CENTBAAL SU INSTALLATIE S! WINT IN WINNAABS HAZINNEAVOND IN VBEDEPEEL IN LEUNEN HAZINNEN OPTOCHT HEIDE KLEIN, MAAB KLEubBIUK PEEL EN MAAS Donderdag 18 februari 2010 - Pagina 9 De optocht in Geijsteren was weer geslaagd met mooie wagens van de buurten en de vrije groepen. Ondanks de gladde wegen heeft de optocht zonder problemen plaats gevonden. De Tobbers hadden een wagen over de nieuwe gemeente en Geijsteren werd gezien als het Gallische dorpje en Venray als de Romeinen. De wagen van De Krangspie ging over het ver trek van leraar Wim Kunen die naar de school in Wanssum gaat en de Wiendbuulen slimmer moet maken. De Sleutelmennekes hadden een wagen over Valentijnsdag, terwijl de Heijoertsers ook een wagen uitbeeld den over de nieuwe gemeenten, waar bij een haan werd vertrapt door een haas. Geijsteren werd neergezet als de parel in Rooj. Als laatste kwam natuur lijk de prinsenwagen met prins Berry I en zijn raad en jeugdprins Maarten I met zijn adjudant, nar en raad. De uitslag van de optocht is als volgt: 1 de Krangspie 2. de Sleutelmennekes en een gedeelde derde plaats voor de Tobbers en de Heijoertsers. Bij de vrije groepen won Ger Elbers en bij de jeugd werd Siep de Koster met Spongebop eerste. Feestcafé De Koets en joekska- pel Krom dur d"n bocht uit Leu nen zijn door de hazinnen voor het tweede jaar op rij tot beste kroeg en beste joekskapel gekozen. Onder de hazinnen die de stemkaart vol ledig ingevuld hadden zijn ook een aantal prijswinnaars uit de bus geko men. Dit zijn: May Arts, Anne Loef- fen, Irene Michiels en Carina van Daal uit Venray en Judith Janssen uit Oostrum. De kinderen van basisschool Regi- na Pacis in Vredepeel werden tijdens het jaarlijkse schoolcarnaval verrast door de komst van het bestuur van de Vorstenraad. De raad wilde met het bezoek laten zien de inwoners van de Vredepeel te steunen in hun strijd tegen de voorgenomen sluiting van de basisschool. Voorzitter Bert Willems sprak de aanwezigen toe en gaf aan dat de inwoners van Vrede peel de strijd niet op mogen geven. Hij richtte ook het woord tot de kin deren en zei dat de school altijd zal blijven bestaan als men met zijn allen de schouders eronder zet. Ook vice- voorzitter Hay Philipsen zei dat de hele gemeenschap moet vechten voor deze basisschool. Na afloop zetten zij ook hun handtekening voor het behoud van Regina Pacis, zodat ook carnavalsvereniging De Klute-trap- pers verzekert is van een glanzende toekomst. Zaterdagmiddag werd in de raad zaal van het gemeentehuis prins John II officieel geïnstalleerd, samen met dertien prinsen van de kerkdorpen. Locoburgemeester Patrick van der Broeck mocht de zieke burgemeester Hans Gilissen vervangen en deed dat met verve. Vorst Milton en prins John keken in de toekomst. Milton liet zien hoe Hans Gilissen er na elf jaar Venray uit zou zien.als Jos Waals. Prins John speelde een spelletje Monopoly om te kijken of de kwaliteiten van het colle ge 'toegenaejd' genoeg waren om Ven- ray een goede economische toekomst te bieden. Namens de kerkdorpen sprak vorst Rob van De Kaevers. Rob wist in elf minuten tijd voor 25 minu ten te spreken en de nodige lachsal vo's waren zijn deel. Aansluitend aan de installatie begaven de prinsen zich naar een vol Schouwburgplein waar de roetsj inmiddels een drukbezochte traditie is geworden. Het Venrayse kerkdorp Leunen kan terugkijken op een mooie optocht. In een lange stoet trokken de wagens, groepen, duo's en eenlingen door de straten, waarbij ze aandacht hadden voor de zaken die actueel zijn. Natuur lijk kwamen de kredietcrisis en de perikelen van de DSB-bank voorbij, maar werden er ook pillen voor de vastelaovesgriep uitgedeeld. Naast de kinderoptocht staat de zondag ook het teken van optoch ten in verschillende kerkdorpen in Venray. Zo ook in Merselo waar een prachtige stoet met pracht en praal door het dorp trok. Uiteraard stond hier prins Bart in het mid delpunt. Fotografe Monique Hen driks uit Merselo stuurde ons dit sfeerplaatje. Door de straten van Heide liep dit jaar een kleine, maar wel zeer kleur rijke optocht met leuke elementen. De sneeuwmeisjes van de 'Koel', de eerste potloodventer in Heide, de gouden appeltjes van prins Jos en K2 zoekt K3. De inwoners van Heide hadden weer heel wat moeite gedaan om het publiek langs de kant te ver rassen. Foto: Hoedemaekers De hazinnen van Rooj hebben hun avond er weer op zitten. Donderdag was het Hazinne-avond en dat bete kende dat de heren thuis moesten blijven en de dames zich vermaakten in de Venrayse kroegen. De avond werd op het bordes van de Rooij- erie door boerenbruid Angelique geopend. De avond werd muzikaal opgeluisterd door onder andere de joekskapellen Krom dur d"n bocht, Van toete nog blaoze, Kei d"r nève, De beatere helft, Van huure zegge en de Pretband.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 9