Gemeente Venray c. 4= Centrum Venray fietsvrij i. Infoavond reconstructie Westsingel Ook bij de gemeente Venray geldt... Klein bedrag? PINnen mag! Gratis parkeren op koopzondag blijft tm Voortgang Brukske Mooi Anders Kijk ook op www.venray.nl Waak voor inbraak Voortgang renovatie gemeentehuis PEEL EN MAAS Donderdag 11 maart 2010 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden Parkeren op koopzondagen blijft gratis in het centrum van Venray. Dat besloten Burgemeester en Wethouders van Venray. Hiermee komt het college tegemoet aan de wens van de Venrayse ondernemers. Eind 2009 besloot het college van BenW dat parkeren op Koninginnedag en Bevrijdingsdag voortaan gratis was, omdat betaald parkeren op deze dagen jaarlijks tot ergernis en onbegrip leidde bij parkeerders. Daartegenover zou parkeren op koopzondagen niet meer gratis zijn. Het besluit over betaald parkeren op koopzondagen leidde echter tot onrust onder ondernemers van Venray Centraal. Zij vreesden omzetverlies en vonden het slechte reclame voor het pas opgeknapte centrum. Wethouder Ike Busser voerde daarom gesprekken met Venray Centraal. Die leidden tot het besluit om parkeren op koopzondagen toch gratis te houden. De financiële consequenties van dit besluit vallen mee. Parkeren op koopzondag is vanaf nu weer gratis. V Brandweertips v Geef brand geen kans Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax(0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 10 De gemeente Venray organiseert een informatieavond over fase 3en4 van de reconstructie van de Westsingel op woensdag 17 maart. Dan vertelt de project leider over de werkzaamheden, planning, huisvuilophaaldienst, bereikbaarheid van woningen en parkeermogelijkheden tijdens de werkzaamheden. U bent vanaf 19.30 uur welkom in De Witte Hoeve. Fase 3 start in april; de exacte datum wordt binnenkort bekendgemaakt. Het betreft het gedeelte tussen de Merseloseweg tot en met de aanleg van de rotonde Westsingel/Kemp- weg. Dit weggedeelte wordt afgeslo ten en het verkeer wordt omgeleid. Volgens de planning is fase 3 voor de zomervakantie klaar. Vervolg Aansluitend verleggen de nutsbedrij ven de kabels en leidingen als voor bereiding voor fase 4. Dit gebeurt in de berm van de huidige Westsingel; het verkeer zal hier geen hinder van ondervinden. Na de zomervakantie start fase 4 (tussen Kempweg en de Langstraat). Meer informatie hierover volgt te zijner tijd. De tekeningen van de reconstructie van de Westsingel liggen ter inzage bij afdeling Publieksdiensten, telefoon: (0478) 52 33 33. Het centrum van Venray wordt fietsvrij. Dat betekent dat er niet wordt gefietst en geparkeerd in het centrum van Venray. De fietsroute loopt om het centrum heen en u stalt uw fiets bij de fietsenstallingen aan de rand van het winkelgebied. Om hieraan bekendheid te geven startte de gemeente Venray deze week de campagne 'Centrum Venray fietsvrij. Daar struikel je niet over!' In het Venrayse centrum staan nu rode en groene fietsen. Wethouder Patrick van der Broeck verspreidde maandag de eerste rode en groene zadelhoesjes. De rode voor verkeerd gestalde fietsen en de groene voor fietsen die goed gestald staan. Deze ludieke acties duren enkele weken; daarna wordt het plaatsen van uw fiets buiten de fietsenstallingen beboet. Parkeren van fietsen In het centrum geparkeerde fietsen belemmeren voetgangers en minder validen. Patrickvan der Broeck: "De fietsen barricaderen min of meer de etalages en hinderen vooral minder validen. De geparkeerde fietsen geven bovendien een slordig beeld. De oplossing is een fietsvrij centrum." Ruim duizend fietsen kunnen aan de rand van het winkelgebied tegen fietsleunhekken, de zogenaamde nietjes, gezet worden. Daarnaast zijn er nog twee (door camera's) bewaakte fietsenstallingen die plaats bieden aan nog eens tweehonderd fietsen; op de parkeerplaats 't Liene en achter het postkantoor. Deze laatste is eind maart klaar. Uitzonderingen U mag nog wel met uw fiets aan de hand door het centrum lopen of met uw scootmobiel rijden. Voor minder valide mensen zijn er parkeeruitzonderingen: zij mogen hun scootmobielen en fietsen wél voor de winkel parkeren. Voor deze fietsen zijn er parkeerstickers. Denkt u hiervoor in aanmerking te komen, neem dan contact op met de afdeling Publieksdiensten (0478) 52 33 33 of kijk op www.venray.nl