Schola Cantorum Karolus Magnus in Mariakapel Problemen met de Zomergasten Sixties Night in Witte Hoeve Concert for Freedom it v Concert Hans Coolen Infobord bij kerk Match PEEL EN MAAS Donderdag 11 maart 2010 - Pagina 11 De Schola Cantorum Karolus Magnus verzorgt op zondag 28 maart in de Mariakapel in Hol- thees een concert met de titel Moest Christus niet dat alles lij den? Centraal staan de gezangen uit de liturgie van de Goede Week. Tijdens het concert worden beel den geprojecteerd over het lijden van Christus uit de getijdenboeken van de Gebroeders van Limburg en van Katharina van Kleef en miniaturen van de ongeëvenaarde kunstenaars uit de middeleeuwen op dit gebied. Het concert begint om 15.30 uur. De Schola Cantorum Karolus Magnus werd opgericht in 1988 in Nijmegen. De naam Karo lus Magnus is gekozen omdat Karel de Grote in zijn tijd de uniformiteit en de verspreiding van het grego riaans in West-Europa bevorderde, en omdat zijn naam voor altijd ver bonden is met de keizer Karelstad Nijmegen. De schola stelt zich ten doel het authentieke gregoriaans als kostbaar cultureel en liturgisch erfgoed te bewaren en te propa geren. Kaarten zijn te bestellen en te reserveren bij de bekende voor- verkoopadressen in Holthees: de familie Ermers, Kapelstraat 3, tele foon (0478)636480, en de familie Wijenberg, Gildestraat 6, telefoon (0478)636390. Kaarten zijn ook te bestellen via www.mariakapel. nl en vanaf een half uur voor aan vang van het concert bij de ingang van de kapel, als er dan nog kaar ten beschikbaar zijn. Toneelvereniging Mimus uit Tienray brengt vrijdag 26, zater dag 27 en zondag 28 maart het blijspel Problemen met de Zomer gasten op de planken. Het stuk gaat over mevrouw Margaret Ames. Zij runt samen met haar nicht Pluis een pension op Cotton Island. Wanneer mevrouw Ames en nicht Pluis thuiskomen van een vergadering, krijgen ze de schrik van hun leven. Ze worden met een groot probleem opgescheept Mevrouw Ames roept hiervoor de expertise in van haar neef Rupert. Als neef Rupert verschijnt, samen met zijn kersverse bruid Janis, vraagt mevrouw Ames hem een onderzoek in te stellen, want de plaatselijke politieman, Chief Edwards, maakt er een potje van. Rupert, tot voor kort bij de mili taire politie, besluit het onderzoek op zich te nemen. Nieuwe zomer gasten verschijnen en ze komen één voor één onder verdenking. Maar Rupert weet op uiterst geraffineerde wijze de waarheid boven water te brengen. Een ver haal in de geest en de trant van Agatha Christie. Problemen met de Zomergasten is een blijspel in twee bedrijven, geschreven door Tim Kelly en in het Nederlands vertaald door Han Steemers. Onder regie van Huub Schreurs weet toneelvereniging Mimus het publiek kostelijk te vermaken. Alle drie de uitvoeringen beginnen om 20.00 uur en worden gehouden in het parochiehuis aan de Bernadet- telaan in Tienray. Kaarten reserveren kan bij Suzanne Kromhout via telefoon (0478)692023, bij Kim Peters via telefoon (0478)851487 of via e mail mimus.tienray@gmail.com. In de Witte Hoeve aan de Gas- straat 5 in Venray wordt op zater dag 3 april weer een Sixties Night gehouden, een avond voor liefhebbers van muziek uit de jaren 50, 60 en 70. Tijdens deze avond staan twee bands op de planken: The Shakin Arrows en Best Tof. The Shakin Arrows is een rock-'n-rollband uit Waalwijk, die naast covers ook een aantal eigen nummers heeft gemaakt zoals Blue Arrow. Deze formatie stond met tal van grote namen op het podium, onder wie Fats Domino, Roy Orbison The Spotnicks en The Fortunes. Het repertoire van de band bestaat uit nummers van onder meer Elvis, Buddy Holly, Eddie Cochran Roy Orbison, The Everlys, Carl Mann, The Shadows en The Spotnicks. Best Tof speelde tot een paar jaren terug onder de naam The Murphy Jets. Best Tof is een van de betere bands en speelt nummers van onder meer The Beatles, The Stones