Team Hol-land loopt voor Mappa Mondo Presentatie cd Don't lose it en Had Verheijen fe Mmmm1 „v,*, j f w- Vrouwendag groot succes Demo Doe Dag Acties bij Intratuin r I ONDZORG Gunhoek =i I Pp^9n OPEN ook voor üw tuin De Hoveniers rni-vim Sterren centraal PEEL EN MAAS Donderdag 18 maart 2010 - Pagina 9 In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of indien zij te lang zijn in te korten. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Bouwplan Oirlo In Peel en Maas van 4 maart staat een artikel met de titel: "Gemeen te komt er niet uit met grondeige naar in Oirlo". Omdat er kennelijk de nodige onduidelijkheid bestaat, geef ik als grondeigenaar graag mijn versie van het gebeuren. Toen wij in 1999 ons huis koch ten aan de Deputé Petersstraat was een niet onbelangrijk argu ment, de mogelijkheid op termijn een stuk weiland grenzend ons huis te kunnen kopen. In 2004 was het zover. Maar nog voor onze plannen (o.a. verbouwen van de schuur tot een paardenstal) waren geconcretiseerd, stond de gemeente op de stoep. Zij waren van plan in het gebied achter ons huis een aantal woningen te rea liseren en wilden weten of wij bereid waren het weiland aan de gemeente te verkopen. Aangezien dat de realisatie van onze plan nen onmogelijk zou maken en we daarnaast - bij verkoop - aan zouden kijken tegen woningen in onze achtertuin, hebben wij daarop negatief gereageerd. Des ondanks kwam de gemeente de daaropvolgende jaren regelmatig opnieuw langs. Dit gebeurde op een manier waarbij wij ons abso luut niet serieus genomen voel den. Zo werd op enig moment door de gemeente voorgesteld om niet alleen het weiland maar ook het huis te kopen. Wij zou den daar een dusdanige prijs voor krijgen, dat daarmee een vergelijk baar huis met eenzelfde hoeveel heid grond (incl. weiland) in het nieuwe gebied te realiseren zou moeten zijn. Toen de gemeente dat maanden later concretiseerde in een bod, bleek dat ongeveer de helft van de genoemde realisatie- kosten te bedragen. We hebben daarop de gemeente verzocht ons verder met rust te laten. Dit weerhield hen er niet van om in 2008 opnieuw contact op te nemen. Nu ging het om grondruil. De gemeente wilde een groot deel van het weiland voor niets krijgen. In ruil daarvoor zou het resterende stuk voor ons bouw rijp worden gemaakt. Gesprekken daarover werden gestopt toen de bouwplannen werden stilgelegd. Najaar 2009 wilde de gemeente opnieuw praten en boden daarbij twee alternatieven. Het weiland in z'n geheel verkopen, of de eerder besproken grondruil. Hierna ont stond de situatie waarbij de ene eigenaar (mijn ex-vrouw) haar deel van het weiland wilde verkopen en de andere (ikzelf) wilde gaan voor grondruil, om zo de regie te houden over de ontwikkelingen in de eigen achtertuin. Ik heb daarop de gemeente voorgesteld hun aanbod in twee delen te split sen, waardoor de realisatie van het oorspronkelijke bouwplan nog steeds mogelijk zou zijn. Dit voor stel werd in januari 2010 door de gemeente afgewezen. Begin februari werd ik door wethouder Patrick van der Broeck uitgeno digd om toch nog eens te komen praten. Hij maakte duidelijk dat 'niet meedoen aan het plan' voor ons zou betekenen dat voorlopig ook geen aanvragen voor eigen woningbouw op het weiland goedgekeurd zouden worden. Aangezien in het gesprek geen nieuwe gezichtspunten op tafel kwamen, heb ik mijn eerder geda ne compromisvoorstel herhaald. Dat werd vervolgens opnieuw afgewezen. Uit het