Dementievrijwilliger met passie Oude wijn in nieuwe zakken Fietsvierdaagse Venray vergeet de jeugd niet thomassen interieurs wilhelminastraat 6 venray mode design maandag 1 maart 19 uur A Gunhoek ook voor üw tuin PEEL EN MAAS glijdende afzetting PEEL EN MAAS Donderdag 25 februari 2010 - Pagina 5 Francien Giellen heeft met succes deelgenomen aan de cursus dementievrijwilliger van de Vrijwillige Thuishulp. Francien is 49 jaar oud, al 28 jaar getrouwd met Jan en samen hebben ze drie volwas sen kinderen. Onlangs verloor ze door bezui nigingen haar kantoorbaan. "Gelukkig heb ik inmiddels een baan voor enkele uren in de week bij Dichterbij gevonden. Daar ondersteun ik een mevrouw van 32 jaar met een verstandelijke beperking met de huishouding. Dit vind ik ontzettend leuk en hoop nog meer uurtjes erbij te krijgen. Ik wil zó graag actief iets voor anderen betekenen." Waarom meldde ze zich aan voor de cursus? "Ik zag al vaker een artikel in de plaatselijke krant dat er vrijwilligers gevraagd wer den. Mijn voorkeur gaat uit naar vrijwilligerswerk bij mensen bij dementie, ik heb er al ervaring mee omdat mijn schoonmoeder ook dement was. Dus toen ik mijn baan verloor, heb ik mij meteen daarvoor aangemeld. Een maandje later had ik de cursus achter de rug, wat overigens heel leerzaam was, en zo werd ik dementievrij- williger. Nu ga ik samen aan de slag met de trajectbegeleider, op wie je altijd kunt terugvallen bij vragen. Door het volgen van de cursus heb ik een certificaat ont vangen en dit ga ik vermelden bij het solliciteren. Ik zou graag door de ervaring die ik nu opdoe met vrijwilligerswerk een kans krijgen op een betaalde baan bij mensen met dementie in een verpleeg huis." Dementievrijwilliger zijn is haar passie, vertelt Francien. Ik vind het zo fijn om vooral oudere men sen blij te maken. Misschien komt dat wel voort omdat ik al een wat oudere moeder had. Momenteel kom ik elke week bij twee men- sen, een meneer die beginnend dement is, waar ik gezellig een praatje maak of samen tv kijk, en een mevrouw die al in een verder gevorderd stadium van dementie is. Vooral deze mevrouw is voor mij echt een uitdaging, ze kent mij nog steeds niet. Ik stel mij telkens voor, en zeg dat ik vooral voor de gezellige dingen kom. Dan lacht ze al en kan voor mij de dag niet meer stuk! We halen verhalen op van vroeger of we kijken samen naar foto's van haar kinderen. Als het weer het toelaat, gaan we een stukje lopen. Het doet goed als je wat voor je medemens kan bete kenen. Het is zo belangrijk dat er Francien Giellen rondde met succes de cursus dementievrij williger van de Vrijwillige Thuis hulp af. vrijwilligers zijn want ik heb zelf ervaren hoe zwaar het is voor de mantelzorger als je dag en nacht klaar staat voor je naasten en dan is het fijn als je een paar uurtje ontlast wordt! Dus bij dezen, als je een paar uurtjes vrij hebt geef je dan op als vrijwilliger, je krijgt er zoveel voor terug!" Voor meer informatie kunt u contact opne men met de Vrijwillige Thuishulp, telefoon: 077-3231130, of kijk op www.dementievrijwilliger.nl Horst aan de Maas stelt gemeentenaam, -wapen en -vlag vast Een van de onderdelen van een gemeentelijk fusiepro ces is het vaststellen van een gemeentewapen en -vlag. Dat is nog niet zo eenvoudig, want dit is nu typisch zo'n punt waarbij een tere snaar snel is geraakt: het gevaar dat bepaal de kernen zich tekortgedaan voelen, ligt levensgroot op de loer. Horst aan de Maas koos voor een praktische oplossing van het probleem. De gemeen teraad besloot dinsdagavond namelijk dat vlag en wapen van de nieuwe gemeente iden tiek zullen zijn aan die van de oude. Oude wijn in nieuwe zakken. Zo zou je het besluit kunnen noemen dat de gemeenteraad van Horst aan de Maas dinsdag nam over het gemeentewapen (en de daar van afgeleide vlag). De raad ging namelijk unaniem akkoord met het collegevoorstel om het wapen van de oude gemeente Horst aan de Maas gewoon te handhaven. De gemeente had de keus tus sen het vaststellen van een geheel nieuw wapen en handhaving van