4 Top-10 van de meest nutteloze Hyves aller tijden Wij zijn nog op zoek naar goede schrijvers JEANS MODE CASUALS PEEL EN MAAS Donderdag 18 februari 2010 - Pagina 7 v» Hoofd- en eindredactie: Jimmy Van Rijt, Patrick Förtsch (adjunct) Redactie: Femke Hendriks, Roos Versteegh Eindverantwoordelijkheid: Van den Munckhof bv Heb je suggesties voor de jongerenpagina? Mail dan naar de redactie: jongerenpagina@gmail.com Afgelopen week was het in Venray niet te ver mijden: carnaval. Die vier dagen moeten een ware hemel op aarde zijn voor de echte car navalsvierder. Zaterdagnacht was het dan ook zó druk in de Koets dat er niemand meer bij paste. Maar ook in de rest van Venray werd het straatbeeld grotendeels gedomineerd door clowns, zeventiende-eeuwse Britse soldaten en Amerikaanse presidenten. Maar Barack Obama ten spijt: ik heb een he- kel aan carnaval, dat feest waarbij mensen on- gegeneerd losgaan op nummers als zachte G harde L. Als ik mensen dat nummer hoor mee- brullen, vraag ik me af hoeveel alcohol ze al op moeten hebben. Dat móet wel ontzettend veel zijn, denk ik dan. 20 biertjes zouden voor mij namelijk volstrekt onvoldoende zijn om met dat geflopte "lied" mee te zingen. Waarschijnlijk lig a ik nog eerder met een coma in het ziekenhuis, en mocht ik toch de neiging krijgen om mee te zingen, geen nood! Ik heb een vriend van me a gevraagd me in dat geval af te schieten met een dubbelloops jachtgeweer. Dan heeft hij ook iets te doen met carnaval. a Maar wat moet je dan, als niet-carnavallief- hebber? Je opties zijn schandelijk beperkt. Je kunt nergens iets gaan drinken zonder psy chisch gestoord te worden van al die carna- valsmuziek. Je kunt zelfs niet door dorp lopen zonder begroet te worden met een overenthou- a siast "alaaf!" Ja, voor je het weet sta je mee te alaven en dan gaat het mis. Gelukkig hoef ik geen inenting tegen het carnavalsvirus om er immuun voor te zijn. Hoe dan ook...wat doe je dan? Natuurlijk kun a je je opsluiten op je kamer liefst met de deur op slot en de rolluiken dicht. Maar dat is weer niet goed voor je sociale leven. Een andere mogelijkheid is om te ontsnappen aan de car navalsmanie, door te vluchten naar steden als Amsterdam of Den Haag. Nadeel: je moet met Veolia, ander nadeel: je hebt je ov-chipkaart nodig. En nog een ander nadeel: er zit car- navalsvolk in de trein, dus of je werkelijk ont- snapt.Nee, carnaval is niks voor mij. En mocht J jij me nu nog niet geloven: vraag het maar aan je zus. Die gelooft me wel. Een aantal studenten van de Hotelschool van Gilde Opleidingen in Venlo gaat over enkele maanden op een onvergetelijke stage naar Shanghai. Hieronder een stukje achter grond. Jullie worden ambassadeurs van Neder land", zegt de heer Walter van Weelden, de Nederlandse commissaris-generaal bij de World Expo 2010 Shanghai. Hij is verantwoor delijk voor de exploitatie van het Nederlands Paviljoen. World Expo Shanghai opent op 1 mei 2010 haar deuren. 'Better City Better Life' is het thema. 185 landen en 50 steden geven tijdens deze Chinese editie van de wereldtentoonstelling hun visie op de toekomst van het leven in de stad. Naar verwachting zullen meer dan 70 miljoen wereldburgers de Expo bezoeken. Ijdens de Expo staan daarom innovatie en ont wikkeling van de menselijke leefomgeving in de 21ste eeuw centraal. Het Nederlands Paviljoen 'Happy Street' wordt bemand door professionals en stagiaires uit het mbo- en hbo-onderwijs. Om als stagiair een bijdrage te mogen leveren aan dit fantastische evenement ondergingen de studenten van Gil- 'foecensie cafetaria Thielen ■êrt Al jaren staat Thielen in de Nederlandse top- 100 van beste snackbars. Twee redacteuren van de jongerenpagina gingen daarom kijken of dit terecht is. Sfeer: 7/10 De sfeer werd een beetje verpest door de car navalsversieringen die niet bij het interieur pas ten. Verder was de sfeer erg prettig. We moeten wel opmerken dat de carnavalsversieringen er normaal