carnavalssfeer carnaval BIJ dichterbij OPTOCHT IN OIRLO GENIETEN VAN BOERENBRUILOFT IN VENRAY PAASEILANDBEELd WANssuM IN AL ELF kEER hazekeutel PEEL EN MAAS Donderdag 18 februari 2010 - Pagina 8 m COLLECTE CV PRINSENWAgEN OOSTRUM WINT De boerenbruiloft in Geijsteren werd dit jaar georganiseerd door de Tobbersbuurt. Net als alle andere jaren werd het boerenbruidspaar pas bekend gemaakt op de brui loft zelf. Dit jaar waren Lambert en Ellen van Rijswick de gelukki- gen. De getuigen waren Rick zoon van Lambert en Ellen en Rene een zoon van de broer van Ellen. De rol van ambtenaar was dit jaar wegge legd voor Kim Peters. Ook dit jaar was de boerenbruiloft weer goed bezocht. In verschillende Venrayse kerk dorpen vindt op carnavalsdins dag de optocht plaats. Zo ook in Oirlo waar traditiegetrouw op de laatste dag van de vastelaovend een stoet door de kern trekt. Ook hier veel aandacht voor actuele zaken. De prinsenwagen van Oostrum is tijdens de grote optocht tot winnaar uitgeroepen van de Piëlhaascup. De Oostrumse wagen bleef de prinsen wagens van Ysselsteyn en Veulen voor. Ook de jeugdprinsenwagen van Oostrum werd tot mooiste uitgeroe pen voor Venray en Ysselsteyn. Bij de eenlingen/paren won Ik leg aoveral beslag op!, terwijl bij de kleine groe pen de overwinning ging naar Mit dees daag halde weej de kop d'r nie beej. Bij de middengroepen won Mit carnaval komme weej ien höggere sfere, terwijl bij de grote groepen Zit d'r wel of gen meziek ien Rooj met de eerste prijs aan de haal ging. De beste joekskapel was maandag Lakie, terwijl De Peelklank als beste muziekgezel schap uit de bus kwam. Bij de praal wagens ging de eerste prijs naar Mit vastelaovend zien weej ze vliege. Uitslagen optocht Jeugdprinsenwagen 1) jeugdprinsenwegen Oostrum, 239,5 punten 2) Jeugdprinsenwagen Venray, 237 punten 3) Jeugdprinsenwagen Ysselsteyn, 232 punten Eenlingen en paren 1) Ik leg aoveral beslag op! 233 punten 2) Toegenaejd 'r tussenuut genaejd, 226,5 punten 3) Toegenaejde tés, 224,5 punten Kleine groepen 1) Mit dees daag halde weej de kop d'r nie beej, 248 punten 2) Hèt miene poedel pries? 232 punten 3) Beejwatch, 229,5 punten Midden groepen 1) Mit carnaval komme weej ien hög- gere sfere, 241,5 punten 2) loeëp nor de maon, 238 punten 3) Meens aerger ow nie, 235 punten Grote groepen 1)Zit d'r wel of gén meziek Ien Rooj, 244 punten 2) 't Mexicaanse vaccinatieteam, 233,5 punten 3) Weej speule oonder ieën huudje, 232 punten Joekskapel 1) Lakei, 217 punten 2) Rats vur Rooj, 210 punten 3) De Plaarzèk 3 x 11, Wa is d'r an de hand? 190,5 punten Muziekgezelschappen 1) Fanfare De Peelklank Ysselsteyn, 219,5 punten 2) 150 jaar Koninklijke harmonie Euterpe met drumband Venray, 219 punten 3) MMSK St. Petrus Banden Venray, 217,5 punten Praalwagen 1) Mit Vastelaovend zien weej ze vliege, 250 punten 2) Weej brenge schot ien den optocht, 230,5 punten 3) Weej make d'r enne dolle kermis van, 225 punten Prinsenwagen 1) Prinsenwagen Oostrum, 259 pun ten 2) Prinsenwagen Ysselsteyn, 258,5 punten 3) Prinsenwagen Veulen, 254 punten. Tijdens de traditionele boeren bruiloft in Venray gaven Marc en Angelique elkaar het jawoord op het bordes van het oude gemeentehuis in Venray. De boerenbruiloft stond dit jaar ook in het teken van de terug- keer van de boerenbruiloftoptocht door het centrum van Venray. Vanaf de tent op het Schouwburgplein vertrok de stoet naar de Grote Markt waar vervolgens het huwelijk werd bezegeld. muziek Ook de Heide et De bewoners van Dichterbij, men sen met 'n verstandelijke beperking, afdeling Venray, hebben vrijdagavond weer hun jaarlijkse carnavalsavond gevierd. Het was opnieuw een heel geslaagde avond met muziek van joekskapel Lang Zok. Ook de prin sen van Venray en Heide en de jeugdprins van Venray bezochten de avond. De optocht in Swolgen bestond uit zo'n tweehonderd deelnemers, onderverdeeld in kinderen, eenlingen, groepen en wagens. Na de optocht was er de prijsuitreiking in De Bokke- stal. Naast de prijs die door de vakjury wordt vastgesteld, werd er ook een prijs uitgereikt die voor alle categorie- en geldt. Hierbij deed iedereen mee. Deze prijs werd door het publiek vast gesteld. 