Opening van toeristisch seizoen op zondag 28 maart Kies Techniek populair Trevor Verheijen naar Shanghai Buurtzorg Ysselsteyn maakt vliegende start Kletske Angy Photo Design op nieuwe locatie Winkelcomplex in Overloon-Zuid KINOEROACVERSUJF P0EH-6EER PEEL EN MAAS Donderdag 18 maart 2010 - Pagina 7 u E3 Professionele kinderopvang in een huiselijke sfeer! Neem eens een kijkje op www.kdvpoehbeer.nl of neem contact met ons op: E-mail: info@kdvpoehbeer.nl Tel: (047S) 569706 Rijk van Venray geeft gemeente een gezicht De officiële opening van het toeristisch seizoen is op zon dag 28 maart. Dit feit wordt dit jaar feestelijk gevierd door de toeristische ondernemers in de nieuwe gemeente Venray. Het vorig jaar opgericht Toeris tisch Recreatief Platform Venray geeft die dag het startschot voor de Toeristische Informatie Voor ziening die voor de toeristische wereld de naam het Rijk van Ven- ray draagt. De Toeristische Infor matie Voorziening bestaat uit een website www.liefdevoorlimburg. nl/Rijk+van+Venray en een tiental digitale informatiezuilen die ver spreid over de gemeente Venray te vinden zijn. Tijdens de officiële opening worden de toeristische informa tiepunten (I-punten) in gebruik genomen op diverse plaatsen in de gemeente. In 2009 hard is er gewerkt om een nieuw fundament te leggen onder het toerisme in de gemeente Venray. Vorig jaar hebben de toeristische onderne mers hun krachten gebundeld in het Toeristisch recreatief Platform Venray (TrPV). Samen met de plat- forms in de overige gemeenten in Noord-Limburg heeft men een zeer geavanceerd toeristisch infor matiesysteem ontwikkeld waar van zowel toeristen en recreanten alsook de plaatselijke bevolking gebruik van kunnen maken. Het systeem geeft alle informa tie over evenementen, attracties, wandelen, fietsen, uitgaan, over nachtingen etc. Ook het shoppen in Venray krijgt speciale aandacht in het systeem. Naast de I-pun ten bestaat het systeem uit een Noord-Limburgse website (www. liefdevoorlimburg.nl) waarop men alles kan vinden wat voor de toerist en recreant belangrijk is. Daarnaast zal er een toeristische kaart van de gemeente Venray uitgebracht worden. Voordat het zover was zijn tientallen wandel en fietsroutes in de gemeente digi taal gemaakt. Ook alle toeristische bedrijven en attracties zijn in kaart gebracht. Dit is gebeurd in nauwe samenwerking met VVV/ANWB- Venray. Bij de I-punten kan men op geavanceerde touchscreen- computers direct alle informatie opvragen. Fiets-en wandelroutes kunnen ter plekke worden uitge- print. De I-punten staan op plaat sen waar veel toeristisch verkeer is. In Venray Centrum staan er vijf (te weten Asteria, Eurotel, De Zwaan, VVV/ANWB en de Artiest). Ook is er een I-punt te vinden in Veulen (boerderij 't Platteland), Geijsteren (Trefpunt) en Blitters- wijck (tante Jet). Ook onze naaste buren, van waaruit veel toeristen Venray bezoeken zijn voorzien van een I-punt (Landal De Vers). ECONOMISCH BELANG Voor evenementen of speciale gelegenheden is er de beschikking over één mobiele zuil die tijdelijk geplaatst kan worden. Het systeem is gekoppeld aan 70 lokale I-pun ten in Noord Limburg. In Arcen heeft men al een jaar proefge draaid met het systeem en vanuit het hele land alsook vanuit Duits land kijkt men met interesse mee. Het economische belang voor het toerisme in Noord Limburg wordt steeds groter. Wat veel mensen niet weten is dat Limburg de tweede toeristische provincie is in Neder land en dat Noord Limburg meer toeristische overnachtingen heeft dan Zuid Limburg. Voor het mooi gerenoveerde centrum van Ven- ray liggen hier ook kansen om de aandacht te trekken bij deze