DOLLE DAGEN KORTINGEN WOLFF irnm "Theater dp bezdek" in Asteria Venray "Theater dp bezdek" in Asteria Venray Dinnershdw \V S&EW& c h a n q p Bandoetere In gesprek met En verder: Lake Valley verliest van koploper Laatste boek Rien van den Brand De nieuwe voorjaarscollectie is er volop! Zie voor meer info op pagina: 18 Honderdeenendertigste jaargang - week 7 - donderdag 18 februari 2010 Kunst Cultuur 10 Gemeentelijke mededelingen 15-16 Sport 17 Kerkelijke diensten 20 New Collection Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 ASTERIA - HANNES °^sntAAT 5 Last van de 1ste zonnestralen? Loop binnen voor de nieuwste collectie zonnebrillen CAMPS QPTIEK 3 koopavonden Vrouw beroofd Een 60-jarige vrouw uit Venray is in de nacht van donderdag op vrij dag omstreeks 02.00 uur slachtof fer geworden van een beroving. De vrouw was op weg naar huis, toen ze van achteren werd bena derd door een onbekende man die om haar tas schreeuwde. Ter wijl het slachtoffer de man van zich afduwde, wist die haar tas te openen en haar portemonnees en gsm daaruit weg te nemen. De dader vluchtte via de Sint Jozef straat richting het UWV-gebouw. TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN TAPIJTCENTRUM NEDERLAND M T SPECTACUU BIJNA AL ONZE TOPMERKEN MET KORTINGEN TOT Fans Het is de eerste dag van de veertigdagentijd, Aswoensdag, als ik deze column schrijf. De bier lucht hangt nog om me heen en ik heb pijn aan mijn ogen, oren en voeten. De ballonnen, slingers en maskers liggen op de vloer, in de kamer is het een puinhoop, de schmink heb ik nog op mijn gezicht zitten en mijn onder broek heb ik na de drie dolle dagen toch maar even vervan gen door een nieuwe, zonder streepjes. Wauw, wat was het een prachtige vastelaovend ien Rooj! Natuurlijk, het was koud, ijskoud, maar de sfeer in hartje Venray zat er de afgelopen dagen goed in. Tijdens de installatie, de roetsj, de kinderoptocht en natuurlijk de grote optocht was het in ons dorpje genieten geblazen. Of is Venray een stad? Ik weet het niet meer, en heb op dit moment, ik ben net wakker en zit achter mijn eerste bak (oersterke) koffie van de dag, ook geen zin om over die vraag al te diep na te denken. Ik ga zo mijn askruisje halen bij deken Smeets, want het is hoog tijd dat ik een tijd van bezinning, bekering en boete inga. Maar voordat ik naar de kerk ga, strooi ik eerst een hele zak as over mijn hoofd en trek ik een grote zak aan, die ik de komende veertig dagen op weg naar Pasen als een waardig boetekleed zal dragen. Ja, ik zit in zak en as, want volgens velen moet ik volgend jaar mijn bijdrage gaan leveren aan de vas telaovend ien Rooj. Hoe? Door deel te nemen aan Circus Mök en de optocht. Maar waarom? Ik heb toch al meegedaan aan de optocht en was toch ook al op het vorstenbal? U heeft me niet gezien? Dan bent u geen echte vastelaovesvierder en heeft u geen recht van spreken. Het bewijs ziet u - met dank aan mijn fans - hieronder En Mök? Tja, je weet nooit hoe een mök een haas vangt. Hannes De start van de renovatie van het gemeentehuis is met twee maanden uitgesteld. Niet in oktober maar in december vindt de verhuizing plaats naar het gebouw van Gilde Oplei dingen aan de Westsingel. In januari 2011 starten de bouw werkzaamheden die anderhalf jaar in beslag nemen. Vlak na de zomervakantie van 2012 kunnen de ambtenaren terug keren naar hun nieuwe werk plek. Vorige week donderdag was er een informatieavond voor de poli tiek in De Witte Hoeve. Projectlei der Martin Reijnen legde uit dat de gemeente voor één aannemer kiest die zowel de sloop als de bouw voor zijn rekening neemt. Alle werkzaamheden worden nu in één Europese aanbesteding gegund. Dat verklaart de