"Dit rapport moet van tafel" "Stop deze afbraak en bouw aan een nieuwe toekomst" Kunst voor het goede doel Boekenweek van start TJ 13 DE EETKAMER PEEL EN MAAS Donderdag 11 maart 2010 - Pagina 3 Ouders en dorpsraden zetten frontale aanval in op SPOV Grote opschudding over sluiting scholen Het omstreden rapport van schoolbestuur SPOV moet van tafel. Dat laten donderdag ouders en dorpsraadleden van de bedreigde dorpen Casten- ray, Heide, Veulen en Vrede- peel onomwonden weten. In een bomvolle zaal in De Witte Hoeve vegen zeven insprekers de vloer aan met het toekoms trapport, waarin de scholen in de kleinste dorpen moeten sluiten. De sprekers oogsten veel bijval van de toehoor ders. Na de pauze krijgt Yvonne Raaijmakers, bestuursvoorzitter van SPOV, de kans om te reageren. Op de vraag van gespreksleider Peter Frey (oud-wethouder van Venlo) verklaart Raaijmakers dat ze bereid is 'tijd in haar agenda vrij te maken' om met ouders en dorpsraden in gesprek te gaan. Het vertrouwen in het schoolbe stuur is welhaast tot het nulpunt gedaald. Er klinken verwijten en beschuldigingen. De politiek Ze heeft het er maar druk mee. Mieke van Uden, kun stenares uit Geijsteren, is heel wat uren per dag kwijt aan de organisatie van het unie ke kunstproject Mieke and Friends, dat op zondag 9 mei (Moederdag) tijdens de tiende Kunstmanifestatie Geijsteren in het dorp wordt gehouden. Maar liefst 54 kunstenaars nemen aan het project deel. De opbrengst ervan gaat naar het nieuwe schoolbusproject voor straatkinderen in Chennai (India) van Stichting Ontwik kelingssamenwerking (SOS) Meerlo-Wanssum. De redactie van Peel en Maas legde Mieke van Uden vijf vragen voor over 'haar' kunstproject voor het goede doel. Hoe is het idee voor het kunstproject eigenlijk ont staan? "Het is een idee van de 21- jarige Anne Kunen uit Geijste- ren. Zij bewerkte vorig jaar voor de pinkstermanifestatie in mijn galerie twee beelden van mij. De Boekenweek is dinsdag traditiegetrouw geopend met het Boekenbal in de Stads schouwburg van Amsterdam, maar ook in de schouwburg van Venray. 'Jongens waren we - maar aar dige jongens'. Dit is de beroemde openingszin van Titaantjes, een van de mooiste verhalen uit de Nederlandse literatuur. Koekebak- ker, een van de Titaantjes, blikt terug in de tijd en schetst hoe een groep jongens niet aan hun jeugdidealen kan vasthouden. Aan het verhaal van Nescio uit 1908 werd het motto van de 75e Boekenweek ontleend:Titaan- tjes - opgroeien in de letteren. En daarmee staat jong zijn centraal in de Boekenweek van 2010. Het Boekenweekgeschenk Duel is geschreven door Joost Zwager- maakt zich ernstig zorgen over de verstoorde relatie. "Zo kunnen we niet verder. Het verhardt alleen maar", zegt CDA-raadslid Jac Derix. "De problemen moeten eerst uit de wereld, om verder te kunnen op basis van vertrouwen." Ouders en dorpsraden zijn - weliswaar schoorvoetend - bereid met SPOV aan tafel te gaan. Wel vinden ze dat het twee jaar eerder had moeten gebeuren. In die tus sentijd heeft de SPOV een rapport opgesteld. Niemand krijgt de kans om mee te praten. "De scholen zijn van de ouders en de kinde ren. En niet van SPOV, zij beheert slechts het geld", zegt Joost de Wit, voorzitter van de ouderraad van Veulen.. Tino Zandbergen (inVEN tief) doet het voorstel om binnen drie, vier maanden een compleet nieuw rapport op te stellen. "Het moet open, transparant met externe deskundigen. Als SPOV het alleen doet, lijkt het op een slager die zijn eigen vlees keurt." De grote vraag is of het school- Ze schilderde op de beelden zwarte en witte vierkantjes onder de naam Haute couture en bloc noir. In een mum van tijd wis selden deze nieuwe kunstwer ken van