Geslaagd solistenconcours in Venray Expositie Ingrid Claessen Presentatie Marie Hendriks Afscheidsconcert Vriendenkring Paul Elstak op Giant Tribute Lindeconcert in Oirlo r Fff* i - A PEEL EN MAAS Donderdag 18 maart 2010 - Pagina 13 Het jaarlijkse Solisten- en Ensemble concours FMV 2010 is afgelopen weekend gehouden. De organisatie lag dit jaar, namens de FMV, bij muziekvereniging Ons Genoegen uit Oirlo. Gedurende de twee concoursdagen werden een kleine 180 optredens ver zorgd door de leden van de alle harmonieën, fanfares en muziek verenigingen in de gemeente Venray. Deelnemende verenigin gen waren Muziekvereniging De Peelklank Ysselsteyn, Harmonie St. Catharina Leunen-Veulen-Heide, MMSK St. Petrus'Banden Venray, Koninklijke Harmonie Euterpe Venray, Fanfare De Dorpsklank Castenray, Fanfare St. Oda Merselo, Muziekvereniging Ons Genoegen Oirlo, Harmonie Sub Matris Tutela Oostrum en Fanfare Onze Lieve Vrouwen Gilde Holthees-Smakt. De beste resultaten van de slag werkers: Nicole Versteegen, 81 punten, fanfare St. Oda Merselo Daan Willems, Luc Peeters, 80 punten, muziekvereniging Ons Genoegen, Oirlo Daan Kersten, 79 punten, MMSK St. Petrus'Banden, Venray Luc Peeters, 83 punten, muziek vereniging Ons Genoegen, Oirlo Roel Pelzer, 80 punten, MMSK St. Petrus'Banden, Venray Marc van Hees, 83 punten, H. St. Catharina Leunen, Veulen, Heide Rene Wismans, 83 punten, fan fare St. Oda, Merselo Daan Weijs, 84 punten, harmo- nie St. Catharina Leunen, Veulen, Heide Dani Houben, Ruben Smits, 84 punten, fanfare De Peelklank, Ysselsteyn Suraj Peters, 84 punten, muziek vereniging Ons Genoegen, Oirlo Tom van Hees, 82 punten, H. St. Catharina Leunen, Veulen, Heide Alwin Rongen, 78 punten, muziekvereniging Ons Genoegen, Oirlo De beste resultaten van de bla zers: Math Drabbels, Henk Jacobs, 93 punten, muziekvereniging Ons Genoegen, Oirlo Angelique Verkoeyen, 92 pun ten, muziekvereniging Ons Genoe gen, Oirlo Mirthe Nelissen, 91 punten, muziekvereniging Ons Genoegen, Oirlo Suzan Spreeuwenberg, 91 pun ten, fanfare De Peelklank, Yssel- steyn Wendy Geven, 91 punten, muziekvereniging Ons Genoegen, Oirlo Sander Spreeuwenberg, 90 pun ten, fanfare De Peelklank, Yssel- steyn Bram Stevens, 89 punten, fan fare De Peelklank, Ysselsteyn Marloes Michels, 89 punten, fan fare St. Oda, Merselo Jolien Schaeffers, 86 punten, Koninklijke Harmonie Euterpe, Venray Sytse Walraven, 86 punten, har monie St. Catharina Leunen, Veu len, Heide. Ingrid Claessen exposeert haar schilderijen voor Dichtbij en Veraf van 21 maart tot en met 18 april in het Koningskerkje aan de Spoorstraat in Vierlingsbeek. Claessen schildert met olieverf en laat zich leiden door de verfmate- rie, de kleuren, het toeval en intu- itie. Haar inspiratie haalt ze uit de natuur. De opening vindt plaats op zondag 21 maart om 15.00 uur en wordt muzikaal opgeluisterd door Annemarieke Bergman op viool en Margot Selders op piano. Aanvankelijk werkt Claessen als bioloog, maar na haar opleiding bij Artez in Arnhem ontwikkelt ze zich als beeldend kunstenaar. In Groesbeek bewoont ze een boerderij, die prachtig in het land schap ligt. Haar atelier kijkt uit op een weids landschap met natuur gebieden de Bruuk en het Reich- swald. De natuur moet wel haast een inspiratiebron voor haar zijn. Maar de liefde voor de natuur begon al veel eerder. Ze groeide op in de bossen bij Arnhem. Bui ten was voor haar binnen en bin nen was buiten. Als jong kind was ze al bezig met de grondstoffen van de natuur: klei, versieren met Concert symfonieorkest Het Symfonieorkest Helmond- Venray houdt samen met Kunst kwartier-Helmond een concert op zondag 21 maart. Het belangrijk ste programmaonderdeel bestaat uit een werk waarin leerlingen mee doen, en meegedaan heb ben. De begeleidende lichtbeel den zijn namelijk gemaakt van de op school ontworpen schil deringen. Er wordt gespeeld uit Het tinnen soldaatje. Verteller is Anne van Brunschot. Daarnaast speelt