Gemeente Venray Bijzondere kunst ontdekt in gemeentehuis Veilige looproute Gilde Opleidingen Openbare bekendmakingen Deze week Collectes Toekomst basisscholen Tevredenheids- onderzoek over Wmo Kijk ook op www.venray.nl pip 1 11 PEEL EN MAAS Donderdag 25 februari 2010 - Pagina 15 Gemeentehuis Openingstijden - ssf Op maandag 1 maart starten de werkzaamheden voor een verkeersveilige voetgangersroute tussen het treinstation en de nieuwe locatie van Gilde Opleidingen. Dit voorjaar opent Gilde Opleidingen haar nieuwe pand aan de Henri Dunantstraat en op dit moment ontbreekt een veilige voetgangersroute tussen het treinstation en de school. Langs het fietspad Henri Dunantstraat legt de gemeente daarom een voetpad aan en op de Oirloseweg een verkeersplateau met een zebrapad. De Oirloseweg tussen de Henri Dunantstraat en de Hulstweg is voor de werkzaamheden ongeveer twee weken afgesloten. Het verkeer wordt met borden omgeleid via de Henri Dunantstraat, Deurneseweg en Wittevenneweg. De tekeningen van de verkeersmaatregelen liggen ter inzage bij de publieksbalie in het gemeentehuis. Daar kunt u ook terecht met vragen over de werkzaamheden, telefoon (0478) 52 33 33. Verordeningen Bouwplannen Ontwerp Ruimtelijke plannen Wet milieubeheer Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 08 f - m do r wt 2 en de kruiswegstaties werden ter verbetering van de akoestiek achter houten schotten weggewerkt. Ruim dertig jaar later komen ze weer tevoorschijn. Restauratie De onthulde afbeelding is bescha digd; een timmerman sloeg een nagel dwars door het schot toen dat voor de statie werd geplaatst. Mogelijk zijn meerdere staties beschadigd. Wethouder Ike Busser: "We willen de oude elementen van het gebouw zoveel mogelijk bewaren. Daarom hopen we dat de staties gerestaureerd kunnen worden. Een moeilijke klus, want de glasmozaïeken zijn verlijmd op met selwerk. De staties zijn waarschijn lijk weer zichtbaar na de renovatie, als de voormalige kapel verbouwd is tot werkrestaurant en raadszaal." De gemeenteraad van Venray bespreekt met alle belanghebbenden de toekomst van de basisscholen in Venray tijdens een tweede raadsinformatieavond op 4 maart. Deze avond is een vervolg op die van 25 februari, waarop SPOV de beleidsnota met haar toekomstvisie op het basisonderwijs in Venray aan de raad presenteert. Door te luisteren naar de dorpen, wijken, ouderraden en andere belanghebbenden hoopt de gemeenteraad antwoord te krijgen op vragen zoals: hoe is de kwaliteit van het onderwijs op de (kleine) scholen? Welke rol heeft de school als het gaat om de leefbaarheid? Welke toegevoegde waarden heeft de school binnen de dorpen en wijken? Met de resultaten van beide avonden gaat de gemeente Venray aan de slag. Dit zonder de zelfstandige bevoegdheid van SPOV te benadelen. Gemeenschappelijk doel is tenslotte: een gezonde toekomst van het basisonderwijs in de gemeente Venray. Uitnodiging Betrokken organisaties zijn voor de informatieavond op 4 maart uitgenodigd. Daarnaast is iedereen welkom die zich betrokken voelt. De avond begint om 19.30 uur in De Witte Hoeve. Wethouder Ike Busser onthulde vorige week donderdag in de burgerzaal van het gemeente huis één van de veertien afbeeldingen van de kruisweg statie, de lijdensweg van Chris tus. De staties werden een halve eeuw geleden gemaakt door de Zuid-Limburgse kunstenaar Eugène Laudy. Tijdens recente voorbereidingen van de reno vatie van het gemeentehuis werden ze herondekt. De zwart-witte staties van glas mozaïek zijn geplaatst in 1959. Toen deed de huidige burgerzaal dienst als kapel van het kloostercomplex van de zusters Ursulinen. Het klooster werd destijds wederop- gebouwd, nadat het in de oorlog was verwoest. In 1978 werd het klooster verbouwd tot gemeentehuis Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Vastgesteld - Afvalstoffenverordening Venray 2010 - Telecommunicatieverordening Venray 2010 De gemeenteraad heeft deze verordeningen op 9 februari 2010 vastgesteld. De verordeningen treden in werking op 6 maart 2010. Artikel 2, vierde lid, van de Afvalstoffenverordening treedt in werking op het moment dat paragraaf4.1.3.3 van de Algemene wet bestuursrecht in werking is getreden. U kunt de desbetreffende stukken vanaf 26 februari 2010 inzien. Aangevraagd Bouwvergunningen - De Schans 84 - plaatsen van een dakkapel (nr. bal00069) - Groeneweg 55 - plaatsen van een folietunnel (nr. bal00070) - Rouwkuilenweg 11 - veranderen van de woning (nr. bal00071) - Macroweg 46 - bouwen van een bedrijfsverzamelgebouw (nr. bal00072). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 19 lid l,2of3 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/ of gebruiksprojecten: - Roffert ongenummerd - vestigen van een varkenshouderij (nr. ink0803635). Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.22 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Brukske ongenummerd - vergroten van het bouwbord (nr. bal00067). U kunt de ontwerpbesluiten met bijbehorende stukken van 26 februari t/m8 april 2010 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Voorgenomen binnenplanse ontheffingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.6 lid 1 sub c van de Wet ruimtelijke ordening en/ofartikel van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Buskensven 1 - vergroten van de woning (nr. bal00045). U kunt de betreffende stukken van 26 februari t/m 11 maart 2010 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Verlenging tijdelijke bouwvergunning met ontheffing - Laagriebroekseweg 1 - plaatsen en in gebruik hebben van woonunits t.b.v. buitenlandse werknemers (nr. prin090038, verzenddatum 19/02). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank te Roermond. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bouwvergunningen - Lidwinahof 2 - vervangen van het hout aan zij- en voorgevel door metselwerk (nr. bal00010, verzenddatum 19/02) - Lidwinahof 1 - vervangen van het hout aan zij- en voorgevel door metselwerk (nr. balOOOll, verzenddatum 19/02) - Overloonseweg 8a - bouwen van een woning met garage (nr. ba090383, verzenddatum 19/02) - Bremmenkamp 11 - vergroten van de loods (nr. ba090442, verzenddatum 19/02) - BP Achter de Jera, cluster 2 - bouwen van acht woningen (woningbouwproject voor 28 woningen) (nr. ba090440, verzenddatum 19/02) - Timmermannsweg 34 - bouwen van een woning (nr. ba090432, verzenddatum 12/02) - BP Achter de Jera, cluster 3a - bouwen van twee woningen (woningbouwproject voor 28 woningen) (nr. ba090460, verzenddatum 19/02) - BP Achter de Jera, cluster la - bouwen van zes woningen (woningbouwproject voor 28 woningen (nr. ba090459, verzenddatum 19/02) - Paardekopweg 21 - veranderen van de woning fase 2 (nr. bal00038, verzenddatum 19/02). Sloopvergunningen - Zuidsingel 67 en 71 - verwijderen van asbesthoudende buizen (nr. slpl0009, verzenddatum 19/02) - Overloonseweg 6 - verwijderen van schotten boven de deuren (nr. slpl00008, verzenddatum 19/02). Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uurtelefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. van State. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bestemmingsplan Goedgekeurd Het college van burgemeester en wethouders van Venray maakt, gelet op artikel 28 lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat Gedeputeerde Staten van Limburg bij besluit van 9 februari 2010 het volgende bestemmingsplan hebben goedgekeurd: - Zone industrielawaai bedrijventerreinen Haven Wanssum en Tienray. Dit bestemmingsplan is door de gemeenteraad van Meerlo-Wanssum op 6 juli 2009 vastgesteld. Het plangebied bevindt zich in het havengebied van Wanssum en voorziet in een gewijzigde geluidszone en wijziging van diverse bestemmingen als gevolg van de uitbreidingen van verschillende bedrijven in het gebied. Het besluit van Gedeputeerde Staten met het goedgekeurde bestemmingsplan liggen voor eenieder ter inzage van 26 februari t/m 8 april 2010. U kunt beroep tegen het bestemmingsplan en een eventuele aanwijzing indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag) indien: - u belanghebbende bent of - indien u niet eerder een bedenking heeft ingediend bij Gedeputeerde Staten, u redelijkerwijs kunt aantonen dat u niet in staat bent geweest tijdig een bedenking in te dienen of Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Het besluit van Gedeputeerde Staten treedt in werking met ingang van de dag na die waarop de beroepstermijn afloopt, tenzij binnen die termijn tevens een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad Meldingen Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit landbouw