en lees ook eens een boek! van den munckhof bv in de trein of zo... ^rtectvepoorwes JEANS MODE CASUALS PEEL EN MAAS Donderdag 18 maart 2010 - Pagina 14 v» Hoofd- en eindredactie: Jimmy van Rijt, Patrick Förtsch (adjunct) Redactie: Femke Hendriks, Roos Versteegh en Ties Baltissen Eindverantwoordelijkheid: Van den Munckhof bv Heb je suggesties voor de jongerenpagina? Mail dan naar de redactie: jongerenpagina@gmail.com Je hebt vast wel meegekregen dat op het Raayland College iemand is opgepakt vanwege wapenbezit. Hij had in zijn kluisje een gaspistool, een bivakmuts en drugs. Hij zou van plan zijn geweest om een le raar te bedreigen. Dan vraag je jezelf toch af hoe zoiets kan gebeuren. Vooral omdat de school pal naast het politiebureau ligt, zou ik toch wel mogen verwachten dat zulke voorvallen niet kunnen gebeu ren. Als mensen zo gemakkelijk wapens de school in krijgen, welke kant gaat het dan op met de veiligheid op school? Voor hetzelfde geld krijg je taferelen zoals in Amerika, waar de scholieren bij wijze van spreken hele klassen neerschieten. Mis schien moet het Raayland College wel de tectiepoortjes aan gaan schaffen om bij de ingang mensen te controleren op ge vaarlijke voorwerpen. Of drugshonden, die van tijd tot tijd door de gangen worden geleid om drugs op te sporen. Wat ik ook helemaal niet begrijp, is hoe dat soort mensen aan wapens komt. Ik denk dat er ergens in Nederland een groepering is van crimineeltjes in opleiding, waarbij de normale scholier een wapen meekrijgt om mensen die hij of zij niet mag te kunnen bedreigen. Hoe halen mensen het eigenlijk in hun hoofd om scholieren aan te leren om een pistool als alledaags voorwerp te gebruiken om iemand te bedreigen, of nog erger, om hem/haar misschien wel neer te schieten? De tijd die ik nog op het Raay land College doorbreng, wil ik het liefst wel veilig kunnen doorbrengen. En als het kan ook zonder dat er overal politie en beveiliging voor nodig is. Als de crimine len van tegenwoordig nu zelfs de scholier als hulpmiddel gebruiken, duurt het ze ker niet lang meer voordat het compleet misgaat. Het is nu maar weer afwachten tot er weer wapens en drugs in een kluisje worden gevonden en er weer een brief van het Raayland College op de mat ligt. Volgen veel jongeren is er weinig te doen in Venray. Een van onze redacteuren ging onderzoeken waar het aan ligt. Als je aan de gemiddelde jongere uit Ven ray en omstreken vraagt of er in Venray veel te doen is, krijg je een negatief ant woord. Zelf heb ik ook vaak genoeg het simpele antwoord 'er is geen hol te doen' gebruikt als mij die vraag gesteld werd. Toch verandert er niet veel als iedereen dat antwoord geeft. Daarom heeft het ei genlijk ook weinig zin om dit hele artikel te zijden aan het feit dat er nog verrassend veel mensen kiezen om voor 16 euro, exclu sief drankjes, naar de Time Out te gaan op zaterdagavond, in plaats van naar de 'grootste discotheek van de Benelux', Zenith, gratis en op fietsafstand. Het is slimmer om het te hebben over waar dit aan zou kunnen liggen en op wat voor ma nier uitgaansgelegenheden in Venray ver beterd kunnen worden. Kortom, wat willen we wel? De Zenith mag dan de grootste club uit de Benelux zijn, er is nooit veel animo voor geweest, ook al is het voor Venrayse jongeren enorm dichtbij en dus een han- jdige optie. In een discussie op Partyflock Recensie pizzeria I3irsen rondom de vraag of Time Out of Zenith beter en leuker is, worden minpunten van de Zenith genoemd die onder Venraynaren waarschijnlijk ook bezwaren zijn. Ik quote: "Als de Zenith dacht door geen hardstyle en hardcore te draaien fatsoenlijker pu bliek zou binnenhalen hebben zij toch een flinke inschattingsfout gemaakt". Naast het gebrek aan hardere muziekstijlen (en goede dj's) worden als mindere kenmer- ken van de Zenith in verhouding tot de Time Out de slechtere lichtinstallaties en onoplettende bewakers genoemd. Dit was het beeld in 2006, maar gezien de grote aantallen jongeren uit Venray die voor Time Out blijven kiezen, vraag ik me af of er aan dit beeld veel veranderd is. Volgens de meeste jongeren die ik spreek, zijn de slechte