Spectaculaire aftrap renovatie Bach- en Mozartflat Gemeente Venray Bushaltes beter toegankelijk voor rolstoelers Infoavond 'jeugdoverlast' Landweert Eerste huwelijk op de Maas Nieuwe fietsroute centrum Kijk ook op www.venray.nl PEEL EN MAAS Donderdag 18 maart 2010 - Pagina 19 Bewoners van Landweert zijn woensdag 24 maart vanaf 20.00 uur welkom in wijkcentrum 't Stekske aan de Kruidenlaan. De gemeente, politie, Synthese, Wonen Venray en het Wijkplatform Landweert nodigen de wijkbewoners uit om te praten over dejeugdoverlast in de omgeving van het winkelcentrum en wat er is gedaan om die te verminderen. Ook burgemeester Hans Gilissen en wethouder Twan Jansen zullen er zijn. Wijkbewoners klagen al geruime tijd overjongeren die rondhangen in het centrum, onder andere bij de supermarkt en de cafetaria. Naar aanleiding van de klachten is in november vorig jaar al een bewonersbijeenkomst gehouden. Die leidde tot extra politiecontroles in de omgeving en tot betere verlichting bij het winkelcentrum en het centrum. Tegelijkertijd zijn er ook activiteiten voor dejongeren georganiseerd. Volgens de politie is de overlast de laatste tijd afgenomen. Venray, focus op mensen Gemeentehuis Openingstijden Week 11 MARKTSTR. m GROTE MARKT .SCHOUTEN L STRAATJE SCHOUW BURG PLEIN HENSENIUS PLEIN PARKEER GARAGE De gemeente Venray past dit jaar bushaltes aan zodat ook mensen met een scootmobiel of rolstoel gemakkelijk de bus in kunnen. Naast het ophogen van het perron worden bij drukke haltes ook fietsklemmen en bus hokjes geplaatst om het wachten te veraangenamen. De haltes liggen voornamelijk aan de stadslijn 31 en in de kerkdorpen. "Het gaat om het sluitstuk van het Bushalteplan Venray", zegt Siemen Halbersma, senior-verkeerskundige bij de gemeente Venray. "In dat plan staat welke bushaltes worden verbeterd en welke maatregelen daarvoor nodig zijn. De laatste jaren zijn op plaatsen waar aan de weg is gewerkt al veel bushaltes verbe terd", legt Halbersma uit. "Daardoor is inmiddels bijna een kwart van de haltes aangepakt. Eind 2010 moet ongeveer de helft van alle bushaltes rolstoel-, kinderwagen- en scoot- mobielvriendelijkzijn. In bijna alle kerkdorpen is dan minimaal één bushalte verbeterd terwijl in Venray veel haltes aan stadslijn 31 zijn aan gepakt. De gemeente en de provincie betalen elk de helft van de kosten." Vrijdag 12 maart zijn de werkzaamheden aan de Bach- en Mozartflat in Brukske spectaculair van start gegaan. De start werd gemarkeerd door twee abseilers die met veel rook en een vlag van Brukske Mooi Anders vanaf de Mozartflat naar beneden kwamen. De verschillende activiteiten uit het sociale programma van het Masterplan Brukske lopen al een tijdje. Met de aanpak van de flats volgt nu het eerste fysieke deel uit het Masterplan. Weer een stap op weg naar Brukske Mooi Anders. Zowel wethouder Twan Jansen als Hassan Najja, directeur Wonen Venray, benadrukten in hun speeches de belangrijke rol die de Complexcommissie heeft gespeeld in de voorbereiding van de verbeterplannen. De Complex commissie was speciaal voor dit project ingesteld en bestond uit zes vertegenwoordigers van de flatbewoners. De commissie kon voor advies en ondersteuning een beroep doen op de Huurdersvereniging Noord-Limburg. Deze samenwerking levert een mooi resultaat op: prachtige flats aan de entree van de wijk én prettiger wonen zonder extra kosten voor de bewoners. Nieuwe binnen- en buitenkant De verbeterwerkzaamheden vinden niet alleen aan de buitenkant van de flats plaats, maar ook aan de binnenkant van de woningen. De flats krijgen van de buitenkant een heel nieuw eigentijds gezicht en de kozijnen van de woningen worden voorzien van HR++ dubbele beglazing. In het project is flink ingezet op energiebesparing. Berekeningen laten zien dat de energiebesparende maatregelen voor de gemiddelde bewoner een besparing van enkele tientallen euro's per maand opleveren. Hier staat geen extra huurverhoging voor de bewoners tegenover, wat wel gebruikelijk is bij dergelijke projecten. Brukske Mooi Anders Het project maakt deel uit van het Masterplan Brukske Mooi Anders, waarin Wonen Venray samen met de gemeente Venray en andere organisaties samenwerken in de wijk. Kijk op www.brukskemooianders.nl voor meer informatie over dit project. Op woensdag 10 maart is het eerste Venrayse huwelijk op het water voltrokken. Riny Willems en Adri de Bruin