genoemde artikel krijg ik de indruk dat de gemeente vooral bezig is haar eigen straatje schoon te vegen en daarbij probeert de zwarte piet naar ons door te schuiven. Mijns inziens heeft de gemeente de afge lopen jaren doorlopend op een halfslachtige manier geprobeerd om zaken te doen, wat tot grote frustratie bij ons heeft geleid. In het artikel wordt - bij monde van dhr. Broekhuis - gesteld dat de gemeente een ultieme poging heeft gedaan om tot overeenstem ming te komen, maar "de gemeen te kan en wil de gevraagde prijs niet betalen". Niet alleen is er door ons nooit een vraagprijs genoemd, maar ook klinkt "ultieme poging" wel mooi, maar correspondeert het niet echt met de werkelijk heid. Waar ik heb voorgesteld tot zaken te komen met een combi natie van de door de gemeente genoemde opties, bleven zij vast houden aan het kiezen van één van beiden. Daarmee impliciet eisend dat mijn ex-vrouw en ik het onderling over die keuze eens zouden worden. Dat was voor ons te veel gevraagd. Jan Dirk Wolters, Venlo Centrum Venray fietsvrij Als de gemeente foutgepar- keerde fietsen gaat wegslepen uit het centrum, kunnen ze dit wel licht ook gaan doen met auto's waarvoor geen parkeergeld wordt betaald. Ik erger me groen en geel aan het feit dat er door de parkeerwachters erg selectief om wordt gegaan met het bekeuren van auto's waarvoor geen par- keergeld is betaald of waarvan de parkeertijd is verstreken. Ik heb aan den lijve ondervonden dat ik een bekeuring kreeg voor het feit dat ik net iets te laat bij mijn auto terug was. De auto naast me (met een Pools kenteken, geloof ik) had geen parkeergeld betaald, maar kreeg geen prent onder de ruiten wisser geschoven. De dienstdoen de parkeerwachter meldde me dat het geen zin had om een bon uit te schrijven, omdat de boete toch niet kan worden verhaald. Net zoals de gemeente dit nu wil doen met fietsen, zou het afsle pen van dergelijke auto's, of het plaatsen van een wielklem hier de oplossing kunnen zijn. Pas na betaling van de boete en de kos ten voor het wegslepen c.q. het verwijderen van de wielklem, kan de eigenaar weer over zijn voer tuig beschikken. Dan worden wij, fietsers en automobilisten, Neder landers en buitenlanders, allemaal gelijk behandeld en levert het de gemeente naast werkgelegenheid ook nog wat geld op. Dan hoeft het parkeertarief de komende jaren niet te stijgen. Wie is voor? Monique Wiegman-Bonants, Venray Dicht bij de politiek Er was eens een verhaal van Venray op de schop. De fietsen uit het centrum. En de winkelstraten worden fantastisch. Groots stre venIk moet zeggen de uitstra ling is fantastisch, een groot com pliment voor de bedenkers en de uitvoerders. Wat zou ik toch graag met een van de bedenkers op een terrasje zitten om te converseren over de fietsers uit het straatbeeld. Om tegemoet te komen aan de fiet sers met slechte benen en slechte ruggen, zou je een plaatje op de fiets kunnen ontvangen door bij het gemeentehuis je problemen te vertellen. Dit las ik in Peel en Maas. Het verhaal was een beetje voorba rig in de krant gekomen merkte ik op het gemeentehuis aan de balie. De politiek heeft in overweging om, in plaats van plaatjes op de fiets, of de fiets zelf, rollators aan te bieden bij de fietsenstallingen. Zie je de rollators al in de file door het dorp en in de winkels? Op de rol- lator zit een mandje voor de bood schappen. Aan alles is gedacht. Alles gekenmerkt met slechte benen en ruggen. Het