m Matthaus Passion in Grote Kerk BiblioNu gaat Kijkwijzer strenger hanteren The 4 Tune Fairytales Visgemeen- schappen Agenda Vondel brengt Tante speelt toneel PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 25 februari 2010 - Pagina 10 Lekker swingen op disco uit de 70's, 80's en 90's Classics Dance Night komt weer terug in de Witte Hoeve in Venray. Na de succesvolle eerdere edities komt het dis cofeest dit jaar op zaterdag 27 maart naar Venray Mét grote verlichte dansvloer en spiegelbollen en mét de van vroeger bekende diskjockeys Eddy Jones en Pascal Rutten. Voor de avond is in Venray en omgeving alweer veel belang stelling. Eddy Jones is verheugd om weer terug te zijn in Venray. "Om één of andere reden is de Witte Hoeve een superlocatie, zeker ook door het geweldige publiek in Venray. We komen nu voor de zevende keer in Venray en alle voorgaande discofeesten waren een geweldig succes!" Met Eddy Jones hoopt ook Pascal Rutten weer op een reünieachtige avond. "Mensen tussen de 35 en 55 jaar gaan niet meer zoveel stappen, zeker niet omdat er relatief weinig voor hen te doen is. De Classics Dance Nights zijn bij uitstek een gelegenheid om dat gevoel van vroeger nog eens terug te halen. Beetje bijpraten met mensen die je lange tijd niet gezien hebt en nog eens met dat leuke vriendin netje van vroeger de dansvloer op! Wie wil dat nu niet? Je kon het de vorige keren in Venray goed merken: allemaal stapvrienden en vriendinnen van vroeger, die nog eens heerlijk ouderwets uitgaan! Mensen die vroeger in discothe ken als Palladium en Dn Alde Hoed kwamen! We hebben de afgelopen jaren gemerkt dat we veel vaste klanten hebben in Ven- ray. Dat is een goed teken. Onze avonden in 2010 staan in het teken van de gastvrijheid. Bewaak te garderobe en toiletbezoek zijn bij de Classics Dance Night voort aan gratis en de eerste 100 bezoe kers krijgen van ons een lekker welkomstdrankje." Eddy Jones: "De Classics Dance Night is een ouderwets avondje swingen op lekkere disco, soul en funk uit de 70's, 80's en 90's. Eigenlijk doen we niet zo heel veel bijzonders. In De Witte Hoeve toveren wij de grote zaal om tot een heuse dis- cotheek in de stijl van 'Saturday Night Fever' en 'Studio 54' met een grote verlichte dansvloer, een zee van licht en spiegelbollen en alle discomuziek, die de seven ties en eighties tot zo'n geweldig tijdperk maakte. Zo'n avond is méér dan alleen maar swingen. Er ontstaat vaak spontaan een reü- niegevoel. Bovendien: de Classics Dance Night draait geen muziek van vandaag: we beperken ons tot 70's, 80's en early 90's! Ons publiek zijn mensen die in de 70's en 80's actief uitgingen om lekker te swingen. Die sfeer willen wij Dj Eddy Jones. weer helemaal terughalen. De eer dere avonden in de Witte Hoeve waren een schoolvoorbeeld van hoe gezellig zo'n avond kan ver lopen! De Classics Dance Night toert ook in 2010 weer door Oost-Brabant, Zuid-Gelderland en Noord-Limburg. Meer informa tie vind je op de website www. classicsdancenight.nl. Daar kun je kaartjes reserveren en je vind er ook veel foto's en een aantal videoclips. Onder meer eentje van de avond in Venray in 2008. Liefhebbers van de prachtige songs, zoals die in het verleden vertolkt werden door zangers als Leonard Cohen en Yoni Mitchel, kunnen hun hart ophalen tijdens het concert van zondag 7 maart van Sue van Rens en Egbert Derix in de Mariakapel in Holthees. Het optreden begint om 15.30 uur. De weg naar de hemel en terug is geplaveid met goede zangeres