Er is er een jarig Hoera, i hoera... Uitgebreide testen in VieCuri Met Plus naar Circus Renz In gesprek met kunstenares 't is aliemoi vurbeej? Rabobank Venray: 10.000e lid maandag 1 maart 19 uur thomassen interieurs wilhelminastraat 6 venray Verdachten woninginbraak opgepakt mode design VERLINDEN Dat kun je wel zien dat zijn wij! PEEL EN MAAS Donderdag 18 februari 2010 - Pagina 5 Vlokkentests, vruchtwaterpuncties en echo's VieCuri Medisch Centrum is onlangs gestart met het uitvoeren van vlokkentests, vruchtwater puncties en uitgebreide echo's. Als satelliet van het Academisch Ziekenhuis Maastricht (AZM) zal in Venlo wekelijks prenatale diag nostiek plaatsvinden, waarvoor voorheen doorverwijzing naar Maastricht noodzakelijk was. Vie- Curi gynaecologen Ella Wijnen en Lester Bergenhenegouwen heb- ben zich gespecialiseerd in deze technieken. "Alle zwangere vrouwen krijgen bij twaalf weken een combinatie test aangeboden; een prenatale screening om het risico op het syndroom van Down vast te stel len," vertelt Ella Wijnen. "Als we in deze tests iets afwijkends vinden, moesten we voorheen de patiënt doorverwijzen naar Maastricht. Vrouwen die om welke reden dan ook tot een risicogroep beho ren, verwezen we vooraf al door." Dat is nu verleden tijd. Vanaf half januari zullen Ella Wijnen en Les ter Bergenhenegouwen wekelijks onder supervisie van een specia list van het AZM uitgebreide zwan gerschapstesten uitvoeren: vlok kentests, vruchtwaterpuncties en uitgebreide echo's. "Door deze nieuwe onderzoeken naar VieCuri te halen, kunnen we steeds betere zorg op locatie bieden." VieCuri is het enige niet-acade- misch Ziekenhuis in Limburg dat deze onderzoeken mag uitvoeren. "Prenatale diagnostiek vindt nor maal alleen in academische zie kenhuizen plaats, omdat het gaat om derdelijns onderzoeken. We zijn er dan ook trots op dat we als maatschap in een algemeen ziekenhuis deze uitgebreide tests kunnen aanbieden. Met de komst van deze prenatale diagnostiek in VieCuri is een start gemaakt met een intensieve samenwer king tussen de eerste-, tweede en derdelijns zorg. Hopelijk leidt dat in de toekomst tot één groot echocentrum voor alle zwangere vrouwen in Noord-Limburg, waar verloskundigen en gynaecologen samenwerken om altijd de beste zorg op maat te kunnen leveren." JUWELIER Verdachte meldt zich bij politie De verdachte van een vernie ling van een kunstwerk op de Grotestraat in Venray, in de nacht van oud op nieuw, heeft zichzelf op het politiebureau gemeld. Op 5 februari riepen wijkagen ten de hulp in van het publiek door een bericht op buurtlink te plaatsen. Bij het bericht van de vernieling die op de Grotestraat plaatsvond publiceerde de politie ook een foto. Er kwamen verschil lende tips binnen. De verdachte meldde zich uiteindelijk zelf op het politiebureau. Het kunstwerk, dat bestond uit twee bijzondere bronzen beelden, werd die nacht met veel geweld omgeduwd. Ver volgens werden de beelden gede monteerd en gestolen. Het ging om een kunstwerk van Liesbeth Rutten dat door Berden Mode Ven- ray afgelopen zomer vanwege het 40-jarig jubileum aan de Venrayse gemeenschap werd aangeboden. Rijden onder invloed Op de Krekelzanger in Sambeek is zondagochtend rond 02.30 uur een 42-jarige man uit Overloon aangehouden voor het rijden onder invloed en het verlaten van de plaats van een ongeval. Zijn rij bewijs is ingevorderd. Even daar voor kwam een melding binnen dat een auto op de Grotestraat tegen een poort van een bedrijfs terrein was gereden. Volgens getui gen was de bestuurder uitgestapt en weggelopen. Agenten troffen op de Krekelzanger een beschon ken man aan die voldeed aan het signalement. Ook was de man in het bezit van de sleutel van de achtergebleven auto. De