moet toch niet gekker worden. Of gaan we toch met zijn allen in de rolstoel? Ook al hoeft dit nog niet zo? Zijn dit kronkels van de politiek? Bep Brugmans, Venray Veiling in Merselo Fanfare St. Oda en carnavalsver eniging De Zagewetters houden op zaterdag 20 maart een goe deren- en dienstenveiling om de kas te spekken. Ook dit jaar is de organisatie er in geslaagd om een 120 tal vaak ludieke kavels bij elkaar te krijgen welke met opbod verkocht gaan worden. De veiling wordt geopend door Patrick van der Broeck, wethouder van de Gemeente Venray, als portefeuil lehouder van culturele zaken. Om 20.00 uur begint de veiling in zaal Het Anker aan het Grootdorp. Tus sen 19.00 en 20.00 uur kan men niet alleen de kavels bekijken, maar ook meedoen aan het raden van de avondomzet. Degene die er het kortste bijzit ontvangt op het einde van de avond contant twee procent van de omzet. De veiling meesters Theej van Els en Herman Zegers brengen op hun eigen manier de kavels aan de man. Men kan op de sites van zowel de fan fare als de carnavalsvereniging onder dorpen Venray alvast kijken wat er deze avond zoal wordt aan geboden. CENTRUM Algemene Tandheelkunde Implantologie Prothesen Klikgebit Kroon-/Brugwerk Mondhygiëne Esthetische Tandheelkunde Angstpatiënten Dermalogica Skin Care Patersstraat 16, 5801 AV Venray Tel. 0478-514468 Een groep sportieve hardlo pers uit de regio Venray gaat in het weekeinde van 27 en 28 maart een bijzondere uit daging aan: zij doen mee aan de Estafetteloop Den Helder- Maastricht. Onder de naam team Hol-land loopt de groep van twaalf lopers in een weekend van de kop van Noord-Holland naar Zuid-Limburg, een afstand van maar liefst 417 kilometer. Het initiatief voor team Hol-land is van de volgende lopers uit de regio Venray: Hans Smits, Martien Dupont, Geert Flinkert, Gerard den Teuling, Ron van der Hoff en Judith Peterink. Team Hol land loopt deze Estafetteloop voor het goede doel Mappa Mondo dat huizen bouwt in Nederland voor ernstig zieke kinderen. Iedereen die wil sponsoren kan een bijdra- ge overmaken op rekeningnum mer van het team 3028486695, ten name van Oostland bv in Venray De gehele opbrengst gaat naar Mappa Mondo. Een van de initiatiefnemers van team Hol-land is Judith Peterink uit Venray. Eind 2009 hoorde zij over deze bij zondere estafetteloop waarop zij samen met haar vader Gé Peterink besloot een team op te richten om deze sportieve uitdaging mee aan te gaan. De Estafetteloop Den Hel der Maastricht bestaat nu zeven jaar, het is dit jaar voor het eerst dat er ook een team uit de regio Venray meedoet. De Den Helder Maastricht Estafetteloop is de langste non-stop Estafetteloop van Nederland. De estafetteloop voert langs een schitterende route via het Noord-Hollandse duingebied, langs de Utrechtse Vecht, de Linge, de Peel, de loop voert onder meer door Gemert en Bakel, Deurne en Neer- het Maasdal, over een paar Limburgse heuvels om uiteinde lijk te finishen op het Onze Lieve Vrouweplein in Maastricht. In de vroege ochtend van zondag 28 maart ergens tussen 5.00 uur en 6.30 uur gaan de teams deze regio aandoen. Team Hol-land bestaat uit twaalf lopers en zo'n tien begelei ders. Vergezeld van twee busjes met kaartlezer en een of meer dere fietsers lopen de teamleden etappes van een kilometer. Naast chauffeurs, kaartlezers en fietsers maken ook masseurs, cateraars deel uit van het begeleidingsteam. Het team start zaterdagochtend vroeg in sporthal