Peelkorf C1 derde op NK y Straattennis in Venray Sjoelclub Venray in de prijzen Geslaagde finale BSK Tafeltennis Wout Poels wint trofee Marco Pantani Kevin van Leuven kijkt uit naar nieuw seizoen Jeugdbowlen Schietsport De Roos PEEL EN MAAS Donderdag 11 maart 2010 - Pagina 23 Promoveert SVOC'01 naar hoofdklasse? Oranje Wit SV Oostrum korfbal Floris Boers tweede op NK De Peelkorf SVOC'01 korfbal SV United korfbal MGC Venray De Peelrunners Sjoelers ISBV ATV Venray DC De Pielhaas Darten D'n Oldtimer Motorcrossers PC Nobel LRV St. Jan Merselo De C1 van korfbalvereniging De Peelkorf uit Ysselsteyn heeft deelgenomen aan de Nederlandse kampioenschappen. Na een paar spannende wedstrijden wisten de jeugdige korfbalsters uiteindelijk de derde plaats te behalen. Op zondag 14 maart spelen de korf- balsters van SVOC'01 om een plek in de hoofdklasse. Tegenstander in deze promotie/degradatiewedstrijd is Ona dat in de hoofdklasse van de zaalcom petitie op een gedeelde laatste plaats eindigde met Bio. Afgelopen zondag troffen die twee teams elkaar in een beslissingswed strijd om uit te maken wie recht streeks zou degraderen naar de over gangsklasse. Bio werd uiteindelijk de verliezer, want Ona wist met 11-14 te winnen. Dit betekent dat Ona in het duel met SVOC'01 de kans heeft om het hoofdklasserschap nog een zaal seizoen veilig te stellen. SVOC'01 ein digde als tweede in de overgangsklas se en zal er alles aan gelegen zijn om via winst op Ona te promoveren naar de hoofdklasse. Het duel in sporthal De Postel in Someren begint zondag om 12.30 uur. Uitslagen Oranje Wit B1-HBSV B2 7-4 Blauw Wit 2-Oranje Wit 4 5-9 Oranje Wit D1-De Korfrakkers D1 2-0 Programma woensdag 17 maart De Korfrakkers 5-Oranje Wit 4 21.00 Programma donderdag 18 maart Recreanten-S wift 21.00 Uitslagen Welpen Oostrum E1-Gazelle E1 4-0 Pupillen Oostrum D1-Gazelle D1 8-0 Aspiranten Oostrum C1-Gazelle C10-4 Lottum B1-Oostrum B1 8-4 Oostrum-ROKA 5-3 Oostrum-United 10-3 Floris Boers, een vijftienjarig ten nistalent uit Grubbenvorst en lid van Tennisclub Venray, heeft de tweede plaats behaald bij het Nederlandse overdekte jeugdkampioenschap in de categorie tot en met 16 jaar. Na wekenlange intensieve voorbe reiding, met als doel het behalen van de laatste vier, verraste Boers veel mensen positief met dit uitstekende resultaat en liet hij zien tot de besten van Nederland te behoren in zijn leef tijdscategorie. Boers traint bij Tennis- school Maascourt en speelt komend seizoen in het eerste mixed team van TCV. Het toernooi begon met een eenvoudige zege op Sven Dunnewind (6-2 6-1), waarna werd gewonnen van Robert van de Pas (6-2 6-3) en van Jelle Sels (6-2 6-1). Daarmee was het doel bereikt en mocht hij van TCV aantreden in de halve finale, waarin hij Max de Vroome, de nummer 2 van de plaatsingslijst trof. In een partij met een ongeëvenaard hoog niveau rekende Boers met de Vroome af (6-3 7-6 (3). De finale, tegen Moos Sporken bracht heel wat spanning met zich mee. Boers slaagde er niet meer in het niveau van de halve finale te halen en moest zijn meerdere erkennen in Moos Sporken (3-6 3-6). Uitslag De Peelkorf 6-Merselo 2 midw. 8-7 Uitslagen De Peelkorf D3-Roka D2 2-0 TOG E1-De Peelkorf E1 3-1 De Peelkorf D2-Lottum D1 0-5 De Korfrakkers C2-De Peelkorf C2 4-1 Uitslagen De Peelkorf 4-Dos 2 10-8 De Peelkorf 6-Merselo 2 8-7 Swift 4-De Peelkorf 6 15-6 Programma woensdag 17 maart JES 5-De Peelkorf 5 22.00 Recreanten-Korfrakkers 20.30 Uitslagen SVOC'01 D2-Swift D2 1-8 SVOC'01 4-Kraanvogels 8-17 Korloo 2-SVOC'01 2 6-8 Programma zondag 14 maart SVOC'01-Ona 