'Maatwerk op gebouwenniveau' Vrachtwagen met varkens gekanteld in Ysselsteyn Molen in teken Dag van de Wind Nog meer protest tegen flatgebouw Brabander Voorjaarsdictee bestaat vijf jaar Open dagen r- v - 27 en 28 maart JACOBS PEEL EN MAAS Donderdag 18 maart 2010 - Pagina 3 Politiek steunt projectmatige aanpak accommodaties Hij wil ze stuk voor stuk afwerken. Wethouder Patrick van der Broeck (CDA, Ruim telijke Ordening) wil niet alle accommodatieprojecten tege lijk in behandeling nemen, maar ze een voor een oplos sen. Ambtenaren worden vrij gemaakt om binnen een korte periode een klus te klaren. Te beginnen met de verbouwing van de gymzaal van St.-Chris- toffel aan de Langeweg in Ven- ray, die door de gemeente Ven- ray als een proefproject wordt gebruikt voor haar toekomsti ge accommodatiebeleid. Het pilotproject, waarin de gemeente samenwerkt met gym nastiekvereniging St.-Christof- fel, moet duidelijk maken hoe de samenwerking tussen de gemeen te en clubs moet worden vorm gegeven. Het college van B en W heeft juist voor dit dossier geko zen, omdat het bij de gemeente al diverse keren voor problemen heeft gezorgd. De ervaringen die de gemeente in dit project opdoet, worden gebruikt bij ande re projecten met betrekking tot accommodaties. Hiervan heeft de gemeente er ruim honderd, waar van ze er dertig in behandeling heeft. Wethouder Patrick van der Broeck maakte donderdagavond tijdens de commissievergadering Maatschappelijke Diensten open baar dat de gemeente snel werk gaat maken van vier grote accom modatiedossiers, die voor novem ber 2010 moeten zijn opgelost. De nieuwe turnhal van St.-Chris- toffel wordt klus nummer een, gevolgd door de nieuwe accom modatie voor Euterpe en MMSK, op drie sportpark Noord in Wans- sum en op plek nummer vier de Bouledrome. "Ik heb de blaren op mijn tong moeten praten om ze achter elkaar te krijgen", verklaar de Van der Broeck. "Vanaf oktober beginnen we vervolgens met het wegwerken van de andere dertig aanvragen en honderd dossiers. Maar eerst gaan we met de echte knelgevallen aan de slag. Die vier grote dossiers moeten snel zijn opgelost." NIEUWE AANPAK De wethouder wil met de nieu we projectmatige aanpak af van de in zijn ogen te stroperige werkwij ze in de gemeentelijke organisatie. Een aantal huisvestingsproble men van clubs hebben te maken met het inmiddels afgeblazen MFC (multifunctioneel centrum). In het voorjaar van 2005 intro duceerde toenmalig wethouder Emonts het verzamelgebouw aan de Zuidsingel. Het zou in een klap veel accommodatieproblemen oplossen. Er zijn enkele tonnen uitgegeven aan onderzoekskosten. Uiteindelijk trok het college in november 2007 de stekker eruit. Inmiddels waren de verenigingen echter op achterstand gezet, want alle bouwplannen waren in de tussentijd in de ijskast gezet. Maar die plannen worden nu een voor een weer tevoorschijn gehaald. In plaats van met twintig tot dertig projecten tegelijk bezig te zijn, worden de dossiers voort aan achter elkaar gezet en voor de voet weggewerkt. Die projectma tige aanpak paste Van der Broeck ook met succes toe bij het project 'Centrum op de schop'. De wet houder vindt tevens dat mensen pas kunnen meepraten als er een goed onderbouwd plan op tafel ligt. De politiek kon zich helemaal vinden in het voorstel van de wethouder om, zo verklaarde CDA'er John Michels, 'maatwerk op gebouwenniveau' te gaan leve ren. Natuurlijk, want het is de frac ties al jaren een doorn in het oog dat tal van verenigingen op het gebied van sport, welzijn, kunst en cultuur en onderwijs kampen met huisvestingsproblemen. Bijvoor beeld St. Christoffel, de gymnas tiekclub die al jaren strijdt voor uitbreiding en renovatie van de gymzaal. Het college van B en W wil voor de verbouwing maximaal 680.000 euro uittrekken. Na de verbouwing heeft de zaal meer gebruiksmogelijkheden en kan St.