De Draaikolk in Den Helder. Na 417 etappes willen zij op deze manier op zondagmid dag tussen 14.00 en 16.00 uur de finish bereiken op het Onze Lieve Vrouwe Plein in Maastricht. Team Hol-land loopt voor Mappa Mondo. Mappa Mondo is een onderdeel van het Rode Kruis en biedt in haar huizen intensieve verpleeg kundige zorg aan kinderen met een levensbedreigende ziekte. Voor deze kinderen is een zie kenhuisopname niet altijd nodig, maar intensieve verpleegkundige zorg wel. Ouders zijn niet altijd in staat om die te bieden doordat ze de faciliteiten niet hebben, omdat ze de zorg nog niet onder de knie hebben, of omdat ze af en toe een broodnodige adempauze willen nemen. Mappa Mondo heeft drie huizen: in Wezep, Rijswijk en Waal- re. Wie Team Hol-land wil sponso ren, alle donaties zijn welkom op rekeningnummer 3028.486.695 ten name van Oostland bv in Ven- ray, o.v.v. sponsoring Estafetteloop. Zie voor meer informatie ook www.teamhol-land.nl. 71 Vrienden van café De Muzi kant presenteren op zondag 21 maart vanaf 16.00 uur een in de studio van de Veulense muzikant Had Verheijen opge nomen cd. Elf regionale artiesten hebben een muzikale bijdrage aan het schijfje geleverd. Giel Schijven, Brigit, Don't lose it (uit Venray), Earl Grey, Richard Heesmans, Peter Hendriks, Ans Vervuurt. Miranda Zetsen, Had Verheijen, the Blue Sisters en de Down Side Brothers vertoeven met enige regelmaat in café de Muzikant in Neerkant om zelf op te treden of om optredens van artiesten bij te wonen. Op ini tiatief van Richard Heesmans werd besloten een cd op te nemen. Het resultaat mag er zijn: de cd bevat diverse muziekstijlen, variërend van country, schlagermuziek, hits uit de jaren '60, moderne luister liedjes en zelfs accordeon met een vleugje Blue Grass. Het geheel is opgenomen, gemixed en gepro duceerd door multi-instrumenta list Had Verheijen. Verheijen ver- diende zijn sporen onder meer in Tulsa, de voormalige band van Ruud Hermans en is als gastmu zikant (steelgitaar) te horen op albums van grote artiesten. Deze zondag brengen alle elf de deelne mende artiesten hun bijdrage live ten gehore tijdens de cd-presen- tatie in café de Muzikant aan de Dorpsstraat in Neerkant. De Internationale Vrouwendag, die in Venray al een aantal jaren wordt georganiseerd door moe dercentrum EVA, was ook dit jaar weer een groot succes. In een volle foyer van de schouwburg genoten vrouwen, jong en oud, van een goed opge zet programma. De gedichten, de zang door Ankie, het poppenthea ter door Marijke van Bergen met als boodschap Ik ben ik, jij bent jij en samen zijn we EEN (het thema van de dag), een modeshow van, voor en door jongeren en een optreden van Bruce Dance Fac tory, zorgden voor een geslaagde avond. In Sporthal Piushof in Pannin- gen wordt de jaarlijkse Demo Doe Dag gehouden op zaterdag 10 april. Van 10.45 tot 16.15 uur kan iedereen uit Noord-Limburg met een beperking gratis mee doen met verschillende sporten. Het project Iedereen kan sporten houdt de Demo Doe Dag samen met MEE Noord- en Midden - Limburg, gemeente Peel en Maas, Dichterbij, Daelzicht en Fonds Gehandicapten Sport. Iedereen kan sporten bevordert een actieve en gezonde levensstijl voor men- sen met een beperking. Na de offi ciële opening kan iedereen met een beperking, van jong tot oud, meedoen aan verschillende activi teiten. Op www.iedereenkanspor- ten.nl staat meer informatie. Met de Demo Doe Dag probeert het project Iedereen kan sporten