12.30 Programma woensdag 17 maart De Korfrakkers 5-SVOC'01 5 20.00 Uitslagen Oostrum 2-SV United 10-3 SV United-Lottum 1-6 SV United E1-Lottum E1 8-0 De indoorcompetitie 2009/2010 heeft op de laatste speeldag bij de heren nog een verrassende ontkno ping opgeleverd. Niet koploper Harrie Lenssen of zijn naaste concurrent Jan Engels, maar nummer drie Henk van Leeuwen wist beiden op de laatste speeldag te passeren, waardoor laat ste genoemde speler verrassend het indoorkampioenschap op zijn naam schreef. Op de slotdag realiseerde hij 53 slagen en bleef daarbij Gerrit Ver meulen met 55 slagen en Harrie Lens- sen met 58 slagen voor. Jan Engels had een complete offday en viel daardoor zelfs terug naar de vijfde plaats in het ongeschoonde klassement. Har- rie Lenssen behield in dit klassement weliswaar de eerste plaats vóór Henk van Leeuwen en Theo Litjens, maar na aftrek van de drie streepronden bleek Henk van Leeuwen met een verbete ring van 7,54 procent iedereen voor bij gestreefd. Harrie Lenssen eindigde met een verbetering van 5,64 procent op de tweede plek. Jan Engels sloot zijn indoorseizoen toch nog met een verbetering van 2,86 procent op de derde en laatste podiumplaats. Henk heeft zijn titel te danken aan een geweldige tweede helft van het sei zoen, waarbij hij elke keer iets dich terbij sloop met het kampioenschap als verrassende apotheose. Gerrit Vermeulen, Theo Litjens, Piet van der Elst, Jan Litjens, Jan van Dijk en Ton Hendriks in respectievelijke volgorde, wisten zich allen te verbeteren. Bij de dames had Jo Litjens al een ruime marge opgebouwd ten opzichte van haar concurrenten. Jo Litjens werd zelfs dagwinnares met 62 slagen vóór Bets Wilms met 66 slagen. In de stand veranderde dan ook niets, alleen werd het verschil nog groter en werd Jo Lit- jens dan ook dik verdiend indoorkam- pioen met een verbetering van 12,25 procent. Annie Litjens bleef tweede met 4,28 procent en Bets handhaafde zich keurig op de derde podiumplek met een verbetering van 3,96 procent. Het REAAL Straattennis komt op zaterdag 13 maart van 12.00 tot 15.00 uur naar Venray. De tenniscontainer met speelmuur, verschillende tennis veldjes en het freestyle court staan deze dag op het Schouwburgplein uitgestald. Kinderen van vijf tot twaalf jaar kunnen meedoen met het straat- tennis. De organiserende tennisver enigingen Tennisclub Venray (TCV), TV de Gagel (Wanssum/Meerlo), TC Oostrum en TV Merselo nodigen jong en oud uit om te komen kijken. Reaal Straattennis is een leuke kennisma king met de tennissport. Tijdens dit evenement ontdekken kinderen op een speelse manier hoe leuk tennis is. Een professioneel straattennisteam heeft rackets en ballen beschikbaar voor alle kinderen die willen straat- tennissen. Maar ook volwassenen krijgen de kans om kennis te maken met tennis. En er zijn ook nog prij zen te winnen. Dit straattennispro- ject is een manier voor kinderen uit de gemeente Venray om kennis te maken met tennis. Op deze manier wordt een steentje bijgedragen aan de ontwikkeling van tennis in de volle breedte. Hoe meer kinderen in aanra king komen met tennis, hoe beter het is voor de sport. Om de promotie van de tennissport in Venray verder kracht bij te zetten houden de vier eerder genoemde verenigingen op zaterdag 27 maart op de eigen parken een open dag, waarbij belangstellenden nader kennis kunnen maken met de desbetreffende vereniging. Kijk voor meer informatie op www.tennisclubvenray.nl. De Nordic walkers kunnen elke woensdag aan de slag vanaf het club lokaal aan de Tienrayseweg. De start is om 19:00 uur. Zaterdag 