eigenaar. Dat succes was voor Anne, die kunstgeschiede nis studeert in Nijmegen, reden om haar idee aan mij voor te leggen. Dat leidde uiteindelijk tot een uniek kunstproject waar aan maar liefst 54 internationale kunstenaars hun medewerking verlenen." Mogen alle kunstenaars een eigen werk maken? "Nou, deels. De kunstenaars creëren op eigen wijze een nieuw kunstwerk waarin een zestig centimeter hoog beeld van mij centraal staat. Dat beeld heb ben ze afgelopen winter van mij gekregen. Ik heb ze gevraagd om dit beeld op hun eigen wijze aan te kleden of te integreren in een eigen kunstwerk. Deze kunstwer ken worden voor het eerst geëx poseerd tijdens de tiende editie van de Kunstmanifestatie Geijste- ren op zondag 10 mei." man. Duel is een tragikomisch ver haal van en museumdirecteur die na een verdwijning van een top stuk ter waarde van dertig miljoen euro ernstig op de proef wordt gesteld. Duel wordt tijdens de boekenweek door de boekhandel cadeau gedaan bij aankoop van ten minste 12,50 euro aan Neder landstalige boeken. Omdat de Boekenweek dit jaar haar 75 editie beleeft, wordt in dat kader onderzocht hoe het is om jong te zijn geweest in de laat ste 75 jaar. Vijfenzeventig auteurs (één voor elk jaar dat de Boeken week bestaat) schrijven of dich ten een brief aan hun jonge ik. Deze brieven zijn verzameld in de jubileumuitgave Titaantjes waren we- Schrijvers schrijven zichzelf. De deelnemende schrijvers vor men samen een staalkaart van de bestuur het rapport van tafel wil halen. "Daar moet ik eerst goed over nadenken", reageert Raaijma- kers, die haar bedenkingen heeft. "Als we het ineens anders doen, geven we toe dat we er niet goed over hebben nagedacht." De messen zijn geslepen in de dorpen. In Castenray en Heide staan grote nieuwbouwplannen op stapel. Dorpsraden zinspelen erop dat dit op termijn de redding van de school betekent. De poli tiek wil weten hoe de dorpen hun zieltogende school op korte ter mijn nieuw leven kunnen inbla zen. En hoe de leefbaarheid gered kan worden na de sluiting. "Daar hebben we nog helemaal niet over nagedacht", zegt Erik Jakobs, voorzitter van de ouderraad van Castenray. "Het nieuws komt als een baksteen uit de hemel. We zijn alleen maar bezig om dit plan tegen te houden." Hij krijgt bijval van de Joost de Wit. "Daar hebben we inderdaad geen antwoord op. Ons uitgangspunt is dat de school openblijft. Wij denken niet na over En daarna? Is het project na 10 mei afgesloten? "Na de expositie in Geijsteren maakt de expositie een reis door de provincie Limburg, maar ook enkele musea uit Noord-Brabant hebben al belangstelling getoond voor de tentoonstelling. De bedoeling is dat de kunstwerken bij elkaar blijven tot en met de Floriade in 20l2 in Venlo. Boven dien komt op zondag 9 mei een honderd pagina's dik kunstboek uit onder de naam Mieke and Friends. Daarin komen de foto's en beschrijvingen van alle kunst werken en gegevens van de kun stenaars. Bovendien is een dvd bijgesloten waarop een prachtige documentaire staat van filmmaker Marijn Poels uit Swolgen over de totstandkoming van het kunstpro ject Mieke and Friends. Ook de opbrengst van dat boek gaat naar het goede doel." Uit welke landen komen de kunstenaars? "Uit Duitsland, Spanje, maar er doet ook een kunstenaar uit Litouwen aan de expositie mee. Het merendeel van hen is echter Nederlandse literatuur, van poëzie tot kinderboek. Tot de schrijvers die hun medewerking verleenden, behoren onder meer Remco Cam- pert, Adriaan van Dis, Bas Heijne, Herman Koch, Geert Mak, Edwin Mortier, Charlotte Mutsaers, Hagar Peeters, Edward van de Vendel en Leo Vroman. Centrale vraag die de auteurs gesteld is: wat had je toen willen weten