Gemeente Venray meer verbeteringen aan reclames en gevels Openbare bekendmakingen Collectes Deze maand Evenementen Inzamelingen Inzameling grof huishoudelijk afval Kijk ook op www.venray.nl Cursus 'PAKJE KANS' in Venray PEEL EN MAAS Donderdag 4 maart 2010 - Pagina 16 Gemeentehuis Openingstijden Aanwijzingsbesluit Bouwplannen Ruimtelijke plannen Vergaderingen Wet milieubeheer Mandaten, volmachten en procesvertegenwoordiging De inzameling van grof huishoudelijk afval vindt deze maand plaats op dinsdag 9 maart. De firma Maessen Recycling doet de inzameling op afroep. Dat wil zeggen dat u zelf de firma Maessen belt om een afspraak te maken voor deze datum. Het telefoonnummer is (0478) 51 31 00. De kosten bedragen twintig euro voor maximaal 2 m3. Bij het ophalen moet u meteen afrekenen. U kunt pinnen, chippen of een eenmalige machtigingskaart invullen bij de chauffeur. Natuurlijk kunt u uw grof huishoudelijk afval ook zelf naar het milieustation brengen. Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 09 1. Opening 2. Mededelingen 3. Spreekrecht publiek 4. Vaststelling van de agenda 5. Notulen van de openbare vergadering van de commissie Stedelijk Beheer, gehouden op 23 november 2009 6. Ingekomen stukken. Onderdeel B 7. Algemeen vragenuur. Onderdeel C C-l Ter advisering 8. Wijziging komgrens Kiekweg-Janslust- Kulutweg Venray, Nieuwe Overloonseweg en de Blakt te Venray 9. Opleidings- en oefenbeleidsplan BrandweerVenray 2010-2014. C-2 Ter bespreking Niet van toepassing. C-3 Ter besluitvorming 10. Vaststelling toezeggingenlijst commissie Stedelijk Beheer. Onderdeel D 11. Rondvraag 12. Sluiting. Agenda voor de vergadering van de commissie Stedelijke Ontwikkeling, op dinsdag 9 maart 2010, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Onderdeel A 1. Opening 2. Mededelingen 3. Spreekrecht publiek 4. Vaststelling van de agenda 5. Notulen van de openbare vergadering van de commissie Stedelijke Ontwikkeling, gehouden op 24 november 2010 6. Ingekomen stukken. Onderdeel B 7. Algemeen vragenuur. Onderdeel C C-l Ter advisering 8. Hernieuwd voorbereidingsbesluit bestemmingsplan Buitengebied 9. Vaststelling bestemmingsplan "Flatgebouwen Bach- en Mozartstraat Venray". C-2 Ter bespreking Niet van toepassing. C-3 Ter besluitvorming 10. Vaststelling toezeggingenlijst commissie Stedelijke Ontwikkeling. Onderdeel D 11. Rondvraag 12. Sluiting. Agenda voor de vergadering van de commissie Maatschappelijke Diensten, op donderdag 11 maart 2010, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Onderdeel A 1. Opening 2. Mededelingen 3. Spreekrecht publiek 4. Vaststelling van de agenda 5. Notulen van de openbare vergadering van de commissie Maatschappelijke Diensten, gehouden op 26 november 2009 6. Ingekomen stukken. Onderdeel B 7. Algemeen vragenuur. Onderdeel C C-l Ter advisering 8. Accommodatiebeleid: hernieuwde vaststelling kadernota 9. Accommodatiebeleid: St. Christoffel, gymzaal Langeweg. C-2 Ter bespreking 10. Niet van toepassing. C-3 Ter besluitvorming 11. Afspraken- en toezeggingenlijst. Onderdeel D 12. Rondvraag 13. Sluiting. In verband met het ontbreken van agendapunten gaat de geplande vergadering van de commissie Middelen van 10 maart niet door. Vastgesteld Het college van Burgemeester en Wethouders heeft het volgende besluit op 2 maart vastgesteld: - Besluit tot aanwijzing van de plaats waar, tijdstip en de wijze waarop parkeerbelasting wordt geheven. Het besluit treedt op 5 maart in werking. U kunt de desbetreffende stukken van 5 maart t/m 15 april (zes weken) inzien. Aangevraagd Bouwvergunningen - Mazurkastraat 1 - verhogen daklijn garage en entree hal (nr. bal00073) - Lelie 11 - vervangen hout- en glaswerk van het voorportaal door metselwerk/plaatsen van een nieuwe voordeur (nr. bal00074) - Randenrade 62 - vergroten van de woning/berging/afdak (nr. bal00075) - Jaegerhofweg 10- 12 - bouwen van een rundveestal/machineberging (nr. bal00076) - Wanssumseweg 12a - bouwen van een resocialisatiewoning (nr. bal00077) - Sperwerstraat 16, 18, 20 en 22 - vergroten van de woningen (nr. bal00078) - Loonsedijk 5 - vergroten kelderruimte als opslag (nr. bal00079) - Stationsweg 124 - voorbouw aan de industriehal (kantoor, showroom en woningen (nr. bal00080). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerp Voorgenomen binnenplanse ontheffingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 15 van de Wet ruimtelijke ordening en/ofartikel van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Moostdijk 6 - wijzigen verleende bouwvergunning 2001.06976 (bedrijfsgebouw t.b.v. plantenkwekerij) (nr. ba080117). U kunt de betreffende stukken van5 maart t/m 18 maart 2010 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Molenhofweg 5a en 5b - bouwen van bergingen (nr. ba090452, verzenddatum 26/02) - Merseloseweg 83 - veranderen/vergroten van de woning fase 1 (nr. ba090390, verzenddatum 26/02). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbankte Roermond. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bouwvergunningen - Van Broekhuizenstraat 51 - veranderen van de berging/garage (nr. bal00048, verzenddatum 26/02) - Langstraat 11 (Blitterswijck)- legaliseren van de erfafscheiding (nr. bal00049, verzenddatum 26/02) - Kaardebol 33 - vernieuwen van de schuur/berging en schutting (nr. bal00054, verzenddatum 26/02) - Teunisbloem 16 - vergroten van de woning (nr. bal00026, verzenddatum 26/02) - Zwartwater 1 - wijzigen van de rechter zijgevel (nr. ba090461, verzenddatum 26/02) - Tuinstraat 10 - vergroten van de woning (nr. bal00057, verzenddatum 26/02) - Schoolstraat 20 - veranderen van het appartement (nr. bal00041, verzenddatum 26/02) - Steegkamp 5 - bouwen- en vergroten van een pluimveestal (nr. ba090468, verzenddatum 26/02) - Metaalweg 14 - vergroten van koelhuizen (nr. ba090260, verzenddatum 26/02). Sloopvergunningen - Op de Ries 8 - verwijderen van asbesthoudende golfplaten van het dak van de varkensstal (nr. siplOOOlO, verzenddatum 26/02) - Meerloseweg 5 (Wanssum)- verwijderen van asbesthoudende platen van het dak van de garage/schuur (nr. siplOOOll, verzenddatum 26/02) - Lollebeekweg 60 - slopen van bedrijfspanden (nr. slpl00007, verzenddatum 26/02) - Bachstraat 15 t/m 98 en Mozartstraat 21 t/m 104 - verwijderen van asbesthoudende panelen met kozijnen van de voor- en achtergevel (nr. slpl00004, verzenddatum 26/02). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Vrijstellingen - Ysselsteynseweg 40 - bouwen van een vleesvarkensstal (nr. ink0803758). Tegen de verleende vrijstelling staan nog geen rechtsbeschermingmogelijkheden open. Dit is pas het geval bij verlening van de bouwvergunning. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning ofvrijstelling wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uurtelefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Agenda voor de vergadering van de commissie Stedelijk Beheer, op maandag 8 maart 2010, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Onderdeel A Projectbesluit Vastgesteld Burgemeester en wethouders van Venray maken, gelet op de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzage legging bekend van het vastgestelde projectbesluit: - Projectbesluit voor het aanleggen van een natuurbegraafplaats aan de Janslust 9 te Heide. U kunt het vaststellingsbesluit met bijbehorende stukken van 5 maart 2010 tot en met 15 april 2010 (zes weken) inzien. Binnen de genoemde termijn is het vastgestelde projectbesluit en de hier bijbehorende stukken beschikbaar gesteld op www.venray.nl Wonen leven Wonen bouwen Bestemmingsplannen Projectbesluiten. Tevens kunt u het vastgestelde projectbesluit raadplegen op het gemeentehuis (digitaal en op papier). U kunt tijdens de inzagetermijn beroep indienen tegen het projectbesluit en een eventuele aanwijzing bij de Rechtbank Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) indien: - u belanghebbende bent of - indien u niet eerder een zienswijze heeft ingediend redelijkerwijs kunt aantonen dat u niet in staat bent geweest tijdig een zienswijze in te dienen of - indien er sprake is van een wijziging ten opzichte van het ontwerpplan. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbankte Roermond vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Ontwerpbesluit Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Veldstraat 28 Merselo - een revisievergunning te verlenen aan Poels Agro B.V., Veldstraat 28 te Merselo voor een varkenshouderij en akkerbouwbedrijf (MM090021). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 5 maart t/m 15 april 2010 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Geactualiseerd Het mandaatregister, het volmachtenregister en het register van procesvertegenwoordiging zijn onlangs geactualiseerd. Burgemeester en Wethouders respectievelijk de burgemeester hebben deze registers daarom om 9 februari 2010 opnieuw vastgesteld. In het mandatenregister, het volmachtenregister en het register van procesvertegenwoordiging zijn de aan ambtenaren gegeven bevoegdheden opgenomen. In het mandatenregister staan de bevoegdheden tot het nemen van bestuursrechtelijke besluiten die het college van BenW aan ambtenaren heeft toegekend, bijvoorbeeld het toekennen van uitkeringen, het verlenen van subsidies, het verlenen van bouwvergunningen. In het volmachtenregister staan de volmachten tot het aangaan van privaatrechtelijke overeenkomsten die het college aan ambtenaren heeft gegeven. Denk daarbij aan koop, huur/ verhuur, pacht, etc. In het register van procesvertegenwoordiging staan de ambtenaren die door het college of de burgemeester zijn gemachtigd om hen in gerechtelijke procedures te vertegenwoordigen. U kunt de desbetreffende stukken van 5 maart tot en met 25 maart (drie weken) inzien. 4 maart 2010 Burgemeester en Wethouders van Venray ten zijn de kosten 120 euro per per soon; bij de maximale deelname van veertien cursisten zijn de kosten 90 euro per persoon. Tip: neem contact op met uw zorgverzekeraar over een mogelijke vergoeding. Aanmelden kan tot en met 19 april. Meer weten? Wilt u meer informatie over de cursus 'PAKJE KANS' of wilt u zich aanmelden, neem dan contact op met Linda van Erp van de GGD Limburg-Noord. Telefoonnummer: (077) 850 48 84 of e-mail lvanerp@ ggdlimburgnoord.nl. 11 t/m 13 mrt. - Kies Techniek, Limrus Maasheseweg 79 13 mrt.- Tennispromotie, Schouwburgplein 21 mrt.- Matthaus Passion, Grote Kerk 26 t/m 28 mrt. - Circus Renz, GGZ terrein Venray 27/28 mrt.- ATB Classic, bossen De Rips en Venray 28 feb. t/m 6 mrt. - Jantje Beton 7 t/m 13 mrt. - Reumafonds 14 t/m 20 mrt. - Simavi 21 t/m 27 mrt. - ZOA- Vluchtelingenzorg 28 mrt. t/m 3 apr. - Fonds Gehandicaptensport 9 mrt. - Grof huishoudelijk afval 17 mrt. - Textiel een subsidie beschikbaar gesteld. Architectenbureau Clevis-Kleinjans ondersteunt de gemeente bij dit project door gratis een ontwerp te maken. Ondernemers konden en kunnen zich hiervoor nog steeds aanmelden bij de gemeente. Voorbeelden Bent u benieuwd naar wat er de afgelopen jaren al met dit project bereikt is? Kijk dan eens op de website van de gemeente Venray. Klik rechts op de banner 'Centrum op de schop' en vervolgens op 'Reclame- en gevel-beleid'. Hier vindt u een overzicht van diverse geslaagde voorbeelden van aan gepaste reclame-uitingen in ons mooie centrum. Advies Wilt u als ondernemer binnen de gemeente Venray ook bijgestaan of geadviseerd worden over de uitstra ling van uw pand of over de reclame op uw pand? Neem dan contact op met Danny Danckaert, secretaris van hetAdviesbureau Ruimtelijke Kwaliteit, telefoon: (0478) 52 33 33, of kijk op www.venray.nl. Eén van de speerpunten in het lokaal gezondheidsbeleid van de gemeente Venray is het verminderen van roken. Daarom heeft de gemeente de GGD Limburg-Noord opdracht gegeven de cursus 'PAKJE KANS' aan te bieden aan alle rokers in Venray die willen stoppen. Met deze training van STIVORO is de kans op succesvol stoppen ruim driemaal groter dan stoppen met roken op eigen houtje. Alle Venray- naren die willen stoppen met roken, kunnen zich hiervoor aanmelden. Voorjaar 'PAKJE KANS' kan bij voldoende deelnemers in het voorjaar van 2010 van start gaan. De cursus bestaat uit negen bijeenkomsten binnen twaalf weken. Als cursus avond wordt dinsdagavond aan gehouden, van 19.30 tot 21.00 uur. Afhankelijk van waar de meeste deelnemers vandaan komen, wordt een geschikte locatie gezocht binnen de gemeente Venray. Kosten De kosten voor de cursus hangen af van het aantal deelnemers. Bij de minimale deelname van tien cursis- Nu de weersomstandigheden weer beter zijn, zijn verschil lende ondernemers aan de slag gegaan met aanpassingen aan hun reclames en gevels. Het verbeteren van reclames en gevels in het centrum van Venray is onderdeel van het project Centrum op de schop. De gemeente geeft ondernemers subsidie om zo de uitstraling van een kwalitatief hoogwaardig centrum te bevorderen. De gemeente wil ondernemers helpen te voldoen aan het reclame- beleid en de gewenste ruimtelijke kwaliteit. Daarom heeft ze hiervoor Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redac tie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontle nen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, gemeenteVenray Basis ontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay out Studio Accent, Venray week 09 adv.indd 16 03-03-2010 16:11:35

Peel en Maas | 2010 | | pagina 16