13 maart: Schadijker Bossen. Vertrek 9/00 uur vanaf de parkeerplaats aan de Berg- steeg in Meterik. Zaterdag 20 maart Kastiëlse Baan. Vertrek 9.00 uur vanaf het clubgebouw aan de Tienrayseweg. Het verder schema staat op www. peelrunners.nl/ Iedereen is welkom een keer mee doen. Dinsdag: baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Don derdag training op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdagmiddag afwisselende bostrai- ning van 15.30 tot 17.00 uur, verzame len bij de parkeerplaats in de Schadij- ker Bossen. Agenda: 13 maart Nettetal (Dld) Winterlauf serie 14.45 uur 21 maart Venlo Venloop 11.45 uur Wedstrijduitslagen staan op www. peelrunners.nl. De sjoelers van de Invaliden Sport- en BelangenVereniging Venray e.o. kunnen terugzien op een geslaagd geslaagde tweede selectiewedstrijd in Sittard. Deze wedstrijd telt voor het NK Sjoe len op 17 april in Barneveld. Een team van elf sjoelers probeerde met een goed resultaat deelname aan het NK af te dwingen. De oogst aan medailles was indruk wekkend. Er werd door twee sjoelers de eerste plaats behaald. Er waren daarnaast nog twee tweede plaatsen en drie derde plaatsen. Mat Klaassens behaalde in klasse D een eerste plaats met 132,45 gemiddeld. Daarmee bleef hij onder andere Marjo Manders ruim voor. Zij scoorde een gemiddelde van 128,35. Dat was goed voor de derde plaats. Wilma Wismans speelde zich in klasse F in de kijker met een tweede plaats door haar gemiddelde van 120,60. Daarmee bleef zij onder andere Martien Manders de baas die met een gemiddelde van 116,05 niet verder kwam dan de vijfde plaats. In de klasse G was Bas Pastors niet tevreden met zijn derde plaats en 110,35 gemiddeld. Mede dankzij een goede eerste ronde behaalde Jan Pij pers in de klasse I de eerste plaats met een gemiddelde van 109,25. De andere sjoelers bleven daar ver bij achter. Frans van Soest werd zevende met 102,75 gemiddeld. Net voor Linda Buis met 102,50 gemid deld en Leo Reintjes die 10e werd met 97,50 gemiddeld. In de klasse J kwam Piet Hermans niet verder dan de derde plaats met zijn gemiddelde van 99,60. Marjan Litjens was in de klasse K zeer in haar nopjes met haar gemiddelde van 91,35 waarmee zij tweede werd. Zaterdag 13 maart is de derde en laatste selectiewedstrijd in Sittard. Nog eenmaal alles uit de kast halen en dan maar zien of het voldoende is om namens Limburg deel te nemen aan het NK Sjoelen 2010. Femke Riensema heeft in Oss bij de indooratletiekwedstrijden bij de meisjes D met overmacht de meer kamp gewonnen met een puntento taal van 1596 punten. Haar prestaties waren: 40 meter sprint in 6.2 secon den, kogelstoten 10.54 meter en hoog 1.30 meter. Tom Ponjee behaalde een verdienstelijke vierde plaats bij de jongens C. Hij kwam 5 punten tekort voor een plaats op het podium met zijn puntentotaal van 1431 punten. Uitslagen:NK Cross Hellendoorn: 5865 meter: Meisjes Junioren A: Neiske Becks 5e, 23.50 min; 8770 meterJack Niessen 6e H50 ,33.44 min. Trainingen: Baan training maandag 18.30-20.00 uur CD junioren. Baan training dinsdag 19.00-20.30 uur AB junioren. Zaal De Wetteling woensdag 18.00-19.00 uur pupillen en AB-juni- oren. Baantraining donderdag 19.00 20.30 uur looptraining. Bostraining zaterdag 10.00-11.15 uur pupillen en CD junioren. Baantraining zondag 10.00-11.30 AB jun senioren. Lopers- groepen/alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donder dag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag atletiekbaan 18.30 19.30 uur. NSG-atleten. Iedere zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur is er gelegen heid om oud papier te deponeren in de papiercontainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/Kulutweg. Agenda: 13 maart LK Indoor Düssel- dorf, vertrek 7.40 uur Zie ook www.atvvenray.nl. In café De Pielhaas in Venray wordt op zaterdag 13 maart een dartstoer- nooi gehouden. Iedereen kan aan dit toernooi deelnemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur, dit kan ook via telefoon nummer (0478)582187. Het toernooi start om 20.30 uur. Uitslag darten: 1) Peter van de Berg. 2) Dennis Smits. 