Slagwerkers kampioen Duo Q&Y in Koningskerkje Agenda Topkapellen in Overloon Destine en Neck op Jera on Air Zusters in Zaken Bijzonder cadeau Zwanenroof nenroo ELIZABETH KOSTOVA PEEL EN MAAS Donderdag 18 maart 2010 - Pagina 11 Programma Schouwburg Venray Irish Wings is te zien in Schouwburg Venray (foto Michael Dun- kan). De dansshow Irish Wings, het muziektheater Wereld band, Kopmannen, de thea terconcertshow Sounou Per cussion, Sounou Bakary en het muziektheaterprogram ma Enge Buren, 3 Zielen, 1 Gedachte? zijn komende week te zien in Schouwburg Venray. De dansshow Irish Wings, met onder andere Peter Corry wordt op vrijdag 19 maart opgevoerd in de schouwburg. In het jaar 1636 emigreren Ierse en Schotse pio niers naar Noord-Amerika. Nog maar net uit het zicht van de kust komt het schip, genaamd Eagle Wing in een storm terecht. De diep gelovige reizigers interprete ren de storm als een boodschap van hogerhand. Ze komen voor een moeilijke keuze te staan: moe ten ze doorvaren of toch terug gaan? Enige tijd zijn ze radeloos, maar met de kust van Newfound land in zicht, nemen ze toch een beslissing. Aanvang 20.00 uur. Op zaterdag 20 maart vanaf 20.00 uur kan men het muziek theater Wereldband, Kopman nen bezoeken in de schouw burg in Venray. Zes mannen. Zes kopmannen. In een gigantische muziekkijkdoos ontspint zich een virtuoos, muzikaal spektakel; acro batische hersenspinsels, vreemde koprollen en komische gedachte sprongen. Zes mannen spelen alles uit hun hoofd en zij gebruiken daarbij in totaal 99 muziekinstru- menten. Na Lekker Warm en Keet bewijst de Wereldband opnieuw zijn originaliteit en kwaliteiten. In Schouwburg Venray kan men op zondag 21 maart vanaf 16.00 uur genieten van de theaterconcert show Sounou Percussion, Sounou Bakary. Twaalf multi-instrumen- talisten brengen hun Malinese cultuur met spetterende, krach tige percussie en typisch Malinese zang en dans op het podium. Het traditionele aspect van de cultuur van het Mandinkavolk wordt op een pure en zeer vernieuwende manier gemixt met hedendaagse percussiestijlen uit Mali. Een muzi kaal rijke show die ook visueel veel moois brengt! Enge Buren, 3 Zielen, 1 Gedachte? Is een muziek theaterprogramma door jongeren. Dit programma is te zien op dins dag 23 maart in de schouwburg. Meerstemmigheid, veelzijdige instrumentbeheersing en aanste kelijk enthousiasme. Absurdisti sche muziekcreaties, persiflages en karikaturen. Lenigheid van lijf, vingers en stembanden. Bob, Bep en Bram gaan op zoek naar hun drie-eenheid. Dat dit zal leiden tot hilarische, humoristische en ontroerende situaties moge duide lijk zijn. Aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie kan men www. schouwburgvenray.nl bezoeken. Eind vorig jaar werd het startsein gegeven van een tien maanden durende reizende expositie van Limburg Helpt! De expositie bestaat uit vijftien grote fotopanelen van zeven Limburgers met een passie en hun projecten in de derde wereld. In de maand maart is de gehele expositie te zien in de schouwburg Venray. Mensen in Limburg, die zich inzetten voor een project in de Derde Wereld. Al die mensen zijn geraakt door armoede, gebrek aan gezondheid en onderwijs, ondervoeding, kindersterfte. Ze willen zich niet neerleggen bij dit onrecht. In vele stichtingen in Limburg vindt men elkaar en sjouwt men voor een concreet project. Zeven aangrijpende docu mentaires laten zien, dat duizen den Limburgers hart hebben voor hun medemens ver weg. Laten ook zien, dat die medemens het zo ontzettend veel slechter heeft dan wij in ons mooie en rijke Limburg. Laten zien, dat ook kleine stapjes voorwaarts betekenis hebben en hoop geven. Filmmaker Marijn Poels uit Swolgen reisde in tien