-Christoffel meer mensen laten sporten. Aanvankelijk was het de bedoeling van de vereniging om de verbouwing zelf te betalen. Dat bleek voor de club uiteinde lijk niet haalbaar, waarna de gym nastiekvereniging de gemeente vroeg om bij te springen. In het huidige plan betaalt de gemeente het leeuwendeel van de kosten. De exacte bedragen zijn nog niet bekend, maar ruw geschat gaat het in totaal om circa een miljoen euro, waarvan de gemeente dus bijna zeven ton voor haar reke ning neemt. In mei wordt het volledig uitge werkte raadsvoorstel over de gym zaal van St.-Christoffel aan de poli tiek voorgelegd. Van der Broeck hoopt enkele maanden later, in oktober, de kadernota voor het toekomstige accommodatiebeleid te kunnen presenteren. "Maar het wordt nog een hele kluif om al die dossiers op orde te brengen. Want er zijn meer dan honderd dos siers in allerlei variëteiten. Verzin het en het is er." :u' v- ,-/\Y - •V>;. uu,--' "r, 'li Op de Deurneseweg in Ysselsteyn is woensdag rond half negen een vrachtwagen met varkens geschaard. De aanhanger, met daarin tientallen varkens, kwam op zijn kant terecht. Het verkeer is enige tijd gestremd geweest door de werkzaamheden die verricht moesten worden om de aanhanger te takelen. De toedracht van het ongeval wordt nog onderzocht. De Dag van de Wind is een groot evenement dat de (molen)stichting Nooit Gedacht sinds 2009 jaarlijks in Merselo organiseert op tweede pinksterdag. Op maandag 24 mei 2010 vindt de tweede edi tie plaats. Deze dag staat voor een belang rijk deel in het teken van de wind. De basis voor deze dag wordt gevormd door een sfeervolle lan delijke fair, waar ondernemers hun duurzame en natuurlijke pro ducten aanbieden, maar waar ook kunst verkocht wordt en lokale en regionale culturele en historische organisaties zich presenteren. Naast de fair zal een aantal vliege raars het luchtruim gedurende de hele dag opsieren en organiseert de plaatselijke wandelsportver eniging een natuurwandeling. Ook de door de Venrayse fietsvier daagse georganiseerde Landelijke Fietsdag voert die dag langs de molen. Voor kinderen zijn er veel activiteiten, waaronder een 'wer velwind', poppenkast en verschil lende workshops. Ten slotte wordt er veel aan dacht besteed aan windenergie. Er wordt ingegaan op de relatie tussen de historische windmolens en de werking van de moderne windmolens en de betekenis van deze schone energieleveranciers voor de toekomst. Ook aan kin- deren zal uitgelegd worden hoe wind omgezet wordt in kracht en energie. De Vereniging voor Weer en Klimatologie vertelt de bezoe kers hoe wind ontstaat en hoe andere weerkundige verschijn selen verklaard kunnen worden. Uiteraard draait de molen, wordt er gemalen en zijn er permanent rondleidingen. Vorig jaar waren er vijf molenaars uit de regio aanwe zig om alle belangstellenden rond te leiden en te woord te staan. De Dag van de Wind wordt door het bestuur van molen Nooit Gedacht georganiseerd om gro tere bekendheid te geven aan de molen en aan de toeristische ambi ties van Merselo. De diverse orga nisaties en ondernemingen die in Merselo het toerisme stimuleren en daarmee de leefbaarheid en de sociaal economische infrastruc tuur willen bevorderen, profiteren indirect vanwege de uitstraling en de publiciteit rondom dit initia tief. Het evenement draagt bij aan het positieve imago van Merselo als het mooiste dorp van Venray, waar het prettig en boeiend recre- eren is. Vanwege de oorspronke lijkheid van het concept van de Dag van de Wind en de positieve spin- off voor de leefbaarheid van Merselo, is dit initiatief toegela ten tot de leefbaarheidswedstrijd Kern met Pit, georganiseerd door de Koninklijke Nederlandse Hei demaatschappij. De toelating tot de wedstrijd is gebeurd op basis van een gesprek dat de jury heeft gevoerd met het stichtingsbestuur van molen Nooit Gedacht. Toelating tot de wedstrijd bete kent dat wanneer een en ander uitgevoerd wordt conform de plannen, aan het initiatief het pre dikaat Kern met Pi wordt toege kend, alsmede een geldprijs van 1000 euro. Daarnaast dingt de Dag van de Wind, zoals alle andere toegelaten