het orkest nog uit de Peer Gynt Suite van Edvard Grieg. Dit alles staat onder leiding van diri gent Jacco Nefs. Het programma wordt tweemaal uitgevoerd. Om 14.00 uur en om 16.00 uur in zaal Scala aan de Kromme Steenweg in Helmond. Kaarten reserveren kan bij het Kunstkwartier via telefoon (0492)542445. bloemetjes en blaadjes. Zoals ze nu met de verf omgaat herinnert haar aan vroeger, "Zo deed ik het als kind ook al". Ook de bossen van Groesbeek kent ze erg goed. Haar achtergrond als bioloog helpt haar bij haar zoektocht naar de wonderlijke schoonheid van bloemen, planten en dieren. Tij dens haar tochten loopt zij in het landschap en schildert in gedach te wat zij ziet. Dan volgt het echte schilderen, eerst letterlijk, dan minder letterlijk. Ingrid stelt zich open voor ontdekkingen en laat zich leiden door de verfmaterie, de kleuren, het toeval en de intu- itie. Ze is almaar met het proces bezig en componeert laag over laag. Zo ontstaan schilderijen met meerwaarde. Donderdagavond 8 april geeft Claessen van 20.00 tot 22.00 uur een workshop in het Koningskerkje voor iedereen die zich met schilderen bezighoudt. In het Koningskerkje laat de kun stenares haar nieuwste werken zien, grote poëtische olieverfland schappen die vragen om binnen te treden en er in rond te reizen. Werken die van dichtbij en veraf spannend zijn om te bekijken. Tijdens de opening op 21 maart zorgen Annemarieke Bergman en Margot Selders voor passende viool- en pianoklanken. Claessen is deze middag ook aanwezig en vertelt graag over haar werk. Het Koningskerkje is geopend op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Kunst van kinderen De kinderen van peuterspeel zaal Hummeltjeshoek en kinder dagverblijf Piccolo zijn de afgelo pen weken bezig geweest met het project Kunst. Dit project is erop gericht dat kinderen aan de slag gaan met verschillende materialen en plezier hebben in het knutse len. Spelenderwijs leren de kin deren veel. Het project is nu ten einde en alle kleurrijke kunstwer ken zijn te bezichtigen in museum Hummeltjeshoek en Piccolo aan de Bachstraat op vrijdag 19 maart van 15.00 tot 18.00 uur. Men is van harte welkom om een kijkje te komen nemen. Het Odapark, centrum voor beeldende kunst Venray, en kunstruimte Het Raam in Venlo slaan de handen ineen voor een bijzondere presenta tie. De twee Noord-Limburgse kunstinstellingen tonen ver schillende installaties van kun stenares Marie Hendriks. Hendriks, die in haar tweede vaderland Frankrijk al veel beken der is dan in haar geboorteland Nederland, schept met haar onwerkelijke installaties, spook achtige video's en fantastische tekeningen een surrealistische, barokke droomwereld. Hendriks is tot en met 4 april te zien in Het Raam aan de Bolwaterstraat in Venlo. De expositie in het Oda- park begint op 21 maart en duurt tot en met 30 mei. Ter gelegen heid van de opening is er op zon dag 21 maart vanaf 11.00 uur een gesprek tussen journalist Wolfgang Linneweber en de kunstenares. Hendriks heeft een sterke voor keur voor kunststromingen uit het verleden: het maniërisme, de barok en rococo. Daarbij laat ze zich inspireren door de romanti sche literatuur uit de 19de eeuw, oude mythen en zeer persoonlijke ervaringen, bijvoorbeeld uit haar kindertijd. Het werk van Hendriks komt associatief tot stand en bena dert de atmosfeer van het magisch realisme. Hendriks ziet haar werk als ambivalent: "In mijn kunst ver werk ik droombeelden, scena rio's waarin werkelijkheid theater wordt. Maar net als in sprookjes en legenden gaat schoonheid hand in hand met onrustige en beang stigende situaties. Wie zich zijn dromen herinnert, vergeet ook zijn nachtmerries niet." Zorgvul dig gekozen plaatsen en gebeur tenissen vormen de basis voor het werk van Hendriks, waarvoor ze zowel gebruik maakt van tra ditionele ambachtelijke werk wijzen als van moderne digitale technieken. Heden en verleden worden in vorm en inhoud vol ledig met elkaar