Uitwisseling jeugdharmonie Euterpe in Venray Lenny Kuhr in Cambrinus Paaszaterdag met Vlado Kumpan Kikkertiendaagse cS Lezersactie Van Hunebed tot Hyves" Met een gastoptreden van niemand minder dan Christ van den Munckhof... Komt dat zien! Match PEEL EN MAAS korting PEEL EN MAAS Donderdag 25 maart 2010 - Pagina 13 In het kader van het 150-jarig bestaan van de Koninklijke Har monie Euterpe vindt op zaterdag 24 april in Schouwburg Venray een uitwisselingsconcert plaats door de jeugdharmonieorkesten van Euterpe en de Noutewën- zer van Harmonie Municipale uit Grevenmacher (Luxemburg) met een speciaal optreden van de tienjarige Venrayse pianist Rangel Silaev. Om de driedaagse uitwis seling met Noutewënzer van Har monie Municipale uit Grevenma- cher tot een fantastisch weekend te maken, wordt er op zaterdag 27 maart een lege statiegeldfles- sen inzamelingsactie gehouden in de diverse wijken van Venray. Leden van de jeugdharmonie Zangeres Lenny Kuhr staat op zondag 28 maart op het podium van Cambrinus in Horst. Voor velen wordt Kuhr eeuwig geasso cieerd met het door haar geschre ven lied De Troubadour, waarmee ze in 1969 voor Nederland het Eurovisie Songfestival won. Fran- Op zaterdag 3 april vindt in De Raaijhal in Overloon het Paas zaterdagfestival van blaaskapel Freunde Echo plaats. Dit festival is uitgegroeid tot een internationale happening met gasten uit Duits land en België. Dit jaar kan het publiek genieten van Vlado Kum- pan und Seine Musikanten. Vlado Kumpan heeft zelf enkele solo- cd's uitgebracht, maar ook ver- De Kikkertiendaagse bij Bibli- oNu Venray duurt tot en met dinsdag 30 maart. Tijdens deze dagen draait het allemaal om de bekendste kikker van Neder land, namelijk Kikker uit de boe ken van Max Velthuis. BiblioNu besteedt extra aandacht aan de boeken. Kikker is de hoofdfiguur uit de populaire boeken van Max Velthuijs. Kikker is gevoelig, vro lijk, dapper en soms verdrietig. Heel veel kinderen en ook veel volwassenen kijken graag naar Kikker en lezen met plezier zijn avonturen. In de bibliotheek zijn Kikker kleurplaten verkrijgbaar en kunnen kinderen meehelpen halen lege flessen op en hopen met het ingezamelde geld hun gasten uit Luxemburg een extra leuk weekend te kunnen bieden. Bij de ingang van de supermark ten Jan Linders, EMTÉ en Albert Heijn staan ook jeugdige leden van Euterpe te musiceren. Mensen kunnen dan ter plekke hun lege flessen ook afgeven aan de jeugd leden bij de ingang van de winkel. Op vrijdag 23 april is de ontvangst van de gasten in De Perdstal, waar na ze bij de gastgezinnen onderge bracht worden. Zaterdag 24 april staat overdag een uitstapje naar Toverland gepland met aan het einde van de middag een gene rale repetitie in de schouwburg. Het concert begint om 19.30 uur. se- en Nederlandstalige chansons, interpretaties van de Portugese fado en liederen van Schubert behoren ook tot haar veelzijdige repertoire, dat zijn weerslag vond in een aantal prachtige albums. Na een twintigtal albums laat ze met haar programma's Dichtbij zien schillende cd's met zijn muzikan ten. De kapel heeft ondertussen ook de titel Europees kampioen in de profklasse. Vlado Kumpan is bekend geworden door zijn vir tuoze spel. Speciaal voor dit con cert neemt de kapel het zangduo Zdenek Batka en Bozena Batkova- Hruba mee. Dit tweetal behoort tot de Europese top als je het hebt over volksmuziek. Blaaskapel de jeugdbibliotheek te versieren door Kikkervlaggen in te kleu ren. Alle boeken over Kikker staan op een centrale plaats. Kik ker, Eend, Haas, Varkentje en Rat zijn vrienden door dik en dun. In hun avonturen kan elk kind zich herkennen. De verhalen hebben een filosofisch thema, worden met veel humor gebracht en heb ben altijd een happy end en een feestje toe. De Kikkertiendaagse is in het leven geroepen als ode aan de in 2005 