Gemeente Venray School? Bekijk 't eens anders! Informatieavond Masterplan Brukske Uitvoeringsprogramma Vervolg Kennedyplein knapt op handhaving 2010 Kijk ook op www.venray.nl Nieuwe coördinator horeca Tentoonstelling over renovaties gemeentehuis geopend Sportcafé in het teken van Special Olympics Venrayse sportconsulenten actief Onderzoek klanttevredenheid ARK PEEL EN MAAS Donderdag 25 maart 2010 - Pagina 19 Gemeentehuis Openingstijden De gemeente Venray houdt op donderdag 1 april een openbare informatieavond over het Masterplan Brukske. Tijdens deze bijeenkomst wordt de huidige stand van zaken besproken en daarnaast vooral: de oorspronkelijke doelstellingen van het Masterplan en de Variantenkeuze voor de brede school. De informatieavond is in eerste instantie bedoeld voor de raads- en commissieleden. Als inwoner van de gemeente Venray bent u als toehoorder ook welkom; er geldt op deze avond geen spreekrecht voor het publiek. Het programma begint om 19.30 uur en vindt plaats in de raadszaal van het gemeentehuis. Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 12 Deze week startte aannemers bedrijf Gebroeders Remmits bv aan de tweede fase van het project 'Kennedyplein knapt op'. De werkzaamheden van deze fase vinden achtereenvolgens plaats in de Arkstraat (tussen Westsingel en Nieuwlandstraat), Whistlerstraat, Reekgraafstraat en Molenpad (tussen Westsingel en Nieuwlandstraat) en duren tot aan de komende bouw- vakantie. De gemeente Venray informeerde bewoners van de genoemde straten afgelopen maandag in buurtcentrum de Kemphaan over de uitvoering en de planning van het werk. Ter voorbereiding van fase 2 passen de nutsbedrijven inmiddels al kabels en leidingen aan in de betreffende straten. De bedoeling is dat de nutsbedrijven klaar zijn op het moment dat Remmits in een straat start met de renovatiewerkzaamheden. Op donderdag 18 maart was het de Dag van de Leerplicht. Naar school gaan is niet alleen een plicht, maar ook een recht en vooral erg leuk; dat bracht de gemeente Venray samen met Venrayse scholen onder de aandacht bij leerlingen van het primair, voortgezet en middelbaaronderwijs. Groep 8-leerlingen van de basisscholen Estafette en De Toverbal waren in de raadszaal uitgenodigd om in debat te gaan met wethouderTwan Jansen over het thema van 2010: 'School? Bekijk 't ...eens anders!'. Er werd gesproken over hoe belangrijk en leuk school is, hoe het zou zijn als je niet naar school kon gaan of zelfs niet zou kunnen lezen of schrijven. En dat leerplicht in feite ook leerrecht is. "Het is toch goed om scholieren hierop te wijzen, omdat het niet overal vanzelfsprekend is dat kinderen naar school kunnen of mogen", aldus Twan Jansen. Posterwedstrijd en gele kaart Meerdere basisscholen in de gemeente Venray hadden meegedaan aan een posterwedstrijd rondom het actuele thema. WethouderTwan Jansen en de Venrayse leerplichtambtenaren Francis Meijer en Ineke Lensen benoemden groep 8 van basisschool Maria uit Oirlo tot winnaar en verrasten de leerlingen met een bezoekje en een leuk prijsje. Verder waren er ook activiteiten op het Raayland College en ROC Gilde Opleidingen: daar kregen telaatkomers een gele kaart. Veiligheid, gezondheid en leef baarheid staan dit jaar voorop als het gaat om handhaving in de gemeenten Venray en Horst aan de Maas. Het zijn enkele kernpunten van het Uitvoerings programma Handhaving 2010 dat de colleges van BenW van Venray en Horst aan de Maas deze week gelijktijdig vast stelden. Horst aan de Maas zet in op de controles van energiezuinig bouwen. Omgevingsvergunning In de loop van 2010 treedt het omgevingsrecht in werking. De wet Wabo moet het aantal vergunnin gen in ons land fors terugbrengen. Voor vergunningverlening, toezicht en handhaving worden Regionale Uitvoeringsdiensten opgericht. Afronding eerste fase Op dit moment is Remmits druk bezig met de afronding van fase 1 (Nieuwlandstraat en Molenpad ter hoogte van buurtcentrum de Kemphaan). Molenpad is daarom tot de oplevering medio april alleen bereikbaar via de Westsingel; éénrichtingsverkeer door Molenpad is tijdelijk opgeheven. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten, telefoon (0478) 52 33 33. Op verzoek van de georgani seerde horeca Venray wees de gemeente recentelijk een coördinator horeca aan: Henry Gruijters, beleidsmedewerker van de afdeling Veiligheid Handhaving. Henry Gruijters is verantwoordelijk voor de uitvoering van de Drank- en horecawet en het terrassenbeleid. Afhandeling U kunt Henry Gruijters ook benaderen met horecavragen die door een andere afdeling moeten worden uitgevoerd; hij speelt de vraag door aan de juiste afdeling en ziet toe op een correcte afhandeling. Henry Gruijters is telefonisch bereikbaar via (0478) 52 33 33. Op 17 maart organiseerde het sportplatform een sportcafé. Een groot deel van deze avond was gericht op de Special Olympics, die op 4,5en6 juni in Noord-Limburg plaatsvinden. De avond begon met een prachtige voorstelling van theater Kleinkunst met als thema 'You're special'. Een bijzondere toneelvoorstelling, die geheel door mensen met een beperking werd gespeeld. Daarna gaf de locatiemanager van de gemeente Venray, Annette van de Veer, een toelichting over de Special Olympics. De organisatie van de Special Olympics draait op volle toeren en Venray is één van de speelsteden, naast Venlo en Helden. Zo'n 2300 sporters komen naar deze regio en 1150 sporters spelen in Venrayjudo-, zwem-, atletiek- en gymnastiek- wedstrijden. Hulp van verenigingen Dankzij de grote inzet en de hulp van de verenigingen zal het een uniek toernooi worden. Daarnaast komt er ook een randprogramma voor de vele bezoekers. Ideeën hiervoor zijn nog van harte welkom, net als mensen die willen meehelpen aan een goed verloop van deze dag. U kunt zich hiervoor melden bij: info@specialolympics2010.nl. Vier enthousiaste sportconsulenten zijn enkele maanden geleden enthousiast en daadkrachtig aan de slag gegaan voor de gemeente Venray, in samenwerking met de stichting Synthese. De sportconsulenten zetten zich in voor kinderen, jongeren en sportverenigingen en bevorderen het binnen- en buitenschools sport- en beweegaanbod én de versterking van sportverenigingen. EstherTimmermans, sportconsulent van het primair onderwijs, bevordert de deskundigheid van de gymlessen op de basisscholen. Ook organiseert zij extra sportactiviteiten na schooltijd. Jules Wijers, sportconsulent van het voortgezet onderwijs, bereikt de jongeren van twaalf tot twintig jaar op het Raayland en organiseert graag 'out ofthe box'-sporten zoals breakdancen en freerunnen. Verenigingen Sportconsulent Marloes Faesen is actiefvoor de verenigingen. Zij organiseert workshops zoals 'Train de trainer' en 'Vinden en binden van vrijwilligers', en sportstimuleringsprojecten zoals de sportbraderie op 30 april. Sportconsulent Jos Sijkens houdt zich bezig met de Special Olympics, die op 4,5en6 juni in Venray plaatsvinden. Voor meer informatie, kijk op www.venray.nl/sport en klik op sportconsulenten. In aanwezigheid van geïnteresseerde omwonenden opende wet houder Busser vorige week donderdag de tentoonstelling 'Oud ontmoet Nieuw' in de publiekshal van het gemeentehuis. Deze tentoonstelling gaat over de renovaties van het gemeentehuis; zij gaat terug in de tijd, kijkt naar het heden en werpt een blik in de toekomst. De tentoonstelling geeft een goed beeld van hoe het toekomstige gebouw eruit gaat zien. Verder vindt u er verschillende oude attributen, zoals een antieke telefoon en typemachines. Nieuwsgierig geworden? Dan bent u van harte welkom om een kijkje te komen nemen. U vindt de tentoonstelling aan uw rechterhand, meteen wanneer u het gemeentehuis binnenkomt. Venray en Horst aan de Maas willen in 2010 door samenwerking met politie, provincie, Waterschap Peel en Maasvallei en AID de agrarische ondernemers ontlasten als het gaat om toezicht. Verder zijn er extra controles afgesproken op het gebied van huisvesting van arbeidsmigran ten. Venray besteedt lokaal extra aandacht aan een fietsvrij centrum. Integraal De colleges van beide gemeenten kiezen verder voor samenwerking met andere handhavingspartners om daarmee het aantal controles en administratieve rompslomp voor burgers en bedrijven te verminderen zonder de veiligheid, gezondheid en leefbaarheid in het geding te brengen. Bouwinitiatiefnemers die de afgelopen periode een schetsplan indienden, ontvingen recentelijk van de gemeente Venray een vragenlijst. De gemeente hoopt dat iedereen de vragenlijst invult en uiterlijk 10 april retourneert. Aan de hand van de antwoorden bekijkt de gemeente of de werkwijze van het Adviesbureau Ruimtelijke Kwaliteit (ARK) positiefwordt beoordeeld. Beoordelen én adviseren Het ARK werkt binnen de gemeente Venray en beoordeelt niet alleen schets en bouwplannen op hun uiterlijke kenmerken, maar adviseert ook initiatief nemers en architecten over de totstandkoming van goedgekeurde plannen. adv week 12.indd 19 24-03-2010 16:25:04

Peel en Maas | 2010 | | pagina 19