Laat de lente schitteren nmeurwscmmmsm JOURNAAL Open huis De Gouden Leeuw Kom ook en neem uw familie mee! PEEL EN MAAS Donderdag 18 maart 2010 - Pagina 5 VERLINDEN Activiteiten 19 maart en 3 april Neem een kijkje in het modelappartement Beschikbaarheidoverzicht College Horst aan de Maas maakt kennis met Meerlo Duidelijkheid. Dat is wat SV United wil. En snel. Waar komt het thuishonk van de fusie club te liggen? Dat is de vraag waarop de vereniging op korte termijn een antwoord wil. De voet- en korfbalclub streeft naar één centrale sportlocatie. "Een plek om te sporten, met maatschappelijk draagvlak. Dat willen wij. En die locatie mag ook in Horst aan de Maas liggen. Dat is voor ons nog geen gelopen race. Wij gooien op dit moment nog geen enke le deur op slot", verklaarde voorzitter Arie Janssen van SV United maandagavond tijdens het kennismakingsbezoek van het nieuwe gemeentebestuur van Horst aan de Maas aan het dorp. Het bestuur van SV United, ont staan uit een fusie van SV Meerlo en VV Wanssum, is momenteel in gesprek met de gemeente Venray, die het accommodatieprobleem van de fusieclub als een van de majeure projecten heeft gelabeld en met voorrang wil oplossen. Wethouder Patrick van der Broeck maakte donderdagavond tijdens de commissievergadering Maat- schappelijke Diensten openbaar dat de gemeente snel werk gaat maken van vier grote projecten, die voor november 2010 moeten zijn opgelost. PLEK DRIE De nieuwe turnhal van St.-Chris- toffel wordt klus nummer een, gevolgd door de nieuwe accom modatie voor Euterpe en MMSK en, op plek drie, sportpark Noord in Wanssum. Mocht het echter niet mogelijk zijn om het sportpark op het grondgebied van de gemeente Venray te laten verrijzen, om wat voor reden dan ook, dan zou de accommodatie wat de fusievereni ging betreft ook in Meerlo, in de nieuwe gemeente Horst aan de Maas, aangelegd mogen worden. Als er maar snel een eind komt aan alle onzekerheid over de toe komst van de vereniging. Arie Janssen bracht die bood schap tijdens zijn presentatie over, maar greep het bezoek vooral aan om SV United als vereniging uitge breid aan B en W voor te stellen. Net als SOS Meerlo-Wanssum en volleybalclub Set Up, waarvan res pectievelijk voorzitter René Poels en voorzitter Joris Berk aan het woord kwamen. Maar ook de jon gerengroep van SOS Meerlo-Wans- sum liet zich niet onbetuigd. Jaser Husseini uit Meerlo, geboren in Afghanistan, lichtte B en W in over het plan van de jeugdafdeling van SOS om op de basisscholen van de vroegere gemeente Meerlo-Wans- sum en het Dendron College in Horst en het Raayland College in Venray te gaan vertellen over hoe belangrijk onderwijs voor kinde ren is. TOEKOMST In de presentaties werd terug geblikt op het verleden, maar vooral vooruitgekeken naar de toekomst. Ledenaantallen kwam voorbij, net als alle activiteiten die door SOS, Set Up en SV United op touw worden gezet, bijvoorbeeld om de clubkas te spekken. Zowel Poels als Berk had een 'verlang lijstje' opgesteld voor het gemeen tebestuur. Zo zou Berk graag zien dat er op het gemeentehuis één aanspreekpunt komt waar clubs zich met alle problemen en vra gen kunnen melden. Ook vroeg hij zich af waarom het niet moge lijk is dat de gemeenten Venray en Horst aan de Maas, na de opsplit sing van de gemeente Meerlo- Wanssum per 1 januari 2010, er nog niet in zijn geslaagd om de subsidieverzoeken van clubs die leden uit beide gemeenten heb ben, te vereenvoudigen. Nu is het zo dat een club als Set Up aanvra gen in tweevoud moet indienen. Zowel bij de gemeente Venray als Horst aan de Maas. "Er is nul afstemming. Dat zouden wij graag anders zien." Ook SOS-voorzitter René Poels tipte dat punt