wat je inmiddels te weten bent gekomen? Het resultaat is een bundeling van 75 ontmoetin gen tussen een volwassene en zijn jongere ik. Dit boek met persoon lijke brieven vervangt eenmalig het traditionele Boekenweekes say. Titaantjes waren we is voor 10 euro te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Tevens is het alleen tijdens de Boekenweek ook als e-book te downloaden. Bij boekhandel Van den Munckhof en sluiting." De GMR (gemeenschap pelijke medezeggenschapsraad) is formeel het enige orgaan dat het toekomstplan kan tegenhouden. Eind april neemt de GMR - die bestaat uit dertien leden: voorzit ter, zes leden namens de ouders en zes leden vanuit het onderwij zend personeel - een besluit. Pas na instemming van de GMR kan het schoolbestuur starten met de uitvoering van de nota. Iedere school heeft ook een eigen medezeggenschapsraad. Donderdagavond schept Yvonne Raaijmakers verwarring over hun rol. "Als de GMR akkoord gaat, is het niet zo dat alles is beklonken. De GMR gaat over de hoofdlijnen. Per school komt er een uitwerking in een projectplan. Daarover moe ten de lokale medezeggenschaps raden hun instemming geven. Hier van kunnen ze zich onthouden." Maria Giesen, voormalig lid van een medezeggenschapsraad, staat op. "Dit is pertinent niet waar", reageert ze fel. "De medezeggen- afkomstig uit Nederland. Uit de nieuwe gemeente Venray nemen dertien kunstenaars aan de ten toonstelling deel, onder wie Thé- rèse Schaeffers, Anne Haeyen, Marianne Hoedemaekers, Bianca Ambrosius, Anne Kunen, Richard Scholten, Liesbeth Rutten, Frans Schmeetz, Jan Maessen, Jan Dries- sen, Geert Jans en mijn man Chris Roose. Ze zijn allemaal even enthousiast met mijn beeld aan de slag gegaan. De resultaten zijn prachtig. Alle kunstenaars werken pro deo aan dit project mee en brengen geen materiaal of andere kosten in rekening. De opbrengst van de kunstwerken gaat voor honderd procent naar SOS Meer- lo-Wanssum. Er blijft niks aan de strijkstok hangen." Waar is dit boek te verkrij gen? "Het boek wordt zoals gezegd officieel gepresenteerd op zondag 9 mei. Maar het is nu al mogelijk om vooraf in te tekenen, het boek te reserveren, voor de prijs van 13,50 euro per stuk. Mensen die hiervan gebruik willen maken, moeten 13,50 euro voor 17 maart de bibliotheek is ook weer het gra tis Boekenweekmagazine ver krijgbaar. Dit magazine toont de enorme diversiteit van boeken die rondom het thema 'jong zijn' ver krijgbaar zijn. Naast het Boekenweekgeschenk is er weer het Boekenweek-cv, dat door de bibliotheek gratis wordt uitgedeeld aan de leden. In het cv wordt uitgebreid aandacht be steed aan Joost Zwagerman, zijn oeuvre alsmede zijn fascinaties. Met fragmenten, veel foto's en feiten. Daarnaast bevat het cv een interview dat de journalist en auteur Ed van Eeden met Zwager man hield. Ook dit jaar is er een prijsvraag waarmee onder meer een pakket gesigneerde boeken van Zwagerman te winnen valt. Iedereen van 18 jaar en ouder die zich tijdens de Boekenweek schapsraden kunnen de sluiting nooit meer tegenhouden." De ver warring en verontwaardiging zijn groot. "Ik heb het idee dat ons een grote kluif wordt voorgehouden", zegt Joost de Wit. Jan Nelissen, ver tegenwoordiger van het dorpsra- denoverleg, spreekt van 'een grote schande'. "Wij worden door SPOV bij de neus genomen. Ik vind dit niet kunnen." Raaijmakers doet er verder het zwijgen toe, waardoor de onduidelijkheid blijft. Aan het einde van de bijeenkomst wil John Michels (CDA) weten wat er moet gebeuren om de bevolkingskrimp om te buigen. "Woningbouw en de scholen openhouden", zegt Anne Heideman uit Veulen. Wilma Hoeijmakers, van de dorpsraad Oirlo, deelt een verwijt uit aan