en The Scor pions. Telefonisch reserveren van kaarten kan via de telefoonnum- mers 0478-580624 of 581626 of per mail l-linders@home.nl. Zie ook www.timeswitch-web-log.nl. Kaarten kosten in de voorverkoop 12.50 euro en aan de avondkassa 14.00 euro. Ook zijn er arrange menten (kaarten - overnachting - ontbijt). Informatie hierover via telefoonnummer 0478-581626, Voorverkoopadressen kaarten: De Witte Hoeve, Gasstraat 5 in Ven- ray, Sigarenhuis Janssen, Grote Markt in Venray Flavour Dans- Amusementsorkest Flavour uit Venray brengt aan het einde van dit jaar een complete theatershow op de planken.Tijdens een muzikale reis om de wereld maken de toeschouwers kennis met de cultuur en muziek van de diverse landen die aan bod komen tijdens de show. De show vindt, in tegenstelling tot eerder door het orkest was doorgegeven, niet op 4 en 5 november, maar op vrijdag 5 en zaterdag 6 november plaats. Finalefeest bettul Het dak gaat eraf bij zalencen trum Concordia in Vierlingsbeek op zaterdag 20 maart van 19.00 tot 21.00 uur. Tijdens deze avond gaan de 'keptuns' van alle dorpen van de gemeente Boxmeer de finalestrijd met elkaar aanbinden en uitmaken wie de beste wordt van het jaar 2010. De jury maakt om ongeveer 22.30 uur de uitslag bekend. Alle 'keptuns' zijn oud prinsen van carnavalsverenigingen van de dorpen uit de gemeente Boxmeer. Vanuit Rijkevoort gaat de dansgarde haar beste beentje voorzetten. Appie Hein vertegen woordigt Overloon en The Three NieGries maken namens Vierlings beek hun opwachting. Zo betreedt voor Groeningen Anita Vousten het podium, namens Sambeek is dat Gastrop. Voor Boxmeer ver zorgt Jos zien Bent een optreden. Aansluitend is er een optreden door de college-singers. De zingen de slager Christ Coppens verzorgt de finaleact. Hij heeft een enorm repertoire met geweldige feest nummers. Hij zingt hoofdzake lijk Nederlandstalige muziek, van Hazes tot Bauer en van Borsato tot Jannes. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij: Plus Verbeeten Vierlingsbeek en Overloon. Trouble Torch Neroz Trouble Torch Neroz vieren hun verjaardag op zaterdag 13 maart in het PopPodium in Ven- ray. De hardere stijlen binnen de dance worden gepresenteerd door deze lokale helden. Er staat deze avond een keur aan artiesten klaar om de donkere, melodieuze en harde sound van hardstyle ten gehore te brengen. Speciaal ten ere voor de verjaardag van Trou ble Torch Neroz hebben ze de lokale hardstylehelden gecombi neerd met opkomende artiesten vrienden. Deze zijn uitgenodigd om er een onvergetelijke avond van te maken. Wat te denken van de twee rookies; B-Looped Cae sar. Eerder stonden zij al met een optreden binnen het concept Rookies van het Poppodium. Van deze twee opkomende dj's gaat men zeker nog meer horen. Zij worden gevolgd door het duo JB The Commender. Hierna is het de beurt aan Brilliant San Miquel uit Eindhoven. Daarna gaan de twee dj's Heatzone (Knockoutbeats) en In-Phase (Torquebeats) hun platen ten gehore gaan brengen. De laat ste twee uur worden gevuld door Trouble Torch Neroz. De visuals worden verzorgd door vj Rico. De avond duurt van 21.00 tot 03.00. Poppodium Venray is gelegen aan de Kruisstraat in Venray. Festival Freunde Echo De voorverkoop voor het Paas zaterdagfestival 2010 van zater dag 3 april is van start gegaan. Dit evenement wordt voor de achtste keer gehouden door blaaskapel Freunde Echo uit Overloon. Muziekliefhebbers uit Duitsland, België en Nederland kennen ondertussen de weg naar dit internationale gebeuren. Dit jaar komt Vlado Kumpan met zijn muzikanten een galaconcert geven. Zij komen met een West- Europese primeur voor dit con cert. Voor degenen die Kumpan nog nooit live gehoord heeft, is dit een uitgelezen kans. Het festi val wordt gehouden in de Raaijhal in Overloon. Aanvang 19.00 uur en de zaal is open vanaf 18.00 uur. Kaarten reserveren kan via