verweven. Zelfs haar ouders zijn bij een surrealis tische video betrokken, waarin ze symbolisch het hoofd van hun dochter opeten (van aardbeienijs). De decoratieve rijkdom en een sterk gevoel van enscenering her innert aan 15e eeuwse Vlaamse schilderkunst, maar ook aan de kunstfilms van de Finse Eija-Liisa Ahtila of Peter Greenaway's weel derige filmische intriges, zoals The Draughtman's Contract. Met haar fantastische installaties bespeelt Hendriks de expositieruimte, die door volumineuze stoffering, lagen behang, wandtapijten en kleurrijke ornamenten zo vol ledig getransformeerd wordt, dat grenzen vervagen tussen de mise-en-scène en de oorspron kelijke ruimte. In dit schemerge bied ontstaat een vrolijke men gelmoes waarin de kunstwerken onderling een dialoog aangaan en de toeschouwer figurant wordt in een buitensporige omgeving. Bij Het Raam aan de Bolwaterstraat in Venlo (Q4) is tot en met 4 april de installatie Brave Girls, Restless Cows te bewonderen. In de pro jectruimte van het Odapark aan de Merseloseweg in Venray. toont Hendriks de video-installaties Et si les rêves flamands rapetissai- ent...? (En wat als Vlaamse dromen afnemen?) en Défaire l'héritière (uitdrukking: Zich ontdoen van de erfgename). In het Theehuis laat zij tekeningen en foto's (als studie voor een nog te realiseren film) zien, die geïnspireerd zijn op de Sartiglia, het carnaval van Oris- tano in Sardinië. Het Odapark is geopend van dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Zie ook www.odapark.nl. Na een periode van ruim zes tien jaar neemt dirigent Wil van Horck afscheid van het slagwerk orkest van Fanfare Vriendenkring in Overloon. Speciaal voor hem houdt de vereniging een afscheids concert op zondag 21 maart om 11.00 uur in het gemeenschaps huis. In de afgelopen jaren heeft Van Horck ervoor gezorgd dat een goede eredivisiedrumband is uitgegroeid naar een topslag- werkorkest, dat mee kan draaien in de top van de Nederlandse slag- werkmuziek. Een hoogtepunt was het landskampioenschap in april 1998. Tijdens de podiumwedstrij den in Nederweert werd in de eredivisie de landstitel binnen- gehaald. Een ander hoogtepunt voor Van Horck was 16 mei 2007. Tijdens Beat It dirigeerde hij maar liefst 528 slagwerkers: de grootste drumband van Nederland. Ook had hij altijd veel aandacht voor de jeugd. Het slagwerkorkest staat tijdens het afscheidsconcert voor de laatste keer onder leiding van Wil van Horck. Het wordt een concert met hoogtepunten uit de afgelopen zestien jaar, dat wordt afgesloten met twee nieuwe wer ken. Na het slagwerkorkest levert ook het fanfareorkest van Fanfare Vriendenkring een bijdrage aan dit concert. Dit orkest staat voor het eerst onder leiding van de nieuwe dirigent: Tom D'Joos. In de Mèrthal in Horst wordt op zaterdag 27 maart de Giant Tribute Happy edition gehouden. Deze avond gaat het dak eraf met muziek uit de jaren '90, met de bijhorende decoraties, lasers en danseressen, teneinde een fantas tische, gezellige en vooral leuke tweede editie van The Happy Edi tion neer te zetten. Zo kan men deze avond genie ten van een optreden door Paul Elstak. Elstak's carrière start in 1992 met een overstap naar Mid- town records waar hij zijn eigen Rotterdam Records opricht. Na deze stap wordt deze dj in ijltem po bekend als undergroundprodu- cer en -dj in Nederland. In 1995 gaat Elstak samenwerken met de zangeres Shaydie en scoort zijn eerste hit met het nummer Life is like a dance. Ook gaat hij dan optreden als artiest. Dat jaar volgen nog drie top tien hits; As Rainbow in the Sky, The Promi sed Land en Luv you more. Vanaf 1996 vervangt Elstak Shaydie door Lindsay en Mc Irvin. Met dit duo zet Elstak zijn triomftocht door de hitlijsten voort. Eind 1996 maakt Elstak bekend dat hij stopt als uit voerend artiest en zich meer gaat bezighouden als sturende kracht achter de schermen. In 1997 komt hij terug als artiest en richt zich op een andere