gesproken niet hangen. De vele per soonlijke fotocollages maken het dan erg ge zellig. Service: 9/10 Het eerste wat ons opviel toen wij binnenkwamen, was dat het personeel ons vriendelijk groette. /laar ook toen wij weer vertrokken, groette het personeel ons vriendelijk. Ook wordt de bestel ling aan tafel gebracht, iets wat nog lang niet bij alle snackbars gebeurt. Prijs-kwalitertverhouding:8/10 De prijs-kwaliteitverhouding is goed. Voor vijf euro kun je bij Thielen al een hele maal tijd krijgen en het smaakt ook nog eens prima. Wel zit er af en toe een minder mooi frietje bij, maar dat is dan ook het enige minpunt. Hygiëne: 9/10 De hygiëne was uitstekend. Bij een friettent denk je meestal aan vet, en dan niet alleen in het eten, maar hier was het zo schoon dat we bijna een poging wilden wagen om van de vloer te eten. Alles bij elkaar opgeteld krijgt Thielen van ons een 8,3. Twijfel je hieraan, dan kun je er na tuurlijk zelf altijd eens gaan eten. de Opleidingen een strenge selectieprocedure. Het beheersen van de Engelse taal en het heb ben van goede vakkennis zijn een must. Net als het bezitten van zeer goede sociale en com municatieve vaardigheden. De Hotelschool van Gilde Opleidingen in Venlo is een relatief kleine school maar wel een goede, zo blijkt. Maar liefst dertien procent van het totaal aantal stagiaires voor Shanghai komt van Gilde Opleidingen. Een van de stagiaires komt zelfs uit Venray. Trevor Verheijen gaat van april tot juli naar Shanghai (vierde van rechts uit de rij van staande leer lingen). De studenten zullen tijdens World Expo 2010 werkzaam zijn als kok, hostess en leidinggeven de of gastheer/gastvrouw. Tijdens hun verblijf van vier maanden worden zij goed begeleid door Nederlandse docenten van diverse scholen. Een van deze begeleiders is de Teammanager van de Hotelschool, André Duijhuisen. Het Nederlands Paviljoen verwacht ongeveer zeven miljoen bezoekers, onder wie Prins Willem Alexander en Prinses Maxima. Zij gaan tijdens World Expo in gesprek met de sta giaires van Gilde Opleidingen. De studenten van Gilde Opleidingen gaan een onvergetelijke stage tegemoet! Tegenwoordig heeft iedereen wel Hyves. Je kuntalsje rondsnuffeltop hetpopulaire vriendennetwerk zelfs al jonge Hyvertjes van 12 of 13 jaar tegenkomen! Ja, het is me wat. Ook nogal apart zijn de meest nutteloze Hyvespagina's waar je lid van kunt worden. Sommige jongeren maken er een sport van om lid te worden van zo veel mogelijk rare, gekke of nutteloze Hyvespagina's. Welke Hyvespagina's zijn het meest bizar? Find out! 10. De 'lasagne is heilig'-Hyve FOKKÉ A SUKKE fjogza vvi c je maac EêP?-' i 9. De 'Ik zit op de pabo en heb mijn rekentoets wél gehaald'-Hyve 8. De Kabouter Wesley-Hyve 7. De Hyve voor mensen die zonder kleren douchen 6. De 'ik-schijn-boos-te-kijken'-Hyve 5. De officiële grafhyve (een hyve voor mensen die het woord 'graf' te pas en te onpas gebruiken) 4. De 'Ik voel me genaaid als m'n treinkaartje niet wordt gecontroleerd'-Hyve 3. De Hyve voor iedereen die weleens zijn tandpasta van zijn tandenborstel laat vallen als hij de dop erop probeert te draaien. (Taalkundig gezien nogal raar: waar verwijst 'erop' naar?) 2. De 'Genootschap ter bevordering van het gebruik van woorden als 'zak hooi' en duivelsgebroed' als scheldwoorden'-Hyve 1. De 'Meiden hebben gelijk'-Hyve DEZE PAGINA WORDT MEDE MOGELIJK GEMAAKT DOOR: www.wolffjeansvenray.nl De Bleek 62-64 Venray BROMFIETS RIJBEWIJS v.a. 1-3-2010 verplicht! meld je nu aan voor praktijk en theorieopleiding VERKEERSSCHOOL ook voor uw p\eidw9 Lijkt het jou leuk om mensen te interviewen, om columns te schrijven of om een recensie te schrijven over een cafetaria? Stuur dan een mailtje naar jongerenpagina@gmail.com en wie weet kom jij in de redacie terecht! NIET MET ONS nts 1 ta, we STAAN TOCH WOLFF VEN RAY: 0478-58435? Noordsingel 23 Venray Horst: 06-10491665 Venray: 0478-584359

Peel en Maas | 2010 | | pagina 7