www.blaaskapel.nl, via telefoon (0478)641516, (0478)642399 of bij Plus Verbeeten in Overloon. Veldeke Venray Veldeke Venray houdt op dins dag 23 maart een excursie naar het St. Servaasmuseum op het Ser- vaasterrein bij de kapel achter het hoofdgebouw aan de Stationsweg in Venray. De rondleiding vindt plaats voor ongeveer dertig tot veertig personen en er zijn rond leidingen vanaf 19.30 uur in groep jes van tien personen. Eerst is er een inleiding door de gids waar bij hij vertelt over het instituut en aansluitend kan het museum de rondleiding door het museum beginnen. Omdat Veldeke graag wil weten hoeveel leden aan deze excursie mee willen doen, wordt men verzocht zich voor 15 maart op te geven bij Hanny Craghs via telefoon (0478)582791 of via e mail hcraghs@versatel.nl). Verder kan Veldeke ook voor vervoer zorgen. Met special guest Ellen ten Damme Op vrijdag 26 maart pre senteert het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht de theatershow Concert for Free dom in de schouwburg in Ven- ray. Special guest is zangeres en actrice Ellen ten Damme. Concert voor Freedom is de nieuwste theatershow van het Luchtmachtorkest waarin het thema vrijheid is uitgewerkt tot een avondvullend pro gramma. Het thema is gekozen vanwege 65 jaar bevrijding van Nederland. Concert for Freedom brengt een ode aan de vrijheid. Zo is er aandacht voor de bevrijding van Europa, het ontstaan van India, het einde van de Apartheid, gelijke rechten voor zwarte en blanke burgers in de Verenigde Staten en de val van de Berlijnse Muur. De theatershow loopt van 8 januari tot 30 mei 2010. Ga voor foto's en videofragmenten naar: www.con- certforfreedom.nl Ellen ten Damme was het afge lopen seizoen, afwisselend met Birgit Schuurman en Nurlaila Karim, al special guest bij de het luchtmachtorkest in theatershow Rockopera in Concert.Verder zong zij met dit orkest in het Rodasta- dion in Kerkrade, vanwege het openingsconcert van het Wereld Muziekconcours. Voor Ellen ten Damme is vrijheid het thema van haar leven. "Vorig jaar was ik ook Ambassadeur van de Vrijheid voor het Nationaal Comité 4 en 5 mei en het feit dat ik aan 'Concert for Freedom' meedoe, heeft dan ook beslist te maken met het feit dat deze show rond het begrip vrij heid wordt gehouden." De cast wordt gevormd door Leona Phi- lippo, Rolf Koster, Talita Angwar- Ellen ten Damme. masse en Gino Emnes. Het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht is samen met de Drumfanfare onderdeel van de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht. De musi- ci verzorgen jaarlijks tientallen concerten, shows en de muziek bij ceremoniële aangelegenheden. Tijdens het groot ceremonieel en de Nationale Taptoe treden het Orkest en de Drumfanfare geza menlijk op. Topperformer, zangeres en actrice Ellen ten Damme zet met haar rol in Concert for Free dom haar samenwerking met het Luchtmachtorkest voort. Ellen ten Damme was, het afgelopen seizoen, afwisselend met Birgit Schuurman en Nurlaila Karim de special guest in theatershow Rockopera in Concert. Daarnaast stond zij met het Luchtmachtor kest op het podium bij het ope ningsconcert van het WMC in Kerkrade .Vroeger, tijdens haar kin derjaren in Roden, had zij slechts Pippi Langkous als voorbeeld, glimlacht de 42-jarige zangeres/ actrice: "Voor mij werd de vrijheid en onafhankelijkheid toen door haar belichaamd. Nu houdt vooral de vrouwenvrijheid mij bezig. In veel landen is het zo oneerlijk ver deeld, en hebben vrouwen niks te kiezen, dat moet anders." Zij komt graag in Berlijn, dat in dit concert zo centraal staat: "Inmiddels een symbool van vrijheid. Als ik daar ben, krijg ik automatisch een his torisch besef. Bovendien is het de stad van Brecht, Weill, Dietrich, de mooiste muziek die er is. Als ik hun nummers zing, voel ik mij vrijer dan ooit om een mooiere wereld dan de werkelijkheid te