de gemeenteraad die ze medeplichtig vindt aan de ontstane situatie. "Die heeft ervoor gezorgd dat er meer dan tien jaar niet meer gebouwd is in de dorpen." Op dinsdag 30 maart praat de gemeenteraad verder over het toe komstplan. Mieke van Uden toont het bij zondere beeld van Anne Kunen. Naast haar staan de kunstwer ken van Jan Maessen (links) en Anne Haeyen (midden). overmaken op rekeningnummer 153887540 ten name van Stich ting Kunstmanifestatie Geijsteren, onder vermelding van hun naam en adres. Het boek kan op 9 mei worden opgehaald bij de informa tiestand op de kunstmanifestatie. Maar het is ook mogelijk om het onder rembours te laten toezen den. Na de manifestatie is het boek onder meer ook bij boekhandel Van den Munckhof in Venray te koop, voor 17,50 euro." Voor meer informatie over Mieke and Friends en de Interna tionale Kunstmanifestatie Geijs- teren kijk op de website www. kunstmanifestatiegeijsteren.nl of neem contact op met Mieke van Uden via telefoonnummer 0478 532901. Op Kabelkrant Venray was dinsdagavond een tv-reporta ge te zien over Mieke and Friends. Die is terug te zien op de website www.peelenmaastv.nl voor een jaar als betalend biblio theeklid inschrijft, ontvangt een Ledenwerfcadeau. Dit bestaat naast het Boekenweek-cv uit een Boekenbon van 5 euro en een bon om het Boekenweekge schenk Duel in de boekhandel op te halen. Alweer voor de negende achter eenvolgende keer geeft NS, hoofd sponsor van de Boekenweek, reizigers de mogelijkheid om op vertoon van het Boekenweekge schenk gratis met de trein te rei zen. Dit aanbod geldt op zondag 14 maart voor alle binnenlandse treinen van NS en de lokale spoor wegmaatschappijen (zoals Veolia) in de tweede klasse. Koninklijke TNT Post eert de 75e Boeken week met een jubileumzegel, een wereldprimeur op het gebied van vorm en druktechniek: een post zegel in de vorm van een boekje. Het is donderdag een bewo gen avond in De Witte Hoeve. Gespreksleider Peter Frey kondigt zeven insprekers aan die allen ferme taal uitslaan. Schoolbestuur SPOV heeft met de voorgenomen sluiting van vier dorpsscholen een enorme onrust ontketent. Het neigt naar een volksopstand. Zelden is er in Venray zoveel ophef, en ook betrokkenheid, getoond bij een maatschappe lijk onderwerp. Het voortbe staan van de scholen treft de dorpsbewoners in hun ziel. Alle pijlen zijn gericht op het schoolbestuur, dat de boze plannen van tafel moet halen. Tot die tijd zullen de dorpen niet rusten. Bert Arts, de nieuwe dorpsraad voorzitter van Castenray, trapt af. Er is in het dorp een werkgroep gevormd met een duidelijke titel 'De Stek moet blijven!'. Tever geefs is bij SPOV alle relevante informatie opgevraagd. "Dit maakt ons achterdochtig. We willen een eerlijke en juiste weergave van de feiten", zegt Arts. "Sluiting heeft gigantische negatieve gevol gen voor de vier dorpen." Net als Heide vreest Castenray dat er min der animo is voor de nieuwbouw als de school verdwijnt. Terwijl de kleine dorpen juist staan de sprin gen om aanwas. PERS Bert Arts veegt de vloer aan met de presentatie van het rap port. "Via de pers is het bij ons gedropt. Niemand wist er iets van. Een stomme en onprofessionele blunder. Uit alles blijkt de onwil ons serieus te nemen. Dit accep teert de dorpsraad nooit. Hoe dan ook." Dat SPOV in haar rap port meldt 'in het belang van het kind' te handelen, doet Arts af als 'krokodillentranen'. "Het interes seert jullie geen barst." De dorps raadvoorzitter is op dreef en gaat Vervolg voorpagina Actie tegen foutgeparkeerde fietsen in centrum Van der Broeck wil ook nog wel even uitleggen waarom de fietsen voortaan uit het centrum worden geweerd. "Het heeft meerdere redenen", aldus