muziek en gebrek aan een grote hardstyle area nu,vier jaar later, nog steeds grote minpunten aan de Ze nith, die ervoor zorgen dat jongeren ervoor kiezen om naar Time Out te gaan. "Er moeten leipe plekken komen waar meer is dan boeren en 14-jarige huppels die bier zuipen. Of 30+-ers die bier zuipen." Concrete plannen lijken mijn vriendinnen helaas ook niet te hebben. Het zou iets kunnen worden dat meer op een club lijkt dan op een kroeg, aangezien 't Podium en de Koets de enige opties (naast de Ze nith) voor jongeren zijn die een redelijk hoog kroeg-gehalte hebben. Aangezien de Rooijerie erg modern is en al een leuke ge legenheid blijkt voor de 20+-er, zou er voor de rest van de jongeren ook iets leuks te verzinnen moeten zijn. 3 tips voor het verbeteren van het Venrays uitgaansleven: 1. Meer aandacht voor de hardere stijlen in de Zenith 2. Een gelegenheid in het centrum van Venray die meer op een club lijkt dan op een kroeg (zoiets als de Rooijerie?) 3. Kortingsacties met specifieke drankjes tussen bepaalde tijden om mensen te trekken. Dit schijnt in Duitsland veel te Het Raayland College: een school met duizenden leerlingen met volgepakte tassen. Wij vroegen ons af wat er in al die tassen zit. Onze reporter ging op onderzoek uit. Deze maand bekijkt een redacteur de tas van... Jasper ter Horst. In Venray en omgeving stikt het van de pizzeria's en shoarmatenten. Hoog tijd voor ons om er eens een keer eentje bin nen te lopen en te kijken hoe de kwaliteit is. Service 8,5 Meteen toen we binnenkwamen, kwam er iemand van het personeel naar ons toe om ons te helpen en te vragen of we al iets wilden drinken. Ook toen iemand van een andere tafel een koude pizza had, bleef het personeel aardig en warmden ze de pizza even op. Hygiëne 7,5 De hygiëne was goed, al was de lo catie van de wc niet optimaal. De wc was klein en druk, maar het was er wel schoon. Sfeer 8 Er hing een goede sfeer. De muziek is dan wel gewoon van 3fm in plaats van de ty pische restaurantmuziek, maar dat kan ook wel weer wat hebben. Al met al best aardig. Prijs/kwaliteit 8 De prijs/kwaliteit-verhouding is goed. Voor minder dan tien euro per persoon kun je er al lekker eten. Het eten is ook snel bereid. Ideaal voor jongeren dus! Binnen vijf minu ten waren onze pizza's al klaar. We hebben gezien dat de kok ze aan het maken was en dus niet gewoon opwarmde, wat het extra bijzonder maakt. Hierdoor komt het gemiddelde van Birsen uit op een 8,0. Net als de prijs van een gemiddelde pizza dus. Ties:"Stel je eventjes voor." Hoi, ik ben Jasper ter Horst. Ik ben 16 en ik zit in Havo-4." "Wat neem jij zoal mee naar school?" "Natuurlijk mijn boeken en etui, die vaak nogal plakken, omdat mijn flesje zo vaak lekt... Ik neem natuurlijk ook brood mee, en een fles drinken. Verder zitten er vaak nog propjes papier en veel rommel in. Ook neem ik handschoenen mee voor als het koud is, of omdat het er cool uitziet, of om mijn flesje mee af te drogen als het weer lekt. Veel leerlingen vinden het soms nogal irritant om iedere keer weer die tas mee te nemen, daarom doen veel leerlin gen hun boeken in de kluisjes. Maar ik doe dat nooit, want ik vergeet mijn boeken eleens. Als ik ze dan in mijn kluisje doe, vergeet ik ze nog vaker." "Hoe lang doe je al met deze tas?" "Nou, ik had eerst een tas waar ik al vanaf de brugklas mee liep, dus al vijf jaar, om dat ik een keer ben blijven zitten. Nu ge bruik ik de oude tas van mijn zus. De tas is heel oud, maar doet het nog wel goed. Ik heb wel spoedig een nieuwe tas nodig. Dat kan nog wel eventjes duren, want ik heb al een nieuwe tas gekregen, maar die vond ik helemaal niet fijn. Nou, dat was het wel zo'n beetje." "Bedankt voor het gesprek." No problem." DEZE PAGINA WORDT MEDE MOGELIJK GEMAAKT DOOR: VDe Bleek 62-64 Venray BROMFIETS RIJBEWIJS v.a. 1-3-2010 verplicht! meld je nu aan voor praktijk en theorieopleiding VERKEERSSCHOOL jk voor w mo'0'' ,p\eidin9 hofstraat 6 tel 0478 58 27 27 info@vandenmunckhof.nl www.vandenmunckhof.nl \jkr e tas WOLFF VENRAY: 0476-58435? Noordsingel 23 Venray Horst: 06-10491665 Venray: 0478-584359

Peel en Maas | 2010 | | pagina 14