creëren." Liefhebbers van Nederlands talige muziek kunnen op vrij dag 14 mei vanaf 20.30 uur hun hart ophalen in de feest tent op Het Zand in Boxmeer. In de tent, die er staat ter gele genheid van de Gildedag op 16 mei, treedt die avond Hans Coolen op, live, met een top- band van dertien personen. In het voorprogramma van Hans Coolen staat de band Tumult. Dj Bram heeft de rode draad tijdens dit concert in handen. Kaarten voor dit concert kos ten in de voorverkoop 7,50 euro en aan de kassa 10 euro. De Vierlingsbeekse zanger van het levenslied timmert de laatste jaren flink aan de weg. Ook bui ten de regio krijgt hij steeds meer bekendheid. Met zijn gemakke lijk in het gehoor liggende stem en met een puur Nederlandstalig repertoire staat het feesten tijdens de optredens van Hans Coolen voorop. Nadat hij vorig jaar zijn langverwachte eerste maxi-cd- single met vier Nederlandstalige nummers uitbracht, is inmiddels - naast de nieuwe single Kom vertel - het eerste cd-album met de titel Een droom een feit. Ook dit album is geproduceerd onder leiding van een van de meest gerenommeer de Nederlandse componisten en producers van dit moment:Leslie Laverman, die al vele topnoterin- gen op zijn naam heeft. De voor verkoop van kaarten voor het con cert van Hans Coolen vindt plaats Hans Coolen geeft op 14 mei een groot concert in Boxmeer. via de website www.hanscoolen. nl en de volgende voorverkoop adressen in de regio Venray-Box- meer: Plus-supermarkt Verbeeten in Overloon en Vierlingsbeek, Van Dinther Media in Boxmeer en Winkelbedrijf Giesen in Bergen. De Stichting Heemkundig Genootschap Castenray heeft bij de St. Matthiaskerk aan de Horsterweg een informatie bord geplaatst. Foto's en tekst vertellen bezoekers van het Castenrayse centrum over de historie van het godshuis en de kerkgemeenschap. "Sinds de Castenrayse weer- steen is opgenomen in 'geoca- ching', komt het steeds meer voor dat mensen van elders ons dorp bezoeken", meldt Jan Strijbos. "Bij 'geocaching' wordt op een bijzon dere plaats een waterdichte koker met daarin een logboek verstopt. Met een hand-gps bepaalt de bezoeker de precieze coördinaten van de schuilplaats, die hij vervol gens publiceert op de geocache- website (www.geocaching.com). Anderen lezen die coördinaten en kunnen eveneens op zoek gaan naar de 'cache'. Vervolgens log gen ze hun bezoek op de speci ale cache-pagina om hun bezoek kenbaar te maken. Deze hobby wordt internationaal beoefend. Regelmatig zie je nu mensen rond lopen die een wandeling door ons dorp maken, want aan de cache is een fotopuzzel gekoppeld, waarbij bezoekers een 1 km lange wande ling langs verschillende objecten maken", aldus de voorzitter van de Castenrayse heemkundestichting. Castenray telt verschillende monumenten die bijna allemaal iets vertellen over de dorpshisto rie. Door het informatiebord bij de kerk krijgen bezoekers nog meer kennis van de geschiedenis van het dorp en dan met name van de kerkgeschiedenis. Al in 1434 werd 'in het dorp Casterloe van de parochie van Venraede' een altaar gesticht ter ere van God en de heilige apostel Matthias. Dat altaar stond in een kleine kapel die tot 1910 het dorpscentrum sierde. In 1485 werd tegen deze kapel een hoog priesterkoor gebouwd, dat bij de verwoesting van de kerk in de Tweede Wereldoorlog gespaard is gebleven. Het historische koor maakt nog steeds deel uit van het Castenrayse kerkgebouw. Vanaf de 18e eeuw was Castenray een bekend bedevaartsoord, waar de H. Matthias en de H. Brigida tegen allerlei onheil werden aangeroe pen. Vooral deze laatste heilige trok jaarlijks honderden pelgrims van heinde en ver, omdat zij ver eerd werd als patrones van het vee. Met name in tijden van grote veeziekten was de kapel veel te klein en stonden pelgrims tot rond het altaar en moesten velen bui ten de dienst proberen te volgen. In 1910 vond een eerste verbou wing