de wethouder. "Het ziet gewoon niet mooi uit, het oogt rommelig en het is onge zellig. De mensen zijn gewend de fiets mee te nemen tot aan de ingang van de winkel. De onderne mers zijn niet blij met fietsen voor hun etalages, waardoor de bezoe kers moeten omlopen. Bovendien is het voor mindervalide mensen niet prettig als de toegang wordt belemmerd. Ze moeten hun rol stoel of scootmobiel vaak verder wegzetten vanwege de vele fiet sen. Dit is de omgekeerde wereld." Ouderen of mensen die slech ter ter been zijn, kunnen hun fiets juist hard nodig hebben om hun boodschappen te vervoeren. Voor hen is het geen optie om zonder fiets met (zware) tassen het stuk te lopen tussen de fietsenrekken en de winkel. Van der Broeck wil voor hen een uitzondering maken, de politiek heeft hierop ook aan gedrongen. "Voor deze groep gaan we maatwerk leveren. Mensen die aantoonbaar hun fiets aan de hand nodig hebben, kunnen zich melden op het gemeentehuis. Dan krijgen ze een plaatje of een stic ker op hun fiets." De wethouder wil geen datum noemen waarop de harde acties ingaan. "Nee, voor de bewustwor ding gaan we nog even publieks vriendelijk door. Niemand is ermee gebaat dat het centrum vol staat met fietsen. De strafmaat regelen hopen we straks zo min mogelijk toe te passen. En als je fiets plotseling is verdwenen, dan is ie of gestolen of wij hebben hem opgehaald." ruim over zijn spreektijd heen. "Uw tijd is om", zegt Frey beslist. "Maar ik heb nog anderhalf kant je", reageert Arts verontwaardigd. "Kunt u het samenvatten", pro beert Frey. "Nee, dat kan ik niet", luidt het antwoord. Hij mag zijn verhaal toch afmaken. "Dit knullig rapport moet de prullenbak in en de school mag niet dicht. Dat is de kern. Anders is het oorlog", besluit de Castenrayer. Er klink een luid applaus. Erik Jakobs, eveneens uit Castenray, is de tweede spreker. Hij is niet alleen voorzitter van de ouderraad, maar sinds kort ook van de werkgroep 'De Stek moet blijven!' Jakobs hekelt de slecht onderbouwde nota. "Een over- valtactiek. Er is geen enkel overleg geweest om tot een gezamenlijke oplossing te komen. Iedereen staat buitenspel. Sluiting betekent een flinke klap voor de leefbaar heid. Dit mag de politiek niet laten gebeuren. De nota moet van tafel", vindt Jakobs. Hij wijst op het landelijke beleid dat er juist op gericht is scholen in kleine kernen te behouden. "Daarom, nu geen drastische maatregelen nemen waarvan we achteraf spijt krijgen." NIEUWBOUW Martin Peeters, dorpsraadvoor zitter van Heide, spreekt tevens namens de verontruste ouders. In februari 2008 heeft de dorpsraad voor het laatst gesproken met SPOV. "We weten dat onze school in een dip komt. Maar door de nieuwbouwplannen zouden we de school toch kunnen openhouden. Nu ineens neemt SPOV dit niet meer serieus." In Heide is er alles aan gedaan om de school aantrek kelijk te maken. Met lessen Engels, Spaans en wiskunde. Samen met een enthousiaste leerkracht is er werk van gemaakt. "Maar SPOV heeft ons tegengewerkt en gede motiveerd. Het is al zover dat de directeur met de ouders praat over een andere school. Er is geen geloof meer in", zegt Peeters, die zich echter strijdbaar toont. "Het is intriest. Zo'n eenzijdig rapport vanuit één organisatie. Dit moet van tafel. Geef ouders het vertrou wen terug dat in vijf weken tijd is afgebroken. Er moet een nieuw, gezamenlijk plan komen." Joost de Wit, voorzitter van de ouderraad van Veulen, wijst op de goede resultaten bij de Cito-toets in Heide en Veulen. "Het niveau is dus niet afhankelijk van leerlin genaantallen, zoals SPOV denkt. En wij zijn we heel tevreden over het welbevinden van onze kinde ren op school. Alle ouders dragen in