projecten, mee naar de tien extra prijzen van 1500 euro voor de meest bijzondere pres taties. De winnaars krijgen hun prijs uitgereikt in het provincie huis in het voorjaar van 2011. Van de ruim 250 projecten in Neder land, die in 2010 het predikaat Kern met Pit kunnen krijgen, zijn er negen initiatieven vanuit de gemeente Venray. Op heterdaad betrapt Een 24-jarige man uit Venray is vorige week woensdagmiddag aangehouden op de Patersstraat in Venray. Hij werd op heterdaad betrapt bij het stelen van een fiets. De politie zag dat de man zich ver dacht ophield bij de gestalde fiets, om zich heen keek en snel weg fietste. Hij werd achtervolgd en kon even later worden aangehou den. De man werd meegenomen naar het politiebureau. Vervolg voorpagina 'Onaangenaam verrast en bijzonder teleurgesteld' "Uit het advies van de procu reur-generaal blijkt namelijk dat hij geen reden zag om het cas satieverzoek van het Openbaar Ministerie gegrond te verklaren. Met andere woorden: het Hof in Den Bosch heeft zijn werk goed gedaan en Erik E. terecht vrij gesproken. Maar de Hoge Raad heeft uiteindelijk toch anders besloten. Vijf raadsheren hebben zich over deze zaak gebogen, dus het oordeel van de Hoge Raad is heel zorgvuldig gebeurd. Het is een flinke tegenvaller, maar zo zit ons rechtssysteem nu eenmaal in elkaar." Lina verwacht dat het hof in Arnhem eerst de onder- zoekswensen van het Openbaar Ministerie en van de verdediging gaat inventariseren. "Dan moet je bijvoorbeeld denken aan nieuw technisch onderzoek en het horen van getuigen. Ons verhaal zal niet veranderen. Het gaat er nu om dat onze lezing ook geloofwaardig en waarschijnlijk is. Dat gaan we aan tonen." Stenengooier De politie heeft maandagavond een 15-jarig meisje aangehouden dat een baksteen tegen een gevel van een woning had gegooid. Het meisje werd op heterdaad betrapt door een politieagent. De politie had eerder een melding gekregen dat er met stenen zou worden gegooid tegen gevels van wonin gen in de omgeving van de Konin- ginnekruid. Het meisje werd aan gehouden voor vandalisme. Malawi In het Pastoërsweike in Swol- gen wordt op donderdag 18 maart vanaf 20.00 uur een thema-infor matieavond gehouden door het kerkbestuur van de H. Lambertus in Swolgen. Hanneke Schütte (leer kracht groep 8 van basisschool de Klimboom) vertelt over haar erva ringen toen zij op de RC School in Bembeke in Malawi gewerkt heeft. Miriam Wouters, die de stichting Miriam in Malawi heeft opgericht, geeft uitleg over de projecten van haar stichting en met name over het onderwijsproject dat zij met de vastenactie mede willen ondersteunen. Tot slot is er een film over de verloskundige hulp in ontwikkelingslanden met een toe lichting door Marijn Poels, maker van de film. Modelspoorgroep De Nederlandse Modelspoor Federatie houdt in het weekeinde van 27 en 28 maart van 10.00 tot 17.00 uur de Landelijke model- spoordagen. De modelspoorver enigingen openen de deuren van hun clubruimte om belangstel lenden te laten zien wat erop modelspoor allemaal gebeurt. Modelspoorgroep Venlo aan de Kaldenkerkerweg in Venlo nodigt iedereen uit om de diverse club- banen te komen bekijken. Open dag NLMV De Noord-Limburgse Model spoorweg Vereniging in Venlo houdt op zondag 28 maart de jaarlijkse open dag van 11.00 tot 16.00 uur. Deze open dag wordt gehouden in het clubgebouw op het terrein van de Zorggroep Noord-Limburg nabij de Witte Steen. De gemeente is in de fout gegaan met de bouwvergun ning voor een flatgebouw in de woonwijk Brabander. Wonen Venray wil aan de Donkweg een complex met 52 appartementen in vijf lagen bouwen. Vorig jaar maakten drie kopers van kavels aan De Schans met succes bezwaar. De gemeente moest de bouw vergunning intrekken en de procedure opnieuw starten. Nu hebben zelfs twaalf wijkbe woners een bezwaarschrift inge diend. Ze wonen aan Duinhof, Dijkhof, Donkweg en De Schans. De bezwaarmakers voelen zich misleid door de gemeente. In 2005 kochten ze een bouwkavel. Tijdens