overleden verteller Max Velthuis. Voor peuterspeelza len is er een speciale Kikkerboe- kenpretkist te leen. Deze boe- kenpretkist gaat over het verhaal Zondagochtend 25 april geven de Noutewënzer nog een minicon- cert in het Odapark om 11:00 uur. Na de lunch gaan ze weer rich ting Luxemburg. Het concert op zaterdag 24 april begint om 19:30 uur. De presentatie is in handen van Rob van Lieshout. Er wordt muziek gemaakt; van bekende liedjes uit films en musicals tot feestmuziek. Na afloop van het concert is er nog disco in de foyer van de schouwburg. Toegangskaarten zijn verkrijg baar aan de kassa van de schouw burg, bij het VVV-kantoor Venray, via de basisscholen in Venray, en via info@euterpevenray.nl. Zie ook 150 jaar Euterpe. www.euterp- evenray.nl. nog steeds bij de Nederlandse top te behoren. Kuhr wordt bege leid door gitarist Cor Mutsers en bassist Mischa Kool. Dit concert begint om 16.00 uur. Voor reserve ringen kan men kijken op www. cambrinusconcerten.nl. Freunde Echo opent het festival om 19.00 uur met een nieuw pro gramma. Kaarten zijn te bestellen via de website www.blaaskapel.nl of telefonisch via 0478641516/ 0478642399. Kaarten zijn ver der te koop bij Plus Verbeeten in Overloon (voorverkoop 15 euro, avondkassa 17,50 euro). De zaal is open vanaf 18.00 uur. Kikker is Kikker. Voor de groepen 1 en 2 van de basscholen is er de vertelkist Kikkerdekik. Uiteraard zijn er ook films over kikker. Die worden tijdens de Kikker tien daagse gedraaid in de bibliotheek. Het zijn Kikker de Musical en het vervolg daarop Kikker in de Wolken. Kinderen kunnen zich samen met hun ouders vergapen aan de vondsten in het stuk. The ater Terra kan veel uitbeelden met een decor dat simpel lijkt, maar enorm vernuftig en vindingrijk blijkt. De poppenspelers zijn bijna verweven met hun karaktertjes, zo intens is hun spel, en zij zingen prachtige liedjes. Tiende Hollands Glorie Harmonie- en slagwerkgroep de Herleving houdt op zaterdag 24 april voor de tiende keer Hollands Glorie. Dit jaar vindt deze muzi kale avond plaats in zalencen trum Concordia in Vierlingsbeek. Wederom hebben lokale artiesten uit Vierlingsbeek en Groeningen veel tijd en energie gestoken om invulling te geven aan deze avond. Het festijn vindt plaats onder begeleiding van de band Double. De kaarten worden vanaf 1 april te koop aangeboden bij Plus Ver- beeten en zalencentrum Concor- dia in Vierlingsbeek. De zaal is open vanaf 19.30 uur en het pro gramma begint om 20.30 uur. Leunse Paes IVN Geijsteren-Venray houdt op zondag 28 maart om 10.00 uur een wandeling in de Leunse Paes. Deze wandeling is het vervolg op de lezing van 8 maart, waar Anne- marie Diepenbeek heeft verteld over sporen. De Leunse Paes is een natuurgebiedje aan de rand van Leunen, tegen Venray (Bruks- ke) aan. De kronkelende Oostrum- se Beek stroomt door het gebied. Vroeger werd in de Leunse Paes turf gewonnen, de moerassige delen zijn nog goed te zien. Maar over het algemeen waren het wei landen van de Leunse boeren. Als de weilanden te nat en te drassig waren, werden ze gebruikt als hooiland. De wandeling start op de Baggerweg in Venray. Vrijwilligers in het zonnetje PopPodium Venray is op zater dag 27 maart vanaf 19.00 uur exclusief geopend voor zijn vrij willigers. Als dank voor hun belan genloze inzet het afgelopen jaar mogen de vrijwilligers, commis sie- en bestuursleden genieten van een hapje en een drankje. Tijdens deze avond wordt een ontrui mingsoefening gedaan en bespre ken het bestuur en de diverse commissies het afgelopen jaar en de plannen voor de toekomst. Ten slotte worden een aantal vertrok ken bestuursleden in het zonne tje gezet. Wie ook vrijwilliger wil worden bij PopPodium Venray kan zich aanmelden via vrijwilli- gers@poppodiumvenray.nl. Don't Lose It in De Evenaar De Venrayse formatie Don't