vertraging van twee maanden. De sloopwerk zaamheden zouden eerst afzon derlijk onderhands worden aanbe steed. Daarvan ziet de gemeente nu af. Reijnen wil vermijden dat de sloper het gestripte gebouw in een chaos achterlaat. Waardoor de aannemer niet direct aan de slag kan met de herbouw. "We willen geen risico lopen en kiezen daar om voor één bedrijf dat verant- woordelijk is." Dit wil niet zeggen dat hetzelfde bouwbedrijf zowel sloopt als bouwt. De hoofdaanne mer zal werken met onderaanne mers. De geplande terugkeer van het ambtenarenapparaat in mei 2012 is uitgesteld tot direct na de zomervakantie. Het contract met Gilde Oplei dingen over de huur van het pand is op enkele details na rond. Naast de werkplekken van de ambtena ren verhuizen ook de publiekshal en de raadzaal naar het tijdelijke onderkomen. Even was er sprake van dat de gemeenteraad ander half jaar buitenshuis moest verga deren. Maar de raadzaal blijkt goed in te passen in het schoolgebouw. Het komt in dezelfde ruimte die overdag als kantine dienst doet. De renovatie van het gemeentehuis kost maximaal 26,8 miljoen euro. Het voormalige klooster krijgt ook enkele oude elementen terug. Zo worden aan de voorgevel op de benedenverdieping alle kleinere ramen weer teruggebracht. Op de eerste en tweede verdieping is het patroon met de originele vensters wel intact gebleven. De glas-in-loodpanelen keren terug in de ramen van de kapel. "Zodat het zonlicht er weer doorheen kan schijnen", aldus Reijnen. De glas-in-loodramen staan na opge steld achterin de kapel, achter de tafel waar de wethouders tijdens de raadsvergadering zitten. Het souterrain onder de kapel krijgt grotere ramen. Het is nogal een besloten ruimte. Door het maai veld te verlagen komt er ook meer lichtinval. Hier komen drie ruime fractiekamers. Het restaurant ver huist naar een hogere verdieping. Het komt in de kapel, in dezelfde ruimte waar de politiek vergadert. Er wordt gezocht naar meubilair dat zowel voor de raadzaal als voor het werkrestaurant gebruikt kan worden. De benedenverdieping van de bestuursvleugel, waar onder meer de burgemeester nu nog zijn werkkamer heeft, wordt een ver gadercentrum. De oude kamers worden er in ere hersteld, zoals de bisschopskamer. Het trouwen gebeurt hier voortaan ook. In de avonduren kunnen de fracties er gebruik van maken, mochten de drie ruimtes in het souterrain zijn bezet. De werkkamers van de burgemeester en de wethouders komen op de eerste en tweede verdieping van de bestuursvleugel. De hoofdentree blijft zoals bekend op de huidige plek. Er was sprake van de hoofdingang te verplaatsen naar de zijkant, in de richting van de Grote Kerk. Hiervoor zou een doorbraak gemaakt moeten wor den door de oude muurtjes van het Kerkpad. Om zo een meer open verbinding naar het centrum te krijgen. De politiek wil echter per se de Kerkpadmuren intact laten. Het voorterrein voor de hoofdin gang komt er straks heel anders uit te zien. De trappen en hellingbaan verdwijnen. Er komt een licht hel lend plein dat de bezoekers naar de voordeur leidt. Het nieuwe gebouw wordt veel energiezuiniger. Volgens architect Jos van Eldonk zal het energiege bruik met de helft dalen. Vooral het gasverbruik is momenteel hoog. Na de renovatie wordt gebruik gemaakt van warmte pompen en klimaatplafonds. "Gas gebruiken we dan alleen nog om bij te verwarmen." De ramen zijn grote energielekken. Ze worden vervangen door nieuwe kozijnen. Het gebouw heeft spouwmuren die opnieuw geïsoleerd worden. Ook het dak krijgt isolatie. Beke ken wordt of er dakpannen met zonnecellen gebruikt kunnen wor den. Omdat het een monumentaal gebouw is, is het niet mogelijk om grote zonnepanelen aan te