aan, maar hij wil met het gemeentebestuur tevens een keer praten over het hand haven van de welkomstborden van SOS Meerlo-Wanssum aan de ingang van de drie dorpen Tien- ray, Swolgen en Meerlo en het onderhoud van de vier busabri's, waarop beschilderingen staan van SOS-jongeren. Het college van B en W, dat tijdens de vergadering in Meerlo versterking kreeg van de in Tienray vanwege een vergadering elders nog afwezige wethouders Leon Litjens (CDA) en Freek See- len (Essentie), keek en luisterde - vanwege een haperende laptop - vooral naar de diverse sprekers. Toch deed burgemeester Kees van Rooij ook in Meerlo een belofte, over het vereenvoudigen van de subsidieaanvragen. "We gaan kijken hoe we de administratie makkelijker kunnen maken. Daar over gaan we zeker praten met Venray, in wat voor verband dan ook." Dorpsraadvoorzitter Henk Ulder kwam als laatste aan het woord. Hij presenteerde een aantal cijfer tjes. Zo vertelde Ulder dat Meerlo 1787 inwoners heeft en 718 woningen. "Waarvan slechts 78 huurwoningen." Hij kietelde het college van B en W ook nog even met de opmerking dat 'Meerlo geen rechtstreekse busverbinding heeft met Horst'. En dat het dorp wordt doorsneden door de Groote Molenbeek, greep hij aan voor een afsluiting met een kwinkslag. "Het is dus eigenlijk de gemeente Horst aan de beek." Na 1,5 uur werd ook de ken nismakingsavond in Meerlo in een goede sfeer afgesloten. En net als in Tienray kreeg het college de complimenten. "Het is een goed initiatief van u om zo kennis te maken met de dorpen en het ver enigingsleven", aldus René Poels. En met die woorden waren alle aanwezigen het volmondig eens. JUWELIER SP deelt gele kaarten uit op station Oostrum De afdeling Venray van de SP houdt van 22 tot en met 28 maart een 'gelekaartactie' om aandacht te vragen voor de (on)toegankelijkheid van het NS- station in Oostrum voor mensen die moeilijk ter been zijn. Die kun nen het station momenteel beter mijden, vindt de SP. Volgens de partij is er vooral na de ochtendspits door de wirwar van fietsen op het station onder meer voor mensen in een rolstoel 'geen doorkomen meer aan'. Met het uitdelen van gele kaarten wil de SP fietsers wijzen op hun gedrag. Volgens de partij gebeurt het 'foutparkeren' niet altijd met opzet, maar staan veel mensen gewoon te weinig stil bij het vol doende ruimte laten voor mensen met een functiebeperking, een kinderwagen, etc. Monika Troch: "Wij willen met de actie de inwo ners van Venray meer bewust maken van hun gedrag en hou ding ten opzichte van mensen die zich minder makkelijk kunnen verplaatsen." Drie mannen aangehouden in Overloon De politie heeft op vrijdag morgen rond 4.00 uur drie mannen uit Wijchen (18, 21 en 21 jaar) aangehouden op de Venrayseweg in Overloon. De politie ontving een mel ding dat er over het dak werd gelopen van een kapsalon aan de Bergkampweg. Toen agenten ter plaatse gingen kijken, waren de verdachte personen al verdwe nen. Vervolgens werd in de omge ving een auto aangetroffen waarin een man lag te 'slapen'. Deze man kon zich niet legitimeren en had een heel vaag verhaal. De agen ten hielden hem aan en beslo ten tevens om nog even in de omgeving te wachten. Binnen korte tijd kwamen twee andere mannen naar de auto. Ook zij konden zich niet legitimeren. Een van de mannen bleek nog DNA te moeten afstaan en de andere twee hadden nog een straf open staan van 30 dagen hechtenis. De mannen zijn in verzekering gesteld. FNV Bouw De FNV Bouw afdeling Venray houdt op dinsdag 23 maart om 20.00 uur de jaarvergadering in zaal De Tamboerin van het Gogh Instituut aan de Stationsweg in Venray. Na de jaarvergadering is er de huldiging van de jubilarissen