sen. Maar goede zangeressen die daarbij ook nog eens een goede song kunnen schrijven zijn spaar zaam, zeker in Nederland. Van Rens hoort zeker in de laatstge noemde categorie thuis. Haar debuut cd Closure is daarvan het overtuigende bewijs. Op één song na is al het materiaal op dit debuut eigen werk. De sfeer van de songs verraadt een voorliefde voor de muziek van James tay lor en Bonnie Raitt. En in Broken Things van Julie Miller toont ze nog een andere sterke kant: ze kan een bestaand lied dusdanig naar haar hand zetten dat het klinkt alsof het uit eigen ervaring en inspiratie tot stand is geko men. Haar stem in combinatie met haar gitaarspel zal bij sommige luisteraars associaties oproepen met Joni Mitchell en Eva Cassidy. Egbert Derix studeerde piano aan het Conservatorium Maastricht en volgde tevens lessen in New York bij David Berkman en Steve Kuhn. In 2000 won hij de com- positieprijs die is verbonden aan de VSB Poezieprijs. Zijn compo- sitie op het gedicht Tijdopname van C.O. Jellema werd uitgevoerd door Trijntje Oosterhuis en het trio Polo de Haas. In 2001 kreeg hij als enige Europeaan een honor award van het Amerikaanse Song writers Network voor zijn com positie Exit Ego. In 2002 ontving hij op het North Sea Jazz Festival de prijs voor Beste Compositie. Derix speelt onder meer in het Searing Quartet en werkt regel matig samen met Ton Engels, zan geres Renée van Wegberg en met saxofonist Leo Janssen van het Metropole Orkest.Met het Searing Quartet werden tot nu toe vier cd's uitgebracht. Afgelopen jaar verscheen het album Joy Mining van de Britse singer-songwriter Iain Matthews Searing Quar tet, met daarop een combinatie van de teksten van Matthews en muziek van Derix. Iain Matthews Searing Quartet. Van Rens en Derix leerden elkaar begin 2009 kennen. Ondanks dat ze allebei een, op het eerste gezicht, andere muzikale achtergrond hebben, delen ze een voorliefde voor eer lijke, intense muziek en teksten met zeggingskracht die tot de verbeelding spreken. Tijdens con certen putten ze uit het repertoire van Van Rens en songs van onder andere Leonard Cohen en Lynn Myles. Kaarten voor dit concert zijn te bestellen en te reserveren bij de bekende voorverkoop adressen in Holthees, de familie Ermers, Kapelstraat 3, telefoon (0478)636480, en de familie Wij- enberg, Gildestraat 6, telefoon (0478)636390. Kaarten kunnen ook besteld worden via www. mariakapel.nl of vanaf een half uur voor aanvang van het concert bij de ingang van de kapel, voor zover er dan nog kaarten beschik baar zijn. Het Utrechts Studenten Koor en Orkest (USKO), dat dit jaar zijn 65-jarige bestaan viert, voert al een aantal jaren tijdens de vas tenperiode werken uit van J.S. Bach. Afwisselend wordt de Hohe Messe, de Matthaus Passion en de Johannes Passion ten gehore gebracht. Op zondag 21 maart wordt in de Grote Kerk van Venray de Matthaus Passion uitgevoerd. De Matthaus Passion is een orato rium gecomponeerd door Johann Sebastian Bach. Het is een van zijn bekendste composities en tevens een van zijn langste. Het vertelt het verhaal van Jezus volgens het Evangelie volgens Matthaus. Het USKO staat onder leiding van diri gent Gillis Michels. De solisten zijn: Marijn Zwitserlood (Jezus), Roderik Blom (evangelist), Klaar- tje van Veldhoven (sopraan), Petra Stoute (alt), Dolf Drabbels (tenor, afkomstig uit Venray), Paulina Cerna Huici (gambiste) en Job Hubatka (bas). Het optreden van USKO is dit jaar in samenwerking met de Zangers van St. Frans uit Venray. De