Goud interessant om in te ruilen Mooi-Vitaal een jaar in Venray Agenten werken in koppels Nieuwe plaatsnaam? Verbouwing Camps Optiek Filia Mosae weer van wal Regio Venray heeft goede vooruitzichten 25 jaar CDA.... Poortje Blitterswijck in oude glorie hersteld Gunhoek ook voor üw tuin Kunt u eenvoudig uw site onderhouden? De goudprijzen zijn de afge lopen periode fors opgelopen. Onzekere huizenprijzen, sterk fluctuerende aandelenkoersen en omvallende banken maken het lastig om goed met je geld om te gaan. Goud blijkt in al dit geweld een relatief veilige belegging. Ook door de hogere vraag naar goud vanuit groeiende econo mieën zoals India en China zal de goudprijs komende jaren een stabiele factor blijken. Of goud na de sterke stijgingen de afgelopen maanden nog verder zal oplopen is de vraag. De meningen lopen uiteen van stabiel, nu 25.000 euro per kilo, tot 30.000 euro per kilo puur goud. In Nederland zijn sie raden meestal gemaakt van 14 karaat goud. Dit betekent dat 14 /24 deel van dit sieraad van puur goud is. Het overige deel is meestal zilver en koper. Bij inruil van sieraden zal er altijd terugge rekend worden naar de hoeveel heid puur goud. Een ketting van twintig gram goud van 14 karaat brengt ongeveer 290 euro op. Een ouderwets klein gouden hor loge met gouden band is al snel 15 tot 25 gram goud. Een gouden tien gulden stuk is van een hoger gehalte en weegt bijna 8 gram. In vele huishoudens liggen er diver- se sieraden, horloges en munten die niet meer gedragen worden. Oude sieraden die uit een erfenis verkregen zijn. Gedragen maar versleten sieraden die niet meer gerepareerd kunnen worden. Of ouderwetse sieraden die na 20 jaar gedragen te zijn niet meer passen bij de outfit van nu. Deze schatka- mertjes vertegenwoordigen soms een schat aan herinneringen, maar behalve bewaren kun je er niets meer mee. Verlinden juwelier geeft u de mogelijkheid uw oude sieraden gratis te laten taxeren op goud- waarde. "Wij nodigen u uit met uw schatkistje bij ons te komen en samen te bekijken of we uw sie raden weer kunnen actualiseren of repareren. Daarnaast kunnen wij uw gouden sieraden, munten en horloges altijd inruilen. Bij de huidige goudkoers ruilen wij uw goud in voor 15 euro bij 14 karaat goud.Voor 18 karaat goud of hoger zal de inruilwaarde hoger wor den. Dit bij aankoop van nieuwe sieraden of horloges uit ons vol ledige assortiment. Ook kunnen wij voor u een juwelierscheque uitschrijven. Als u dit voorjaar gaat schatgraven en u heeft nog oude gouden sieraden is het zeker de moeite waard om te kijken of u deze om kunt ruilen voor nieuwe actuele sieraden." Op zaterdag 20 maart is het exact een jaar geleden dat Mooi-Vitaal zijn activiteiten startte in VieCuriVitaal in Ven- ray. Mooi-Vitaal is gespeciali seerd in cosmetische plasti sche chirurgie. Mooi-Vitaal onderscheidt zich van andere klinieken door directe bin ding met, en de vertrouwde hoogwaardig kwaliteit van, het ziekenhuis. Dit alles in de groene en rustige omgeving van Venray. Op 20 maart is de landelijke open dag voor ziekenhuizen in Nederland. Op deze dag kunnen belangstellenden kennismaken met de plastisch chirurgen van Mooi-Vitaal. Dr. John Sawor en prof. dr. René van der Hulst zijn de twee ervaren plastisch chirur gen, die bij Mooi-Vitaal werkzaam zijn. Beiden hebben hun opleiding genoten in het Academisch Zie kenhuis Maastricht, waar René van der Hulst tevens hoofd en opleider is van de afdeling plasti sche chirurgie. John Sawor heeft zich met name gespecialiseerd in hand en microchirurgie. René van der Hulst heeft als specialisatie aangezichtschirurgie en micro- chirurgie. Op 20 maart zijn zij bij de open dag van VieCuriVitaal