zijn als eerste bruidspaar in de gemeente Venray getrouwd op de huwelijksboot Filia Mosae, al varend op de Maas. Sinds begin dit jaar is de Filia Mosae één van de nieuwe trouwlocaties van de gemeente Venray, vanwege de toevoeging van de dorpen Blitterswijck, Geijsteren en Wanssum. In een prachtige waterrijke ambiance, met mooi weer en varend langs het nieuwe Venrayse landschap werd het bruidspaar in de echt verbonden door trouwambtenaar Jan Driessen. Andere trouwlocaties Naast de Filia Mosae, heeft de gemeente Venray een aantal andere trouwlocaties, zoals de raadszaal in het gemeentehuis, het Theehuis in het Odapark, de Witte Hoeve en de Rooijerie. Als u een andere locatie op het oog heeft, kunt u op www.venray.nl/trouwen bekijken ofdie locatie van uw dromen voldoet aan de voorwaarden voor een trouwlocatie. Natuurlijk kunt u hiervoor ook contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten. Zelfstandig deelnemen De laatste jaren is er veel aandacht voor zelfstandigheid en eigen ver antwoordelijkheid van mensen. Dat geldt voor veel maatschappelijke terreinen en ook voor het openbaar vervoer. De gemeente Venray heeft de handschoen opgepakt om de toegankelijkheid van het openbaar vervoer in haar gemeente te verbeteren. Uitgangspunt voor het Bushalteplan is dat iedereen zelf standig moet kunnen deelnemen aan de samenleving. Om iedereen zo lang mogelijk zelfstandig met bus en trein te kunnen laten reizen, is het nodig dat de toegankelijkheid verbetert. Niet alleen voor mensen met een beperking of mensen die gebruik maken van een scootmobiel; ook moeders met wandelwagens hebben dikwijls moeite om bus of trein in en uit te komen. Er is zorg vuldig gekeken naar de haltes waar de verbeteringen het hardste nodig zijn en het meeste effect hebben. Dat betekent in sommige gevallen dat een bushalte verplaatst wordt. Infobijeenkomst Wat de plannen precies betekenen voor burgers vertellen medewerkers van de gemeente tijdens een informatiebijeenkomst. Die wordt woensdag 31 maart gehouden in de burgerzaal van het gemeentehuis. De informatiebijeenkomst begint om 19.30 uur. Wijk- en dorpsraden, maar ook de seniorenraad en het gehandicaptenplatform zijn voor deze bijeenkomst uitgenodigd. Wilt u weten of de bushalte bij u in de buurt ook wordt aangepakt? Kijk dan op de website van de gemeente Venray, www.venray.nl en klik op de banner'Bushalteplan' rechts op de startpagina. U kunt dan alle tekenin gen bekijken. Hoe de verbeteringen in het echt eruitzien kunt u zien bij de Veolia-bushalte aan de Juliana- singel (bij de Hofstraat). Daar staat voor en na de informatiebijeenkomst een bus van Veolia waarbij u de verbeterde toegankelijkheid aan den lijve kunt ondervinden. Stap of rol gerust naar binnen. Als een rolstoeler de bus in wil, schuift er bij de achterdeur een uitrijplaat uit de bus. In het kader van het project Centrum op de schop wordt momenteel het hele centrum opgeknapt. Na de herinrichting wordt de School straat, net als de andere winkelstraten, fletsvrij. Natuurlijk moet er voor de fletsers dan een alternatieve route komen. Deze route komt in de Bontekoestraat, Hoenderstraat en Deken Thielenstraat. Op deze fletsroute heeft de fletser voorrang. De route is een klein beetje langer, maar net zo snel. De gemeente is momenteel druk bezig met de aanleg van deze fletsroute. Aan de Deken Thielenstraat wordt hard gewerkt. De straat is afgezet, vanaf de Hoenderstraat tot aan schilderTheuws. Parkeerterrein 't Liene blijft daarmee bereikbaar vanaf de Merseloseweg en parkeerterrein Blekersveld vanafde Hoenderstraat. Op het Blekersveld zijn tijdelijk geen slagbomen en ticketautomaten. U kunt de parkeerkosten nu betalen bij een losse ticketautomaat. Ook de werkzaamheden aan de Bontekoestraat en de Hoenderstraat zijn in volle gang. De werkzaamheden duren tot begin mei. Op de plattegrond hiernaast is aangeven hoe de nieuwe fietsroute loopt, nadat de Schoolstraat is opgeknapt. Ook vindt u op de plattegrond de (bewaakte) fietsenstallingen waar u uw fiets kunt plaatsen als u het centrum bezoekt. Voor meer informatie, kijk op www.venray.nl en klik rechts op de pagina op de banner'Centrum op de schop'. BUS- STATIO Fietsenrekken 11 Bewaakte fietsenstalling Fietsverbod Alternatieve fietsroute Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 week 11 adv.indd 19 17-03-2010 16:49:28

Peel en Maas | 2010 | | pagina 19