het bestaande. Aan een nieuw wapen kleefden nogal wat bezwa ren. Zo zou de goedkeuring ervan een ingewikkelde en langdurige procedure vergen. Ook zou de gemeentelijke huisstijl aanpassing behoeven. Handhaving van het wapen van de oude gemeente Horst aan de Maas brengt veel minder admi nistratieve rompslomp met zich mee. Bovendien biedt het bestaan de wapen volgens het gemeente bestuur het voordeel dat het een voudig en goed herkenbaar is en 'geen financiële, procedurele of emotionele blokkades opwerpt'. Maar naast deze veelal praktische overwegingen zijn er ook histori sche argumenten om het wapen ongewijzigd te handhaven. De kern van het in 2002 vast gestelde wapen bestaat uit drie dwarsbalken in goud. En laat dit nu ook het wapen vormen van de oudste heren van Meerlo, een van de nieuwe kernen van de gemeen te! Ook het andere beeldbepa lende element van het wapen, de vijf Gelderse rozen, heeft met de nieuwe gemeente niets aan gel digheid ingeboet. Het hele gebied van de fusiegemeente stond vroe ger immers onder Gelders gezag en de bloemen staan symbool voor de verbondenheid met het hertogdom Gelre. Voor het aan tal van vijf Gelderse rozen in het gemeentewapen moest een trucje worden toegepast. In het oude gemeentewapen verwezen de bloemen naar het aantal voorma lige schepenbanken; in het wapen van de nieuwe gemeente naar het aantal voormalige gemeen ten (Broekhuizen, Grubbenvorst, Horst, Meerlo-Wanssum en Seve- num) waaruit Horst aan de Maas is samengesteld. Met de vaststelling van gemeen tewapen en -vlag heeft de gemeenteraad via een omweg ook gekozen voor 'Horst aan de Maas' als naam van de nieuwe gemeen te. Een formeel besluit over de gemeentenaam was nog altijd niet genomen. Zou de raad echter de voorkeur geven aan een andere naam dan Horst aan de Maas, dan was handhaving van het bestaan de gemeentewapen niet mogelijk en zou het besluit van dinsdag weer op losse schroeven komen te staan. Dus werd van de nood een deugd gemaakt en besloot de raad dinsdag definitief tot Horst aan de Maas als naam voor de fusiegemeente. Tai Chi De Taoïstische Tai Chi Vereniging Nederland start een nieuwe begin nersklas met een vrijblijvende introductieles en demonstratie op de woensdagen 3 en 10 maart van 12.30 tot 14.30 uur. De les sen worden gegeven in gymzaal Coninxhof aan de Goudsmitstraat in Venray. Informatie is verkrijgbaar bij Henri Timmermans via telefoon (0485)801049. Vooraf aanmelden is niet nodig. Zie ook www.taoist.nl. Vliegoefening Boven luchtmachtbasis De Peel in Vredepeel vinden van 2 maart tot 4 maart van 9.00 tot 23.00 uur en op 5 maart van 9.00 tot 13.00 uur vliegactiviteiten plaats in ver band met de oefening Advanced Windmill. De oefening heeft als doel het opleiden van militai ren die vanaf de grond per radio aanwijzingen geven aan piloten van jachtvliegtuigen over de pre cieze locatie van de aan te val len doelen. In het kader van hun opleiding moeten cursisten in praktijksituaties leren samenwer ken met vliegtuigen van verschil lende NAVO-bondgenoten. De vliegtuigen starten en landen niet op luchtmachtbasis De Peel. Voor informatie over de vliegbewegin gen zie www.defensie.nl/actu- eel/vliegbewegingen. Voor nadere vragen en eventuele klachten kan worden gebeld met staf voorlich ting van luchtmachtbasis De Peel, telefoonnummer 0493-598045. Klachten kunnen eveneens wor den ingediend via www.defensie. nl/actueel/vliegbewegingen of via het gratis telefoonnummer 0800 0226033. Dorpsraad Tienray De dorpsraad van Tienray ver gadert op donderdag 25 febru ari in Dienstencentrum Zonnehof. Aanvang: 20.00 uur. De voorlo pige agenda: opening, mededelin gen, notulen vorige vergadering, bespreking actielijst, inkomende stukken, bezoek college aan dorp, Groene Lantaarn, inwonersover- leg, werkgroepen, vrijwilligersver- zekering, nieuwe inwoners, rond vraag, sluiting. Dorpsradenoverleg De Stichting Dorpsradenoverleg Venray houdt op maandag 1 maart vanaf 20.00 uur een vergadering in gemeenschapshuis Gelderkoel aan de Heidseweg in Heide, tele foon (0478)584721. Op