de drempel te verlagen voor mensen met een beperking om te sporten en bewegen. Het kennismaken met verschillende sporten kan mensen stimuleren zich bij een club of vereniging aan te sluiten en zo actiever te leven. Intratuin Venray is klaar voor het voorjaar. Alle afde lingen hebben een complete facelift gekregen en zijn weer voorzien van een actueel fris voorjaarsassortiment: deco ratie, sfeer, tuinartikelen, vij- veraccessoires, tuinmeubels, barbecues en een prachtige collectie tuinplanten, bomen, heesters, vaste planten, kamer planten met bijpassende pot- terie. Het totaal is opgezet met duide lijke schappenplannen en frisse inspirerende presentaties in her kenbare stijlgroepen: levendig gezellig, landelijk& klassiek, Strak modern. De tuinwinkel, vijve rafdeling, dierenafdeling, tuin meubels, sfeer/decoratie, kamer planten en binnenpotterie zijn compleet vernieuwd. Frisse vro lijke tinten en noviteiten voeren de boventoon. De afdelingen zijn duidelijk, compleet en voorzien van de juiste productinformatie ingericht. De tuinafdeling op het buitenterrein heeft ook een com plete metamorfose ondergaan. De totale route is compacter en ver kleind, zodat er meer overzicht ontstaan is en er beter gewisseld kan worden met actuele tuinplan ten tuinaccessoires. Het nieuwe assortiment oogt fris, actueel en is voorzien van duidelijke product info en fotokaarten. De snijbloemenshop treft de klant direct bij binnenkomst, zodat ook de 'snelle' klant via een korte route kan lopen. De snij bloemenafdeling biedt dagelijks een compleet vers assortiment snijbloemen, handgebonden boe ketten- en arrangementen. Intra- tuin is jarig, maar liefst 30 lentes jong! En dat wordt gevierd met veel extra acties en aanbiedingen. Bezoek de site voor alle lopende acties en activiteiten: www.intra- tuin.nl. Zaterdag 20 maart organi seert Intratuin Venray een 'vroege vogelactie'. Voor vroege vogels heeft Intratuin Venray tegen inle vering van de vroege 'vogelflyer' (verkrijgbaar vanaf maandag 15 maart bij de kassa) diverse extra acties. Woensdagmiddag 31 maart kunnen kinderen gratis een paasei verven in het tuincafé, tussen 14 uur en 16 uur. Intratuin Venray is extra geopend van 11 uur - 17 uur: zondag 21 maart, 28 maart, 18 april, 2 mei, 9 mei 16 mei, tweede paasdag 5 april, Koninginnedag vrijdag 30 april, Hemelvaartdag 13 mei en tweede pinksterdag 24 mei. Marinka brengt dvd uit Het Oberkraïner ensemble Marinka presenteert op zondag 18 april zijn eerste cd. Het muziekge zelschap voldoet daarmee aan de wens van veel fans. De dvd-presen- tatie is in De Zandhoek te Groe ningen en begint om 14.30 uur. De leden van Marinka, met onder meer Martin Wijnands uit Venray en Wiel Bouten uit Maashees, heb ben er uiteindelijk een live-dvd van gemaakt. Op de dvd staan acht optredens waaronder ook een optreden in Saalbach-Hinter- glemm. Naast de Sloveense sound zijn er ook tal van natuuropnames in verwerkt. De opnames zijn gemaakt door Jan van der Els. De dvd-presentatie wordt uiteraard opgeluisterd met een middagcon cert. De entree is gratis. Grote zwarte markt in Venray In Venray wordt op zondag 21 maart in het gigantische Expocenter VECC aan de Watt straat 1 op industrieterrein De Blakt de grootste zwarte markt van Limburg gehouden. Een waar paradijs voor liefheb bers van oude en nieuwe spulle tjes of verzamelaars die op zoek zijn naar aanvullingen op hun col lectie. Maar ook mensen die het gewoon leuk vinden