grote stroom mensen. Tijdens koopzon dag op 28 maart worden de tou- chscreens gedemonstreerd en zal ook de winnaar van de fotowed strijd bekend worden gemaakt op het Henseniusplein voor het VVV/ANWB-kantoor vanaf 13.00 uur. U bent van harte welkom. Sinds juli 2009 bouwt het Toeris tisch recreatief Platform Venray aan een gezamenlijke toeristische toekomst van Venray. Het platform wordt daarbij ondersteund door VVV-Venray. Om Venray meer bekendheid te kunnen geven is er een website gerealiseerd www.liefdevoorlim- burg.nl/rijk+van+venray. Om de website Rijk van Venray nog mooier te maken en nog meer te voorzien van mooie en bijzondere foto's van de gemeente Venray en de omliggende dorpen, roept het toeristisch platform mensen op om hun liefste, mooiste, fraaiste, origineelste foto van Venray en de omliggende dorpen in te stu ren. U kunt daarbij denken aan een mooie foto van een beziens waardigheid of een foto van een terugkerend evenement of acti viteit in gemeente Venray. Inzen ders maken kans op een prijs in de vorm van VVV-geschenkenbon ter waarde van 100 euro. Stuur een foto in via e-mail info@rijkvan- venray.nl voor 28 maart en ding mee naar deze prijs. Digitale foto's moeten minimaal een omvang hebben van 1024 x 768 pixels. Foto's met een kleinere omvang vallen buiten de beoordeling. De fotowedstrijd is uitgeschreven door het Toeristisch recreatief Platform Venray in samenwerking met de VVV/ANWB in Venray. Deelnemers van het Toeristisch recreatief Platform Venray en werknemers van VVV/ANWB zijn uitgesloten van deelname. Over de uitslag van de wedstrijd kan niet gecorrespondeerd worden. Alle ingezonden foto's worden eigendom van Toeristisch recrea tief Platform Venray. De winnaar wordt op 28 maart benaderd en kan zijn prijs komen afhalen in de stand van het Toeristisch recreatief Platform Venray. Men kan de stand vinden op het Henseniusplein in Venray voor de VVV/ANWB winkel. Reportage op www.peelenmaastv.nl In het kader van de manifestatie Dagen bij gastbedrijf Blitta. Ruim bezochten de dagen waarop ze in nische sectoren waren vertegen- tage te zien over de Doe-Dagen. Kies Techniek in Venray waren er duizend kinderen van basisscho- praktische zin aan de slag konden woordigd. Op Kabelkrant Venray Die is terug te zien op de website donderdag en vrijdag twee Doe- len uit de kop van Noord-Limburg met techniek. Vrijwel alle tech- was dinsdagavond een tv-repor- www.peelenmaastv.nl. Een strenge selectieprocedu re ging eraan vooraf en goede vakkennis en het beheersen van de Engelse taal zijn een noodzaak. Hun kwaliteiten lieten ze zien: maar liefst zeventien studenten van de Hotelschool Venlo van Gilde Opleidingen werden uitverko ren om stage te gaan lopen bij World Expo in Shanghai. Samen met een team profes sionals en stagiaires van andere mbo- en hbo- instellingen draaien zij Happy Street, het Nederlandse paviljoen op deze Chinese versie van de wereldtentoonstelling. De World Expo in Shanghai vindt plaats van 1 mei tot 31 oktober en is de grootste World Expo ooit. De studenten van de Hotelschool Venlo van Gilde Opleidingen gaan in twee groepen. Op 10 april vertrekt de eerste groep van wie Trevor Verheijen uit Venray deel uitmaakt. Die wordt in juli afgelost door de tweede groep. Ter voorbe reiding hebben de studenten deel genomen aan een Chinese taal- en cultuurtraining en een programma teambuilding. In Shanghai gaan zij intensief samenwerken met Chine se studenten en doen belangrijke ervaringen op op het gebied van cultuur en vakmanschap in een land dat in de toekomst econo misch steeds belangrijker wordt. Het is de eerste keer dat op deze schaal een internationale samen werking tussen Nederlandse en Chinese studenten tot stand komt. Better City, Better Life is het thema van World Expo Shanghai. 