opbrengsten van het concert zijn verbonden aan een goed doel en dat is deze keer het landelijke kiwanisproject; medefi nanciering van de bouw van het kinderhospice in Barneveld. Toe gangsbewijzen kosten 15 euro per stuk en zijn verkrijgbaar door dit bedrag over te maken naar bank rekening 124438741 ten name van Stichting Fundraising Kiwa- nis. Tevens zijn toegangsbewijzen tegen contante betaling te koop bij boekhandel Van den Munckhof aan de Hofstraat 6 in Venray. Voor meer informatie kan men contact opnemen met M. van Tiel via tele foon (0478)569413 of met P Loo- man via telefoon (0478)550596. 3 Medio vorig jaar meldden zich enkele kinderen bij toneelvereni ging Comedia in Leunen met de mededeling dat zij graag toneel wilden spelen. Comedia ging aan de slag om de haalbaarheid hiervan te onderzoe ken. Dit had tot resultaat dat vorig jaar september een vijftiental kinderen, onder leiding van een regisseur, begonnen met het instu deren van het toneelstuk Denk je soms dat ik spoken zie? Het resul taat kunnen belangstellenden op zaterdag 27 februari en zondag 28 februari bekijken vanaf 14.30 uur in gemeenschapshuis De Brink in Leunen. Het stuk is geschreven door Ankie en Mariëtte Toonen en gaat over de supernette kinderen van dokter Modder in huize Smedt. Deze kinderen moeten leren dat ze als "normale" kinderen bijvoor beeld rommel moeten maken en een snotneus mogen hebben. Het is dus een grote bende in het huis. Toch is iedere morgen de keuken van kokkin Hermien helemaal schoon, zeer tot wan hoop van Hermien, die de keuken toch echt vies achter had gelaten. Directrice Jet snapt er ook niets van.Wat is er toch aan de hand? Klusjesvrouw Pleun weet echter meer, maar houdt het geheim voor zich. De buurt gaat zich bemoeien met de toestand in Huize Smedt en stuurt een comité van drie dames op pad om het huis schoon te maken. Ook zij ontkomen ech ter niet aan de viezigheidslessen van dokter Modder. Uiteindelijk komt via journaliste Marijke alles in de krant. Wat is het geheim van Pleun? Wie maakt stiekem de keuken steeds weer schoon? BiblioNu, met een vestiging in Venray, gaat voortaan de Kijkwij zer strenger hanteren. Ieder kind verdient de kans op te groeien in een veilige omgeving en beschermd te worden tegen invloeden die hem of haar in de ontwikkeling kunnen schaden. Daaronder valt ook de bescher ming tegen schadelijke beelden in films en games, omdat zij kunnen bijdragen aan het ontstaan van onder meer agressief gedrag. Uit onderzoek blijkt dat 86 procent van de kinderen onder de zestien jaar probleemloos een dvd, bios coopkaartje of spel voor zestien jaar en ouder kunnen kopen of lenen. En dat is strafbaar. Daarom moeten videotheken, winkels, bioscopen en bibliotheken zelf de naleving van leeftijdsgrenzen bij verkoop en verhuur van com- puterspellen en films controleren. In het kort komt het erop neer dat het verboden is om kinderen jonger dan zestien jaar films of games te verstrekken met de clas sificatie zestien of achttien. Daar naast mogen kinderen die jonger zijn dan twaalf jaar geen films of games lenen waarvan Kijkwij zer meldt dat ze voor de leeftijd ouder dan 12, 16 of 18 zijn. Ook BiblioNu gaat scherper letten op de leeftijdsgrenzen voor films en games. Het lenen van een film of game kan dus geweigerd worden. Vanaf begin van dit jaar heeft het ministerie van Justitie buitenge wone opsporingsambtenaren ingezet om de naleving te contro leren. Bij BiblioNu zijn folders ver krijgbaar van Kijkwijzer waarin de wet