1e prijs Jeugd: Kim, Mel, ellen, Lisa, Britt, Aicha en Sacha met Tropische temperaturen. 1e prijs Enkelingen: Gert Jan Ver meulen met Eten met Carnaval 1e prijs Groepen: Bart van Gerven met Zwollige liert Horster 1e prijs Wagens: CV Altied Mier met Horst an de Maas wurt steeds groter weej blieve klein Publieksprijs: CV Altied Mier winnaars LL De groep Weej halde van lache is zondag winnaar geworden van de wisselbeker tijdens de kinderoptocht van De Hazekeutel in Venray. Ook de eerste plaats bij de grote groepen was voor dit gezelschap weggelegd. Bij de wagens ging de eerste plaats Weej halde van droeëme. Weej halde van de bieëst uuthange won bij de kleine groepen, terwijl de eerste plaats bij de duo's ging naar Mit de vastelaovend komme wee juut os hol. De volledige uitslag is als volgt: Wagens: 1) Nr. 21 Weej halde van droeëme. 2) Nr. 3 Weej halde van spel- lekes ien Rooij. 3) Nr. 11 Mit de vaste- laovond komme weej uut os hol Grote groepen: 1) Nr. 36: Weej halde van lache. 2) Nr. 15 Weej halde van (uut) pakke. 3) Nr. 19 Hartedief Kleine groepen: 1) Nr. 5 Weej halde van... de bieëst uuthange. 2) Nr. 29 Weej halde van ko(e)kerelle. 3) Nr. 9 Weej halde van un grots Limbo-Fieëst Duo's: 1) Nr. 11 Mit de vastelaovend komme weej uut os hol. 2) Nr. 4 Ik goud van jou! 3) Nr. 26 Weej halde van un spelleke speule Wisselbeker: Nr. 36 Weej halde van lache. Het Paaseilandbeeld van SOS Meer- lo-Wanssum op de rotonde in Wans- sum is door onbekenden in carnavals sfeer omgetoverd. Een grote gele bril met een prachtige op maat gemaakte hoed sieren het vier meter hoge beeld van kunstenaar Juul Baltussen uit Westerbeek. Bij sOs Meerlo-Wanssum reageert men positief op deze carna valeske actie. "Wellicht is er een goede traditie geboren door het beeld af en toe op te fleuren", aldus SOS Meerlo- Wanssum. In dit verband wordt ver wezen naar het Brussels beeld Man neke Pis dat ook telkens andere kledij aankrijgt. Pastoor Ruud Verheggen (40) van Meerlo, Tienray en Swolgen kreeg het vieren van carnaval met de paplepel ingegeven. Als kind liep hij al mee in zijn geboortedorp Nederweert, maar ook als kapelaan stond hij te midden van de carnavalisten. Toen hij elf jaar geleden in Meerlo voor de eerste keer de dialectmis met carnaval voorging verraste hij de parochianen door met een carnavelske attribuut in zijn hand de preek te doen. En daar had de pas toor ook een thema bij. Tijdens de carnavalsmis afgelopen zaterdag werd hij door CV De Vöskes in de schijn werpers gezet. Voorzitter Eric Vullings reikte namens de carnavalsvereniging een ijzeren staf met daarop een wiel, symboliserend de samenwerking met de gemeenschap, aan hem uit. Boven op het wiel was een grote elf beves tigd. De pastoor had deze keer een Pastoor Verheggen met staf en wiel. pastoorsproclamatie gemaakt met als aanhef pastoorsproclamatie van pastoor Ruud Verheggen, herder over het Vossenhol, het Bokkenrijk en de Geitenstal. En hij noemde alle elf de thema's die hij de afgelopen jaren had gebruikt, zoals Dat wij ons masker durven af te zetten, Kleur bekennen tot en met Onder een vlag. Jeugdcarnavalsvereniging De Haze- keutel in Venray houdt op zaterdag 20 februari de jaarlijkse collecte. Deze collecte wordt gehouden door het trio, de raad van XI en de garde.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 8