om lekker te snuffelen tussen allerlei ver schillende spulletjes, kunnen hun hart in het VECC ohalen. Er staan ruim 270 kramen, met nieuwe en gebruikte artikelen, antiek, curi osa, braderie spullen, bloemen en planten en nog veel meer. Naast een bonte wereld aan koopwaar heeft de zwarte markt nog veel meer te bieden. Gezellige muziek bijvoorbeeld, en horeca- voorzieningen en terrassen waar de bezoekers zich tegoed kun nen doen aan een hapje en een pintje. Bovendien is de zwarte markt helemaal overdekt en ver warmd; zelfs slecht weer kan de pret niet bederven. Kinderen van 3-10 jaar kunnen zich vermaken op de diverse springkastelen, enorme speeltoestellen, een grote trein en een prachtige draaimo len. De grootste online sport- winkel plutosport.nl heeft het afgelopen jaar reeds enkele malen met groot succes de Plutosport Weggeefdagen. Tijdens deze weg- geefdagen worden tienduizenden sportartikelen van onder meer Puma, Nike, Adidas, Protest en Asics verkocht voor stuntprijzen. Op 21 maart zal Plutosport.nl ook Venray aandoen. Tijdens deze stuntverkoop in de evenementen hal worden wederom duizenden sportartikelen, zoals trainingspak ken, T-shirts, schoenen, truien, jas sen en accessoires aangeboden. Tevens kunnen de bezoekers genieten van een roofvogelshow en belangstellenden kunnen met een heuse steenarend of steenuil op de foto. De entree is 4 euro, voor volwassenen, kinderen t/m 12 jaar gratis. Parkeren is gratis. Meer informatie www.vecc.nl of www.vanaerlebv.nl. Inschrijven peuterspeelzalen Men kan zijn kind komen aan melden voor de peuterspeelzalen in Venray, Oostrum en Leunen op donderdag 25 maart. Peuterspeel zalen Venray is verhuisd naar de Eindstraat 42 in het Sint Josep- hklooster. Men is deze dag wel kom tussen 9.00 tot 16.30 uur. De inschrijving is voor de peu terspeelzalen: Blokkendoos (Krui denlaan 161), 't Ukkenest (Kapel- weg 4, Leunen), Hummeltjeshoek (Bachstraat 14a), Sam Sam (bij basisschool Estafette, Mieren hoop (Hubenhof 67), Kleurdoos (bij basisschool de Toverbal), Pad destoel (Wilgenlaan 10), Rom- melhöfke (Valkenkamp straat 2 Oostrum). Informatie of inschrijf formulieren kan men ook aanvra gen via telefoon (0478)586498 of via www.peuterspeelzalenvenray. nl. Men kan peuters inschrijven vanaf de leeftijd van 18 maanden. Vanaf twee jaar worden de peu ters, mits er plaats is, geplaatst op de peuterspeelzaal en de groep van keuze. Voor sommige groepen bestaat een wachtlijst. Men kan in dat geval kiezen voor een andere groep. Venrayse mentalist niet in liveshows Mentalist Judith Andriessen (39 jaar) uit Venray zal niet te zien zijn in de liveshows van het spraak makende televisieprogramma De Nieuwe Uri Geller 2010. De deskundige jury onder leiding van Patty Brard besliste vrijdag avond in het SBS6-programma dat Andriessen niet van de partij zal zijn in de liveshows die komen de vrijdag van start gaan. Judith Andriessen presenteerde vrijdag avond een act met niet-pistolen. In tegenstelling tot in haar voor ronde kon Andriessen de jury dit keer niet overtuigen met haar optreden. "Volgens de jury keek ik te weinig in de camera en vergat ik uit te leggen wat de act precies voorstelde." Judith Andriessen was al lang blij de twee ronden van het nieuwe televisieprogramma te hebben bijgewoond: "Helaas blijft het daarbij, maar ik vond het enorm leuk om mee te maken. Het was een hele ervaring." VVV/ANWB Venray gaat strijd aan tegen peuken De VVV/ANWB in