185 landen en 50 steden geven tijdens deze Chinese editie van de wereldtentoonstelling hun visie op de toekomst van het leven in de stad. Naar verwachting zullen meer dan 70 miljoen wereldbur gers de Expo bezoeken. Centraal staan innovatie en ontwikkeling van de menselijke leefomgeving in de 21e eeuw. Het Nederlandse paviljoen Happy Street wordt bemand door professionals en sta giaires uit het mbo- en hbo-onder- wijs. Op initiatief van de minis teries van Economische Zaken en Onderwijs, Cultuur en Weten schap zet Nederland studenten in op Happy Street. Het Nederlandse paviljoen heeft een oppervlakte van circa 5000 m2 en bestaat uit een lange straat met Hollandse huisjes. In totaal gaan 152 studen ten naar de wereldtentoonstelling in Shanghai. Zij zijn afkomstig van 33 mbo- en hbo-instellingen. Zeventien studenten zijn afkom stig van de Hotelschool Venlo van Gilde Opleidingen. Zij volgen een opleiding tot kok, hostess, leiding gevende of gastheer/gastvrouw. De studenten worden tijdens hun verblijf van vier maanden vakin houdelijk begeleid. De begelei ding wordt gecoördineerd door de MBO Raad. Er zijn zeven sta gebezoekers geselecteerd, waar onder één van Gilde Opleidingen, die de contacten onderhouden tussen de scholen, studenten en leermeesters in Shanghai. Gilde Opleidingen is hét regionaal opleidingencentrum (ROC) voor beroepsonderwijs en volwasse neneducatie in Noord- en Midden Limburg. Aanpakken stress In maart start er een cursus Aanpakken van stress: voorkomen van burn-out door de afdeling Pre ventie en Informatie van de GGZ Noord- en Midden-Limburg. Wie werk wil maken van verbetering en een wending wil geven aan spanningsklachten kan aan deze stresstraining deelnemen. Het is een praktische cursus, vol met handige tips, om stress de baas te blijven. Bovendien ontvangt men een werkboek met daarin een dui delijke uitleg en veel informatie. Voor meer informatie en aanmel ding kan men contact opnemen met het Informatiecentrum Gees telijke Gezondheid via telefoon (0478)527066 of via e-mail igg@ ggznml.nl. Hartstichting De collecteweek van de Neder landse Hartstichting wordt gehou den van 11 tot en met 17 april. Tijdens deze week vraagt de Hart stichting financiële steun voor het bestrijden van hart- en vaatziek ten. Ieder jaar in april gaan bijna 75.000 collectanten op pad voor de Hartstichting. Zij halen jaarlijks een enorm bedrag op. In 2009 bedroeg de opbrengst van de col lecte 4,2 miljoen euro. Dit geld wordt gebruikt voor wetenschap pelijk onderzoek, het verbeteren van de kwaliteit van patiëntenzorg en het geven van voorlichting. Met een paar uur per jaar collec teren voor de Hartstichting, helpt men de stichting met haar levens reddende werk. Geïnteresseerd? Neem dan contact op via e-mail hartstichting.venray@gmail.com of via telefoon (0478)586431. Praten met pubers "Hoe kunnen we ons kind met een verstandelijke beperking het beste seksueel voorlichten?" "Mijn dochter zit in de puberteit en ik maak me zorgen over haar." Deze vragen van ouders bereiken MEE Noord- en Midden- Limburg steeds vaker. Om ouders hierbij te ondersteunen start MEE in april met de cursus Opgroeien met liefde. Voor meer informatie kan men kijken op www.mee-nml. nl of contact opnemen met MEE Noord- en Midden- Limburg via telefoon (077)3961515. De tekst die ik op deze plek eigenlijk gepland had, heb ik maar even laten liggen. We worden de laatste weken zo overspoeld met negatieve berichten over het verleden van de kerk, dat het vreemd