Lose It verzorgt op zaterdag 27 maart in café/zaal De Evenaar aan de Merseloseweg in Venray een optreden. Don't Lose It is ontstaan uit de bluesband Blues- U-Hate-2-Lose. Ongeveer zes jaar geleden kwamen Grad Dijkmans, Thijs Verberk en Johan Philipsen elkaar tegen tijdens een optreden van de BP-band in Johans radio programma Time Switch. Deze drie mannen vonden dat het tijd werd om samen muziek te maken en dus was Blues-U-Hate-2-Lose was een feit. Na wat gemijmer over de muziekstijlen werd Bas van Meijgaarden uitgenodigd om de gelederen te komen verster ken. Daarmee werd tevens de stijl wat meer uitgebreid en de naam dan ook maar veranderd. Don't Lose It !Blues blijft, maar ook swamprock en Americana staan in het repertoire. Veel gitaarwerk met meerstemmige samenzang, zeker nu drummer en zanger Marijn Vermeer de plaats van Grad Dijkmans heeft ingenomen. In 2009 kwam de eerste live-cd met de titel Aumtumn Tour 2008 Live uit. Het optreden begint om 21.00 uur. Ruilbeurs Verzamelaars die hun collec tie uit willen breiden en liefheb bers die graag eens snuffelen tussen het meest uiteenlopende verzamelspul, kunnen op zon dag 28 maart terecht tijdens de ruilbeurs in het Peelmuseum in Horst-America. Tijdens deze ruilbeurs is een twintigtal stand houders present met een grote variatie aan oude en jonge ver zamelobjecten zoals postzegels, munten, ansichtkaarten, bidprent jes, sigarenbandjes en balpennen. De ruilbeurs wordt gehouden in museumgebouw De Kamphut aan de Griendtsveenseweg in Ame rica van 10.00 tot 13.00 uur. Het reserveren van een tafel kan via telefoon (077)4641626. Zie ook www.stichtingpeelmuseum.nl. De wakkermaker De millenniumdoelen; daar heb ben de basisschoolleerlingen alles over geleerd. Als beloning trad de muzikale verteller Patrick Thijs uit België op voor de leerlingen van groep 8 van de Petrus Banden- school, De Landweert en school Regina Pacis. Hij nam de kinderen mee op een muzikale wereldreis. Het werd een fantastische voor stelling over de geschiedenis van mens en aarde aan de hand van instrumenten en voorwer pen uit de hele wereld. Kunda- buffi, de wakkermaker, bracht een interactieve ontmoeting tot stand met de wereld waarin wij leven. Dit programma is een ini tiatief van de Stichting Mondiaal Platform Venray. Concert Q&Y Het duo Q&Y dat staat voor Daphne Questro en Anna Yediga- ryan is gespecialiseerd in themati sche en verhalende programma's waarin liederen, pianosolo en vertellingen/sfeerbeschrijvingen een geheel vormen en waarin de zeggingskracht van het repertoi re voor het leven nu naar voren komt. Het programma Move is een avond vol bewegen, ontroe ren, dansen en de emoties die de dans oproept en het land van her komst kenmerken. Een krab die lijkt op een balletdanser, vlinders dartelend als in een liefdesdans, een trein die steeds sneller gaat, een wervelende rondedans van de kabouters, de mazurka die nooit ophoudt, een tango als ode aan een gestorven engel. Yedigaryan en Questro creëren een tableau vivant van muziek, beelden, tek sten en stemming. Liederen en pianosolo's wisselen elkaar af in diverse stijlen en sferen. Questro treedt op als gids in een beleve nisvolle tocht. Haar warme stem kleurt van sopraan tot alt en geeft ieder lied zijn eigen karakter, Yedi- garyan's pianospel is een con cert op zich. Er worden stukken gespeeld van Wolf, Khachaturyan, Chausson, Chopin-Viardot, Liszt, Rossini, Montsalvage, Piazzolla, Poulenc, Oomen, Weill en Satie. Voor meer informatie kan men kij ken op www.duo-qy.nl. Op zater dag 27 maart verzorgt het duo om 20.00 uur een optreden in het Koningskerkje in Vierlingsbeek. kaarten zijn te reserveren via tele foon (0478) 632172, via 06-104 67598 of via e-mail koningskerk- je@home.nl. Kinderkunst Kinderdagverblijf Piccolo en peuterspeelzaal De Hummeltjes- hoek openden