3) Johan van Hoof. 4) Danny Korsten. 5) Perry Bussers. 6) Crit van Hoof. 7) Henk van Moorsel. 8) Thorsten Goo- ren. Verliezersronde: 1) Roy Trosfon- taine. 2) Marco. 3) Geert van Hoof. 4) Paul hendrix. 5) Dees Bertrand. 6) Maggie van de Akker. 7) Marcella van Gelder. Er werd twee keer 180 gegooid door Crit van Hoof en een keer door Peter van de Berg en Roy Trosfontaine. De hoogste finish was voor Dennis Smits met 110 punten. Dartclub D'n Oldtimer houdt zon dag 14 maart een dartmiddag. Aan vang 14.00 uur, inschrijven tot 13.45 uur of telefonisch via 510431. De Roos-Koningslust 770-826 rin gen. Hoogste schutter was Jan van Ass met 260 ringen. Koningslust 2-De Roos 2 777-757 ringen. Hoogste schut ter was Martijn Manders met 262 rin gen. Uitslag luchtgeweer 10 meter, opgelegd 30 schoten: eerste Jan van Ass met 290 ringen, tweede Harry Hermans met 289 ringen en derde Martijn Manders met 287 ringen. Aan de tweede individuele selec tiewedstrijd van de ANS (algemene Nederlandse Sjoelbond) in Sittard hebben zeven sjoelers van Sjoelclub Venray deelgenomen. Vijf sjoelers zijn in de prijzen gevallen. In de klasse E werd Harrie Rongen tweede, Frans Geurts kwam op een eerste plaats terecht in de klasse F, en in de klasse G behaalde Willeke Baltussen een tweede plaats, Bas Pastors (ISBV) eveneens in de klasse G werd derde. Ook Mimi Jansen werd derde in de klasse H en Wim Pijnenburg klasse K werd eerste. Zaterdag 13 maart is de laatste selectiewedstrijd van dit sei zoen, dan worden de plaatsen voor het NK bekend gemaakt. Uitslagen overige sjoelers: Klasse H 5e Anny van der Heijden. Klasse I 4e Regien Sanders. Klasse I 7e Frans van Soest. Afgelopen zondag werd in tafelten- niscentrum De Kleinhorst in Horst de finale gespeeld om het Basisscho lenkampioenschap Tafeltennis Lim burg. Liefst 39 basisschoolleerlingen streden om de individuele prijzen én om de BSK Schoolprijs. Deze prijs, een betonnen tafeltennistafel, werd uiteindelijk gewonnen door basis school Onder de Wieken (Meterik). De prijs werd symbolisch uitgereikt door wethouder Sportzaken, Freek Selen, aan een van de deelnemende leerlingen van Onder de Wieken. Voordat die prijzen uitgereikt werden, moest er wel hard gewerkt worden. In groep 5, 6, 7 en 8 werden twee vierkampen gespeeld met vervolgens kruisfinales en de finale. Uiteindelijk leverde dat per groep een winnaar op. Dit resulteerde uiteindelijk in de volgende winnaars. In groep 5 werd Jens Oudenhoven kampioen, hij won in de finale van Lars van Pol. Groep 6 werd gewonnen door Jules Custers, voor Myrna van Aken. Jur Janssen won groep 7, voor Pim Kleeven en groep 8 was een prooi voor Dirk Deenen, hij bleef Marnix van Aken voor. De aparte 'leden-zevenkamp' werd gewonnen door Stijn Arts van TTV Armada. De volledige uitslagen staan op www. bsktafeltennis.nl. Voor de organisatie is dit BSK Tafeltennis een evenement om tevre den op terug te kijken en vooruit te blikken naar volgend jaar. Organisa tor Ying-Fu Li: "Dat is wel de bedoe ling. Sterker nog, dan willen we het nog grootser