plaats, die door onder meer de groei van het inwoneraantal in 1934 gevolgd werd door een tweede, forse uitbreiding. Tijdens de wederopbouw van de in de oorlog verwoeste kerk werd het gebouw nogmaals aangepast aan het intensieve gebruik en in 2005 Het informatiebord bij de kerk in Castenray. onderging het markante gebouw een grootscheepse restauratie. "Ook al is het kerkbezoek de laatste jaren sterk teruggelopen, toch zou geen enkele rechtge aarde inwoner van ons dorp het gebouw willen missen. Er zijn heel wat vrijwilligers die het kerk bestuur met allerlei zaken bijstaan en aan de jaarlijkse kerkbijdrage is te zien dat men heel wat voor onze kerk overheeft. Ook zorgt een groepje vrijwilligers dat het er rondom de kerk altijd piekfijn bijligt. Het is een visitekaartje van ons dorp, dat ook veel bezocht wordt door toeristen van de vakantieparken Loohorst en Meer- dal. Als heemkundegroep willen we deze mensen graag informeren en de verschillende monumenten en nu ook het infobord bij de kerk maken ons dorp extra aantrekke lijk voor de eigen inwoners, maar zeker ook voor de diverse bezoe kers", vertelt de heemkundevoor- zitter. Lenteconcert De Aostrumse Zangkompe- neej houdt op zondag 21 maart een Lenteconcert in D'n Oester ham in Oostrum. Aanvang 14.00 uur. Aan de concert wordt naast de Aostrumse Zangkompeneej Oostrum deelgenomen door MGV Hofnung 1863 Lobberich, MGV Liedertafel1866 Breyell e.V., gemengd koor Wallaria uit Well en Koor Harmonie uit Oostrum. De Aostrumse Zangkompeneej is nog op zoek naar mannenstem men ter versterking van het koor. Belangstellenden zijn welkom op de woensdagavond in café-zaal Back in Time in Oostrum voor een repetitie die duurt van 21.00 tot 23.00 uur. Voor meer informatie kan men contact opnemen met A. Derks via telefoon (0478)586418. ZijActief Oostrum Dames ZijActief Oostrum houdt op maandag 12 april van 19.30 tot 22.00 uur de workshop Panne zonder manne. Deze workshop wordt gegeven in garage Van de Weem aan het Keizersveld in Ven- ray. Opgeven voor donderdag 25 maart bij Ria Liebrand via telefoon (0478)550466 of via e-mail RiaLie- brand@xs4all.nl. Pech onderweg, wie wil dat meemaken? Stilstaan met een lekke band of een ander euvel? Doe mee aan deze work shop en los het probleem zelf op. Tijdens deze workshop krijgt men uitleg over basiscontroles en -handelingen bij autopech. Denk hierbij aan controlelampjes herkennen, vloeistoffen en accu controleren, wielen controleren en wisselen, autolamp vervangen, kapotte zekering opsporen en vernieuwen, auto slepen, het in de praktijk oefenen met het starten van een auto met startkabels. De workshop wordt afgesloten met een hapje en het uitreiken van de certificaten. ZijActief Oostrum gaat op woensdag 31 maart eten bij het Valuas College in Venlo. Vertrek is om 16.15 uur vanaf de kerk in Oostrum. Opgeven kan tot en met 21 maart bij Nel Camps via tele foon (0478)583243. Men wordt tussen 16.45 en 17.00 uur ver wacht bij het Valuas College aan de Hogeweg in Venlo. Daar wordt in het restaurant een viergangen diner geserveerd. Toneelvoorstelling Wanssum afgelast Het toneelstuk Geen Piet maar Pizza dat op 12, 13 en 14 maart zou worden opgevoerd door 't Wanssums Amateurtoneel, is wegens omstandigheden afgelast. De uitvoeringen vinden later in het jaar alsnog plaats. Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray Match is op zoek naar een coach voor Coach 4 You. Taakom schrijving: De coach geeft de leer ling extra steun en begeleiding. .Het accent ligt op het sociaal- emotionele vlak, maar ook op het bieden van praktische studiebege leiding. Men ondersteunt de leer ling in de thuissituatie bij dingen die hij of zij belangrijk vindt en betrekt ouders bij het schoolwerk en de school. Voor meer informa tie: telefoon (0478)516995, e-mail info@vrijwilligerswerkvenray.nl. PI mmm v

Peel en Maas | 2010 | | pagina 11