en het ziekenhuis VieCuri aanwezig om uitleg te geven over de meest voorkomende ingrepen, maar ook om specifieke vragen van bezoe kers te beantwoorden. Omdat Mooi-Vitaal op deze dag ook één jaar bestaat, is er een speciale lenteactie met kortingen op ver schillende behandelingen. Tevens krijgen bezoekers een leuk pre sentje aangeboden. Bezoekers die Mooi-Vitaal willen feliciteren met het eenjarig bestaan en/of willen kennismaken met de plastisch chirurgen, zijn van harte welkom op zaterdag 20 maart van 10.00 - 16.00 uur tijdens de open dag bij VieCuriVitaal en VieCuri in Venray en Venlo. Voor meer informatie: www.mooi-vitaal.nl. De wijkagenten van de basis eenheid Horst werken vanaf 1 januari 2010 in koppels. Aan leiding is de gemeentelijke herindeling waarbij de voor malige gemeenten Sevenum en Meerlo-Wanssum bij de gemeente Horst aan de Maas zijn gevoegd. Het bewakings gebied van de basiseenheid is nu in tweeën gedeeld. Aan ieder deel zijn twee wijkagen ten gekoppeld. De gemeentelijke herinde ling van de gemeente Horst aan de Maas had ook consequenties voor het bewakingsgebied van de politie van de basiseenheid Horst. Al ruim voor de gemeente lijke herindeling is door de wijk agenten gekeken hoe het gebied het beste ingedeeld kon worden. Verschillende opties zijn onder- zocht, onder meer door bij andere regio's te kijken. Uiteindelijk is gekozen voor een tweedeling van het bewakingsgebied. Zowel aan Horst-Noord als aan Horst-Zuid zijn twee wijkagenten gekoppeld die al geruime tijd binnen het gebied werkzaam zijn. Voor de plaatsen Griendtsveen, America, Meterik, Hegelsom, Horst, Melder- slo, Tienray, Meerlo en Swolgen zijn dat Nicole Claessens en Hans van Vulpen en voor de plaatsen Evertsoord, Kronenberg, Sevenum, Grubbenvorst, Lottum, Broekhui zen en Broekhuizenvorst zijn dat Richard van Brandenburg en Hans Nillesen. Bij verdachte situaties, vragen of tips zijn de wijkagen ten via een nieuwe e-mailadres: wijkagenten-horstaandemaas@ limburg-noord.politie.nl te berei ken of via het telefoonnummer 0900-8844. PEEL EN MAAS Nee, het is geen nieuwe plaats in de gemeente Venray: Luuk. De geboorte van Luuk Jakobs, op 24 februari 2010, was voor familie, vrienden en/of kennissen van de gelukkige ouders André en Wilma Jakobs aanleiding om een ludiek bord op hun erf aan de Geijsterse- weg in Wanssum te plaatsen. Niet alleen om aandacht te vragen voor de geboorte van Luuk, maar tevens ook als hint voor de gemeente Venray. Want na de opsplitsing Luuk: een nieuwe plaatsnaam in de gemeente Venray? van de gemeente Meerlo-Wans- sum, per 1 januari 2010, wacht Wanssum, net als Geijsteren en Blitterswijck, al enige tijd op ver vangers van een aantal verdwenen plaatsnaamborden. De weg naar het beschuit met blauwe muisjes in huize Jakobs is met behulp van het bord in ieder geval een stuk eenvoudiger te vinden. Camps Optiek, in Venray al jaren een begrip op het gebied van oogzorg, is sinds novem ber 2009 ook in Boxmeer gevestigd. Na een verbouwing van het filiaal in Boxmeer is de winkel deze week weer geopend. "Wij wilden een metamorfose die ervoor zorgt dat de winkel de frisse uit straling krijgt die past bij een trendy optiek met een uitge breid assortiment brilmontu ren", aldus Edwin en Bianca Lenssen, de drijvende krach ten achter Camps Optiek. "Kwaliteit, service, klantvriende lijkheid en deskundig advies staan bij ons hoog in het vaandel", ver telt Edwin Lenssen. Hij acht het van wezenlijk belang dat klanten de juiste keuze maken uit de grote variëteit aan brillenglazen en con tactlenzen. "De laatste jaren wordt deskundigheid in de optiekbran che vaak ondergeschikt gemaakt aan prijs", meent