zou zijn wanneer ik er hier over zou zwijgen. Alsof het me allemaal koud zou laten, dat is niet zo. Tegelijkertijd rijst dan de vraag: wat is er over te schrijven op deze plek Jezus zelf was heel duidelijk. Er zijn ook woorden van Hem die we best op deze situatie mogen betrekken: "Wie aan een van deze kleinen aanleiding tot zonde geeft, het zou beter zijn als men hem een molensteen om de hals deed en in de zee wierp." Zo'n krasse uitspraak dient in onze tijd uiter aard niet letterlijk genomen te worden, maar een duidelijker woord is ook voor onze tijd nau welijks denkbaar. En verder? Aan de erge verhalen die verteld worden, wil ik niets afdoen. Als ik er weer over hoor of lees, of mensen spreken me erop aan, dan merk ik dat er een grau we sluier over mijn dag daalt. Net alsof er zich een soort rouwproces in me afspeelt. Een gevoel dat mij het plezier ontneemt in het werk dat ik mag doen voor de kerk waar ik - ondanks deze trieste berichten - toch van blijf houden. Zoals gezegd, aan de verhalen die na zoveel tijd hun weg naar bui ten vinden, wil ik niks afdoen. En dat ik in mijn eigen jeugd alleen maar positieve ervaringen met de kerk heb gehad, het doet er even niet toe. Normaal levert het schrijven van deze column een kleine wor steling op om het niet te lang te maken. Deze keer niet. Niet omdat er verder geen gedachten komen bovendrijven, maar ook die doen er nu niet toe. Stille sprakeloos heid overheerst. En daarom zwijg ik er verder over. Deken Smeets, Venray. Het is alweer vier jaar gele den dat Angelique Heldens- Clabbers thuis haar eigen bedrijf, Angy Photo Design, startte. Onlangs is zij verhuisd naar een nieuwe locatie aan de Geijsterseweg 4a in Wanssum. Meer ruimte, meer uitstraling, meer mogelijkheden. Angelique heeft na het Grafisch Lyceum in Eindhoven de Fotovak school in Apeldoorn gevolgd. Hier door is ze in staat haar creatieve uitingen, zowel voor particulie ren als bedrijven, vorm te geven. "Ik ben zo in de gelegenheid om een totaalplaatje in te vullen. Het meest aansprekende voorbeeld is het maken van huwelijkskaarten, bruidsreportages, portretten en kinderfoto's. Maar ook voor de zakelijke markt ontwikkel ik huis stijlen, folders en verzorg ik de bedrijfsfotografie. Daarnaast vormt het ontwerpen en onderhouden van websites ook tot mijn werk zaamheden." Enkele bijzondere klanten zijn Vershuijs in Sevenum, Taxi Geerets, Leolach en Dekkers Tweewielers. Angelique werkt uit sluitend op afspraak. Voor meer informatie kunt u terecht op haar website www.angy.nl Ze is bereikbaar via mail, info@angy.nl, of telefonisch via 06-40040010. Buurtzorg is een landelijke koepelorganisatie van klein schalige thuiszorgteams die ook in Noord-Limburg in snel tempo groeit. Carla van Deelen en Marian Fleurkens hebben onlangs het initiatief genomen om te starten met Buurtzorg Ysselsteyn en omgeving. Het team is inmiddels uitgebreid met de wijkverpleegkundi gen Koos Wolfert en Hanneke Driessen en één verpleegkun dige in opleiding: Inge Claes- sens. Het werkgebied is momenteel Ysselsteyn, Venray, Merselo, Leu nen, Veulen en Heide. Wat Buurt zorg bijzonder maakt, is dat er gewerkt wordt met een klein, zelf sturend en ervaren team van maxi maal twaalf personen. Iedere cliënt krijgt een persoonlijke begeleider die vanaf het begin zorg verleent en begeleidt en adviezen geeft over hulpmiddelen en leefwijze. Ook heeft zij waar nodig contact met andere zorgverleners zoals de huisarts en kan zij helpen bij het aanvragen van een CIZ-indicatie. Werken bij Buurtzorg betekent voor het personeelsleden dat zij volop bezig kunnen zijn met hun eigen vak in de volle breedte. Voor