milieubeheer - Postbaan 24a Wanssum - dhr. J.M.J.M. Houwen, Postbaan 24a te Wanssum in verband met het veranderen van de inrichting (MM090088) - Jaegerhofweg ongenummerd Veulen - dhr. D.P. Janssen, Eijkenhofweg 8 te Veulen in verband met het uitbreiden/ veranderen van de inrichting (MM100006) - Meerselsepeel 5 Ysselsteyn - dhr. P.J.B.M. Hermans, Meerselsepeel 5 te Ysselsteyn in verband met het veranderen van inrichting (MM100009) - Bremmenkamp 11 Oirlo - dhr. J.L.L. Willems, Bremmenkamp 11 te Oirlo in verband met het veranderen van de inrichting (MM100013). Deze aanvraag is tevens aan te merken als melding ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit). Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) - Meerloseweg 12 Oirlo - Enexis, Hagelkruisweg 2 te Maasbree in verband met het plaatsen van een gasdrukregel- en meetstation (MM090123). De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 26 februari 2010 t/m 11 maart 2010 inzien. Ontwerpbesluit Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Scheiweg 6a Leunen - een revisievergunning te verlenen aan Kempfarm B.V. Scheiweg 15 te Leunen voor een vleesvarkenshouderij (MM090069) - Eijkenhofweg 12 Veulen - een veranderingsvergunning te verlenen aan Mts. A., B. en J. Roos, Gemertseweg 31 te Oploo voor en rundveehouderij. (MM090118). Deze aanvraag is tevens aan te merken als melding ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 26 februari 2010 t/m 8 april 2010 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluiten Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Kiekweg 21 Venray - een revisievergunning te verlenen aan Mts. M. en K. van Ass en H. van Ass- Jongen en M. Custers, Kiekweg 21te Venray voor een zeugenhouderij en akkerbouwbedrijf (MM080049). Dit besluit is gewijzigd ten opzichte van het ontwerpbesluit. - Eijkenhofweg 7 Veulen - een revisievergunning te verlenen aan dhr. J.F.A.M. Slangen, Eijkenhofweg 7 te Veulen voor een varkens- en rundveehouderij met slagerij, (MM090085) - De Zomp ong. Oostrum - een oprichtingsvergunning te verlenen aan Mts. Weijers, Maasheseweg 7 te Geysteren voor een melkrundveehouderij. Deze aanvraag is tevens aan te merken als melding ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit), (MM090100). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen ofzoveel mogelijkte beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 26 februari t/m 8 april 2010 inzien. Informatie over het indienen van een beroepschrift vindt u onder het kopje ruimtelijke plannen. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, ofvia www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 25 februari 2010 Burgemeester en Wethouders van Venray week 08 adv.indd 15 De gemeente Venray onderzoekt de komende weken hoe de tevredenheid is onder personen die de laatste twee jaar een aanvraag indienden voor een voorziening van de Wet maat schappelijke ondersteuning (Wmo). Met de uitslag van het onderzoek wil de gemeente Venray bekijken hoe de voor zieningen en de aanvraagproce dure verbeterd kunnen worden. Het onderzoek gebeurt met een schriftelijke vragenlijst over allerlei aspecten van de Wmo. De gemeente stuurt de vragenlijst naar negenhonderd willekeurig gekozen aanvragers van een Wmo- voorziening. Als u de vragenlijst ontvangt, is het goed om rustig de tijd te nemen voor het invullen en terugsturen. Zo helpt u mee aan een goede beeldvorming, die de gemeente nodig heeft om de dienstverlening zo goed mogelijk te laten aansluiten op de behoefte. Wmo-voorzieningen De gemeente Venray biedt via de Wmo ondersteuning aan mensen met (lichamelijke) beperkingen. Deze ondersteuning verschilt van persoon tot persoon. Sommige mensen hebben een scootmobiel of rolstoel nodig om zich te kunnen verplaatsen. Anderen hebben huishoudelijke hulp nodig. Terugsturen voor 17 maart De uiterlijke datum voor het terug sturen van de vragenlijst is 17 maart. Het onderzoekwordt uit gevoerd door SGBO, een onafhanke lijk onderzoeksbureau. De uitkom sten van het onderzoek zijn naar verwachting rond de zomer bekend. 28 feb. t/m 6 mrt. - Jantje Beton Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redac tie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontle nen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2010 | | pagina 15