de agenda staat informatie-uitwisseling met Match door de heer Kroft en de ontwikkelingen en stand van zaken met betrekking tot de basis scholen. site: www.g.iaho ek. til Venntv De Ho venters Politieke discussie In Gryphus vindt op vrijdag 26 februari onder de noemer De Stemmingmakerij een politieke informatie- en discussieavond plaats. Deze avond staat in het teken van de gemeenteraadsver kiezingen die gehouden worden op 3 maart. Wie krijgt het voor het zeggen in de gemeente Box meer en vooral wat hebben ze te zeggen? Politieke kopstukken van vijf partijen (CDA, PK Box meer, SP, VDB/LO en VVD), al dan niet afkomstig uit Vierlingsbeek of Groeningen, worden aan de tand gevoeld over hun standpun ten en doen hun zegje over hun partijprogramma. Aan de hand van verschillende thema's gaan de forumleden met elkaar in debat. En behalve de politici krijgen ook de toeschouwers de kans om mee te praten. De Stemmingmake rij begint om 20.30 uur en vindt plaats in Gryphus aan de Gro testraat in Vierlingsbeek. Gryphus is geopend vanaf 20.00 uur. Meer informatie is te vinden op www. gryphus.nl. Afscheid Harrie Francken Harrie Francken, teamleider Vmbo bovenbouw en docent wis kunde, stopt met zijn werkzaam heden aan het Raayland College in Venray. Hij maakt gebruik van de mogelijkheid om met vervroegd pensioen te gaan. Omdat de school dit niet ongemerkt voorbij wil laten gaan, is er op het Raay- land College op vrijdag 26 febru ari gelegenheid voor familieleden, medewerkers en genodigden om hem en zijn vrouw de hand te schudden. niet ontvangen? Bel 582877! www De organisatie van Fietsvier daagse Venray besteedt ook in 2010 weer extra aandacht aan de jeugd. Vooral op de woensdag, als er naast een jeugddisco in disco theek Zenith ook een 18 kilome ter lange route met speciale acti viteiten voor de jeugdige fietsers is uitgezet. De gebruikelijke 30 km-route is bestemd voor groe pen van de diverse basisscholen. Starten kan vanaf 10.00 uur tot 14.00 uur en de sluitingstijd is om 18.00 uur. Het is niet mogelijk om voor 10.00 uur te starten. De kort jeugdroute van ongeveer 18 kilo meter op de woensdag is bedoeld voor alle jeugd en hun begeleiders. De controleplaats van deze tocht is bij 't Platteland aan de Lorbaan in Veulen, waar tevens kinderspe len worden gehouden. Starten voor deze tocht kan van 13.00 tot 14.00 uur en de sluitingstijd is om 18.00 uur. Om 16.00 uur stelt dis cotheek Zenith, de centrale start en finishplaats van de fietsvier daagse, afhankelijk van het aantal aanmeldingen, de deuren van The Dome of The Pit open. Het bestuur van Fietsvierdaagse Venray heeft twee dj's gestrikt die zorgen voor een spetterende show. De toegang is voor de jeugd gratis op vertoon van de startkaart. Om deelname aantrekkelijker te maken voor de basisscholen, is er een speci aal kortingtarief voor groepen van vijftien personen of meer. Zij betalen slechts 2 euro per deelne mer (ongeacht de leeftijd). Voor waarde voor het verkrijgen van deze korting is dat groepen zich via het emailadres info@fietsvier- daagse-venray.nl aanmelden. Dit om drukte op de startlocatie te voorkomen. Na aanmelding en betaling regelt de fietsvierdaagse de startkaarten etc. Groepen die de deelnemen ontvangen tevens een gratis groepsfoto. Fietsvier daagse Venray vindt dit jaar plaats Genieten tijdens de jeugddisco in Zenith. Foto Fietsvierdaagse Venray. van dinsdag 20 tot en met vrijdag 23 juli. Voor inlichtingen: Fietsvierdaag se Venray, telefoonnummer 06 57670220 of 06-10934806, websi te: www.fietsvierdaagse-venray.nl. Groepen kunnen zich inschrijven via het emailadres info@fietsvier- daagse-venray.nl onder vermel ding van de naam van de groep, postadres, aantal deelnemers per groep en de naam van de contact persoon. KAARTEN VERKRIJGBAAR BIJ THOMASSEN INTERIEURS LIFESTYLE MODE D-COMPANY SECONDO SEPTEMBER PARFUMERIE COCON CHANGE HAROLD LENSSEN KEUKENS BMW DE MAASSCHE ABRAHAMART PLUS SUPERMARKT VAN DIJCK vrijdag tussen 9.00-17.00 uur l&nmntngtoceiH Datum November U'SHVlp

Peel en Maas | 2010 | | pagina 5