brengen. "Het zal subtiel moeten gebeuren", aldus Van Eldonk. Voor de tijdelijke vestiging van supermarkt Jan Linders aan de Raadhuisstraat in Ven- ray moet worden gevreesd. Dit bleek tijdens een rechtszitting bij de Raad van State. De gemeente Venray en de supermarktketen gingen daar in hoger beroep nadat de rechtbank in Roermond de ontheffing en bouwvergunning voor de nood- winkel vorig jaar vernietigde. Die mochten alleen maar worden ver leend op voorwaarde dat Jan Lin- ders weer binnen vijf jaar van de locatie aan de Raadhuisstraat ver dwijnt. Maar volgens de rechtbank is dat allerminst zeker. Jan Linders moet een nieuwe definitieve plek krijgen op het zogenoemde Van Harenterrein. Daar zullen naast een supermarkt voor Jan Linders winkels, woningen en kantoren komen. Volgens de advocaat van de supermarkt ligt er een keiharde overeenkomst tussen Jan Linders en Van Haren over oplevering van de nieuwe winkel binnen de peri ode van vijf jaar op straffe van een hoge boete. VERTRAGING Rechter C. Mouton van de Raad van State prikte dit argument vlot door. "Mocht onverhoopt de bouw worden vertraagd, dan kunnen Linders en Van Haren die overeenkomst toch gewoon ver lengen", oordeelde Mouton. Een garantie dat de tijdelijke locatie binnen vijf jaar wordt ontruimd, biedt die overeenkomst dus niet. Ook vraagt de raad zich af of het project op het Van Harenterrein inderdaad wel op tijd af is. Volgens de advocaat van de Plus super markt aan de Kruidenlaan, die de kwestie aanslingerde, zijn er nog allerlei vragen over. Een ontwerp- bestemmingsplan voor het grote project is nog niet eens gemaakt. Vervolgens moeten er bouwver gunningen worden verleend en moet de bouw van de nieuwe supermarkt ook binnen de vijf jaarperiode gereed zijn. Bezwaren procedures kunnen voor jaren ver traging zorgen, constateerde rech ter Mouton. De advocaat van Jan Linders heeft desondanks goede hoop. De Raad van State doet over zes weken uitspraak. JEANS MODE CASUALS Het was maandag ijzig koud tijdens de grote optocht in Venray. Desondanks trotseerden duizenden mensen langs de route de kou om een prachtige en vooral kleurrijke stoet voorbij te zien trekken. Groepen, duo's en eenlingen speelden in op de actualiteit en de prinsengezelschappen uit Venray en de kerkdorpen verbaasden ook dit jaar weer met prachtige prinsenwagens. Afgelopen dinsdag was op Peel en Maas TV een reportage te zien over de optocht. De uitzending is nog te bekijken op www.peelenmaastv.nl Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken Rongen dé specialist: nor tegels, sanitair en tegelwerken!! Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 rongenvof.nl Volop acties van 22 febr. t/m 30 juli BlERMANN - VAN DEN EIJNDEN, keurslager Mgr. Hanssenstraat 31, Oostrum Tel. 0478-58 34 29 www.biermannvdeijnden.keurslager.nl EEL EN MAAS berden H T E L DINEREN VERGADEREN FEESTEN IB U bent van harte welkom voor een gezellige avond met zang en dans door een professioneel theater gezelschap. Zij serveren U een I heerlijk verrassingsdiner. Maasheseweg BDa Venray tel. D47B-51 1 466 www.asteria.nl DlNNERSHOW Entertainment en 4 gangen- diner incl. consumpties (exclusief buitenlands gedistilleerd) L- p.V. Data 2D ID: 27 februari, 27 maart, 10 april, 1 mei en 5 juni dk leuk vddr grdte grdepen O EDWIN BIANCA 's maandags gesloten Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 Grote Markt 21 Venray, Tel. 0478-516708 www.tapi|tcentrum.nl 40% Start renovatie gemeentehuis Venray twee maanden later Tijdelijke vestiging Jan Linders op drijfzand www.wolffjeansvenray.nl ^^venray De Bleek 62/64 Venray Tel. 0478-582628 Prachtige bonte stoet KEURSLAGER

Peel en Maas | 2010 | | pagina 1