aanpakken met meer gemeenten en dus basisscholen erbij. Vanuit Venray en Velden is nu al posi tief gereageerd op aansluiting en wellicht vinden we nog meer geïnte resseerde gemeenten. Het uiteinde lijke doel, een provinciaal BSK, zou natuurlijk erg mooi zijn op termijn, maar laten we niet te hard van stapel lopen." Het BSK Tafeltennis 2010 werd georganiseerd door de tafeltennisver enigingen Armada, Seta, Wap-in, De Zwaan en Lotak (uit respectievelijk Horst, Sevenum, Wanssum, Grubben- vorst en Lottum). De Blitterswijckse profielrenner Wout Poels (22) heeft afgelopen weekend tijdens de vijfdaagse Ronde van Murcia in het zuiden van Spanje van zich laten horen. De Vancansoleil- renner fietste met de besten mee, onder wie Lance Amstrong (Radio Shack) en Denis Mentsjov (Rabo bank), en eindigde als tweede in het bergklassement en achttiende in het algemeen klassement. Maar het mooiste vindt Wout Poels zelf het feit dat hij de Marco Pantani-trofee won, omdat hij als eerste renner de top van de hoogste berg in de Ronde van Mur- cia bereikte tijdens de derde etappe. "Hier ben ik echt blij mee", reageerde Wout Poels toont trots de trofee Marco Pantani. Poels vlak na de finisch. "Ze vragen mij wel eens wie mijn favoriete voor beeld in de wielersport is geweest. Dat heb ik eigenlijk niet. Maar ik heb wel altijd geweldig veel waarde ring en bewondering gehad voor de klimmer Pantani." De trofee bestaat uit een glaswerk waarin levensgroot het typische Pantani-hoofd is afge beeld. De derde etappe was de las tigste van deze ronde met twee klim men van de eerste categorie. Wout Poels: "Tijdens de bespreking met de ploegleiding hadden we afgesproken om op de berg te gaan aanvallen en kijken hoe ver we zouden komen. Op de klim voelde ik me zo goed dat ik niet kon wachten om te gaan. Radio Shack, de ploeg van Amstrong, controleerde en ik stoof er na een kilometer vandoor, op jacht naar de vroege vluchters." De klimmer uit Blit- terswijck danste op de pedalen de steile berg op en een voor een haalde hij de drie voorgangers in en kwam bij eerste berg van eerste categorie als tweede boven. Lieuwe Westra, zijn ploegmaat, reed nog voor hem, maar tijdens de tweede en zwaarste klim wist Poels hem ook bij te halen. Ze reden kort samen waarna Poels nog even schakelde en als eerste het hoogste punt bereikte. Na afloop spoedde Wout Poels zich naar de bus van zijn ploeg om even bij te komen. Daardoor miste hij wel de uitreiking van de grote glazen trofee van Marco Pantani. Bij afwezigheid van Poels kreeg ploeggenoot Westra de trofee en hij reikte hem later aan Wout Poels. "Het belangrijkste is dat ik als eerste renner boven aankwam en de trofee won. Ik ben er echt trots op. Voor onze ploeg en voor mijzelf is dit een zeer geslaagde ronde waar ik met een tevreden en voldaan gevoel op terug kan kijken". Motorcoureur Kevin van Leuven uit Swolgen is volop bezig om alles in orde te brengen voor het motor seizoen dat op 5 april wordt geopend tijdens de Paasraces in Assen. Ook zijn team Start Nieuwleusen is druk doende. Kevin: "De meeste mensen denken dat er rust is na het seizoen, maar niets is minder waar, in de win ter moet er keihard gewerkt worden om de conditie en kracht weer op peil te krijgen. Ook het zoeken van nieuwe sponsors en de bestaande sponsoren bezoeken behoren tot een van de taken." Kevin zal dit jaar op een nieuwe Yamaha R6 uitkomen in de Supersport 600, een Open Neder lands kampioenschap. Het wordt zijn derde jaar na in de voorgaande jaren respectievelijk vijftiende en vijfde te zijn geworden. De lat ligt dit