een informatieavond werd gesproken over een flatgebouw van drie of vier verdiepingen. Nu blijken het vijf bouwlagen te zijn en bovendien is het complex twin tig meter opgeschoven. In oktober 2009 uitte met name de VVD forse kritiek op de handelwijze van de gemeente. Er zou belangrijke informatie voor kopers van de kavels zijn achtergehouden. Frans van der Kruijf sprak zelfs van een onrechtmatige daad. De toenma lige wethouder Teunissen trok het boetekleed aan en gaf toe dat de communicatie niet goed was verlopen. Hij vertelde dat Wonen Venray de maximale rek in het bestemmingsplan had opgezocht. Het college stemde in met de vrijstellingen (afwijkende hoogte, dichtere bebouwing en een par keerplaats te weinig). Dit werd door de commissie bezwaarschrif- ten onderuitgehaald, waardoor de bestemmingsplanprocedure overnieuw moest worden gedaan. Iedereen kon weer bezwaar maken, het plan heeft van 24 december 2009 tot 3 februari 2010 ter inzage gelegen. Hiervan is door omwonenden gretig gebruik gemaakt. De gemeente heeft de meeste bezwaren ongegrond ver klaard. Het flatgebouw zou met de lichte kleuren wel goed passen in de bomenrijke omgeving, vindt de gemeente. Er zouden 78 par keerplaatsen moeten komen, het worden er 77. De gemeente geeft de bewoners gelijk dat het er een te weinig. Elders in de wijk zal dit gecompenseerd moeten worden met een extra parkeervak. De bezwaarmakers vermoeden dat de gemeente en Wonen Ven- ray onder een hoedje spelen. Ze vrezen voor allemaal huurappar- tementen, waardoor er veel ver loop zal zijn en de flatbewoners het niet zo nauw zullen nemen met de omgeving. Het zal leiden tot overlast en verpaupering, vre zen ze. Het belangrijkste is dat het hoge gebouw het uitzicht belem mert, de lichtinval wegneemt en er inkijk is in de tuinen. De huizen zullen daardoor minder waard worden. De bewoners kunnen een planschadeclaim indienen. De gemeente heeft mogelijk plan schades afgewenteld op Wonen Venray. De gemeente geeft toe dat het uitzicht van de omwonenden straks wordt belemmerd door de komst van het flatgebouw. Vol gens het bestemmingsplan mag het gebouw 15 meter hoog zijn, terwijl nu 16,34 meter wordt toegestaan. Bovendien komt het complex dichter bij de bestaande woningen te liggen. De gemeente vindt dat dit echter niet leidt tot een 'noemenswaardige aantasting van het uitzicht. Er blijft een aan zienlijke afstand over'. Bovendien wordt het gebouw ingepast in het groen en ontnemen de woningen Dijkhof 1 en De Schans 54 nu al deels het uitzicht. Dat er op 6 april 2005 op de bewuste bewonersavond ver keerde informatie zou zijn ver strekt, kan de gemeente niet meer nagaan. Er was sprake van wonen in rust en groen. De bewoners voelen zich bekocht omdat ze straks in de schaduw van de hoge flat leven. De toezegging dat er een woonzorgcentrum van drie of vier verdiepingen zou komen, blijkt onjuist te zijn gedaan. Want destijds lag er al een bestem mingsplan waarin de mogelijkheid tot vijf bouwlagen openstond. Pas in 2006 diende Wonen Venray de bouwaanvraag in. De gemeente vindt dat er geen sprake is van misleiding. Bovendien is de infor matie verstrekt door een lid van de commissie Welstand en niet door een ambtenaar. Het verwijt dat de gemeente zich partijdig zou opstellen, ten gunste van Wonen Venray, wordt tegengespro- ken.'De gemeente dient enkel het algemeen belang'. De bewoners wijzen op zakelijke betrekkingen tussen de woningcorporatie en de gemeente. Ze vinden dat het bestemmingsplan de middenweg had moeten bewandelen, met meer oog voor de buurtbewoners. Wie wordt de beste dictee schrijver van de gemeente Venray? Die vraag wordt maandag 12 april beantwoord tijdens de vijfde editie van het Voorjaarsdictee in Venray. Om het dictee extra te promoten onder de inwoners van de gemeente, is er een extra prijs voor de beste dicteeschrijver uit de gemeente. Het Voorjaarsdictee in Venray trekt elk jaar taalliefhebbers uit alle windstreken. Afgelopen jaar vond zelfs een