Veulen hun steentje bij. Die betrokkenheid zie je niet bij gro tere scholen", aldus De Wit, die SPOV beschuldigt van 'twijfelach tig handelen'. Ook hij vindt dat het rapport snel van tafel moet. En als de school in Veulen dichtgaat, dan gaan de kinderen niet naar een andere SPOV-school, waar schuwt De Wit. Ook Castenray en Vredepeel schermen hiermee. Als dit zou gebeuren, dan schiet SPOV zichzelf in de voet. HART WEG Jan Classens, dorpsraadvoorzit ter van Vredepeel, is overduidelijk. "Haal je de school weg, dan haal je het hart weg. En zonder hart kun je niet leven", aldus Classens, die ferm uithaalt. "Met het risico dat ik een duur advocatenkantoor op mijn dak krijg." De school van Vredepeel zou met een tekort van 15.000 euro kampen. "Dat is toch geen reden om een school te sluiten. Er is ook niet naar alter natieven gezocht. Het rammelt van alle kanten. Niemand is erbij betrokken geweest. In het diepste geheim is het rapport opgesteld. Dit riekt naar dictatuur. Het per soneel is de mond gesnoerd. SPOV moet plaatsmaken voor anderen, als ze sluiting als enige redmiddel ziet." Jan Nelissen voert het woord namens het dorpsradenoverleg. "Dit rapport moet per direct van tafel", luidt zijn eerste zin. "Er is geen enkel vertrouwen in. Het lekt van alle kanten. Het heeft een enorm negatieve invloed op het personeel. Het is dodelijk." Hij omschrijft het schoolbestuur als 'een clubje brekers'. "Het kiest voor het meest negatieve sce nario. We hebben juist behoefte aan bouwers, die zoeken naar oplossingen", zegt Nelissen, die volledige openheid eist over alle feiten en cijfers. "Het ontmoedi gingsbeleid van SPOV moet direct stoppen. Er moet een nieuw, open onderzoek komen waarin alle partners worden betrokken. Stop deze afbraak en bouw aan een nieuw toekomst", besluit Nelissen, die eveneens op een daverend applaus kan rekenen. Elly Keijsers, voorzitter van het wijkTadenoverleg, sluit de rij. Heel veel is dan al gezegd. Ook het wijkradenoverleg heeft buitenspel gestaan. Ze lepelt fijntjes enkele missers in het rapport op. Zo zou De Bongerd liggen in de wijk oud zuid. "We zitten niet in Amsterdam, maar in Venray", aldus Keijsers. En even verderop staat dat De Bon gerd huist in noordwest. "Als ik dit zie, dan zet ik ook vraagtekens bij al het andere." Ze wijst erop dat sommige ouders bewust kiezen voor een kleine school als De Bon gerd. "In plaats van voor een leer fabriek." Cuisine de la met www. deeet ka me r. n I 0478-582215 Scholier met wapen aangehouden De directie van het Raayland College heeft donderdagmor gen een vmbo-leerling (17) uit Venray met een wapen overge dragen aan de politie. Leerlingen spraken eerder die morgen bij de schoolleiding het vermoeden uit dat de jongen een wapen en/of drugs bij zich zou hebben. Hij werd vervolgens uit de klas gehaald en zijn kluisje en zijn schooltas werden in het bijzijn van de inmiddels gealar meerde schoolagent onderzocht. Het vermoeden was juist: in zijn schooltas werden namelijk een gasalarmpistool, een bivakmuts en een zakje amfetamine aangetrof fen. De leerling is de toegang tot de school ontzegd en de verwijde ringsprocedure is in gang gezet. Overeenkomsten Incasso's Aansprakelijkheid Julicher Meijer PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 21,50 (postcode 58..) 37,75 (overige binnenland) Mieke and Friends: tv-reportage op www.peelenmaastv.nl Intratuin Venray Langstraat 133, 0478-588585. Koopavond vrijdag. www.intratuin.nl intratuin INFORMATIE ADVIES PROCEDEREN ADVOCATEN Tel: 0478 - 52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray Bosviool 'Viola Cornuta' In diverse kleuren, 6-pack.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 3