jaar nog een stukje hoger. Ook zijn er enkele Duitse wedstrijden gepland, het zoge naamde IDM, eigenlijk een must voor Kevin zijn ontwikkeling. Het benodig de budget bij elkaar krijgen is in deze economische tijden echter geen klei nigheid, Kevin is dus nog naarstig op zoek naar sponsors. Als voorbereiding op het seizoen zal Kevin 14 maart voor een week naar Spanje vertrek ken om te trainen op het circuit van Valencia en Almeria. Op zondag 28 maart houdt Kevin zijn teampresenta tie in café-zaal Wilhelmina in Swolgen, Mgr Aertsstr 16. Aanvang 15.00. De avond is bedoeld voor sponsors en fans maar ook iedereen die belangstel- ling heeft, is van harte welkom. Voor iedereen de kans om Kevin te steunen door lid te worden van de fanclub en/of deel te nemen aan de loterij waar weer mooie prijzen mee te winnen zijn. Voor meer info omtrent Kevin en zijn raceteam mail kevin@ kevin-34.nl of bezoek de website www.kevin-34.nl Op de in Heerlen gehouden Lim burgse jeugdkampioenschappen heb ben twee leden een zilveren medaille gewonnen. Venray trad aan met zeven deelnemers. Bij de junioren was Richard Addae de vertegenwoordiger en hij startte uitstekend met een serie van 827 en 224 als hoogste game en bezette daarmee naar de voorronde de tweede plaats achter de toren hoge favoriet en ongenaakbare Brian Zillekens uit Sittard, die deze favorie- tenrol meer dan volledig wist waar te maken. Na zijn voorronde prijkten de volgende scores op het bord: 279 - 290 - 278 en 205 dat een totaal betekende van 1052 pinfall en een gemiddelde van 263. Carlo Verwijlen uit Sittard bezette met 767 pins de derde plaats met dicht op de hielen de plaatselijke favoriet Hagen Richter uit Heerlen met 749 pins. In de finale ging bleek Richter het vizier het meest scherp te hebben staan met een serie van 634, gevolgd door Verwijlen met 614 en Zillekens met slechts één pin minder (613) als derde. Addae kwam niet meer zo lekker in zijn ritme met een serie van 511 en dat leidde tot de volgende eindstand: 1. en kampi oen Brian Zillekens met 1665 pins (gem.237,86), 2. Hagen Richter met 1383 pins, 3. Carlo Verwijlen met 1381 pins. Addae viel met zijn totaal van 1338 als vierde buiten podium, maar kan met een gemiddelde van 191,14 toch tevreden terugkijken op dit eve nement. Bij d aspiranten was er maar een deelnemer, die eveneens een podiumplaats werd toegedicht: Melvin Vermeulen. Hij begon goed met een game van 175, maar zakte daarna iets weg. Na de voorronde stond de thuis- spelende favoriet Jordy Putman dan ook bovenaan met een totaal van 832, een gemiddelde van 208. Vermeulen stond met 604 pins net achter Kevin Oben uit Maastricht, die 614 pins op het bord had staan. De overigen kwam in het stuk niet meer voor. Putman begon zijn finale met 267, waarmee het duidelijk was, dat de strijd om het goud al gespeeld was, mocht daar nog twijfel over bestaan. Vermeulen zette in de finale nog eens de puntjes op de i en wist Maastrichtenaar Oben naar de derde plaats op het podium de verdringen, en kreeg daarmee zelf de zilveren medaille omgehangen. Uit slag: 1 en aspirantenkampioen Jordy Putman met 1529 pins en dat bete kende 218,43 gemiddeld. 