Venray staat voor een gezond milieu en voor een schoon straatbeeld. Wereld wijd worden meer dan 4,5 biljoen sigarettenpeuken op straat wegge gooid. Vogels zien sigarettenpeu ken aan voor voedsel en eten deze op. De chemische stoffen hierin zijn dodelijk voor kinderen, die ren en planten. De afbreektijd is vijf jaar. Naast sigarettenpeuken is kauwgom 's wereld grootste zwerf afval. De afbreektijd is maar liefst twintig jaar. Het prijzenswaardige initiatief van een groep studenten van Fontys Hogeschool in Venlo wordt daarom volledig door de VVV/ANWB Venray omarmd. De studenten hebben de minionder- neming [ECO] trend opgericht om een eind te maken aan de constant toenemende vervuiling. [ECO]trend heeft inmiddels de praktische [BIN] bag ontwikkeld. Een klein trendy, duurzaam en comfortabel onbrandbaar zakje, dat mensen overal mee naartoe kunnen nemen, om daarin peuken en kauwgumresten te bewaren totdat ze deze later op de juiste manier kunnen weggooien. De [BIN]bag is te koop bij de VVV's voor 2,50 euro en daarvan gaat 10 procent naar Stichting Natuur Milieu. be^eiek onze site: wwwgunlio ek.nl Venray Jaarlijks openen veel sterren wachten hun deuren tijdens de Nationale Sterrenkijkdagen. Dit jaar is op vrijdag 19 maart ster renwacht Ceres te bezichtigen op het Raayland College in Venray, van 19.00 tot 21.30 uur. Jong en oud kan een kijkje nemen door de diverse telescopen die worden opgesteld. Enkele amateurastro nomen uit de regio gaan de leden van sterrenwacht Ceres daarbij assisteren. En als het helder weer is, heeft het hemels schouwspel aardig wat te bieden. belangstel lenden kunnen vragen stellen over verschijnselen in het univer sum. Bij twijfel over het doorgaan van de kijkdagen, in verband met bewolking, bel 06-50925345. Nieuwe polikliniek VieCuri Patiënten die wonen in de regio Peel en Maas hoeven niet meer voor alle ziekenhuisaf spraken naar Venlo of Ven- ray te reizen. Vanaf 22 febru ari kunnen zij voor een groot aantal spreekuren én diag nostiek zoals bloedafname en röntgen terecht in de nieuwe polikliniek in Panningen. De opening van een zogenoemde buitenpolikliniek past in het beleid van VieCuri om de zie kenhuiszorg dichter bij zijn patiënten te brengen. Daarbij zijn klantvriendelijkheid en laagdrempelige zorg belang rijke peilers. De nieuwe polikliniek van Vie- Curi in de gemeente Peel en Maas is gevestigd aan de John F. Kenne- dylaan 231 in Panningen. Dit pand bevindt zich in de nabijheid van het Pantaleon Medisch Centrum, met onder meer een huisartsen praktijk van acht huisartsen. "Door juist voor deze locatie te kiezen, maakt VieCuri het voor patiënten makkelijk om binnen te lopen", zegt Max Visser, voorzitter van de Raad van Bestuur. 12 maart werd de nieuwe polikliniek van VieCuri in de gemeente Peel en Maas offi cieel geopend. In de polikliniek kunnen patiënten terecht voor spreekuren van specialisten en gespecialiseerd verpleegkundigen. Daarnaast bestaat de mogelijkheid om röntgenfoto's te laten maken op verwijzing van de huisarts of specialist. Ook kan men er terecht voor bloedafname. De polikliniek is open van 8.00 tot 17.00 uur en bevindt zich op de F. kennedylaan in Panningen. Meer informatie is ook te vinden op de website van VieCuri: www.viecuri.nl www.centrum-mondzorg.nl jst'* WE'RE W rf FRANK SCHAEFFERS Renovatie Bitumineuze daken Lood- en zinkwerken Velux vensters 0478-511094 Stationsweg 124B Venray-Oostrum

Peel en Maas | 2010 | | pagina 9