maanden de halve wereld rond. De Stichting heeft samen met het Centrum voor Ontwikkeling Samenwerking Limburg (COS) de zeven projecten uitgezocht, waar van een film werd gemaakt. Ter afsluiting is een tentoonstelling gemaakt, die in het provinciehuis en daarna in de zeven gemeenten wordt ingericht. De tentoonstel ling werd mede mogelijk gemaakt door COS en door de provincie Limburg. Directe aanleiding voor de loca tie Venray is de tweede aflevering die werd uitgezonden over het werk en de passie van Venray- naar Bart Veldpaus die zich voor de Stichting Helpende Handen belangeloos inzet voor Papa Ste ven Vidyaakar. Ook de Stichting Sint Martinus voor hulp aan straat kinderen in Rio de Janeiro maakt deel uit van de expositie. In deze stichting zijn onder andere actief tandarts Bernard Ruyten uit Ven- ray en het uit Venray afkomstige echtpaar Paul en Ted Raedts-Tho- massen. Directrice Anne-Christine Liebrand van schouwburg Venray is zeer blij met de expositie in de foyer van de Schouwburg. "Het zijn prachtige foto's die gezien moeten worden en wij geven graag een podium voor deze bij zondere expositie", aldus direc- trice Liebrand. Tegelijk met de opening van de expositie presen teerde filmmaker Marijn Poels het boek Tussen twee werelden. Een bijzonder boek waarin de dagboe ken staan die Poels schreef tijdens de zeven reportagereizen naar Oeganda, Peru, Brazilië, India, Roe menië en Kongo voor de televisie serie Limburg Helpt. In het boek schetsen Poels en de meereizende fotografen, door middel van foto's en teksten, hun twijfels en euforie in deze landen. Met zijn karak teristieke, filmische schrijfstijl neemt Marijn je mee naar adem benemend natuurschoon, maar ook naar vuilnishopen en krotten wijken, waar spelende kinderen toch kunnen lachen. Dit boek is onderdeel van het regionale programma van NCDO en geïnitieerd en uitgevoerd door COS Limburg. Het boek is te bestellen bij marijnpoels@ home.nl en kost 7.95 euro. Enke le inkijkexemplaren zullen in de schouwburg Venray aanwezig zijn. De reizende foto expositie zal voor iedereen vanaf 5 maart vier weken te zien zijn in de foyer van Op het Limburgs kampioen schap voor solisten en ensembles in Roggel hebben de slagwerkers Wouter Janssen en Jasper Geurts van MMSK St. Petrus'Banden in hun sectie de eerste plaats behaald. Juryleden Jos Stoffels en Henk Mennens beoordeelden het duet New Balance met 86 punten, wat voldoende was voor de titel van het beste ensemble in de 2e divisie. Het duo bereikte de kam pioenswedstrijd door in de voor ronde in januari eveneens een score van 86 punten te behalen. Aan deze voorrondes, die door Schouwburg Venray. Vervolgens zal de hele expositie doorreizen naar Swalmen. heel Limburg werden gehouden, deden in totaal 487 muzikanten mee. Hiervan mochten er uitein delijk 132 aantreden in Roggel. Voor hun prestatie ontvingen Wouter en Jasper een medaille en bovendien mogen zij zich een jaar lang Limburgs kampioen noemen. Verder is het federatief solisten- en ensembleconcours in gemeenschapshuis De Linde in Oirlo gehouden. Ook hier deed een aantal muzikanten van MMSK met succes mee. De gemiddelde score lag voor hen op 81 punten. Voor de volledige uitslag zie www.mmskpetrusbanden.nl. In het Koninkskerkje in Vier lingsbeek kunnen belangstellen den op zaterdag 27 maart vanaf 20.00 uur genieten van een optre den door het duo Q&Y. Q&Y staat voor Daphne Questro en Anna Yedigaryan. Dit duo is gespeciali seerd in thematische en verhalen de programma's waarin liederen, pianosolo en vertellingen/sfeerbe schrijvingen één geheel vormen en waarin de zeggingskracht van het repertoire voor het leven nu naar voren komt. Het programma Move is een avond vol