die 25, 40, 50 en 60 lid zijn van de vakbond. Dit wordt verzorgd door regiobestuurder Wilco Veldhorst en voorzitter Carel Jeuken. Benefietdiner Hotelschool Gilde Opleidingen Venlo houdt een galadiner op vrij dag 28 mei vanaf 18.00 uur voor het Toon Hermans Huis. Daar naast is er een veiling (kunst en rariteiten). Reserveren via (077) 3597171 of via e-mail recep- tielh4@rocgilde.nl. Speelgoedbeurs MaMaLoe houdt op zondag 28 maart een tweedehands kinderkle ding- en speelgoedbeurs. De beurs is geopend van 11.00 tot 13.00 en wordt gehouden in De Schatberg in Sevenum. Informatie op www. mamaloe.tk. Gemeentebestuur Horst aan de Maas bezoekt bedevaartplaats Het grootste nieuws zat, iet wat gekscherend gezegd, in de staart van het kennisma kingsbezoek van het nieuwe college van B en W van Horst aan de Maas aan Tienray. Truus Knoops krijgt een mal- letje voor het bakken van haar 'Bernadetje', een plaatselijke lekkernij. Dat was meteen ook de enige concrete belofte die burgemees ter Kees van Rooij maandagavond deed in het Parochiehuis, waar naast Van Rooij ook de CDA-wet- houders Loes Wijnhoven en Ger van Rensch, wethouder Birgit op de Laak (PvdA-PK) en gemeen tesecretaris Alwin ter Voert van de gelegenheid gebruik maakten om zich kort voor te stellen aan het dorp. Het dorp op zijn beurt greep het bezoek aan om zich uit gebreid aan het gemeentebestuur te presenteren. Na Evertsoord en Griendsveen was Tienray de derde kern die door het gemeentebe stuur werd bezocht. KOEKJE Maar even terug naar het begin van het verhaal. Het 'Bernadetje' is een koekje, een typisch Tienrayse product. Zoals bekend staat in Tienray een veelbezochte kopie van de grot in Lourdes, waar in 1858 Maria zou zijn verschenen aan het Franse meisje Bernadet- te. Het dorp wordt daarom ook wel Klein-Lourdes genoemd. De bedoeling van onder meer Truus Knoops en pastoor Ruud Verheg gen is om de lekkernij in te zet ten ter promotie van het dorp als Klein-Lourdes en een deel van de verkoopopbrengst te schenken aan de plaatselijke parochiekerk. De mal zou gebruikt kunnen wor den door een of meerdere bakkers in de regio die dit 'goede doel' van harte ondersteunen. Het college van Horst aan de Maas, dat aan het eind van de bijeenkomst natuur lijk een extra fraai verpakt koekje ontving, pakte de handschoen meteen op. "We moeten weliswaar op de centen letten, maar dat mal- letje komt er Truus", verklaarde Van Rooij met een brede grijns op zijn gezicht. Maar er werd maandagavond natuurlijk niet alleen gesproken over het bakken van lekkere koek jes. Want in Tienray gebeurt veel meer. Bijvoorbeeld op het gebied van jeugd- en jongerenwerk. Tim van Rijswick en Maurice Janssen informeerden het college van B en W tijdens de bijeenkomst over het reilen en zeilen binnen de erg actieve jongerensoos Gael- lus, Huub Driessen hield namens de dorpsraad onder de titel 'De Droom van Tienray' een presenta tie over de toekomst en de wen- sen van het dorp, Piet Dinghs, voorzitter van handboogsport vereniging 't Trefpunt, kwam aan het woord over 'zijn' club en het levendige verenigingsleven in Tienray en Harrie Raaymakers schetste in een gloedvol betoog onder meer de historie van Tien- ray als bedevaartsoord. PROMOTIE Pastoor Ruud Verheggen keek vooral vooruit. Hij zou graag zien dat Tienray als bedevaartplaats in de nieuwe gemeente Horst aan de Maas nog meer wordt gepro moot. Dat is volgens de pastoor natuurlijk een taak van het dorp en de parochie zelf, maar ook van de gemeente. Jaarlijks bren gen momenteel 30.000 pelgrims een bezoek aan de Maria-bede- vaartplaats. "Tienray beschikt niet alleen over een parochiekerk, maar ook over een bedevaartskerk. Het dorp is