en de leeftijdsgrenzen wor den uitgelegd. Giant Tribute The happy edi tion is een fantastische avond vol eerbetoon aan de welbekende blije muziekstroming uit de jaren negentig waarbij snelle beats, happy melodietjes en gepitchte stemmetjes de boventoon voeren. In 2009 was de Giant Tribute The happy edition voor het eerst mee te maken in de Mèrthal in Horst. Iedereen was het er roerend mee eens: een geweldige avond en dit moest een vervolg krijgen. Op 27 maart 2010 is het dan eindelijk zover. Na een jaar wachten staat het evenement weer voor de deur. Optredende artiesten zijn dit jaar Paul Elstak, Charly Lownoise, The Party Animals en the 4 Tune Fairy tales. The 4 Tune Fairytales is een van de succesvolle hitsensaties uit de turbulente jaren negentig. De groep bestond sinds 1996 uit zangeres Lilian van Sonsbeek en haar MC (rapper) Patrick Bakker. Zij werden verder aangevuld met twee energieke dansers. Op alle grote festivals en feesten en in alle discotheken zijn ze te zien geweest. Klinkende hits als My little Fantasy en Take me to won derland knalden door de spea kers en kwamen nog iedere keer weer nog luider meegezongen uit de kelen van het publiek. Een hele tijd is de groep uit elkaar geweest maar sinds Rainbow Rave 2007 treden ze weer door heel de wereld op met hun krachtige live act. Op 27 maart zullen ze zoals gezegd te zien zijn op de Giant Tribute The happy edition in de Mèrthal, waar hun show nog meer kracht bijgezet zal worden door een overweldigende show van licht, decor en laser, special effects en danseressen. Kaarten zijn te koop bij VVV Horst, Metieske Sevenum, Hans van Bree Venray en Sounds in Venlo. Meer informa tie is te vinden op www.gianttri- bute.nl. Kring Venray van het Natuur historisch Genootschap Limburg houdt op donderdag 25 februari een bijeenkomst over veranderen de visgemeenschappen. De avond begint om 20.00 uur in gemeen schapshuis D'n Oesterham in Oostrum. Visinventarisaties laten de laatste jaren grote verande ringen zien in de soorten vis. Er zijn invasies van nieuwe soor- ten. Het gaat ook om soorten die in opmars zijn of weer een kans krijgen in de wateren, zoals rivier- donderpadden en riviergrondels. De invasies beginnen vaak op de grote rivieren en zijn ook op de beken van grote invloed. Martijn Dorenbosch laat deze avond zien hoe een en ander in elkaar steekt en te verklaren is. Iedereen is wel kom. Inschrijven Venray Muzikaal Totaal De veertiende editie van Venray Muzikaal Totaal (VMT) is dit jaar op vrijdag 16 juli. Het centrum van Venray staat dan weer de hele dag in het teken van muziek, van en dóór Venrayse muzikanten. Ook komend jaar verwacht de organisatie van VMT weer veel inschrijvingen van muzikanten van fanfares, bigbands, (gospel) koren, rockbands, close harmony- en smartlappengroepen. Ook is er dit jaar weer een kin derpodium! Ondanks het feit dat de muzikanten van VMT geen financiële vergoeding krijgen, groeit het aantal geïnteresseerde deelnemers jaarlijks.Net als ande re jaren is de organisatie op zoek naar muzikanten. Wilt u ook graag alleen of met een gezelschap deel uitmaken van VMT als artiest, dan kunt u een inschrijfformulier downloaden op de website www.venraymuzikaal- totaal.nl. Coverbands In Blok10 in Horst vindt op zaterdag 27 februari de tweede voorronde/selectieronde plaats van de zevende jaargang van de grootste coverbandcompetitie van Nederland The Clash of the Cover Bands, The only road to Paradiso. Drie coverbands bestijgen het Horster podium om