bewegen, ontroeren, dansen en de emoties die de dans oproept en het land van herkomst kenmerken. Een krab die lijkt op een balletdan ser, vlinders dartelend als in een liefdesdans, een trein die steeds sneller gaat, een wervelende rondedans van de kabouters, de mazurka die nooit ophoudt, een tango als ode aan een gestorven engel. Yedigaryan en Questro creëren een tableau vivant van muziek, beelden, teksten en stem ming. Liederen en pianosolo's wis selen elkaar af in diverse stijlen en sferen. Questro treedt op als gids in een belevenisvolle tocht. Haar warme stem kleurt van sopraan tot alt en geeft ieder lied zijn eigen karakter, Yedogaryan's pianospel is een concert op zich. Stukken van onder meer Wolf, Khachaturyan, Chausson, Chopin- Viardot, Liszt, Rossini, Montsal- vage, Piazzolla, Poulenc, Oomen, Weill en Satie passeren de revue. Voor meer informatie kan men kijken op www.duo-qy.nl. Kaar ten zijn te reserveren via telefoon (0478)632172, 06-10467598 of via e-mail koningskerkje@home.nl. Danceparty Senseo Senseo is de naam van een nieuwe danceparty bij Gryphus in Vierlingsbeek op zaterdag 20 maart. Het is een avond vol house, electro, techno, trance en andere dancebeats. DJ Tom het publiek welkom in zijn Club Delicious. Gryphus is gelegen aan de Gro testraat in Vierlingsbeek en Sen- seo begint om 21.00 uur. Meer informatie is te vinden op www. gryphus.nl. De Locht In museum De Locht in Melder- slo worden op zaterdag 20 en zon dag 21 maart demonstraties boter karnen en vlechten gehouden. Er worden demonstraties boter karnen en uitleg over dit proces gegeven. Op zondag is er een optreden door het Locht Kwartet met een gevarieerd programma met veel bekende country en western en Ierse folkmuziek. Het museum is zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur open. Groei Bloei De vereniging Groei Bloei houdt op donderdag 25 maart vanaf 19.30 uur een lezing in gemeenschapshuis Zalzerhoaf in Hout-Blerick. Gastspreker is Will Christiaanse, die al een aantal jaren de vaste reisleider van de vereniging is bij tuin- en cultuurreizen. Behalve reisleider, is hij ook hovenier en kunsthistoricus. Deze avond neemt hij de belangstellenden met name mee op reis door diver se bijzondere tuinen rond het Middellandse zeegebied. Behalve de beelden die hij van de tuinen en planten laat zien, geeft Chris- tiaanse ook de nodige praktische informatie over de toepasbaarheid van sommige planten in het kli maat en de tuinen. In het gemeenschapshuis in Overloon wordt op zaterdag 20 maart de FEN-avond 2010 gehou den. Deze avond wordt aange boden door Freunde Echo en is bedoeld voor alle fans van blaas muziek. De Zuidema Kapel uit Grootegast in Groningen komt naar Overloon om deze avond een bijzonder muzikaal tintje te geven. Dit jaar gaat deze kapel naar de Europese kampioenschap pen voor blaaskapellen in het Oostenrijkse Sillian. De leden zien de FEN-avond niet alleen als een leuk uitstapje, maar ook als een later dit jaar. Ook tonprater Frank Schrijen uit Boxmeer staat op de planken om de avond humoris tisch aan elkaar praten tijdens de wisseling van de kapellen. Schrij- en is buutkampioen en deelnemer aan tonpraatwedstrijden in Bra bant, Limburg en Gelderland. Aan vang 19.30 uur. Na de bekendmaking van The Flatliners en This is a Standoff als acts voor Jera on Air 2010 in Ysselsteyn, bleef het qua nieuwe namen lange tijd stil. Een van de bands op het hoofdpodium is Destine. Deze Tilburgse rock band werd eind 2006 gevormd en kende eigenlijk van meet af aan succes. Na het debuutalbum A Dozen Dreams volgde in 2007 een internationale tour. Een jaar later tekende de band een lucratief platencontract bij het grote Sony Music. Als gevolg daarvan