voor veel mensen een plek om tot rust te komen." Bezinning tijdens vakantie is volgens de pas toor een groeiende vorm van toe risme, waarop ook in Tienray inge sprongen zou kunnen worden. Verheggen vertelde tevens dat de kerk van Tienray is opgenomen in een lijst met bezinningscentra van de Kamer van Koophandel. "En dat levert toch weer extra reclame op voor de gemeente Horst aan de Maas." De tijdelijke opvang van asiel zoekers in het voormalige kloos tergebouw in het hart van het dorp, kwam ook aan de orde. Claude Fasseur van het COA, het Centraal Orgaan opvang Asielzoe kers, verklaarde dat na een rumoe rig begin, waarin in het dorp veel commotie ontstond over de komst van de vluchtelingen, de rust is teruggekeerd. "In negen maanden tijd hebben 1420 mensen de weg naar Tienray en het COA gevon den." Na een kort verblijf in Tienray krijgen de nieuwe bewoners een verblijfsvergunning of worden ze teruggestuurd naar hun land van herkomst, legde Fasseur uit. De vluchtelingen verblijven gemid deld 26 dagen in de opvang en zijn vooral afkomstig uit landen als Somalië, Irak, Iran en Afghani stan. Claude Fasseur was erg te spreken over het inwonersoverleg dat momenteel om de zes weken plaatsvindt en stak tevens de lof trompet uit over de inzet van de veertien vrijwilligers die zich heb ben gemeld om hand- en span diensten te verrichten. "En we ontvangen nog steeds zakken vol prachtige kleding en hebben zelfs zeven computers gekregen van de Mariaschool. Die zijn erg belang rijk voor de bewoners voor het contact met het thuisfront." Hij Harry Raaymakers verzorgde een presentatie over de historie van de bedevaartsplaats Tienray. (Foto: gemeente Horst aan de Maas). heeft zeker de indruk dat de nieu we inwoners hun plek hebben verworven in het dorp. "Zeg wat je doet, en doe wat je zegt. Dat is het belangrijkste in het informa tietraject. Ik geloof dat er in die sfeer toch iets is gegroeid tussen de vluchtelingen en de inwoners van Tienray." De toekomstdroom van Tienray is voor het COA 'geen lange droom', aldus Fasseur, refe rerend aan de presentatie van de dorpsraad. "Want volgend jaar zijn we hier weer weg, zoals is afge sproken." Het college van B en W was al eerder weg, maar niet nadat burgemeester Van Rooij alle aanwezigen had bedankt voor hun komst en hun hartelijke ont vangst. "We hebben er met Tien- ray een bijzonder en erg levendig dorp bij, dat is zeker. De bedoeling van het college is om elk jaar een keer in alle dorpen terug te keren om allerlei zaken te bespreken." En na het schudden van heel wat handen en het maken van een praatje met deze of gene, toog het hele gezelschap naar Meerlo (zie verslag elders op deze pagina), de volgende halteplaats op de ken nismakingsroute. Het De Gouden Leeuw Journaal houdt u op de hoogte van de ontwikkelingen van het wooncomplex De Gouden Leeuw. Uniek gelegen tussen stad en natuur aan de voet van het Venrayse centrum, op loopafstand van winkels en voorzieningen. DE GOUDEN LEEUW Uc De Gouden Leeuw Bezichtiging woontorenappartementen en stadswoningen vrijdag 19 maart van 16:00 -17:00 uur of op zaterdag 3 april van 13:00-14:00 uur Locatie: Project/bouwterrein (Gouden Leeuwplein) naast ingang parkeerkelder 'Sportpark SV United mag ook in Horst aan de Maas' Tienray krijgt mal voor 'Bernadetje' Bezichtigen Woontorenappartementen (koop) Woontorenappartementen per direct te betrekken Stadswoningen (koop en huur) zijn opgeleverd en te bezichtigen Ontdek de ruimte en kwaliteit van élk woningtype Bekijk de private ondergrondse stallingsgarage 29 woontorenappartementen en 12 vleugelappartementen Status per 2 februari 2010 18% onder optie

Peel en Maas | 2010 | | pagina 5