man is aangehouden. Op het bureau bleek dat de man ruim drie keer te veel had gedronken. De politie heeft aanwijzingen dat de man ook verantwoordelijk is voor de schade aan een auto die gepar keerd stond op de Kanarie en de schade aan een lantaarnpaal op de Braamsluiper en op de Kanarie. De politie onderzoekt de zaak. De beide directieleden van Circus Renz kwamen ruim tien jaar geleden door kool monoxidevergiftiging om het leven. Mede doordat de Plus supermarkten de afname van een groot aantal voorstellin gen kon garanderen, kon het beroemde circus een herstart maken. Op 27 en 28 maart worden door het circus, speciaal voor klanten van de Plus-supermarkten Van Dijck uit Venray en Verbeeten uit Vierlingsbeek en Overloon, vier voorstellingen gegeven. Het circus slaat vanaf 26 maart de tenten op aan de Oostsingel in Venray. De entreebewijzen zijn erg voordelen Vermiste man dood De politie heeft Zaterdagavond, in een zwemplas bij de bossen van Stevensbeek, het stoffelijk over schot gevonden van een 79-jarige inwoner van Vredepeel. De man werd sinds vrijdagavond vermist. De technische recherche stelt een onderzoek in naar de doodsoor zaak. Vooralsnog heeft de politie geen aanwijzingen dat de man door een misdrijf om het leven is gekomen. Vermoedelijk is hij met zijn fiets het ijs opgegaan en te water geraakt. Het wak waarin hij viel is weer dichtgevroren, waar door de zoektocht werd bemoei lijkt en het stoffelijk overschot niet eerder werd opgemerkt. Het spo renonderzoek leidde aan het einde van de middag naar de zwemplas. Duikers van de brandweer wer den opgeroepen en hebben het lichaam uit het water gehaald. De politie heeft tijdens de vermissing van de man op vrijdagavond en op zaterdag zoekacties uitgevoerd met behulp van een helikopter, bikers en speurhonden. te verkrijgen bij de Plus-vestigin- gen in Venray, Overloon en Vier lingsbeek. Tevens kunnen kinderen van de onderbouw van de scholen uit het marktgebied van Plus Van Dijck en Plus Verbeeten meedoen aan de kleurwedstrijd. Degene die de mooist gekleurde of versierde kleurplaat inlevert, wint een vipar rangement voor twee personen. Hij of zijn mag met iemand anders naar keuze naar een voorstel ling van Circus Renz, op zondag 28 maart om 11.00 uur, en krijgt tevens een rondleiding. Er zijn per winkel drie prijswinnaars, in de categorieën tot en met 4 jaar, 5 tot en met 8 jaar en 9 tot en met 12 jaar. Zomerkledingbeurs Peuterspeelzaal Robbedoes in Oirlo houdt een tweedehands beurs voor kinderkleding (maat 74 tot en met 164) op zondag 7 maart van 10.30 tot 12.00 uur in gemeenschapshuis De Linde in Oirlo. Wie zomerkleding te koop wil aanbieden met een minimum van vijftien en een maximum van vijftig stuks, kan contact opne men via de telefoonnummers (0478)571780, (0478)690058 of (0478)589074. Informatie over het aanleveren staat op http//oirlo. dorpenvenray.nl/robbedoes. De verdeelsleutel is 70 procent voor de aanbieder en 30 procent voor de peuterspeelzaal. Dorpsraad Leunen De stichting Dorpsraad Leunen houdt op donderdag 25 februari een dorpsraadvergadering vanaf 20.00 uur in gemeenschapshuis De Brink. Op de agenda staat onder meer de voortgang projecten; inte graal DOP (DB), evaluatie overleg Leunse verengingen en evaluatie verkeersveiligheid Albionstraat. Engelenportretten met wapens roepen vragen op De politie heeft dinsdag een 25-jarige man uit Venray aangehouden voor het plegen van een inbraak in een woning aan de Lavendelhei- de. Een buurtbewoner had de politie getipt door het kenteken van de auto van de verdachte door te geven, waarna de man niet veel later in zijn woning kon worden aangehouden. Daar trof de politie ook diverse goederen aan die waarschijnlijk afkomstig zijn van de