muzieksoort. Pas vanaf 2004 is hij weer in beeld als vertolker van de happy sound. En happy is helemaal terug getuige de hoeveelheid happy feesten en de enorme run op kaartjes. Voor de bezoekers van de Giant Tribute brengt Elstak deze avond nog een keer zijn Happy ten gehore. Naast Paul Elstak zijn er deze avond ook optredens door Charly Lownoise, The Party Animals, de 4 Tune Fairytales en dj Texez Dymo. Kaarten zijn te koop bij: Hans van Bree Venray, VVV Horst, Café Metieske Sevenum en Sounds Venlo. De Mèrthal is deze avond geopend van 20.00 tot 01.00 uur. Kijk voor meer informatie op www.gianttribute.nl. Muziekvereniging Ons Genoe gen houdt op vrijdag 19 maart het jaarlijkse Lindeconcert in gemeen schapshuis De Linde in Oirlo. Het programma begint om 19.30 uur en duurt tot circa 22.30 uur. Het thema van het Lindecon cert is Ik hou van Holland. Alle deelnemers hebben hun reper toire aan dit thema aangepast. Er komen veel bekende melodieën voorbij, zoals nummers van Jan Smit, Marco Borsato, Nick Simon, Acda de Munnik, maar ook de klompendans en het Wil helmus. Het concert wordt geopend door jeugddrumband en drum band Ons Genoegen onder lei ding van instructeur Bart Jeuken. Na de drumband volgt de jeugd- fanfare onder leiding van dirigent Will Jacobs. Daarbij wordt ook de blokfluitgroep van muziekschool Crescendo uit Oirlo ingezet en laten enkele solisten hun zang- en speelkunsten horen. Zij brengen een veelzijdig en swingend pro gramma met onder meer Chichu- ahua en Hallelujah. Als enige koor treedt vervolgens het Jonge Gar dekoor Oirlo onder leiding van Ad Voesten op. Dit koor laat num mers van Hollandse bodem horen. Fanfare Ons Genoegen sluit het concert af. Zij brengt onder lei ding van dirigent Geert Jacobs een afwisselend programma, van Soldaat van Oranje tot een swin gend Wilhelmus. Expositie verlengd Altijd al eens met het Venrays Mannenkoor op de foto gewild? Kom kijken naar de tentoonstel ling en vergeet vooral je fototoe stel niet! Uw laatste kans om nog te komen kijken naar het Venrays Museum 't Freulekeshuus waar de overzichtstentoonstelling te zien is over het Venrays Mannen koor. Aanleiding is het feit dat het koor op 20 december 2009 100 jaar bestond. De tentoonstelling toont de bezoeker in beeld en geluid een kijkje achter de scher men van dit bekende koor. Op de tentoonstelling zijn vele foto's te vinden die hiervan getuigen. Ook is veel digitale informatie over het koor verzameld en is deze op de tentoonstelling voor het publiek toegankelijk. Zelfs het oefenen van de liederen door de verschillende partijen is op de expositie zelf uit te proberen. Aan het begin van het jubileumjaar verscheen een jubileumboek. De publicatie Venray en het Mannen koor telt 240 pagina's (24*28 cm), is gebonden, rijk geïllustreerd met prachtig full colour fotomateriaal en samengesteld door Frans Jan sen (maker van Kathedraal van de Peel). Bovendien bevat het boek afbeeldingen van schilderijen en tekeningen van Johan Jeuken, Giel Kusters en Toon Kateman. Kortom een boek voor elke inwoner van Venray om trots op te zijn. Bij de tentoonstelling zijn een educatief project en speurtocht voor het basisonderwijs beschikbaar. Narrow Escape De uit drie leden bestaande band Narrow Escape staat op zon dag 21 maart op het podium van Cambrinus in Horst. Frontman en pianist Clemens van de Ven is met zijn rauwe stem vaak vergeleken met artiesten als Herman Brood, Tom Waits en Dr. John. Saxofo nist Niels van Hoorn is bekend van The Legendary Pinkdots en speelt tegenwoordig over de hele wereld in allerlei projecten mee. Met drummer Karel van Hal is het trio op volle sterkte. In het verleden maakte Narrow Escape de zalen in heel Europa gek met hun swingende rock-'n-roll en rhythm-'n-blues. Optredens waar bij Van de Ven in allerlei posities de piano bespeelt en Niels twee saxofoons tegelijk kan bespelen. Narrow Escape is hiermee terug in de originele bezetting. Dit