Edwin."Wij, als Oogmerk Opticien®, doen daar niet aan mee. Wij onderscheiden ons liever door gedegen vakkennis die we vertalen in oogzorg op een zeer hoog niveau, uiteraard tegen een aantrekkelijke prijs." Daarbij beschikt Camps Optiek over een speciaal meet- en adviessysteem, de 'visioffice', waarmee brillen glazen op 0.1 mm nauwkeurig aangemeten kunnen worden. En zijn nachtlenzen een nieuw feno meen? Nee hoor, Camps Optiek heeft hier al ruim zeven jaar erva ring in. Het vakkundige team van Camps Optiek legt het accent op een klantvriendelijke benadering en het bieden van diverse services en acties. Ook laat Camps Optiek de klanten, zowel in de winkel in Boxmeer als in Venray, profiteren van een feestaanbieding in de periode van 5 tot en met 31 maart. Bij deze actie krijgt de klant, bij aanschaf van een bril, een zonne bril cadeau uit een selectie van gerenommeerde merken zoals CK, Emporio Armani en Kinto. Alle klanten krijgen in deze periode 20% korting op de zonnebrillen- collectie van 2010. Met een totaal vernieuwde win kel laten Edwin en Bianca Lenssen zien dat Camps Optiek straks nog beter oogt. Bel voor meer informa tie 0485-571812 of 0478-582409. Alweer voor het vijftiende seizoen gooit de Filia Mosae de trossen los. Op een van de mooiste stukjes Maas in Noord-Limburg verzorgt de crew van rederij Filia Mosae feesten, partijen, rondvaarten en een aantal bijzondere crui ses. De Filia Mosae is het gehe le jaar inzetbaar. Tussen april en november zijn er vrijwel dagelijks rondvaarten vanuit Well. Op een aantal don derdagen en zondagen wordt ook vanuit Arcen gevaren. Op deze dagen is er in de ochtend een vaar tocht naar Arcen. Nadat de passa giers ongeveer drie uur in Arcen hebben doorgebracht, worden ze 's middags weer terug naar Well gevaren. Ook zijn er individuele arrangementen mogelijk. In mei en juni verzorgt Filia Mosae samen met hostellerie de Hamert uit Wel- lerlooi de aspergecruise. Dit is een drie uur durende tocht over de Maas en het Leukermeer, met een aan tafel geserveerd viergangen menu. De tocht vindt plaats in de vroege avond. In oktober verzorgt de rederij op dezelfde wijze de najaarscruise met streekgerechten. Behalve voor particulieren zijn deze tochten ook geschikt voor bedrijven of groepen. Voor groe pen van meer dan 25 personen bestaat de mogelijkheid om op een afwijkend tijdstip het schip te huren voor de aspergecruise." De Filia Mosae kan ook worden inge zet voor bruiloften, verjaardagen, vergaderingen, bedrijfsuitstapjes en/of familiedagen. Vaarroute en inrichting van het schip worden in overleg met de gasten bepaald. Er is een bar aanwezig met een uitgebreid assortiment warme en koude dranken. Met betrekking tot de culinaire wensen is er een scala aan mogelijkheden. Verder wordt er samengewerkt met diverse aan de Maas gelegen restaurants die een diner aan boord kunnen verzorgen. Hierbij kunnen ook andere locaties als op- en afstapplaats dienen. De Filia Mosae wordt regelmatig gebruikt als huwelijksbootje. De gemeente Venray heeft het schip namelijk aangewezen als trouwlocatie. Zo kan er al varend worden getrouwd. Na afloop van de huwelijksplech- tigheid bestaat de mogelijkheid om de bruidstaart aan te snijden, het glas te heffen en/of aanslui tend het feest te laten beginnen. Rederij Filia Mosae beschikt ook over vergunningen om as uit te strooien op de Maas. Meer infor matie is te vinden op de website www.filiamosae.nl. Belangstellen den kunnen zich hiervoor echter ook rechtstreeks tot de rederij wenden, telefoon 0478-501898 of 06-51526325. Reflexzonetherapie centraal De interesse voor complemen taire geneeswijzen, waar reflexzo- netherapie een onderdeel van is, neemt