verbleef de band een tijd in Florida, om daar te werken aan een debuut single. Dit plaatje (In Your Arms) werd een groot succes. Eind 2009 vertrok de band opnieuw naar Amerika om daar te werken aan een debuutalbum. Sinds de release van dit album, in januari van dit jaar, is de rockgroep niet meer weg te denken van landelijke radiosta tions als Radio 538 en 3FM. Stars, afkomstig van het debuutalbum, bestormt nog steeds de hitlijsten. Met optredens op Pinkpop en Lowlands bewijst de formatie dat er nu al serieus rekening met ze gehouden dient te worden. De volgende act is Neck. Opgetrok ken rond voormalig Popes-lid Leeson O'Keeffe maakt dit zes- koppige Brits/Ierse gezelschap psycho-ceilidh, een mix van tra ditionele Ierse muziek en stevige punkrock. De band deelde in het verleden al de bühne met namen als Shane McGowan, The Level lers, The Dubliners en The Popes en speelde ook op het befaamde Glastonburry-festival in Engeland. Jera on Air vindt ook dit jaar plaats op Hemelvaartsdag, donderdag 13 mei. Kaartjes zijn te koop via www.jeraonair.nl. Toneelvereniging Comedia Leunen voert op 21, 27 en 28 maart de voorstelling Zusters in Zaken op. Het stuk gaat over het klooster van moeder overste en de zusters Agaath, Clara en Ran- cisca. Het klooster dreigt failliet te gaan. Aartsbisschop Siemelink, die jaarlijks het klooster bezoekt, heeft dan ook andere plannen met het klooster. De biechtvader en vriend van de zusters, pastoor Breukelmans, kan tegen deze plan nen niks inbrengen en zoekt zijn heil maar weer eens bij de mis wijn. Dan verschijnt de kordate en vrolijke Guus Jongeneel in het klooster. Gaat hij de redding bren gen? Ziet hij mogelijkheden om het klooster te behouden voor de zusters? De voorstellingen vinden plaats in De Brink in Leunen. Op zondag 21 maart begint de voor stelling om 19.00 uur, op zaterdag 27 maart om 20.00 uur en op zon dag 28 maart om 19.00 uur. Kaar ten reserveren via telefoonnum mer (0478)581699. Hij is er trots op. Deken Harrie Smeets is bijzonder te spreken over een bijzonder 'cadeau' dat hij onlangs ontving: een stukje gebrandschilderd raam van Nico- laas dat de oorlog heeft overleefd. Het betreft het hoofd van Petrus. Dat stukje heeft de kerk zeer onlangs gekregen van de heer Ver stegen van de Reekgraafstraat. Hij had het weer van een oudere heer en die op zijn beurt had het gekre gen van de toenmalige aannemer van de herbouw van de kerk. Boekrecensie in Peel en Maas Psychiater Andrew Marlow heeft twee passies: zijn werk en schilderen. Wanneer hij de beroemde kunstschilder Robert Oliver in behandeling neemt nadat deze geprobeerd heeft een doek in de National Gallery met een mes te bewer ken, wordt Marlows geregelde leventje verstoord. Zijn drang te achterhalen met welk geheim de zwijgzame schil der worstelt, leidt hem naar de twee vrouwen die Oliver het beste gekend hebben - en naar een stapel oude brieven die een drama openbaren dat zich in de bloeiperiode van het Franse impressionisme heeft afgespeeld. Elizabeth Kostova's meesterlijke nieuwe roman voert de lezer van Washington naar Parijs: van de werkkamer van een hedendaagse psychiater naar de ateliers van de negentiende-eeuwse impressionis ten; en van prille liefde naar laatste liefde. Zwanenroof is een verhaal over obsessie en toewijding, ver lies, liefde en hoop. En het is een verhaal over trouw- verteld door een schrijfster die met haar eerste roman, De historicus, wereldwijd al miljoenen lezers wist te boeien. Zwanenroof is te koop bij boek handel Van den Munckhof in Ven ray. Prijs: 19,95 euro. De auteur van de historicus Irish Wings, Kopmannen en Enge Buren Expositie Limburg Helpt in Venray

Peel en Maas | 2010 | | pagina 11