con cert begint om 16.00 uur. BiblioNu Wie op de hoogte wil blijven, lekker wil lezen, nieuwe tijd schriften wil lenen, gratis gebruik wil maken van internet en/of bekroonde films en documentai res wil zien, is van harte welkom bij de bibliotheek. De service van de bibliotheek is enorm uitge breid door de computer. Van huis uit is het mogelijk om materialen te verlengen en te reserveren. Mil joenen boeken uit de collecties van alle Nederlandse bibliotheken zijn beschikbaar via een druk op de knop. Ook cd's zijn aan te vra gen. Voor in de vakantietijd zijn er reisgidsen, taalgidsen en luis- terboeken te leen. Afgeschreven materialen worden doorlopend aangeboden voor een aantrekke lijke prijs. BiblioNu biedt lezers de keuze uit diverse abonnementen tegen een redelijk tarief. Jonge ren tot 18 jaar krijgen een gratis lidmaatschap. Leden van BiblioNu kunnen met hun pas terecht bij alle vestigingen van BiblioNu in de regio. Op www.biblionu.nl staan de openingstijden van de vestigingen. Iain Egbert Cambrinus in Horst is op woensdag 24 maart de plek waar zanger-gitarist Iain Matthews en pianist Egbert Derix hun nieuw ste muziekdocument presente ren. Met de cd dvd Afterwords brengen ze een bloemlezing van repertoire uit Matthews' meer dan veertigjarige loopbaan en recenter werk van Iain Egbert als componistenduo. De muzi kale samenwerking tussen beiden leverde eerder al het geprezen album Joy Mining op en nu wordt die weg vervolgd met een aantal unieke live- registraties, zowel in geluid als in beeld. De cd is opge nomen in Thembi Maastricht en de dvd tijdens hun Acoustic Alley- optreden in Den Haag. Op de betreffende opnames wordt het duo bijgestaan door percussionist Sjoerd Rutten, die ook tijdens dit optreden van de partij is. Als lid van onder meer Fairport Con vention en Matthews Southern Comfort maakt Matthews al sinds 1967 naam in de muziekwereld. Derix heeft opzien gebaard door diverse nationale en internationa le awards en andere waarderingen in de wacht te slepen met zijn ver fijnde jazzwerk als componistpia nist van Searing Quartet en recen telijk door zijn samenwerking met. Dit concert begint om 20.30 uur. Voor informatie en reserve ringen kan men kijken op www. cambrinusconcerten.nl. Vibes: Mariëtte Sijbers-Peeters uit Venray (4) Welke fotograaf droomt er niet van om de ultieme foto te maken. Zidane die tijdens het WK voetbal een kopstoot uitdeelt en na een rode kaart het veld moet verlaten. Of in een veel verder verleden de aanslag op John F. Ken nedy in Dallas. Momenten die in ieders geheu gen gegrift zijn, maar slechts door een enke ling op de gevoelige plaats zijn vastgelegd. In samenwerking met Combi Dom Melskens in Venray presenteert Peel en Maas de komende maanden in de rubriek Vibes een aantal (ama- teur)fotografen van wie de hobby is uitgegroeid tot een fotobeleving. In deel 4 Mariëtte Sijbers- Peeters uit Venray die de mens centraal stelt in haar foto's. Wanneer ben je begonnen in de fotografie? Het 'echte fotograferen' is voor mij begonnen op het moment dat we begin jaren 90 reizen buiten Europa gingen maken. Natuurlijk maakte ik daarvoor wel eens wat kiekjes op verjaardagen of bij bijzon dere gebeurtenissen, maar dat gebeurde niet van uit de fascinatie die ik er nu voor heb. Onze eerste reis ging naar Israel en daar werd ik direct geraakt door de culturele variëteiten, het landschap en de verscheidenheid aan mensen en religies. Met mijn eerste camera die ik toen had heb ik bijvoorbeeld in Jeruzalem mooie foto's gemaakt. Die reis wakkerde de belangstelling voor het fotograferen van mensen bijzonder aan. Dat was voor mij na heel wat wikken en wegen de aanleiding om me in te schrijven aan de Nederlandse Fotovakschool in Venlo waar ik in 2009 de Basisopleiding Fotografie met succes afgerond heb. Dit jaar begin ik aan die zelfde school met de Vakopleiding Fotografie. Daarna wil ik me graag op diverse vakgebieden nog verder gaan