in Nederland steeds meer toe. Jaarlijks wordt wereldwijd de Week van de Reflexologie gehou den met als doel mensen kennis te laten maken met deze natuur lijke geneeswijze. De beroeps verenigingen vragen therapeuten hun medewerking kosteloos te verlenen aan de reflexologieweek, waar een bepaald thema aan ver bonden is. De wijze waarop een project vorm wordt gegeven, kan door iedere individuele therapeut zelf worden ingevuld. Ook in Ven- ray wordt dit opgepakt en een aan tal therapeuten wil hun krachten bundelen om in oktober invulling gaan geven aan de Internationale Week van de Reflexologie. De ini tiatiefnemers wil daarom met alle reflexzonetherapeuten uit Venray in contact komen. Therapeuten met een hbo-beroepsopleiding worden uitgenodigd zich aan te melden. Indien u wilt deelnemen, dan kunt u zich per e-mail aanmel den bij Praktijk voor Natuurge neeskunde van Marjo Kuypers via m.kuypers@tiscali.nl. bekeek site: www.g.inho ek. til Venm De Ho veniers ffi&srim LLTB-voorzitter Nijenhuis over rapport Rabobank De regio Venray zou zich moeten ontwikkelen tot de topregio van Europa, zelfs van de werld, op het gebied van agri en food. Dat was een van de aanbevelingen in het rap port Economisch Perspectief dat Rabobank Venray vorige week presenteerde. "Wij zijn dat al, maar u wist het nog niet", was de reactie van Die- derik Nijenhuis, voorzitter van de LLTB-afdeling Venray. "Sterker nog, de hele wereld weet dat nog niet", aldus Nijen huis. De inwoner van Merselo wijst erop dat deze sector voor 10% van de werkgelegenheid in de regio zorgt, drie keer meer dan het Nederlands gemiddelde. "Venray, maar ook de gehele regio Noord Limburg, omvat het complete palet aan primaire agrarische bedrijven, van akkerbouw tot visteelt, van varkenshouderij tot tuinbouw in de open grond, van zorgboerderij tot voedingstuinbouw in de kas, en van graszoden tot champign onteelt. En alles wat daartussen zit. En allemaal op moderne, rela tief grootschalige bedrijven, geleid door gedreven, innovatieve, maar ietwat bescheiden ondernemers." Volgens Nijenhuis vallen in deze regio de tuinbouw en de inten sieve veehouderij het meest op, waarbij in Venray zelf de varkens houderij van prominent belang is. "De totale toegevoegde waarde van deze twee sectoren in Noord Limburg bedraagt maar liefst bijna twee miljard!" GEEN VERRASSING Voor Nijenhuis waren de resul taten uit het onderzoek geen ver rassing. Volgens hem dankt Venray zijn toppositie aan de voortdu rende schaalvergroting, specia lisatie, innovatie en inspelen op de nieuwe arbeidsmarkt. Maar er zal volgens Nijenhuis ook naar de toekomst gekeken moeten wor den door meer grip te krijgen in de gehele keten, door transparant samen te willen werken met scha kels verderop in de keten en door zich vooral te richten op de thuis markt, zijnde de welvarende West- Europese consument die op maat bediend moet worden. Verder zijn er voldoende kansen voor de sec tor, zoals de vergrijzing. Het niet doorgaan van het life-sciencepark in Venray is volgens Nijenhuis een gemiste kans "maar we hebben ook tal van succesvolle projecten te melden, zoals het ei van Nelis- sen." Laat helder zijn dat de belang rijkste rol toch blijft liggen bij de ondernemer zelf. Maar de moderne Venrayse ondernemer is zich tijdig bewust van een veran derende rol in een veranderende omgeving. Nijenhuis onderstreept de conclusie in het rapport dat samenwerken het toverwoord is. De gemeente moet daarbij de kaders stellen, maar ook de lasten druk voor de ondernemers beper ken. "Zeker in deze tijd van crisis is een beperkte lastendruk voor ondernemend Venray van cruci aal belangHet is dan wrang te moeten constateren