hun kunsten te vertonen en op die manier de jury ervan te overtuigen een plaats in de regionale finalerondes te verdienen. De volgende bands gaan de muzikale strijd met elkaar aan: Die Powerhosen, een schla gercoverband uit Venlo, No Dogs Allowed een rockcoverband uit Oss en The Embrassibles een New Orleans brass coverband uit Affer- den. De zaal is open om 21.00 uur. Debuut Vincent Geers Stand up comedian Vincent Geers beleeft op zondag 28 febru ari zijn theaterdebuut in het Gast- hoes in Horst. Zijn eerste cabaret voorstelling draagt de titel Onder Controle. Geers won de jury- en de publieksprijs van het Cameret- ten 2007. Na een afgeronde thea teropleiding en jaren podiumer varing bij de Comedy Explosion staat hij aan de vooravond van een grote carrière. Te beginnen met zijn debuut Onder Controle. Het is een programma over dingen die anders zijn dan ze lijken, macht en dwang zonder dat men er mis schien ook maar iets van merkt. De voorstelling begint om 20.00 uur. Meer informatie en kaarten reserveren kan via www.kuke- leku.com. Okieson in Cambrinus De band Okieson staat op zon dag 28 februari op het podium van Cambrinus in Horst. De muziek van Okieson lijkt afkom stig van Nashville in Tennessee of van Austin in Texas. Dat zijn in ieder geval de plekken waar Okieson inspiratie vandaan haalt. De sfeervolle, soms dik aange zette countrynoir komt echter niet van over de grote plas, maar broeit en rijpt onder de rook van Nijmegen. De doorleefd klinkende stem van frontman Sebastiaan van Bijleveld neemt de luisteraar mee op een muzikale trip door de Sta tes. Dit optreden wordt vooraf gegaan door het jonge trio OiiO. OiiO opent rustig met gevoelige folk, eenvoudige liedjes met een vertrouwde stem, omlijst door sferische gitaren, lichte percussie en vrouwelijke zang. Dit concert begint om 16.00 uur. een abonnement waard Toneelgroep Vondel uit Casten- ray brengt dit jaar voor de 25e keer een toneelstuk op de plan ken en is nu volop bezig met de repetities en de voorbereidin gen. Vondel heeft dit jaar geko zen voor het uit vier bedrijven bestaande blijspel Tante speelt toneel, geschreven door J.M. Soeren. Het stuk gaat over bank directeur Alfons de Wilde die graag gokt. Het loopt echter mis. Schulden alom. En als een gang sterknecht hem tot in zijn huis achtervolgt om ervoor te zorgen dat de schuld ook echt betaald wordt, zit de schrik er goed in. Na twintig jaar komt tante Emma hem met een bezoek vereren. Dit tot grote ergernis van zijn vrouw Doris, omdat al snel blijkt dat de met een intussen overleden gang ster getrouwde Emma een grote invloed heeft op haar man en kin- deren. Tot grote schrik van Alfons blijkt zijn dochter verliefd te zijn op de gangsterknecht. Tussen alle ellende door probeert Alfons ook nog zijn secretaresse tot zijn minnares te maken. Lichtpuntje in zijn enerverende leven is dat tante Emma hem van zijn gok schuld verlost. Maar daarmee is hij allesbehalve aan het einde van zijn lijdensweg. De voorstellingen vinden plaats in gemeenschaps huis De Wis aan de Matthiasstraat in Castenray en worden gehou den op vrijdag 12 en zaterdag 13 maart vanaf 20.00 en zondag 14 maart vanaf 19.00 uur. Kaartjes zijn te reserveren via telefoon (0478)571308 en te koop bij café De Koster aan de Horsterweg in Castenray. Kijk voor meer informatie op http://castenray. dorpenvenray.nl/ vondel. Classics Dance Night weer terug in De Witte Hoeve Sue en Egbert in Mariakapel Jeugdtoneel in Leunen ,h

Peel en Maas | 2010 | | pagina 10