2. Melvin Vermeulen met 1110 pins en 3. Kevin Oben met 1100 pinfall. Pupillen. In deze klasse hadden we vijf deelne mers met Kilian Martens als moge lijke podiumkandidaat. Martens begon matig, maar herstelde zich gaandeweg. Met uitzondering van Jordy Maes uit Limburgs hoofdstad, die na de voor ronde 638 pins op de teller had staan, waren er nog zes spelers, die nog aan spraak konden maken op het podium, waaronder Martens, die met 640 pins de derde plaats innam achter Heerle naar Youri Kuiten met 575 pins, maar Venry Koster (557), Vito Schreurs (536), Sebastiaan Mohr (529) en zelfs Quincy Vermeulen met 508 pins met een 148-er in zijn laatste game, waren nog steeds niet kansloos. In de finale kwam ging Martens in de aanval en kwam met een serie van 474 als beste finaleserie uit de bus ten opzichte van Maes (413), Koster (408) en Kuiten met 383 pins. Martens kon zijn ach terstand niet meer geheel wegwerken, maar haalde achter Jordy Maas wel de zilveren plak binnen. Deze resultaten leidden tot de volgende eindstand: 1. en pupillenkampioen Jordy Maes met 1051 pins (gem.150,14). 2. Kilian Mar tens met 1034 pins en 3. Venry Kos ter uit Heerlen met 965 pins. Quincy Vermeulen eindigde op plaats zes met 900 pins. Jelle van Duuren (840 pins), Sander van Bree (690) en Mel- vin Hendriks met 677 pins eindigden op de plaatsen acht, negen en tien en kunnen terugkijken op een niet onver dienstelijk debuut. Zaterdag 13 maart is er geen bowlen. De eerste wedstrijd van de jeugd is verreden op circuit Nieuw Zevenheuvel in Berghem. Bij de 50 automaten wist Kim- berley van de Aa tijdens haar eerste wedstrijd van dit seizoen een puike wedstrijd te rijden en eiste een negende plek op. Een tiende plek bij de 85 kleine wie len A kwam op naam te staan van Tino Broere en wist Bart Pij pers bij de 85 grote wielen de tweede beker mee huiswaarts te nemen. Jeremy de Vink viel met een zesde plek net buiten de bekers en zat het voor Jules Deenen ook niet mee en wist een negende plek in de wacht te slepen. Ook de rijders in de natio nale klassen kwamen aan de bak in Berghem. De baan, Nieuw Zevenheu velen, lag er perfect bij. Er hadden zich in totaal 289 rijders ingeschreven en in de MX 2 Junioren hadden zich 66 rijders ingeschreven wat bete kende dat er serie's, herkansing en een finale manche gereden moesten worden. De wedstrijden werden offi cieel geopend door de burgemeester van de gemeente Berghem, de heer Riekers, die zeer verheugd was dat er weer een wedstrijd onder de vlag van de MON plaats vond op het circuit Nieuw Zevenheuvelen. De zijspannen en de inters reden een selectiewedstrijd voor de EK kwalificatie en de zijspannen reden hun eerste kampioenswedstrijd. Een vijfde stek bij de MX Nationaal Open was weggelegd voor Ruud Pijpers en stelde Peter Versteegen een tiende plaats veilig, terwijl bij de quads nationaal Bart van Osch de achtste man was na het rijden van twee manches. In het weekend van 13 en 14 maart zijn er wedstrijden in Lottum; zaterdag voor de jeugd- rijders en zondag is er een nationale wedstrijd. In Lottum is een dressuurwedstrijd voor paarden gehouden. Jaimy Muij- sers heeft hier voor de eerste keer haar paard Archibald in de klasse L2 gestart. Dit leverde de combinatie een eerste prijs op met 202 punten. Verder is in Driel een dressuurwed- strijd voor pony's gehouden. Luca de Rijck kwam met haar pony Omira voor de eerste keer uit in de klasse DZ2. De combinatie reed twee proe ven en wist in beide ringen de eer ste prijs te bemachtigen met 210 en 218 punten. Enkele dressuurruiters hebben deelgenomen aan een indoor dres- suurwedstrijd in Lottum. Twee van hen wisten zich in de prijzen te rij den. Ingrid Arts verscheen in de klasse B aan start met haar paard Amarillo en zij behaalde een tweede plaats met 190 punten. In de klasse L1 nam Marieke Vergeldt deel met haar paard Zilhouet en zij nam een vierde prijs mee naar huis met een puntentotaal van 189.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 23