Centrum op de schop (in rechter balk). Hier vindt u ook de veelgestelde vragen over het fietsvrije centrum. In het masterplan Brukske zijn weer enkele stappen voorwaarts gezet. De gemeente Venray, Wonen Venray en provincie Limburg hebben een convenant getekend. Dit is een overeenkomst waarin staat dat de drie partijen verklaren dat ze samen het Masterplan Brukske verder willen uitwerken. In de loop van dit voorjaar gaat Brukske Mooi Anders naar Den Haag om bij het ministerie een subsidie voor het project te krijgen. Hiervoor is een projectplan gemaakt, met onder andere de plannen voor de brede school. Dat het kabinet is gevallen, maakt overigens niets uit voor de aanvraag. Of Brukske Mooi Anders die subsidie krijgt, is nog wel de vraag. Presentatie Brukske Mooi Anders Sinds kort is de nieuwe gemeenteraad actief. De gemeente Venray en Wonen Venray vinden het belangrijk dat de raad goed op de hoogte is van wat er speelt in Brukske. Daarom is er een presentatie gepland. Op donderdag 1 april wordt de stand van zaken rondom Brukske Mooi Anders toegelicht. Het is geen politieke vergadering. Het doel is juist om de nieuwe gemeenteraad en commissieleden kennis te laten maken met Brukske. Natuurlijk gaan we ook in op de keuze voor een van de varianten van de brede school. U kunt hier bijzijn. Houd de gemeentepagina's in Peel en Maas en www.brukskemooianders.nl in de gaten voor meer informatie. V.l.n.r.: wethouder Twan Jansen, NoëlLebens van provincie Limburg en Hassan Najja van Wonen Venray De gemeente Venray informeerde de nieuwe gemeenteraad onlangs over de renovatieplannen voor het gemeentehuis. In mei behandelt de raad het definitieve ontwerp van het gemeentehuis. Het streven is om historische elementen zoveel mogelijkte behouden. Het zal niet altijd moge lijk zijn, maar zeker is dat bijvoor beeld de glas-in-lood-ramen in de kapel terugkeren en dat de raam- partijen aan de voorzijde van het gebouw in de oude stijl worden hersteld. Ook karakteristieke elementen in de bestuursvleugel en de historische staties in de kapel worden zoveel als mogelijk bewaard. Tijdelijk naar de Westsingel De verbouwing van het gemeente huis start in januari 2011. Daarom verhuist de hele organisatie inclusief de publieksbalie eind 2010 naar het voormalige gebouw van Gilde Opleidingen aan de Westsingel. Tentoonstelling Binnenkort kunt u in de publiekshal een tentoonstelling over het verleden, het heden én de toekomst van het gebouw bekijken. Meer informatie volgt binnenkort op deze gemeentepagina. centrale trappenhuis Woninginbraken tussen 14 en 28 februari 2010 in de gemeente Venray: Eik jaar weer ontstaat er brand in duizenden Nederlandse woningen. De gevolgen variëren van lichte schade tot ernstig letsel, of erger. Gelukkig kunt u zelfveel doen om te voorkomen dat er in uw eigen huis brand ontstaat. En mocht er toch brand uitbreken dan kunt u de gevolgen beperken. Geef brand geen kans en controleer uw woning aan de hand van de vragenlijst in de folder'controlelijst brandveiligheid thuis'. Die folder kunt u downloaden via Google. Zoek op: 'controlelijst brandveiligheid thuis'. Of vraag ernaar bij uw brandweer. Regels bij brand waarschuw iedereen in huis bel 1-1-2 maak ramen en deuren dicht om uitbreiding van brand te voorkomen moet u door de rook, blijf dan laag bij de grond als u uw huis verlaat. Straat Tijdstip Werkwijze Bijzonderheden/ Weggenomen Verdistraat 20.15 uur Ruit in voordeur vernield Poging Lavendelheide 6.27 uur Ruit achterzijde woning vernield Sieraden, horloges, tafelzilver, kleding, laptop, computer, spelcomputers en platstreken Lavendelheide onbekend Tuinkast geopend Poging Bachstraat tussen 15.00 en Ruit in voordeur tv, dvd-speler, 20.00 uur vernield spelcomputer, stereo Verdistraat tussen 3.00 - 9.30 uur Ruit in voordeur vernield 2 laptops, gsm, beurs Laagheidehof 9.56 uur Achterzijde gepoogd raam te vernielen Poging Wilhelminastraat tussen 9.00 - 22.15 uur Zware braakschade kozijn en deur Poging Gemmadal onbekend Braakschade aan meerdere ramen Poging Tip van de week Goed hang- en sluitwerk maakt het voor woninginbrekers heel wat moei lijker om een woning binnen te komen. Vraag advies bij PKVW-erkende bedrijven. Zie ook: www.politiekeurmerk.nl/pkvw_erkend_bedrijf. adv week 10.indd 17 10-03-2010 15:38:18

Peel en Maas | 2010 | | pagina 17