inbraak in de woning. De bewoners van het huis aan de Lavendelheide waren op vakantie. Naast de man werd ook een 20-jarige vrouw uit Venray aangehouden die zich in de woning van de verdachte bevond. De politie heeft een onderzoek ingesteld. men, zoals dyslexie. Na haar pabo studie is ze afgestudeerd als ortho pedagoog. Momenteel werkt ze, naast haar eenmanszaak, zowel in het basis- als voortgezet onderwijs waar ze zich bezighoudt met de leerlingenzorg. Op de uitnodiging om lid te worden van Rabobank Venray reageerde Janneke posi tief. Dat ze daarmee het 10.000ste lid zou zijn wist ze toen nog niet. "Een leuke verrassing", was haar reactie. De Rabobank heeft ideeën. Sterker nog, de Rabobank is meer dan honderd jaar geleden opge- richt op basis van een idee. Het idee om samen een bank te begin nen, zonder aandeelhouders, maar met leden. Klanten van de Rabo bank kunnen lid worden van de coöperatie. In 2003 verwelkomde Rabobank Venray haar 5.000ste lid. Nu, 7 jaar later, het 10.000ste lid. Dat betekent dat jaarlijks meer dan 700 klanten lid worden van Rabobank Venray. In totaal telt de Rabobank meer dan 1,5 miljoen leden! Wilt u meer weten over lid worden van de Rabobank? Kijk dan op www.rabobank.nl/leden De Venlose kunstenares Pascalle Mansvelders toont op dit moment haar werk in de omvangrijke expositie This Gun's for Hire in het Venrayse Odapark. Haar schil derijen - portretten van mensen als engelen met wapens - roepen bij de bezoekers veel vragen op. Reden voor het Venrayse cen trum voor beeldende kunst om Mansvelders uit te nodigen voor een kunstenaarsgesprek. Geïnte resseerden kunnen op woensdag 24 februari om 20.00 uur in het Odapark terecht voor antwoorden op hun prangende vragen. De toe gang is gratis. Reserveren kan via telefoonnummer 0478 513 690. Het kunstenaarsgesprek over het werk van Mansvelders kon wegens een ingrijpende ziekte, die de kunstenares vlak voor de opening in november trof, helaas niet eerder plaatsvinden. Haar kunst vraagt echter om nadere toelichting, zo bleek ook uit de reacties van media en bezoekers. Odapark-curator Theo Lenders zegt: 'Pascalle Mansvelders zet de kijker vaak op het verkeerde been, of toch het goede? Het is haar manier zich te verhouden Pascalle Mansvelders exposeert in het Odapark in Venray. tot het publiek en de interpretatie van kunst.' Wegens de overweldi gende interesse voor This Gun's For Hire heeft het Odapark de expositie verlengd tot 7 maart. Rabobank Venray verwelkom de onlangs Janneke Logtens uit Venray als 10.000ste lid. Op het kantoor van Rabobank Venray feliciteerden Cris van Arkelen (directeur bedrijven) en Peter van Deurzen (bedrijvenadviseur) het 10.000ste lid. Dat Rabobank Venray dit een belangrijk moment vindt, toonde ze door Janneke een iPod Touch cadeau te geven. Janneke heeft een eenmanszaak genaamd Tip Top Teaching, gericht op het begeleiden van kinderen met leer- en/of gedragsproble- KAARTEN VERKRIJGBAAR BIJ THOMASSEN INTERIEURS LIFESTYLE MODE D-COMPANY SECONDO SEPTEMBER PARFUMERIE COCON CHANGE HAROLD LENSSEN KEUKENS BMW DE MAASSCHE ABRAHAMART PLUS SUPERMARKT VAN DIJCK Toon Kateman Schildersbedrijf bestaat dit jaar 65 jaar! Om dit te vieren geven wij 6,5% korting* op alle binnenschilder- werk, dan wel behangwerk. Daarnaast geven wij op de eerste tien opdrachten (minimaal 275,- excl. BTW) nog eens 65,- extra korting! Dus, vier met ons mee en profiteer van onze feestaanbieding! *Aanbieding geldt alleen voor particulieren en alleen voor opdrachten aangenomen na 11 februari 2010 en uit te voeren vóór 15 april 2010. Toon Kateman Schildersbedrijf Keizersveld 24 5803 AN Venray T 0478 581358 info@toonkateman.nl www.toonkateman.nl SCHILDERSBEDRIJF

Peel en Maas | 2010 | | pagina 5