de cliënten is het voordeel van Buurtzorg dat ze slechts met enke le verpleegkundigen en/of zieken verzorgenden te maken hebben en dat de zorg niet in delen wordt geknipt die door telkens andere hulpverleners wordt gegeven.Voor hulp bij de huishoudelijke verzor ging kunt u binnenkort terecht bij de Buurtdiensten. Omdat het cli- entenbestand wekelijks toeneemt, zijn zij nog op zoek naar belang stellende (wijk)verpleegkundigen en/of (wijk)ziekenverzorgenden. Het kantoor is gevestigd in huis artsenpraktijk de Wildenberg, Litsenbergweg 20a in Ysselsteyn. De huisartsen zijn zeer enthou siast over het Buurtzorgconcept en willen graag samenwerken. Buurtzorg Ysselsteyn en omge ving is 24 uur per dag rechtstreeks bereikbaar, met dien verstande dat 's nachts alleen onplanbare zorg wordt verleend en zo nodig nachtzorg bij terminale cliënten. Voor zorgvragen, hulpvragen of verdere informatie kunt u bellen naar: Buurtzorg Team Ysselsteyn, telefoon 06-13941014 of reageren via de website www.buurtzorgne- derland.nl Vitelia, Plus Verbeeten en Fixet willen samen een groot winkelpand realiseren aan de zuidzijde van Overloon. Het gebouw, met ongeveer 4000 m2 winkelruimte, wordt ingepast tussen de rand van Overloon en Bungalowpark De Vers. De initiatiefnemers hopen binnen 2,5 jaar aan de slag te zijn. De drie winkels hebben een ding gemeen: uitbreiding op de huidige locaties is niet mogelijk. Nadat Jan Janssen van Vitelia en Frank van Gaal van Fixet tot de conclusie kwamen dat samen onder een dak op een nieuwe locatie het beste toekomstper spectief biedt, sloot ook Joop Verbeeten van Plus zich bij het tweetal aan. "Onze plannen heb ben veel voordelen. Allereerst de continuïteit van onze bedrijven. Daarnaast groeimogelijkheden om aan de wensen van onze klanten te kunnen blijven voldoen. Daar naast biedt een nieuwe vestiging op een nieuwe locatie betere par- keermogelijkheden en een betere uitstraling", stelt Frank van Gaal. Daarnaast dragen de plannen ook bij aan de leefbaarheid van Overloon, en kan volgens de initiatiefnemers de toeristische aantrekkingskracht van Overloon vergroot worden. "Bovendien Dinsdag 23 maart 19.00 uur t/m woensdag 18.00 uur (herhaling om het uur) Items: Opknapbeurt centrum Blitterswijck Dag van de leerplicht Uitzending gemist? Kijk op www.peelenmaastv.nl kunnen we met onze plannen beter de concurrentie met Venray aan", aldus Joop Verbeeten. Bij de gemeente Boxmeer werden de plannen enthousiast ontvangen. "Vervolgens hebben we een loca- tieonderzoek laten maken. Van de drie opties is het perceel aan de Venrayseweg de beste optie: goed bereikbaar, goede parkeer- mogelijkheden, ontlasting van het centrum, voldoende ruimte om groenbuffers voor de aanwonen- den te realiseren, en er kan zo een verbinding tussen de Venrayseweg en sporthal De Raay gerealiseerd worden", legt Frank van Gaal de keuze uit. De initiatiefnemers heb ben de plannen inmiddels ook voorgelegd aan aanwonenden en belanghebbenden. "Daar is niet door iedereen even enthousiast op gereageerd. Met de mening van die mensen zullen we terdege rekening houden." Het terrein is nu onbebouwd en ligt aan de zuidkant van De Bergkamp tot aan de bosrand bij De Vers. Bouwkundig willen de initiatiefnemers zoveel mogelijk met natuurlijke materialen wer ken. 'Winkelen in het groen' is de werktitel die aan het project is meegegeven. "We zijn ook volop in overleg met de gemeente om bepaalde procedures in gang te gaan zetten. In onze ogen is het een plan waar Overloon alleen maar beter van kan worden", aldus Joop Verbeeten. Frequentie: 480.00 Kanaal: 22+ (analoge pakket)

Peel en Maas | 2010 | | pagina 7