specialiseren. Waar fotografeer je mee? Ik gebruik sinds enige maanden een Nikon D90. Tij dens mijn laatste reis over de Sunda-eilanden (Indo nesië) heb ik daar veel plezier van gehad. Veel van de geplaatste foto's dateren ook van die reis. De camera is mij uitstekend bevallen omdat hij zich zowel voor landschapsopnames, natuurfoto's en natuurlijk het fotograferen van mensen, prima leent. Ik heb op deze reis ook gebruik gemaakt van het maken van foto's in RAW-formaat waardoor ik er later nog meer bewer kingen op uit kan voeren. Voorheen had ik een digita le Canon camera. Die was erg praktisch vanwege het draaibare scherm. Daardoor kon ik makkelijk om een hoek of van boven af fotograferen. Behalve de Nikon D90 camera gebruik ik nu in sommige gevallen ook nog een compacte Fuji Finepix camera. Maar die is echt voor situaties waarin je bijvoorbeeld een kleine camera in je kleding of tas mee wilt nemen. Hoe ga je te werk? Wat ik erg belangrijk vind, is om mensen op een zo natuurlijk mogelijke manier te kunnen fotograferen. Als mensen gaan poseren dan gaat er veel spontani teit en karakter verloren en dat vind ik erg jammer. Juist de mens in zijn dagelijkse werk, gebruiken en omgeving vind ik aantrekkelijk om te fotograferen. Met een telelens lukt dat 'ongemerkt' van afstand, maar ik vind ook het contact met de mensen belang rijk. Ze bij het spel van fotograferen betrekken, uitno digen en uitdagen om zich zo ongedwongen moge lijk te bewegen en te gedragen. Kinderen zijn daarbij natuurlijk een dankbaar object. Zeker in Aziatische landen zijn ze altijd 'in' voor een fotosessie met mooie resultaten tot gevolg. Met de moderne camera's kun je mensen meteen het resultaat laten zien, wat vaak hele lachsalvo's teweeg brengt. En als het kan sturen we per mail ook de resultaten toe. Wat is je geheim? Mijn geheim is dat ik het geduld kan opbrengen om het goede moment af te wachten, maar dat ik ook oog heb voor detail, de juiste situatie en het contact met mensen spontaan en ongedwongen tot stand weet te brengen. En eerlijk gezegd wil soms een siga ret of een snoepje ook wel helpen om het ijs te doen breken en de bereidheid toe te laten nemen. En niet onbelangrijk; ik respecteer altijd de mens als mens. Zegt iemand niet op de foto te willen, dan respecteer ik dat. Dat geldt ook voor tempels of andere religi euze plekken. Daar maak ik uitsluitend foto's als ik er ook echt de goedkeuring voor heb. Wat zijn je mooiste foto's? Voor mij is fotografie de kunst van het weglaten. Alles weglaten wat afleidt van het object zodat het -// «*59 r onderwerp gedetailleerd in beeld komt, centraal staat zonder ruis uit de omgeving en onnodige accenten. En de mooiste foto's zijn die foto's waar ook humor in zit. Als de situatie een lach uit kan lokken of het duidelijk is dat mensen met plezier meewerken en stralen. Als mensen zichzelf kun nen zijn en ze zichtbaar ontdooien voor de came ra, dan is het resultaat goed. Naast het fotograferen van mensen en culturen tijdens reizen vind ik portretfotografie, architec tuurfotografie en reclamefotografie erg leuk om te doen. Met name op het gebied van architec tuur- en reclamefotografie heb ik de laatste tijd wat projecten gedaan. Ik moet zeggen dat je ook van gebouwen (of details) hele mooie foto's kunt maken. Op dat gebied wil en kan ik me ook nog verder ontwikkelen. Maar mijn hart en kracht ligt bij de interactie met mensen. Zoeken naar het juiste moment en met respect voor de persoon. In het buitenland zijn mensen vaak onbevangen en vinden ze het veelal een eer om gefotogra feerd te worden. Vaak ontspint zich ook een 'spel' om de juiste foto te kunnen maken. In Nederland is 'op straat' fotograferen moeilijker; mensen vra gen waarvoor de foto dient, wat er mee gebeurt en veel mensen willen ook niet op de foto. "Mensen fotograferen is mijn passie" k - J fata 'l ftrillï Jaar M. Syiare Tot slot?

Peel en Maas | 2010 | | pagina 13