dat de agra rische bedrijven geconfronteerd worden met 21% stijging van de WOZ-lasten, en dat de gemeente een vijfde positie in Limburg inneemt waar het gaat om de hoogte van het WOZ-tarief." Voor de Rabobank is volgens Nijenhuis een rol met visie, maar ook met durf weggelegd. Nijenhuis denkt dat de Floriade een goed platform is om Noord-Limburg als food- en agricentrum van de wereld te profileren. "Maar dan moet ook de dierlijke sector een podium krij gen." Daarnaast moet de regio zich meer op het naburige Nordrhein- Westfalen richten. Tevens ziet Nijenhuis ook kan sen als het gaat om verduurzaming van de energieproductie. "Immers, wij hebben de grond voor de teelt van biomassa en/of voor de plaat sing van windmolens, wij hebben vierkante kilometers aan dakop pervlak voor zonne-energie, wij hebben energieleverende kassen en we hebben energieleverende mest. Leggen we dit naast de ambitie van de gemeente Venray om op termijn een energieneu- trale gemeente te worden, dan is het mijn ambitie om die rol geza menlijk in te vullen." Ten slotte is Nijenhuis van mening dat de bedrijvigheid op het platteland weer de pijler moet worden voor de leefbaarheid en dat de regelge ving daar een belangrijke rol in kan spelen. Het CDA Meerlo-Wanssum is niet meer. Tijdens de laatste ledenver gadering in het café Oud Meerlo in Meerlo werd teruggeblikt op 25 jaar CDA in de onlangs gesplitste gemeente. De dorpen Geijsteren, Wanssum en Blitterswijck zijn per 1 januari 2010 bij Venray gevoegd en Tienray, Swolgen en Meerlo bij de tevens met de gemeente Seve- num uitgebreide gemeente Horst aan de Maas. Tijdens de bijeen komst werd onder meer het herin neringsboekje 'Het wel en wee van 25 jaar CDA in Meerlo-Wanssum' gepresenteerd. Het boek, waarin in vogelvlucht wordt teruggeblikt op een kwart eeuw CDA in Meerlo- Wanssum, werd door Jan Huren kamp overhandigd aan schrijver Jan van Lipzig. Het CDA heeft 25 jaar lang een duidelijke stempel gedrukt op de politieke besluitvor ming in de gemeente. In het boek Jan Hurenkamp zet Jan van Lipzig in de bloemetjes. Van Lip zig schreef het boek 'Het wel en wee van 25 jaar CDA in Meerlo- Wanssum'. worden alle hoogte- en dieptepun ten in beeld gebracht. Het poortje aan de Veerweg in Blitterswijck is in oude glorie hersteld. Het poortje is gebouwd rond 1903, in de tijd dat de Fran se slotzusters (trappistinnen) uit Laval in het plaatselijke klooster onderdak vonden. Het poortje was een onderdeel van de klooster muur. Een gedeelte van deze muur spoelde bij de watersnoodramp van 1920 weg. De zusters vertrok ken na de ramp en tot 1936 fun geerde het kasteel als opleidings instituut van de Paters van Cadier en Keer. Vanaf 1941 was het een noodseminarie van de Paters van de Hamert. In die tijd kozen vee studenten via dit poortje de terugweg als zij van een wande ling of roeipartij terugkeerden. De herinneringen aan de kasteel- en kloosterperiode zullen voortleven in het in wording zijnde park op de kasteelruïnes. De bijdragen van bezoekers aan het jubileumfeest van het Blitterswijckse garagebe drijf Wejebe in 2006 zijn geheel ten goede gekomen aan de reno vatie van het poortje Nu de reno vatie is voltooid hebben passanten vanaf de Veerweg door dit poortje een prachtige doorkijk naar de kasteelru?nes en de langs gelegen lindelaan. Het stalen poortje is gemaakt door kunstsmid Juul Bal- tussen uit Westerbeek. Voor restauratie Donderdag 11 maart 2010 - Pagina 7 Met ons CMS heeft u zelfde touwtjes in handen. Flyers Internet Communicatie Onderzoek Advies Ontwerp Ontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 Training Coaching Productontwikkeling

Peel en Maas | 2010 | | pagina 7