in verband met het uitbreiden van het loonbedrijf (MM090089) - Vredeweg 2 Vredepeel - dhr. L.M.G. Arts, Vredeweg 2 te Vredepeel in verband met het uitbreiden van het akkerbouwbedrijf(MM100021). De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 26 maart tot en met 8 april 2010 inzien. Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) - De Zomp ongenummerd Oostrum - Mts. Weijers, Maasheseweg 7 te Geijsteren, voor het gewijzigd uitvoeren van de vloeren in de verzorgingsstal en de melkveestal (Mell910009). Het college van Burgemeester en Wethouders verklaart dat de veranderingen passen binnen de voorschriften van de verleende vergunningen en dat de veranderingen niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu leiden dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt het besluit tot acceptatie van de melding met bijbehorende stukken van 26 maart tot en met 6 mei 2010 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bovendien dient u aan te geven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar onder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. 25 maart 2010 Burgemeester en Wethouders van Venray Verleend - Ringweg Ysselsteyn - voor 1 eik vanwege slechte conditie, herplant 1 boom - Beethovenstraat 27 - voor 1 es vanwege beschadiging berging, geen herplant - Loenerveld (parkeerplaats sportpark) voor 3 platanen, geen herplant in het kader van een dunning - Wanssumseweg 12a - voor 1300m2 vanwege bouw resocialisatiewoningen, herplant 2158m2 incl. natuurcompensatie Wanneer kunt u bezwaar maken tegen een besluit? Hoe gaat dat in z'n werk? Wat doet de commissie bezwaarschriften? En hoe kunt u in beroep gaan? Antwoord op deze en veel meer vragen vindt u op www.venray.nl Actueel Bekendmakingen. Subsidie De subsidie voor een Limburgse woningbezitter kan oplopen tot maximaal 1500 euro per woning. Maar let wel: de subsidiebudgetten zijn beperkt; als de pot leeg is, ontvangt u geen subsidie meer ook al zou u daarvoor wel in aanmerking komen. Op de website www. Iimburgseenergiesubsidie.nl kunt u nakijken wat de mogelijkheden binnen de gemeente Venray zijn. Daar kunt u ook de brochure en het antwoordformulier downloaden. Wilt u subsidie aanvragen? Vul dan het antwoordformulier in, voeg de benodigde bijlagen toe en stuur dit alles naar de provincie Limburg. De provincie neemt uw aanvraag vervolgens in behandeling. Succesvol Het is de tweede keer dat een dergelijke regeling wordt open gesteld. De eerste regeling liep van 1 september 2008 tot en met 30 september 2009. Toen was de regeling zeer succesvol. In totaal zijn er toen in Limburg zo'n 2300 subsidie-aanvragen van particuliere woningeigenaren ingewilligd voor een totaalbedrag van anderhalf miljoen euro. In Venray kregen 29 woningbezitters samen ruim 28.000 euro aan subsidie. 26 t/m 28 mrt. - Circus Renz, GGZ terrein Venray 27/28 mrt. - ATB Classic, bossen De Rips en Venray 21 t/m 27 mrt. - ZOA- Vluchtelingenzorg 28 mrt. t/m 3 apr. - Fonds Gehandicaptensport Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redac tie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontle nen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeenteVenray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, Bert Smits, gemeenteVenray Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray adv week 12.indd 20 24-03-2010 16:25:05

Peel en Maas | 2010 | | pagina 20