vorige week vrij dag de deuren van hun museum vol kunst, gemaakt door kinde ren. In zowel het kinderdagver blijf als in de peuterspeelzaal zijn de kinderen van nul tot vier jaar de afgelopen vier weken bezig geweest met het thema kunst. Het gaf de kinderen de gelegen heid om bekend te raken met veel verschillende materialen, samen te werken en heuse kunstwer ken in elkaar te zetten. Vrijdag was het zover om de resultaten te laten zien aan ouders, broer tjes en zusjes, opa's en oma's en andere familieleden en vrienden. De leidsters hadden zichtbaar hun best gedaan om de ruimtes in te delen als een echt museum waar niet alleen veel te zien was maar voor de kinderen ook nog iets te beleven viel. "De opkomst was echt groot", vertelt Suzan, een van de leidsters, "groter ook dan we hadden verwacht maar het was vooral mooi om te zien hoe sommige kinderen hun familie letterlijk achter zich aan sleepte om trots hun werk te laten zien." Er was door de kinderen gewerkt met stof, plastic, papier, takken, verf, blaadjes, ecoline, zand, rijst en zo gaat de lijst maar door. Ook de foto's van de kinderen waarin ze zelf als schilderij gefotogra feerd waren sprongen eruit, voor al bij de ouders. "Ze hebben er echt werk van gemaakt. Er hingen niet alleen dingen aan de muur maar er hing en lag overal wel wat zodat de kinderen ook nog bezig konden zijn met de kunst die ze gemaakt hadden", aldus een van de ouders. Kinderdagverblijf Pic colo en peuterspeelzaal De Hum- meltjeshoek zijn het gewend om te werken met thema's maar het was voor het eerst dat ze experi menteerden met het thema kunst. Het museum als afsluiting was een succesvolle primeur. Hoogfeest in Tienray Donderdag 25 maart viert de kerk het Hoogfeest van Maria Boodschap. Ook in Klein-Lourdes Tienray wordt dit feest natuurlijk gevierd. Om 18.30 uur wordt de rozenkrans gebeden in de grot en vervolgens begint om 19.00 uur een plechtige heilige mis. Deze mis wordt opgeluisterd door het ouderenkoor van Tienray. Sambeek wint Bettul Sambeek is er tijdens de 'Bettul' voor de tweede keer in geslaagd om de felbegeerde titel met bijbe horende beker in de wacht te sle pen. Tijdens de finale in zalencen trum Concordia in Vierlingsbeek bonden de 'keptuns' van alle dor pen van de gemeente Boxmeer de finalestrijd met elkaar aan om uit te maken wie de beste wordt van het jaar 2010. De derde prijs ging naar Beugen en de tweede prijs was voor Vierlingsbeek. De wedstrijd werd opgeluisterd door optredens van twee artiesten die binnenkort een eigen cd gaan uit brengen: Dennis van Eerd op 24 april en Hans Coolen op 14 mei. Bestuiving bij orchideeën Het Natuurhistorisch Genoot schap Limburg Kring Venray houdt op donderdag 25 maart de lezing Bestuiving bij orchideeën. Jean Claessens en Jacques Kleij- nen nemen de aanwezigen mee tot in de binnnenkant van orchi deeën met fraaie platen en een boeiend verhaal. Ook geïnteres seerde niet-leden zijn welkom. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in gemeen schapshuis De Oesterham in Oostrum. Dansgroep De Hakkespits Dansgroep De Hakkespits heeft twee jubilarissen. Het is alweer 25 jaar geleden dat Otto en Gerry Pijpker uit Venray zich bij de De Hakkespits aansloten. Ze zijn trouwe leden die altijd veel voor de vereniging betekend hebben. Zo heeft Otto Pijpker allerlei bestuurfuncties uitgevoerd en bij de Federatie van Folkloristi sche groepen in Nederland was hij vele jaren districtsfunctiona ris. Ook heeft hij samen met zijn vrouw het boek Trouw aan dans en Dracht uitgegeven. Gerry Pijpker heeft zich sterk verdiept in de Limburgse gebruiken van rond 1900, om op die manier, een prachtige verwoordde uitleg te geven tijdens de klederdrachten shows, welke zij presenteert gedu rende een dansoptreden. Ook bij de naaigroep heeft zij haar steen tje bijgedragen. Op maandag 29 maart wordt er een oefenavond gehouden in Kiosk Brukske, aan vang 20.30 uur. De muzikanten beginnen om 20.00 uur, Contact adres secretariaat Maria Emonts, telefoon (0478)550075. Voor het maken van afspraken kan men contact opnemen met Martien de Groot via telefoon (0478)587810. Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray Match is op zoek naar een begeleider vrijetijdsbesteding voor Dichterbij in Landweert. Taakomschrijving: Een jonge vrouw met een verstandelijke beperking helpen een leuke invul ling van haar vrije tijd te vinden en haar hierin in te ondersteunen en te begeleiden. Eisen: Vrijwilli ger weet om te gaan met een ver legen persoon en is creatief met het bedenken van vrijetijdsbeste ding, bijvoorbeeld gezellig wat drinken op een terrasje of een uitstapje. Voor meer informatie: Steunpunt Vrijwilligerswerk Ven- ray Match, Marktstraat 8, 5801 BM in Venray, telefoon (0478)516995, e-mail info@vrijwilligerswerkven- ray.nl. Zie ook www.vrijwilligers- werkvenray.nl. Gemengd Kerkkoor Het Zonnelied De repetities zijn op maandag vanaf 20.00 uur in parochiehuis Paterskerk aan de Leunseweg in Venray. Zondag 28 maart zingen tijdens de mis van 11.00 uur in de Smakt, 10.30 uur inzingen. Bij verhindering afmelden bij Lies Geuyen via telefoonnummer (0478)582985. Belangstellenden zijn welkom op een repetitie avond voor een kennismaking. Voor meer informatie en aanmel ding kan men contact opnemen met André van Steen via telefoon nummer (0478)588131 of met Roos Ubaghs via telefoonnummer (0478)584531. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Dansvereniging Opanka De jaarvergadering van Opanka wordt gehouden op maandag 29 maart in de danszaal in de kelder van basisschool Coninxhof. Aan vang 19.45 uur. Ook de ouders van de jeugdleden zijn van harte welkom. Na afloop van de verga dering is er nog gelegenheid om te dansen, met verzoeknummers. Opanka verzorgt lessen in Inter nationale dans voor volwassenen en Kids- en Streetdance voor de jeugd. Nadere informatie is te ver krijgen bij Jolanda Jaspers via tele foon (0478)510995 of via e-mail info@opanka.nl. Paaswandeling in Geijsteren Het Koninklijk Sint Willibror- dusgilde uit Geijsteren houdt op tweede paasdag maandag 5 april een wandeling in het bosrijke Landgoed Geijsteren. De wande laars kunnen genieten van een wandeling van circa anderhalf uur, met de mogelijkheid tot een extra route van een half uur in een extra stuk door het natuurgebied. In de route is ook de historische Sint Willibrorduskapel opgeno men. Voor de jeugd is er onder weg een paasverrassing. Bij terug komst kunnen de wandelaars oefenen op een van de schietpa- len van het gilde. Om deze mooie dag feestelijk, gezellig en samen af te sluiten, kunnen de deelne mers op het start-/eindpunt kof fie, thee, fris, bier en een broodje nuttigen. Het begin- en eindpunt van de paaswandeling wordt dit jaar gevormd door het schietter- rein van het Geijsterse gilde, de Schutroei, gelegen aan de Sint Wilbertsweg in Geijsteren. Starten kan tussen 11.00 uur en 13.00 uur. De wandeldag eindigt rond de klok van 17.00 uur. Deelnemen kan als groep, maar natuurlijk ook als eenling of tweetal. last minute actie Voor meer informatie belt u 0478-530999 of kijkt u op www.schouwburgvenray.nl IUMJ sr. houwburb Tegen inlevering van deze bon bij de theaterkassa van Schouwburg Venray, krijgt u als lezer van de Peel Maas de kans om uw eigen uitgever van de Peel Maas, niemand minder dan Christ van den Munckhof zelf, te zien tegen 50% korting*. Christ speelt namelijk een bijzonder gastrol in de cabaretvoorstelling "Van Hunebed tot Hyves" (zaterdag 27 maart 20.00 uur). dus komt dat allen zien! Maximaal 2 personen per bon, zolang de voorraad strekt. Aanbod geldt niet voor reeds verkochte kaarten. mmm

Peel en Maas | 2010 | | pagina 13