Vlaming de weg naar de schouwburg om mee te doen aan de gezellige schrijfwed strijd. Dat is erg leuk, maar de deel nemers van buiten Venray zijn dik wijls ervaren dicteeschrijvers, die dus ook regelmatig in de prijzen vallen. Ook daar is niets mis mee, maar de stichting Venrays Dictee wil ook de beste plaatselijke dic teeschrijver met een prijs naar huis te laten gaan. Met het instel len van een mooie extra prijs voor de beste Venraynaar kan dat. Het Voorjaarsdictee in Venray bestaat dit jaar vijf jaar. Een bescheiden jubileum. Dat betekent een aan gekleed programma met onder meer een kort optreden van de jonge cabaretier en Steef Janssen. Ook de samenstellers van het dictee hebben zich laten inspire ren door het thema jubileum. Ver der is er niets aan de vertrouwde formule veranderd: deelnemen is gratis, deelnemers zitten aan de examentafeltjes in de foyer, elk dictee wordt genummerd zodat de deelnemers anoniem elkaars werk kunnen nakijken. Het vijfde Voorjaarsdictee wordt gehouden op maandag 12 april, zoals altijd in de foyer van de schouwburg. Aan vang 19.30 uur. Het dictee wordt 's middags voorafgegaan door de finale van het Kinderdictee. De beste leerlingen van achttien basisscholen uit de gemeente Ven ray schrijven een dictee met als inzet de grote SPOV-wisselbeker plus andere leuke prijzen. Het Venrays Voorjaarsdic tee wordt ook dit jaar mogelijk gemaakt door hoofdsponsor boek handel Van den Munckhof en de gemeente Venray. Inschrijven kan via de website: www.venraysvoor- jaarsdictee.nl Open dag VieCuri VieCuri doet mee met de Lan delijke Open Dag van de Zorg op zaterdag 20 maart. Deze dag kunnen belangstellenden tussen 10.00 en 16.00 uur in Venlo en Venray terecht om een kijkje te nemen achter de schermen van de ziekenhuisorganisatie. Tijdens de open dag worden ze rondge leid langs de verschillende afdelin gen. Ook kunnen ze gezondheid stestjes doen, de bloeddruk laten meten en/of een kijkje nemen in het laboratorium of de operatie kamers op beide locaties. Tevens verzorgen medewerkers diverse demonstraties en is er een infor matiemarkt over werken en leren in de zorg. Voor wie geïnteres seerd is in een baan bij VieCuri, is deze dag een mooie gelegenheid om alles te weten te komen over vacatures, ontwikkelmogelijkhe- den en arbeidsvoorwaarden. Ook voor kinderen is er genoeg te beleven. Er is een speciale puz- zeltocht en bij de verschillende kraampjes is er informatie spe ciaal op de kleintjes gericht. Op www.viecuri.nl meer informatie over het programma. Omvangrijke storing Ziggo Ongeveer anderhalf miljoen huishoudens in Nederland waren dinsdagavond een tijd afgesloten van televisie en radio wegens een storing bij telecombedrijf Ziggo. De storing trof het oostelijke deel van Nederland: de provincies Gro ningen, Friesland, Overijssel, Gel derland, het oostelijke deel van Brabant en Limburg. Ook internet en telefoondien sten van Ziggo haperden dins dagavond. De eerste meldingen van storing kwamen rond negen uur binnen. Rond half elf dinsdag avond meldde Ziggo dat de tele visie- en radiostoring voorbij was. Internet en telefonie kwamen in het getroffen gebied stapsge wijs op gang.Alleen de regionale omroepen waren tijdens de sto ring via de kabel te bekijken.De oorzaak van de storing is nog niet bekend. Volgens de woordvoer der hadden back-upsystemen de storing moeten opvangen maar is dat om onbekende reden niet gebeurd. dakbedekkingen Acties op dakkapellen en dakvensters! Huurgeschil? Uithuiszetting? Julicher Meijer PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 21,50 (postcode 58..) 37,75 (overige binnenland) V - «jf-* HENDRIKS - - .A, y v - I Zaterdag 9.00 - 16.00 uur Zondag 10.00 - 16.00 uur Stayerhofweg 7 Wanssum info@jacobs-dakbedekkingen.nl www.jacobs-dakbedekkingen.nl De meest veelzijdige dakbedekker in uw regio INFORMATIE ADVIES PROCEDEREN ADVOCATEN Tel: 0478 - 52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray Henk Willemssen

Peel en Maas | 2010 | | pagina 3